borgerlijken btakd7 PAARDENFOKKERU. GEMENGDE BERICHTEN, H AN DELSBERICHTEN. VERKOOPIN GEN EN AANBESTEDINGEN LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. PROVINCLALE STATEN VAN ZEELAND. VERKOOPINGEN. UITVOERINGEN, AANBESTEDIN GEN. ENZ- A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPI]TER NEUZEN. ZEE V AARTMAAT SCHAPPII „SCHELDESTROOM." SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN ontslagen van alle rechtsvervolgmg. Het feit was gepleegd op 23 December 1928. De verdachte was tege n dat vonms in hoo- ger beroep gekomen. Eisch: Vernietiging van het vonms 1van den Kantonrechter en veroordeeling tot 10 boete of 10 dagen heciht. J K., oud 60 j., vischkoopman te Ter Neu- aen was door den Kantonrechter te TeiNeu- zen' veroordeetd tot eene geldiboete van f 10 oi 5 dagen hecht., terzake van overtredmg van het vloekverbod te Ter Neuzen, op 5 Maart j^28, Verdachte was tegen dat vonnis in hooger beroep gekomen. orl, Eisch: Bevestiging vonnis van den kanton- "i*0c"h ^,0 K. K., oud 50 j., vader in het Christehjk MMitair Tehuds te Middelburg werdten taste geiegd: lo. dat hij op 8 Dec. 1927 Th. A. Br., nadat hij met diens neef naar Gronmgen was eeweest (voor reclasseeringszaken) heeft op- gelicht voor 64,50, voor te veel gerekende voorschotten. 2o. dat hij op 10 Dec. 1927 Th. A Br. heeft opgelicht voor 55 voor dezelfde dodeinden (reclasseering) en 3o. dat hij op 13 Dec. j.l. heeft gepoogd Th. A. Br. Jr. of zijne familie per brief voor f 500 op te liehten. De verdachte ontkende alle schuld. Eenige getuigen werden gehoord. De officier achtte de schuld van verdachte wettig en overtuigend bewezen en ei'schte 3 maanrien gevangenisstraf. WEDER EEN AARDENBURGSCHE ZAAK VOOR DE RECHTBANK TE MIDDELBURG. Vr\jdag werd voor de rechtbank te Middel burg behandeld de zaak tegen W. J. v. V., 54 jaar, rustend landbouwer te Aardenburg, verdacht van het zich niet verwijderen na daartoe gedane vordering van den voorzitter van het college van regenten van het Burgcr- gasthuis te Aardenburg uit de vergaderzaal toen op 19 Januari 1927 een vergadering werd gehouden en verdachte daar wederrechtelijk vertoefde. Verdachte was reeds eerder voor hetzelfde feit gedagvaard, doch was toen tegen de dagvaarding in verzet gekomen, wat noch bij de rechtbank, noch bij het gerechtshof succes had. De eerste getuige C. M. v. d. Broeke, was voorzitter van het college van regenten, en deelt mede, dat op 3 Januari reeds was uitge- maakt, dat verdachte niet zou worden toege- laten. Ook P. de Bruijne, destijds regent en waarnemende ontvanger was aanwezig. In de gecombineerde vergadering met den raad op 31 December 1926, werd De Bruijne niet toe- gelaten door den burgemeester, die meende dat hij geen regent kon zijn, terwijl getuige en zijn vrouw bij de herstemming als belang- hebbenden werden uitgesloten. Toen iS v. V. gekozen verklaard als regent met 6 stemmen, terwijl er volgens getuige maar 5 leden een biljet inleverden. Ook Vcr- sprille, v. d. Hooft en Reepmaker stemden niet. Getuige L. Versprille zeide dat hij bij de derde stemming op 31 December weigerde ver- der mede te werken, doch de burgemeester riep. dat de stemming toch door zou gaan. Op een vraag van den verdediger, Mr. A. H. Kramp te Leeuwarden, zegt getuige dat hij gebjjk met Reepmaker is weggegaan. Getuige P. de Bruijne zegt op 1 Augustus tijdelijk ontvanger-griffier te zijn geworden en op 15 September 1926 door het Armbestuur tot regent te zijn gekozen. In de gecombineer de vergadering werd hem belet zijn stem uit te brengen. De burgemeester heeft zijn biljet verscbeurd. Hij was reeds uit de zaal bij den uitslag van de derde stemming. Wei heeft hij de briefjes zien uitreiken en weet zeker dat Reepmaker niet mede stemde. Getuige K. L. Reepmaker verzekert de derde maal niet te hebben gestemd. Ook getuige J. J. van der Hooft verklaarde In gelijken geest. Getuige van de Broeckede Man was met verschenen en werd van het hooren van deze getuige afgezien. Getuige Th. van Overmaat, burgemeester van Aardenburg, wist niet officieel dat De Bruijne tijdelijk ontvanger-griffier was, doch op aandrang van den president geeft hij toe, dit toch wel officieus te hebben geweten. Toen De Bruijne volgens getuige ongerechtigd aan wezig was, heeft hij diens voorganger niet af- gewacht, maar ook de vergadering niet ge- schorst. Getuige ontkent dat Versprille, v. d. Hooft en Reepmaker tegelijk weggingen en zegt dat Reepmaker wel stemde. De drie ge- noemden komen dit nogmaals met klem be- vestigen, resp. ontkennen. Reepmaker houdt dit nogmaals vol als de laatste getuige P. S. Milliano, ook komt ver- klaren, dat R. wel stemde. De Officier van Justitie, Mr. Wolf son, zegt dat hij deze beide laatste getuigen heeft laten komen, om den schijn van partijdigheid te ver- mrjden. Verdachte, ondervraagd zegt, dat de burge meester hem niet naar de vergadering zond, maar wel zeide, ga er gerust heen, ik neem alle gevolgen voor mjjn rekening. De Officier van Justitie ging in het kort de geschiedenis der zaak na en ook de samen- stelling van het college van regenten. Er staat in het reglement, dat het bewijs van be- noeming strekt tot geloofsbrief, maar het kan niet de bedoeling zijn, dan zonder meer toe- lating te kunnen krijgen. Daarvoor zal de ge loofsbrief moeten worden goedgekeurd. Zeer terecht was besloten verdachte niet als regent toe te laten, omdat De Bruijne niet aan de be- noeming had medegewerkt. Volgens spreker was zijn tijdelijke ontvanger-griffierschap daarvoor geen bezwaar. Als de burgemeester meende, dat De Bruijne geen regent mocht zijn dan had hij Brakman ter vergadering moeten uitnoodigen. De burgemeester trad op als heerscher, onderzocht niets en zeide maar zonder meer, De Bruijne is geen lid, dus mag niet stemmen, en dat in een vergadering, die tot den uitersten dag 31 December was uitge- steld. Waarom zal spreker maar met vragen. Men heeft het opzettelijk tot een herstemming laten komen en gewacht tot de niet-katholie- ken weg waren. Spreker is overtuigd, dat er maar 5 briefjes werden ingeleverd voor de 3e stemming en het is hem een raadsel waar het 6e van daan kwam, Spreker is met het oog op al hetgeen te Aardenburg is afgespeeld er wel aan gaan twijfelen, dat alle personen daar boven verdenking staan. Waar het tenslotte niet om den persoon van verdachte gaat, die ter goeder trouw was, omdat de burgemeester hem gezegd had, dat het benoemingsbewijs voldoende was, eischt spreker f 25 boete subs. 26 dagen hechtenis. De verdediger zeide, dat deze zaak veel be- langstelling trekt ook ver buiten Zeeland, niet om v. V. die slechts zijn plicht wilde doen maar om de vraag of v. V. wettelijk gekozen is Spreker meent, dat het bewijs van benoe- rnlng wel degelijk een voldoende geloofsbrief, sen legetimatie als regent is, een toegang dus tot de vergadering. Het is wel eigenaardig, dat geen onderzoek van den geloofsbrief wordt voorgeschreven. Het geldt hier echter een pri- vaatrechtelijke vergadering en dan heeft men alleen met het reglement te maken. Voor de vraag of v. V. schuldig is dient onderzocht te worden of hij gerechtigd was aanwezig te zijn en daarom moet splitsing gemaakt worden tusschen een formeele en een materieele hoe- danigheid. Dit laatste zal alleen van beteeke- nis zijn, als het gaat om de vraag of een be- sluit al of niet in strijd met de wet genomen is. Hier geldt het echter speciaal de formeele hoedanigheid en volgens spreker staat die vast door den geloofsbrief, waarvan de beoordee- ling toch zeker niet tot de competentie van de rechtbank behoort. Spreker is van meening, dat De Bruijne ook als tijdelijk ambtenaar van het gasthuis, niet tot regent kon worden be- noemd. De fout zit bij het N. H. Armbestuur, die hem benoemde en daama bij regenten, die de tijdelijke functie bestendigden. De burge meester is niet als een dictator opgetreden, maar heeft wel degelijk volgens het reglement gehandeld. Men kon toch Brakman niet meer oproepen, die reeds enkele maanden door De Bruijne was vervangen. Of het quorum nog aanwezig was, beantwoordt spreker met er op te wijzen, dat bij de stemming alle nog in de zaal aanwezig waren, al wil hij niet uitmaken of Reepmaker al of niet gestemd heeft. Wel weet hij dat voor stemmen over personen geen quorum Is voorgeschreven. Spreker gelooft dat v. V. niet wederrechtelijk in de zaal was en moet worden vrijgesproken. Na re- en dupliek werd het onderzoek ge- sloten en de uitspraak bepaald op 8 Juni. STAMBOEK VOOR HET NED. TREKPAARD B.T. Het secretariaat van het N. T. S. meldt De voorzitter van het Stamboek, als- mede de nieuw benoemde vertegenwoor- diger van het Stamboek, de heer Aer- naudts, hebben zich dezer dagen naar Frankrij'k begeven, teneinde een aanvang te maken met het zoeken van meer direc- te relaties met dit land. De rijkslandbouwconsulent daar te lan- de, de heer A. Sevenster, heeft de heeren ter zijde gestaan en hen vergezeld bij hun bezoeken aan officieele personen. Op het oogenblik blijkt de handel in Frankrij'k ook stil te zijn de iboeren heb ben slechte jaren achter den rug en er is veel voedselschaarschte, daar het gra-s door de groote koude niet groeit. Men beoordeelt aldaar de toekomst van de fokkerij van het trekpaard eenigszins optimistisch. Verscheidene bedrijven, spe ciaal in Parijs, verwisselen meer en meer de autocamions voor paardentractie. tewijl ook de Industrie tot het weder in dienst stellen van paarden overhelt. Doordat de paardenfokkerij de laatste jaren is inge- krompen, verwacht men hoogere prijzen. Op verschillende plaatsen toonde men veel belangstelling voor de Nederlandsche Trekpaardenfokkerij. Vooral vroeg men inlichtingen over de Groote Nationale Tentoonstelling van Paarden. Rundvee en Kleinvee, te houden in den Haag. Op een druk bezoek van Fransche zijde mag wel gerekend worden. GRUWELIJK MISDRIJF. Dezer dagen heeft te Bunschoten een gru- welijk misdrijf plaats gehad. Een spelende jongen op het erf van J. L., had een kinder- lijkje zien liggen aan den slootkant. Hij waar- schuwde J. L., die zeide niet het lijkje van een kind maar van een konijn in den sloot te heb ben geworpen. De burgemeester van Bunscho ten nam den bedelaar J L. en diens half toe- rekenbare dochter een langdurig verhoor af. Zij ontkende echter iets te weten. Uit een na- der onderzoek bleek echter, dat de dochter niet lang te voren bevallen moest zijn. De sloot werd afgedregd en allerlei lichaamsdeelen als handjes enz. werden opgevischt. Er zijn zeer ernstige vermoedens tegen J. L. en diens doch ter. Beide werden gearresteerd en ter beschik- king van de justitie te Utrecht gesteld. MOORD. Maandagavond waren de 20jarige J. B. uit Irnsum en zijn meisje, Ynskje Speerstra, van denzelfden leeftijd, naar de kermis te Oude- schouw, bij Akkrum, geweest. Omstreeks middernacht wandelden zij op den straatweg kregen ze oneenigheid. De zuster van Ynskje, die in de buurt wandelde, hoorde het meisje om hulp roepen, doch zij en haar aan- staande kwamen te laat; zij vonden Y. met eenige messteken in den berm van den weg liggen. Nadat J. B. de beide toegeschotenen ook nog ernstige verwondingen had toege- bracht, sloeg hij de hand aan zichzelf en gaf zich een snede in den hals. Toen de politie ter plaatse kwam, had het meisje reeds den geest gegeven. De moorde- naar, die niet levensgevaarlijk gewond schijnt te zijn, is naar het diaconessenhuis te Leeu warden overgebracht. Het meisje moet de verloving niet J. B. hebben willen verbreken. GESTIKT. Maandagmorgen ongeveer halftwaalf is de tweejarige M. L. te Schiedam gestikt bij het drinken uit een kraan, die geheel open stond. EEN VECHTPARTIJ In een herberg te Halle aan de Soale is het Maandagavond tot een vechtpartij tusschen jeugdige bezoekers gekomen. Toen de waai d de politie liet halen, keerde zich de woede der vechtersbazen tegen de agenten, die na ver- geefsche sommatie van him wapens gebruik moesten maken. Een der belhamels werd op slag gedood; twee anderen werden ernstig ge wond. LIEFHEBBER VAN EEN GRATIS REISJE Eenige dagen geleden meldde zich op het hoofdbureau van politie te 's Gravenhage een zekere J. G. S., 26 jaar en zonder vaste woon- plaats, die met een uitgestreken zondaars- gezicht kwam bekennen, dat hij zich in Am sterdam had schuldig gemaakt aan een ern stige verduistering. Dan zullen wrj U naar Amsterdam sturen, vertelde hem de politie. Het moet dan maar, oordeelde de man, die dit besluit met zichtbare instemming aan- hoorde. In Amsterdam gekomen bleek echter, dat de man aan verduistering even onschuldig was als een pasgeboren kind. Eindelijk kwam het hooge woord er uit: Hij had de politie in Den Haag maar wat op de mouw gespeld, om zoo- doende een gratis reisje naar de hoofdstad, waar hij voor zaken moest wezen, te kunnen maken. Hjj rekende echter buiten den waard, in casu een artikel in het Wetboek van Strafrecht, waarin een en ander gezegd wordt over het doen van een valsche aangifte. En wederom moest de man een kostelooze reis ondernemen, nu weer naar de residentie, waar hij zich zal hebben te verantwoorden. EEN GELUKKIG MILLIONNAIR. Men weet, hoeveel Mussolini doet om groote gezinnen aan te moedigen; meestal zijn groote gezinnen synoniem met arme gezinnen en dan is een gift van eenige honderden lire zeer wel- kom. Bij uitzondering zijn er echter ook wel eens welgestelde huisvaders met een talrijk gezin. Een voorbeeld daarvan is de milliun- nair Domenico Rulando, die 20 kinderen heeft gehad, van wie er nog 19 in leven zijn. Hem heeft Mussolini zijn portret gezonden met zijn handteekening en een gelukwensch. KANO OMGESLAGEN. Op de rivier Eibitibi (Canada) is in een stroomversnelling een kano met vier surveil- leerende boschwachters uit Noord Ontario om- geslagen. Alle vier zijn verdronken. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Bij Thorn is een Poolsch militair vliegtuig van een hoogte van 50 meters, op den groad gestort. De beide inzittenden kwamen in de vlam- men van het in brand geraakte vliegtuig om. DE BANKBEROOVING TE COLORADO. Uit Lamar, waar gemaskerde bandieten de First National bank overvielen, den kassier en een dokter gedood en een geldteller meege- voerd hebben van wien sindsdien niets meer vernomen is, wordt nader bericht, dat bij de vervdlging der bandieten in Norton (Kansas) een landbouwer en een ex-sheriff bij vergis- sing door de vervolgers voor twee der bandie ten zijn gehouden, en neergeschoten zijn. ZEVEN MENSCHEN VERBRAND. Te Amarata in Nieuw-Zeeland is een kolo- nist, genaamd Alfred Weller, met zijn zes kinderen omgekomen bij een brand op zijn boerderij, die te middernacht was uitgebroken. EEN ROEKELOOZE WEDDENSCHAP. In een dorpje bij Schwerin wedde een arbei- der dat hij een flesch cognac in eens zou leeg- drinken. Hij won de weddenschap ook, maar ten koste van zijn leven. VLIEGONGELUK. In den loop van een vliegdemonstratie op het vliegveld te Orly, is een militaire vlieger, een luitenant ter zee, die te dicht bij de afzet- ting van het terrein wilde dalen, in aanraking met de toeschouwers gekomen. Er zijn drie dooden en zes gewonden. De bestuurder heeft kneuzingen opgeloopen. een renteloos voorschot aan de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramwegmaatschappij voor den aanleg en exploitatie van een lijn Hoofdplaat Breskens; tot wijziging van het besluit tot het verleenen van subsidie aan de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij voor uitbreiding van haren stoombootdienst tusschen Anna-Jacoba- polder en Zijpe; tot verzekering van de motor- veerboot „Koningin Wilhelmina"; tot toeken- ning van subsidie aan de Vereeniging tot ver- betering van het schapenras; tot vaststelling der rekening over 1926 en tot wijziging der begrooting voor 1928. Naar aanleiding van schriftelijke vragen van den heer A. D. F. van der Wart antwoor- den Ged. Staten, dat zij uitsluitend om tege- moet te komen aan van verschillende zijden naar voren gebrachte wenschen, de Zondags- dienst tusschen Hansweert en Walzoorden met ingang van 1 Februari met een reis heen en weer hebben doen uitbreiden. Andere motie- ven of gegevens hebben daarbij niet gegolden. Zij verklaren zich gaame bereid in de najaars- zitting een tabel over te leggen van het passa- giersvervoer op Zondag, op den dienst M al- soordenHansweert b.v. van af 15 Mei tot 15 November van dit jaar. KOEWACHT. Zaterdag had in het cafe van den heer Th. Misseghers alhier, de aanbesteding plaats van de te bouwen pastorie voor rekening van het R. K. kerkbestuur alhier. Het werk werd aan- besteed in massa en in 3 afdeelingen A, B en C, respectievelijk metsel-, timmer- en schilder- werk. De uitslag was als volgt Massa: J. Bleijenberg te St. Jansteen, f 25.450; D. v. d. Walle te Hulst, 25.350. Afdeeling A: J. Everaart te Hulst, 14,950; C. v. d. Brande te Hulst, 13,100. Afdeeling B: A. de Kever te Kloosterzande. 14.000; J. Mannaert te Hulst, 12.700; Wed. v. d. Poel en Zonen te Lamswaarde, f 12.270; Ph Baert te Koewacht, 12.040; A. P. Gee- rards te Koewacht, 11.950; J. Bleijenberg te St. Jansteen, 11.280. Afdeeling C: A. Vijlders te St. Jansteen, fl942; A. Verstraeten te Hulst, 1340. Afdeeling A en BJ .Mannaert te Hulst, f 27.650. Afdeeling B en C; Wed. v. d. Poel en Zonen te Lamswaarde 13.610. Het werk is niet gegund. In de afgeloopen week hebben z:ch in deze gemeente gevestigd: A. M. C. Meehielsen, dienstbode, Kersstraat 11, van Zaamslag. A. Hofman, dienstbode, Axelschestraat 6a, van Zaamslag. M. Th. Ph. de Schepper, dienstbode, Korte Kerkstraat 18, van Koewacht. J. E. van de Voorde, dienstbode, O 183, van Axel. W. de Meester, dienstbode, Axelschestraat 70, van Zaamslag. J. K. Labijt, opzichter, le Kortestraat 1, van Nieuwvliet. J. Frantsen, sluismeester, E 7, van Geer- iruidenberg. J. E. Muller, zonder, Schoolweg 2, van Eecloo. J. Harte, varensgezel, Dekkerstraat 20, van Zaamslag. J. C. Seegens, lamdlbouwersknecht, Pierssens- polderstraat 32, van Hoek. J. de Vos, fabrieksarbeider, O 102, van Schoondijke. P. M. K. Dooms, zonder, Tholensstraat 3d, van Rotterdam. R. Jonkman, sohipper, Klaassenstraat 23, van Rotterdam. E. Hamelmk, dienstbode, O 35, van Axel. E. J. M. Vernimmen, religieuse, Nieuwstraat 12, van Rucphen. M. Heije, dienstbode, Schuttershofweg 4-5, van Hengstdijik. Vertrokken: M. Platteeuw, dienstbode, Steenkamplaan 15, naar Hoek. M. L. Tieleiman, dienstbode, Axelschestraat 48, naar Ossenisse. E. Ooone, fabrieksarbeider, Landstraat 3, naar Westdorpe. D. M. Faas, dienstbode, Axelschestraat 70, naar Axel. A. van Dongen, schipper, Nieuwediepstraat 79, naar Rotterdam. R. M. Fermont, zonder, Nieuwe Kerkstraat 28, naar 's Gravenhage. E. van de Velde, fabrieksarbeider, 0 193m, naar Westdorpe. A. M. M. Kindt, kinderjuffrouw, Schoolweg 1, naar Amsterdam. M. A. C. Liebers, zonder, Tholensstraat 17, naar 's Gravenhage. J. de Bruijne, zonder, O 64, naar Lesches (Frankrijk). C. Ddeleman, zonder, Donze-Visserstraat 18, naar Axel. B. R. Bogaert, dienstbode, Burg. Geillstraat 10, naar Hontenisse. L. Verhaagen. kelner, Nieuwstraat 56, naar Vlissingen. H. Nederveen, teeken£&X, Lange Kerkstraat 28, naar Eindhoven. De agenda voor de op 12 Juni te openen zit- ting van de Provinciale Staten van Zeeland bevat o.a. de volgende stukken; een verzoek van C. J. Maas en A. Westbroek, veerlieden, om maatregelen te treffen ter voorziening in een aanlegplaats aan den Prov. Steiger te Zijpe. Mededeelingen van Ged. Staten omtrent het verstrekken door het rijk van een renteloos voorschot aan de P. Z. E. M. en omtrent het plegen van overleg tusschen Het Groene Kruis en het Wit-Gele-Kruis, beide reeds gepubli- ceerd. Verder het verslag van den toestand der provincie over 1927; de benoeming van het lid der Staten, bedoeld bij art. 89 der Prov. Wet, en de volgende reeds grootendeels gepubliceer- de of anders nader te publiceeren voorstellen: tot aanhouding van de adressen van A. Poppe te Graauw en F. J. Picavet te Nieuw- Namen om subsidie voor autobusdienstentot wijziging van het Reglement van Orde vooi de vergadering der Staten; tot voorziening in de electrificatie van de middengroep; tot uitvoe- ring van enkele bepalingen der Prov. wet; tot machtiging van Ged. Staten tot toekenning van bijdragen voor verpleging van behoeftige blinden- tot het verleenen van subsidie voor handelsonderwijs; tot het verleenen van een bijdrage voor de bevordering van het tum- bouwonderwijs op Schouwen-Duiveland; tot afwijzing van het verzoek van den calamiteu- zen polder Borssele om vrijverklaring; tot wij ziging van het besluit tot het verleenen van Hulst, 29 Mei 1928. EIERVEILING V. P. N. Aangevoerd 45000 stuks Kippeneieren 4,90, Eendeieren 4,85, Ganzeneieren 7,—, Kal- koeneieren 7,per 100 stuks. BOTER 1,45 tot 1,50 per K.G. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 24 Mei. Maurice de Mul (van Hoek), oud 23 j-. jm- en Jozina Kruijsse, oud 21 j., )d. Jan de Ridde oud 41 j., jm. en Sara Meehielsen, oud 42 p, jd. 25 Mel Cornells Ferdinandus Leendert Karj- ser, oud 23 j., jm. en AUegonda van Meeren- donk, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Mei. Herma- nus van den Berg (van 's Gravenhage), oud 29 j., jm. en Rosalia Maria Fermont, oud 31 j., id. Jacobus Francois de Blaeij, oud 25 j., jm. en Adriana de Blaeij, oud 27 j., jd. Miehiel Cornells Dees (van 's Gravenhage), oud 23 j. jm. en Metje Aletta Catharina Liebers, oud 22 j jd. Marinus Andriessen, oud 64 j., weduwn. en Pieternella Jansen van Roosen- daal, oud 56 j., wed. Jacob Rozema (van Lesches), oud 24 j„ jm. en Johanna de Bruijne, oud 22 j., jd. Geboorten. 19 Mei. Cornelia Catharina, d. van Karel Kaijser en van Maria Janneke Wol- fert. Eduard Alphons Charles, z. van Theo- phiel Emiel van Laere en van Magdalena Maria de Baerdemaeker. Overlijden. 18 Mei. Alfred Hartvig An- dreassen, oud 20 j., z. van Francois Andreas- sen (overl.) en van Maaike Kuine Dooms. Pie- ter Remijn, oud 67 j., echtg. van Willemina Cornelia van Tatenhove 21 Mei. Cornelia van Overstraten, oud 83 j., wed. van Francois van Es. 25 Mei. Pieternella Cornelia Verbrugge, oud 60 j., echtg. van Johannes Comelis Jansen. 31 Mei. ZAAMSLAG. Vergadering van ingelanden van den Zaamslagpolder bij den heer R. J. v. d. Veke. AXEL. Vergadering van ingelanden van den Noordpolder in het Hotel „Het Gulden Vlies". SAS VAN GENT. Vergadering van stem- bevoegde ingelanden van den Oud-Vogelschor polder in het Hotel Rotterdam. PHILIPPINE. Vergadering van den Mos- selpolder In het caf<5 van den heer A. Wisker- ke te Philippine. HOEK. Prijsopgaaf gevraagd levering Waalstraatklinkers. Gemeentebestuur van Hoek. HOEK. Vergadering stembevoegde inge landen van het waterschap Loven en Willems- kerke bij den heer W. A. Nieuwelink. ZAAMSLAG. Vergadering van ingelanden van den polder Willem III bij den heer C. P. de Regt. 2 Juni. TER NEUZEN. Algemeene vergadering van aandeelhouders van de Z. V. T. M. ten kantore der Maatschappij. ZAAMSLAG. Aanbesteding onderhouds- werken aan de polders Serlippens c.a. Het Bestuur der waterkeering Serlippens c.a. 4 Juni. PHILIPPINE. Veiling woonhuis met tuin. Notaris A. A. M. Corthals. TER NEUZEN. Vergadering van stembe voegde ingelanden van den Kleine Zevenaar- polder in het Hotel der Nederlanden. TER NEUZEN. Vergadering van stembe voegde ingelanden van den Oud-Zevenaarpol- der in het Hotel der Nederlanden. 5 Juni. TER NEUZEN. Aanbesteding van het ver- richten van werkzaamheden en het doen van leveringen. Het gemeentebestuur van Ter Neuzen. TER NEUZEN. Vergadering van stembe voegde ingelanden van den Vlooswijkpolder in het Hotel der Nederlanden AXEL. Vergadering van ingelanden van den polder Beoosten Bleij Benoorden in het Hotel Het Gulden Vlies. 6 Juni. AXEL. Vergadering van stembevoegde in gelanden van den polder Beoosten en Bewes- ten Blij bij den heer J. de Lozanne. TER NEUZEN. Vergadering van stembe voegde ingelanden van het Waterschap Zuid Kats, St. Anna en Sparks bij den heer M. J. Adriaansen. 7 Juni. AXEL. Veiling landbouwinspan. Notaris Dregmans. s.s. HELENA in lossing te Villa Constitucion. s.s. MAGDALENA in lossing te Villa Consti tucion. s.s. TERNEUZEN van Rotterdam naar Kemi passeerde 28 dezer Kopenhagen. Directie T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEJOL, 260 ton, 29 dezer vertrok ken van Gravelines naar Antwerpen. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, in lossing te Londen. s.s. SCHELDESOP, 750 ton, van Londen naar Helsingfors 29 dezer Kielholtenau gepas- seerd. s.s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, in lossing te Boness. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, van New- Orleans naar Santander. s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, 26 dezer ver trokken van Bombay naar Marseille s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, in lossing te Auckland. s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, in lading te Rangoon voor Antwerpen-Hamburg. Voor Ter Neuzen: 25 Mei. Eng. s.s. COR NISH TRADER, 212, pijpaarde, Fowey; Ned. m.s. ANTWERPEN, 251, ledig, Londen. 27 Mei. Belg. s.s. SCHELDEDAM, 346, ledig, Londen. 28 Mei. Eng. s.s. KENTWOOD, 1244, kolen, New-Castle; Nederl. m.s. LIMBURG, 203, ledig, Londen. Van Ter Neuzen: 26 Mei. Eng. s.s. BERYL, 236, steen, Shoreham; Nederl. m.s. CORMO RANT, 91, steen, Londen. 27 Mei. Nederl. m.s. ANTWERPEN, 251, steen, Londen. 28 Mei. Belg. s.s. SCHELDEDAM, 346, steen, Londen. 29 Mei. Eng. s.s. CORNISH TRADER, 212, steen, Shoreham; Nederl. m.s. LIMBURG, 203, steen, Londen. Voor Sas van Gent: 26 Mei. Fransch s.s. CABOURG, 1263, pyriet, Huelva; Eng. s.s. HILLFERN, 827, pyriet, San Juan. Voor Selzaete28 Mei. Eng. s.s. DASH- WOOD, 1263, kolen, New-Castle. Van GentTer Neuzen: 26 Mei. Eng s s. MERANNIO, 563, stukg., Londen. Voor Gent: 25 Mei. Eng. s.s. DOTTEREL, 861. stukg., Duinkerken; Duitsch s.s. GUN- THER, 884, ledig, Brest; Letl s.s. AUSEKLIS, 721, hout en vl., Riga; Eng. s.s. TEESWOOD, 446 ledig, Rouaan; Eng. s.s. SHEAF CREST, 1617, kolen, New-Castle; Duitsch s.s. COL- DAIR, 347, ledig, Londen; Eng. s.s. BIRTLEY, 1696, kolen, New-Castle; Eng. s.s. DARLING TON, 451, stukg., Antwerpen. 26 Mei. Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ledig, Rouaan; Deensch s.s. VALBORG, 469, ledig, Gravelines; Eng. s.s. AFON DULA1S, 584, ledigr Havre; Noorsch s.s. LALY, 905, ledig, Thamshavn; Eng. s.s. SKIPTON CASTLE, 2430, stukg., Havre; Eng. s.s. HUNTER- FIELD 828 ledig, Londen; Duitsch ss. KARL FRIEDRICH LARSEN, 686, ledig, Rouaan; Deensch s.s. AASE, 712, hout, Windau. 27 Mei. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226 stukg., Londen' Eng s.s. JOLLY BRUCE, 286, pek- kXn, Londen; Eng. s.s. HEBBURN, 1685, kolen, New-Castle. 28 Mei. Duitsch s.s. SUND, 221, ledig, Ko penhagen; Duitsch s.s. CORDELIA, 723, vlas, Reval' Eng. s.s. LIBERTY, 382, stukg., Goole; Duitsch s.s. GERDA FERNAND, 908, kolen, Danzig; Eng. s.s. TRINGA, 972, stukg Man chester; Zweedsch s.s. MAJA, 727, hout, So- derham 29 Mei Zweedsch s.s. CECILIA SANNA, 1155, steen, Stromstad; Eng. s.s. CAPABLE, 128 ledig, Londen; Fransch s.s. GALLIUM, 880 ledig, IJmuiden; Finsch s.s. WIHURI, 1111, hout, Expilla; Duitsch s.s. GEORG ZELCK, 798, kolen, Danzig. Van Gent: 25 Mei. Eng. s.s. BROAD- GREEN 267, macadam, Ipswich; Zweedsch s.s. SKANDIA, 823 ledig, Hernosand; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ijzer, Newport; Noorsch GUDRID, 748, ledig, Seaham; Zweedsch s.s. YLVA, 258, ledig, Goole; Eng. s.s. JOLLY ESMOND, 104, macadam, Londen; Deensch s s CARMEN, 731, fosfaat, Kemi; Belg. s.s. MONA, 189, ledig, Antwerpen; Belg. s.s. SCHELDESTROOM, 542, ijzer, Boness. 26 Mei Eng. s.s. MICKLETON, 364, steen, Londen; Eng. s.s. BORTHWICK, 498, stukg., Leith- Eng. s.s. TEESWOOD, 446, ijzer, Midd- SoSf; Eng. s.s. DARLINGTON 451 stukg., Hull; Eng. s.s. DON, 429, stukg Goole Eng s.s. TRENTWOOD, 369, ijzer, Middlesbo- rough; Duitsch s.s. GUNTHER, 884, fosfaat, Tolniz; Deensch s.s. VALBORG, 496, fosfaat, Stolpmunde. 27 Mei. Zweedsch s.s. SOLVE, 259, ce ment, Memel; Eng. s.s. CLAPTON, 1161, ledig, Garston; Letl. s.s. KANDAVA, 1171, ledig, Danzig; Eng. s.s. SHEAF CREST, 161/, Sunderland; Eng. s.s. CLYNE ROCK, 1243, ledig, Bjorko; Eng. s.s. DOTTEREL, 861, stuk- groed, Manchester. 28 Mei. Belg. s.s. COCCINELLE, 154, ma cadam, Londen. 29 Mei Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Ant werpen; Eng. s.s. BIRTLEY, 1696, ledig, Tyne; Noorsch s.s. KUL, 796, steen, Sauda; Eng. s.s. SKIPTON CASTLE, 2430, stukg., Antwerpen, Eng s s. JOLLY BRUCE, 286, ledig, St. Maio. Amsterdam, 30 Mei, 2 uur. Bieden. Laten. 12.09% 12,10 59,30 59,32% 9,75 9,78 34,56% 34,58% Weenen (per 100 sch.) 34,80 34,90 Vreemd Bankpapier. 59,30 59,32% 9,75 9,78 Londen Berlijn Parijs Brussel Duitsch Fransch Belgisch Oostenrijksch (per 100 soh.) 34,56 34,58% 34,80 34,90 WENKEN VOOR VEILIGHEID EN V OLKSGEZONDHEID. Moeder, laat Uw kleintje niet over den grond kruipen. Deze is vuil en stoffig en de kans dat het vallen en zich bezeeren zal, is groot. Een looprek, kinderbox, is voor hen een geschikte verblijfplaats. Zet deze neer op een zonnige plek tegen tocht beschermd en leg op den grond een mol- tondeken, met een schoon laken bedekt. GEZONDHEIDSRAAD.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 3