ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 8211 Maandag 23 April 1928 68® Jaargang 8am en zijn schat K AS3im«£NT5?RIJS: VACCIWATIE. BINNENLAND. BUITENLAND. RU0SVERQADERING. f S IT I L X. 8 T OH. pjmmmatmwaammmmmMmmmmmmMKMmmmmmmmmmm Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten T*r Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor het buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij voorui betaling. Dit Mad vcrsehijnt iederen Maandaq-, Woensdaq- en Vrijdagavond. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekead, dat eene Openbare Vergadering vaa de» Gemeeuteraad is belegd op Donderdag 26 April 1928, des namiddags 2 uur. Ter Neuzen, den 23 April 1928. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. ©p DONDERDAG 26 APRIL a.s des na middags half twee our, zal door den Cemeentegeneesheer in het gebouw van de voormalige School A, aan het Schoolplein, zfttMg worden gehomkn tot het gratis vaccineeren. Te SLU1SKIL is hiertoe gelegenheid in de Openbare School D, op DONDERDAG 26 APRIL des namiddags 4 nor. Ter Neuzen, 23 April 1928. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. EERSTE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Voortgezet wordt de behandelinq van d* begrooting van buitentandsche zaken. De heer Wibaut (s.-d.) bestrijdt weder ate hoarding van den heer Rutgers te ©eoeve, die ook internationale ontwape- «aag verwierp, en wijst op het belangrijke waxk van den Economisdhe ,Volkenhonds- oummissie, doch acht uitbreiding van het Gamite Economique Consultatif met een varteqenwoordiging van den Internatio- nalen Stedebond gewenscht. Oe heer Anema (a.-r.) bepleit het slui- van non-agressie-tractaten. Sprekei daingt aan op een spoedige regeling van de Belgische kwestie in het belang van beide partijen en op een algeheele geschil- learegeling met Belgie, in ieder geval op hot sluiten van een concilia tie-ver drag. Hij veidedigt de houding van den heer Rut gers. die praktisch werk doet te Geneve m het belang van den vrede. Sprekei wpardeert den arbeid van den Minister te Geneve, die echter maar matig succes had, potdat men steeds te veel vast houdt aan Set Protocol van Geneve, waardoor de bestaande toestamd gehandhaafd wordt en Mmut geweld niet uitgesloten is. Natio- »ele bewapening moet worden tot een sAerke arm der internationale justitie. Spreker geeft aan, waaxom voortduring van het geweld nog is te verwachten, zoo- taag er geen waarborgen zijn voor de ont- wAkkeling van nieuwe toestanden en de energie van een volk. De heer Heerkens Thyssen r.-k.be- pteit uitbreiding van de bezetting van ge- 2«ntschapsposten in het belang van emi- fieerende Nederlanders. Oe heer Moltmaker (s.-d.) verzoekt wnppen te doen om een schadevergoeding te krijgen van de ItaJiaansche regeering yoor de vernieling van eigendommen van Nederlanders te Rome. De heer Steger (r.-k.) noemt als tekort van den Volkenbond de niet-erkenning van Godsgeboden als richtsnoer. KLOMPENWETTE. Biijkens het Voorloopig Verslag inzake het wetsvoorstel van de heeren Fleskens en Sraeenk tot tijdelijke heffing van een in- Uit het Engelsch door P. G. WODEHOUSE. 37) (Vervolg.) En al gauw, na een ingewikkelde oefe- *ing, waarbij rompdraaring te pas kwam, viel zijn oog op haar. Hij strekte zich en liep naar de hag met een roode kleur, vex- ^ard haar, een toonbeeld van gezond- fteid. ,,Goeien morgen, zeide hij. „Goeien morgen," zeide Kay koel. ,,Ik moet u wel mijn excuses maken, mijnheer Shotter. Ik vrees, dat ik u gisteravond met mijn zingen gehinderd heb. „Lieve hemel," zei Sam. ,,Was u dat? fck dacht dat de hond zoo jankte." ,,Ik ben onmiddellijk opgehouden, toen u op den muur bonsde." „Ik heb heelemaal niet op den muur gp- bonsd. Dat deed Snert." ,,Snert Snert Todhunter, mijn ko'k en o ja, «Iie u toeroept van uit de boomen. Ik heb ww briefje gelezen en ik heb hem een standje maakte. Hij zei, dat hij u voor ww meisje Klaartje had aangezien. Een ■omantische geschiedenis. Hij is met Laar verloofd." ,,Verloofd „]a, ik keek er ook van op, toen hij het voerrecht voor klompen hadden vele leden zich over de indiening van dit wetsvoor stel verbaasd. Zij meenden, dat, na de verwerping door de Kamer van het regee- ringsvoorstel tot heffing van een invoer- recht op huishoudelijk aardewerk, porce- lein en glaswerk en op enkele soorten tegels, de indiening van dit initiatiefvoor- std achterwege had moeten blijven. Deze leden verklaarden hunne stem aan het voorstel niet te zullen geven. Onder hen waren er velen, die protec- tie van de klompenindustrie nog bedenke- lijker achten dan de bescherming van de glas-, aardewerk- en porceleinnijverheid. Door een maatregel als de voorgestelde wordt de werkgelegenheid niet op natuur- lijke wijize bevorderd, doch kunstmatig gekweekt. Het argument tegen elken protectionistischen maatregel, dat hij de beschermde artikelen duurder maakt, gold bij de protectie van de Maastrichtsche en Leerdamsche voortbrengselen in geringere mate dan voor de klompen. Het hoofd- bezwaar tegen het heffen van een invoer- recht op klompen ligt juist in het feit, dat de klomp een verbruiksartikel is, dat pe- riodiek moet worden aangeschaft, aan sterke slijtage anderhevig is en dat bijna uitsluitend gebruikt wordt door een wei- nig financieel draagkrachtig deel der be- volking. Het voorstel tast het belang van deze gebruikers aan. Berekent men den doorsneeprijs van een paar klompen op 50 cent per paar, dan zal het voorgestelde invoerrecht van 12 neerkomen op een belasting, geheven van de klompendragers, van ongeveer f 240.000. Neemt meii aan, dat ook de kosten der niet ingevoerde klompen met 12 zullen stijqen, dan komt men tot een bedrag van tusschen de f 400.000 en 500.000. Verschillende leden opperden twijfel, of door aanneming van hef wetsvoorstei de moeilijkheden, waarmede de klompen industrie te worstelen heeft zouden wor den opgeheven. De vraag werd gesteld, of dc l.oofdraak van den ongunstigen toe- stand der klompenmakerij wel ligt in de buitenlandsche vconcurrentie. Er waren leden, die meenden, dat de hoofdoorzaak is, te zoeken in het sterk verminderde ver- bruik van klompen. Meerdere leden waren van oordeel, dat, mdien eene industrie tijdelijk moet worden geholpen, het beter is directen steun uit de schatkist te verleenen dan te helpen langs indirecten weg. Verscheidene andere leden konden zich met het gedane voorstel vereenigen. De bewering, dat de plattelandsbevol- king van het duurder worden der klom pen de dupe zou woxden, werd door hen tegengesproken. Dit gevolg behoeft niet gevreesd te worden. Immers, de prijs wordt niet voornamelijk beheerscht door de loonen, maar veel meer door de han- delaars in klompen. Bovendien beteekent eene betere mogelijkheid van concurrentie voor de Nederlandsche klompenindustrie eene aanmerkelijk werkverruiming in dezen tak van bedrijf. JUBILe VAN DE ST AD ROTTERDAM Burg, en Weth. van Rotterdam hebben door archivarissen in de archieven laten naspeuren het tijdstip dat kan beschouwd worden als den stichtingsdatum der stad. Die functionarissen zijn tot de Conelusie gekomen, dat daarvoor moet worden aan- genomen 25 Juli van het jaar 1328, toen het recht werd verkregen tot het vormen van een eigen bestuur en het uitoefenen van stadsrechten. Op grond daarvan hebben Burg, en mij vertelde. Net als u nu. Ik was dood- verbaasd. Maar ik geloof, dat Snert nogal voortvarend is. Hij zegt, dat hij iets over zich heeft. Volgens zijn zeggen, kuste hij haar en daarna waren ze leuk en gezellig. Kay bloosde even. „0," zeide zij. „]a", zeide Sam. Er heerschte even een zwijgen. Het poesje uit San Rafael, dat in het gras ge- speeld had, kwam nu weer naar Kay toe en wreef zijn natte kopje tegen haar been. „Nu, ik moet naar binnen", zeide Kay. Claire ligt in bed met Scheie hoofdpijn en ik moet dus voor het ontbijt zorgen. „Och neen, toch. Wil Todhunter u heT pen „Neen, dank u." ,,Dat is misschien wel zoo verstandig. Behalve Snert kan hij eigenlijk niets lekker klaar maken". ..Precies Claire". „Heusch Nu, dat wordt dan een ti- tanenstrijd als ze voor elkaar beginnen tt koken." Kay bukte en krauwde het katje over den kop, toen liep ze vlug op het huis toe. Het poesje had Sam opmerkzaam aange zien en was tot de overtuiging gekomen, dat hij weinig beloofde voor een onder- nemende kat, ze stoof dus weg, een dor blad achterna. Sam zuchtte en ging naar binnen om te baden. Een poosje later sloeg de achterdeur van Mon Repos met onweerstaanbare kracht open en de hond Amy kwam een luchtje scheppen. Honden hebben een onberekenbaar hu- Weth. aan den gemeenteraad voorgesteld op 25 uli a.s. het oOOjarig bestaan der j stad feestelijk te herdenken en hen te machtigen over de da< rvoor noodige gel- den te beschikken. HET MOERDIJK SCHE VEER. Met ingang van 1 Mei zullen de tarie- ven van het Moerdljksche veer eenige verlaging ondexgaan, in dier voege, dat voor rijwiel met begeleider verschuldigd zal zijn f 0,25, terwijl de tarieven van f 2 en f 3 voOr automo'bielen teruggebracht worden tot f 1,50 en /2,50. Extra vaarten zullen dan f 30 minimaal kosten. HET MASSA-BESLAG TE APELDOORN. Naar aanleiding van het executoriaal beslag gelegd op ongeveer 300 woningen en erven van de bouwvereeniging Beter Wonen te Apeldoorn deelt men mee, dat de aannemer van den bouw dier wo ningen, de heer Oostdijk, na afloop van den bouw een eisch tot schadevergoeding tegen de vereeniging heeft ingediend groat 40.000, wegeris schade ontstaan door de verplichting, dat de aannemer de werklieden door middel van de arbeids- beurs moest nemen, die volgens hem niet geheel geschikt waren. De bouwvereeniging achtte zich niet verplicht deze schade te vergoeden, waar- op de aannemer arbitrage verlangde. De axbitragecommissie van den Ned. Aan- nemersbond wees de schade voor een deel toe en verplichte de vereeniging tot beta- ling van f 15.000. Volgens de bestekken was de vereeniging verplicht zich aan deze u'itspraak te onderwerpen. De bouwver eeniging onderwierp de uitspraak aan den rechter, die haar in het ongelijk stelde, Daar de vereeniging niet over middelen beschikt, zal zij, wauneer zij aan haar verplichtingen wil voldoen, een beroep moeten doen op het gemeentebestuur. BEGRAFENIS VAN DORUS RIJKERS. Naar uit Helder gemeld wordt, heeft aldaar Zaterdag onder zeer groote t>e)a.ngstellinfi plaat: i^'had de begrafenis van Dorus Rijikers. Het is een grootsche en aangrijpende plechtigheid geworden, welke geregeld was door het bestuur van het Dorus Rijkersfonds. Door het ge meentebestuur was het voormalige raads- huis beschikbaar gesteld voor het ontvan- gen van het groote aantal belangstellen- den en de kransen en bloemstukken. Van heinde en vex waren o.m. de oude redders vexeenigd in de vereeniging ,,Moed, Vol- harding en Zelfopofferiog" samenge- komen. Op de begraafplaats werd de ^toet op- gewacht door het gemeentebestuur, ver- tegenwoordigd was de marine, het depar- teinent van Waterstaat, de scheepvaart- iaspectie enz. Onder het voorttrekken van den stoet cirkelde daarboven een escadrille vliegtuigen. Eerste spreker was de schout bij nacht Quant, namens den Minister van Marine, de volgende de heer Ter Hall, namens het Dorus Rijkersfonds" daarna de heer De Booij, voorzitter van de N.- en Z.-Holl. Reddingsmaatschappij, terwijl de tegen- woordige schipper der reddingboot, de heer C. Bot, ,,Opa" den laatsten groet bxaoht. Vexvolgens werd nog gesproken namens de vereeniging „Moed, Volhar- ding, Zelfopoffering" en namens de on der -officieren der Kon. Marine. Onder ihet spelen van een koraal door het Stedelijk Muziekkorps daalde de kist onider doodsche stilte langzaam in de 1 gxoeve. Tot slot der plechtig'heid werd een lied gezongen door „Helders Mannenkoor". meur. Nog slechts e'en paar uren vroeger was Amy ten prooi geweest aan een doodelij'ke melancholie, die veroorzaakt werd, doordat zij het kroegje had moeten verlaten, waar ze haar prille jeugd had doorgebracht want, als het iemand in- teresseert, Snert had haad voor een riks gekocht van den eigenaar van het Blauwe Anker en had ze den nacht vervuld van haar jammerklachten. Als Niobe had ze getreurd en wilde niet vertroost worden. Maar nu, te oordeelen naar haar houding en haar luchtigen gang had ze zich in naar ballingschap geschikt. Ze krabde het gras los en snoof aan de stxuiken als een dame, die haar grondbezit in oogenschouw neemt. En toen Snert, die haatdragend was, een ei naar haar toesmeet uit het keukenvenster en dit projectiel voor haar voeten uiteenspatte, likte ze de resten luchthartig op, als iemand, die haar vreug- de door niets wil laten vergallen. Het eenige, wat ze vond, dat haar ont- brak, was gezelschap. Ze had een gezel- ligen aard en snakte naar een kameraad; en een paar minuten zocht ze dientenge- volge den tuin rond. Ze vond een slak onder een strui'k, maar slakken zijn terug- getrokken dieren, ego-centrisch en altijd met zich zelf bezig en deze negeerde Amy door zich in haar huisje terug te trekken met een hooghartige reserve, die iedere verdere toenadering afsneed. Zij keerde weer naar het pad terug en stelde buitengewoon veel belang in het houten bouwsel, dat het begrensde. Z.e verhief zich majestueus op haar achter- pooten, legde haar voorpooten op de hei- ning en ondervond een ontroering, gelijk WRAKKEN IN DE BENEDEN-SCHELDE. Onlangs kwam meldt de N. R. Crt., een proces, ingespannen tegen den Belgi- schen staat door de eigenaars van de sleepboot Hercules", die op de Schelde, beneden Antwerpen, op Belgisch grond- gebied, in October 1920, nabij de Paling- plaat op het wrak liep van een in 1892 gezoruken stoomschip, dat door de ver- plaatsing van voornoemde plaat, in de vaargeul was komen liggen, voor het Hot van Cassatie. Het hof bevestigde even- wel het vonnis, vroeger uitgesproken door het Hof van beroep en veroordeelde het Rijk tot het betalen van een schadevergoe ding van fr. 26.500. Dezelfde bladen, die op grond van een vermeende nalatigheid van den Neder- landschen Waterstaat, bij ieder voorval- letje op de Zeeschelde met hunne annexib- nistische theorieen uitpakken, vestigen thans, naar aanleiding van dit proces, de aandacht der Belgische autoriteiten op de noodzakelijkheid van eene aanhoudende en nauwgezette controle op de Schelde be neden Antwerpen. Zoo wordt ook, door een dezer kranten, o.m. gewezen op de aanwezigheid, tusschen Doel en Frede- rik, in het vaarwater, op 8 Meter diepte, van een met kolen geladen gezonken schip dat gevaar oplevert voor de scheenvaart en zich op een andere plaats bevindt dan die welke door de Scheldekaarten wordt opgegeven. Op andere plaatsen nog zouden eveneens wrakken liggen die oor- zaak kunnen worden van nieuwe scheeps- ongevallen en~ in het belang van de Ant- werpsche haven zelf zouden moeten ver- dwijnen. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Wanneer de amandelboom gaat bloeien schrijft de N. R. Crt., verlaat de Chinee- sche soldaat zijn winterkwartier en roert zijn op bu-it-belu&t instinct zich opnieuw. De Chineesche Christen-generaal Feng, de geheimzinnige factor in den strijd tus schen Noord- en Zuid-China, heeft de wereld eraan herinnerd, dat de burgeroor- log in China nog niet uitgevochten is en is met zijn mannen opgebroken tegen de provincie Sjantoeng. Hij heeft met zware verliezen de Noordelijken uit twee steden verdreven en de Zudelijken rukken, vol gens de laatste berichten, thans tegen de hoofdstad van Sjantoeng, Tsinan-foe op, die in een vruchtbaxe vlakte 6\A K.M. van den Hoang-ho en nog ruim 390 K.M. ten Zuidoosten van Peking ligt. Voor het offensief der Zuidelijken voor hun tegen- stander Tsjang Tso-lin gevaarlijk kan worden, heeft men dus nog den tijd. De japanners die in Sjantoeng zulke groote belangen hebben, hebben in ver- band met de Verplaatsing van het oorlogs- tooneel naar de provincie besloiten, er troepen heen te zenden, die de Europea- nen te Tsinan-foe zeker met vreugde zul len begroeten. GESCHEIDEN VERKIEZINGEN. Voor staitistische deleinden is men van plan bij de rijksdagverkiezingen en de Wurtembergsehe Landdagverkiezingen in de steden Stuttgart, Ulm en Heilbronn de mannelijke en vrouwelijke kiezers afzon- derlijk te laten stemmen. De vrouwelijke kiezers voor den rijks- dag zullen haar biljetten in een donker- blauw envelop moeten doen, met t woord „vrouw" erop gedrukt, terwijl de mannen aan dien van den dikken Cortez, die met arendsoogen de StilJe Zuidzee bestaarde. Het is werkelijk niet overdreven te bewe- ren, dat Amy zich voelde als een astro- noom, die een nieuwe planeet ontdekt, want niet alleen deed zich een gansche nieuwe wereld aan haar voor aan den an- deren kant van het houten samenstel, maar op het grasveld was een allerbekoor- lijikst katje, dat in dolle kringen zijn eigen staart achterna joeg. Amy had nu genoeg gezien. Ze zou de voorkeur gegeven hebben aan een ande- ren hond om mee te converseeren; maar nu dit niet kon, was edn poesje een uit- stekende plaatsvervangster. Zij aanbad katjes. In het Blauwe Anker waren er ze- ven geweest, allemaal intieme vrienden, die haar lichaam als een speelterrein be- schouwden en haar stevigen staart als iets, dat voortdurend kon worden nage- jaagd. Met een duw van haar stevige ach- terpooten heesch ze zich over de schutting, kwam loodzwaar neer aan den anderen kant en sprong, vol hartelijkheid op het poesje toe. En de kat, na even verschrikt gekeken te hebben, rende bliksemsnel weg en klauterde naar boven, in den boom waar Snert Todhunter had zitten roepen. Amy stond onder den boom en keek onthutst naar boven. Honden hebben, evenmin als menschen, ooit een juiste waardeering van zichzelf en het kwam geen oogenblik bij Amy op, dat er in haar wezen iets afschrikwekkends zou kunnen zijn voor een nerveuze jonge kat. Maar een hond kan nu eenmaal niet afstammer van een bloedhond-Airedale in de man nelijke en een Deensche dog-New-Found- 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. een witte envelop krijgen. Oak voor de Landdagverkiezingen krijgt een vrouwe lijke kiezer een andere envelop, dit keer een rood. SGHOEISEL VOOR-VEGETARRRS. De Engelsche pers heeft alarm gestagen over de stijging der lederprijzen die het duurder worden van schoeisel tengevolge moet hebben. Er wordt, zegt men. minder Ieder geproduceerd, omdat er minder vleesch gegeten wordt. Een blad had daarom de vegetariers uitgenoodigd hun aandacht te wijden aan de vervaardigiag van ,,synthetisch Ieder", even deugdelijk als het echte. Een vegetarier antwoordt hierop, d*t kunstleder, dat even goed als natuurlifk Ieder is, nog niet gevonden is, maar dat hij en zijn plantenetende vrienden niette- min al tang de gewoonte volgen, *x> scboeisel van kunstleder te dragen. DE VERWOESTING IN DE STREEK VAN PHILIPPOPEL. In een interview met een vertegenwoor- d'iger van het Boelgaarsche Telegraaf Agentschap te Philippopel, heeft minister- president Liaptgeff Vrijdag verklaard: ,,De aardbeving van 14 dezer heeft een streek verwoest, welke een oppervlakte \tan 600 vierkante kiliometers beslaat, ter wijl de verwoestingen, aangericht door de nieuwe aardschokken van 18 dezer, of- schoon ze zich over een oppenvlakte van 400 vierkante kilometers uitstrekten, veel ernstiger waren, daar ze een volkrijk ge- bied teisterden, zooals Philippopel, dat 100.000 inwoners telt en dat op het oogen blik bijna over geen huis beschikt, dat ab- j soluut veiligheid biedt. Insgelijks hebben talrijke dorpen veel geleden, die in de onmiddellijke omgevinq der stad gelegen zijn. Deze geteisterde streek heeft een be- volking, even groot als die van Philipjx>- pel. Ongeveer 80.000 gezinnen zijn zon- der onderdak. De onzekerheid, wat de volgende dag zal brengen, drukt als een looden tast op deze heele bevolking, die door de aard schokken, welke zich met tusschenpoozen herhalen, bijna waanzinnig van angst wordt. Dank zij de krachtsinspanning der auto riteiten, ondersteund door de bevolking der niet-geteisterde gebieden, werken de ravitailleerlingsdiensten op bevredigende wijze. Dringende maatregel en zijn geboden om zoo spoedig mogelijk hygieniscbe toesran- j den te scheppen in de geteisterde gebie den. Het aantal slachtoffers, dat tot nu toe is vastgesteld, bedraagt meer dan honderd dooden en meer dan 400 gewonaen. Dit betrekkelijk beperkt aantal slacht offers is te danken aan den specialen bouw der Boelgaarsche woningen. Het is nog te vroeg, om de schade te schatten, die aanzienlijk is. De hulp van den staat en van particu- lieren is allernoodzakelijkst, ondanks de beperkte hulpbronnen der natie. lander in de vrouwelijke lime, zonder be- hoorlijke afmetingen te he'bben. Het katje dat tusschen het gebladerte doorgluurde, wenschte zichzelf geluk met haar tijdige cmtsnapping aan den dood en klom nog een tak hooger. En op dit oogenbli'k kwam Kay weer in den tuin. ,,Zoo hond", zei Kay. ..Wat voer jij hier uit?" Amy was blij Kay te zien. Ze was wat bijziende en meende dat Kay de dochter van den kroegbaas was, die haar geregeld eten bracht. Zij sprong dus naar de dame toe. En Kay, die altijd met honden was opgegroeid en precies wist, hoe ze behan- deld moesten worden, verwelkomde haar op de juiste wijze. Snert, die naar buiten was geijld, toen hij Amy over de schut ting zag springen, werd plotseling getuige van de ontmoeting van twee zielen, die elkaar verstonden. Dat wil zeggen, dat Amy op haar rug tag met de pooten in de lucht en dat Kay haar op de borst klopte. ,,Ik hoop dat de hond u niet hindert, dame," zeide Snert op zijn hoffelijken toon. Kay keek op en zag den man, die haar had toegetjilpt van uit den boom. Nu hij eenmaal in San Rafael introuwen zou, was hij geen vreemde meer en behoorde als het ware reeds tot het gezin; zij glim- lachte dus allerbeminnelijkst en werd zich een voorbijgaand gevoel van verbazdng bewust, dat Claire's hart veroverd was door iemand, die misschien heel verdien- stelijk was, maar in ieder geval Ianq geen schoonheid was. (Wordt vervokjd.) *m2 RANT mi „]a."

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1