SPORT. PBEDIKBEUBTEN. LANDBOUWBERICHTEH. Feuilleton-verteliingen. MUNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Kiespijn-Tabletten 30ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Maag-tabletten75 ct INGEZONDEN MEDEDEELIN G. HET OLYMPISCH VOETBAL- TOURNOOI. "rechtszaken. Scheele te Ter Neuzen V'oor een inzending buiten mededinging werd een gouden medaille toegekend aan den heer W. Moerman te Ter Neuzen en een zilveren medaille aan den heer I. de Koeijer te Ierseke. CONCERT OP DE MARKT. t Viel gisteravond niet mee voor het door het muziekgezelschap „De vereenig- de werklieden", ddrecteur de heer A. Schirres, o-p de Markt te geven concert. Het weer was Woensdag zooveel belo- vend, doch gister was het geheel omge- slagen, guur en dreigenden regen. Toch besloot men het te doen doorgaan. Tot aan de pauze ging het en waren ook vele luistenaars opgekomen. Tijdens de pauze begon het echter te regenen en was men genoodzaakt ontijdig te eindigen. MIDDELBARE HANDELSDAG- SCHOOL TE HULST. Blijkens een vorige week geplaatste op- roeping van leerlingen is opnieuw de ge- legenheid opengesteld zich te laten in- schrijven om het onderwijs aan de Mid- delbare Handelsdagschool te Hulst te volgen, Behalve Godsdienst in zijn talrij- ke geledingen, omvat het onderwijs aan deze school Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch met de corresponden ce in deze vier moderne talen, de Han- delswetenschappen (Boekhouden, Han- cieisiekenen, Handelsrecht en Organisatie en Techniek van den Handel), Aardrijks- kunde, Vaderlandsche en Algemeene Ge- schiedenis, Natuurkunde, Plant- en Dier- kunde, Scheikunde, Warenkennis, Wis- kunde, Staatsinrichting, Staathuishoud- kunde, Stenografie, Machineschrijven, Teekenen en Schrijven. Duidelijk spreekt uit deze vakken de breede basis en het al- gemeen vormende karakter van het hier gegeven onderwijs. Wie met vrucht de vier jaren dezer school heeft doorloopen, heeft veel voor op hen, die hiervan om welke reden dan ook verstoken moesten blijven. Hun algemeene ontwikkeling en niet minder het feit, dat zij logisch hebben ieeren denken zullen hun voor hun ver- dere leven een niet te onderschatten steun zijn. Dat ook de praktijk de groote waar- de van zulk onderwijs ten voile erkent, blijkt uit de gemakkelijkheid die bezitters van het einddiploma der school ondervin- den om in een passende betrekking te worden geplaatst. De leiders onzer groo te financieele- en handelsondernemingen nemen hen bij voorkeur in hun dienst de vraag naar zulke kraohten overtreft als regel het aanbod. Is er een krac'htiger be- wijs noodig voor het groote nut dezer school En zulks in een tijd, dat in diver se branches stellig niet geroemd kan wor den op een overcompleet aan werkgele- genheid Ouders, laat de gelegenheid die U hier geboden wordt niet voorbijgaan. Geeft Uw jongen of Uw meisje tijdig op voor het toelatingsexamen, ook wanneer Uw kind later de onderwijzersloopbaan zou willen kiezen. M. U. L. ONDERWIJS. Zaterdagmiddag vergaderde in hotel Centraal te Goes de afdeeling Zeeland van de Vereeniging voor M. U. L. O. Alle plaatsen in Zeeland waar U. L. O.- scholen zijn gevestigd. waren vertegen- woordigd. Na behandeling van enkele huishoude- lijke zaken kwam aan de orde de bespre- king van de opgaven van het schriftelijk exameii. Enkele opmerkingen daarover zullen opgezonden worden naar de Rege- lingscommissie. Venvolgens werd gesproken over ,,Het eventueel voeren van propaganda voor het M. U. L. O. in verband met het ze- vende leerjaar". Een bindend besluit voor de gansche provincie werd niet genomen, omdat de plaatselijke toestanden alle heel verschillend zijn. Wei kwam op deze ver- gadering tot uiting, dat men aan het eigen- iijke en eerlijk bedoelde zevende leerjaar niet moet tornen. Met het eigenlijke zevende leerjaar werd dan bedoeld het sluitstuk van de lagere school, het leerjaar waarin de laat- ste hand gelegd werd aan de ,,verstande- lijke en zedelijke ontwikkeling'' van het kind. Maar daar, waar het zevende leer jaar slechts werd het een-jaar-overdoen van het 6e leerjaar werd een jaar waar in ook Engelsch, Fransch en Esperanto werd onderwezen, waar het zevende leerjaar werd misbruikt voor een of an- dere vakopleiding, daar zou voor iedere plaats afzonderlijk een actie worden gevoerd voor het M. U. L. Onderwijs. Over het algemeen is men in Zeeland nog te weinig bekend met de plaats. den aard en het dpel van het M. U. L. O. Getracht zou worden ook in onze pro vincie, dat alles meer en meer bekend te maken. Verschillende mogelijkheden om tot dat doel te geraken werden bespro- ken. Tot slot werd besloten in Middel- burg een openbare vergadering te beleg- gen. waarin de heer Lob-stein, algemeen voorzitter zijn meeningen over het U. L. Onderwijs naar voren zal brengen. (G. Crt.) BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 3 tot en met 9 Juni in de provincie Zeeland bedroeg Roodvonk Hontenisse 4 Diphteritus Goes 1. Nader is gebleken, dat een der drie gevallen van roodvonk te Biervliet, opge- geven in de week van 13 tot en met 19 Mei 1.1., moeten vervallen. Een geval van encephalitis na inenting, voorgekomen bij een kind, dat op 29 Mei was ingeent, werd ter kennis van het INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Bij Apoth. en Drogisten Staatstoezicht gebracht. De koepokstof> waarmede het kind werd ingeent, was af- ko-mstig uit de entstofinrichting te Rot terdam. HOEK. Met ingan-g van 16 Juni a.s., is benoemd tot buitengewoon opzichter bij de Zui- derzeewerken, ter standplaats De Haukes op Wieringen, de heer W. J. M. Nieu- welink, alhier. SAS VAN GENT. Naderende voorteekenen. Hoe zij het berekenen of uitvinden, weet ik niet, maar telken jare om dezen tijd zie ik de naderende preparatieven voor het organiseeren van een kermis. Reeds veertien dagen voor het aanbre- ken van zoo'n merkwaardige gebeurtenis beginnen zich verschijnselen van zenuw- achtige gejaagdheid in de betrokken om- geving te vertoonen. Er verschijnt een wagen, die het mid den houdt tusschen een roulo-tte en een fxit-inrichting en vanwege het feit, dat hij zich niet een standplaats in het woonwa- genkamp gekozen heeft, dagen lang door politiemannen omzworven wordt. Witge- kielde mannen verschijnen en bespringen hier en daar den gevel van 't een of an dere huis, om het een frisch aanzien te ge ven, kortom er ontstaat een soort van ker- misstemming. Ditmaal is Statiekermis aan de beurt. Zaterdagavond om zes uur zal het spel beginnen. De fietsclub ,,De Poel- geesten" houdt er haar openingskoers, ter- wijl alle dansgelegenheden het kermisvuur ontsteken met fox-trotten, blackbottoms en weet ik wat al meer moderne gymnas- tische beenoefeningen. Zondag weer van hetzelfde laken een broek. Ook dan weer de traditioneele fietswedstrijd over 60 K.M. Dan gaat het om het kampioenschap van ,,De Poel", aan welken titel een hooge geldelijke premie verbonden is. Het buurt-comite is druk in de weer om deze Statie-kermis tot een begeerlijke attractie te maken. Als besluit zullen Maandag volks- en kinderspelen gehou- den worden. Wordt nu nog aan den door de organi- sators uitgedrukten wensch, om alles in behoorlijke orde en vredelievende eens- gezindheid te zien geschieden, dan zal het zich voor de aan de organisatie besteede moeite rijkelijk beloond achten. Mishandeling. Op het Belgisch gehucht De Staak, vlak aan de overzijde van den grenspaal, heeft Zaterdag een ergerlijke vechtpartij plaats gehad, waarbij een Belgisch soldaat erge verwondingen heeft opgeloopen, zoodat hij in het militaire hospitaal te Gent ter verpleging is opgenomen moeten worden. Het slachtoffer, zekere v. L., is woon- achtig in de Zandstraat onder deze ge- meente. Eenige onverlaten schijnen den jongen man te hebben opgewacht, om aan hem hun wraak te koelen wegens een oude veete. Aangezien eenige baldadigen, die in deze gemeente woonachtig zijn, i daarbij betrokken zijn, heeft de politie zich met het geval bemoeid en zal er een gerechtelijke vervolging worden ingesteld tegen deze helden, klaarblijkelijk van oor- de'el zijnde, dat zij over de grens derge- lijke heldenstukken ongestraft mogen uit- voeren. Zoover is het gelukkig nog niet ge- komen. Zij zullen dat tot hun schade en schande voor den strafrechter wel anders leeren begrijpen. ZAAMSLAG. Bij den gemeenteveldwachter alhier, zijn als gevonden aangegeveneen dames- taschje met inhoudeen portemonnaie met eenig geld een fietspomp. Op het Zendingsfeest, Donderdag 28 Juni, zullen als sprekers optreden zen- i deling J. van Muijlwijk, van Deli; ds. K. Sietsma, van Schoondijke mevr. Hofman- Stolk, van Breda ds. A. Pos, van Solo i ds. J. W. van Ree, van Barendreeht. Ds. G. van Dis zal het feest openen, ds. A. B. W. M. Kok zal het sluiten. De bidstond, 's avonds te voren. ten 7]4 ure, zal geleid worden door ds J. Tolsma. KOEWACHT. Het bouwen van de pastorie voor reke- ning van het R.K. kerkbestuur alhier, is qegund in massa aan den heer J. v. d. i Walle te Hulst, als laagste inschrijver, nl. I f 25.350. DE EIND^iTRIJD ARGENTINIe-URUGUAY. 1—2. De over te spelen finale bracht Amsterdam in op3chudding. Ieder voetballiefhebber, die van deze gelegenheid wilde profiteeren, moest zich een vrijen middag bezorgen, daar anders de kans om een plaatskaart te verkrijgen, uitgesloten was. Evenals bij de vorige wedstrijden had de politie aan het gebouw van de Handels-Maat- schappij uitgebreide maatregelen getroffen, en als 'steeds was alles keurig in orde. De men- schen stelden zich ordelijk op en langzamer- hand werd de drukte zdo groot, dat men be- sloot de loketten vroeger te openen. Op deze wijze had men vrij spoedig de gelukkige lO.OOOden naar binnen gewerkt, waarna de politie met zachten dwang de teleurgestelden op een afstand hield. Tegen 6 uur kreeg men op den Amstelveon- schen weg twee stroomen voetgangers en wielrijders, de eene naar het Stadion, in de hoop nog een plaatskaart te verkrijgen, dc andere van teleurgestelden die naar de stad teruggingen. Degene, die van al die drukte het meest profiteerde, was de gemeentetram, die steeds met voile wagens heen en terug reed. Op het terrein werden de restauratie- lokalen als het ware bestormd, alleen de huu- ders van staanplaatsen namen direct hun plaats in. Omstreeks half zeven stroomden de lokalen leeg en begaf ieder zich naar zijn plaats op de tribunes, waar de muziek er de stemming inhield. Om 5 minuten voor 7 uur komt het Argen- tijnsch elftal in het veld, luid toegejuieht door de ontzaglijke menigte. Even later komen de Urugueezen, nog luider begroet. Er is bij het publiek veel meer enthousiasme dan bvj den vorigen wedstrijd. Als de scheidsrechter Mutters, met de grensrechters Maeck en Foltijnski het veld opkomen worden ook zij begroet. Argentinie wint den opgooi wat bij het fraaie avondweer weinig voordeel oplevert. De eerste aanval is voor Uruguay. Cea komt met den bal op 1 meter afstand van het doel der Argentijnen, maar hij ziet geen kans om het leer in het net te krijgen. Er ontstaat een geweldige doelworsteling bij het doel en op het nippertje ontsnapt A gentinie aan een doel- punt. Het spel gaat snel op en neer. Binnen een minuut worden twee hoekschop- pen op 't doel van Uryguay genomen, en goed genomen ook, want? die kunst verstaan de Argentijnen. Evanristo blijkt populair door zijn goed spel van j.l. Zondag en hij oogst het eerste applaus als hij op zijn gevaarlijke val- methode den bal voor de voeten van een tegenstander wegwerkt. De verdediging van Uruguay doet goed werk. Tarasconi probeert het met een keihard schot maar Arispe zet het om in een hoekschop. Kort daarop moet Arispe weder een bal tot hoekschop verwer- ken. Doordat de verdedigers sterker zijn dan de aanvallers blijft het spel vrijwel steeds op de middenhelft. Als Figueora een snelle ren ondemeemt naar't Argentijnsche doel kan Bidoglio slechts ten koste van 'n hoekschop redden en na dien hoekschop levert Orsi weer een duel met An- drade, waarna de Urugueesche voorhoede den bal weer opbrengt en een aanval besluit met een schot van Cea, hetwelk naast gaat, Als Andrade hands maakt brengt een vnje schop den bal voor het Argentijnsche doel, waar hij niet lang vertoeft en de strijd tus schen de beide strafschopgebieden in, gaat voort. Als er 17 minuten gespeeld zijn krijgt Bor- jas den bal vrrj. Er schijnt een gaping te ont- staan in de Argentijnsche achterhoede en hij passeert naar Figueroa, die op dat oogenblik van onze plaats af gezien, alleen den doelver- dediger voor zich had. Mutters laat evenwel doorspelen, ook ondanks het app&l van de Ar gentijnsche verdedigers. Figueroa deed zijn plicht en passeerde Bosio met een onhoudbaar schot. 10 voor Uru guay. Deze tegenslag prikkelt de Argentijnen tot grootere krachtsinspanning en prachtig is Or si in zijn fellen strijd tegen Andrade, in wel ken de Argentijn menigmaal de sterkste is. Orsi lost een hard schot, dat Mazali goed be- oordeelt, opvangt en weggooit. Na 29 minuten moet er worden ingegooid van de zijgrens af. Jfedici gooit in, hij speelt den bal naar Tarasconi, die hem overzet, en Monti vangt den bai in de lucht op en met een geweldig schot, ongelooflijkhard, knalt hij den bal vlak langs Mazali in het net. 11. De Argentijnen zijn overmoedig en belege- ren Mazali ieder oogenblik. Verschillende hoekschoppen krijgen de Argentijnen te nemen. Carricaberri, die van de lijn af naar binnen loopt, probeert het dan zelf. Hij schiet tegen Mazali aan, het schot is zoo hard, dat de bal van des doelmans borst terugspringt en weer schiet Carricaberri, maar weer stopt Mazali en de scrimmage levert niets op. Argentinie is nu wel veel gevaarlijker. Zoo zien wij Andrade een bal, die al boven de doel- lijn zweeft, nog tot hoekschop verwerken. De Argentijnen zijn fellere schutters. Maar de Urugueezen laten zich niet gemak- kelijk kloppen, want telkens met nieuwe ver- rassende trues tracht Figueroa met Cea langs Bidoglio te komen. Ook in dezen strijd treft ons het veelvuldig koppen van beide partijen. Vooral de midden- spelers doen eigenlijk evenveel met him hoofd als met hun voeten. De rust komt met den stand 11. Na de rust komen de Argentijnen het eerst het veld in en daarna de Urugueezen. Op de tribune beginnen de aanhangers van beide partijen zich te weren als om even voor achten wordt afgetrapt. We krijgen een spel van hetzelfde type als voor de rust. Ook nu weer Argentijnsche aanvallen en ook nu weer een groote superio- riteit van de verdedigers. De strijd wordt al feller en feller. Er komt een zekere onrust bij de spelers en ze gaan beseffen, dat elke fout nu zoo'n beetje de be- slissing zal kunnen brengen. Maar die beslis- sing laat zich nog wachten. De Argentijnen ondememen felle aanvallen en telkens moet Mazali zich met het geval bemoeien. Tien minuten na de aftrap krijgt Figueroa den bal in duidelijke buitenspelpositie; Mutters fluit, maar de linksbuiten loopt nog door en doelpunt. Mutters kent het punt niet toe. Als Bosio den bal te lang bij zich houdt wordt hij onvriendelijk aangevallen door Cea en Borjas en er dreigt even een conflictje, maar Mutters voorkomt ernstiger door een vrijen schop voor Argentinie te gelasten we gens ongeoorloofd aanvallen van den doelman. Als Arremon dan een kans krijgt staat Scarone buitenspel. Direct daarop gaat Argentinie weer op Ma zali af, maar ook zonder resultaat. Argentinie probeert alles om het niet zoo ver te laten komen. Haar aanvallen blijven het veelvuldigst en het gevaarlijkst. De voor- hoedespelers zitten voor het groote probleem om superieure kracht in het veld om te zetten in een doelpunt. Een gevaarlijke hoekschop redt Bosio vallende. Er is een half uur gespeeld en Uruguay waagt een plotselingen aanval van links. Fi gueroa geeft den bal hard over en Scarone weet den bal in de vlucht te nemen en hard langs den grijpenden Bosio te schieten. 21 voot Uruguay. Dit doelpunt geeft groote consternatie op de tribune. Een Argentijn rent met een ont- plooide Argentijnsche vlag langs de wandel- gangen van de eeretribune en onder de deel- nemers op de voor hen bestemde tribune ont staat eenig tumult, zoodat de suppoosten het niet af kunnen en de politie te hulp roepen. Inmiddels woedt de strijd voort in het veld. Mutters moet even stoppen voor een Argen tijn, die kramp heeft. Eigenaardig is, dat de Urugueezen niet alleen Scarone, maar ook hun tegenstanders omhelsden toen het tweede doelpunt gemaakt was. In het veld woedt de strijd nog verder. Het Hollandsche publiek is nu duidelijk met Ar gentijnsche liefde en genegenheid behept. Het moedigt de blauwitgestreepten aan, het wil den gelijkmaker zien. Het komt daardoor in beweging. Uruguay blijft evenwel het winnende spel spelen. Een merkwaardig oogenblik onstaat als Figueroa van zijn linkervleugel met alleen den bal en Bosio voor zich naar binnen loopt, maar z66 snel omhaalt, dat zijn schot, den bal aan den verkeerden kant van den paal langs het doel laat gaan. Een oogenblik daarna zijn het Carricaberri en Tarasconi, die een wilden aanval opzetten en onstuimig Mazali benaderen, maar zonder resultaat, want de teruggetrokken middenlinie van Uruguay weerstaat het gevaar. In de laatste minuten krijgt Argentinie een hoekschop; gevaarlijk komt de bal voor den doelmond, maar Nasa'zzi verplaatst het spel. Argentinie komt terug. Weer een schot van Tarasconi, maar de bal gaat naast. Dan nog even een hoekschop voor Ururguay. Nog even een vrije schop, dien Andrade neemt, en het is 21 voor Uruguay. Na het eind-signaal verzamelen zich alle spelers, de Italianen eveneens, op het midden- veld. Onder het spelen van het volkslied van Uruguay, wat overal staande wordt aange- hoord en dat hartstochtelijk door de reserve- spelers van Uruguay wordt medegezongen, gaat de Urugueesche vlag plechtig' omhoog. Aan het gejuich komt bijna geen einde. De Urugueezen maken dan, hartelijk toegejuieht door het publiek, een eere-rondje rondom het veld. Dan wordt de vlag van Argentinie ge- heschen en klinkt het volkslied van Argentinie en ook deze spelers worden hartelijk toege juieht. Tenslotte klinkt het fascistenlied en ook de Italianen worden luid begroet. Hiema stroomt het Stadion leeg en hebben alien zeer genoten van het prachtig spel tij dens dit Olympisch voetbaltournooi. NEDERLANDEGYPTE. 12. Gisteravond heeft een eenigszins gewijzigd Nederlandsch lltal in slap spel te Rotterdam met 12 verloren tegen een vlug en enthou- siast spelend Egyptisch elftal. De belang- stelling was matig. U. V. v.—MEXICO. 1—2. Met dezelfde verhouding heeft U. V. V. te Utrecht verloren van het Mexicaansch lltal. Dit was een geanimeerde wedstrijd, die in den aanvang gelijk opging, en waarbij U. V. V. op het laatst in de meerderheid geraakte, doch den achterstand van 12 niet meer kon op- halen. Ter Neuzen. - Sluiskil, Hoek. Zaamslag. Sas van Gent. Philippine, Hoek. Chr. Gereforineerde Kerk. Zaamslag. 9V2 u. en 272 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 6V2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 6V2 u., leesdienst Axel. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat.) 9V2 u., en 272 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". (Herkhoflaan.) Ter Neuzen. 672 u. Evangelisatie. Zondag 17 Juni. Ned. Herv. Kerk. 97a u-, Ds. A. Timmerman en 2 u., Ds. A. Timmerman, Bedie- ning van den H. Doop. 97a u., en 2 u., dhr. U. Dek. 972 u. en 272 u., Ds. E. Raams. 972 u. en 272 u., Ds. G. van Dis. 972 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot- van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. 10 u. en 3 u., Ds. J. B. Van- haelen. Zaamslag. 972 u. 272 u., Ds. A. B. W. m, Kok. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zfjn de H. H. Diensten om 7, 872 en 10 uur. 's Namiddags om half drie Lof. Arrondissements-Rechtbank, Middelburq De rechtbank heeft in hare zitting van 15 Juni de volgende vonnissen uitgesproken; P. A. P., oud 25 j., voermansknecht te Bres- kens, is wegens mishandeling veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. H. K. B., oud 40 j., ingenieur te Rotterdam, vroeger te Aardenburg, is wegens verboden nederlage veroordeeld tot f 86,40 boete of 20 dagen hechtenis. C. A. W., oud 44 j., huisvrouw van E. C. V., te Hulst,-is wegens het bereiden van bier ver oordeeld tot 50 boete of 10 dagen hecht. E. C. V., oud 40 j., landbouwer te Hulst, is wegens als voren, vrijgesproken. C. Ph. P. W., oud 50 j., zonder beroep te Hulst, is wegens alsvoren, vrijgesproken. F. W., oud 55 j., varkenskoopman te Clinge, is wegens ordeverstoring, met bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, behalve voor wat de straf betreft, veroordeeld tot 2 maal 2 boete of 2 maal 2 dagen hecht. H. v. M., oud 37 j., opzichter bij de gasfa- briek te Middelburg en C. D. v. D., oud 34 j., vroeger gasmeester te Wemeldinge, verdacht geweest van het aannemen van steekpennin- gen bij leverantie en werkzaamheden, werden beiden vrijgesproken. EEN SALOMONS OORDEEL. De civiele Kamer van de rechtbank te Zut- fen heeft uitspraak gedaan tegen de heeren H. J. de G., thans directeur der gemeente- lichtbedrijven te Beverwijk voorheen te Vaals, en A. v. d. S„ te Apeldoom. Eerstgenoemde had een civiele actie tegen A. v. d. S. inge steld. Deze had eischende in reconventie de rechtbank verzocht te verklaren, dat een door H. J. de G. aan den raad van Vaals geschre- ven brief waarin A. v. d. S. een oplichter ge- noemd wordt voor hem beleedigend was. H. J. de G. had o.m. als vergoeding en nadeel van zijn eer en goeden naam 5000 gevraagd. A. v. d. S. vroeg voor hetzelfde doel 10.000. Uitspraak doende heeft de rechtbank beide eischen toegewezen, aangezien zij beide publi- caties als beleediging beschouwde. De totale bedragen als vergoeding werden voor beiden op 10 bepaald, terwijl de betreffende vonnis sen in een exemplaar resp. te Beverwijk en Apeldoorn moeten worden aangeplakt. A. v. d. S. is veroordeeld tot de kosten van het geding voor zoover dit hem aanging, H. J. de G. eveneens voor zoover zijn aandeel aangaat. VERTEGENWOORDIGERS INTERN. ZUIVELCONGRES. Als vertegenwoordigers der Nederlandsche regeering op het van 26 Juni tot 12 Juli in Engeland te houden achtste Internationaal Zuivelcongres zijn aangewezen de heeren K. J. A. G. baron Collot d'Escury te Kloosterzande, voorzitter van het Nederl. Nationaal ComitC van den Intern. Zuivelbond, Dr. Posthuma te 's Gravenhage, voorzitter van den Alg. Ned. Zuivelbond, oud-Minister van Landbouw; J. Wagenaar Hummelink te 's Gravenhage, plaatselijk voorzitter der Vereen. voor Zuivel- industrie en Melkhygiene; Dr. Swaving te 's Gravenhage wnd. directeur-generaal van den Landbouw; ir. B. van den Burg te Wage- ningen, hoogleeraar aan de Landbouwhooge- school; ir. B. Gerritzen te Londen, Rijksland- bouwconsulent voor Groot-Brittannie en Ier- land. De aanwijzing der drie eerstgenoemden is buiten bezwaar van 's Rijks schatkist ge- schied. BRABANTSCHE BRIEVEN. Ulvenhout, 12 Juni 1928 Menier, Ik denk dat die stuk of tien Italianen nouw zoetjesaan wel last van winter- teenen zullen emmen Maar wa waar is, is waar, ze hoeven er gin-mensch dank-oewel voor te zeggen. Zem- men 't zellevers zoo gemokt. Ze wouwen mee gin geweld van 'n ander hulp of raad emmen. Nobiel gong naar den Noordpool as d'n Keizer nach Paris en d'n eene kwam terecht op Doorn en d'n ander op 'n drijvende ijsschol. Toen konnen ze wel hulp gebruiken. Nobiel zit te tillegrafeeren over heel de wereld: Sossossos-sos-sos-sossossos, Wij zitten in de pinaros Sossossos-sos-sos-sossossos, Wij drijven op 'n ijsschos Sossossos-sos-sos-sossossos, Help ons van het ijs los Wie z'n derrejere brandt, zeggen wij, mot op de blaren zitten en al zullen ze daar nouw direkt gin blaren krijgen van de hitte, t1 zal toch ok nie meevallen. Maar, laten me blij zijn, da ze gered zullen worren, dank zij de schoone en wonderbare uitvinding van de radio t Beste is d'n Moes mee die mislukte Noordpoolverovering. Want wie teuges- woorig Italie zept, zegt Moeselienie en de bevroren .Italia" is 'nen propagandist: on- betaalbaar. Toch zal Nobieleloe wel in de smiezen emmen gekregen, dat et gemakkelijker is om Rome zegevierend binnen te trekken, dan den Noordpool en zal ie de volgen- den keer de Noordpool wel laten verove- ren deur andere liefhebbers. Ik weet ok nie en mee mijn veul andere menschen en geleerden wat daar te halen is. In ieder geval gin room-ijs Maar politiek bekeken, in 't geluktEn da's al 'nen heelen groote Wa doen de menschen nie veur poli tiek. Ze versjaggelen er d'r ziel en zalig- heid dikkels veur. En of ge nouw komt in den Raad van Zjeneve of in den Raad van Halsteren: van't zelfde laken 'n pak. Ge zul zeggen: „FIalsteren, Halsteren, wa-d-is da veur 'n land Hoort da tot de beschaafde wereld of eten ze daar mekare nog op?" En dan mot ik zeggen. amico allebei 't Lee toevallig in de beschaafde wereld. in 't westen van Brabant en ze eten daar mekoar nog op. Zemmen er 'nen burge- meester, sikkretaris, raadslejen. veldwach- ters, 'n werkvrouw, ja, zelfs nen ge- meentearsjietekt die bijna net zooveel ver- dient als de werkvrouwe Zemmen er van alles, ok kerupsie Ge ziet, allemaal factoren die wijzen op de ,,beschaafdheid' van die gemeente. Maar nouw is er al 'n groot jaar wa- gaande, da veul lijkt op koppesnellen en menscheneten. De sikkretaris emmen ze beschuldigd van kerupsie. Hebben ze gelijk in Ge wil meetellen in de beschaving; ja of nie. Eerst schorsing en toen ontslag en terug- betaling van de achterovergedrukte spieen. Nouw wil 't geval, dat de Gedeputeer- de Staten nie akkoord gongen mee 't ont slag. 't Zal mee die kerupsie, zooas mee de meeste kerupsies noaal meegevallen zijn Nouw schijnt de sikxretaris n paar kameraden te heoben in den Raad, die m mee huid en haar op willen eten. En hoe- veul vergaderingen die elf Raadslejen al gehad emmen om dieen sikkretaris, amico, cla's 'n schandaal, Heel het gemeentelijk huishouwen wordt er veur vergeten. En diee sikkretaris, die alles terugbe- taald heeft, die al meer as 'n jaar gekoe- jeneerd wordt, die ze heelemaal kepot emmen gepolitiekt, die mot en die zal han- gen aan d'n hoogsten boom van da menschlievend Hai .teren. Vandaag of mergen trekt da Raadselftal er mee z n klompen op uit en knokken ze 't onder

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2