I\ SPORT. DE KAARTENVERKOOP VOOR NEDERL ANDURUGU AY WIELERBAAN SAS VAN GENT rechtszaken. Eerst was er een vliegtuig heengevlo- gen, dat een ultimatum aan Gadhban Chaiun, den rooverhoofdman had laten vallen, waarin hij gewaarschuwd werd, dat hij zijn rooftochten moest opqeven. Toen hij hierop geen acht sloeg, wer- den de krijgsverrichtinqen begonnen. Bij het luchtbombardement zijn een aantal roovers gedood. Later heeft men Gadhban s zwaard gevonden en daarom gelooft men, dat hij zichzelf gedood of anders zwaar gewond heeft. HET LUCHTSCHIP .ITALIA" MET ZIJN BEMANNING IS ZOEK. Na het betrekkelijk glorieuse begin der Poolreis van het luchtschip Italia met kapitein Nobile en zijn mannen, na d€ ontvanqst van het draadlooze bericht in het laatst van de vorige week, dat men het Poolgebied had bereikt, dat men het Pauselijke Kruis op de Pool had qeplant, verkeert men thans in ernstige onqerust- ^Voor zoover de controleerbare berich- ten betreft, is j.l. Vrijdagmorgen het laat- ste bericht van de Italia ontvangen. en bleek, dat men met storm en tegenwmd had te kampen. Sinds zwijgt het draad looze apparaat van de .Italia (de ge- ruchten omtrent ontvangen bericht wor- den niet bevestigd) en het luchtschip is niet op zijn basis te Spitsbergen terugge- keerd. Het voorraadschip ..Citta di Milano is reeds op zoek, doch blijkens berichten in het pakijs besloten geraakt. Hevige sneeuwval en storm maken het op het oogenblik onmogelijk in het Noorden van Spitsbergen te zoeken. Uit zwakke signalen, ontvangen door een zeehondenjager, in de nabijheid van 'teiland Amsterdam, en diee van de .Ita lia" afkomstig kunnen zijn, leidt men at, dat het luchtschip wellicht op genoemd eiland een noodlanding heeft gemaakt. Naar gemeld wordt is er kans op red ding voor de bemanning, van 18 koppen, indien' deze er in geslaagd is bij de lan ding, die vermoedelijk met gr°ot gevaar zal qepaard gegaan zijn, de Pool-uitrus- tinq'te redden. Ze zal dan vermoedelnk het leven kunnen behouden tot ze door een hulpexpeditie wordt ontdekt. Heey de landing echter plaats gehad in het Zui- delijk qebied, waar ten overvloede de zee niet uit aan elkaar vastzittende iisschot- sen maar alleen maar uit dri)fi)S bestaat dan is er qeen mogelijkheid de bemanning t* redden. Dat drijfijs is steeds in bewe- qing en deze schotsen botsen met zoo n kracht tegen elkaar dat schepen er soms door worden verpletterd. Vermoedelijk een reiziger in ken, die zijn vrachtje kwijt wil dit zoo is dan is deze onvoorzichtigheid ten zeerste af te keuren. EEN DUIKER BEWUSTELOOS OPGEHAALD. Vrijdagmiddag was een duiker werk- zaam bij de nieuwe aanlegplaats voor de provinciate boot te Vlissingen. Hij is naar beneden gegaan en heeft een gat geboord om daar een dynamietpatroon in te ste- ken. Op een gegeven oogenblik werd geen geluid meer gehoord, waarom men den duiker ophaalde. Het bleek, dat hij in bewusteloozen toestand verkeerde. Dadelijk werd medische hulp verleend van de zijde der marine. Met een zuur- stof-apparaat werd hij weer bijgebracht. De oorzaak van de bewusteloosheid is orubekend. Vermoedelijk is de duiker on- wel geworden. waar- een reiziger m suikerwer- Uitgebracht werden 87 stemmen. rachtje kwijt wilde zijn Als van 49 stemmen op den heer Ide Blaey 28 op den heer J. f. van de Sande en 10 op den heer I. Boerman, zoodat eerstge- noemde gekozen is. TER NEUZEN, 30 MEI 1928 PINKSTEREN. Ouder gewoonte was het alhier met Pinksteren 'bijzonder stil. Het bezoek van elders bepaalt zich op die feestdagen ge- woonlijk tot hen die de vacantiedagen te baat nemen voor familiebezoek. maar oye- riqens maakt men zich op tot het maken van uitstapjes en voor zeer velen was ook ditmaal Antwerpen en Brussel het doel der reis. Het weer, dat zich in het laatst der vo- riqe week minder gunstig liet aanzien w'erkte ten slotte bijzonder mede voor veraangenaming van de vacantiedagen, want vooral zij die hun ontspanning in de vrije natuur zochten hebben daarvan dit maal al zeer bijzonder van kunnen qe- nieten. PAARDEN OP HOL. Zaterdag jl. te 3.15 uur n.m. braken twee paarden van den heer O. H. alhier los en liepen uit den stal den weg op. Het eene, een klophengst, holde het andere achterna door Brug- en Tuinpad, Noord- straat en Burg. Geillstraat, waar zij wer den qegrepen en terug naar hun stal ge bracht.' Ongelukken of schade werden door hen niet teweeqqebracht. GEVONDEN VOORWERPEN. De inspecteur van politie alhier maakt bekend, dat omtrent de hierna volgende qevonden voorwerpen inlichtinqcn te be- komen zijn aan de daarachter vermelde adressen i Zeqelring M. Jansen, O 152, Driewe- qen kip W. de Doel der, Walraven- straat 2 zakmes F. van de Welle, Nieu- wediepstraat 56 rijwielmerk W. H. van Doeselaar, Benedenweg 42, Sluiskil por- temonnaie N. van der Hooft, Veldstraat 31 Sluiskil damesportemonnaie met in- houd I. D'hondt, Lange Kerkstraat 96 rijwielmerk D. Seegers, Pierssenspol- derstnaat 44, Sluiskil; kinderparapluie: G de Groen, Vlooswijkstraat 45 hals- kettinq Westerweele, Axelschestraat 57; werkjasje: J. Bareman Noordstraat schaartje P. J. Klaassen Steenkamplaan 24 autostep H. Kiel, Steenkamplaan 27 zakmesje A. de Zeeuw, Scheldekade 52 trouwring; A. de Koeijer, Vingerling C 142. Hoek sierspeld (qoud) Kemery, Drieschouwen A 43, Axel. •s RIJKSSCHATKIST De minister van Financien maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rijksschat- kist is ontvangen den ontvanger der directe belastingen enz. te Oostburg, f 134,66 voor te weinig betaalde vermogens- en inkomstenbelas- ting 1925'26. HOOGST ONVOORZICHTIG. Zaterdag jl. ontmoette de postbode J. R. op den weg naar Axel, voorbij de weegbrug van St. Anna een aantal kinde- ren van Driewegen en Spui, die doozen droegen, waarin zich bevonden schuimp- jes, chocolade enz., welke ,,versnaperin- gen" bedorven bleken te zijn. Deze kinde- ren hadden die doozen met inhoud ge vonden in een langs den weg liggende sloot. De kinderen, die van dit Jekkers hadden gegeten, werder, onpasselijk. Van ernstige ongesteldheid hierdoor hoorden wij niet. De politie steld pj ondevzoek in v. e die doozen in AXEL. De alhier ter gelegenheid van de Pink- sterdagen door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer uitgeschreven feestelijkheden hebben voor het eene deel bijzonder groot succes gehad. De toeloop van vreemdelingen was althans buitenge- woon en ook het aantal bezoekers aan het terrein van het uitgeschreven concours- rippique liep in de duizenden. In dat op- zicht kon het bestuur dus volkomen te- vreden glunderen, maar anders was het met het verloop van het programma. De aangekondigde optocht van versierde auto's moest wegens gebrek aan deelne ming vervallen en ook de deelneming aan de paardenkoersen bepaalden zich tot slechts 5 dieren. Er waren drafkoersen, waar slechts een deelnemer in uitkwam, waarbij de jockey er eerlijk van trachtte te maken wat er van te maken viel en reed alsof er wel 20 concurrenten hem achter- volgden, doch dit kon er toch de ware spanning niet inbrengen. In dat opzicht waren dus zoowel de vereeniging als de vele honderden bezoekers zeer teleurge' steld. Gisteren had op het terrein aan de Z,ee straat de aangekondigde openluchtvertoo- ning plaats van het treurspel .^Hamlet door „Het nieuwe toOneel' van Gent, on- der leiding van den heer Schumacher Er waren naar we vernemen een kleine dui- zend toeschouwers. De weersomstandig- heden waren gisteren voor dit spel ook zeer gunstig en het gezeelschap had met deze opvoering opnieuw groot succes. Zondag jl., toen de wed. A. Hame- link, geboren C. de Visser, wonende in de buurtschap Spui, per rijwiel ter kerk- gang naar Zaamslag reed, kwam zij met haar fiets te vallen, waardoor een van haar armen bij den schouder brak. rlulp was op dien drukken verkeersweg vlug bn de hand. SAS VAN GENT. W egsverbetering 't Zal eerstdaags gaan spannen op den Kanaaldijk naar Selzaete. Het puinbeslag voor het poreuze wegdek ligt al klaar om gestort te worden. En een heele scheeps- iading ligt nog te wachten op lossing. En wie ook al klaar staat om dezen weg tot een lust voor voetganqers, fiet- sers, automobilisten en wat al meer tot de rubriek voertuigen kan gebracht worden. te maken, is de zware stoomwals, die even over de grens op het eerste teeken wacht om onder een vijftig ton-druk puin en steen en zand en klei tot een compacte massa ineen te drukken, zoodat er jaren niet meer naar zal behoeven omgekeken te worden. Dit gevaarte van stoomwals is van Ostende afkomstig en naar men beweerd, wordt door het huren van dit werktuig een sommetje van f 7000 bespaard op ae aanleqkosten, tegen dat het met een Hol- landsche wals had moeten uitgevoerd worden. Reeds de aanvoerkosten van een Hollandsche wals zou een uitgave van f 800 veroorzaakt hebben. Dan maar liever uit een ander kruikje gedronken. KOEWACHT. Zondag jl. om half vier trok de rijk qecostumeerde optocht der H. Kindsheid door de kom van onze gemeente. Voorop liep een missiezelatrice, dragend de missie- vlaq met in top de pauselijke banier. Daarachter de in 18 groepen verdeelde stoet. Alle qroepjes waren zeer aardig. Onder de optocht werd er door eemge dames aan de huizen gecollecteerd ten bate van de voortplanting des geloots. STOPPELDIJK. Ged. Staten hebben in hunne verqade rinq van Vrijdaq jl. qoedkeurinq onthou den aan de besluiten van den gemeente raad alhier van 16 Maart jl. waarbij aan den secretaris-ontvanger diet gemeente ongevraagd ontslag uit zijn betrekking is verleend op grond van de overweging, dat, hoezeer de door dien ambtenaar ge- voerde administratie tot rechtmatiqe klachten aanleiding kon geven en hoezeer daarom is toe te juichen, dat van de zijde van het gemeentebestuur een onderzoek dienaangaande is ingesteld, de tengeyol- qe van'dat onderzoek ongeqrond geble- ken bedenkingen niet van zoodanigen aard zijn, dat zij het nemen van een zoo ingrijpenden maatregel wettigen. HONTENISSE. Het opgerichte plaatselijk Comite van vrouwen tot de voorgenomen huldiging van H M. de Koningin Moeder bij de herdenking van haar 70sten verjaardag bestaat uit Mevr. Baronesse Gollot d Es- curyvan Doorninck, Mevr. Adriaan- sensBuysrogge, Mevr, Dumoleyn— Maertens, Mevr. Van Leeuwe—de Bak- ker, Mevr. MaasGerritsen, Mevr. NeveHermans en Mej. Colsen. De aangeboden lijsten bevatten 822 handteekeningen van de personen, die voor het Huldeblijk hebben bijgedragen en in de gesloten bussen was aanwezig f 190,70. BIERVLIET. WATERLANDKERKIE. Donderdagmorgen kwam de klein-land- bouwer C. L. V. tot de onaangename ontdekking, dat vermoedelijk een hond een 15-tal kippen had doodgebeten. VLISSINGEN. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier, kwam aan de orde het voorstel van Burgemeester en Wethouders om, nu de slagers een coope- ratieve slachtplaats te Vlissingen wen- schen op te richten, in te trekken het be- sluit om samen met Middelburg een abat toir te stichten, dat dan volgens het ad- vies van deskundigen nabij Middelburg zou worden gebouwd. Vooral de heer De Meij (S. D. A. P.) kwam met klem tegen dit voorstel op en noemde dit het plegen van woordbreuk. Verschillende voor- en tegenstanders lieten zich hooren. Het voorstel werd ten slotte aangenomen met twaalf tegen vier stemmen. De heer De Meij kondigde aan, dat zijn fractie van dit besluit in beroep zal gaan bij Gedeputeerde Staten. In dezelfde vefgadering is ter sprake gebracht den ernstigen toestand, die in de qcmcente is ontstaan door do aan do Mij De Schelde uitgebroken staking. De heer Van Hal (S.-D.) vroeg naar de politiemaatregelen, die de burgemeester heeft getroffen, waarop de burgemeester antwoordde, dat een aantal marechaus- sees en rijksveldwachters het geringe aan tal gemeentelijke politiemannen is komen versterken, wat hij noodig acht als hootd van de politie voor eventueele relletjes. De heer Van Hal zegt, dat er geen in- cidenten voor kwamen en de stakings- leiders alles zullen doen om dit te voor- komen, en dat de burgemeester de extra politiemaatregelen gerust achterwege had kunnen laten. Men moet niet vergeten, dat de arbeiders in de laatste 20 jaar veG ontwikkelder zijn geworden. Dat reeds vooraf zulke politiemaatregelen zijn ge- nomen, noemde spreker een miskenning van de houding der arbeiders. Hij drmgt aan op herziening van deze maatregelen. De heer De Ridder (C.-H.) onder- schrijft het gesprokene. De arbeiders zijn niet op relletjes belust. Ook de heer Sorel A -R keurt het politioneel machtsver- toon af. Een beperking der politie zal be- vorderlijk zijn aan den goeden geest on der de stakers. De heer Andnessen (K.K. is voor orde, maar voor zulke maatrege len moet er eerst wanorde zijn en die is er niet. Ook hij acht de maatregelen ver- keerd. De heer De Meij (S. D. A. P.) meent, dat de burgemeester niet alleen met de directie, doch ook met de stakings- leidinq had moeten confereeren. Hi) zou dan g'emerkt hebben, dat deze maatrege len niet noodig zijn. De heer Poppe (S.-P.) sluit zich hierbi) geheei aan, terwijl de heer Rori)e (S. D. A. P.) meent, dat de maatregelen in alle lagen der bevolking worden afge^keurid ^en Deze wedstrijd was als spel geen meevaller, het was meer een vertoon van kracht, dan van behendigheid, „hard" spel in plaats van fijn- berekend voetbal, hoewel op een enkele uit- zondering na fair gespeeld werd. Bij de rust was het 20, bij het einde 4 -0 voor Duitschland. EgypteTurkge. 71. Dit was al een tamme wedstrijd, als men van een wedstrijd spreken moet. De bal „zat" 7 maal in het Turksche doel, maar naar gemeld wordt had de doelverdedi- ger die ook 7 maal kunnen houden. De Turk sche verdediging was nog te zwak voor den Egyptischen aanval, en de Turksche aanval was daaraan evenredig. V66r de rust konden de Egyptenaren hun score maar tot 2 punten opvoeren, maar na de rust kwamen ze los en stegen tot 7, waartegen de Turken dan toch ook nog 1 punt wisten te zetten. BelgieLuxemburg 53. Algemeen was de meening, dat Belgie een gemakkelijke overwinning zou behalen, doch het bleek, dat Belgie een slechte wedstrijd speelde en hoewel zij een voorsprong had van 3o, wisten de Luxemburgers kort. achter el kaar onder enthousiasme van het publiek ge- lijk te maken. De rust ging in met 33. Na de rust was Belgie sterker en kon nog tweemaal doelpunten, waarmede zij den wed strijd won. De eindstand was 53 in het voor- deel van Belgie. ItalieFrankrijk. 43. Dinsdag werd ten aanschouwe van 8000 ioe- I schouwers gespeeld den wedstrijd Italie Frankrijk. Bij de rust was de stand 32 en eindigde met 43 in het voordeel van Italie. PortugalJoegoeslavie. 21. In het oude stadion volgde de wedstrijd PortugalJoegoeslavie. Aanvankelijk waren er geen toeschouwers, doch na afloop van den wedstrijd in het nieuwe stadion kwam het be zoek en steeg tot ongeveer 5000. Bij de rust was de stand 11, en zij eindigde met 2—1, in het voordeel van Portugal. ArgentinieVereenigde Staten 112. Voor de wedstrijd ArgentinieVereenigde Staten, die daarop weer in het nieuwe stadion werd gespeeld, was veel belangstelling gewekt, daar het gerucht verspreid was, dat de Argen- trjners nog betere voetballers zijn dan hun collega's uit Uruguay. Het aantal toeschou wers, aanvankelijk 6000 steeg tot 8000. Nu, de Argentijners gaven werkelijk blijk het spel te kennen, want hoewel het lltal uit de Ver eenigde Staten niet onverdienstelijk speelde voerden de Argentijnen voor de rust hun score reeds op tot 4, terwijl het eind kwam met 11, waartegen de mannen uit de Vereenigde Sta ten slechts 2 goals hadden kunnen plaatsen. er hif wijst op Enschede, waar, bij sta king die 11000 personenomvatte.de burgemeester geen buitengewone politie- macht wenschte. De burgemeester verzekerde, dat net hier alleen' gaat tegen wellicht enkele die zich niet rustig kunnen gaan 9e^r^"' Hij heeft vertrouwen in de jeiaers maar moet qereed zijn als het noodig blijkt. E is een minimum versterkmg opgekomen en aan de politiemannen is opgedragen rustig en kalm op te treden. Spreker is belast met handhaving der openbare orde en veiligheid en neemt daarvoor de voile verantiwoordinq op zich. Wethouder M. Laernoes meent, dat altijd personen zijn, die van zulke sjeleflen- heden qebruik maken, om relletjes te v oorzaken, al staan zij zelf buiten de kwes. tie, en dan moet men gereed Z1ln- Toen de heer Rorije (S. D. A. P.) nog herhaalde, dat deze maatregelen als schande worden beschouwd, klonk op de publieke tribune applaus, waarop de burgemeester dreigde met ontruiming der tnEene'door den heer Van Hal ingestelde den burgemeester te verzoeken, te verminderen, de rechtsche arbei- dersleden van den raad, waarop de heer Van Hal haar introk. MIDDELBURG. De Commissaris der Koningin zal 4 luni de gemeenten Graauw en Langen- dam Hontenisse en Ossemsse bezoeken. eens een motie, om de politiemaatregelen vond geen steun bij Reeds Zondagnamiddag posteerden zich per sonen bij de deuren van de lokalen der Han- delsmaatschappij te Amsterdam, waar de nog beschikbare kaarten voor den Woensdagavond te houden wedstrijd NederlandUruguay, Maandagvoormiddag 10 uur zou aanvangen. Het tiental groeide aan tot honderden in den avond en steeg 's nachts tot duizenden. De politie moest er aan te pas komen en ook de geneeskundige dienst om af en toe in de file flauwgevallenen bij te brengen. Er waren er die zich met stoeltjes en banken er op hadden voorbereid er den nacht door te brengen. Men ontwaarde er gezinnen met kinderen van af een jaar of 10. Er was ook een fouragedienst ingericht door de belanghebbenden, die echter stoor- nis ondervond, omdat de politie, vermoedelijk uit vrees de zaak niet meer baas te kunnen blijven de straten waarin de lange files ston- den had afgezet voor het gewoon verkeer. Er ontstonden enkele malen ongeregeldheden, om dat later gekomen personen zich vooraan in de file wilden dringen en ook toen des morgens het bureau waar de dure kaarten verkocht werden reeds spoedig gesloten werd omdat de kaarten op waren. Duizenden bleven teleur- gesteld en maakten aanstalten het kantoor te bestormen. De politie heeft dit door het uit- voeren van charges voorkomen. Aan het kan toor voor de staanplaatsen bleef de verkoop duren tot half een. Ieder kon niet meer dan 2 kaarten krijgen. Maar ook hier bleven dui- zendtallen ongetroost, die 12 uur en langer er voor „gestaan" hadden. Naar algemeen oordeel bestond de file van wachtenden voor 80 uit opkoopers en hun familie, zoodat, ondanks de zorgen van het Olympisch comite te verwachten is, dat nog vele kaarten in handen zijn geraakt van op koopers, om die tegen exhorbitante prijzen te verkoopen. Er werden des nachts reeds staan plaatsen verkocht voor f 30 Men mag aan- nemen, dat heden (Woensdagavond) geen plaatsje in het enorme stadion onbezet zal blij- ven. Er zijn tegen heden, Woensdagavond. zeer uitgebreide politiemaatregelen getroffen om het te verwachten massale verkeer te regelen. Vrij'dagy-bad alhier de stemming vooi >en notuLG in de Ned. Herv. Kerk plaats OLYMPISCHE SPELEN AMSTERDAM. Voetbalwedstrijd ChiliPortugal. Portugal ondemeemt tegen de verwachting in direct een aanval, maar dan neemt Chili den aanval over. Na 4 minuten maakt Saavedra voor Chili het eerste doelpunt en nadat de rech s- binnen Soares Louro van Portugal alleen voor het doel staande een prachtkans mist schiet de Chileen Carbonell uit een voorzetm eens in De Chilenen combineeren fraai, doch na dat de Portugees Martins is uitgevallen en weer in het veld teruggekeerd is, tomt Por- tugal geducht opzetten onder groot gejuich van het publiek. Eerst doelpunt Marcolino da Silva en daama Soares Louro voor Portugal, uit fraaie voorzetten van Martins. De rust komt met 22. Als om 4 uur de tweede helft begint is Por tugal sterker. Na 6 minuten kop Soares Louro een voorzet van Martins keurig in het Chileensche doel en de Portugeezen zijn uitge- laten over dit succes. Kort daarop komt de Portugees Meta Bon- seoa alleen voor den Chileenschen doelverdedi- ger te staan en weer doelpunt Portugal Het einde komt met een overwinning van Portugal van 24. DuitschlandZwitserland. 40. Den tweeden Pinksterdag trok deze eerste wedstrijd zeer groote belangstelling, meer dan 20.000 bezoekers waren op de geweidige tri bunes aa-iwezig. VOETBALVER. TERNEUZEN. Voor een vrij talrijk publiek werd j.l. Zondag (le Pinksterdag) een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tusschen St. Ignatius van Ant werpen en Terneuzen I en wij moeten reeds dadelijk beginnen met te zeggen, dat het een mooie wedstrijd is geweest, die de belangstel ling ten voile verdiende. Vooral van de zijde van eerstgenoemde club werd alles vermeden wat aanleiding had kunnen geven tot het spe- len van een ruwen wedstrijd, terwijl Terneu zen zich hier goed aanpastte al was het, dat een enkele maal gezondigd werd, doch zoover wij konden constateeren, nimmer met opzet. Het spel' der gasten was technisch veel beter dan dat der onzen, maar zij kregen, vooral door het spel der achterhoede, geen kans dit door doelpunten te demonstreeren. Het work van onze voorhoede was beter dan wij in den laatsten tijd van haar gezien hebben, terwijl de halflinie als gewoonlijk zeer goed werk liet zien. De wedstrijd werd door Terneuzen ge- wormen met 3—0, doch de gasten hadden waarlijk wel een puntje verdiend. Maandag (2e Pinksterdag) werd een wed- strijd gespeeld tusschen M. S. C. van Middel burg en Terneuzen I, welke wedstrijd glansrijk door ons elftal werd gewonnen, daar de gasten met een 8—0 nede'rlaag de Schelde moesten oversteken. Wij zien natuurlijk met genoegen, dat onze Voetbal vereeniging alles in het werk stelt om hier wedstrijden te organiseeren en begrijpen ten voile, dat niet alle van het gehalte kunnen zijn als die van Zondag, toch zouden wij haar willen raden wedstrijden, als die va.n Maan dag achterwege te laten, althans deze toch niet aan te kondigen als te spelen door haar eerste elftal, daar de mogelijkheid met is uit- aesloten, dat het publiek door teleurstelling, een volgende maal wegblijften een voet- balvereeniging zonder financieelen steun is niet denkbaar. Waar het aan ons eerste elftal bij de vorige competitie is gelukt zich een plaats te ver- overen boven aan de ranglijst en dit in het vol gende seizoen er wel alles op zetten zal de kampioenstitel te behalen, is het natuurlijk noodig dat er flink wordt geoefend en flinke wedstrijden worden georganiseerd. Is he) niet mogelijk serie- of bekerwedstrijden te houden? Indien het hiervoor bjj de club aan de finantien ontbreekt, zijn er wellicht voorstanders die een beker, lauwerkrans of medaille beschikbaar willen stellen, waardoor er kans bestaat, dat aan die wedstrijden door werkelijk goede clubs wordt deelgenomen. Axel speelde Zondag een wedstrijd tegen Dosko van Antwerpen. De Belgische ploeg verloor met 43. Maandag speelde Axel tegen Rust Roest van Brugge. Voor dezen wedstrijd was door den heer De Hullu een fraaien beker uitgeloofd, welke door de Bruggenaren werd gewonnen met 43. Bij de rust was het 31 voor Rust Roest. Pinksterzondag den 27 Mei was er weer groote drukte op de Sassche Wielerbaan. Ruim 3600 sportliefhebbers uit alle contreien van het Zeeuwsch-Vlaamsche grensgewest waren toe- gestroomd. Even na drie uur begon de afwikkeling van het lijvige programma. De inzet bestond in een huldiging van den Belgischen weg-trium- phater Jules van Hevel. Na een warme toe- spraak van den voorzitter reed hij omhangen met een eerekroon de openingsronde. Daveren- de toejuichingen van het opgewonden publiek vallen den kranigen overwinnaar der Ronde van Belgie ten deel. Onmiddellijk daarna komt Klaas van Nek uit tegen Van Hevel en Fred. Hamerlinck. Klaas uit Groot Mokum gaat subiet met elan er op los en met een paar wiellengten voor toont hij zich ook thans weer als de Matador der Sprinters. In een achtervolgingsrace over 10 ronden, zijnde 3 K.M. toont Van Hevel zich de baas Hij wint met 30 M. voorsprong op Hamerlinck en Van Nek. Alweer een achtervolging om den zilveren armband, die Bram Ranschaert's pols steeds siert. Als hij hem wil behouden, zal hij hard moe ten trappen. En trappen doet hij met gevolg dat hij zijn tegenstanders Barendse en Gast, De Bruycker reeds na de vijfde ronde bij het nekvel te pakken heeft. Onnoodig te vermelden, dat Jan Publiek op machtige wijze zijn genoegdoening aan Bram en zijn maat doet blijken. Geen wonder In de helft van den vastgestelden tijd je tegen- stander knock-out slaan, is een flinke presta- tie Nauwelijks zijn de gemoederen gestild of Van Nek, Van Hevel en Hamerlinck staan al weer gereed voor den tijdrit. Wie zal het zjn, die in vliegenden start in den kortst mogely- ken tijd de baanronde zal nemen. Matador Klaas doet er 20VB seconde over. In 21 tellen 305 M. afhaspelen, is geen „boe- kent dorschen", zou Abraham de Winter m- dertijd gezongen hebben. Van Hevel doet er 213/B en Hamerlinck 212/g seconde over. Klaas van Nek blijkt Jaap Meyer's record, dat op 21 seconden stond, met een oogknip verbeterd te hebben. Een airtje muziek voor Klaas van Nek s.v.p. en een amerijtje om even uit te blazen. Thans moeten Klaas en Hamerlinck de 15 K M achter tandems uitvechten. Daar snor- ren zij alvoort. „Recht op zitten Kindermans, roept Klaas als hij voelt, dat hij minder van den tocht heeft. En Kindermans als een poppetje zit recht als een kaars, aldus Klaas voor elk hinderlijk windzuchtje vrrjwarend. Aanvan kelijk is Hamerlinck tegen zijn opposant in de minderheid maar bij den sprint scheelt het maar een haarbreed. Onder den machtigen druk van zijn kuitspieren drukt Hamerlinck door zijn ketting heen, maar Van Nek is toch eerste. Tijdens deze spannenden rit heeft Bram Ranschaert met zijn maat Debruyckere weer eens zijn traditioneel evenwicht verloren. Maar alles liep zonder kwetsuren af. Alleen moet er een reserve-tandem bij te pas komen, daar de hunne het tegen het harde baanvlak heeft moeten afleggen. Tusschen Van Hevel en Hamerlinck is het gemakkelijk spel. Na eenige ronden zit Van Hevel een halve baan voor, zoodat Hamer linck, wegens een geforceerde dijspier't maar °PMaar het laatste loodje moet gelegd worden tusschen Van Hevel en Van Nek. Van Hevel s tandems draaien met diabolische snelheid. Die van Klaas gaan minder snel zoodat Klaas ze laat schieten en zich achter Van Hevel's wiel klampt. Nog eens geprobeerd achter een versch span. Maar ook nog te langzaam. Klaas blijft in de minderheid. Gelukkig brengt het noodlot een goede oplossing, doordat Van Nek's band juist bijtijds barst om hem voor een nederlaag te behoeden. Toch bleef Van Nek als houder van het kleinste aantal punten overwinnaar. Alweer een airtje muziek op zijn gezondheid. En een tik op de gevoelige plaat te zijner vereeuwiging. En nu de koppelwedstrijd over 50 K.M. Een kabelbonte groep van 14 start vooruit. Na eenige ronden vliegt er een premie van fr. 50 de lucht in. Zij is voor Debruycker. Deze binnen zijnde gaat zijn maat Ranschaert het op een ronde zetten. Na een poosje liggen er al een paar te zieltogen. Alleen Bogaert tracht zich nog aan de greep te onttrekkem Maar Bram en Debruycker hebben a gezegd en nu ook b, want na een verwoede lachtheb- ben de hunters den vos te pakken. Zij hebben hun ronde. Er vliegt nog een premie van fr. 50 uit den hoom des overvloeds. Doch deze is voor Van Laere. Mid-race zijn de eerste dne klassemjiten kort na elkander gereden. Aan het slot als nog 25 ronden moeten geloopen worden gaan <k Deal stand der koppels naar het puntental was als volgt: Rno-nert Ranschaert—Debruycker 14 p.Bogaert Clapdorp 18 p.; RoelsVan Eetvelde 18 p., Dierk:kx—Baetslier 18 p.; Gebr. Van Aken 26 van HeeVan Laere 26 p. Kenners en amateurs kunnen uit deze cyfers hun conclusies trekken. Arrondissements-Rechtbank, Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 25 Mei de volgende zaiken behandeld: T R oud 30 j., werkman te Stekene en F. D R oud 27 j. werkman te Koewacht, werden verdacht dat zij oP 18 Maart 1928M*^tekene tezamen en in vereeniging A. de Nys hebben mlEischewor ieder 40 boete of 40 dagen hecht. F. X. A., oud 34 j., molenaarsknecht te St. Tansteen, was by vonnis van den Kantonrech- ter te Hulst van 5 Maart 1928 ontslagen van alle rechtvervolging. Hem was ten .laste ge- legd, dat hij op 25 December j.l. by invallende dooi te Clinge een kunstrijweg heeft bereden geen Ryksweg) met een vracht van ongeveer 2100 K.G. De Ambtenaar van het Openbaar Mimstene was in hooger beroep gekomen. Eisch: Vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter en veroordeeling tot f 10 boete of 10 dagen hecht. p v. 0., oud 58 j., brouwersknecht te Hulst, was' eveni'ens ter zake van een soortgelijke overtrediVg door den Kantonrechter te Hulst

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2