^handHsmm^mT^ BUR6ERLIJKEN STAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Voor Allen die Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabletten GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Dat benauwde gevoel 1HEEP V AARTBEWEGING. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. ZEEVAARTMAATSCHAPPIJ „SCHELDESTROOM." met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. pen voor de beschikbaarstelling van groo- te partijen Nederlandsche gerst voor de brouwerijen. UIT DE BELGISCHE SUIKER- NIJVERHEID. Het Bulletin de la Raffinerie Tirlemon- toise. dat geregeld door de directie s der groote suikerfabrieken te Thienen wordt ge~ publiceerd. deelt mede, (naar de N. R. Crt. rneldt). dat tengevolge van het besluit door de Britsche regeering betreffende de suiker- productie genomen, de toestand van sommige Belgische fabrieken zeer lastig is geworden. De fabrikanten van witte suiker zijn van oordeel, dat 't noodig is om in gemeenschap. door fabrieken, die het best voor den export gel'egen zijn een deel van de productie van ruwe suiker te doen voortbrengen. Volgens hetzelfde bulletin zouden de Fransche fabrikanten in Nederland en Belgie 200.000 ton suikerbieten hebben aangekocht, wat overeenkomt met den invoer in Frankrijk van ongeveer 300.000 zakken suiker, vrij van Fransche invoerrechten van 100 Fransche francs de 100 K.G., een vermindering aan inkomsten van de Fransche schatkist met 30 millioen francs, ten profijte van eenige fabri kanten uit Noord-Frankrijk. Offerten van dien kant houden aan en verscheidene Bel gische fabrieken zullen dan ook dit jaar bij gebrek aan suikerbieten niet kunner werken. SLAKKENBESTRIJDING. De Plantenziektenkundige Dienst te Wa- geningen schrijft: Het mag zoowel in het belang van land- en tumbouwers, als in dat van tuinbezitters ge- acht worden, meer bekendheid te geven aan een zeer werkzaam middel ter bestrijding van slakken Dit middel is fijngemalen koper- vitriool (kopersulfaat) dat tegen slakken een zeer krachtig uitwendig werkend veraif blijkt te zijn. Slakken, die met kopervitriool in aan- raking komen, vertoonen heftige bewegingen en sterven meestal na eenigen tijd. Voor toepassing in het groot wordt een deel kopervitriool gemengd met 20 deelen fijngemalen kainiet: inplaats van kai'niet kan ook fijne patentkali of fijne kalk genomen worden. Van dit mengsel wordt 400 K.G. per H.A .uitgestrooid, zeer vroeg in den och- tend als de slakken nog kruipend zijn. Deze methode is minder geschikt voor ge- wassen met breeder uitstaande .bladeren, daar hierbij door het op de bladeren vallende mengsel, brandvlekken kunnen ontstaan. Daarom doet men beter. op zulke gewassen dus vooral in moes- of bloementuin, het vol- gende mengsel te gebruiken. Men lost 1 deel kopervitriool op in 7 dee len water en laat deze oplossing op zuigen in zaagsel, waarvan 1 pond per L oplossing noodig is, het zaagsel kan dan nog goed uit gestrooid worden. Men strooit het 's avonds zoovecl mogelijk tusschen de planten of men strooit er een band van 6 c.M. breedte van rond de plan- ten of bedden of langs den rand van een sloot. om de slakken tegen te houden, Slak ken. die met het zaagsel in aanraking komen, trekken zich meestal onmiddellijk terug; ko men ze toch op het zaagsel terecht, dan wen- telen ze zich om en om, krijgen daardoor steeds meer zaagsel op hun lichaam en ver- schrompelen, om weldra te sterven. De uitstrooiing van het met kopervitriool gedrenkte zaagsel moet na regens van eenige beteekenis herhaald worden, daar de regen het kopervitriool uitspoelt, indien al niet bij zware regen het zaagsel wegspoelt. Nadere inlichtingen worden gaarne ver- strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de bij de'zen Dienst werkzame ambtenaren. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. C. Bakker, dienstbode, Lange Kerkstraat 13, van Rotterdam. R. R. Visser, zonder, Markt 23, ambtshalve imgeschreven. J. W. Schoof, dienstbode, Axelschestraat 48, van Westdorpe. Vertrokken R. J. Scheele, landbouwer, P 37, naar Stand- daarbuiten. E. H. Verlinde, zonder, Vlooswijkstraat 26, naar Standdaarbuiten. G. L. J. Hamelink, zonder, Rosegracht 13, naar IJzendijke. J. de Bruijn, zeeman, aan boord, naar Ant- werpen. J. E. Scheele, zonder, Donze-Visserstraat 42, naar Eindhoven. Slechts vijf leden zijn tegenwoordig, afwezig de heeren Bun en De Rooij. Voorzitter, burgemeester J. Truijman. Op de vraag van den Voorzitter of er iemand iets heeft aan te merken op de notu- ien der voorgaande, antwoordt de heer Stal- laert, dat deze voor hem onleesbaar waren, dus er geen oordeel over kan vellen. De heer De Schepper merkt aan, dat hij als afwezig is vermeld, spreker heeft echter de presentielijst geteekend. De Secretaris erkent deze vergissing, want de heer De Rooij was niet present. De heer v. d. Wielen heeft ook eenige on- jiauwkeurigheden ontmoet, doch acht deze van mindere beteekenis. De agenda bevatte: 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten om v6or 23 Maart te berichten of er bezwaar is tegen het besluit van den raad van Tholen, tot afschaf- fing der kermis aldaar. Niemand heeft be zwaar daartegen. b. Van Ged. Staten bericht van goedkeu- ring van het raadsbesluit van 20 Januari, tot aankoop van grond ter uitbreiding van het schoolplein. c. Van Ged. Staten bericht, dat de beslis- sing over de begrooting 1928 verdaagd is tot 1 Juli. d. Het verslag van ddn Vleeschkeurings- dienst te Axel. e. Rebelling en verantwoording met toe- lichting van de Gezondheidscommissie, zete- lend te Hulst, worden ter inzage gelegd. f. Verzoek van de gemeente Kollum om adhaesie aan haar adres aan den Minister ter herziening van de belastbare opbrengst van de gebouwde en ongebouwde eigendommen. Door den Voorzitter wordt dit voorgelezcn en nader toegelicht. De opzet van voormeld adres is, dat de gemeente het percentage der opcenten mag verhoogen en de daaruit voortvloeiende hoogere opbrengst der grondbelasting ten bate zal komen der gemeenten. Men is het unaniem eens, dat de opcenten (hier 80 en 20) reeds hoog genoeg zijn. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. g. Verzoek der gemeente Ooststellingwerf. om adhaesie aan een adres aan den betrokken Minister om verbetering te verkrijgen in de finantieele verhouding tusschen Rijk en ge meenten. De Voorzitter acht het gewenscht dit adres te steunen, aangezien het beoogt dq gemeen ten finantieel eenigzins te ontlasten. Ook de heer Mangnus is van dat gevoelen, waarna ad- haesiebetuiging word verleend. h. Schrijven van J. Huizinga en J. F. de Cooker, respectievelijk Voorzitter en Secreta ris van de Commissie tot Werkverruiming in Zeeuwsch-Vlaanderen, met verzoek een bijslag te willen geven op de loonen der werkloozen uit de gemeente die in de vlasindustrie em- plooi vinden, teneinde alzoo de werkloosheid te bestrrjden. Na voorlezing van dit schrijven, geeft de Voorzitter nog nadere toelichting en adviseert op dit verzoek niet in te gaan, omdat alhier geen vlasfabrieken zijn en de werkloozen al hier elders daarin niet worden te werk gesteld. De heer Scheele acht het ook een moeielijk en bezwaarlijk punt: 't is enkel voor de vlas- sers van beroep. De heer Mangnus meent, dat 't vlas hier toch niet tot lint behoeft bewerkt te worden. De Voorzitter releveert de bezwaren daar tegen reeds vroeger gerezen en blijft er bij, dat het vlas tot lint moet verwerkt worden. De-heer Mangnus is het hierin niet eens met den Voorzitter. De heer Scheele ziet er geen heil in voor de geniBGnte en zet daaromtrent uitvoerig zijn meening uiteen. Ook de heer De Schepper acht het een ge- vaarlijk en niet gemakkelijk uit te voeren werk voor de gemeente. De Voorzitter is wel voor het bestrrjden der werkloosheid, doch acht dit op deze wijze on- uitvoerbaar. Met algemeene stemmen wordt besloten op 't verzoek afwijzend te beschikken. De Voorzitter deelt mede, dat er zoo pas een verzoek is ingekomen van Jan Dobbelaar om een gratis lichtpunt. De Voorzitter adviseert hierop afwijzend, aangezien adressant reeds een gratis lichtpunt heeft gehad; 't is hetzelfde geval als indertijd met De Maat. Hierover blijken de meeningen verdeeld: in 't laatste geval betrof het een reeds bewoond huis, in 't onderhavige geval betreft het een nieuwbouw. Per slot van rekening wordt het verzoek met algemeene stemmen afgewezen. 2. Wijziging verordening belasting op honden. De verordening was van Ged. Staten terug ontvangen met de mededeeling, dat er een overgangsbepaling voor 1928 moest worden ingevoegd, daar het niet mogelijk was nog vdor 1 Maart de Koninklijke goedkeuring te verkrijgen. Bovendien moesten enkele wijzi- gingen worden aangebracht, o.a. de aandui- ding diensthonden moet veranderd worden in waakhonden. De wijzigingen zullen worden aangebracht. De heeren Scheele en Stallaert waren ertegen. Met gingen, keurd. Wijziging begrooting 1927. algemeene stemmen worden de wijzi- door Ged. Staten aangeduid, goedge- 4. Idem begrooting 1928. Ook hierin moesten volgens Ged. Staten een aantal posten wijziging ondergaan. Sommige op- en aanmerkingen werden gegrond geacht, van andere werd de juistheid niet erkend. De post: vergoeding (uitkeering) aan het school- bestuur, waarop Ged. Staten eene aanzienlijke vermindering verlangen, lokte eene langdurige discussie uit. Wat toch is het geval? De raad verkeerde vroeger steeds in de meening, dat, om de ver goeding per leerling vast te stellen, men het gemiddelde moest nemen van het bedrag, dat elke leerling kostte in de drie naastbijgelegen gemeenten met een openbare lagere school, zoodoende kwam hier die vergoeding op ruim 17 per leerling. Uit de opmerking van Ged. Staten blijkt thans echter, dat men drie wille- keurige gemeenten nemen mag in 't Rijk. Stelt men de uitkeering op 9 b.v. dan geeft dit een bezuiniging van 1399. De heer Stallaert vermoedt, dat er wel ge meenten zullen zijn, die nog minder dan 9 uitkeeren en het mindere is mij het beste. Spreker zou derhalve het bedrag der uitkee ring nog lager willen stellen dan 9 met het oog op de financien der gemeente. De Voorzitter moet hiertegen waarschu- wen, daar het schoolbestuur dit bedrag wel noodig heeft; gaat men 't verminderen, dan moet er naderhand worden bijgepast, vermeer- derd met de rente van het bedrag, dat het schoolbestuur aldan heeft moeten leenen. De heer Stallaert acht dit geen bezwaar, Spreker meent, dat het schoolbestuur allicht geneigd is grootere uitgaven te doen, naar- mate er meer wordt uitgekeerd. Nadat de heer Mangnus de redelijkheid der vergoeding ad 9 heeft bepleit, wordt deze als zoodanig vastgesteld, met de stem van de heer Stallaert tegen. Door Ged. Statqn wordt geinformeerd, hoe 't staat met de plannen van't G. E. B. De Voorzitter vraagt of iemand betere con- dities weet, om winst te maken in dit bedrijf. Er zal een onderzoek worden ingesteld naar het abnormale hooge stroomverlies (45 pCt.); men zal nagaan, hoe de verliezen weggewerkt kunnen worden; het denkbeeld wordt geop- perd den transformator uit te schakelen. De voorstellen door de P. Z. E. M. tot overname acht de raad onaannemelijk. In verband hiermede wijst de heer Scheele op de moeilijkheden, die men ondervindt in het landbouwbedrijf, b.v. bij dorschen enz., als de stroom zonder voorafgaande kennisgeving wordt uitgeschakeld; spreker zelf heeft dit on- dervonden. Het ware gewenscht, dat hiervan kennis gegeven werd. De Voorzitter zegt toe den electricien hierop te wijzen. 5. Benoeming lid schattingscommissie (va- cature P. B. Mel.) De heer P .de Rooij (raadslid) werd als zoo danig benoemd met drie stemmen. De heer A. Verbruggen had twee stemmen. De heer De Rooij werd dus als zoodanig gekozen. 6. Roitdvraag. De heer De Schepper informeert, hoe 't zit met de uitbetaling der reiskosten, door het Rijk aan hen, die verleden jaar in Duitschland hebben gewerkt. De Voorzitter: Onzerzijds is er niet om ge- vraagd; wij meenden, dat de Standsorganisatie daar voor een declaratie had moeten indienen; wij hadden verwacht, dat, als wij de helft har den betaald, het Rijk de andere helft zou heb ben uitgekeerd. Uit een schrijven deze week ontvangen van de Commissie tot Werkverrui ming blijkt echter, dat de gemeente om die uitkeering moet verzoeken. Dit zal alsnog spoedig geschieden. De heer Stallaert vraagt, hoe het staat met de werkzaamheden der werkloozen, spreker zou officieel willen weten, wat daarvan waar is. De Voorzitter deelt hieromtrent mede, dat bij den opril nog steenen zouden verzet moeten worden; het polderbestuur acht echter de kos- ten te hoog voor't verbreeden van den-weg. De heer Stallaert verklaart, dat het niet alleen noodzakelijk maar zelfs verplichtend is voor 't polderbestuur dat werk aan dien weg uit te voeren. Spreker zou 't treurig vinden, indien het polderbestuur in dezen in gebreke bleef, waar de gemeente reeds zooveel in het belang van den polder heeft gedaan. De kwestie van het uitstrooien van macadam aldaar maakte ook nog een punt van bespreking uit. De heer Stallaert vroeg nog naar de kosten- berekening van het thans uitgevoerde en vol- tooide werk. De Voorzitter vermoedt, dat de kosten pl.m. 400 boven de raming uitgaan; eenige leden verwachten, dat het verschil hooger komt en de heer Stallaert twijfelt er niet aan, dat het bedrag meer dan't dubbele zal beloopen. De heer Stallaert vraagt naar den toestand, waarin de brandspuit verkeert; wordt ze wel eens geprobeerd? De zomertijd brengt on- weer; dus meerder brandgevaar; bovendien is er thans geen water meer aanwezig; voor flink bluschmateriaal moet derhalve absoluut gezorgd worden. De heer v. d. Wielen: De waterstand zal niet verminderen; de duiker is blijven liggen en die nieuwe ligt nog hooger brandputten zijn er niet noodig. De heer Stallaert: Brandputten zijn er wel degelijk noodig. De heer v. d. Wielen: Waar zou U die aan- brengen De heer Stallaert: Dat laat ik aan Burge meester en Wethouders over. Op de vraag van den heer v. d. Wielen over hoeveel meter slang de brandweer beschikt, antwoordt de Voorzitter, dat dit 60 M. be- draagt, waarop de heer v. d. Wielen repliceert, dat er alsdan op elke 60 M. een brandput zal moeten komen. De Voorzitter kan zich niet voorstellen, waar hien de brandputten zou moeten aan- brengen, aangezien de gemeente geen gronden in eigendom bezit. De heer Stallaert zou dan maar willen onteigenen, er is al meer onteigend, waar de gemeente geen voordeel in had. De heer Mangnus stelt voor de spuit te pro- beeren De heer Stallaert acht dit niet noodig met het bloote oog kan men zien, dat ze met fun - ti0Deeheer Mangnus maakt erop attent, dat op de buitenwijken gevent wordt zonder bewys en zoodoende de verordening wordt °nt<token. Spreker acht het gewenscht den veldwach- tei van een bonboekje te voorzien, om al sur- veilleerende, aan leurders bons te kunnen af- g6Den Voorzitter acht dit een goed denkbeeld en zal in dien geest maatregelen nemen. Niemand vraagt nog bet woord, daarop slui de Voorzitter de vergadering. 22 Mei. TER NEUZEN. Vergadering van stembe voegde ingelanden van den Pierssenspolder bij de firma V. E. Galle. ZAAMSLAG. Vergadering van ingelanden van den Groote Hnissenspolder bij den heer C. P. de Regt. WESTDORPE. Vergadering van stembe- voegde ingelanden van de polders Autrichen, Oud Papeschor en Nieuw-Papeschor bij mej. A. E. KerckhaertDe Cooker. AXEL. Vergadering van ingelanden van den polder Koegors bij den heer J. J. de Lozanne. 23 Mei. ZAAMSLAG. Vergadering van ingelanden van den polder Margaretha bij den heer C. P. de Regt. 24 Mei. ZAAMSLAG. Veiling landbouwinspan. No- taris Dregmans. ZAAMSLAG. Veiling Landbouwinspan. No- taris Dregmans. 25 Mei. HOEK. Vergadering van stembevoegde in gelanden van den Goessche polder bij den heer M. Dieleman. ZAAMSLAG. Vergadering van ingelanden van den Kleine Huissenspolder bij den heer C. P. de Regt. 26 Mei. TER NEUZEN. Vergadering van landar- beiders in ,,Ons Huis". 28 Mei. AXEL. Concours-Hippique. 30 Mei. WALSOORDEN. Aanbesteding onderhoud glooiingwerken aan het waterschap Walsoor- den. Het Bestuur van het Calamiteuze Water schap Walsoorden. -31 Mei. ZAAMSLAG. Vergadering van ingelanden Van den Zaamslagpolder bij den heer R. J. v. d. Veke. AXEL. Vergadering van ingelanden van den Noordpolder in het Hotel „Het Gulden Vlies". SAS VAN GENT. Vergadering van stem bevoegde ingelanden van den Oud-Vogelschor- polder in het Hotel Rotterdam. PHILIPPINE. Vergadering van den Mos- selpolder in het cafd van den heer A. Wisker- ke te Philippine. HOEK. Prijsopgaaf gevraagd levering Waalstraatklinkers. Gemeentebestuur van Hoek. HOEK. Vergadering stembevoegde inge landen van het waterschap Loven en Willems- kerke bij den heer W. A. Nieuwelink. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 18 Mei. Anthonij Stof- fels, oud 49 j., jm. en Catharina de Leijser, oud 45 j., jd. Reinier Jonkman, oud 19 j., jm. en Pieternella Maaike Kuine Dooms, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Mei. Reinier Jan Scheele, oud 26 j., jm. en Elisabeth Helena Verlinde, oud 24 j., jd. Marinus van der Hooft, oud 27 j., jm.' en Cornelia Elisabeth Dieleman, oud 22 j., jd. Johannes Adriaan van der Linde, (van IJzendijke), oud 27 j., jm. en Geertruij Lena Joanna Hamelink, oud 22 j., jd. Geboorten. 16 Mei. Willy Adolf Marie, z. van Theophilus van de Winckel en van Anna Maria Bonne. Overlijden. 17 Mei. Maria de Witte, oud 71 j., echtg. van Pieter van Wijck. HONTENISSE. Huwelijjrs-aangiften. 12 April. Theodorus van Deursen, oud 35 j., jm. en Rosalia Corne lia Mariman, oud 30 j., jd. 19 April. Josephus Jacobus van Driessche, oud 25 j., jm. en Anna Mathilda Petronella de Munter, oud 26 j., jd. Eduard Albertus de Wilde, oud 33 j., jm. en Maria Louisa de Maagt, oud 24 j., jd. Prudan Josephus Johannes Kerckhaert, oud 34 j., jm. en Paulina Maria Mathilda Cornelissens, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 April. Julius Jacobus Everaert, oud 19 j„ jm. en Leonie Dankaart, oud 19 j., jd. Aloysius Valke, oud 28 j., jm. en Elisa Apolonia Pieters, oud 25 j., jd. Augustinus Bernardus Luijk, oud 24 j., jm. en Martina Bertha de Potter, oud 23 j., jd. Joseph Emilius Alphonsus Mannaart, oud 20 j., jm. en Martha Mathilda Maria van der Poel, oud 20 j., jd. 12 April. Andreas Judocus Bal, oud 28 j., jm. en Paulina Regina Neve, oud 23 j., jd. 18 April. Philemon Victor Cop- pieters, oud 28 j., jm. en Eugenia Maria Cornelis, oud 23 j., jd. 28 April. Theo dorus van Deursen, oud 35 j., jm. en Rosalia 'Cornelia Mariman, oud 30 j., jd. Geboorten. 6 April. Elisabeth Suzanna, d. van Marinus Willem van Dixhoom en van Maria Vinke. 8 April. Joseph, z. van Aloui- sius Judocus Goossen en van Anna Maria van Geersdaele. Ivonne Eulalie Eduarda, d. van Juliaan Herman Joseph Apers en van Anna Maria Kips. 9 April. Theo Petrus, z. van Al bertus Tieleman en van Anna Catharina van Eck. Maria, d. van Johannes Augustinus van Driessche en van Louisa Maria Broekaert. 15 April. Petrus Augustinus, z. van Augustinus de Bot en van Maria Petronella Blommaert. 19 April. Elza, d. van Alphonsus van Sikkele- rus en van Martha Dorothea Daalman. 20 April. Theodoor Petrus, z. van Josephus de Bakker en van Anna Maria Elias. 22 April. Albertus Franciscus, z. van Eduardus Cornelis Maria Roelans en van Anna Cornelia Tiele man. 28 April. Maria Isabella, d. van Johan nes Franciscus Baart en van Mathilda Maria Bogaart. Petrus Eduardus, z. van Eduardus Aloysius van Waterschoot en van Anna Maria Buijsrogge. 30 April. Paula Maria, d. van Johannes Francies Bun en van Rosalia Pau lina van Deursen. Overlijden. 11 April. Ludovicfis Bernardus Bogaert, oud 78 j., echtg. van Maria Anna Buijs. 13 April. Petrus Vioen (overl. te Hulst), oud 44 j., echtg. van Mathilda Frede- rica Virginia van Laare. 16 April. Johannes Petrus de Vos, oud 1 j., z. van Petrus Augus tinus en van Paulina Louisa Gelderland. 17 April. Petrus Augustinus Stallaert, oud 56 j., echtg. van Rosalia Adriaansens. 29 April. Ul- ricus Marie Alousisus Rijk, oud 22 j., z. van Adriaan en van Rosalia Vermast. HULST. Huwelijks-Aangiften. 5 April. Leendert van der Hoeven, oud 31 j., jm. en Justina Maria de Bruijn, oud 25 j., jd. 19 April. Cornelis Marie van de Walle, oud 29 j., jm. en Clemen tina Maria Blommaert, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 April. Josephus Fredericus de Witte, oud 23 j., jm en Maria Silvia Haulez, oud 27 j.,—jd. 17 April. Anto- nius Johannes Aarts, oud 30 j., jm. en Rosalia Julia Maria Adriaanse, oud 23 j., jd. 18 April. Leendert van der Hoeven, oud 31 j., jm. en Justina Maria de Bruijn, oud 25 j., jd. Geboorten. 3 April. Pieter Leendert, z. van A. de Koeijer en van Elisabeth de Best. 7 April. Andreas Bonifacius, z. van August C. Cerpentier en van Maria d'Agrella. 14 April. Louise Mathilde Marie, d. van Victor A. van Damme en van Louisa Maria de Rijcke. 19 April. Robertus Josephus Louis, z. van Ray- mundus F. Lockefeer en van Anna M. G. de Bruijn. 23 April. Reginald Edmond Maria, z. van Hector B. Picavet en van Carolina M. Schopman. 24 April. Richard Cyrille Marie, z. van Franciscus L. van Rie en van Sophia M. de Smet. 25 April. Jeannetta Gerarda, d. van Desiderius J. A. van de Walle en van Phi- lomena J. Zaman. 27 April. Johanna Fran cisca Maria, d. van Hendrikus C. Verkerk en van Maria J. Kuhne. Jan Theophiel, z. van Gustaaf Vergauwen en van Marcellina A. L. van den Brande.. Overlijden. 13 April. Petrus Vioen, oud 44 j., echtg. van Mathilda Frederica V. van Laare. 24 April. Josephus Willems, oud 73 j., echtg. van Rosalia F. Musschfe. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 14 April. Hector Al- phonse Schaut, oud 29 j., jm. en Eveline Lucie Joanna de Bock, oud 19 j., jd. 18 April. Petrus Bernardus van Belleghem (van Bres- kens), oud 27 j., jm. en Magdalena Pharailda Maria v. d. Vijver, oud 31 j., jd. 21 April. Jo seph van Pottelberge, oud 30 j., jm. en Marga retha Virgenia Bruggeman, oud 22 j., jd. 27 April. Rene Martinet (van Stekene), oud 22 j., jm. en Maria Leonia Seghers, oud 22 j., jd. 28 April. Cijrillus De Metter, oud 39 j., jm. en Irma Maria Coone, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 April. Augus tus Eduard Lievens (van St. Jansteen), oud 25 j., jm. en Helena Maria de Caluwe, oud 23 j., jd. Cijrillus van Pottelberghe, oud 31 j., jm. en Maria Theresia van Laere, oud 25 j., jd. Rend Petrus Marie de Schepper, oud 24 j., jm. en Martha Celina Augusta Raes, oud 20 j., jd. 18 April. Arthuur van Gremberghe, oud 25 j., jm. en Christina Margarita Martinet, oud 20 j., jd. 25 April. Prudent Edward Vaerwijk (van Stekene), oud 27 j., jm. en Alina Maria Leonia de Pau, oud 25 j., jd. Geboorten. 4 April. Roger Bruno, z. van Joseph Louis Franciscus Baert en van Maria Catharina David. 5 April. Julien Alfons, z. van Josephus Goossens en van Clemence Em- maneel. 12 April. Emile Aloijsius Ludovica, z. van Theophile Emery Matthijs en van Loui sa Francisca Seghers. 15 April. Maria Imel- da Louisa, d. van Achiel Karel Jan den Hae- rijnck en van Juliana Albina Matthijs. 23 April. Wilfrida Maria Alfons, d. van Euge- nius de Maeijer, en van Magdalena Maria de Potter. Overlijden. 2 April. Maria Theresia van Puijvelde, oud 76 j., echtg. van Aloijsius van Avermaete. 9 April. Magdalena Maria Ver- schuuren, oud 1 j., d. van Prudentius Bene- dictus en van Constantia de Bruijne 13 April. Joseph Alphons van Vooren, oud 26 z. va Petrus Augustinus en van Bertina Goossens. OVERSLAG. Geboorten. 6 April. Maria, d. van Kamiel van Bambost en van Elisa Maria de Moor. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. 21 April. Marinus Victor Rijk, oud 31 j., jm. en Irma Maria Se- raphina de Vree, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 April. Bertha Maria, d. van Josephus van Leemput en van Maria Her mans. 8 April. Lucia Leonia T^resia, d. van Eduardus Kindt en van Anna de Smet. als gevolg van slechte spijsvertering, zal spoe dig verdwijnen na ge- bruik van Foster's Maag pillen, het laxeermidde bij uitnemendheid. Roster's Maagpillen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke— Leunis, Axelschestraat en Westkolkstraat. ROTTERDAM, 21 Mei 1928. VEEMARKT. Aangevoerd werden 590 vette runderen; 395 vette- en graskalveren, 218 schapen en 1am- meren en 740 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 1,07f 1,17%, 2e kw. 1 /0,90, 3e kw. 0,80/0,70; Ossen le kw. 1,05—/ 1,10, 2e kw. 0,95—0,85, 3e kw. 0,75/0,65; Kalveren le kw. 1,351,50, 2e kw. 1,20-/1, 3e kw. 0,90—/0,75; Scha pen le kw. 0,70—/ 0,75, 2e kw. 0,60—/ 0,50, 3e kw. /0,45; Lammeren 0,800,85; Var kens le kw. 0,67f 0,70, 2e kw. 0,65-/ 0,63, 3e kw. 0,590,65; exportv. 0,520,59. Vet vee werd in alle soorten matig verhan- deld. Vette kalveren met teruggaande prijzen wegens ruimen aanvoer. Schapen en lamme ren met zeer matigen aanvoer en handel. Var kens met vluggen handel en door den korten aanvoer waren de prijzen iets hooger dan de vorige week. BINNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe minder ruim ter markt. In de aller- puikste en schokkwaliteiten vrijwel onveran- derd verkocht, terwijl de goede tusschensoor- ten lager moesten worden afgegeven en niet geheel te ruimen waren. Prijzen: Puike 14, tot 14,75, tusschensoorten 13,tot 13,50 en schokkwaliteit 12,35 tot 12,65. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer 16/18; Blauwmaanzaad 32/33; Karwijzaad 3537; Geel Mos- terdzaad 2527. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 8,259; Zeeuwsche Bonte 8,25—/9; Red Star 8-/8,50; Bravo's 99,50; Belgische Eigenheimers 4-/4,75;, Industrie klei 66,40. Alles per H.L. Malta winter 13—16 cent per K.G. Malta Spring 1824 cent per K.G. Aanvoer matig, vraag tamelijk. VLAS. Aangevoerd: Blauwbloei 3700 K.G. 1,20 1,60; Groningsch 2500 K.G. 1,201,50; Wit Zeeuwsch 4640 K.G. 11,20; Holl. Geel 7100 K.G. 1,201,60; Dauwroot 600 K.G. 0,90—/ 1,05. Hulst, 21 Mei 1928. EIERVEILING V. P. N. Aangevoerd 45000 stuks Kippeneieren 5,20, Eendeieren 4,90, Ganzeneieren /7,Kal- koeneieren 7,per 100 stuks. BOTER 1,45 tot 1,50 per K.G. Voor Ter Neuzen: 18 Mei. Eng. s.s. CLAN- WOOD, 1244, kolen, New-Castle; Nederl. m.s. WEST-VLAANDEREN, 205, ledig, Londen 20 Mei. Eng. s.s. ROSYTH, 158, ledig, Lon- Van Ter Neuzen: 19 Mei. Nederl. m.s. BRA BANT 203, steen, Southampton; Nederl. m.s. WEST-VLAANDEREN, 205, steen, Londen; Eng s.s. CLANWOOD, 1244. ledig, Hull 20 Mei. Eng. s.s BERYL, 236, steen, Shore- ham. Van GentTer Neuzen: 20 Mei. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen. Voor Riemen: 20 Mei. Deensch s.s. CAR MEN, 731, ledig, Londen. Van Selzaete: 19 Mei. Noorsch s.s. COLO- RIC 4425, creosoot, Savanag. Voor Gent: 18 Mei. Russisch stoomschip ONEGA, 928, vlas, Petrograd; Eng s.s. FERNSIDE, 98, ledig, Londen; Nederl_ims. SURODAN, 86, led., Londen; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Antwerpen; Belg. s.s. MOST, 815, kolen, Methil. 19 Mei. Belg. s.s. MARCONIER, 1738, ledig, Antwerpen; Duitsch s.s. COLD AIR, 347, stukg., Londen; Eng. s.s. GWENTLAND, 1090, ledig, IJmuiden. 20 Mei. Eng. s.s. DONA-FLORA, 292, led., Sheerness; Duitsch s.s. FREYA, 826, hout, Stettin' Poolsch s.s. WILNO, 1121, ledig, Diep pe Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg. Lon den- Eng s.s. FULLERTON ROSE, 943, ledig, Havre; Poolsch s.s. TORUN, 1112, hout, Dan zig: Eng. s.s. HODDER, 421, stukg., Goole. Van Gent: 18 Mei. Belg. s.s. HOUTHULST, 1187, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. PHAECIAN, 220, steen, Southampton; Eng. s.s. AVOCET, 688, steen, Liverpool; Eng. s.s. ELVINGTON, 346, ijzer, Goole; Fransch s.s. PRESIDENT SERGENT, 2880, ledig, Batoem. 19 Mei Eng. s.s. LOWFIELD, 836, ledig, Tyne- Eng. s.s. MICKLETON, 364, steen, Lon den- Eng. s.s. BURNHOPE, 1602, led., Tyne; Eng s.s. JOLLY FRANK, 164. aardappelen, Lowestoft Eng. s.s. RAVENCRAIG, 131, cem., Newcastle; Eng. s.s. EGRET 691, stukg., Man chester- Eng. s.s. FERNSIDE, 98, aardappe len, Sunderland; Eng. s.s. CRICHTOUN 506, stukg., Leith; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., HulT A 20 Mei Eng. s.s. RYE, 427, stukg., Goole, Duitsch s.s. COLDAIR, 347, stukg., Londen; Russ. s.s. ONEGA, 928, ledig, Londen; Eng. GWENTGATE, 887, ijzer, Newport. s.s. HELENA in lossing te Villa Constitucion. s.si MAGDALENA in lossing te Villa Consti tucion. s.s. TERNEUZEN wordt heden te Rotterdam verwacht. s.s. SCHELDEJOL, 260 ton, te Southampton verwacht. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, in lossing te Antwerpen. s.s. SCHELDESOP, 750 ton, in lossing te Lon den. s.s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, in lossing te Brugge. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, van New-Or leans voor U. K. Continent 12 dezer van Norfolk vertrokken. s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, in lading te Bombay voor U. K. Continent, s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, van Antwerpen naar New-Zeeland 11 dezer Papeetee ge- passeerd. s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, in lading te Rangoon voor U. K. Continent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 3