Laatste Berichtea. SCHAAKRUBRIEK, PAARDENFOKKERU. BUR6ERLIJKEN STAND, SCHEEPVAARTBEWEGING. A. C LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. ZEE V AARTM AATSCHAPPII „SCHELDESTROOM." Bieden Laten Londen 12,11 12,12 Berlin 59,33 59,35 Parjjs 9,76 9,80 Brussel 34,64i/2 34,661/ Weenen (per 100 sch.) 34,90 35,— EEN ROOFZIEK ADELAAR. De adelaars waren in Engeland en Sehotland gaandeweg aan het verdwijnen, (•mar verschillende Landheeren hebben hun tk laatste jaren hun machtige bescherming verleend, zoodat hun horsten op hun goe- tbjren niet meer verstoord werden en op «k vogels geen jacht meer gemaakt werd. Stovtusschen is in Buckinghamshire een jM»oote adelaar verschenen, die lammeren rwoft en tegen wien iets gedaan moet warden. Verleden week had hij lammeren weg- fKhaald en ook heeft hij zich weer bij Din- K-n vertoond en twee lammeren wegge- voerd. Een Engelsch correspondent her- Walt na'ievelijk, dat de adelaar midden in cte lucht zweeft, neerschiet op een lam in het veld en dit dan verscheurt wat, wwenen wij, de gebruikelijke manier is v>ftoi arenden, om hun prooi te bemach- Pfen. Het landvolk vertelt dat de adelaar een v5»cht van 3 M. heeft en bijna een metei Jwog is. Boerenknechts met geweren kSken nu naar den boosdoener uit. Eu weBogoljoebof. Be vierde partij is door den Rus Bogoljoebof jMwonnen. Be stand is nu Euwe 2, Bogoljoebof 2. 9TAMBOEK VOOE HET ZEEUWSCH- BELGISCH TREKPAARD. Mn.sdag 10 dezer werd te Ter Neuzen de eMte algemeene vergadering gehouden van Stamiboek voor het Zeeuwsch-Belgisch Tmkpaard. Be vergadering was goed bezet. Na opening •o*i den Voorzitter wordt het woord verleent aaai den Secretaris die de volgende rede uit- spreekt: Mijne Heeren, Beze eerste vergadering is daarom van zoo grooi gewicht wijl men van alien kant heeft acht ons reeds in de geboorte te smoren, ei ons als een doodgeboren kind heeft trach- tem te bejegenen. JBii nu! Wij zjjn er! Het Z. B. S. groeit tegen de verdrukking in. Bue boek bevat reeds een groot aantal inge- s«4reven paarden van beste Belgische origine, em de opgaven van geboren veulens is zeer be- vr«digend. Weldra zullen we in staat zijn ons hestaansrecht te bpwijzen, waarbij wij rekenen uw alien krachtigen steun, en op uw groote toewijding voor onze nieuwe en toch ook weer reed*. zoo oude zaak. Met groote belangstalling lazen wij van de paging van den heer Kortenhorst, lid der Tweede Kamer, en anderen, om den economi- seken toestand in Z.-Vl. in betere banen te Veiden. Wij behooren tot een stand, die gelukkig zelf asmpakken kan om verbeteringen in de minder goede economische toestanden in ons bedrijf te brengen. Daarvan is het Z. B. S. het bewys, daa zich ten doel stelt de uitgaven en de risico vm het bedrijf te verminderen en de inkomsten te vermeerderen. *#oeh zal de steun van hooggeplaatste hee- rem ons zeer welkom zijn. Z.-Vl. ligt nu een- in een uithoek. Waar wij op paardenfokgebied aan de spits staan, daar kunnen wij, zooals we hier zijn, wiiaen wat we waard zijn. Bn mocht het Nederl. Tr. St. door onoordeel- knudige besluiten ons trachten in den buiten- landschen handel te bemoeilijken, dan kunnen niet aannemen, dat men daar de voile ver- aartwoordelijkheid durft dragen, wanneer men daardoor Z.-Vl. nog meer op Belgie aanstuurt. Wij kennen te goed de gevoelens van onze geeerbiedigde Koningin, om niet te weten, dat verdrukking van Z.-Vl. Hare hooge afkeu- ug hebben zal, en we hopen en vertrouwen, ze te diep overtuigd is, van de gevoelens van trouwe aanhankelykheid dezer Gewesten, zich niet te verheugen in onze pogingen *n. door zelf aan te grijpen onze economische teestand te verbeteren. We hebben weer het oude standpunt ingeno- «mv zooals het op een vergadering van belang- •efcbenden in de paardenfokkerij bij de behan- dvting van de tegenwoordige paardenwet op het fteyi. v. Landbouw, onder leiding van wijlen dew heer Dr. P. van Hoek, met groote meer- df rheid is uitgesproken: Wjj hechten voor de keuringen der hengsten *e«K alles waarde aan het Rijkscachet. Bit is reeds enkele jaren geleden gebleken, won enkele fokkers uit Z.-Vl. per gedocumen- toerd adres den Minister verzochten om ook op me najaarskeuringende rijkscommissie tegen woordig te doen zijn, teneinde zekerheid te heb- Ma van de onpartjjdigheid der hengstenkeu- nogen. ®it verzoek is gelukkig door den Ministei 'agewilligd, waarvoor onze fokkers hem zeer dahkbaar zijn, en de kans is niet buitengeslo- xen, dat het groote voorrecht van het hebben der Rijkscommissie ook op de najaarskeuring weldra door heel Zeeland zal worden ge- rmagd. Met is ons bekend dat de overige deelen tmaer provincie jaloersch zijn op het voorrecht, Z.-Vl. daarin geniet, en we zullen te over- weji'ii hebben of van ons stamboek niet het ▼ereoek aan den Minister dient uit te gaan, dit odjaar in geheel Zeeland de Rijkscommissid «jM4wezig te doen zijn. iDeze zaken zijn bij het Nederl. St. zeer goed Wkond, en we hadden mogen verwachten, dat *e ook bij het persgesprek waren meegedeeld, <*aa hadden we ons kunnen overtuiger van het itwmen van een onbevooroordeeld standpunt <ft©r leidende heeren, Bovendien dringt zich hier nog een ander vmagstuk naar voren. Myne heeren! zullen we er genoegen mee »«B«en, dat de Rijkscommissie, die dit najaar ww hengsten zal hebben te keuren, bestaat wit leidende personen in het Nederl. Tr. St. De onpartydigheid, die ons by de Wet is ge- waarborgd, kan daardoor in het gedrang ko- men, en het kan noodig zijn, dat wjj hier be sluiten den Minister te verzoeken de Rijks- ••wmissie voor de hengstenkeuringen in Zee- iaad te doen bestaan uit niet-leden van het Naderl. Tr. St. Althans uit fokkers, die daar- m *oo:t eenige leidende positie hebben ingeno- ■M)B. Ik vertrouw, dat gij hiermee accoord •alt gaan. Bvenzoo heeft men het bestaan, in een pers gesprek een zeer verkeerde voorstelling te gwen van de samenwerking van alle fokkers ■van een type in een stamboek. Alsof wij Zeeuwen onze oude goede Z. B. S. fciet hebben laten varen, en ons indertijd niet spontaan hebben aangesloten! Wjj hebben daartoe veel geofferd, ons goede stamboek, toen reeds met een wereldreputatie, men heeft ons daarna>met ledige ban- dan laten staan! Men heeft verkeerde reclame gevoerd, waar- door onze producten op den achtergrond wer den gedrongen. Jarenlang heeft men van onze klachten geen notitie genomen. Kwamen we op voor onze economische be- langen, we werden malcontenten genoemd. Elke voorlichting heeft men ons onthouden! Zelfs de resultaten der vele dure buitenland- sche reizen hebben totaal ontbroken. Als on- mondigen zijn we behandeld. De oude voorzitter van het oude Z. B. S., de man die Z.-Vl. begreep, en onze toestanden kende en voor ons opkwam, heeft men wegge- werkt, hij die zooveel voor ons gedaan heeft, wat nog niet door de massa is vergeten! Onze fokkers, die honderden hebben geofferd voor de nationale tentoonstelling, liet men ach- ter de touwen. Slechts enkelen liet men van de reclame profiteeren, en wat minder sterk was, werd niet meegerekend. Alles heben wjj voor de samenwerking geof ferd, geld en nog eens geld, en de leiding heeft ons nooit begrepen. Daarom verwerpen wij alle aan.tijgng, alsof wij spelbrekers waren. Ook wat de premiekeuringen betreft, heeft men het Handelsblad verkeerd ingelicht. Men heeft gezegd, dat het Nederl. Tr. St. daar nooit tagenover gestaan heeft. Men heeft het van die zjjde nooit onder stoelen of banken gestoken, dat men voor de premiekeuringen, zooals die door de Prov. Reg. Com. worden georganiseerd, al zeer weinig voelt. In persoonlijke gesprekken is zulks menigmaal gebleken en verschillende zetten op het schaakbord wjjzen in dezelfde richting. Alleen de nationale tentoonstelling dient ge- steund! We mogen ons nu gelukkig achten, dat de politiek van het Nederl. Tr. St., welke er al lange jaren op gericht was, om de onpartjjdige Regelingscommissies weg te werken, niet is gelukt. Het was een middel om verzekerd te zijn van de onmogelijkheid, althans van de groote be- zwaren, die aan een afscheiding, zooals we hier hebben bewerkt, verbonden zou zijn. Het wil ons steeds voorkomen, dat men reeds lange jaren er op rekende, dat eenmaal de maat vol zou zijn, en men meende in de wegwerking der onpartijdige Regelingscommissies een middel te hebben, zoo'n beweging reeds op voorhand den kop in te drukken. Waar toch zouden we verschijnen met onze hengsten en merries als de subsidie alleen in handen van het Neder. Tr. St. kwam En nu bestrijdt men onze opmerking, dat aan de premiekeuringen door het Nederl. St. geen waarde werd gehecht, door te zeggen, dat het Nederl. St. in Zeeland 2000 gulden beschikbaar stelde voor de laatste centrale keuring. Hier wordt een valsche voorstelling gegeven van de ware toedracht dier zaak. Niet het Stamboek heeft zulks gedaan! De afdeeling Zeeland heeft zulks uit eigen midde- len bekostigd! Het H. B. staat daar geheel buiten. Zeeland is nimmer accoord gegaan met de opvatting, die het H. B. heeft over de premie keuringen, wat het opnieuw heeft getoond door die 2000 gulden uit eigen middelen af te zonde- ren. Wjj fokkers hebben dat toenmaals nog zelf gedaan, en straks kan het Z. B. S. zulks voortzetten. Daarom is het niet juist zich juist op zoo'n voorbeeld te beroepen. Het spreekt van zelf, dat we zoodra de Kon. goedkeuring is verkregen bij de Z. L. M. en bij de Prov. Reg. Com. er op zullen aandringen, dat ook de merries in ons stamboek ingeschre- ven, kunnen meedingen aan de premiekeuring. Wjj verwachten daartegen weinig of geen tegenstand. Men zal tijdig inzien, dat een eventueele weigering groote gevolgen na zich slepen moet. Het bljjkt ons, dat er fokkers zijn, die onze actie niet ongenegon zjjn uit speciale redenen: Zij redeneeren aldus: Laat men maar veel drukte maken en een nieuw stamboek oprichten, de leiding in Den Haag zal bang- worden, en daardoor spoediger en vollediger aan onze rechtmatige eischen vol- doen, en toestemmen in uitbreiding der Zeeuw- sche vertegenwoordigers naar het H. B., in billijker inschrjjfgelden, afschaffing van liet brandmerk en rechtvaardige reclame. En zeker, die fokkers, die zoo denken, ont- vangen u vriendeljjk, spreken u mee in de vaste hoop dat weldra voor hen het Eldorado zal opengaan. De oude Realpolitiek die om den hoek komt gluren! Vleien zich deze fokkers niet met een val sche hoop Wij meenen van ja! Straks zijn er 1000 leden minder in de afdee ling Zeeland van N. T. S. Zal dan niet heel overig Nederland zch er tegen verzetten om bjj die groote achteruitgang in ledental, de ver- tegenwoordiging voor Zeeland in het H. B. uit te breiden? Zal het mogelijk zjjn bij zoo'n vermindering van leden ook nog aangevuld door de verminde ring van leden in de andere provincies, zelfs tot 12 per jaar, volgens den Secretaris van het N. T. S. en bjj een begrooting voor 1928, die reeds sluit met een tekort van rand 10.000 gul den, zal het mogelijk zjjn zoo vraag ik, de ii> schrjjfgelden te verminderen? Daarvoor leefi men in Den Haag op een veel te g ooten voet. Eer zal men op verhooging van inschrjjfgeiden en contributie bedacht moeten zjjn. Zal men kunnen overgaan tot afschaffing van het brandmerk op de in het B. Boek inge sclireven hengsten en merries Het zal geljjk staan met opunljjk te erken- nen, dat onze grieven waar zjjn, en dat hebt ge vooi-eerst nog van dien kant niet te wachten. En de reclame! Zal men het oude systeem laten varen, en nu niet meer langer reclame make.i voor heel Nederland, maar meer het goede uit Z.-Vl. naar voren brengen. Ik heb reden dit te moe.en betwjjfelen, doen maak nu reeds de opmerking, dat we zullen trachten, in het geval men daar toe overgaat, van, die reclame ook voor onze leden te profi teeren. Neen, ditmaal zullen de realpolitiekers, zoo als reeds zoo menigmaal, bedrogen uitkomen. Er is nog een royementsquestie! Wjj maken ons over deze questie, die reeds zooveel stof heeft opgeworpen, en pennen en monden in beweging heeft gebracht, absoluut niet druk. Nu wij er zijn, ons werk hoelanger hoe meer geconsohdeerd raakt, heeft het bestuur ge- meend, unaniem te moeten bedanken als lid van het N. T. St. De brief, welke daartoe aan dat stamboek zal worden ingezonden, ligt hier ter tafel ter teekening, en wij stellen u voor deze mede van uwe handteekening te voorzien. Waar wjj door de betaling van onze contribu tie aan het N. T. S., dat door onze opofferin- gen groot is geworden, en zoo machtig mooi had kunnen zijn, recht hebben als lid te wor den beschouwd tot 1 Januari 1929, willen wij dat recht opofferen, en achten nu den tjjd ge komen, ons op het goede standpunt te plaatsen, dat al onze zorgen en werkzaamheden alleen het Z. B. S. mogen worden gewjjd. Er is nog een questie, die wij moeten be- spreken. Tot nu toe was het eenigste verweer, dat van het N. Tr. St. tegen onze actie is gebruikt, het trachten toebrengen van schade aan onze leden. Nu weer is men voomemens onzen hengsten- houders schade toe te brengen door inschrijving te weigeren van veulens geboren uit stamboek- merries, toebehoorende aan leden van dat stam boek, verwekt door stamboekhengsten, welke toebehooren aan leden van het Z. B. S. Nu ook wij baas zijn in eigen huis en een eigen stamboek hebben, zijn wjj in staat onze hengstenhouders daarin tegemoet te komen, en stel ik de vergadering voor aan de overgangs- bepalingen in het stamboekreglement toe te voegen „Alie veulens geboren uit stamboekmerries, die gedekt zijn door hengsten, welke zijn inge- schreven in het Z. B. S., en toebehooren aan ledem van het Z. B. S., kunnen in dit stamboek worden ingeschreven, onder de voorgeschreven bepalingen, ook al behooren deze veulens toe aan leden van het Nederl. Tr. St." Op deze wijze behoeft geen enkel veulen in Zeeland buiten een stamboek te blijven, en geven wij tevens blijk de fokkersbelangen hoo- ger te stellen dan het H. B. van het Nederl. Tr. St. Door de afdeeling Limburg van het Nederl. Tr. St. is kort na onze oprichting eene zijde- lingsche. poging gedaan ter verzoening. Daartoe werden enkele fokkers, waaronder ook be- stuursleden van het Z. B. S., genoodigd op eene vergadering in Vlissingen. Uwe bestuursleden hebben gemeend aan die uitnoodiging geen gevolg te kunnen geven. Het gaat toch niet aan, dat wij als bestuursleden buiten ons bestuur om, met een bestuur van een ander stamboek over geschilpunten overleg plegen. Bovendien was het niet duidelijk welke lastgever de Limburger heeren hadden. Dat het ook in Limburg gist, weten we. Uit een Maastrichtsch schrijven van zeer onver- dachte zijde, is het ons bekend, dat in Zuid- Limburg de gemoederen al even ontevreden zijn als hier. Daarom is het jammer, dat de Limburgers zich niet tot ons bestuur hebben gewend. We hadden ze veel kunnen vertellen, wat ook voor hun gewest van groot belang kan zijn voor de toekomst. Ik wil nog even memoreeren, dat velen uwer ook zij die reeds als lid van het Nederl. Tr. St. bedankt hebben, verschillende brieven ontvan- gen, waarbij men u zegt, dat het niet uwe be- doeling kan zijn geweest om te bedanken. Dan wordt uw eigen belang naar voren gebracht en eindigt men met op te merken, dat zoo ge volhardt, ge daar later de schade van zult on- dervinden, daar ge dan al de achterstallige contributie zult moeten terug betalen. Zelfs nu nog staat de stok achter de deur! Neem al die berichten voor kennisgevlng aan, en blijft al uwe krachten wijden aan ons nieuw en toch weer zoo oud stamboek, dat voor u op de bres zal blijven staan. Het stamboekreglement wordt met alge meene stemmen aangenomen. Als controleurs voor de veulens worden aan- gewezen Voor O. Z.-Vl. de heer D. Fassaert te Stop- peldijk. Voor W. Z.-Vl. de heer A. de Putter te BiervLiet. Als keuringscommissie voor de opname van paarden zonder afstamming wordt gekozen: Voor 0. Z.-Vl. de heeren E. B. van Acker en Er. Dekker Fzn., en als hun plaatsvervangers de heeren: M. Dieleman en A. Mangnus. Voor W. Z.-Vl. de heeren Pr. de Dobbelaere en H. F. Temmerman, en als hun plaatsvervan gers de heeren: J. P. van Hoeve en R. Wijffels. Er zullen twee veeartsen worden gevraagd om daarbij behulpzaam te zjjn. De data voor de keuring van paarden zon der bekende afstamming zullen gehouden wor den in de tweede helft van Mei. De opgaven der leden worden voor 1 Mei ingewacht, en niet-leden kunnen ook zonder opgave op de later aan te duiden plaatsen zon der opgave hun paarden presenteeren. AXEL. Huwelijks-aangiften. 8 Maart. Reinier Plat- teeuw, ouid 30 j., jm. en Johanna Laurina Over- beeke, oud 25 j., jd. Jan den Hamer, oud 48 j., jm. en Tanneke Comelissen, oud 47 j., jd. 9 Maart. Daniel de Fejjter, oud 29 j., jm. en Dina van Dixhoorn, oud 27 j., jd. 15 Maart. Willem Wieland, oud 20 j., jm. en Maatje de Feijter, oud 21 j., jd. 16 Maart. Karel Marinus Kaijser, oud 22 j., jm. en Antje van de Velde, oud 21 j., jd. 23 Maart. Jozias van de Velde, oud 33 j., jm. en Maria Pieternella Oppe, oud 26 j., jd. Aloysius Maris Mattele, oud 24 j., jm. en Sulma Carolina va Gremberghen, oud 25 j., jd. 28 Maart. Johannes Huijssen, oud 24 j., jm. en Janna Adriana Gozewijna Pro- voost, oud 25 j., jd. 31 Maart. Johannes Ja cobus van den Broeke, oud 26 j., jm. en Magda- lena Komelia Hoi, oud 23 j., jd. Huweljjks-voltrekkingen. 1 Maai-t. Reinier Willem de Bruijn, oud 37 j., jm. en Elizabeth Geertruida Bareman, oud 33 j., (gesch. van echt). 22 Maart. Daniel de Fejjter, oud 29 j., jm. en Dina van Dixhoorn, oud 28 j., jd. Rei nier Platteeuw, oud 30 j., jm. eu Johanna Lau rina Overbeeke, oud 25 j., jd. 29 Maart. Karel Marinus Kaijser, oud 22 j., jm. en Antje van de Velde, oud 21 j., jd. Jan den Hamer, oud 48 j., jm. en Tanneke Comelissen, oud 4e> j., jd. Geboorten. 1 Maart. Marinus, z. van Jacob den Engelsman en van Catharina de Groote. Levina, z. van Marinus den Engelsman en van Maria Anna Verberkmoes. 3 Maart. Suzanna Catlina, d. van Jan Krjjn de Putter en van Sara Koster. 10 Maart. Janneke, d. van Hermanus Smies en van Adriana Meulbroek. 16 Maart. Uvon Maria, d. van Hermanus van den Bos en van Rosalia Maria van Meelen. 18 Maart. Char les Edumondus, z. van Johannes van Ecke en van Pieternella Jacoba Stouthamer. 22 Maart. Adriaan Hubrecht, z. van Cornells Karreman en van Tanneke Verhelst. 25 Maart. Frederik, z. van Jan Jansen en van Maria Bakker. 31 Maart Henny Charles, z. van Gijsbrecht Wil lem Hejjnsdjjk en van Janneke Janna Cappon. Elisabeth, d. van Adriaan Dieleman en van Pieternella Haak. Overlijden. 24 Maart. Laurina van Dron- gelen, oud 49 j., echtg'. van Daniel Cornells Schieman. 25 Maart. Jacobus van Doeselaar, oud 8 m., z. van Jan en van Tanneke Geertruida de Fejjter. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 29 Maart. Robertus Petrus Jo hannes, z. van Eduardus Jacobus Heijens en van Ludovica Maria Warrens. Overljjden. 9 Maart. Josephus de Rijk, oud 89 j., weduwn. van Paulina Gelderland. 11 Maart. Johannes Benedictus Kint, oud 44 j., echtg. van Melania Francisca Ferket. 18 Maart. Petrus Kool, oud 75 j., echtg. van Maria van Denderen. GRAAUW. Huweljjks-aangiften. 31 Maart. Johannes Francies de Moor (van Clinge), oud 28 j., jm. en Elisabeth Margareta Tieleman, oud 21 j., jd. Geboorten. 5 Maart. Jacobus Josephus, z. van Karel L. Hejje en van Emelie Ph. Serie. Overljjden. 20 Maart. Judocus P. van Gimst, oud 6 m,. z. van Petrus en van Mathilde -C. Sponselee. HOEK. Huwelijks-aangiften. 15 Maart. Frans Abraham Harms, oud 22 j., jm. en Rosalie Ma ria Meertens, oud 22 j. ,jd. Willem Pieter de Visser, oud 35 j., jm. en Levina Haak, oud 29 j., jd. Huwelijk.,-voltrekkingen. 29 Maart. Frans Abraham Harms, oud 22 j., jm. en Rosalie Maria Meertens, oud 22 j., jd. Willem Pieter de Visser, oud 36 j., jm. en Levina Haak, oud 29 j., jd. Geboorten. 16 Maart. Thomas, z. van Tho mas Lantsheer en van Catharina van Wijck. 17 Maart. Dirk, z. van Iman de Zwarte en van Cornelia Verhelst. 30 Maart. Anna, d. van Marinus de Pooter en van Maatje Kervink. Overlijden. 20 Maart. Gilles de Bree, oud 89 j., weduwn. van Cornelia van Alten. 24 Maart. Jacobus Cove, oud 89 j., weduwn. van Levina Deij. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 22 Maart. Julius Jaco bus Everaert, oud 19 j., jm. en Leonie Dankaart, oud 19 j., jd. Andreas Judocus Bal, oud 28 j., jm. en Paulina Regina Neve, oud 23 j., jd. 24 Maart. Aloijsius Valke, oud 28 j., jm. en Elisa Apolonia Pieters, oud 25 j., jd. 26 Maart. Augustinus Bernardus Lujjk, oud 24 j., jm. en Martina Bertha de Potter, oud 23 j., jd. 29 Maart. Joseph Emilius Alphonsus Man- naart, oud 20 j., jm. en Martha Mathilda Maria van der Poel, oud 20 j., jd. 30 Maart. Phile mon Victor Coppieters, oud 28 j., jm. en Eugenia Maria Cornells, oud 23 j., *jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Maart. Leendert Michdel van Dommelen, oud 26 j., jm. en Jaco- mina Catharina Dieleman, oud 26 j., jd. Geboorten. 6 Maart. Robert Jacobus, z. van Josephus Rene Mahu en van Paulina Carolina van Eck. 9 Maart. Alouisius, z. van Desire Josephus Hoefeijzers en van Rosalia Fruijtier. 12 Maart. Alouisius Constantinus, z. van Adol- phus Constantinus Bracke en van Mathilda Isa bella Lansue. 13 Maart. Martha Augusta, d. van Camillus de Cock en van Elisa Maria Mar- garetha van der Ha. 21 Maart. Albert Petrus, z. van Alphonsus Platjouw en van Maria Apo lonia d'Hont. 22 Maart. Louisa Apolonia, d. van Josephus Cornelis van Damme en van Margaretha Catharina Baart. Josephus, z. van Josephus Sponselee en van Anna Maria van Damme. 26 Maart. Johannes Franciscus, z. van Alouisius Bogaart en van Leonie Steijaart. 30 Maart. Joseph Alphonsus, z. van Petrus Ja cobus Compdet en van Amelie Paulina de Boeij. Overlijden. 5 Maart. Theodoras Kints, oud 94 j., echtg. van Anna Maria Vercraijsen. 6 Maart. Jacobus de Waal, oud 79 j., echtg. van Anna Catharina Kuijpers. 8 Maart. Petrus Groos, oud 85 j., weduwn. van Elisabeth Ver- gauwen. 15 Maart. Judocus Durinck, oud 83 j., weduwn. van Maria Anna van Denderen. 17 Maart. Jan Francies Borm, oud 58 j., echtg. van Louisa Maria Asselman. Theophilus Jans- sens, oud 58 j., echtg. van Maria Janssens. 24 Maart. Rosalia de Lavoir, oud 64 j., wed. van Aloijsius Host. 29 Maart. Theodoras Pauwels, oud 11 w., z. van Aloijsius en van Dina de Dalie. HENGSTDIJK. Geboorten. 13 Febr. Petrus, z. van Ch. L. van Deursen en van M. L. Burggrave. 20 Febr. Albertus, z. van C. de Maat en van E. A. As selman. 25 Febr. Theodoras Cornells, z. van E. C. van Esbroeck en van A. M. Borm. 15 Maart. Maria Louisa, d. van P. Lauret en van R. de Booij. 22 Maart. Maria Louisa Doro thea, d. van A. D. H. Verscheuren en van M. Ph. Hermans. Overlijden. 20 Maart. Amelia Maria Borm, oud 37 j., echtg. van Eduardus Cornelis van Esbroeck. KOEWAOHT. Huwelijks-aangiften. 17 Maart. Arthuur van Gremberghe, oud 25 j., jm. en Christina Margarita Martinet, oud 20 j., jd. 23 Maart. August Eduard Lievens (van St. Jansteen), oud 25 j., jm. en Helena M. de Caluwe, oud 23 j., jd. 24 Maart. Cijrillus van Pottelberghe, oud 31 j., jm. en Maria Theresia van Laere, oud 25 j., jd. Rene Petrus Marie de Schepper, oud 24 j., jm. en Martha Celina Augusta Raes, oud 20 j., jd. 31 Maart. Prudeiit Edward Vaerewijck (van Stekene), oud 27 j., jm. en Alina Maria Leonie de Pau, oud 25 j., jd. Geboorten. 2 Maart. Julienna Josepha Maria, d. van Joannes Franciscus Kips en van Margaretha Maria van Damme. 5 Maart. Ro ger Alfons Johanna, z. van Arthur de Smet en van Coleta de Coninck. 17 Maart. Robert Ray mond, z. van Josephus van Gremberghe en van Silvia Maria van Goeye. Overlijden. 6 Maart. Anny Maria Aude- naerdt, oud 8 m., d. van Alphonsius Celestinus en van Josephina Maria Vlassenroot. 19 Maart. Ludovicus Franciscus Baert, oud 58 j., echtg. van Josephina Maria Hamerlinck. 20 Maart. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Alphonse Joannes Kegels en van Anna Maria Borgt. 23 Maart. Eduardus Buijs, oud 58 j., echtg. van Maria Magdalena Pardon. 24 Maart. Aloysius van Damme, oud 71 j., z. van Pieter Francies en van Rosalia de Bock. OVERSLAG. Geboorten. 7 Maart Raymond Gustave, z. van Clement Bruggeman en van Adela M. Her man. 30 Maart. Rachel Emelia, z. van Ede- mundus Engels en van Sidonie van Graef- schepe. SAS VAN GENT. Geboorten. 1 Maart. Louisa Susanna, d. van Jacobus Cornelis Neissen en van Rosalie van de Moortel. Leo Johannes, z. van Johannes Hermanus van der Donk en van Gerardina Theodora Anna Pols (wonende te Heumen). 9 Maart. Johannes, z. van Angelus Hemelsoet en van Gozanna Henderika de Vriend. 15 Maart. Raymonda Elisa Florentina, d. van Hermanus Raymond Vergauwen en van Hen rietta Maria Ranschaert. 24 Maart. Julien Eduard Ferdinand, z. van Cyriel Steijaert en van Romania Louisa Johanna Bosman. 30 Maart. Denise Marie Pauline, d. van Camillus Oscar Albertus van Peer en van Martha Marie Alice Legrain. Overlijden. 2 Maart. Een als levenloos aan gegeven kind van Philemond de Caluwe en van Seraphina de Beule. 6 Maart. Achiel Goethals, oud 3 w., z, van Rene Camiel en van Elisa Maria de Caluwe. 12 Maart. Petrus Francis cus d'Haene, oud 48 j., echtg. van Catharina de Splenter. 30 Maart. Stephania Bouchier, oud 78 j., wed. van Petrus Joannes de Ridder. WESTDORPE. Geboorten. 3 Maart Agnes Maria Theresia, d. van Theodule Leopold Clement Coene en van Mathilda Maria Goossens. 20 Maart. Camille Marie Rene, z. van Raymond Leon Verhelst en van Maria Augusta Claeyssens. 22 Maart. Maria Paulina, d. van Joseph Francies van Haelst en van Maria Mathilda Serrarens. 25 Maart. Maria Serlecia, d. van Albert Francies de Ridder en van Emma Maria van Hulle. 31 Maart. Arsene Petrus Norbertus, z. van Cy- rillus Mechelinck en van Maria Dolphina Braeckman. Overlyden. 24 Maart. Maria Sophia Victo ria van de Velde, oud 71 j., echtg. van Eduar dus Bogaert. 28 Maart. Jacobus Francies Peuleman, oud 61 j., echtg. van Catharina Wil- helmina Maria Kieboom. ZAAMSLAG. Huwelijks-Aangiften. 1 Maart. Abraham Jansen (van Hontenisseoud 27 j., jm. en Janna Missu, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Maart. Abra ham Jansen (van Hontenisse), oud 27 j., jm. en Janna Missu, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Maart. Neeltje Cornelia, d. va* Johannes den Hamer en van Janneke Maatje de Feijter. 11 Maart. Jacobus Adriaan, z. van Abraham de Jonge en van Pieternella de Put ter. 12 Maart. Maria Jozina, d. van Jan Ha- melink en van Maria Jozina van de Velde. 25 Maart. Janneke Jacomintje, d. van Willem Dekker en van Catharina Cornelia Neeltje Dees. 27 Maart. Elisabeth Johanna, d. vaa Jacobus van Hoeve en van Cornelia Geertmi Dekker. DE OCEAANVLIEGERS AANGEKOMEN. LONDEN De Dixit sche vliegers Baron Von Hiihnefeld en Koehl, in gezel- schap van den commandant van de Ier- sche luchtmacht Fitzmaurice, die Donder- dagmorgen om 5.38 uur uit Dublin waren vertrokken, zijn hedenmiddag om 4.30 uur in Amerika aangekomen. VERKOOP1NGEN EN AANBESTEDINGEN. HONTENISSE. Woensdag werd door het Bestuur der Cai*- miteuze Waters chap Walsoorden, in het eafe van den heer H. P. Hermans te Walsoordem, aanbesteed het maken van werken tot dijksmr- betering aan den waterkeering van bovenge- noemd Calamiteus Waterschap, welke werke* geraamd waren op 108,300. Ingeschreven werd als volgt: I. Adriaansens te Ter Neuzen en C. Klaasaen te Zaamslag, f 135.200; Firma Rovers te Made, 129.400; J. van Elshout te Made, f 129.200; E. Boeijkens te Hontenisse, 129.000; C. Geluk te Tholen, 127.800; P. Andriessen te Walsoor den, 127.800; C. van der Klippe te Ooster- land, f 125.450. Het werk is nog niet gegurwl. WESTDORPE. Woensdag werd alhier door den notaris J. A. Dregmans te Axel, in het cafe van Raym. Kerckhaert, alhier, ten verzoeke van Hyp. Mon gers, in het openbaar geveild de gebouwen n»et erfpachtsrecht op den grond tot 1 Jan. 19316, alles te Westdorpe, Dorp, kadastraal sectie C no.1487, groot 1 A. 40 c.A. Het hoogste bo« was f 1200, waarvoor het perceel niet werd ge- gund. Van Gent—Ter Neuzen: 12 April. Eng. j.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen. Voor Gent: 11 April. Eng. s.s. OILFIELD, 3063, benzine, New-Orleans; Duitsch s.s. DROSSEL, 552, vlas en hout, Riga; Eng. s.*. EGRET, 691, stukg., Manchester; Eng. sjs. BROADGREEN, 267, ledig, Lowestoft; Lett. s.s. LIA, 748, hout, Riga; Eng.. s.s. GWENT- GATE, 887, ledig, Newport; Belg. s.s. STAD ANTWERPEN, 636, ledig, Ostende; Eng. a.s. CURRAN, 449, stukg., Duinkerken; Duitsch s.s. CONSUL POPPE, 877, hout, Danzig; Eng. s.s. DOTTEREL, 861, stukg., Duinkerken. 12 April. Eng. s.s. BEACCMAY, 136, ledig, Rouaan; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Rouaan; Eng. s.s. EDENWOOD, 378, ledig, YARMOUTH; Eng. s.s. F'AIR HEAD, 629. stukg., Antwerpen; Eng. s.s. ALFRISTON, 389, stukg., Antwerpen; Letl. s.s. RAUNA, 1441, hout en vlas, Riga; Eng. s.s. DONA ISA BEL, 290, ledig, Rouaan; Eng. s.s. CRIGH- TOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. MAYR1X, 375, ledig, Londen; Eng. s.s. CONISCRAG, 158, ledig, Yarmouth; Eng. s.s. RIER RIBBLE, 487, stukg., Goole. Van Gent; 11 April. Eng. s.s. NORTH- FIELD, 340, ijzer, Grangemouth; Eng. s.s. ROSALIE, 129, aardappelen, Londen; Eng. sj>. JOFFRE ROSE, 344, yzer, Port Talbot; Belg. s.s. MOST, 815, ledig, Antwerpen; Zweedseh s.s. DAGFRID, 408, fosfaat, Limham; Eng. s.s. CITY OF CHARLEROY, 198, aardappelea, Londen; Letl. s.s. KONSULS P. DANEBSRGS. 1744, ledig, Danzig; Eng. s.s. WENNING, 377, stukg., Goole. 12 April. Eng. s.s. FELLSIDE, 510, ijzer, Boness; Letl. s.s. KOKNESS, 1044, ledig, A»t- werpen; Estl. s.s. VALVE, 207, ijzer, New- Castle; Duitsch s.s. KaTE, 903, ijzer, Stetti*; Duitsch s.s. MARIANNE, 285, petroleum-pr»- ducten, Hamburg; Zweedseh s.s. VESTANVIK, 715, ledig, New-Castle; Ital. s.s. ACHILLA, 902, restant, Antwerpen; Letl. s.s. KULDIGA, 1186, fosfaat, Riga; Eng. s.s. BROADGREEN, 267, macadam, Ipswich. s.s. HELENA van Barry naar Villa Constit*- cion passeerde 8 dezer Finisterre. s.s. MAGDALENA in lading te Barry voor Villa Constitucion. s.s. TERNEUZEN in lading te Sunderlsuw voor Algiers. Directie T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEJOL, 260 ton, in lossing te Sko- reham. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, 10 dezer va* Antwerpen vertrokken naar Plymouth, s.s. SCHELDESOP, 750 ton, in lossing te Lon den. s.s. SGHELDESTROOM, 1500 ton, 10 dew* van Boness vertrokken naar de Thames, s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, 6 dezer van Sa vannah vertrokken naar Mobile, s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, 7 dezer va* Colombo vertrokken naar Calcutta, s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, van Antwer pen naar New-Zeeland, te Panama Canal vsr- wacht. s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, van Ter Neu zen naar Colombo, 8 dezer Suez gepasseend. WISSELKOERSEN Amsterdam, 13 April, 2 uur. Vreemd Bankpapter. Duitsch 59,33 59,35 Fransch 9,76 9,80 Uelgiseh S4,64i/2 34,661/, Costeurjjksch (per 100 sch.l 34,90 8?\

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 7