IJsebaert s LEVERPASTE1 KNORR's BOUILLONBLOKJES Onbreekbare Hoilogeglazen Voederbietzaden, 30 cent per blikje. PRIJS 3'/2 CENT PER STUK F. J. KAAN - Dijkstraat - TER NEUZEN LAHPBOUWBERICHTEN. T 8URGERLIJKEN STAND. Burgerkleedlng. Chr. Landbouwschool SCHAAR, Noordstraat20 Bekendmaking. Aa n bested ing. P FIJN VAN DRAAT Atelier ORTHOPAEDISCHE INRICHTING "rovinci^e^taten VAN ZEELAND. GEMEENTERAAD VAN WESTDORPE. INGEZONDEN STUKKEN. F. J. VERPOORTE, AXEL. Aangifte van nieuwe ieerlingen Inrichting voor Doofstommen-Onderwijs Aanmelding van Leerlingen Beoosten- en Bewesten Blij Zaterdag 2 Juni 1928, Hetherstel, de vernieu- wing en het onderhoud tot 30 April 1929 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van bovengenoemde calami teuze polders. VULPENHOUDERS FIRMA P. J. VAN DE SANDE H1FSTE0EN met HUURLAND. niet van glas to onderscheiden IS. ADRIAANSENS - Korte Kerkstraat 8. Nog verkrijgbaar voor de zaai Voor Groenbemesting ook BRUINE BOONEN FRANS DE BRUIJN, Ingenieurs- en Architectenbureau lr I. A. VAN CRUIJNINGEN Gemeenten en Polders Gewapend Beton en IJzerconstracties Hangaars in alle afmetingen K. H. BOUVAIN maakt een heerlijke en pikante boterham. De pastei vervangt dus boter en vleesch en is veel fijner, terwijl ze goedkooper zelfs is dan boter alleen. WERKELIJK KRACHTIGE BOUILLON WEDERVERKOOPERS FLINKE KORTING. VEiRjGI fti gi ng op groote SCHAAL. Te Diixen zijn n een groote ijzerfabriek vergittigingsverschijnselen op groote ftahaal geconstateerd na het gebruik van koi'fie door de eerst schaltpioeg. Onmid- ^rlJijk ingrijpen van den geneeskundigen dBenst, die de vier of vijf zwaarst getrof- WMen naar een ziekenhuis deed vervoe- i«s. en de andere arbeiders ter plaatse be- Wndeide, heeft doodelijke gevoigen voor- i^wnen. Een arbeider is onder verden- klng meer van de oorzaak af te weten, fearresteerd. KOUDE EN REGEN. In Italie is de kou verleden week iets letter ingezet dan hier te lande, maar ge~ spaard is men er met voor. Nadat het weer er een paar dagen leelijk van de kook geweest, is het Vrijdag, vooral in het JHoorden des lands, fel koud geworden. H de Venetiaansche Alpen is sneeuw ge- uailcn De Piave en eenige kanalen zijn Hpvroren. In limbrie heeft de aanhou- dende regen schade aangericht in de wijn- rrden en aan de gewassen te velde. Rome, waar Mei een van de mooiste maanden des jaars behoort te zijn, heeft Wt geiweldig geregend. Op den Tiber het water hoog, eenige zijrivieren zijn »dlfs buiten hun oevers getreden. JIWEEDSCH DORP AFGEBRANiD. 'Het visschersdorpje Fjallbacka aan de Westkust van Zweden is door een zwa- brand geteisterd. Twee en twintig Wizen, grootendeels uit hout opgetrokken, iMimdden geheel af. Daar de vlammen Mttgevolge van den hevigen wind buiten- gewoon 'snel om zich heen grepen, heeft men twee loodsen en drie huizen in de hlcht laten vliegen, teneinde van de zoo •wwrkregen open ruimte uit den brand te kWnen bestrijden. De schade bedraagt otageveer een half mi'llioen kronen. Onge- veer tweehonderd personen zijn dakloos. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan doordat kinderen met lucifers hebben ge- speeld. Waarschuwingsdienst Aardappelziekte. Te beginnen met 15 Mei zullen door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildl, evenals het vorige jaar, waarnemingen gedaan worden, om vast te stellen op welke etmalen de weersomstandigheden zoozeer bevorderlijk zijn geweest voor de ontwikke- ling der aardappelziekte, dat een spoedig optreden dezer ziekte verwacht kan worden. Als zulk een etmaal is waargenomen, zal tht door middel van een bericht aan de land- eo tuinbouwers bekend gemaakt worden. Het dient als waarschuwing dat het tijdstip voor de bespuiting van het loof der voor de aardappelziekte vatbare soorten met Bor- deauxsche of Bourgondische pap, is aange- broken. Vooral de edrste berichten zijn voor de aaidappelverbouwers van veel belang, om- daj dan de ziekte nog niet uitgebroken is of nog niet algemeen optreedt en er dan door bespuiting met bovengenoemde midde len veel bereikt kan worden. Ten einde de berichtgeving zoo snel en zoo algemeen mogelijk te doen zijn, zullen de berichten verspreid worden to. door het Meteorologisch Instituut te De Bildt radiotelefonisch (golflengte 1100 M.) door opneming in de weerberichten, die *e 10.45, 11.50, 12.55 en 9 uur 's avonds •worden uitgezonden. Elk bericht zal steeds oi tier opeenvolgende uitzendingen worden aotnen. A> door het persbureau Vaz Dias radio- lelefonisch van Scheveningen Haven (voor de pers) en Hilversum (voor het publiek) hi de nieuwsberichten. in de dagbladen. in de land- en tuinbouwbladen. Het ambtsgebed. Naar aanleiding van het besluit der Staten van 17 Januari j.l., waarin Ged. Staten werden uitgenoodigd een wijziging voor te bereiden van het Reglement van Orde waardoor het doen van een „ambtsgebed" zou worden voor- geschreven, wil het hen voorkomen, dat in voomoemd reglement moet worden vastge- legd, dat elke zitting der Staten wordt aange- vangen met een, door den Voorzitter uit te spreken, gebed. Het formulier luidende ,,Almachtig God! Wrj bidden U, dat Gij ons ondersteunen wilt in het volbrengen der werk- zaamheden, welke ons zijn opgelegd, en dat deze bevorderlijk mogen zijn aan de belangen van dit gewest. Amen", zouden Ged. Staten in het reglement opgenomen wenschen te zien. Bvenwel stellen zij den Voorzitter de vrijheid voor te behouden, er in bijzondere omstandig- heden, zulks te zijner beoordeeling, van af te wijken. Zij denken daarbij aan eene ramp, als b.v. die, welke enkele jaren geleden aan de visschersvloot te Vlissingen en te Amemuiden is overkomen; heeft dergelijke ramp korten tijd v66r de opening der zitting plaats gevon- den, dan kan er aanleiding bestaan, daarvan bij het uitspreken van het ambtsgebed mel ding te maken. Verder stellen Ged. Staten voor in het regle ment enkele bepalingen nopens te houden stemmingen, meer in het bijzonder, waar het geldt het doen van benoemingen of voordrach- ten, op te nemen, nu bij de wijziging der Pro vinciate wet de betreffende bepalingen uit de wet zijn genomen. Uitvoering-bepalingen der Prov. wet. Naar aanleiding van de wijziging der Prov. wet doen Ged. Staten twee voorstellen. Ten eerste, omdat de nieuwe artikelen 116 en 117 de mogelijkheid openen, dat de Staten, onder nadere goedkeuring van de Kroon, bepaalde takken van dienst aanwijzen, waarvoor een af- zonderlijke begrooting kan worden vastge- steld, en daarvan dan alleen de eindcijfers op de provinciate begrooting over worden ge- bracht. Daarvoor komen alleen in aanmer- king de stoombootdiensten op de Wester- Schelde met den tramdienst Hansweert-Vlake en de stoombootdienst op de Ooster-Schelde. Feitelijk wordt trouwens ten aanzien van deze diensten reeds sinds lang gehandeld althans ook formeel mogelijk wordt gemaakt. De Sta ten zullen dan ook volgens Ged. Staten wel geen bezwaar hebben, door een uitdrukkelij besluit den feitelijken toestand op wettelijken grondslag te stellen. In de tweede plaats bieden de art. 161 en 161bis der Wet, gelijk zrj thans luiden, gele- genheid de aan de Staten, ingevolge art. 132 en 135 toekomende bevoegdheden aan Ged. Staen over te dragen, onder de voor de Staten te stellen regelen. Art. 132 houdt in, dat de Provinciate Sta ten besluiten tot het koopen, ruilen of ver- vreemden, te bezwaren of verpanden van Prov eigendommen, het treffen van dadingen daaromtrent en het aanvaarden der aan de provincie gedane legaten of schenkmgen, art. 135 zegt, dat de Staten beoordeelen en beslis- sen over de provincie rechtsgedingen zal voe- ren. Overdracht van deze bevoegdheden achten Ged. Staten wenschelijk. In dezen tijd, nu, on der meer, een behoorlijke verzorging van het wegennet steeds meer de aandacht en de krachtdadige medewerking der provincie vor- dert, zullen de bedoelde bevoegdheden vaak moeten worden uitgeoefend in gevallen, waar in een spoedige beslissing gewenscht is, hoe- zeer wederom die gevallen niet steeds van vol- doende belang zullen zijn, om den omslag en de kosten van een buitengewone zitting der Staten te rechtvaardigen. Met het overlaten der beslissingen aan Ged. Staten zal zoowel het algemeen, als het bijzondere provinciaal belang gebaat zijn. Verzekering motorveerboot. Ged. Staten herinneren er aan, dat de boo- ten van de Prov. stoombootdiensten niet ver- zekerd zijn, en in verband daarmede een reser- vefonds is gevormd, dat teneinde daaruit de kosten van schadevaringen te kunnen bestrjj- den. Dit fonds bestaat thans uit schuldbrie- ven en inschrijving op het grootboek, samen nominaal groot 864.950. Tot de indienststel- ling van de motorveerboot ,,Koningin Wilhel- mina" kon dat fonds het risico van mogelijke schade zeer goed dragen, aangezien toch de bouwkosten der overige booten, elk op zich zelf, veel minder beliepen, zoodat zelfs in ge- val van geheel verlies" van een daarvan het fonds voldoende middelen tot zijne beschikking behield om het risico voor de andere schepen te blijven dragen. Door het indienststellen van de ,,Koningin Wilhelmina" wordt echter aan het fonds een veel grooter risico opgelegd, aangezien dit schip eene waarde van 500.000 vertegenwoordigt. Ged. Staten achten het fonds nog niet groot genoeg om ook dit risico te dragen. Voorloopig werd de verzekering die J. en K. Smit's scheepswerven voor het schip hadden gesloten overgenomen, zij loopt tot 12 JUli a.s. en de premie bedraagt onge- veer 1 De Minister van Waterstaat heeft geen bezwaar om die premie bij het verlies op den Wester-Schelde-dienst te trekken. De provincie dekt dus met een uitgaaf van onge- veer f 1000 per jaar een verlies van f 500.000. Zonder verzekering draagt het rijk bij verlies van het schip of schadevaring niets bij en bij geheel verlies van het schip houdt het Rijk op bij te dragen in de afschrijving en de rente van het voor den bouw uitgegeven kapitaal, terwijl het ook niet bij draagt in de storting in het reservefonds. Ged. Staten achten het ge wenscht de verzekering in elk geval nog voor een jaar te verlengen en dan niets voor de motorveerboot in het reservefonds bij te dra gen. Zij doen een voorstel in dien geest. Veerdienst ZijpeAnna Jaeobapolder. In 1926 werd besloten aan de Rotterdam- sche Tramweg-maatsckappij voor drie extra- vaarten per week-dag op het veer Zijpe Anna Jaeobapolder een subsidie van f 3 per enkele vaart te verleenen. Dit voor een proef- tijd van 2 jaar. Deze proeftijd zal 3 October a.s. afloopen, Ged. Staten stellen echter voor hem te verlengen tot 1 Januari 1929, opdat eerst na volte 2 jaar over het resultaat kan worden geoordeeld en zij dan in de najaars- vergadering nadere voorstellen kunnen doen. Tramlyn HoofdplaatBreskens. Aan het toegezegde renteloos voorschot aan de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschap- pij voor de aan te leggen lijn Hoofdplaat Breskens, werd bepaald, dat voor 1 November 1926 moest worden aangetoond, dat de gelden beschikbaar waren en voor 1 Augustus 1928 de lijn in exploitatie moest zijn. Thans wordt voorgesteld deze termijnen te brengen op 1 November 1928 en 1 Januari 1930, omdat de behandeling van het wetsontwerp voor toeken- ning van het Rijks renteloos voorschot vertra- ging heeft ondervonden, doch thans bij de Tweede Kamer is binnen gekomen en wel in den loop van 1928 zal worden verheven tot wet. De directie heeft toegezegd dan direct en met kracht den aanleg ter hand te zullen nemen, om het werk, onvoorziene omstandig- heden voorbehouden, in den loop van 1929 ge- reed te doen zijn. Bijdragen blindenonderwijs. Ged. Staten stellen voor over 1928, evenals over 1927, hen te machtigen voor elken be- hoeftigen blinde uit Zeeland, die in esnig be- hoorlijk ingericht gesticht voor blinden ver- pleegd wordt, een bijdrage toe te kennen van 50 berekend voor een jaar. Dit voorstel wordt mede gedaan naar aanleiding van de adressen der besturen van „Bartimeus Ver- eeniging tot bevordering van Christelijke op- voeding en onderwijs voor blinde kinderen en jongelieden te Utrecht en van de Stichting Instituut of Gesticht voor Blinden te Grave, die in 1927 resp. 195,83 en 250 subsidie ontvingen. Subsidie wijkverpleging. Op eene conferentie gehouden 19 April j.l. door een commissie uit Ged. Staten met ver- tegenwoordigers van de Prov. Zeeuwsche Vereeniging „Het Groene Kruis", en de R.K. Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" in het bisj dom Breda, is overeenstemming bereikt be treffende de kwestie van de subsidie der wijk verpleging in dien zin, dat ,,Het \yit-Gele Kruis" toezegde, in den loop van 1929 eene re- kening en verantwoording in te zenden, welke alleen op de prov. Zeeland betrekking heeft, waaruit dus eene eventuele behoefte aan subsidie voor wat Zeeland betreft zal kunnen blijken, terwijl „Het Groene Kruis" er genoe- gen mede nam, dat het aan haar toegekende subsidie van ten hoogste 1000, zal worden gesplitst en (bij gebleken behoefte) over beide zal worden verdeeld naar den maatstaf van het ledental, een en ander ter beoordeeling van Ged. Staten. Het Groene Kruis heeft ook over 1927 nog geen aanspraak op de subsidie ge maakt en is de vraag der verdeeling van het geld nog niet urgent, zoodat Ged. Staten nog geen wel omschreven voorstel zullen doen. De raad der gemeente Westdorpe kwam in openbare en voltallige zitting b(jeen. Na het welkomstwoord van den Voorzitter, worden de notulen tot een volgende b(jeenkoinst aangehouden. Ingekotnen was een goedkeuring van Ged. Staten inzake het raadsbesluit, be- helzende den overdracht van het opstalrecht van grond aan P. van Bambost. Van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken was goedkeuring ontvangen om de gesubsidieerde werkverschaf- fing voort te zetten tot 5 Mei 1.1. Het verslag en rekening der gezondheidscomrmssie te Ter Neuzeh wordt ter inzage gelegd, alsmede die van het muziekgezelschap. Besloten wordt aan het schr(jven aan de regeering door de gemeente Ooststellingwerf inzake financieele regeling tusschen rijk en gemeente, adhaesie te betuigen. Met 6 stemmen tegen 1 op den heer G. van Troost, wordt herkozen als lid van het burger- l(jk armbestuur de heer Alph. Dierick. Tot lid der commissie tot wering van school verzuim wordt gekozen de heerC. Pluym metalgemeene stemmen. Dezelfde wordt benoemd tot lid der school commissie met 6 stemmen tegen 1 op den heer A. Pladdet. Ingewilligd wordt het verzoek van J. Misseghers om gedeeltelyke terugbetaling van het vergunningsrecht: hem zal over negen maanden onthefflng worden verleend. Op het verzoek der commissie tot werkverruiming in Zeeuwsch-Vlaanderen voor steun aan de vlasindustrie, wordt afwyzend beschikt, daar de gemeente door eigen werk- verschaffing in de werkloosheid zal voorzien. Het werk der vereeniging geniet niettemin de voile sympathie van den raad. De heer Daelman zag liever, dat, eer het vlas naar de fabrieken gaat, dit b(j de landbouwers door de weiklieden wordt gebookt, terwijl de heer Guinau het beter oordeelde, een crediet te verstrekken, waarmede de menschen- dan zelfstandig zouden kunnen werken. Aan het bestuur van den Canisvliet- polder zal bericht worden gezonden, dat bij verbreeding van den steenweg in de Molen- verkorting, de gemeente de helft der kosten van leggen zal betalen en tevens voor de noodige afwatering te zorgen. De raad keurde voorts goed het voorstel van B. en W. om voor de gemeentewoningen in de buurt „Batterij" een strook grond in erfpacht te nemen, teneinde hierdoor een vervallen onderweg te kunnen afsluiten. De Voorzitter voegt thans, na goedkeuring van den raad, een punt aan de agenda toe en wel het eerder gedane voorstel-Kalle. De Voor zitter zet de strekking van het voorstel uiteen en zegt, het te willen steunen, mits niet wordt beoogd, alles van de landbouwers te nemen. De heer Kalle licht het voorstel toe, n.l, een adres aan de regeering te richten met verzoek om meer land als voorheen van het Kroon- domein aan landarbeiders in pacht te geven. De heer Kalle haalt aan, dat dezen winter door de pers van verschillende richtingen, de regee ring is attent gemaakt op den noodtoestand in Zeeuwsch-Vlaanderen, speciaal onder de land arbeiders. Dat later de regeering met de oor- zaken der malaise en de middelen om deze te bestrijden, wilde bekend worden, Door inwil- liging van het verzoek meent spreker, zouden vele menschen van de armoede gevrijwaard blijven en zoude de regeering een goede daad kunnen stellen, door hier het voorbeeld te geven. Staande de vergadering deed de heer Kalle het voorstel, omdat langs de landarbeiderswet 1917 door den onwil der eigenaars, de menschen toch niet geholpen worden. De heer van der Heyden vraagt, wat feitelijk met het voorstel kan bereikt worden, waarop de Voorzitter een en ander toelicht en zegt, in de meening te verkeeren, dat, wanneer de menschen alien een gemet land in pacht konden krijgen. de meeste voor ellende zouden gevrijwaard zijn. Tevens meent spreker, dat van bedrijven van 100 gemet er 5 zouden afgaan, z(j toch nog wel rendabel zouden z(jn. De heer de Beleir zou liever nog eens bij den rentmeester aankloppen om te verkrijgen, bij elke paehtvernieuwing, ook wat land aan den arbeider te geven, De Voorzitter zegt hier- over reeds met den rentmeester te hebben ge- correspondeerd en tevens verzocht om gegevens over het aantal en de grootte der perceeien, welke by arbeiders in pacht waren. De Voor zitter had ten antwoord gekregen, dat de rent meester zich niet verplicht achtte, deze gegevens te verstrekken. De heer de Jonghe zal het voorstel Kalle steunen, daar hij meent te weten, dat op aanvi;agen voor land door arbeiders aan den rentmeesters, noch land, noch antwoord is gekolgd. Ook de heer Daelman steunt het voorstel, daar h(j het beter oordeelt, dat de regeering het hare ervan zegt, dan wanneer dit van particulieren zou moeten worden ont- eigend. De heer Guinau gaat met het voorstel accoord, doch zou graag zien, dat met andere gemeenten te zamen in deze richting by de regeering werd gewerkt. Het voorstel Kalle gaat er met algemeene stemmen door. By de omvraag werd door de heeren van der Heyden, Dejonghe en Daelman gswezen op enkele gebreken in den nieuwen weg welke de voile aandacht van den Voorzitter hebben. Waarna sluiting. (Buiten verantwoordelykheid der Redactia.) HET FESTIVAL. Hooggeachte redactie, Het zal, naar we hopen, met instemming va« vele stadgenooten zijn, wanneer hier de aandacht wordt gevestigd op het ons Ter Neuzenaars zoo hoogst zonderling voorkomend feit, dat de zangvereeniging „Polyhymuia" te Sluiskil (due te Ter Neuzen) niet deelnam aan het festival op Hemelvaartsdag. We willen niet traehten naar oorzaken te zoeken, die hebben geleid tot dit onbegrypelyk en niet te pas komend zich afzydig houdeu, dat blyk geeft van een volkomen minachting voor het mooie, verheffende werk der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingverkeer te Ter Neuzen. We zullen niet pogen uit te visschen, of deze nalatigheid van een Ter Neuzensche vereeniging te wyten is aan den Hulsterschen directeur of aan den Westdorpschen secretaris van Poly hymnia, die wellicht inaling hebben aan Ter Neuzen, aan Ter Neuzens belangen en aan al, wat daar gebeurt, maar het bestuur der ver eeniging, dat toch subsidie beurt uit Ter Neuzens gemeentekas, had zich rekenschap dienen te geven van den moreelen plicht om aan het festival deel te nemen. Dit was noodzakelyk, veel noodiger dan het deelnemen aan tal van concoursen in vorige jaren in andere gemeenten. Wel zyn op een festival geen(directeurs)pryzen te winnen, maar dat is ook niet noodig, wanneer het gaat om daadwerkelyken steun te verleenen aan een feestelyke gebeurtenis in de eigen gemeente. Wanneer we alzoo constateeren, dat deze subsidiegenietende vereeniging een voorname gebeurtenis als het festival, dat immers haar terrein bestrykt, totaal negeert, dan is dat voornamelyk om het nuttelooze, het overbodige te doen uitkomen van subsidieverleening aan deze Kunst(?)vereeniging. Een vereeniging, die uitvoeringen geeft in Hulst en Sas van Gent en die een festival in de eigen plaats dood verklaart, is o. i. geen subsidie uit de kas van het algemeen waard. Enkele Ter Neuzenaars, die het wel meenen met de plaats hunner inwoning. Sluiskil, 18 Mei 1928. HOEK. Huwelyks-aangiften. 12 April. Arie Joost Platteeuiw, oud 26 j., jm. en Cornelia Baicker, ouid 23 j., jd. 26 April. Jacob Jan Dees, oai 33 j., jm. en Janneke Martina Cornelia de Jonge, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Arie Joost Platteeuw, oud 26 j., jm. en Cornelia Bakker, oud 23 j., jd. Geboorten. 2 April. Elizabeth, d. van Jacob Jansen en van Janneke Maas. Jacobus, z. van Francois v. d. Hooft en van Catharina Neeltje de Zwarte. 3 April. Meeuwis, z. v. Meeuwis de Pntter e. v. Adriana v. Hoeve. 6 Apr. Cornelia, d. van Klaas Knol en van Wilhelmina Pieter- nella Meeusen. 9 April. Aagtje, d. van Jan Bakker en van Lena Bastiaantje Hokke. 11 April. Krijn, z. van Daniel de Blaey en van Janna Meertens. 18 April. Geertruida, d. van Levinus de Blaeij en van Cornelia de Blaeij. Anna Johanna, d. van Adriaan van Alten en van Maria Jansen. 22 April. Marinus, z. van Marinus de Ritter en van Levina Tollenaar. 27 April. Philippus Johannes, z. van GuilLaam Johannes Broekhoven en van Cornelia Elizabeth de Ruijter. 29 April. Cornells Pieter, z. van Willem Adriaan Nieuwelirik en van Tan.netje Cornelia de Ruijter. Overlijden. 10 April. Dingetje de Jonge, oud 77 j., wed. van Jacobus Adriaan Verpoorte. 20 April. Willem de Groote, oud 82 j., eahtg. van Jacomina Florussen. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 19 ApriL Petrus Theo- philus van der Veen, oud 27 j., jm. en lee® tina Apolonia Petronella van der Meijden, owl 29 j., jd. Geboorten. 23 April. Louisa Maria, d. van Jan Francies de Schepper en van Maria Ro salia Johanna de Klerk. Overlijden. 22 April. Cornelis Franciscan de Nijs, oud 76 j., echtg. van Leonie de Clerck. 27 April. Ida van Bastelaar, oud 69 j., echtg. van Josephus Virak. De ondergeteekendebeveelt zich beleefd aan voor het makeu vaa Aanbevelend, Kleermaker, Ter Neuzen. vs66r 1 Juni bij ondergeteekende, die desgewenscht gaarne inlichtingen en programma's verstrekt. Het nieuwe cursusjaar vangt aan met Jvni a.s. Het Hoofd der School, P. LE FEBER. te ROTTERDAM. *mm den nieuwen cursus in September a.s- Frflbelklasse (kinderen van 3 tot 6 jaar). Leerschool (kinderen van 6 jaar ee ouder). De kinderen leeren spreken en aflezen van den mond. Vakken van het Lager Onderwijs. Opleiding voor Jongens in verschillende ambachten, voor Meisjes in nuttigeenfraaiehandwerken.Costuum- ■aafen, koken en strijken. Godsdienst- onderwijs naar ieders godsdienstige ge- ziadheld. Verdere inlichtingen bij den Directeur C. VAN MEURS, Ammanstraat 20. Toiletzeepen Bet Bestuur van den polder maakt bekend 1. dat de gewone Jaarlijksche ver gadering van stembevoegde Ingelanden zal gehouden worden op Woens- dait 6 Juni 192S, des voor- middags om IOV2 uur ten huize van den heer J. de Lozanne, Hotel „Het Gulden Vlies" te Axel; 2. dat van 27 Mei tot en met 5Juni 1928 ten kantore van den ontvanger- griffier te Hulst ter inzage liggen en tegen betaling der kosten in druk of afschrift verkrijgbaar zijn; a. de rekening en verantwoording over 1927/1928; b. de begrooting voor 1928/1929 met de daarbij behoorende memorie van toelichting en 3. dat van die begrooting, nadat zij door gezegde vergadering is vastgesteld, andermaal gedurende acht dagen ter plaatse als boven, inzage zal kunnen worden genomen. Hulst, 19 Mei 1928. Het Bestuur voomoemd, P. VAEL, Dijkgraaf. H. MAERTENS, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den OUD-VOGEL- SCHORPOLDER maakt bekend dat eene vergadering van stembe voegde Ingelanden zal worden gehou den op Donderdag 31 Mel 1928, 's nam. ten 2 ure(Zomertijd) te Sas van Gent, In het Hotel ^Rotterdam" bij V. Wijne dat gedurende acht dagen v66r en n& dien datum, ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Sas van Gent voor de eigenaren van gronden in dien polder ter inzage zullen liggen en in afschrift tegen betaling der kosten, aidaar verkrijgbaar zijn a. de rekening over 1927/28. b. de begrooting voor 1928/29. Sas van Gent, 15 Mei 1928. Het Bestuur voomoemd, P. H. DE JONGE v/d BROEKE, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Griffier. Het Bestuur der waterkeering van de calamiteuze polders SERLIPPENS, NiEUW-OTHENE, MARGARETHA, KLE1NE HUISSENS en EENDRAGT zal op des middags ten 13 ui'e, in het Directiegebouw aan den Margaretha- polder, in het openbaar aanbesteden De besteding geschiedt volgens 1 der A. B. De bestekken liggen vanaf heden ter inzage in het Directiegebouw en ten kantore van den Secretaris-Ontvanger, waar deze tevens tegen betaling der kosten ad 1,— per stuk verkrijgbaar zijn. De aanwijs zal plaats hebben op Vrijdag 25 en Dinsdag 29 Mei as., telkens des voormiddags van 10 tot 12 ure, waartoe zal worden bijeengekomen aan hef Directiegebouw. Zaamsiag, 9 Mei 1928. Het Bestuur voomoemd, A. DE KRAKER Kzn., Voorzitter. J. STOLK Lzn., Secretaris- Ontvanger. TANDARTS Zandstr. 9, Telef. 204, Ter Neuzen. 8PREEKUUR: alle werkdagen (be- halve Donderdags) 1112 en IV28. Donderdags van 6.307.30 nam. Ven der volgens afspraak. Spreekuur te AXEL, Donderdags van 1 tot 4 uur, Hotel KOOLE. T E K O O P Gevraagd KOOP- of HUURHOFSTEDE Adr. VADER, 'tZand E 100, bij M'burg. voor moderne DAMES- en HEERENKLEEDING naar maat. Uitsluitend le klas maatwerk. Onberispelijke pasvorm. Aanbevelend, J. SCHUMACHER, Kazernestraat 16. Verkrijgbaar bij Concurreerend adres voor Goud- en ZUverwerken en voor alle voorkomende Reparaties. IN SOORTEN. Maaiklaver-, Lucerne, Hop- perups- en Wit Klaverzaad. Aanbevelend, ZAADTELER - HULST - TELEF. 65. Civiel-Ingenieur OOSTBURG Tel. 44 Alle werkzaamheden voor Speciale afdeeling BEN ED EN WEG Q 21. -:- SLUISKIL. LEVERING van Kunstarmen en -beenen, Corsetten, Bulk.- en Breukbanden, Platvoetenbehandelirg; vervaardigen van alle Apparaten aan concurreerende prijzen. Vakkundige atwerking. AANBEVELEND. GEVEN Ze zijn grooter en fijner van smaak dan welke andere soort ook. Busjes van 12 stuks /0,45 25 0,85 100 3,25

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 3