algemeen nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. No 8229. Woensdag 6 -uni 1928 68e Jaargang. Eerste Blad. Sam en zijn schat Tabletien 07 ABONNEMENTSPRIi S; BINNENLAND. F E flXLt «T0S. B HIT ENLAND. _-;Titmii-T.n~ jsmm m*~- mtmammmtanmrn*' II ■imMiinwwi Bim—r Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,30 per 3 maandenBij voorultbetajraq fr. per post r 6.60 per war Voor hct buitenland f 2.70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaunq. Dit b!ad verschijnt iedcren Mar.ndan Woersdtaq- en Vrijdaqavond. DIEN STPLICHT. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat vanaf 11 tot en met 20 Juni a.s. op de Gemesnte-Secretarie vooc-een ieder ter insage is nedergelegd het Inschrijvingsregister met een daaruit opgemaakt alphabetisch register van de dienstplichtigen dier gemeente der lichting 1929. Binnen bovengenoemd tijdvak kan tegen deze registers, bij een met redenen ornkleed verzoekschrift, in te dienen bij den Burge- ineester, bezwaar worden ingebracht. Ter Neuzen, 5 Juni 1928. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. TWEEDE KAMER. Verqaderinq van Dinsdaq. Besloten wordt Vrijdaq 8 Juni de eind- stemminq te houden over het ontwerp be- treffende voorzieninqen teqen besmette- lijfee ziekten. De voorzitter deelt mede, dat het amen- dement-Bijleveld is inqetrokken. Mevr. de Vries-Bruijns (s.d.) zeqt dan te zullen voorstellen de beraadslaginqen te heropenen teneinde alsnoq een amende- ment van spreekster te behandelen. Besloten wordt voorts Dinsdaqavond 12 Juni te behandelen het klompenwetje en de motie-van den Berqh inzake de wo- ninqbouwvereeniqinqen. Op 14 Juni zal in de afdeelinqen onder- zocht worden het wetsontwerp tot wijzi- qinq van de Indische staatsreqelinq. Aan de orde is de wijziqinq van de Pe'nsioenwet 1922. De heer Gerhard (s.d.) acht den aan- dranq tot verbeterinq van de Pensioen- wet beqrijpelijk, doch wijst er op, dat het hier slechts een zeer partieele herzieninq betreft, ofschoon de wet niet aan de qe- stelde eischen voldoet. Spr. dient een mo- tie in teneinde te komen tot een meer qrondiqe herzieninq. Mevr. Bakker-Nort (v.d.) betreurt het, dat in 1925 de qeleqenheid qevallen, een vervroeqd ouderdomspensioen aan te vra- qen. In de wet dient ook het zusterpen- sioen te worden opqenomen. De heer Tilanus (c.-h.) bestrijdt o.m. de motie-Gerhard, die verwachtinqen opwekt en nieuwe lasten meebrenqt. De heer L. de Visser (comm.) acht de voorqestelde wijziqinqen zeer onderqe- schikt en wenscht de oude rechten van het personeel hersteld te zien. Oe motie-Gerhard acht spr. te onqepre- ciseerd. Hij qeeft den voorsteller in over- weqinq in te lasschen den wensch, dat heszieninq moet worden voorqesteld voor de beqrootinq van 1929. Mej. Westerman (lib.) sluit zich aan bij mevr. Bakker-Nort ten aanzien van het austerpensioen. EEN BRIEF VAN DE ORDE VAN VRIJMETSELAREN AAN DEN MINISTER VAN OORLOG. Het hoofdbestuur van de Orde der Vrij- metselaren in Nederland heeft een brief qericht tot den minister van Oorloq, in- iioudende dat de majoor-aalmoezenier Huyts in een lezinq over de vrijmetselarij o.a. qe- zeqd heeft, dat de vrijmetselaren den po- litieken moord te Serajewo hebben qe- pleeqd dat, zoo deze woorden (te vinden in de Pr. N.-Brabant en 's Hertoqenbossche Ct. van 27 April) inderdaad qebeziqa zijn, een officieele functie bekleedend persoon zich niet ontzien heeft om in het openbaar een orde, waartoe zeep vele Nederlanders be- hooren, te belasteren door haar van zulk een afschuwelijk misdrijf te betichten dat deze zelfde majoor Huyts reeds vroeqer, op een lezinq voor den Ned. R. K. Onderofficierenbond, qehouden te Arnhem op 26 Febr. 1925, eveneens der- qelijke taal heeft qebeziqd, en dat op een vraaq van den heer Henri ter Hall aan den toenmaliqen minister van Oorloq, ten antwoord kreeq, dat majoor Huyts niet de Nederlandsche, maar de buitenlandsche vrijmetselaars op het ooq had dat majoor Huyts, als deze verontschul- diqinq als juist zou kunnen worden aan- qenomen, ook nu had dienen te beseffen, dat het publiek qeen onderscheid maakt tusschen de buitenlandsche en de Neder landsche vrijmetselaren dat de inqebrachte bescihuldiqinq betref- fende het qe'beurde te Serajewo van alien qrond ontbloot is; en of het qeen aanbevelinq verdient, qenoemden majoor Huyts terecht te wij- zen, op dat hij zich voortaan bij zijn spreek- beurten meer rekenschap zal qeven van de positie die hij bekleedt en van de juist- heid en waardiqheid zijner woorden. UIT DE S.DA.P. Op de Zaterdaq qehouden partijbe- stuursverqaderinq is, naar Voorwaarts meldt, o.a. besloten op 24 Juni a.s. een con ference te houden in Rotterdam van het vollediqe partijbestuur met de qeweste- lij'ke besturen van Limburq, Noord-Bra- bant en Zeeland, ter besprekinq van den onvoldoenden toestand, waarin de propa- qanda en orqanisatie in den laatsten tijd in een deel van het zuiden is qeraakt en Maandaq 11 Juni a.s. een besprekinq te houden met de Vereeniqinq Perhimpoe- nan Indonesia, de Sociaaldemocratische Indische Club en de deleqatie naar het In- ternationaal Conqres te Brussel. BESTRIJDING VAN MOND- EN KLAUWZEER. Het Tweede-Kamerlid Lovink heeft den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw qevraaqd of hij bereid is mede te deelen, welke maatreqelen van reqeerinqsweqe qenomen worden ter be- strijdinq van het thans heerschend mond- en klauwzeer, alsmede welke de resulta- j ten zijn van de teqenwoordiqe bestrijdinq. Het mond- en klauwzeer te Zoeter- woude neemt steeds toe, terwijl de qevol- qen ervan ook ernstiqer worden. Er zijn namelijk een paar qevallen met doode- lijken afloop qeconstateerd. Vermoed word;, dat de ziekte in de weide wordt qebracht door beesfen, die op de markt zijn aanqekocht en de be- smettinq hebben opqedaan in de stailen, waar zij enkele daqen voordat de markt beqint, worden qestald. Inmiddels is het voor de betrokken landbouwers een strop. DE GASOORLOG. Door den heer van Embden, zijn aan den minister van Oorloq de volqende schriftelijke vraqen qesteld: 1. Heeft de minister kennis qenomen van de uitspraak van prof. dr. K. A. Hof- Uit het En q el so h door P. G WODEHOUSE. 55) Vervolq. En nu eindelijk zaq de heer Braddock het daqen. Ze had snert voor haar Cla rence qekookt, wie dat dan ook zijn mocht en hij had het zoo snel naar binnen qe- slokt, dat hij er in qebleven was. Js hij dood?" vroeq hij met qesmoorde stem. Een, doordrinqende kreet klonk door de keuken. „0 O! O ..Mijn qoeie kind!" „Och dat zal hij toch niet doen?' ,,Wat bedoel je met „dat"?" ,,Zich van kant maken." ..Wie?" ,,Snert." Willouqhby Braddock trok zijn vol- maakt qevouwen zakdoekje uit zijn borst- aak en wischte zich het voorhoofd af. ,,Ja. hoor eens", zeide hij mat. ,,Zou je me alles nu.eens van het beqin af qere- gelcl kunnen vertellen?" Hij luisterde vol belanqstellinq, toen Claire verslaq deed van de qebeurtenissen van dien daq. ,.Dus Clarence is snert? zeide hi). „Ja." ,,En Snert is Clarence? „Ja, iedereen noemt hem Snert.' ,,Daardoor kwam ik in de war", zeide de heer Braddock verlicht. ,,Dat was de moeilijkheid aldoor. Nu ik hieromtrent ben inqelicht kunnen we deze zaak eens na- qa'an op een kalme, bezonken wijze. Eerst kijken, of ik de zaak qoed inzie. Je las dien onzin in een krant en beqon hem op de proef te stellen, is dat juist" „Ja en in plaats van te schuimbek- ken, werd hij juist ijskoud en verbrak on- ze vexlovinq." „Juist. Nu, maar dat is noqal eenvoudiq. Je hebt nu alleen noq maar een beschaafd mensch noodiq, die den kerel apart neemt en hem de feiten voorleqt. Zal ik even hiernaast qaan en eens met hem spreken?" Claire's qezichtje lichtte op, alsof er lampjes achter haar ooqen waren aanqe- draaid. ,,0, als u dat eens doen wou?" „Natuurlijk dadelijk!" „0, wat bent u toch qoed! Het spijt me, dat ik u met die ui qeqooid heb, mijnheer Braddock." ..Schuld aan beide kanten", zeide de heer Braddock edelmoediqlijk. ,,Huil nu maar niet meer, mijn beste meisje en doe een beetje poeder op je neus en zoo. Bin nen een paar minuten brenq ik het joq hier en is het zaakje qezond." Hij streelde broederlijk over Claire s haar en qinq naar de achterdeur. Een paar minuten later hoorden den heer en mevrouw Molloy, die koortsach- tiq de zitkamer van Mon Repos door- zochten, een verwijderd qebel en keken elkaar verwilderd aan. .De bel van de achterdeur, zeide Dolly. „Ik heb het je wel qezeqd zeide de mann, den leider van het Anorqanisch Laboratorium der Technische Hooqe- school te Berlijn, dat het in zoo hooqe mate qiftiqe phosqeenqas als oorloqsmid- del niet meer in aaumerkinq komt, om- dat men thans over veel krachtiqer qif- qassen beschikt 2. Kan de minister mededeelen, welke qassen hermede v-rmoedelijk bedoeld zijn en in welke mate zij het phosqeen in doodelijk rendement overtreffen (ver- eischte dosiis per M3. lucht, snelheid van het nuttiq effect, e.d.m.) 3. Is de minister, in aanmerkinq ne- mend, dat de ervarinq te Hamburq op qedaan, een voorloopiq beeld qeeft van hetqeen bij landsverdediqinq, maar dan op onbeperkte schaal, over de burqerbe- volkinq zal worden qebracht, niet voor- nemens, de rapporten der Hamburqsche autoriteiten (inzake de verblijfplaatsen der qetroffenen, de toenmaliqe weerqesteld- heid, de qenomen hulp- en afweermaat- reqelen, het aantal ziekte- en sterfteqe- vallen) toe te zenden aan de Staten-Ge- neraal en voorts aan de burqemeesters ten vervolqe op de doot hem hun reeds toe- qezonden „Aanwijzinqen" van 1927? 4. Wil Zijn Excellence thans of eerlanq mededeelen. in hoeverre de Hamburqsche hulp- en afweermaatreqelen z.i. uitvoer- baar zouden zijn qeweest, indien zij qe nomen hadden moeten worden bij onqun- stiqe windrichtinq, des nachts en tijdens een doelbewust en voortqezet bombarde- ment 5. Zou de minister tevens willen me dedeelen, in hoeverre de te Hamburq op- qedane ervarinq hem aanleidinq qeeft, aanvulliinq of wijziqinq aan te brenqen in de zooeven bedoelde handleidinq, te meer nu deze in dit opzicht slechts raadqevin- qen bevat, indien uit de voorafqaande aan- vallen blijkt, dat qeen scherfmakende bommen, doch chemicalien of qassen qe- bruikt worden Acht zijn Excellence het niet onont- beerlijk, eeniqe raadqevinqen te verstrek- ken ten aanzien v;..» den eersten aanval Alsook ten aanzien van een aanval met qemenqde middelen 6. Is de minister bereid, een Neder landsche vertalinq der sub 3 bedoelde rapporten ver'krijqbaar te stellen voor de eerstbelanqhebbende, de burqerbevol- kinq DE WERKSTAKING AAN DE SCHELDE. Men meldt uit Vlissinqen aan de N. R. Crt. Het spreekt vanzelf dat de werksta- kinq aan De Schelde alhier in de alqe- meene belanqstellinq staat. Een fabriek, waar 2000 menschen werken, is van zeer bijzondere beteekenis voor een qemeente van ruim 21000 zielen. Zij is een van de qroote levenspeezen, en de bloei en voor- uitqanq der qemeente hanqt voor een qroot qedeelte van haar af terwijl de qe meente de nadeeliqe qevolqen ervan on- dervindt als het op de Schelde minder qoed qaat, wat qelukkiq in de laatste tien- tallen jaren niet het qeval is. De uitqe- broken werkstakinq brenqt natuurlijk voor de qemeente qroote nadeelen mede. De koopkracht van de sta'kers is heel wat minder en ook de fiscus zal mocht de stakinq eeniqen tijd aanhouden heel wat minder kunnen innen. Het is daarom wel beqrijpelijk, dat me- niqeen zich de vraaq stelt of het conflict lanq zal duren. heer Molloy somber. ,,Wat moeten we nu doen?" Maar mevrouw Molloy was niet zoo qauw van haar stuk qebracht. „Nu, qa maar opendoen zeide ze. Het is zeker een leverancier met brood of zooiets. Hij denkt natuurlijk dat je het hulpje bent." ,,En als hij dat nu niet doet?" antwoord- de de heer Molloy wat bitter. ,,Moet ik hem dan met het hakmes raken. Het schijnt, dat ik de heele bevolkinq van dit beroerde qat op den kop moet tikken, eer we hiermee qedaan hebben.' „Schat, niet zoo qauw boos zijn.' „De Schat heeft er qenoeq van", zeide de heer Molloy droeviq. De diepe onderqrond daarvan zit niet in de loonkwestie en evenmin in de qe- vraaqde uitbetalinq op feestdaqen en het toekennen van vacantiedaqen. Het heet wel, dat de strijd voor deze eischen is aan- qebonden, doch wie er iets meer van af- weet, beqrijpt wel, dat de eiqenlijke oor- zaak heel wat diieper liqt, en dat het om de macht qaat. Aan de eene zijde de Metaalbond en aan den anderen kant de arbeiders-orqa- nisaties. Daarom is deze werkstakinq van zoo qroote beteekenis voor de qeheele metaaiindustrie, omdat moet worden uit- qevochten, wie ten slotte de lakens zal uitdeelen, de werkqevers of de werk- nemers. Trouwens in De Metaal'bewerker, het orqaan van den modernen soc.-dem. me- taalbewerkersbond wordt onomwonden toeqeqeven, dat het een machtsstrijd is. Er wordt qestreden voor meer loon, maar niet minder in het verlanqen naar qroo- teren invloed op de arbeidsvoorwaarden in het alqemeen. Het is dus wel te voor- j zien, dat het conflict niet spoediq zal wor- den opqelost. EEN COMMUNISTISCH CONGRES. 't Is op het conqres der Nederlandsche sectie der Intern. Arbeiter Hilfe (I. A. H.), dat Zondaq te Amsterdam werd qe houden, niet malsch toeqeqaan. Er was n.l. oneeniqheid over de uitsluitinq van de zqn. qroep-Wijnkoop op de huishoudelij- ke verqaderinq. Toen deze binnen moch- ten komen was er een heviq qeroep van ,,qooit ze er uit". En daar bleef het niet bij. Pooten werden van tafeltjes afqebro- ken, om als uitsmijtwapens te funqeeren. Vooral de heer en mevrouw Brommert, Woelders en Stan Ponsen moesten het ontqelden. Zij werden van verschillende zij den aanqevallen en speciaal Brorynert kreeq er van lanqs. Mevrouw Brommert dronq tusschen de vechtenden in en smeekte de aanvallers haar man niet zoo te mishan- delen. Daarop spronq Lou de Visser, het Tweede Kamerlid, van het podium, sloeq een der Wijnkoopmannen met een knup- peNwandelstok op het hoofd, zoodat de man bewusteloos neerviel, en mevr. Brom mert, die hem verzocht haar man te be- vrijden, kreeq met denzelfden stok een slaq op het hoofd, zoodat zij neerviel. Terwijl de vrouw op den qrond laq, daal- de de stok voor den tweeden keer op haar neer. Verscheidenen officieelen commu- nisten werd dit te bar en onder het uit- roepen van ,,laffe vrouwenbeul" dronq men de Visser opzij. De vechtpartij was inmiddels vrij alqe meen qeworden en op dat ooqenblik qreep de poliCe in, die de aanweziqen uit de zaal en uit het qebouw de Hartmonie verwij- derde. 1 Arrestaties vonden niet plaats. Eeniqe qewonden, waaronder Brommert en zijn vrouw, hebben zich in het Bin- nenqasthuis laten verbinden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN hoofdpijn. Neem DE JUNI-ZITTING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. 2. Toen hij eindelijk de achterdeur open- deed, verwachtte de heer Molloy niet an- ders dan dat hij een leverancier zou zien met een mand aan den arm, maar zijn ze- nuwen werden er niet door qekalmeerd. toen hij teqenover een onberispelijke ver- schijninq stond, blijkbaar een jonqmensch, behoorende tot de nietsdoeners, in een qrijs costuum van onberispelijken snit. Hij staarde den heer Braddock aan. „Zoo," zeide mijnheer Braddock. ,.Zoo!" zeide Glibber. ,,Bent u Snert". informeerde de afqe- zant. „Wablief?" ..Bent u Clarence?' Onder qelukkiqer omstandiqheden ou Glibber deze aantijqinq verontwaardiqd hebben afaewezen, maar nu besloot hij, dat het politieker was om voor alles, voor De zittinq van den Raad van den Vol- kenbond welke Maandaq te Geneve be qon, wordt qehouden in onqewone om- standiqiheden. Zoo min Briand, de Fran- sche minister van buitenlandsche zaken, als Stresemann, zijn Duitsche colleqa, is wie dan ook, door te qaan. ,,Dat ben ik, vadertje!" zeide hij. De heer Braddock vond het hooqst on- aanqenaam om vadertje qenoemd te wor den". hij maakte echter qeen enkele op- merkinq. „Nou, ik kwam maar even aan' zeide hij, „om je te vertellen, dat alles in orde is." Dat was Glibber nu heelemaa! niet met hem eens. En bovendien snapte hij qeen woord van alles, wat zijn wonderlijk be- zoek hem mededeelde. Hij kuchte eens luid, om een qesmoord qeluid te over- stemmen, dat voortqebracht werd door den qebonden Snert, die met een prop in zijn mond naast de keukenkachel qedeponeerd was. ,,Dat is de pracht", zeide hij. ,,Ik bedoel met het meisje, je weet wel. Clara. Ik was een ooqenblik qeleden in de keuken hier naast en ze huilde haar ooqen uit, alleen omdat ze dacht, dat je niets meer om haar qaf. .Dat is te erq", zeide de heer Molloy. Het schijnt," qinq de heer Braddock verder. ..dat ze iets in een courant qe- lezen heeft, door den een of anderen stommen ezel qeschreven, dat ze je qene- qenheid op de proef moest stellen door met een anderen vent te flirten. En toen ze dat deed, verbrak jij het enqaqement. En toen kwam het er op neer, dat ik even hier heen huppelde om je te vertellen dat ze noq dol op je is en dat ze met dien anderen vent maar een qrapje maakte, toen ze hem een haarlok zond." Kom?" zeide de heer Molloy. Dus nu is het weer in orde, niet waar? Bij mij wel," zeide de heer Molloy die het hooqst interessant vond klinken noq qenoeqzaam hersteld om eraan deel te kunnen nemen en dus zal schrijft de N. R. Crt. Sir Austen Chamberlain ditmaal de eeniqe leider van de buiten landsche politiek van een qroote moqend- heid zijn die in den Raad aanweziq zal zijif. Men had aanvankelijk qedacht dat Chamberlain nu misschien ook weq zou blijven, maar van Enqelsche zijde wordt te verstaan qeqeven dat hij er juist prijs op qesteld heeft, toch naar Geneve te qaan, om qeen voet aan de opvattinq te qeven dat het hem erom ce doen zou zijn aan het aanzien van de Volkenbondsraad- zittinq afbreuk te doen. Het is, zoo ver- zekert men, zijn streven het belanqrijke werk van dit lichaam niet over te laten aan adjuncten en dit is ook de beweeqre- den ervoor qeweest dat Enqeland verle- den jaar heett voorqesteld, het aantal zit- tinqen van den Raad van vier tot drie te verminderen, daar de afweziqheid van de ministers uit de qroote Westersche hoofdsteden in elk kwartaal en qeduxen- de een voile week op haar minst een qroote opofferinq van tijd, die aan de behande- linq van ioopende zaken van hun departe- ment onttrokken wordt, meebrenqt, Frank- rijk zal ditmaal verteqenwoordiqd zijn door Paul Boncour, Duitschland door Schubert, den staatssecretaris voor buiten landsche zaken. Van belanq is natuurlijk dat Chamberlain op zijn doorreis naar Geneve te Parijs overleq met Briand heeft qehouden. De laatste heeft na het onder- houd aan de pers verklaara dat zij het volmaakt eens zijn over alle hanqende vraaqstukken en bepaaldelijk over het ontwapendnqsprobleem hebben qespioken dat in Juli opnieuw in de ontwapeninqs- commissie aan de orde zal komen. Niet qenoemd worden het Italiaansch-Servisch qeschil en de omkeer in China, aan welke zij stelliq teqelijk hun aandacht qeschon- ken zulien hebben. Servie heeft intus- schen een zeer verzoenend antwoord op de laatste nota's van Italie naar Rome qezonden. Op de aqenda van den Volkenbonds- raad staat opnieuw het Roemeensc'h-Hon- qaarsche qeschil over de optanten-kwes- tie, maar aanqezien de Roemeensche re- qeerinq reeds heeft laten weten dat zij iict besluit van den Volkenbondsraad :n deze kwestie niet kan erkennen, zal dit kiesche vraaqstuk wel opnieuw aanqe- houden worden. Op net ooqenblik staat dit zoo dat men van Italiaansche bemid- delinq tusschen Roemenie en Honqarije in de Kwestie meer maq verwachten dan van de tusschenkomst van Geneve, daar Mus- en wenschte, dat hij beqreep, waarover het qinq. „Nu, dat is dus dat, niet waar?' ,,Zooals je zeqt, vadertje" De heer Braddock zweeq. Hij scheen teleurfiesteld door een zeker qebrek aan bewoqenheid bij den ander. „Ze denkt nu wel, dat je even zult aan- loopen, snap je, om haar in je armen te nemen en zoo." Maar dat was een verwikkelinq. die Glibber niet voorzien had. ,,Ja maar, ik heb hier noq een hoop te doen en ik weet niet, hoe ik kan weqko- men. Zeq, luister eens, vadertje, ik zal vanavond wel even aankomen. ,,Blij, dat het zaakje voor elkaar is. He; is heusch een aardiqe meid". ..Bestaat qeen betere", zeide de heer Molloy edelmoediq. „Ik qeloof wel, dat ze toentertijd een steen naar mijn hooqen hoed qeqooid heeft, maar ocn," zeide de heer Braddock hartelijk, Jaten we het verleden maar beqraven." ,,Dat is het verstandiqste zeide de heer Molloy. Hij deed de deur weer dicht en na even uitqehijqd te hebben, klom hij de trapipen weer op. ,.Wie was er?" riep Dolly. ,,Een qek, die over een meisje kwam kletsen." ,,0! Nu ik ben de mooiste slaapkamer aan het doorzoeken. Kijk jij nu nog eens in de zitkamer." Glibber keerde op zijn schreden terug en begaf zich naar de zitkamer. Maar hii bereikte deze niet. Want juist, toen hij den drempel wilde overschrijden, ging de voordeurbel over. (Wordt vervolgd.) 7i' j—^lUWH ■IHi'lBH—w 4LI1U HET ZONLICHT FQOrs'iar UW ter bescherming van Uwoogen.Dezelang- durige atand verwekt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1