'hlet spook van de Opera Thermometers, Het spook van de Opera^ De vernieuwde Gebouwen Afheinjno;palen en Puntdraad Een LAKDBOUWBERICHTEN. Huis en Hof. Pluimvee-rubriek. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Bekendmaking. Aanbesteding. Het B0UWEN van een LANDBQUWSCHUUR. Openbare Verkooping. Huishoudelijke Goederen Het Woon- en Winkelhuis Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. met SCHUURTJE en ERF De beroemde werken van ZANE GREY: DEZWERVER IN DE WILDERNIS DE SCHRIK DER MORMONEN TOT DEN LAATSTEN MAN OP ZQER NAAR GELUK Firm a P. J. VAN DE SANDE, Ter Neuzen A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ—TER NEIIZEN. ZEEVAARTMAATSCHAPPIJ „SCHELDESTROOM." SCHEEP V AARTBE WEGING. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 21 April 2.13 2.32 Zondag 22 2.53 3 14 Maandag 23 3.34 3-56 Dinsdag 24 n 4.17 4.40 Woensdag 25 n 5.05 5.31 Dooderdag 26 6.01 6.34 Vrgdag 27 7.12 7.56 CORNELIA ADRIANA KAYSER, DANKBETUIGING. de grootste succes-film door geheel Nederland. Dinsdap 1 Mei 1928, Firma P. J. VAN DE SANDE. 1^ wordt het gesprek van den dag. Vrijdag den 27 April 1928, IJZEREN en HOUTEN BREEPOEL en VERMAST VRIJDAG 27 APRIL 1928, v»an vruug dpstaan, ge nooit te laat komt! Maar afijn: 't is goed afgeloopen. Italie e« alle reden am te juichen. De koning is gespaard gebleven en die achttien andere tnenschen zijn al lang netjes begraven. Best afgeloopen Overal feest Hier is t ok best afgeloopen ee Wa al-em ik in m'nen rats gezeten Ik docht, daar gaa,n me mee ons rippetasie van den tachtigjarigen oorlog en Michiel de Ruy- ter-vaart-de-Theems op 't Is in den Haag gebeurd. Eerst gong aMes goed. Ze stond op 'nen vracht- wagen en twee trektors trokken haar, t is n vrouwke, naar de plots waar ze jkhi Iaten zien wa ze kon. As 'n ouwe, eigenwijze juffer, die heel veui plak noodig heet, waggelde ze naar slptje en stak d'r neus in d'n grond. Veru.it" zee 'ne luitenant. ,,Neee" schudde ze mee dr achterwerk. eigenwijs wroette ze dieper in de klei. Achtexuit" zee 'nen anderen luitenant; die was getrouwd denk ik en perbeerde t wet as getrouwde mannen thuis doen. 't Teugenovergestelde wagen om oew doel te bereiken. Weer schudde ze d'r ge-wit-wel, en toen, toen zat de eenigste Tank die ons leger eet, tot d'ren nek in d'n modder. Ze modderde heel ons heldhaftig geschie- denisboekje d'n klei in! Toen ee-g-et leger it in den steek gelaten en nouw 'n paar dagen gelejen is juffrouw Tank opgehaald. Dc modder zal in d'r neusgaten. Witte waarom da dees Tank 'n vrouwke is Ze scbiet mee mieteraljeurs. 'n Mannekestank mee n kenon. t Vrouwke, as da-d-aan 't woord is, dan knetteren de argumenten as 'nen zak ertjes de wereld in. Rrrrt, daar is nie tusschen te komen. De mannekes tank sla mee de vust op tafel: Boem Goed gezien, uit't taalkundig oogpunt van ooze legerspeegselisten: waarschijnlijk al- letuaal getrouwd In ieder geval: ons rippetasie is dan toch Grcd en ditte hek eruit geleerd; as't oor- I wordt, dan maak ik d n sloot veur m'n huis nog wa dieper dan ben ik tenminste tankvrij Wat er dan boven m'n hoofd yanuit de lucht gebeurt, zal ik dan opvat- ten als: „meevallers" Veul reden tot ongerustheid over oor log hek niemeer Ford, die op 't oogen- blik in Londen is, ee gezeit: „dat de men- schen te verstandig zijn geworren om 'nen fweeden oorlog te riskeeren. De menschen worren deur de auto en de radio gek ge- mokt", had ie motten zeggen, maar hij zee: „deurmekaar gemengd en da's de reden dat er gin oorlog meer komt' Snapte gij het, amico Ik ok nie Hij denkt da deur de Fordjes de gren- zea zijn weggevaagd, maar as ge ziet naar twee landjes as Bellegie en Holland, dan zijn er nog steeds grenzen in de wereld en nie zoo fiauw \Vitte wa weggevaagd is deur de Fordjes De boomen As ge hier of daar nog 'nen boom ziet staan in oew stad, kekt 'm dan nog maar 's goed aan, want binnenkort zagen ze m om. Anders kan ,,Ford" er nie deur De oor- iogen zullen er blijven, zoolank as er men schen zijux die er aan verdienen kunnen. fin zoolank as Ford in z'n land nog iandgenooten heet as Sinkleer, diee vent van het Thee-pot-schandaal, zoolank is de Jocht nie zuiver en de vredesduif n ge- plukt kipke. Alles komt naar t Oosten. Want Sjemberlijn is nouw in Den Haag ee Blommekes plukken in de Bollenvel- den. Hij is gelozjeerd bij d'n Amerikaan- schen gezant hek gelezen Waarom zou ie nie thuis zijn bij den Engelschen Of zou ie nie alleen blommekes plukken Hij ee gezeet dat-ie nie mee diepeloma- tieke bedoelingen op reis is en... nen die- pelomaat kunde-altij geleuven Want die Viegen zoo, da ze-'t zelvers geleuven Die lui geven oew van veuren 'n hand en van achteren meteen 'nen douw in oewen rug. As ik van me leven nog 's in aanraking kom mee 'nen diepelmaat, dan gaai ik mee m'nen rug naar 'm toestaan en geef 'm over m'nen schouwer de vijf. As ie me dan stompen wil, he k 'm in de gaten en dan hoop ik net op tijd de diepelematieke onderhandelingen te winnen mee 'n opla- babber veur d'n diepelmaat z'n maag. Da „*la" nie op Sjemberlijn hoore, maar op a'n vak. Amico, ik schaai d'r af. t Is Lente, tus schen Paasch en Pinkster, t is druk op den hof. Sneeuwruimen Veul groeten, as altij, van Trui en g'n horke minder van oewen toet a voe DRe. BESTRIJDING VAN DE BASTAARD- RUPSEN DER KRUISBESSEN. De Plantenziektenkundige dienst te Wa- geningen schrijft ons: Op sommige plaatsen zijn de eitjes van de bessenbladwesp (Pteronus Ribesia Nema- tus Ventricosus) reeds gevonden. Spoedig zal dus ook de vreterij van de jonge bastaardrupsjes beginnen. Het is dus thans hoog tijd, de noodige bestrijdingsmiddelen aan te schaffen ten einde, zoodra de vreterij wordt waargenomen, de bestrijding uit te voeren. De bastaardrupsen zijn meestal zeer tal- rijk en daar zij zeer vraatzuchtig zijn, kun nen zij in enkele dagen een flinken bessen- aanplant totaal kaal vreten. De schade is dus zeer groot; door een eenvoudige en wei- uig kostbare bestrijding kan men deze ech- ter voorkomen. Zoodra men de vreterij waarneemt of de eitjes vindt, moet men de struiken bespuiten met een maaggif, nl. Parijsch groen of lood- arsenaat. Van het eerste gebruikt men 1 gr. per Liter water, van het laatste 3 gr. of 5 gr. al naar men over poedervorming of pasta- vormig loodarsenaat beschikt. Om mogelijke bladverbranding te voor komen, voegt men kalk toe, per L 10 gr. droog gebluschte kalk. Tijdens den bloei der bessen mag men deze middelen met het oog op vergiftiging van de bijen, niet gebruiken. Als het eenigs- zins mogelijk is, wacht men met de bespui- ting tot de bessen uitgebloeid zijn; kan dit niet, omdat dan de vreterij reeds te ernstig zou worden, dan moet men van andere mid delen gebruik maken, b.v. tabaksaftreksel met zeep, of zeepspiritus oplossing 1 L spi- ritus 2 KG zeep op 100 L water). Met deze stoffen moeten echter de rupsen zelve goed bevochtigd worden; het is niet voldoen- de daarmede, zooals met de maaggiften, de struiken vrij licht te bespuiten. Ook bestuiving met insectenpoeder ol tabaksstof geeft zeer goede resultaten. Wie liever geen gebruik maakt van de sterke vergiften Parijsch groen of loodarse naat, kan chloorbarium (bariumchloride) bezigen, in \x/i oplossing (dus 1 V-> KG op 100 L water). Deze stof is niet veel min der werkzaam, doch regent spoediger van de struiken af. Parijsch groen of loodarsenaat mag men niet meer gebruiken, wanneer de bessen. binnen een maand na de bespuiting geplukt zullen worden. 1'er herkenning van de boosdoeners vol- gen hier nog enkele gegevens. De witte eitjes worden in rijen langs de nerven aan de onderzijde der bladeren ge- legd. De jonge rupsjes eten eerst de opper- huid van de onderzijde der bladeren, dan vreten zij kleine gaatjes in het blad; later vreten de rupsen de bladeren van de ran- den af op, niets dan de nerven overlatende. De jonge rupsjes zijn geelwit, de oudere vaal groen van kleur, het geheele lichaam is met zwarte wratjes bezet. Uitvoerige inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de technische ambte- naren en controleurs, die op verschillende plaatsen werkzaam zijn gesteld. HUMOR. Het kon, nog minder. Een Schotsch rechter was een erg zon- derling en eigenaardig mensch. Hij sprak uiterst weinig en hield zich bijna voort- durend met zijn beroep bezig. Toen hij zijn eerste vrouw had verloren, was de wijz.e waarop hij zijn tweede zijn aanzoek deed volkomen in overeenstemming met zijn eigenaardig karakter. Bij een bezoek, dat hij de dame zijner keuze bracht, zeide hij eensklaps: Lissie ik heb opnieuw een vrouw noo dig, en ik heb gedacht, dat U juist voor mij de meest geschikte vrouw zou zijn. Stuur mij morgen Uw antwoord „ja" of „neen" en daarmee uit. De dame antwoordde den volgenden dag toestemmend. Mogelijk had hij later berouw over zijn haastig aanzoek, want toen op zekeren dag zijn bottelier zich tegenover hem be- klaagde over mevrouws onaangenaam humeur en haar meer dan energiek op- treden, zeide de rechter: Och man, je hebt nog niet zooveel te klagen! Wees maar blij, dat je haar niet getrouwd hebt! De pantoffelheld. i Eerste man: Neen, het is werkelijk geen i genoegen getrouwd te zijn. Alle oogen- iblikken komt mijn vrouw om geld vragen. Tweede man; Dan ben je nog heel ge- lukkig. Ik moet mijn vrouw telkens vra- gen als ik geld noodig heb. Hij geloofde het zoo wel. Burgemeester: Je was gisteren bij Mul- der te Koedorp in de herberg, Jochem? j Jochem: Ja, burgemeester. Burgemeester: En ze hebben mij daar een ezel genoemd? Jochem: Ja, burgemeester. Burgemeester; En wat is er verder voorgevallen? Jochem: Ze hebben gezegd, dat wouen ze me wel zwart op^wit geven. Burgemeester: En heb je dat aangeno- men? jochem: Nee! Ik heb gezegd, laat dat maar, ik geloof het zoo wel. Alle dagen eender. Jonge dame: Zou u denken, dat de Vrij- dag een ongelukkige dag is om te trou- wen? Jonge man: Natuurlijk, waarom zou de Vrijdag een uitzondering maken. DE MOESTUIN. Waarom zaaien op rijen? Het zaaien van groentezaden wordt in den rege! op twee manieren uitgevoerd, en wel: op rijen of breedwerpig, d.i. uit de voile hand, waardoor het zaad over de geheele oppervlakte van den grond wordt uitgespreid. Dit breedwerpig zaaien vraagt een zeer goed geoefende hand, daar er andersnietgelijk- matig wordt gezaaid en waar de meeste ama teurs aan deze eisch niet kunnen voldoen, is dit breedwerpig zaaien alleen hierom reeds af te raden. Het zaaien op rijen heeft echter nog veel meer voordeelen bo-ven breedwerpige methode. Ieder is in staat langs een lijntje of desncods op het oog een recht voortje te trekken en het zaaien in zoo'n voortje vraagt niet de minste bedrevenheid. Alle zaden komen dan ongeveer op dezelfde diepte in den grond, hetgeen een regelmatige opkomst en groei ten gevolge heeft. Bij breedwerpig zaaien is het niet mo gelijk, alle zaden even diep onder te harken en een deel van het zaad blijft boven op den grond liggen, zonder te ontkiemen. In dit laatste ge val is er dus veel meer zaaizaad noodig, het geen ook al een nadeel is. Men heeft wel eens betoogd, dat het trekken van voortjes erg tijdroovend was en dat het breedwerpig zaaien veel vlugger gaat. Het gaat inderdaad vlugger, doch dit is geenszins een voordeel. Het schoonhouden is bij rijen veel gemakkelijker en vereischt lang niet zoo veel tijd. Ook het toedienen van een extra be- mesting, indien dit althans noodig is, is veel gemakkelijker. Het eerste tijdverlies wordt daarom ruimschoots vergoed. Met het oog op de belichting verdient het aanbeveling, dat de getrokken voortjes van noord naar zuid loopen. De planten staan dan zoo min mogelijk in elkaars schaduw, hetgeen een gelijkmatigen en goeden groei van het ge- was ten zeerste bevordert. Men heeft ons wel eens aan het verstand trachten te brengen, dat de totaal opbrengst bij breedwerpig zaaien hooger zou zijn, dan bij het zaaien op rijen. Het tegendeel is evenwel het geval. Bij het zaaien op rijen hebben we wel een minder aantal planten, doch waar dit mindere aantal zich veel beter ontwikkelt dan bij breedwerpig zaaien (hier missen de planten de noodige ruimte om tot voile ontwikkeling te komen) wordt de totaal opbrengst belangrijk hooger. Bij verschillende door Rijkslandbouw- consulenten gehouden proeven is aangetoond, dat deze hoogere opbrengst varieerde van 15 tot 25 Een ander voordeel van rjjenteelt bestaai hierin, dat hierbij gemakkelijker tusschenteelt kan worden toegepast. Hierdoor wordt een snellere opeenvolging van verschillende gewas- sen verkregen op denzelfden grond (combi- natie-teelt). Naast de hierboven aangtvqerde voordeelen moet ook nog worden genoemd, dat door rijenteelt, de tuin een veel netter voor komen verkrijgt, dan wanneer ze onregelmatig verspreid, hier dicht, en daar weer dun uiteen, op de bedden staan. Alleen bij spinazie, raapstelen en postelein vervallen deze voordeelen, omdat hier behalve de bladeren, ook de Stengels worden gebruikt. Om deze groenten goed malsch te hebben, moe ten ze heel dicht worden gezaaid. In het algemeen hebben de planten evenwel veel te weinig ruimte, waardoor ze niet tot voile ontwikkeling kunnen komen. Zorg er voor, dat de zonnestralen ongehinderd hun gunstige werking kunnen doen gelden en plant niet te dicht. Waar te veel planten te dicht op elkaar staan, moet zoo spoedig mogelijk wor den uitgedund. Te veel planten is even schade- lijk als onkruid en hoe eerder dit uitdunnen plaats heeft, hoe beter. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door de abonne's worden ge- zonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaar- desingel 96c te Rotterdam. Postzegel van 7% cent vcor antwoord insluiten en uitdrukkelijk blad vermelden. DE KUIKEN-GEESEL. II. Wij zelf zijn vaak de ergste moordenaars. De witte diarrhe of pullorum-ziekte begint meestal op den derden dag uit te breken en kuikens van 37 dagen zijn het gevoeligst. Toch komt de ziakte nog wel bij kuikens van 4—6 weken oud, voor. De kuikentjes die de eerste paar dagen prachtig gezond schenen, worden ineens lusteloos, suf; ze laten de vleu- geltjes hangen en de veertjes staan ruw over- eind. Ze eten niet meer en de mest is dun, bruin-wit (vandaar de naam witte diarrhe). Deze mest blijft kleven aan het achterstel, vomit een droge korst die vaak belet, dat het kuiken nog verdere ontlasting heeft. De adem- haling is versneld, ze zitten vaak te gapen om adem, de oogen zijn vaak gesloten en de d.er tjes piepen angstig als men ze opjaagt. Ten- slotte treedt een totale versuffing op en het diertje sterft. Dit is het typische verloop der ziekte, doch heel vaak ontbreken verschillende van deze verschijnselen en ziet men bijv. 's morgens een heele toom kuikens gezond in de kunstmoeder. Men denkt dat alles prach tig in orde is. 's Middags gaat men vol moed weer eens kijken en jawel er liggen soms 30 doode kuikens onder de kunstmoeder, waaraan men van te voren niets gezien heeft. De rest lijkt weer heel best, men komt er de volgende morgen bij en weer vindt men een massa doo- den. Zoo gaat het door totdat haast alles uit- gestorven is. Lijkopening. Eigenlijk deed ik beter daar maar niet over te praten, want ik raad iedere pluimveehouder ten sterkste af ooit een dood kuiken open te maken. Men wordt er toch niets wijzer van, doch loopt het groote gevaar han- den en omgeving geducht te besmetten en zoo- doende de ziekte nog veel erger te maken. Mijn eenige raad is: direct in een papiertje pakken en ter onderzoek opsturen naar de Rijksseruminrichting te Rotterdam. Maken we dan zoo'n kuikentje open, dan vin- den we meestal naast long- en leverafwijkingen een tweetal typische feiten. Ie. In de hartspier bevinden zich witte puntjes of knobbeltjes soms ter grootte van een groote speldeknop. 2e. In de buikholte vinden we een groote rest van den dooier. De dooier wordt in het ei door het kuiken opgeteerd, behalve een rest, die ongeveer zoo groot is als een hazelnoot. Deze dooierrest wordt op den 19e20e dag door de navelstreng naar binnen gezogen en komt in de buikholte van het kuiken terecht. Hier verteert het verder en levert gedurende de eerste levensdagen het noodige voedsel voor het kuiken. Vandaar dus, dat we een pasge- boren kuiken niet mogen voeren en dat we dit pas mogen doen na twee dagen. Hiertegen nu wordt enorm gezondigd en daarom vermoorden wij zelf uit onkunde duizenden kuiken. Omdat de beestjes zoo gretig overal aan pikken den ken we, dat ze honger hebben, we gaan ze wat voeren en dan begint de misere. De buikholte zit vol dooier en de darmen, maag en longen worden daardoor als het ware samengeperst. Als we nu een paar dagen het kuiken niet voe ren, dan wordt snel deze dooierrest opgeteerd, dan komt er plaats voor voedsel in de ingewan den en dan mogen we het kuiken gaan voeren. Voeren we te vroeg dan wordt de dooierrest niet opgeteerd, zij gaat in ontbinding over, het kuikentje verzwakt en -valt als slachtoffer van de minste of geringste besmetting. Verder zien we, dat bij besmette kuikens de dooier ook slecht verteerd wordt en in de buik holte blijft liggen als een groote knikker. Als men dan zoo'n kuikentje opent, dan blijkt de dooierrest vol met smetstof te zitten. Zooals gezegd, in het meerendeel der geval- len zijn ook de longen aangedaan. Dit is zeer belangrijk, want volgens de allerlaatste onder- zoekingen, blijken gezonde kuikens door be smette ademhalingslucht besmet te kunnen worden. Wijze van besmetting. Neem aan van een broedsel van 100 kuikens kwam een uit een besmet ei. Wat gebeurt er nu? Doorgaans krijgt het besmette kuiken op den derden dag diarrhe en wordt ziek. Direct komen andere kuikens er op af, pikken aan de natte veertjes of op den grond waar smetstof geval- len is en besmetten zich op die manier. Ook wordt het drinkwater al heel gauw be smet en zoo gaat dus de besmetting steeds sneller. De besmetting door de longen kan al in de broedmachine zelf optreden. In deze vochtige, warme donkere atmosfeer is het feitelijk een eldorado voor allerlei bacterien, die daar dan ook welig tieren. Wordt nu deze lucht besmet dan kunnen alle kuikens die uit- komen, opeens besmet worden. Dit zal vooral in machines met sterke luchtcirculatie het geval zijn en in heet water machines, die heel weinig luchttrek hebben veel minder. Hoe het dus ook z(j, een besmet broedei in een heele machine is voldoende om een heel broedsel te besmetten. Laten we nu nog even bij deze zieke kuikens blijven en or - afvragen, wat is er aan te doen? Dan moet ik jammer genoeg vandaag nog ronduit bekennen: niets. We kunnen de zieke kuikens niet genezen. Wel heb ik proeven ge- nomen die er op wijzen, dat met het inspuiten van serum wat te bereiken is, doch dit raad ik om verschillende redenen niet altijd direct aan. Mijn raad op vandaag is dan ook: Zoodra de ziekte geconstateerd is, begin dan met alle zieke kuikens direct te vernietigen en alles grondig te ontsmetten. (Vooral ook Uw eigen handen en klompen en schoenen.) s.s. HELENA van Barry naar Villa Constitu- cion passeerde 18 dezer St. Vincent, s.s. MAGDALENA van Barry naar Villa C»n- stitucion passeerde 18 dezer Finisterre. s.s. TERNEUZEN van Sunderland naar Al giers passeerde 19 dezer Quessant. Directie T. L. L. Nolson. s.s. SCHELDEJOL, 260 ton, in lossing te Sho- reham. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, vertrokken van Fowey naar Antwerpen en Ter Neuzen. s.s. SCHELDESOP, 750 ton, in lading te Londen. s,s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, vertrekt heden van Gent naar Boness. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, in lading te Mobile voor U. K. s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, in lading it Calcutta voor Bombay, s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, van Antwer pen naar New-Zeeland 12 dezer Panama Kanaal gepasseerd. s.d. SCHELDELIJN, 11000 ton, van Ter Neu zen naar Colombo 14 dezer Aden gepasseerd. Van GentTer Neuzen: 18 April. Eng. sjs. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen. 19 April. Eng. s.s. SHELDRAKE, 196, stukg., Londen. Voor Gent: 18 April. Duitsch s.s. BAVA RIA, 553, hout, Danzig; Fransch s.s. DUN- KERQUOI, 1971, fosfaat, Sfax; Belg. s.s. SCHELDESTROOM, 542, ledig, Londen; Eng. s.s. ELVINGTON, 346, ledig, Cowes; Eng. sj. SHELDRAKE, 195, ledig, Londen; Eng. s.s. JACINTH 213, pekkolen, Londen; Eng. s.s. HORDEN, 1607, kolen, Newcastle. 19 April. Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, led., Sheerness; Eng. s.s. AMBLESIDE, 506, pyriet, La Palice; Belg. s.s. RAMSCAPELLE, 709, ledig, Londen; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. EQUITY, 426, stukg., Goole; Eng. s.s. LEVENWOOD, 374, ledig, Londen; Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen; Eng. s.s. NYROCA, 634, stukg., Lon den. Van Gent: 18 April. Eng. s.s. WENNING, 377, stukg., Goole; Noorsch s.s. LILLEMOR, 678, kolen, Nantes. 19 April. Eng. s.s. BROADGARTH, 2393, ledig, Cardiff; Eng. s.s. MACVILLE, 355, ijzer, Grangemouth; Deensch s.s. DAGMAR, 488, fosfaat, Kotka; Eng. s.s. DOFILA, 969, stukg., Belfast; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ijzer, Middlesbourough; Eng. s.s. BORDERF1RTH, 250, fosfaat, Lissiemouth; Belg. s.s. NIEUW- CAPPELLE, 782, ijzer, Londen. WISSELKOERSBN. 3 Amsterdam, 20 April, 2 uur. Bieden Laten Londen 12,10i/4 12,11 Berlgn 59.27 59,29 Pargs 9,75*/2 9,77 Brussel 34,621/2 34.64l/j Weenen (per 100 sch.) 34,85 34,95 ft - Vreemd Bankpapier. Duitsch 59 27 59,29 Fransch 9,751/g 9,77 Belgisch f 34,621)2 34,641/j Oostenrgksch (per 100 scb.) 34.85 34 9s V jf V Heden overleed in het Wil- helmina-Ziekenhuis, zacht en kalm, na een kortstondig lijden onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Groot- moeder, Weduwe van J. J. Kolijn, in den ouderdom van 62 jaar. J. C. N. KOLIJN. N. A. M. KLE1NLOOH— Kolijn. S. J. KLEINLOOH Jr. en Kinderen. F. C. J. VAN VEEN- KOLIJN. J. S. VAN VEEN. Nijnegen, 18 April 1928. Gorisstraat 24. Zij, die iets verschuldigd zijn aan-, of te vorderen heb ben van de Groenten- en Fruitveilings- vereeniging „TER NEUZEN EN OM- STREKEN" te Ter Neuzen, thans in liquidatie worden dringend verzocht, hiervan opgaaf of betaling te doen v66r 1 Mel e k. aan M. DE PUTTER Pzn, te Ter Neuzen. Ter Neuzen, 16 April 1928. Ondergeteekende betuigt zijnen welgemeenden dank aan de „Onderlinge Vee>rerzekerlngs- Maatschappij in het voormalig Ve district van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn af- gemaakt paard. S. VAN HOEVE. Ter Neuzen, April 1928. Het bestuur van het Waterschap voor het beheer en onderhoud van de NOL tusschen den Koude- en den Loven- polder maakt bekend: a. dat de rekening over 1927/1928 en de begrooting voor 1928/1929 ge durende 8 dagen v6or en na de vast- stelling ten kantore van den Ontvanger- Griffler ter inzage nederliggen en in afschrift tegen betaling der kosten ver- krijgbaar zijn. fc». dat eene vergadering van afge- vaardigden zal worden gehouden op Vrijdag i7 April IM^8,des namiddags ten vier ure, bij W. A. Nieuwelink. Hoek, 16 April 1928. Het Bestuur voornoemd, F. W. DEKKER, Voorzitter J. DREGMANS, Ontvanger-Griffier. Aan den Heer K. H. B O U V A 1 N, Benedenweg Q 21, alhier, betuigen wij hierbij onzen hartelijken dank voor de levering van 2 door hem gemaakte apparaten, waardoor Neeltje, ons doch- tertje, alle vrijheid van bewegingen verkregen heeft na 20 jaren volslagen krachteloosheid. P1ETER VAN DRONGELEN. Sluiskil, 20 April 1928. Ondergeteekende zal namens den heer J. J. K1ELMAN te Sluiskil, op 's namiddags te 3 ure, in het cafd n's Lands Welvaren" van den heer A. J. de Krijger te Sluiskil, in perceelen en in massa trachten aan te besteden: Perc. 1. Graaf-, Metsel- en Betonwerk. 2. Timmer-, Ijzer-, Glas- en Verfwerk." 3. Zink- en Loodgieterswerk. Bestek met teekening vanaf heden ver- krijgbaar 5 1,23. J. DEIJ C.Lzn, Bouwkundige, Nieuwediepstraat 11 Ter Neuzen. J De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van dhr. L. VER- COUTEREN en Kinderen op Vrijdag den 4 ftlei 148^8, verkoopen des namiddags 2 uur, aan het Skm Winkelhuis te Axel, Weststraat: als; Tafels, Buffet, Theetafel, Stoelen, Schilderijen, Vloerkleeden,Schemer- lamp, Lampen, Kachels, Spiegel, Zeil, Naaimachine, Bed mettoebehooren, Paraplubak, Barometer, Tuinbank, Kasten, Vlag met stok, Weck-ketel met flesschen, Petroleumstellen, Strijkplank, Waschmachine, Gas- stellen, Kruiwagen,- 9 Kippen en 1 Haan, Bloempotten, Klokjes, Keuken- gerief, enz. Betaling coniant. bOnmiddellijk daarna, in het hotel van dhr. DE LOZANNE te Axel,krachtens verleendrechterlijk bevel: met erf te Axel, Weststraat, kadaster sectie G no. 2677, groot 1 Are, 11 c. A. Terstond bij de betaling te aanvaarden. Betalenuiterlijk 2 juni 1928. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van EM. HERMAN te Sas van Gent, in het caf£ van Jan Koninq te Westdorpe, op des namiddags 5 uur, verkoopen met het erfpachtsrecht op den grond tot 31 Dec. 1934, alles te Westdorpe, kadaster sectie C nos 1512, groot 94 c.A. Terstond bij betaling te aanvaarden. Betalen uiterlijk 19 Mei a.s. De helft der koopsom kan als le hypotheek op het verkochte gevestigd blijven. concurreerende prijzen. Aanbevelend, SLOOPER1J - TER NEUZEN. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van de Erven JOZINA WOLFERT, krachtens verleend rechter- lijk bevel, ten herberge van Mej. Wed. Gilijamse te Axel, op namiddags 2 uur, verkoopen te Axel, Slijkstraat, kadaster sectie G deel van no. 1469, groot 93 c.A. Aanvaarding bij de betaling, zijnde 1 maand na de toewijzing. Prijs gebonden /2,60 zijn weder voorhanden in den Boekhandel -: Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 7