M- Bij Boodschappen doen, geen PUROL vergeten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn M ijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken viug zonder krampofpijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. Voorts verzocht Nobile hem accumula- toren te zenden voor zijn radio en verder schoeisel, wapens, opvouwbare booten, sleden, kooktoestellen en medicamenten voor de twee gewonden. die beiden gebro- ken beenen hebben. De generaal meldt verder. dat hij geen berichten heeft van de andere groep van zeven mannen, die op het luchtschip is gebleven en evenmin van de patroelje van drie man van zijn eigen groep. die te voet op weg is gegaan om te trachten de Noordkaap (van Noord- OostJand) te bereiken. De berichten van de draadloozen worden thans beter ver- staan en men gelooft wel in de gelegen- heid te zijn zich voor de vliegtuigen, die ter opsporing uitgezonden worden reeds van verre zichtbaar te maken door middel van vuurpijlen en rook. Ten slotte deelt Nobile nog mee, dat men er zich op moet voorbereiden, dat hij over twee of drie dagen niet meer zal kunnen seinen, aangezien zijn accu's bijna leeg zijn. De hulp-expedities. Liitzow Holm schijnt weer terecht te zijn en op de Hobby te zijn terugqekeerd. Een bericht meldt n.l. dat de Hobby met de beide watervliegtuigen van Liitzow Holm en Riiser Larsen aan boord vol- doende vrij water rond zich heeft om het °Pst,'jgen van de vliegtuigen mogelijk te maken. De S 55, het watervliegtuiq van Mad- dalena is Maandag van Vienne naar Ouchy aan het meer van Lausanne gevlo- gen en gisteren in Nederland aangeko- men. om benzine in te nemen voor hei: ver- volgen der reis. Het vliegtuig kon echter het vlieakamp te Schellingwoude niet ha- len. doch was wegens geBrek aan benzine genoodzaakt reeds te dalen op den West- einderplas bij Aalsmeer. Men zou hem nu van het vliegveld te Schiphol benzine brengen, om de reis naar Schellingwoude voort te zetten. Volgens Amundsen zou de hulp alleen met een dergelijk vliegtuig mogelijk zijn. De kansen op redding. Nadere berichten Het weer op Spitsbergen is veranderd. Er waait een sterke Noordwesten wind en er valt bij tijden sneeuw. Men vreest dat de leden van de expeditie van Nobile daarvan groote moeilijkheden ondervin- aen, voaral degenen, die volgens de be richten trachten land te bereiken. De deskundigen zijn nog geneigd den toestand van de bemanning van de Italia als tamelijk kriiiek te beschouwen. Daar het drijfijs benoorden Spitsbergen iederen dag van drift verandert, bestaat weinig hoop, dat Nobile en de zijnen zonder hulp het land kunnen bereiken. De Noorsche deskundigen zijn het er- over eens dat Noorwegen in de gegeven omstandigheden het menschelijkerwijs mo gelijk gedaan heeft, maar leggen er den nadruk op, dat de groote buitenlandsche vliegtuigen en ijsbrekers, die te hulp ge- zonden worden, veel vroeger ter plaatse hadden moeten zijn. Volgens de laatste berichten uit Ko- ningsbaai schijnt Chans wel vast te staan dat geen betrouwbare berichten bekend zijn over de zeven leden van de beman ning. die met het luchtschip afgedreven zijn. De weersgesteldheid in het Noorden van Spitsbergen is onzeker. Het Italiaan- sche vliegtuig, dat te hulp komt, kan pas Vrijdag of Zaterdag op Spitsbergen aan- komen. DUITSCHLAND De verkiezingen in Duitschland zijn al eenige weken achter den rug, maar eerst gisteren is het ministerie-Marx afgetre- den. Dit ministerie berustte op een coalitie van Centrum, Duitsche Volkspartij, Beier- sche Volkspartij en Duitsch-nationalen, Reeds voor de verkiezingen was deze coalitie vrijwel onmogelijk geworden door de onderiinge meeningsverschillen van de haar vormende partijen. Het resultaat der verkiezingen gai haar geheel en al den doodsteek. De Duitsch-nationalen kwa- men zoo gehavend uit den verkiezings- strijd, dat er van een voortzetting der re- geering met hen geen sprake kon zijn. Het groote verkiezingssucces was voor de sociaal-democraten en op grond van den uitslag der verkiezingen was de vor- ming van een linksche regeering noodza- kelijk en' behoorde de leiding van deze aan de sociaal-democraten, de verreweg sterkste fractie in den Rijksdag, te worden opgedragen. De rijkspresident heeft dan nu ook besloten aan een sociaal-democraat de vorming eener regeering op te dragen, hetgeen in Duitschland in dezen vorm ge- sch.edt, dat een socialist benoemd zal wor den tot Rijkskanselier. De socialisten hebben voor dat ambt den heer Hermann Muller aangewezen, die gisteren door president Hindenburg als zoodanig is benoemd. Dat hiertoe niet onmiddellijik na de ver kiezingen werd overgegaan, en de heer Marx nog eenige weken in functie bleef, vond zijn reden hierin, dat allereerst de socialisten moesten beslissen of zij bereid zouden zijn aan de vorming eener coalitie- regeering met de burgerlijke partijen deel te nemen en er moest worden nagegaan hoe een coalitie, die tot regeeren in staat zou zijn, zou kunnen worden gevormd. Zekerheid hieromtrent is nu weliswaar volstrekt niet verkregen, maar het is nu toch wel zeker, dat de heer Muller aller eerst zal trachten naar de samenstelling van een kabinet der groote coalitie. Een ministerie dus dat zal berusten op de sa- menwerking van de sociaal-democraten, het Centrum, de democraten en de Duit sche Volkspartij. Alleen een dergelijke coalitie kan in den Rijksdag over een vol- doende meerderheid beschikken. De moeilijkheid hierbij echter is dat tus- schen sociaal-democraten en Duitsche V olkspartij zeer belangrijke politieke mee ningsverschillen bestaan. Dat zal nog wel tot eenig geharrewar aanleiding geven. Trouwens, biijkens een bericht maakt ook het Centrum eenige moeilijkheden in ver- band met de schoolwet. Intusschen echter mag men wel goede hoop hebben, dat na het gebruikelijke lo- ven en bieden, hetwelk steeds de oplos- smg der Duitsche crisis vergezelt, ten slotte toch een ministerie der groote coa litie zal worden gevormd... omdat feitelijk geen andere oplossing mogelijk is. DE STAKING TE ANTWERPEN. In de voornaamste scheepsreparatie- werkplaatsen te Antwerpen hebben eeni ge groepjes stakers het werk hervat. De patroons verwachten, dat, nu weerstands- kassen der stakende arbeiders stilaan uit- geput geraken, de werkhervatting binnen enkele dagen vrijwel algemeen zal zijn, wat de leiders van de staking echter te- genspreken. DE STAND VAN HET KOREN IN RUSLAND. Volgens voorloopige gegevens is de stand van het winterkoren in de sowjet- unie in het algemeen zeer bevredigend. Anders is het echter met het zomerkoren. waarvan de stand in de geheele sowjet- unie, met uitzondering van de Krim, den noordelijken Kaukasus en eenige gedeel- ten van het Wolga-district, beneden het middelmatige blijft. In oeconomische krin- gen wordt in verband hiermede ernstig ge- vreesd, dat er dit jaar geen graan voor uitvoer naar het buitenland beschikbaar zal zijn. EEN VLAAMSCHE BETOOGING TE AALST. Onder groote belangstelling is Zondag te Aalst ter gelegenheid van de opening van een nieuw Vlaamsch Huis een betoo- ging gehouden ter verheerlijking van de Vlaamsche nationale gedachte en haar martelaren in en na den oorlog, zoowel aan het IJzerfront als in het bezette ge- bied. Ongeveer tienduizend personen, een twintigtal muziekvereenigfngen, delega- ties uit 200 gemeenten en steden in het Vlaamsche land, stapten met wapperende vaandels in den stoet. Talrijk waren ook de Vlaamsche oudstrijdersvereenigingen opgekomen. In den stoet reden twee wa- gens, waarvan een met een reusachtig borstbeeld van dr. Borms. De orde werd enkel verzekerd door de politie en de le den van de commissie voor den optocht. Zij werden nergens gestoord, noemens- waardige incidenten kwamen niet voor. De optocht werd door een onweder ver- rast en moest toen een oogenblik halt hou- den, maar kon later verder doorgaan naar de Groote Markt. Mevrouw Borms, de Kamerleden De Clercq, Van Severen, Butaye, Van Op- denbosch en Herman Vos woonden de betooging bij. De rede van mr. De Ko- ning, de voorzitter van den Dietschen Bond in Nederland, die van de Belgische overheid bericht ontvangen had, dat het hem verboden was het Belgisch grond- gebied te betreden om te Aalst het woord te voeren, werd door het Kamerlid Vos voorgelezen. Ook het Kamerlid Van Op- denbosch, mr. Leuridan, de leider van de West-Vlaamsche oudstrijders, en anderen nog namen het woord. Er was een minuut ingetogen stilte ter eere van dr. Borms. Aan zijn echtgenoote brachten de betoo- gers een ovatie. I OVER DEN GROOTEN OCEAAN. In een onderhoud verklaarde Kingsford Smith, die met zijn drie-motorigen Fok- ker ..Southern Cross'-' in negen dagen van Amerika naar Australie vloog, dat hij op de laatste etappe, van de Fidzji eilanden naar Brisbane met zwaren zijwind had te kampen, zoodat de machine 140 mijl uit haar koers dreef, waardoor ze bijna twee uur te laat Brisbane bereikte. Het vertrek van de Fidzji eilanden ging met groote moeilijkheden gepaard.Het ge- improviseerde vliegterrein van Suva was veel te klein am er met den zwaar bela- den Fokker te kunnen starten. Daarom werd besloten een startpoging te onderne- men van een drie mijl lange kuststrook, op dertig mijl van Suva. Het in de tanks brengen der 800 gallons benzine ging met groote moeilijkheden gepaard, daar deze uit blikken, die door een gouvernements- boot waren aangevoerd, in de reservoirs moesten worden gedaan, en eerst worden gefiltreerd. Het toestel kwam eerst na een iangen aanloop los, vloog tien minuten later boven Suva, waar de vliegers wui- vend afscheid namen, en zette toen koers naar Australie. De totale doorvlogen af- stand bedraagt 10.200 K.M., welke in drie etappes geheel boven water werd afge- legd. OOK GIJ MOET METSELEN. „Ook gij moet helpen metselen'' dit parool is door het Italiaansche stadje Roc- ca San Casciano gegeven en op alle mu- ren en gevels aangeplakt. Want inder- daad moet iedere burger dezer plaats me- dehelpen, de noodige bouwwerkzaamhe- den te verrichten, waarvoor de stad geen geld heeft. De burgers hebben zich als vrijwillige metselaars en bouwvakarbei- ders aangemeld, de burgemeester heeft een architect en een meesterkneeht besteld die de menschen de noodige aanwijzingen moeten geven en toezicht houden op den bouw van een grooten muur, die het stad je tegen de overstroomingen van de Mon- tone-rivier moet beschermen. Onder deze vrijwilligers zijn overigens 300 beroeps-bouwvakarbeiders, die be- loofd hebben, aan hun stad 15.000 werk- uren te wijden en onderricht te geven zon der vergoeding. In drie ploegen werkt men nu dag en nacht aan de voltooidng van de constructie. Rocca San Casciano heeft wel voorbeeldige burgers. Temeer, daar de burgerij zelfs voor den aanmaak van het materiaal zorg draagt. Waaruit men ziet, dat het idealisme nog de wereld niet uit is. TER NEUZEN, 13 JUNI 1928. CONCERT OP DE MARKT. Het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden' directeur de heer A. Schirris, zal Donderdagavond te half negen uur J op de muziektent op de Markt het volgen- i de programma uitvoeren: 1. Volkslied. 2. Dixmude Nieuport, marche militaire Jean de Smetsky. Chor et Cavatine, sur 1'Opera Ricci. Les Cloches de Corneville, valse Coatd. Line soiree au village, fantaisie D. Belleflamme. P a u z e. Le Fringant, pas-redouble F. Rousseau. En Garnison, fantaisie J. B. Minne. Une Corbeille de Fleurs, fantaisie Rodolphe. Potpourri, marsche finale. 3. 5. 6. 7. 9. DUCDALF AANGEVAREN. Door de Engelsche stoomboot ..Eastoft" komende van Gent met bestemming voor Goole, is Zaterdagavond bij het passee- ren der middensluis te Sas vgn Gent een nabij de tweede brug staande ducdalf aan- gevaren en aanmerkelijk beschadigd. EEN LIJK OPGEVISCHT. Door een z.g. bootjesman is Zaterdag in de Wester-Schelde een lijk opgevischt, dat door de politie te Vlissingen is over- en in beslag genomen. Het lijk verkeerde in verren staat van ontbinding en was van een onbekenden man, vermoedelijJk tusschen 30- en 40jarigen leeftijd, gekleed in een Jaeger-onderbroek en hemd en blauwe bovenbroek. Naar de kleeding te oordeelen van een stoker van een stoom- schip. Het lijk is door de politie naar het lijkenhuis overgebracht. ZIJT TOCH VOORZICHTIG MET OF BIJ ELECTRISCHE GELEIDINGEN. Maandagmorgen, toen de dienstbode t van den landbouwer R. te Schoondijke bezig was met kleedingstukken op den j bleek te brengen, wilde zij een op het i bleekveld liggend ijzerdraad over een bo- j ven dat veid loopenden draad van het laagspanningsnet werpen, met het nood- lottig gevolg, dat zij door den electrischen stroom werd getroffen. De ontboden dokter kon slechts den dood constateeren. DE ELECTRIFICATIE VAN DEN MIDDENGROEP. Het bestuur van het Comite tot ver- krijging van electriciteit in Goes en om- geving heeft in een adres Prov. Staten verzocht het besluit van 1917 in te trek- ken en in elk geval de gemeente Goes in de gelegenheid te stellen zoo noodig zelf Ide electriciteitsvoorziening van Goes en eventueel andere gemeenten in Z. en N. j Beveland ter hand te nemen, of op ande- j re wijze in de zoo dringende behoefte aan electriciteit te voorzien. Het adres was vergezeld van 8 lijsten met ongeveer 350 handteekeningen van handeldrijvenden en industrieelen. In een begeleidend schrijven spreekt het comite de wensch uit, dat het adres nog gedurende de zomerzitting in de af- deelingen behandeld zal worden, opdat in de vergadering van 2 Juli a.s. een beslis- sing genomen kan worden. AU T OM OBI LI STE N DIE NAAR BELGIe GAAN. De Kon. Nederl. Automobielclub meldt: Om tegemoet te komen aan de wenschen van de automobilisten, die geregeld met hun auto naar Belgie gaan, heeft het Bel gische Ministerie van Financien goedge- keurd, dat door personen, die noch domi- cilie, noch verblijf plaats, noch vaste nederzetting in Belgie hebben, de taxie voortaan forfaitair betaald mag worden voor twaalf, negen, zes of drie maanden volgens den datum, waarop het gebruik van het motorrijtuig een aanvang neemt. Hiervoor zullen dus in aanmerking komen personen, die de grensstreek bewonen en dagelijks naar Belgie gaan zonder aldaar een verblijfplaats te hebben. Voor details en regeling van deze zaak moeten belanghebbenden zich wenden tot den ontvanger van het Belgische douane- kantoor, die ze geregeld passeeren. DE DEMONSTRATIES OP DE SCHELDE. In verband met het door ons vermelde bezoek der Hollandsche studenten, met de demonstratief gepavoiseerde ..Schelde" op jl. Zondag ontleenen wij nader aan enkele bladen het volgende: De onlangs gepubliceerde oproep van Pierre Noth'omb, tot deelneming aan een demonstratieven tocht op de Schelde, naar Hansweert, mogelijk ook tot Ter Neuzen en Vlissingen, had in ons land bij sommi- gen bijzondere aandacht getrokken. Men meende daar, dat het niet is zooals het be- hoort, als de Nederlandsche regeering die zij het dan ook onschuldige demon strates tegen gaat en de gedachtengang was, dat bij de Belgen de meening zou kunnen postvatten, dat men zich niet durf- de verzetten, omdat men van hun aoed recht op de Schelde overtuigd was, of wel dat het den Nederlanders onverschillig zou zijn of ze nog rechten op de Schelde hadden. Men meende, dat in dezen tijd van nieuwe onderhandelingen zoodanige meening niet mocht postvatten. Een aantal Dietsche studenten besloten met het oog daarop tot een tegen-demon- stratie. 2Tij kwamen ten getale van 40 Zaterdagavond te .Goes, waar zij over- nachten en vertrokken Zondagmorgen naar Hansweert, waar zij aan boord gin- gen van het te hunner beschikking gestel- de stoomschip ,,De Schelde' Ondertusschen stond, naar de N. R. Crt.. meldt, op de kade te Antwerpen een mannetje gereed die telegrafisch kennis zou geven van het zee kiezen der annexio- nisten naar Goes, van waar men per auto het bericht zou brengen naar Hansweert, om alsdan de Belgen tegemoet te varen en dien dag te begeleiden. Het kantoor sloot echter te 9 uur, zoodat dit deel van het plan niet uitgevoerd kon worden. Nader bleek. dat behalve de Dietsche studenten ook eenige fascisten zich had den opgemaakt om op een of andere wijze tegen Nothomb en de zijnen te manifes- teeren. Een hunner droeg een bezem en heeft die aan de studenten overgedaan voor een oranjevlag, welke hij, toen was uitgemaakt, dat men niet samen zou kun nen varen geplant heeft op de kust, nabij Hansweert. Aangezien men berichtloos was, besloot men naar de grens, bij Bath, te varen en naar de annexionistische boot uit te zien. Men kon deze niet ontdekken en kwam ten slotte op het idee dat een gepasseerde plezierboot het verwachtte stoomschip kon zijn. Om dat na te speuren werd gekoerst naar Ter Neuzen. Daar was het telefoon- kantoor toen men er aankwam geopend en vernam men dat ondertusschen Nothomb te ruim 1 uur werkelijk te Hansweert was gearriveerd, doch door de marechaussee teruggezonden. Men is toen terstond ver trokken en tot aan Bath gevaren, om de annextionisten op het vlagvertoon te wij- zen, ten bewijze dat men waakzaam was, maar het verschil was te groot, en het ge- zelschap heeft zich moeten vergenoeaen met een mooi toc'ntje op de Schelde. Men had evenwel den indruk qekregen, dat en te Hansweert en te Ter I^euzen (daar on- dervonden de heeren het zelf) de politie op haar qui vive was met het oog op on- gewenschte bezoeken. Volgens een bericht in het Hbl. kwam ongeveer te 1 uur het verwachtte Belgi sche scheepje de haven binnen, begeleid door de douaneboot ,,De Albatros". Aan boord waren naar schatting een lOOtal meest jeugdige passagiers. De boot meer- de aan een der pontons. Er bevonden zich aan den wal met de politie en fascisten vele nieuwsgierigen. De commandant der marechaussee met dien der rijksveldwacht begaven zich naar het gezelschap, om hen den raad te geven niet te landen en de terugreis te aanvaarden. Bij hen voegde zich ook een lid van een Belgische motor- bootclub, welke bleek een Belgisch ex- kolonel te zijn, die zijn landaenooten ook het verkeerde van hun bedoeling wist dui- delijk te maken en het resultaat was, dat spoedig de tros weer werd losgesmeten, en het gezelschap vertrok, zingende ,,De Brabanqonne". weer uitgeleid door de Albatros' Aan wal werd qezonqen het ,,Wilhelmus". Waar Nothomb c.s. Zondag gebleven zijn. ,,De Schelde'' het activistische Ant- werpsche Ochtendblad, meldt: Leden van de ,,Ligue maritime Beige", geescorteerd door een bende stokslagers, met Pierre Nothomb aan 't hoofd, deden Zondag een uiterst mislukten annexionis- tischen propagandatocht per boot naar Hansweert (Holland). De Hollandsche overheden verhinderden evenwel deze ru- ziestokers voet aan wal te zetten. Terug- keerend van hun kale reis en waarschijn- lijk aangelokt door de driekleuren, die bo ven het fort Lillo wapperden, vonden zij niet beter dan aan te leggen en het feest- vierende dorpje, waar een gedenksteen ter herinnering aan de boompianting door de vereeniging Natuur- en Stedenschoon, werd ingehuldigd, hun woede uit te wer ken. Een paar leeuwenvlaggetjes, aan de douanierswoningen wapperend. werden brutaal in t geniep afgerukt. Een korte vechtpartij kon echter onmiddellijk door de veldwachters onderdrukt worden. Pro- cessenverbaal werden uitgedeeld, waarna boord terug, heldhaftig onder den kreet van ,,Vive la Belgique", de verover- de moedwillige rustverstoorders, eens aan de vlaggen, ten aanzien van de op het strand samengestroomde menigte, ver- scheurden. Voorwaar een uiterst modern en ver- fijnd middel, om een bende van honderd- vijftig betaalde stokslagers uit te zenden, om z'n theorieen en annexionistische in- zichten te propageeren HOEK. Ten overstaan van notaris van der Veen te Ter Neuzen, is verleden de akte van oprichting van de Coo-peratieve vruchtenveiling ..Zeeuwsch-Vlaanderen G.A.", gevestigd te Ter Neuzen. Tot bestuurders zijn benoemd de hee ren H. Dieleman, W. C. van Petegem, J. Tollenaar, P. A. Lijbaart, A. de Jonge, al ien wonende te Hoek, de heer W. Diele man te Ter Neuzen en G. G. Rammeloo te Philippine. Ten bewijze, dat het nieuw gevormde lichaam in eene reeds bestaande behoef te voorzdet, diene, dat het ledental sinds de oprichting reeds belangrijk is toegeno- men, terwijl voor het volgende jaar reeds verschillende personen voor berei ding en troffen tot het beoefenen van het tuin- bouwvak. Ook uit de omliggende gemeenten zijn reeds verschillende personen als lid toe- getreden en laat het zich aanzien, dat het ledental binnen korten tijd tot een aan- zienlijke hoogte zal zijn toegenomen. Waar op dit moment de nieuwe veiling niet in staat is zelf te veilen wegens het ontbreken van gebouwen en personeel, zal dit jaar namens haar voor hare leden wor den geveild via de veiling te Goes, doch ligt het in de bedoeling van het bestuur, die maatregelen te treffen, welke er toe zullen leiden dat de vereeniging het vol- gend jaar over een eigen veiling zal be schikken. Moge dit bijdragen tot uitbreiding van de voor deze streek van veel belang zijnde tuinbouwcultuur. ZAAMSLAG. Omtrent de in het vorig nummer reeds in het kort vermelde vechtpartij, kan na der worden bericht, dat, nadat het mu- ziekfeest echt gezellig en ordelijk verloo- pen was, eenige bekende vechtlustigen den avond uitgekozen hadden om eens echt slag te leveren. Dit begon al in het cafe van den heer Van de V., waar de politie echter spoedig tusschen beide kwam en een persoon werd verwijderd. Na het sluitingsuur trok de heldenstoet de Poldersche straat in, op weg naar Reu- zenhoek. Nog binnen de kom der ge meente sloeg reeds een groep vechtlusti gen tegen den grond. lets verder, in den INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. U kunt het bekomen bij Apoth. en Drogisten in doozen van 30 en 60 ct. en in tuben van 80 ct. nabijheid van den Molenweg zijnde, brak het geveciht opnieuw, en toen met groote hevigheid uit. P. Sch. werd daar met een mes be- werkt in hoofd en rug. Deze laatste ver- wonding, hoewel niet gevaarlijk, is toch tamelijk diep gebleken, en werd toe'ge- bracht nabij de long. Het slachtoffer, die op den weg gevallen was, ontving boven- dien nog een meniigte schoppen en slagen. Ter zelfverdediging trok hij toen ook zijn mes, en stak liggende, om zich heen, ten- einde zijn aanvallers van zich te houden. Zijn broer, die deze mishandeling bij- woonde en voor hem partij trok, werd spoedig bu'iten gevecht gesteld en in een sloot geworpen, waarin hij eenigen tijd is blijven liggen. Ondertusschen had zich het geweld ook gekeerd tegen C. K. en C. de J., die ook werden verwond door mesSteken in hoofd, armen en beenen. Voornoemde personen wonen in de buurtschap Othene' en staan niet als vechtlustigen bekend. Voor Sch. moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. Hij gevoelt zich stiff en moet, tengevolge van de ondergane mishandeling, het bed houden. Van de aanvallers werd door een mes- steek in den bulk gewond j. D., terwijl hem ook een steek in het been werd toe- gebracht. Deze heeft eerst na geruimen tijd geneeskundige hulp ingeroepen en de geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Ter Neuzen noodig. A. D. bekwam eveneens een messteek in rug en arm. doch niet van exnstigen aard. Een der verwonden had, thuiskomende, niets van zijn avontuur gezegd en eerst den volgenden morgen ontdekte men dit, omdat zijn bed met bloed besmeurd was. Men vermoed't, dat nog meerderen ver wond zijn, doch dit ge'heim houden, om uit de handen der politie te blijven. Door dit verzwijgen wordt het onderzoek, in- gesteld door den majoor der Rijksveld wacht, Heijboer, bijgestaan door den ge- meenteveldwachter Westerbrugge, zeer bemoeilijikt. Voor de betrokken ouders en families is het voorgevallene een erg treurige zaak. In den nacht van Zaterdag op Zon dag hebben onbekende personen een be zoek gebracht op het erf van den brieven- gaarder, den heer C. J. van Vessem. Voetstappen waren zichtbaar, doch er werd niets vermist. De heer Van Ves sem, die, door het aanslaan van zijn hond wakker geworden, op het erf een kijkje ging nemen, heeft ook niemand meer ge- zien. Het kan misschien zijn nut hebben het publiek mede te deelen, dat er in deze gemeente aan het bezoeken van sommige erven gedurende den nacht groot gevaar verbonden is. Dit kan wellicht tot waar- schuwing strekken. BIERVLIET. Tijdens een voetbalwedstrijd, welke Zondagnamiddag alhier werd gehouden. kwam een der spelers zoo ongelukkig te vallen, dat hij het scheenbeen brak. (M. Crt.) GEMEENTELIJKE- EN DISTRICTS- ARBEIDSBEURS TE TER NEUZEN. Op 1 Juni stonden als werkzoekenden (het geen niet altijd beteekent dat zij werkloos zijn) bij de Arbeidsbeurs ingeschreven Transport en'losse arbeiders 190 op 1 Mei 220 Timmerlieden 1 1 Schilders 1 1 Opperlieden 4 3 Centrale-Machinist 1 1 Magazijnknepht-Timmerman 1 1 Metselaar 1 1 Zeelieden 3 6 Landarbeiders 1 Chauffeurs 2 2 Voermansknecht 1 1 Smid 1 1 206 op 1 Mei 239 Bij de Correspondentschappen Axel 5 op 1 Mei 45 Boschkapelle 3 Hoek 40 Hulst _3 23 Stoppeldijk 5 Westdorpe 10 42 Zaamslag 2 13 Totaal 20 op 1 Mei 171 PROVINCLALE STATEN VAN ZEELAND. De eerste gewone zitting der Provinciale Staten van Zeeland, werd Dinsdagavond door den Commissaris der Koningin, den heer Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, geopend in naam der Koningin. Aanwezig waren 40 leden, afwezig de hee ren Fruijtier en Brandsma, beide met kennis- geving, eerstgenoemde wegens ongesteldhetd, de tweede wegens ambtsbezigheden. Ingekomen stukken. Ingekomen waren verschillende Koninklijke besluiten behelzende goedkeuring van beslui- ten der Staten, genomen in de vorige zitting. Een verzoek van C. J. Maas en A. West- broek, veerlieden, om maatregelen te treffen ter voorziening in een aanlegplaats aan den Provincialen steiger te Zijpe. Dit adres werd als zijnde ongezegeld ter zijde gelegd. WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. Ongedierte op het hoofd van het kind is steeds een teeken van onzindelijJkheid der moeder. Het is zeer onaangenaam voor het kind en kan zijn gezondheid benadeelen, daar het krabben tot uitslag op het hoofd en ontstoken klieren leidt. Wanneer een kind in een schoolklas ongedierte heeft, gaat dit zeer gemakke- lij'k op andere kinderen over. Let daarom altijd op en laat U omtrent de behande- ling voorlichten. f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2