Fietstochten PUROL PBEDIKBEUBTEN. Feuilleton-vertellingen. fk GEMENGDE BERICHTEN. AARDENBURG. HET EEUWFEEST van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde. En as de sport vandaag of mergen uit de grasie gerokt, waar 't tusschen twee hokskes hord naar toe lopt, dan brik ze den nek over de centen-kwepsie. Ik was vruucjer ok lid van 'n voetbal klup. Wadden n grasveldje van den va- der van een van de leden. Maar de kool- p'alen mochten nie blijven staan. Die moe- sen me Zondagsch meebrengen, in d'n grond pooten en na de mets afbreken. En as 't er is eene deur d'n bal trapte of as ie aan nen spijker bleef hangen van de kool- alen, dan was de klup finansjeel genekt INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- M A AT SCHAPPIJTER NEUZEN. ZEEVAAR TMAATSCHAPPII „SCHELDESTROOM." SCHEEPVAARTBEWEGING. WENKEN VOOR VEILIGHEID EN V OLKSGEZONDHEID. VOOR HET HUISGEZIN. PHILIPPINE. In de jongste raadszitting deelde de voorzitter mede, dat de P.Z.E.M. bereid is tot overneming van he-t electrisch net en dat de prijs dan vermoedelijk zou wor- den 50 cent per K.W.U. Burg, en Weth. hebben evenwel juist overwogen in den loop van dit jaar den stroomprijs tot dat bedrag te verlagen. Besloten werd alvo- rens hierop in te gaan, nadere informaties te nemen. Woensdagmiddag heeft een ernstig on- geluk te Aardenburg met doodelijken af- loop plaats gehad op het traject Stroo- bruggeMaldeghem der Stoomtram Mij. BreskensMaldeghem. Even buiten Stroobrugge reed Pol. de Taye uit Eede met zijn rijwiel op het pad dat ligt naast de trambaan links van den weg. Doordat hij zeer waarschijnlijk den achteropkomenden tram niet hoorde, were zijn rijwiel door de machine geraakt. Hierdoor kwam hij te vallen en werd nog een 50tal meters medegesleurd, waarbij hij zoodanig gekwetst werd, dat de dooc reeds was ingetreden toen hij werd op- genomen. (Vervolg uit het Eerste Blad.) Vervolgens gaf de heer H. J. G. Hartman, oud-griffier, een overzicht van de geschiedenis van den Provincialen stoombootdienst. Spreker begon met de opmerking, dat zeer velen wel eens een reis met de Provinciale boot maken, maar weinigen weten hoe deze dienst is ingericht. De o'udste stukken in het Prov. archief van Zeeland, waarin van eene verbinding tusschen Vlissingen en Vlaanderen melding wordt ge- maakt, dagteekenen van 1311. Daarin is eigenlijk meer sprake van een tol, die ten be- hoeve van den graaf geheven werd. Later ging deze over aan de broeders van de Predikorde te 's Gravenhage. In 1582 besloot Prins Wil- lem van Oranje aan de stad Vlissingen geen tol meer te zullen heffen. Van een eigenlijk gezegd veer is in deze stukken geen sprake. Dit werd eerst geregeld bij eene ordonnantie van de Regeeringen van Vlissingen en Sluis in 1712; het heeft bestaan tot 1866, toen de Ra- den der gemeenten Vlissingen en Breskens be sloten het veer op te heffen. Aan verbetering van deze verbinding werd behoefte gevoeld. De opkomst der stoomboot- vaart bood daartoe gelegenheid. In overleg met den Gouverneur van Zeeland boden in De cember 1824 de handelshuizen Spoors en Sprenger, Boddaert en Co., Van den Broecke, Luteijn, Schouten en De Bruijne te Middel- burg, die reeds het plan hadden opgezet om tusschen Middelburg en Rotterdam eene boot in de vaart te brengen, aan, gelden bijeen te brengen voor eene boot tusschen Vlissingen en Breskens, mits het Rijk, Provincie en gemeen ten zich verbonden, het geraamde tekort van 5000 per jaar bijeen te brengen. Langdurige onderhandelingen volgden; ten slotte werden de noodige toezeggingen, verkregen. De boot werd gebouwd op de werf der Commercie- compagnie te Middelburg; de machines werden geleverd door de firma Cocquerill te Seraing. Op Donderdag 22 Mei 1828 begon zij den ge- regelden dienst. Financieel voldeed de dienst niet aan de ge- koesterde verwachting. Afgelost kon er maar nu en dan wat, en zelfs waren er jaren, waar in geen rente van het opgenomen kapitaal werd betaald. De bovengenoemde handelshui zen gaven er den brui van, de zaak voort te zetten. De Provincie kon en wilde evenwel den dienst niet laten varen. Zoo kwam men er in 1842 toe, dat de Provincie de boot kocht en den dienst liet exploiteeren door den machinist De Haas voor eigen rekening, met een toelage van de Provincie. De nieuwe Provinciale Staten in 1850 waren niet tevreden met den dienst en verlangden meer. Dit leidde er toe, dat de Provincie in 1854 besloot, den dienst geheel in concessie uit te geven. Concessionaris werd de in Middel burg welbekende heer D. Dronkers. Veel ple- zier heeft de Provincie van deze concessie niet beleefd. Dronkers stelde voortdurend hoogere eischen en toch bleek zijn dienst niet te vol- doen. Deswege droegen de Staten in 1865 aan Ged. Staten op te onaerzoeken,.op welke wijze verbetering was aan te brengen. Ten einde raad stelden Ged. Staten voor, als het dan met een concessionaris niet ging, den dienst voor rekening der Provincie zelf te exploiteeren. Zoo is sedert 1 April 1866 geschied. Sedert dien is nog herhaaldelijk de vraag ter sprake gekomen, of de dienst in particu- liere handen zou worden gegeven. Maar de Staten waren blijkbaar het gehaspel met de exploitatie door particulieren moede en beslo ten telkens, den dienst in eigen handen te hou- den. Spreker gaf daarna nog een overzicht van de verschillende typen van booten, welke a.h- tereenvolgens in dienst zijn gesteld. Van de eerste boot, De Schelde, in 1828, en van de laatste, Koningin Wilhelmina, in 1928, waren modellen aanwezig. Spreker besloot met een paar cijfers, daarbij vergelijkende 1829, het eerste jaar van volle- dige exploitatie, met 1927, het laatst afge- sloten jaar. Overgezet werden: van Vlissingen naar Bres kens v.v. in 1829 7678, in 1927 207.578 pas- sagiers; verhouding 1 28. Tusschen Vlissin gen en Ter Neuzen 298 en 52.792; verhouding 1 176 Over de geheele Wester-Schelde, dus met inbegrip ook van de andere trajecten, werden in 1927 overgebracht 365.682 passa- giers. De totale uitgaven voor den dienst be- droegen in 1829 24.100, in 1927 voor de tra jecten VlissingenBreskens en Vlissingen Ter Neuzen f 349.302, voor de geheele Wester- Schelde f 618.515, verhouding 1 26. De Commissaris bracht den heer Hartman dank voor dit overzicht, dat later in een stan- daardwerk zal worden uitgegeven. De volgende spreker was het lid der Staten, de heer Van der Ward, die verklaarde even buiten het programma van dezen dag te moe- ten gaan en dit samenzijn aangreep, om na- mens de Statenleden dank te brengen aan den afgetreden griffier, den heer Hartman, voor de aangename samenwerking, en hem als blijk van hoogachting en waardeering aan te bieden een schilderij, van den schilder G. Jacobs, voorstellende de Vlissingsche visschershaven, op den achtergrond het standbeeld van den grooten admiraal, waarover zich heenwelft de sappige Zeeuwsche lucht. Hij drukte de hoop uit, dat deze schilderij bij den heer Hartman nog dikwijls de herinne- ring aan de openbare Statenzittingen zal doen voortleven, en voegde daaraan den wensch toe dat de heer Hartman, die reeds blijk gaf nog niet te willen rusten, nog lang in het belang der provincie moge werkzaam zijn. Laatste spreker was de heer Van Woelde- ren, burgemeester van Vlissingen, die wees op de beteekenis van den stoombootdienst voor Vlissingen, Men is daar met dankbaar- heid vervuld voor de wijze waarop de provincie dit veer bedient. Met recht mag dit veer cen groot provinciaal belang genoemd worden. Hij sprak de beste wenschen uit voor den bloei van den stoombootdienst en hoopte, dat deze in de toekomst op dezelfde schitterende wijze door de provincie mag blijven uitgeoefend. De Commissaris bracht nog dank voor een ontvangen bloemenhulde van het personeel en van de inspectie der posterijen. Aan de laat ste was een kaart gehecht met de volgende opdracht: ,,Als blijk van hulde en waardee ring voor de genoeglijke samenwerking ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan". De heer Hartman verkreeg nog gelegenheid om den Statenleden dank te zeggen voor het mooie geschenk, dat hem is vereerd, hetgeen door hem op hoogen prijs wordt gesteld. Ondertusschen had de boot de haven van Breskens verlaten en werd naar Ter Neuzen gevaren. Tijdens deze reis was er gelegenheid tot het nuttigen van de gul aangeboden ver- verschingen. Na een voorspoedige vaart was Ter Neuzen bereikt en zette de boot koers naar de nieuwe haven, waar aan de ponton werd gemeeid. Hier verliet het gezelschap de boot voor het bezichtigen van de Rijkscentrale, behoorende bij de sluiswerken, waar de opziener, de heer J. H. Kroon, inlichtingen verstrekte. Van daar werd gewandeld naar de aanleg- plaats in de oude haven, waarheen de .Konin gin Wilhelmina" inmiddels was gevaren. Vervolgens werd gevaren naar Hansweert en daarna naar Walsoorden, voor het ontsche- pen van genoodigden die langs genoemde plaatsen hun terugreis wenschten te maken. Op de terugreis werd ook nog voor het ont- schepen van gasten te Ter Neuzen aangelegd en vervolgens teruggevaren naar Vlissingen, waar men omstreeks half acht arriveerde. De feestelijke tocht was daarmede teneinde. Door den Commissaris der Koningin is een dankbetuiging ontvangen van H. M. de Konin gin op het aan Haar gezonden telegram. Zij spreekt daarin de beste wenschen uit voor den bloei van dezen dienst. Zondag 27 Mel 1928 (le Pinksterdag.) Ter Neuzen. Sluiskil, Hoek. Zaamslag. Sas van Gent. Philippine. Ned. Herr. Kerk. 9f/2 u., Ds. A. Timmerman en 2 u., Ds. A. Timmerman, Be- diening van den H. Doop. 9V2 u., en 2 u., dhr. L. Dek. 91/2 n. en 2V2 u., Ds. E. Raams. 9V2 u. en 2V2 u., Ds. G. van Dis. 9V2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 'v:fj 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hoek. Zaamslag. Gereformeerde Kerk. 10 u. en 3 u., Ds. J. B. Van- haelen. 9x/2 u. 21/2 u„ Ds. A. B. W. M. Kok. Ckr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9^2 u- en 2V2 u-i Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. (Vlooewij lest rut) Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 672 u., Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooewfl kst rmat Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 6V2 u., leesdienst.. Axel. Gereformeerde Gemeente. (Weetetraat). 9V2 u., en 2V2 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Hnezer". (Kerkhoflun). Ter Neuzen. 6V2 u- Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. '.:Zondag zy'n de H. H. Diensten om 7, 8V2 en 10 uur. 'sNamiddags om half drie Lof. Maandag 28 Mei 1928 (2e Pinksterdag.) Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9V2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9l/i u., dhr. L. Dek. Hoek. 9V2 u„ Ds. E. Raams. Hoek. Gereformeerde Kerk. 10 u., Ds. J. B- Vanhaelen. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9V2 u- Ds. Tolsma. Ulvenhout, 22 Mei 1928. Menier, Gin krant kan k openslaan, gin weekblad, of t is van onderen tot boven Olympia- de. Alles is Olympiade Olympiade- koekskes, Olym- piade-hoedjes en -petjes, Olym- piade-dassen Olympiade-mo- de, Olympiade- zus, Olympiade-zoo, en ik heb nouw zoo- wa de Olympiade-koorts. Een ding is 't er vrij van gebleven: de film. Maar da's toevallig. Da komt, om- da-d-onze filmmenschen nie tot n akkoord konnen komen mee de Olympiade- menschen. Da's vastgeloopen. Vastgeloopen op n zuivere sportieve kwepsie Op de centen fa, amico, op de centen Veur de pertretjes die de fottegraven op de Olympiade meugen maken motte ze zwaar schokken. Sport De film is nie deurgegaan, omdat er nie genogt geld op tafel kwam", zee de man van 't Olympies bestuur. Sport De lol gaat er zoo wel 'n bietje-n-af, amico, vind-ok-nie 't Is teugeswoorig veel gemakkelijker om den burgemeester of den menister te spreken te krijaen, dan d'n veurzitter van 'n voetbalklup Sport En, amico, niks veur niks As 'r 'nen voetbalmets is waar duuzende menschen naar toe stroomen om tweeentwintig jon- ges te zien schuppen, dan brengt da duu- zenden guldens op Waar 't blijft, wit ginmensch. Maar as g'om de huur komt van oew land, waar ze de centen bij mekare geschupt ebben, dan mot er eerst n bestuursvergadering en zoo komen en die is veul gewichtiger en veul moeilijker te bereiken dan n gemeente- raadsvergadering Da's gin sport meer, amico. Da's zakendoen op de geraffineer- ste manier. Hollaanders en Zwitsers, emmen vijf-en- twintig-duuzend guldens in de Olympiese kas gestopt as waarbora (waarborg! waar- veur om te meugen filmen. Te weinig. Dan gin films Maar ollee dan toch, wa zijn da veur ideejen De rijwielbanen gaan stuk veur stuk op de flesch omdat de fietsers zooveul centen motten emmen. Allemaal vanwege de sport. was penningmeester, maar in t heele durp was ginnen schoenlapper te vinden, die n lapke op d'n bal naaide mee pek- draad of ik moes de centen veruit op tafel leggen. v Ons pertretten stongen nooit in de krant, maar me voetbalden, amico, teugen de klippen op. Maar sport was er Me gingen veur mekaar deur 't vuur en... da waren soms heete vuurkes, amico Keb er nog 'n paar lidteekens van. En vandaag aan den dag zou ik nouw wel 's n eerste klas klup wil len zien voetballen teugen die Ulvenhou- ters van toen. Ze gingen d'rin amico, tot d'r nekharen Ze waren in 'n ketierke tijd buiten asem en moesen weggedragen wor- ren. Verstand van centen maken mee ons plezierspul hadden me nie, maar van voet ballen zooveul te meer Onze voetbalpollitiek zat in ons beenen. Nie aan 'n gruune bestuurstafel mce geldmakers Da's wa-d-ik deus week van de Sport te vertellen eb. En nog doe 'k aan sport. Mee pijl en boog. D'n blaauwe, onze kieper van vruuger, d'n boets, onze midveur van vruuger, en ik-zee-de-gek, zitten in dezelfde boog- schutterskiup Wullem Tel. Teugen dieen blaauwe is nie te schieten. Hij is dan ok al jaren ,,keizer". As-ie eenen heul (16 schoten) schiet, dan schiet-ie as- ie wil, zestien rozen. Hij schiet mee z'nen pijl grif 't hartje uit hartenaas op dartig meters afstand. Maar daar za 'k oew nog wel 's wa meer van vertellen bij 'n andere gelegenteid. Want, amico, daar zit nog heel wa-d-in, in die boogschutterij. Veul moeilijker as mee 'n geweer. Maar gezel- lig 'n Fleschke snaps achter in oewen bilzak, (da d-eet d'n blaauwe net zoo hord noodig as nen pijl 'n roos te schie ten nen boog die le¥ker van zwaarte is, mee evenredige pijlen, kom maar af 'n Biete boog mot n kilo of vijftien ,,trekken", dan vliegen die pijlen naar de roos as 'nen vrijer naar z'n meske Maar genogt, ik koom daar nog 's op trug (Op die boogschutterij dan, altij.) Verlejen week schreef ik oew over da blaauwe pak en dieen sneehoed van van Lier Blek, witte wel Of liever gezeet over den krantenschrijver, Reuter hiet ie, die 't noodig vond om da pak en dieen hoed over de wereld te tillegrafeeren Laat ik nouw toch in een van ons groote kranten 'n heele fulliton gelezen emmen over de..., ik schaam me om te zeggen, over de Heerenmode. En da sauwelt over kolbertjes mee een rij knoopen en twee rijen knoopen as 'n wefke da naar 'nen man zuukt. Witte overhemden en boorden harmo- nieeren niet met de mannelijke gelaats- kleur, beweert dieen sijsjeslijmer. Amico, wa zegde van zoo'n preduct, zou t 'n vermomd wijf zijn ,,Onder de hoeden ziet men nog veel beiges en tinten die tusschen beige en lila in liggen." Da zinneke staat in de rubriek Heerenmode. Zoude nie zeggen da k t gehaald eb uit 'n opstelleke van de naai- school Dus zoover zijn me nouw gekomen in deuze dagen van de SPORT da-d-onze TEINT 'nen rol gaat speulen in de kleur van ons hemmeke Mijnen teint is zoowa net as de teint van m'nen akker. Wa zou daar bij passen, amico Hemelsblauw mee witte stipkes of zoo iets t Is om wee te worren. Atleeten mee 'n Heerenmodekrantje in d'ren zak Mannen mee spierballen mee 'n poeier- donske in d'r vesje Dan de wefkes Zoo lees ik as dat die, na 'nen wedstrijd om't golfkampioenschap (gin permenente haargo'f horre in Hut- stanton ('n nest in Engeland) na d'n wed strijd naar 't klupgebouw gongen mee 'n siegretje in d'r mondje en daar nen whis ky mee spuitwater bestelden veur de kouw! Kunde gij er mee oew pet bij, amico t Wor mijn te aeleerd. Maar ik gaai langzamerhand m'n fertuin zuuken bij de wefkes, die zijn heel wa man-scher aan- geleed as ons atleeten En zo'nen kwaaien ruil is da nog nie, want 'nen mensch is ten slotte ginnen erepel Maar 'nen vent mee ,,De Heerenmode" in z'nen zak, nimme nie kwalijk amico, daar pas ik veur, mee n vies gezicht. Al is 't ie kampioen van de Olympiade Ontvang, as altij veul groeten van Trui >rke en gin horke minder van oewen toet a voe DRe. VERDACHT VAN VERDUISTERING. De 29-jarige dienstbode H. C. B., verlaten vrouw van W. v. D., is aangehouden als vcr- dacht van verduistering van f 1300, ten na- deele van mevrouw J. v. S. van den Spoor- singel te Rotterdam. Zij is gedurende 7 maan- Qen uij mevrouw v. c). in betrekKing geweest. Gedurencie dien tijd heeii zij gelden, welke zij kreeg, om leveranciers te betaien, verduisterd. Voorts heeft zij, toen zij belasting voor haar mevrouw moest gaan betalen, op het biljet een vaische handteekening geplaatst en zich het geid toegeeigend. Bovendien wordt zij er- van verdacht, de firma H. van de Botersloot, te hebben opgelicht voor een aantal mantels en mantelcoslumes, door gebruik te maken van den naam van mevrouw v. S. Het on- rechtmatig verkregen geld, heeft zij ten bate van haar kinderen gebruikt. Zij is opgesloten. HEVIG ONWEER. In versdhillenide deelen van Chiemgau heeft een hevig onweer, gepaard gaande met ha- gelslag, groote schade aangerioht. In aeht ge meenten in Bovien-Beiieren is van den oogst nog verwoest hetgeen de vorst van de laatste weken nog gespaard had. De ooftlboomen, die nog in bloei stonden, zijn zoo kaal als in den winter. De akkers moeten weer omgeploegd worden en ook de tuinbouw heeft groote scha de geleden. Die is reeds het derde jaar, dat de oogst in deze streeik gelheel of grooten- deels door de weersomstandigheden verloren gaat. VIJF EN TWINTIG DOODEN EN GEWONDEN. Nabij Zanzin in het district Landsberg a/d Warthe (Brandenburg) sioeg de bliksem in een groep arbeidsters, die onder een boom be- schutting tegen het onweer hadden gezochf. Aoht vrouw en werden hierbij gedood, terwijl twaalf zwaar en vijf licht gewond werden. TWEE KINDEREN OVERREDEN. Te Speklholzerheide is een tweejarig meisje, Consten geheeten, in de Kleine Gravenstraat door een wagen overreden en gedood. Te Simpelveld is een vierjarig meisje onder een autobus geraakt en. gedood. DE BEZOEKER. Zondagmiddag meldde zich bij de familie R. te Nieuwer-Amstel een heer aan, die voorgaf zijn familie te komen bezoeken. Het dienst- meisje, dat open deed, vertelde dat de familie uit was. De heer vond dit hoogst onaange- naam, daar hij heelemaal uit Limburg was ge komen om de familie na jaren nog eens op te zoeken. Het meisje hierdoor getroffen, vroeg of mijnheer wellicht wilde wachten. Dankbaar aanvaardde de bezoeker dit voorstel en vleide zich gemakkelrjk neer in een crapaud in den salon. Hij liet zich een aangeboden kop thee zeer wel smaken. Na een drie kwartier ongeveer gewhcht te hebben, gaf hij het meisje te kennen, dat hij onmogelijk langer kon wachten, doch vroeg haar de familie te willen vertellen, dat 00m K. uit Limburg was geweest en dat hij op zijn terugreis van Rotterdam vermoedelijk Maan dag, terug kwam. Bij de thuiskomst der familie deed de dienst bode het verhaal, doch noch de heer, noch de vrouw des huizes, kende eeri 00m K. uit Lim burg. Dit bezoek niet vertrouwende ging men den salon inspecteeren en kwam tot de ont- dekking, dat eenig zilverwerk, ter waarde van ongeveer f 40 was verdwenen. Het meisje kreeg onmiddellijk ontslag. GASVERGIFTIGING Te Essen zijn twee jongelieden van 16 jaar dood in een badkuip gevonden. Daamaast lag een 19jarige vriend bewusteloos. Gasvergifti- ging is de oorzaak van den dood der twee jonge menschen. De politie denikt aan een ongeval, maar zet toch haar onderzoek voort, daar zij op enkele nog niet verklaarde omstandigheden is gestuit. EEN MOORD. Zaterdagavond is er op een eenzamen weg bij Touquet-Paris-Plage, de nieuwe badplaats aan het Kanaal, een Engelsche dame, die daar reeds eenige maanden een villa bewoonde, vermoord. Er bestaan redenen om aan te nemen, dat de moordenaar uit sadiistische drijfveeren heeft gehandeld. De verdemkimg valt op een docf- stommen man, want hoewel dfeze met scihrifte- lijke verklaringen ontkent iets met den moord uitstaande te hebben, zijn er bij een huisizoe- king dingen gevonden, die een sterke aanwij- zing tegen hem vormen. NEGEN KINDEREN EN TWEE VROUWEN GEDOOD. De Madrileensche bladen bevatten een tele gram uit Tarragome, meldende dat een jeuig- dige d'orpeling geweerschoten heeft gelost op een groep jongens en meisjes, die hij buiten het dorp had gelokt. Hij doodde zeven kin deren, wieir lijken hij onder stroo verborg. Zes andere kinderen werden ernstig gekwetst. De moordenaar nam vervolgens de vlucht door de velden, doodde nog een jongetje, wiens lijkje hij onder struiken verborg en keerde daarop naar het dorp terug. Daar schoot hij een vrouw dood en verwondde met schoten een vrouw en een meisje, de hij daarna met bijlslagen af- maabte.. De moordenaar vludhtte toen opnieuw het veld in, waar hij nu door politie en dorpe- lingen wordt gezocht. SCHIP GESTRAND. Het Amerikaansche vaartuig „Star of Falk land" is met 40 blanken en 280 Ghineezen aan boord op de rotsen van Akunhead in de Be- ringzee gestrand. Het voorste gedeelte van het schip zou onder water staan. Een Ame rikaansche kotter is in allerijl uitgevaren om hulp te verleenen. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Woensdag is tijdens het hevige onweder, dat boven Berlijn en omgeving woedde, te Berlin-Lichterfelde een bejaarde vrouw op straat gedood. Het hemelvuur woedde het he- vigst boven Spandau en Zuidwest-Berlijn. VLIEGTTJIGBOTSING BOVEN EEN STAD. Naar uit Helsingfors wordt gemeld zijn te Wiborg 2 vliegtuigen met elkaar in botsmg gekomen. Een der vliegtuigen stortte in een straat in het centrum van de stad neer. De vlieger en de mecanicien werden op slag ge dood. Evenals een dame die door het vallende toestel op straat werd getroffen. 4 personen werden gewond. Ook vernielde het vliegtuig een auto en veroorzaakte een gevaarlijken brand. BRUTALE INBRAAK. In de Villiers-laan, no. 25, te Parijs, woont het echtpaar Haviland, welgestelde menschen, van wie de man zestig jaar oud is. Dinsdag- nacht omstreeks vier uur werden zij uit hun slaap gewekt. Voor hun bed stond een man, gemaskerd en met een doek voor den mond, een revolver in de hand en gummi-handsehoe- nen aan. Onder bedreiging met het pistool dwong de bandiet Haviland zijn kostbaarheden en zijn geld af te geven. Met een buit, waar- van de waarde op meer dan 170.000 frank wordt geschat, verdween de nachtelijke bezoe ker, die er zorg voor droeg de kamerdeur ach ter zich af te sluiten. Toen de Havilands later door hun persopeel werden bevrijd, was er van den ipbreker geen spoor meer te ontdekken. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. MUSEUM BESTOLEN. Zond'agnaebt zijn uit het nationale museum te Praag een groot aantal gouden voorwes-- pen uit de 16e en 17e eeuw, die een groote historische waarde hebben, ontvreemd. De waarde van het ontvreemde wordt op ruim 78 dudzend gulden geschat. De dief had zich des avonds laten insluiten en zich, toen hij zich alleen bevond, aan het werk gezet. Uit de kasten, waarin de voorwerpen waren gebor- gen, heeft hij de ruiten uitgesneden. Na den diefstal te hebben gepleegd, heeft de dader zich uit de eerste verdaeping aan den bliksem- afieider laten afzabken en is op d'eize wijae ontkomen. EEN RELLETJE. Twee politiieagenten die Woensdagochtend in de Alexanderstrasse te Berlijn een arbeider wilde inrekenen, kregen Ji-et voor een kroeg te kwaad met een memgte van een 2o0 menschen che hen op den grond wierpen en afranselden. De eene agent heeft een gebioken ruggegmat gekregen. Toen andere agenten te huLp saei- den gingen de aanranders er vandoor. Alleen de belhamel is gevangen genomen. BRAZILIAANSCHE ZEEROOVERS. Volgens een telegram uit Rio de Janeiro overvael een rooverbende, bestaande uit ronti 200 man, de bemanning van het Griaksche stoomscihip „Constante Pateras", dat in de om- gevmg van de kust van Carapebus aan den grond was geloopen. De roovers stalen ver schillende uitrustingstukken van het schip, de scheepspapieren, alle waardevolle voorwerpen en kleediing. Slechts de zware zeeen hielden de roovers er van terug ook een in de nabyhed van de kust liggend schip te plunderen s.s. HELENA in lossing te Villa Constitucion. s.s. MAGDALENA in lossing te Villa Consti tucion. s.s. TERNEUZEN vertrok 25 dezer van Rot terdam naar Kemi. Directie T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEJOL, 260 ton, in lading te Fowey voor Gravelines. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, 24 dezer ver- trokken van Ter Neuzen naar Londen. s.s. SCHELDESOP, 750 ton, in lading te Lon den voor Helsingfors. s.s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, vertrekt heden van Gent naar Boness. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, van New-Or leans voor LK. Continent 11 dezer van Norfolk vertrokken. s.s. bCHELDESTAD, 8000 ton, in lading te Bombay voor U. K. Continent, s.s. oCHELDEPAS, 8500 ton, van Antwerpen naar New-Zeeland 11 dezer Papeetee ge- passeerd. s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, in lading te Rangoon voor Antwerpen/Hamburg. Voor Ter Neuzen: 23 Mei. Eng. s.s. THE PRINCESS, 250, ijzer, Millom; Nederl m s WEST-VLAANDEREN, 205, ledig, Londen; Belg. s.s. SCHELDEDAM, 346, ledig, Ant werpen. 24 Mei. Nederl. s.s. CORMORANT, 91, lea., Nieuwpoort; Eng. s.s. BERYL, 236, ledig. Shoreham. Van Ter Neuzen: 23 Mei. Nederl. m.s. LIM BURG, 203, steen, Londen. 24 Mei. Nederl. m.s. WEST-VLAANDEREN, 205, steen, Londen Belg. s.s. SCHELDEDAM, 346, steen, Londen; Eng. s.s. THE PRINCESS, 250, ledig, Dover. Voor SluiskJI23 Mei. Nederl. SINT JANS- LAND, 1194, kolen, Newcastle. Van Sluiskil: 24 Mei. Nederl. s.s. SINT JANSLAND, 1194, ledig, Tyne. Van GentTer Neuzen: 24 Mei. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen. Van Rieme: 24 Mei. Noorsch s.s. STEN, 753, ledig, Southampton. Voor Gent: 23 Mei. "Eng. s.s. CHARL- WOOD, 600, ijzer, Duinkerken; Eng. s.s. CLAPTON, 1161, ledig, Rouaan; Eng. s.s. RA- VENSDALE, 135 ledig, Londen; Belg. s.s. MO- NA, 189, pekkolen, Londen; Noorsch s.s. KUL, 796, ledig, Brugge. 24 Mei. Belg. s.s. SCHELDESTROOM, 542, ledig, Brugge; Eng. s.s. FAIR HEAD, 629, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. GUDRID, 748, pyriet, Thamshavn; Zweedsch s.s. SoLVE, 259, ledig, Brussel; Eng. s.s. BROADGREEN, 267, ledig, Londen; Eng. s.s. BORTHWICK, 498, stukg., Leith; Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen; Duitsch s.s. OSTARA, 729, hout, Riga; Eng. s.s. MICKLETON, 364, ledig, Londen; Eng. s.s. JOLLY ESMOND, 104, led., Dover; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole. Van Gent: 23 Mei. Belg. s.s. MARCONIER, 1738, rjzer, Sharpness; Zweedsch s.s. FRANS 824, ledig, Antwerpen; Belg. s.s. OOSTCAP- PELLE, 646, ijzer, Londen; Eng. s.s. FULER- TON ROSE, 943, ijzer, Garston; Eng. s s. GWENTLAND, 1090, ijzer, Newport. 24 Mei. Zweedsch s.s. RAGUNDA, 974, ledig, Blyth; Eng. s.s NYROCA, 634, stukg., Liverpool; Poolsch s.s. WILNO, 1121, fosfaat, Gdynia; Eng. s.s. RAVENSDALE, 135, aard- appelen, Londen; Duitsch s.s. FREYA, 826, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. FAIR HEAD, 629, stukg., Dublin; Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Belfast. Overkokende melk kan de gasvlam uit- dooven, waardoor een gasontploffinq kan ontstaan. Blijf daarom als ge melk kookt, in de nalbijheid. Verwarm nooit was met terpentijn op een open vlam of vuur. Wasch niet met benzine in de nabijheid van een vlam of van vuur en zorg voor krachtige lucht- ve'rverschina. GEZONDHEIDSRAAD.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2