i i It 6EMEN6DE BER1CHTEN. II zien en zouden nil besloten zijn, zoo mo- gelijk lieden, met net Canadeesche hulp- vliegtuiig naar Halifax of Quebec te ver- trekken. Het vliegtuig Bremen zal dan later door een stoomschip van het eiland wo: den afgehaald. Fitzmaurice, die het eiland reeds ver- laten had. zou volgens een bericht op- nieuw opgestegen zijn en zich op weg naar Montreal bevinden Ondertusschen is nu te New-York reeds ongenoegen gewekt door de leren, die er op staan dat, indien hun landgenoot daar no. 1 en alleen aankomt, hem de- zelfde eerbewijzen zouden worden be- toond, die men vootnemens was het drietal te bewijzen. De Duitschers hebben zich daarqp aangegord om den burgemeester te bewerken, dat hij desnoods den Ier zal gelasten hier of daar op zijn Duitsche' tochtgenooten te wachten. De bladen schrijven naar aanleiding hiervan over niets anders dan het politieke schandaal en de vliegers zelf zijn er volkomen door op den achtergrond gedrongen. Er had- den al kloppartijen plaats, maar zegt het bericht de politie is den toestand nog meester Waartoe zoo n Oceaanvlucht toch aan leiding kan geven NA DEN OCEAANVLIEGTOCHT. President CooJidge behoort tot degenen, die de volbrengers van den vliegtocht over den Oceaan hebben gelukgewenscht. Hij deed het met zijn bekende laconiciteit; maar tenslotte toch volledig: „Mijn hartelijkste gelukwenschen met uw veiiige landing, na uw westwaartschen vliegtocht over den Noord-Atlantischen Oceaan. Een vlieg-deskundige, verbonden aan een der Engelsche bladen, heeft uitge- rekend. dat de snelheid waarmee het viiogtuug heeft gevlogen slechts ongeveer 60 heeft bedragen van de snelheid dien het vliegtuig bij kalm weer en in normale omstandigheden kan ontwikkelen. Dat is maar een ruwe benaderimg, want deze deskundige heeft de kortste weg tusschen het punt van vertrek en de plek van aan- komst berekend en toen uitgerekend, met den tijd van den overtocht als grondslag, hoe lang de tocht had moeten duren indien met de gewone snelheid en goed weer en in rechte lijn ware gevlogen. Het bleek hem dat er een geweldig gebrek aan snel heid viel te constateeren. Twee redenen zijn daarvoor op te geven, 1de felle kop- winden en 2, het feit, dat nog al aanzien- lijk uit den koers moet gevlogen zijn. De schrijver constateert dat het thans". in hoofdzaak natuurlijk door de stormen in ongunstige richting, 38 uur heeft gekost om van Europa Amerika te bereiken, ter- wijl omgekeerd de overtocht gedaan was in 20 uur. Daar de Bremen maar voor 42 uur benzine aan boord had (de voorraad was in werkelijkheid nog iets sneller op- gabruikt) is het een dubbeltje op zijn kan't geweest. Vandaar het oordeel van den deskundige, dat het waagstuk ten slotte hoewel nog goed afgeloopen - niet verantwoord was geweest. Het feit, dat normaliter boven den Noord-Atlantic schen Oceaan zooveel kans bestaat op harde westenwind, is een hoogst ongun stige omstandigheid, die altijd zgl blijven be staan. DE STRIJD TEGEN DE DORPSBRANDEN. Het aantal branden in de dorpen in Rusland neemt zoozeer toe, dat het volks- commissariaat van binnenlandsche zaken ter bespreking dezer kwestie een speciale conferentie in Moskou heeft gehouden. Daar werd medegedeeld, dat verleden jaar ongeveer 1OO.O0O branden in de dor- pen zijn geregistreerd, dat is bijna een half procent van het aantal boerenhoeven. Erger is het, dat een zeer groot deel dier branden door brandstichting zijn ont- staan, in de Oekraine zelfs meer dan de helft. Volgens de gegevens van het hoog- gerechtshof komen 28 der gevallen van brandstichting voor wegens ruzie, 10 uit baldadigheid, 11 wegens twisten over grondbezit, 9 om moord, diefstal of een andere misdaad te verber-. gen, 6.5 om de verzekeringssom te ontvangen, 12 uit jaloezie, 3 als wraak op voorziters van dorpssowjets, en de rest wegens allerlei kleinigheden, zelfs wegens weigering om een biljet voor het theater te geven. DE GEDACHTENWISSELING OVER KELLOGG'S PACT-PLAN. Kellogg's pact-plan blijft, schrijft de N. R. Crt.. het middelpunt van belang- stelling aan weerszijden van den Oceaan en geeft tot optimistische en pessimistische beschouwingen beide aanleiding. Voor Europa is het de groote vraag, hoe de sancties waarin het Handvest van den Volkenbond en het tractaat van Locarno voorzien om de verstoorders van den vrede met ,,den stok achter de deur" te dreigen, te vereenigen zullen zijn met het door Kellogg vooropgestelde beginsel van een beslechting van alle geschillen die an dere dan vreedzame middelen uitsluit. Men zou er zich misschien uit kunnen red den door zich erover te verstaan dat een Volkenbondsactie of een verdediging van de nieuwe grenzen in West-Europa vol gens het tractaat van Locarno niet onder het begrip ,,oorlog zouden vallen, maar als een politie-maatregel tegen euveldoe- ners te kwalificeeren waren. Indien men zich het groote gewapende conflict voor- stelt, dat uit zu'lke ,,politie-maatregelen" kan ontstaan, lijkt zulk een interpretatie echter gewrongen, temeer omdat de meeste parlementen alvorens ze toegepast wor den, geraadpleegd zouden moeten worden gelijk bij het beginnen van een oorlog. Nog daargelaten dat de regeeringen zulk een actie van een oorlogsverklaring tegen den overtreder vergezeld dienden te laten gaan. Een andere kant van de kwestie is nog, dat indien de grootste militaire en mari- tieme mogendheden tot de moreele ontwa- pening den ontzaglijken stoot geven om den oorlog als instrument van nationale politick in den ban te doen, de handhaving van de heele toestel voor het voeren van buitenlandsche oorlogen een ongerijmd- heid zou zijn, en eruit zou moeten volgen, dat men de strijdmiddelen daarna begon In te krimpen tot den omvang en het karak- ter van een politie-macht. Maar natuur lijk kan men er zich voorshands nog op beroepen, dat niet alle groote mogend heden door Kellogg in het debat betrok- ken zijn. Sowjet-Rusland wordt niet over het tractaat geraadpleegd, omdat de Ver- eenigde Staten zich niet kunnen richten tot een mogendheid met welke zij geen diplomatieke betrekkingen onderhouden. De moeilijkheid ware echter te ondervan- gen door met de Russen die te Geneve aan het ontwapeningsdebat deelnemen, aan- raking te zoeken. Van Engelsche zijde draagt men zorg alles te vermijden wat Amerika voor het hoofd zou kunnen stooten, al heeft de En gelsche pers bij alle vriendelijke uitlatin- gen over Kellogg's ontwerp niet nagelaten de bezwaren ten aanzien van Engeland's vroeger bij het Handvest en het tractaat van Locarno aangegane verplichtingen in het licht te stellen. Dat de Britsche regee- ring echter van zins is, aan het voorstel van Kellogg ernstige aandacht te schen- ken lijdt natuurlijk geen twijfel. Haar ant- woord kan intusschen niet spoedig ge- geven worden, omdat gemeld wordt, dat zij er eerst overleg met de regeeringen der Dominions over zal houden. De Fransche pers is teleurgesteld, dat Kellogg thans zelfstandig zijn gang gaat zonder zich om het reeds door Frankrijk gemaakte voorbehoud te bekommeren en de Echo de Paris betreurt het, dat de Fran'sch-Amerikaansche pact-onderhande- lingen thans uitgeloopen zijn op een ver- schil van meening tusschen de twee eerste onderhandelaars dat aan de groote klok gehangen wordt en waarover de andere vier groote mogendheden uitgenoodigd worden als arbiters te beslissen. Met dat al zal men echter ook in Frank rijk, zoo min als in het overige Europa, de oogen niet kunnen sluiten voor de betee- kenis van het feit, dat Amerika, hetwelk zich van Versailles afwendde, nieuvtfe be- langstelling toont voor de vreedzame or- ganisatie van de orde in de Oude Wereld, die het voorspel moet vormen voor actieve deelneming aan de hooge politiek van Europa. TER NEUZEN, 18 April 1928. EEN JUBILe. Maandag 23 April a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer F. van den Broeke, onderwijzer aan de openbare school C al'hier, zijne eerste betrekking bij het openbaar onderwijs aanvaardde, aan de school te Sasput (gemeente Schoondijke). Hij was achtereenvolgens werkzaam te Schoondijke, Sluiskil en nu reeds 35 jaar aan school C alhier, en wijdde alzoo zijn krachten aan de opvoeding van een groot deel van het in deze gemeente levend ge- slacht. Door de wijze waarop hij dit deed, en waarop hij zich ook in ander opzicht voor het onderwijs en andere openbare belangen interesseerde, zal het den jubi- laris bij deze gelegenheid zeker niet aan belangstelling ontbreken. INKOMSTENBELASTING. De belastingplichtigen die hunne In- komstenbelasting nog niet hebben voldaan worden er aan herinnerd, dat zulks, ter voo-rkoming van vervolging, moet ge- schieden voor 1 Mei a.s. VRIJWILIGE REDDINGSBRIGADE. Gisteravond hield de opgerichte Vrif- willige Reddingsbrigade alhier haar tweede vergadering. Vastgesteld wer- den de statuten en het huishoudelijk regle- memt. Bij acclamatie werd benoemd tot voonzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tot tweeden voorzitter werd benoemd de heer F. Benard, tot secretaris de heer M. C. Hack, tot penningmeester de heer J. Cambier en tot tweeden secre taris en penningmeester de heer P. van Dijke. Er zijn thans 30 leden toegetreden, be- nevens enkele donateurs. De oefeningen zullen voorloopig worden gehouden in een gymnastieklokaai van de voormalige school A op Dinsdag, Woensdag en Vrij- dagavond. De lessen voor eerste hulp aan drenkelingen zullen worden geleid door den heer Dr. Van Bockstaele, en de practische lessen voor het redden door den badmeester, den heer J. N. 't Gilde. GROOTE SPORTDEMONSTRATIE. Naar we vernemen heeft het bestuur van de Vpreeniging voor Vreemdelingen- verkeer ,,Ter Neuzen Vooruit" zich in verband met een ontvangen mededeeling in verbinding gesteld met de gymnastiek- vereeniging ,,De Sportvrienden'' te Moer- beke voor het houden van sportdemon- straties alhier. Naar men ons meedeelt heeft deze vereeniging met groot succes in verschillende Belgische steden ftewerkt. Het bezoek dier vereeniging aan Ter Neuzen zal plaats hebben op Zaterdag 28 dezer. Bij gunstig weer zal in den namid- dag een uitvoering worden gegeven op het sportterrein van de H. B. S. De gymnastiekvereeniging zal voorts vergezeid worden door de Harmonie ,,Trouw aan Kunst" die een en ander met muziek zal opluisteren. Met een extratram, waarvan vermoe- delijk ook door belangstellenden uit Axel en Zaamslag gdbruik zal kunnen gemaakt worden, zullen de Belgische gasten hier arriveeren. SAS VAN GENT. De duivenmaatschappij ,,Recht .voor Allen", gevestiigd bij den heer Edm. Re- nique, gaf een prijsvlucht uit Arras, af- stand 127 K.M. Door het slechte weer, werden de d-uiven eerst Maandagmiddag in vrijheid gesteld. De prijzen werden gewonnen door: le Jos. Renique, 2e Jul. de Groff, 3e P. de Nocker, 4e en 6e A. Scheffer, 5e Jul. Renique, 7e M. Meuleman, 8e A. Remery, 9e. Tr. Renique, lOe J. Vermoet, lie Pr. de Bock, alien te Sas van Gent. Snelheid le duif 1021 M., lie dull 980.5 M. per minuut. De eerste vlucht van deze nieuw opge richte vereeniging had plaats onder zeer ongunstige weersgesteldheid. Ten tijde dat de opiating moest geschie- den heerschte in het Noorden van Frank rijk een felle sneeuwstorm uit het Oosten, terwijl het bovendien meer dan wintersch koud was. Tevergeefs werd dan ook Zondag naar de thuiskomers uitgezien, toen eerst Iaai het bericht van de niet-oplating binnen- kwam. Alhoewel Maandag de weersgesteld heid nog steeds critiek was en men ook dien dag eerst laat van de loslbting be richt kreeg, kwamen de Vliegers in den namiddag toch behouden thuis. De gemaakte tijden vallen, in verband met de atmospherische gesteldheid van het weer, nog mee, doch de afgelegde weg, minuutsgewijze berekend, blijft, in ver band met de heerschende windrichting. natuurlijk ver beneden het mlddelmatige. Aanpakken Weinig kon vermoed worden, dat na de philippica, die in het Maandagnummer van dit blad verscheen, reeds Donderdag daarvoor zoo wakker door het Bureau van de Kamer van Koophandel te Ter Neuzen voor den Minister van Water- staat de aangelegenheid der electrificatie van de bruggen over het kanaal bepleit was geworden. Immers staar er in een verslag over dat Ministerieele bezoek te'lezen^ dat het Bureau der Kamer van Koophandel werd in audientie ontvangen, ,,dat in de eerste plaats wees op het ougerief, dat het land- verkeer ondervindt van de langdurige opening der groote kanaalbrug te Sas van Gent en ook van die te Sluiskil, en elec trificatie i^ier bruggen, evenals de groote brug te Ter Neuzen, hetgeen een vluggere bediening waarborgt, en waarnaar reeds zoo lang wordt uitgezien, een dringende eisch is. A la bonheur! Dat is een geluid, het welk mag gehoord worden. Een pluim op den hoed van den woordvoerder, die op deze wijze een algemeen belang, dat jaren- lang om behartiging sehreeuwt, aan een Minister heeft voongelegd. Met voldoening nemen wij dan ook nota van de Ministerieele verklaring, waarin deze te kennen gaf, „da't de wen- schelijkheid van deze voorziening door hem erkend en het mogelijke zal worden gedaan om dit te bevorderen." Met niet minder voldoening mag ge- constateerd worden, dat de pleitrede van den Secretaris der Kamer van Koophan del te Middelburg voor den Commissaris der Koningin gehouden, thans nog eens voor den Minister is aangedikt. Nu deze aangelegenheid eenmaal op het programma der Kamer staat, en zij de Ministerieele „erkenning van de wen- schelijkheid dezer voorziening" eindelijk als 't ware zwart op wit heeft, zal dit lichaam zich niet spoedig laten in slaap- wiegen. Zoo is dan eindelijk voor deze belang- rijke aangelegenheid een steunpunt ver- kregen, waarop in de toekomst mag voort- gebouwd worden. Ook al zal nu de zaak niet in een-twee-drie haar beslag krijgen, hetgeen ook trouwens niet te voorzien is, toch mogen we thans de hoop koesteren, haar eenmaal verwezenlijkt te zien. En als het eenmaal zoo ver gekomen zal zijn. kunnen we dit succes hoofdzakelijk toe- schrijven aan den man, die zich daarvoor heeft gespannen. Hem onze hulde! KOEWACHT. Zondagnamiddag had op de bovenzaal van de Zusterschool de 24ste jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de leden van de Coop. Boerenieenbank al hier. De heer A. Geerards werd tot secretaris voor die vergadering benoemd. Hij bracht een zeer uitvoerig verslag uit over de werkzaamheden der Bank in het afgeloopen jaar. Daaruit bleek, dat het aantal leden gestegen was tot 225. Het bedrag der spaargelden op 31 Dec. 1.1. bedroeg f 473.001. In omloop waren 414 spaarbankboekjes. Aan voorschotten was verstrekt aan 166 personen 247.036. 21 personen hadden loopende rekening met de Bank. De winst bedroeg f 2808,07, welk bedrag in het reservefonds werd ge- stort, die daardoor steeg tot f 20.748. De rente der spaargelden bedroeg in 1927 7>x/2 doch werd voor 1928 vastgesteld op 3^4 De rente van voorschotten was 4J/2 zonder provisie, zegel- en andere kosten voor rekening van de Bank. Daarna werd de rekening en balans over 1927 aangeboden, die door de heeren Edm. de Schepper en B. Baert werden onderzocht en in orde bevonden. Met algemeene stemmen werd nu rekening en balans goedgekeurd en de kassier bedankt voor zijn prachtig beheer. In het huis houdelijk reglement werden een paai kleine wijzigingen aangebracht. Tot lid van t bestuur werd herkozen de heer E. David en tot lid van den raad van toe- zicht de heer Dierick. Ten slotte werd een bespreking gehouden over de viering van het 25jarig bestaan van de Leenbank. Verschillende voorstellen werden bespro- ken en ten slotte werd een commissie van 6 personen benoemd, die in overleg met het bestuur het geheele feest zal regelen. HANSWEERT. Zondagmorgen had alhier een ernstig ongeluk plaats, dat nog goed is afgeloo pen. De sluisknecht G. Schippers werd door een duizeling bevangen en viel boven van de sluis in de buitenhaven. Drie bij hem zijnde sluisknechts haalden den dren- keling uit het water. Na veel moeite slaagde men er in de levensgeesten weer op te wekken. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. WISSELKOERSBN. Amsterdam, 18 April, 2 uur. Bieden Laten Londen 12,10i/4 12,11 Berlpn 59,27 59,29 Parjjs 9,751/z 9,77 Brussel 34,621/2 34,641 /2 Weenen (per 100 sch.) 34,85 34,95 GEMEENTELIJKE- EN DISTBICTS- ARBE1DSBEURS TE TER NEUZEN. Op 2 April 1928 stonden als werk- zoekenden (hetgeen niet altjjd beteekent dat zjj werkloos zpn) ter Arbeidsbeurs inge- schreven Transport- en losse arbeiders 244 Op 1 Mrt. '28 273 Timmerlieden 2 15 Schilders 2 4 Opperlieden 4 6 Bankwerkers n Centrale-Machinist 1 1 Magazijnkn.-Timmerm. 1 r 1 Metselaars 1 5 Stucadoor I 1 Zeelieden 5 5 Electricien Landarbeiders 6 7 Chauffeurs 2 2 Kleermaker r 1 Fabrieksarbeiders 2 Voermansknechts 1 2 Smid 1 1 Slagersknecht n l Machinist Totaal 271 Op 1 Mrt.'28 327 Bij de Correspondentschappen Op 1 Mrt.'28 51 19 37 100 62 45 1 58 16 21 Axel 47 Boschkapelle 2 Graauw 2 Hoek 76 flulst 54 St Jansteen 45 Stoppeldjjk 2 Westdorpe 52 Zuiddorpe 4 Zaamslag 13 Totaal 297 Op 1 Mrt.'28 410 DE TOCHT VAN DE „SCHUTTEVAER" Theo Ge'lissen, de jeugdige tweede stuurman van de „Schuttevaer", is naar zijn woonplaats Dordrecht terugge- keerd. Gevraagd naar zijn ondervindin- gen op de kleine boot, die wil trachten naar New-York te zeilen, en naar de reden van zijn terugkeer, deelde hij het vclgende mede. Familie-omstandigheden hebben hem in de eerste plaats gedwongen, terug te kee- ren, maar ook zonder deze zou hij den tocht niet hebben voortgezet, zeide hij. De ,,Schuttevaer" ligt momenteel te Margate ter reparatie en wacht op een nieuw anker, dat in den storm wer,d ver- speeld. Toch is de oude Schuttevaer van plan, de reis in ieder geval door te zetten, doch Gelissen is van meening, dat zulks niet doenlijk is. De boot is er zeer zeker toe in staat, zij kan den zwaarsten storm doorstaan, maar het is de vraag of de be- manning het uithoudt. Van deze wordt het bovenmenschelijke gevergd. Bij slecht weer is het niet mogelijk eten te koken, terwijl het overslaande water de leden stram en stijf maakt. Ook heeft de bemanning te worstelen met een eigenaardige ziekte, de z.g.n. ,,zeelam)heid", veroorzaakt door het lang in eenzelfde houding zitten of staan. Deze ziekte uit zich in hevige hoofdpijnen. Naar Gelissen verder vertelde, was vo'lgens t oordeel van deskundigen de deugdzaamheid van de reddingsboot met den 'tocht naar Engeland in den laatsten storm ruimschoots bewezen en is het ab- soluut niet noodzakelijk de reis naar Ame rika voort te zetten. Het wordt nu niet een proef met de boot waar het per slot van rekening toch om gaat -maar een proef van het uithoudingsvermogen van den mensch. Schuttevaer heeft echter New-York voor oogen en zal van zijn plannen niet meer afstappen tenzijde omstandig- heden (b.v. die van financieelen aard) sterker zijn dan zijn wil tot volledige af- werking van het door hem samengestelde program. DROEVIG DRAMA TE DEN HAAG. In perceel 72 in de Oltmanstraat, in het Laakkwartier te s' Gravenhage, heeft zich Maandag een droevig drama afgespeeld, waarbij een vrouw haar kind heeft gedood en zichzelf niet levensgevaarlijk heeft ge- wond. In genoemd perceel woont het echtpaar C., dat tot voor kort twee doch- tertjes had. De man, die 30 jaar is, de sigarensorteerder, terwijl zijn 26jarige vrouw zooveel mogelijk uit werken ging, om de inkomsten van het gezin te ver- meerderen. Het huwelijk was, zoover ge- bleken is, gelukkig. Het echtpaar was ongeveer vier a vijf jaar getrouwd. Als de vrouw uit werken ging, bracht zij de kin- deren naar een kinderbewaarplaats. On- langs nu- was het oudste kindje van de kinderbewaarplaats, naar de vrouw ver- klaard heeft, met roodvonk thuis geko men. Het meisje werd toen naar de barak overgebracht, waar t op tweeden Paasch- dag overleed. Door den dood van haar oudste dochtertje, was de vrouw aan het tobben gegaan, en, naar zij zeide, was zij niet meer in staat om te werken. Maan- dagmorgen ging de man, zooals gewoon- lijk, om 8 uur naar zijn werk. Hij sprak zijn vrouw moed in en wekte haar op, toch maar opgewekt aan den arbeid te gaan. Daarop schijnt de vrouw gezegd te heb ben, dat zij dan nog maar liever dood ging. Toen de man Maandagavond om 6 uur thuis kwam, vond hij het jongste dochtertje van anderhalf jaar in het ledi- kantje levenloos, met afgesneden hals. Op de tafel lagen een bebloed aardappel- mes en een haarlok van het kind. De man, die hevig schrok, riep om zijn vrouw, doch kreeg geen antwoord. Hij snelde naar boven, naar de slaapkamer, waar hij zijn vrouw met bebloeden hals in bed vond. Op zijn vragen kreeg hij geen antwoord: de vrouw reageerde nergens meer op. De man snelde daarop het huis uit, naar een winkel in de buurt en verzocht den win- kelier den Eersten Hulpdienst en de politie te waarschuwen. Dit geschie'dde en spoe dig was een dokter aanwezig, die slechts den dood van het kindje kon constateere« De commissaris van politie, de heer Kramer, was eveneens spoedig ter plaatee en wilde de vrouw een verhoor afnemen. doch zij antwoordde op geen enkele vraag. Het bleek intusschen, dat zij niet levensgevaarlijk verwond was en behalve sneden in den hals, steken in de borst haid. Zij werd naar het gemeentelijk ziekenhuas aan den Zuidwal overgebracht, waarheen eveneens het kinderlijkje voor sectie-on- derzoek werd vervoerd. Het mes, dat in de woning werd aanqetroffen, heeft de politie in beslag genomen. In den loop van den avond heeft de heer Kramer de vrouw in het ziekenhuis bezocht en haar een regelmatig verhoor kunnen afnemen. De vrouw heeft toen bekend, dat zij haat dochtertje in een staat van vertwijfelimg en wanhoop om het leven heeft gebracht, terwijl zij daarna gepoogd heeft, zichzelf van het ieven te berooven, hetgeen haar echter niet gelukt was. Nadat zij het kiad had gedood en zichzelf eenige steken had toegebracht, is zij nog de straat opgegaan, om zich. naar zij verklaarde, te verdriti- ken, doch daartoe was haar de moed ont- zonken. Zij is daarop weer naar huis ge gaan en heeft zich naar bed begeven. Het gebeurde heeft in de buurt veel ©p- sc'hudding verwekt, terwijl de man, zooals begrijpelijk is, ten zeerste ontdaan was. TWEE KINDEREN VERBRAND. Te Zeven'huizen, gemeente Leek, zijn Maandag twee kinderen, vier en zes jaar oud, van het echtpaar J. Wekeman ver- bfand. De kinderen hebben in het schuur- tje naast de woning waarschijnlijk met lucifers gespeeld. Het schuurtje stood eensklaps in brand en de kinderen kwa men in de vlammen om. DOOR DE KAT GEKRABD. Een 74jarige vrouw wilde haar poes van de tafel verwijderen. Het dier sloeg toen zijn poo-t uit en krabde de vrouw met den nagel in den pink. Na korten tijd zwol de pink op en werd bloedvergiftiging geconstateerd met liet gevolg, dat zij Vrijdag na hevig lijden overleed. EEN VADER EN TWEE KINDEREN OM HET LEVEN GEKOMEN. De sneltrein uit Utrecht, die om halt zeven te Zwolle moest aankomen, is Vrij dag met een vertraging van een uur bin- nengekomen. Nabij het station Wezep had hij een vrachtauto overreden, Twee kinderen, die op dien auto zaten, waren onmiddellijk dood; de vader, die den wa- gen bestuurde, is zwaar gewond met den trein naar Zwolle vervoerd en in het R. K. ziekenhuis opgenomen. Drie koeien, die op den vrachtauto werden vervoerd, zijn gedood. De sneltrein, welke om 4 uur 47 na«n uit Amsterdam vertrekt, is nabij Wezep in botsing gekomen met een veeauto van Schilstra, waarin deze met zijn beide kin deren zat. Met den wagen werden twee koeien vervoerd. De auto is totaal vernield. De twee kinderen waren op slag dood; de vader is in hoogst zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Van de koeien werd er een terstond gedood; de ander werd met gebroken pooten een eind ver der langs de lijn gevonden en moest wer den afgemaakt. Van de locomotief zijn een buffer en een lantaarn licht beschadigd. Nader wordt gemeld: De heer Schilstra, die de auto bestuur de, is des nachts aan de bekomen ver- wondingen overleden. EEN VONDELING. Een meisje, dat een vondeling viadt, kon wel eens gevaar loopen een oogea- blik voor de moeder gehouden te worden Dit ondervond dezer dagen te s Hag-e 's nachts omstreeks 12 uur de 20jarige M. v. d. M. Zij passeerde de Van Hogen- dorpstraat en ontdekte aan den kant van de straat een pakje. In dit pa.kje bevomd zich een hulpeloos wicht van nog geen 2 maal 24 uur, zooals een arts verklaarde. Het kindje schreide bitter over het feit, dat een ontaarde moeder het daar, in doe- ken gewikkeld te vondeling had gelegd. In een ommezien was er een aantal be langstellenden, alsmede de politie ter plaatse. Een politiehond werd gerequi- reerd om de moeder op te sporen. Nu gaat de hond alleen af op de allerversche lucht. Deze lucht was van het meisje, dat het kind gevonden had. Zoo gebeurde het, dat de hond haar besprong en dus tat haar grooten schrik haar als moeder aan- wees, iets wat de politie niet kon aan- nemen. Het gevonden kind is van het vrouwe- lijk gesiacht en nog geen 2 dagen oud Volgens geneeskundig onderzoek is de verlossing op volkomen deskundige wijze geschiedt. De commissaris van de afd. C verzoekt, hen, die op de een of andere wijze inlich- tingen in deze zaak kunnen geven, zich aan zijn bureau te vervoegen. OPNIEUW VORST. In de laatste nachten heeft het in de* Noord Westhoek van Overijsel en 't aan- grenzend deel van Drente sterk gevroren. Slooten en grachten waren des morge*s met een flinke ijslaag bedekt. De te velde staande rogge, tuinvruchten en de vrucht- boomen, voor zoover zij reeds in bloei stonden, hebben veel van deze strenge nachtvorst geleden. Ook in Friesland heeft het weer ge vroren. Verschillende jonge lammere* zijn in de weide van de koude omge- komen. VALSCHE AANGIFTE VAN DIELSTAL VAN JUWEELEN? Op 19 Maart werd bij de Haagscnc politie aangifte gedaan van diefstal van een partij juweelen, ter waarde van f 6600. De aangifte geschiedde door den koopman D., wonende in de Theresia- straat in Den Haag. De juweelen waren bij een Amsterdam- sche maatschappij verzekerd, die den heer D. na eenigen tijd de schade vergoedde. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2