pUPOlNpj 6EMEN8PE BERICHTEN. s s p. smaakt ah room MINARDSCHOUWBDRG VAN GENT. KERKORGEL VOOR TRANSVAAL. LOOP DER BEVOLK1NG VAN TER NEUZEN. //VOORUITGANG IS ONS STREVEN". De toone .4 vereeniging „Vooruitgang is ons streven" blijft, hare traditie getrouw, zich iuspannen om ter gelegenheid der feesra.tgen op hare wjjze am hare getrouwea en verdere belangstellenden een genoeglij ken arond te bezo gen. En al inaken de nieuwere omstandigh den hat haar met gemikkelijk, zjj tracht toch steeds haar v!ag in top te houden. Zoo bracht zij gisteravond in het ^Concert en Bi->seoopgeboaw" een opvoering van het bekende tooneelspel van Fabricius /,0.:de een dak". Dit is weer ten groot succes geworden Het ruime gebouw was gehee! gevald en over de wij/.e waarop het stuk voor het voetlicht werd gebracht ka met grooten lof worden gesproken. De ver- schillende rollen werden zeer goed vertolkt en alien leefden g-beel mede met|hetstuk, dat tot het einde boeide. De optredende dames en heeren genoten dan ook den welv«r ienden bijval. Cit kan de vereeniging in haar streven s^eunen, want er wordt daarvoor veel van de krachten der optredenden gevorderd. Een geanimeerd bal hield velen der op- gekomenen na afl )op nog geruimen tijd bij een, De gisteravond in het Luxor Theater" alhier gegeven tooneeluitvoering door het k ins'.gezelschap van den Minardschouwburg van Gent, directeur de heer G Borgers, had groot sueces. De zaal was goed bezet en de opvoering van het kluchtspel in 3 bedrijven „De Familie Hanneman, ofTante Jutta uit Calcutta" heeft den bezoekers ten zeers'e geamuseerd, de lachbuien waren niet van de lucht. De verschillende rollen werden goed ver tolkt, door het spel der medewerkende dames en heeren kwamen de verschillende misverstanden, naar het reeept volgens hetwelk deze kluchten worden opgezet, goed tot hun reeht. Waar alien tot een goed geheel sameuwerkten, is het moeilijk, iemand in het bjjzonder te noemen, doch wjj meenen een uitzondering te mogen maken voor den heer John Duvosel, voor de uitbeelding van //Eva", de gefingeerde advocaatsvrouw. TOEGEKENDE LEGATEN. Naar we vernemen ontvingen dezer dagen verschillende personen en openbare instel lingen een offieieele kennisgeving, dat hun door wijlen mej L. de Smidt, alhier over laden, bij testamentaire beschikking een legaat is bemaakt. O.rn. betreft dit de gemeente Ter Neuzen f 500, de Ned. Herv. gemeente f 500, het Diaconiehuis der Ned Herv. gemeente flOOO, en de Vereeniging tot Ziekenverzorging f 500 DOOD GEVONDEN. Maandagmiddacj, omstreeks 1 uur, is Op den Provincialen wecj, ter hoocjte van den St. Annapoider pevonden het lijk van den bdjaripen j. Hamelink, wonen.de in de Dekkerscraat te 1 er Neuzen, lippende naast zijn rijwtel. Hij was op wep naar Axel om daar een bezoek te brenpen. Hij is vermoedelijk onwel peworden, van zijn rijwiei pestapt en daarna aan hartverlam- mmp overieaen. L>oor een der nabij wo- nenoe taiiaoouwers, die daarvoor zijn auto bescnikbaar stelae, is het lijk naar de wo- mnp m de Uekkerstraat overpebracht. AMBAGHTSSCHOOL TE HULST. De voripe week werden in een der loxalen der Ambachtsschooi aldaar uitpe- reikt de diploma's en rapporten aan de leerlinpen, waarbij de voorzitter, de heer TniHino, burpemeester, een woord van welkom en pelukwensch voor de peslaap- de leerlinpen en hunne ouders uitte. Diploma's werden uitpereikt aan: Aldeelinp timmeren: U. Krieckaert te Stoppeidijk, A. Hoefeijzers te Klooster- zan.de, C. Prankevijlle te Hulst en L. de Wilde te Hulst. Aldeelinp schilderen: J. Verschuren te Lamswaarde, G. van Bunderen te Bosch- kapelle, P. Wentzler te Stoppeidijk en J. Janssens te Hulst. Afdeelinp smeden-bankwerkers: A. Wapenaer te St. Jansteen, G. de Clercq te Axel, A. Poppe te Hulst, F. Roelofs te St. Jansteen, P. Roels te St. Jansteen, P. F. Verstraeten te Clinpe, P. A. Verstraeten te Hontenisse (Japertje) en C. Meer- schaert te Hulst. Voor de avondteekenschool werd een petuipschrift afpepeven in proep A aan J. Colsen te Ter Hole, P. de Rijk te Kloosterzande, G. Bolsens te Clinpe en A. Somers te Henpstdijk. Groep C. J. J. Verschuren te Lams waarde. EEN NIEUWE ZEESLUIS TE TER NEUZEN. De commissie der havenwerken van de Kanier van Koophandel te Gent heeft een rapport pepubliceerd, oppemaakt door in- penieur Schoentjes, waarin mede in aan- sluitinp met den dezer dapen door een delepatie van deze Kamer en van het Gentsche pemeentebestuur, bij den Belpi- schen minister van openbare werken, Baels, pedanen stap, aanpedronpen wordt op het bouwen van een nieuwe zeesluis te Ter Neuzen. Gewezen wordt in dit rapport, o.m. op het feit, dat de sluis welke te Ter Neuzen toepanp verleent tot het zeekanaal op Gent, slechts 140 meter lanp, 18 meter breed en 8 M. 35 diep is, terwijl, voor de intermediaire sluis te Sas van Gent, deze afmetinpen respectievelijk 200, 26 en 9 M. 50 zijn. De Gentsche Kamer van Koop handel is van oordeel, dat de Belpische repeerinp, sedert den wapenstilstand, wel mooie beloften heeft pedaan maar de Gentsche zeevaartbelanpen verder heeft verwaarloosd en spoort dan ook de bevol- kinp dezer stad aan bij de repeerinp aan te drinpen opaat ook aan de Gentsche haven zal worden pedacht. Kamer van Koophandel en stadsbestuur hebben trou- wens een volledip plan van verbeterinp van het kanaal van Ter Neuzen pereed pemaakt waarbij in de verbreedinp van het op Nederlandsch prondpebied pelepen pand en het brenpen van den dieppanp op 10 meter wordt voorzien. HET KANAALPLAN ANTWERPEN—GENT. Het de voripe week Maandap in den ministerraad besproken plan tot verbin- dinp van Antwerpen en Gent door mid- del van een kanaal, uitmondend in de vaart van Ter Neuzen, op een twaalftal kilometer benoorden Gent, blijkt, in de scheepvaartkrinpen der Scheldestad, niet onverdeeld te voldoen de voorstanders van een zeekanaal Antwerpen-Zeebrup- pe in peen peval; zij hadden het dichter bij de Nederlandsche prens pewenscht, paan- de van de bocht bij Calloo, benoorden Antwerpen over Selzaete naar Zeebruqqe. De belanphebbenden bij de binnenvaart blijken echter wel met het door minister Lippens verdedipde plan inpenomen te zijn en verwachten dat niet alleen de vaart op Gent aldus zal worden verkort maar ook, dat dit nieuwe verkeersmiddel in ruime mate zal bijdrapen tot de ontwikke- linp van reeds belanprijke indutriecentra als Sint Nicolaas, Lokeren, Moerbeke en Selzaete en ook van den landbouw van, het Land van Waas. ONDERLJNGE VEEVERZEKER1NGSMAATSCHAPPIJ. In de dezer dagen te Hulst in //De Koning van Engeland" gehouden jaarverga lering van deelgenooten der Onderlinge Veever- zekeringsmaatschappg in het voormalig Ve district van Zeeland waren met het bestuur 15 deelgenooten aanwezig. De vergadering werd gepresideerd door den onder-voorzitter, den heer J. Yael. Goedgekeurd werd de rekening en ver- antwoording over 1927 van den secr.- penningmeester, den heer Louis van Waes berghe, en hem decharge verieend voor zijn gehouden beheer. De heer Jos. Vael, te St. Jansteen, aan de beurt van afreding, werd als bestuurslid herkozen. S Door den secr.-penningm. werd mede- gedeeld, dat de heeren J. Vael te St. Jan steen, en J. F. Bugsrogge, te Hulst, den dag herdachten, waarop zjj 25jaar geleden hun taak als commissieleden tot het nazien van de door de veeartsen afgekeurde dieren zjjn begonnen. Als blgk van waar leering voor de vele en gewichtige diensten door hen in die kwarteeuw aan de maatschappg bewezen, werd hen door het bestuurslid, den heer J. de Kraker namens de maatschappg een cadeau aangeboden. De voorzitter, de heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury, die voor deze vergadering verhinderd was had de jubilarissen schriftelgk gecomplimenteerd en gehuldigd. 9lfli Na eenige woorden van dank gesproken door de jubilarissen, het bestuurslid De Kraker en den secr.-penningm. werd deze vergadering gesloten. Blgkens de rekening en verantwoording dezer maatschappg orer 1927 was hetaantal deelgenooten op 31 Dec. 11. van de afdeeling paarden 553, die te samen verzekerd hadden 1478 paarden, voor een totale waarde van f 635,450. Het aantal leden was met 21 verhoogd, doch dat der verzekerde dieren met 75 verminderd. De gemiddelde waarde der verzekerde paarden was f 430, tegen f390 in bet jaar te voren. Er werd voor 23 onteigende paarden uitgek-erd f 6468 en voor 40 doode paarden f 10506,45. De afdeeling rundvee telde 333 leden, die te samen verzekerden 846 stuks rundvee, ter waarde van f 255,445 of gemiddeld f 300 per stuk. Het jaar te voren was het aantal leden 314, met 808 stuks rundvee ter waarde van f 251,710, of gemiddeld f 310 per stuk. Voor 17 stuks vee werd uitge- keerd f 3980. ALGEMEEN COLLEGE VAN TOEZICHT. Het alpemeen collepe van toezicht op het beheer der kerkelijke poederen en fond- sen van de Hervormde pemeenten in Ne- derland heeft in zijn 5 April pehouden voorjaarsverpaderinp in het pebouw der alpemeene synode te s Gravenhape tot voorzitter benoemd Mr. A. A. de Veer te Middelburp. In het alpemeen replement werden eenipe wijzipinpen aanpebracht, die aan de provinciale collepes zullen worden toe- pezonden, waarna het z.p. dubbel alpe meen collepe ze peheel of pedeeltelijk" zal moeten vaststellen. DOOR GASDAMP BEDWELMD. Bij het overladen van stookolie in den torpedobootjaper ,,De Ruyter" te Vlissin- pen zijn vier werklieden van de werf ,,De Schelde' door pasdampen bedwelmd pe- raakt. Twee van hen zijn naar het zie- kenhuis overpebracht. Voor de Ned. Gereformeerde Kerk (ook genoemd Hervormde Kerk) te Lichtenburg in Transvaal is een Kerkorgel aangekocht met 2 klavieren en vrg pedaal met 28 spiekende registers, te bouwen volgens aan- wijzingen van het Royal College of Organists te Londen. Het teakhouten kastwerk van ruim 8 meter breedte, is van Afrikaansch ontwerp. De speeltafel woidt op eenigen afstand van het orgel gebouwd en geheel volgens Engelsche principes geconstrueerd Het contract voor den bouw is verstrekt aan de Nederlandsche Orgelbouwers A. S. J Dekker te Goes. ZAA51SLAG. Zateidag 7 April werd alhier opgericht een oranje-vereeniging. Als bestuursleden werden gekozen J. de Kraker, Voorzitter C. J. van Vessem, Secretaris-Penningmees- terA. Haak, 2e PenningmeesterC. A. Wisse en A. P. Wisse. Aanmeldingen als lid dezer vereeniging kunnen geschieden bij den beer C. J. van Vessem. WESTDORPE. Onder presidium van den burpemeester, den heer F. Hendrikse, hield de R. K. Kiesvereenipinp hare jaarverpaderinp. Na pebruikelijke openinp en notulen ontleenen we aan de door secretaris en penninpmeester uitpebrachte jaarversla- pen het volpende: De vereenipinp telde op 31 December 299 leden, het totaal der ontvanpsten beliep 248,37, terwijl dat der uicpaven slechts f 80,28 was, en waar- door een batip slot ontstaat van f 168,09. Besloten werd een comite te benoemen, dat tot taak zal hebben, pelden in te zame- len voor het Dr. Schaepmanfonds. Er waren twee bestuursvacatures voor de heeren Jac. Peuleman en C. van Waes. In die vacante plaatsen werd voorzien door benoeminp van de heeren A. van Bam- bost en Ed. Kalle Medepedeeid Werd nop, dat popinpen zullen worden aanpewend om in den loop van dezen zomer' een verpaderinp te be- leppen, waarop het belastinpvraapscuk zal worden besproken en waarop een speciaal spreker over dat onderwerp zal worden uitpenoodipd. Bij de omvraap werd besproken de eipenaardipe wijze van stemmen voor de proslijst voor de Statenverkiezinp, Waarna de voorzitter de bijeenkomst op de pe bruikelijke wijze sloot. Te Westdorpe werd dezer dapen oppericht een wielrijdersvereenipinp, en waarvan reeds 60 a 70 personen lid zijn peworden. We vernemen, dat de vereenipinp zich ten doel stelt, het metterdaad steunen van plaatselijke wielrenners en waarvoor thans de bekende renner Oderie in aanmerkinp zou komen. Oderie is dien steun volko- men waard en mopen we dus dit jaar van hem mooie resultaten in de diverse wed- strijden verwachten. RKCHTSZAKEN. NALATIGE SCHIPPER. Door den kantonrechter te Goes is J. Z.. schipper te Ierseke, die voor penoemd kantonperecht had terecht qestaan wepens het niet verleenen van hulp aan de in nood verkeerende opvarenden van het vis- schersvaartuip de B.R.U. 47, veroordeeld tot een hechtenisstraf van een maand. - VOETBAL. Nederlandsche Voetbalbond. Wedstrij duitslagen. Zondag 8 April. Nationaal Kampioenschap. Feij enoordAjax VelocitasZ.A.C. Ajax Z.A-C.^Velocitas Maandag 9 April. ■Feijenoord 1—0 2—3 0—3 4—0 c c C& Vj n S Feijenoord 4 4 Z. A. C. 2 2 Ajax 4 1 N.O. A. D. 4 1 Velocitas 6 1 v.t. 8 11-3 2,- 4 3 3 2 7-2 2.- 4-4 0.75 5-7 0.75 8-19 0.38 Competitie. WalcherenHulst 75 *9 n °S re 2—2 •a doelp. to c n 2- v.—t. 3 Walcheren 15 Zierikzee 15 Terneuzen 14 Goes 15 Middelburg 11 12 Hulst 14 Vlissingen 11 12 Sinoto 2) 14 Zeelandia 11 13 9 9 9 8 5 6 2 3 4 3 1 3 4 4 1 1 2 3 4 4 3 4 9 10 1 12 22 21 19 19 14 14 5 5 1 43-22 37-24 39-20 38-27 32-21 38-21 14-41 22-42 17-64 1.46 1.40 1.35 1.26 1.16 1.- 0.41 0.35 0.07 De Courant Het Nieuws van den Dag 2punten in mindering wegens niet opkomen wedstrijd Zierikzee—Hulst op 22-l-'28. 2) Idem wedstrijd Middelburg II—Sinoto op 27-11-'27. (Sp.kr.) Wielerwedstrijd. Lang heeft het sportminnend publiek zich binnenkamers moeten vergenoegen met het lezen van sportverslagen en sportbeschouwin- gen in bladen en tijdschriften, maar deze gees- telijke teerspijs kan den enthousiast slechts matige bevrediging schenken, zoodat het dan ook als een ontwaken mag beschouwd worden, nu bij het intreden van de Lente de liefhebber zich weer met lichamelijk versterkende sport- vitaminen mag voeden. Gelukkig hebben we weer zoo'n wintersche periode van dolee far niente achter den boeg. Het vegeteeren op doode letters is uit: thans staan we weer voor het voile, bedrijvige leven, ook op sportgebied. De Sassche Wielerbaan gaf Paaschzondag bet sein tot de opstanding en voor een eerste begin mag het bestuur zich vleien met het behalen van een flink succes. Want nimmer, bij vorige gelegenheden, heeft de Sassche arena er zoo dicht bevolkt uitge- zien als bij deze openingswedstrijden. Laat ik beginnen met u even een rondblik te laten slaan op de baan zelf. Er zijn sedert de vorige periode heel wat veranderingen geko- men in de ensceneering, veranderingen, die in de eerste plaats als verbeteringen te beschou- wen zijn. Langs de tribune is een dichte betimmering aangebracht, waardoor practisch bereikt is, dat de veiligheid sterk verhoogd geworden is en de zindelijkheid der baan zelf niet weinig gewon- nen heeft. Maar dit is niet alles. In de virages zijn gelijksoortige betimmeringen aangebracht, welke dienstbaar gemaakt zijn aan de reclame, waardoor het geheel iets levendigs voor het oog geworden is. Bovendien zijn deze veranderin gen van een ander practisch nut, n.l. dat zij de rijders onafhankelijk maken van de tegenwer- kir.g der winden, waarmede zij bij buii'ge weers- gesteldheid tamelijk veel rekening hadden te onthouden. Uit een en ander blijkt dus, dat er steeds ge- streefd wordt naar verbetering en te oordeelen naar betgeen daaromtrent van de zijde der kenners wordt opgevangen is de Sassche wie lerbaan op deze wijze tot een modelbaan ge worden. En thans, na deze inleiding, een vluchtigen rondblik in het heiligdom der renners. Als Sachems, die binnen een paar minuten zich op het oorlogspad zullen begeven, zijn de renners bezig zich binnen den voor hen be- stemden wigwam met de oorlogskleur&n te be- schilderen, d.i. de hun toebedacbte trui aan te sjorren, hetgeen bij sommigen nogal met eenige moeite gepaard scbijnt te gaan. Een is er zelfs bij, die naar het zeggen van zijn lijfgardist, zoo dik geworden is, dat het kleedingstuk veel gevaar zal inopen te „plat- zen". Maar 't lukt toch op den duur en lang behoeft het publiek niet te wachten of uit de lange chamberclsaken komen de athletische vormen zich nog eens even in het baantje rij- den oefenen. Nu jstaan we onmiddeliijk voor de aehtervol- ging om den Zilveren Armband, dien Ran- schaertDe Bruycker en Bogaer-tVan Aken elkander zullen betwisten. Op halve baanlengte van elkander verwijderd staan de koppels gereed. Daar knalt het schot en prrrt! zitten zij elkander achtema. Binnen de derde ronde loopt een van de Bruyckers' luchttanks leeg en moet van meet af weer be gonnen worden. Dit kleine incident beteekent niet veel, maar kost den voorzitter alleen een extra blinde cartouche uit diens geduchten browning. En „jelgt geht's los". Trap je niet, zoo heb je niet. Door beide partijen, in schitterenden stijl als 'n gesmeerden bliksem. Maar na een ronde vijf, zes schijnt de bliksem in van Aken's buik geslagen. Zouden deze sportduivels dan toch zenuwen er op na houden? 't Schijnt wel, onder het trekken van een gezicht als een doode panharing en een veel zeggend wrijven over zijn onderbuik „rijdt hij het af" zooals de Sas- senaars dit karakteristiek uitdrukken. Nu moet Bogaertje het alleen bolwerken, maar een tegen twee bakkeleien, gaat niet. Langzamer- hand gaat hem de wind uit de zeilen en als de tiende ronde uitgeloopen is, hebben zijn achter- volgers hem op 110 M. na te grazen. Bram en Bram's maat zijn dus voor de eerste maal houders geworden van den Zilveren Arm band, hetgeen voor een begin al een heel aar- dige prestatie mag genoemd worden. Nu is de tijd voor zwaarder werk aange- broken: 100 K.M. draaien in den rosmolen is geen peulschilletje. Er zijn 7 koppels, die pro- grammaszig aan den start verschijnen, als de 7 kleuren van den regenboog. 'n Korte voorstelling, 'n kiek, en... pannng! De molen gaat aan 't draaien. Bakker en z'n Amsterdamscbe partner Ans- pach zijn bizonder goed in stijl. Zij hebben de allures van hoofdstedelijke menschen, maar hebben aan de plattelandertjes, die achter hen aanbollen, zooals straks blijken zal, toch niet zoo gauw afgerekend. Bij de laatste 10 ronden voor het eerste klas- sement schiet Bakker plots uit zijn slof. Krijgslist? Bogaert hem achterna en achter de Zeeuwsch-Vlaamsche groenvink aan gaat het op een hollen.. Er ontstaan wilde geruch- ten over aflossen en niet-aflossen, waaruit per slot geen sterveling wijs kan worden, tot ein- delijk uitgemaakt wordt, dat de sprint voor 't klassement niet „deur" gaat. Daar gaan Picavet en Bram met 'n Jumbo- vaart er van tusschen. Jacobs voegt zich als „dritte im Bunde" spoedig bij de vorigen en Amsterdam... pas nu op je ganzen. 't Gaat om een ronde voorsprong op de anderen. Binnen korten tijd hebben zij Bogaert, Fonteyne en Deblock al bij hun patroontasch beet. Alleen Bakker en diens maat worstelen nog om aan de greep te ontkomen, tot eindelijk Ranschaert er al zijn beschikbare spierweefsels op zet om ook de hoofdstad stormenderhand in te nemen. 't Was een spannende jacht, waarvan de lief- hebbers verbazend genoten. Nu kon de sprint plaats hebben. De Block, die naar 't oordeel van 't publiek nota bene tot nu toe en verder den heelen wed strijd door zoo'n beetje „consordino" speelt, gaat 't eerst er over heen, Bogaert 2, De Bruycker 3, Picavet 4 en zooals te verwachten is na dien inspannenden rit van krijg-je-me of krijg-je-me-niet hebben de overigen het voor 't nakijken. Plotseling maken Picavet en Merx een verkeerde beweging en krak-krak-krak liggen de deliquenten in 't gras. Als elestieken springen de beiden evenwel recht en geblazen zijn ze, alsof er niets gebeurd is. Laat mij of 'n ander dat nu eens overkomen. 't Geluk is nog altijd aan den kant der roekeloozen. Om de half gebluschte vlaswiek weer een beetje aan te blazen looft het bestuur van de baan nu een premie uit van fr. 50, die door Bakker bakker gemaakt wordt. Het tweede stadium van den wedstrijd is nu ingetreden. Merx gaat plotseling de laan uit, De Block snelt hem na. Zij willen hun ronde terug heb ben. Maar De Bruycker is op z'n qui-vive en als de stormwind de vluchtelingen achterna. Hun lot was niet gelijk dat van de ontvluchters uit de Scheveningsche gevangenis. Beide vluch telingen werden spoedig ingerekend door De Bruycker, detective A moi, denkt Anspach, liever hamer dan aanbeeld zijn en het offen- sief wordt weer hervat. Premie groot 2,50, geschonken door de Edele Sportmannen van Sluis! Dat geeft animo. De Groote verovert de fr. 35 in een grandiozen sprint. Onder deze omstandigheden is het tijdstip voor den sprint van het tweede klassement aangebroken. De Bruycker gaat als 1, Picavet 2, De Block 3 en Bakker als 4 over de streep. Daarmede komen we in het derde stadium van den wedstrijd. Bakker Anspach kunnen het verlies hunmer ronde maar moeilyk verkroppen. Zij kunnen noch willen in hun nederlaag berusten. Wellicht hebben zij op school het lied van „Willen is kunnen" ge- leerd en herinneren zich daaruit de woorden: Uw denken zij willen, uw wil zij een daad, Uw moed moet de harten vervullen, Met't vaste vertrouwen, dat't moeilijkste gaat Als gij er op staat, Uw lijfspreuk zij: Willen is kunnen! Aangemoedigd door het publiek gaat 't er thans over alsof de 4 apocalyptische ruiters hen op de hielen zitten. De ploeg doet weinig moeite om 't hun te beletten. Reeds zijn beide een groot gedeelte der baan op de anderen vooruit, maar de groep doet alsof zij elkander afvragen: Wie gaat? wie wil, wie zal, wie kan? Eindelijk schijnt Bogaert met zich zelve te rade gegaan. Hij kan, hij wil en -, hij zal, want langzaam maar zeker wordt de afstand tusschen hem en de vluchtelingen kleiner en kleiner. Daar komt de Witte met een flesch Champagne aanloopen om Amsterdam van het noodige Couragewater te voorzien. A. een klok! en B. een klok... en nog eens en nogmaals. Dat geeft eenige opfleuring, maar 't is slechts van tijdelijken aaixi. De groep geeft geen kwartier. Dilenda Carthago: Carthago moet verwoest worden, is 't parooi. De Block is de man, die eindelijk de uitknij.pers weer bfj de lurven vat. 't Was een spannende jacht, die de gemoederen langen tijd in extase hield. Daarna van zelfsprekend een soort van tij- delijke windstilte, die evenwel als bij toover- slag verdwijnt bij 't afroepen van een premie groot fr. 30 door de „Stille lieden van Selzaete". Bij het hooren van die mededeeling gaat Anspach weer weg. Picavet snort de premie op. Maar 't schijnt dat Anspach achteraf nog INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. een klok aan de Champagneflesch gedaan heeft, want ten derde male haalt hij 't zeil in top Thans heerscht geen aarzeling meer bij den hoofdgroep. De Block gaat hem na: Dilenda Carthago! Jacobs wil of kan blijkbaar aan de verwoesting niet meehelpen. Hij geeft den strijd op en trekt zich terug in de wigwam, waar hij zich van de oorlogskleuren ontdoet. Zijn maat Merx gaat nu alleen mee. De Bruycker en Bram Ranschaert gaan, als 't gevaar al grooter en grooter wordt, einde lijk de situatie herstellen. Want Merx, als 'n trouwe sateliet, trekt en sleept nu de Amster- dammers voort met 'n toewijding, die 'n eer- volle vermelding verdient. De Block, con sordino, krijgt nu 'n geweidige jouw-serenade van 't publiek, omdat hij steeds het hondenbaantje van 't koprijden aan anderen overlaat en zelf eigen krachten voor 't klasse ment tracht te sparen. Het publiek vindt deee handelwijze onsportief en Jan Publiek, ieder- een weet 't, is in dergelijke zaken van eer een wreede maar rechtvaardige rechter. Maar anderen hebben intusschen de Amster- dammers voor de vierde maal den zak doen lappen. Weer was 't niet mogen zijn, maar 't Publiek was de Amsterdammers welwillend ge- zind, en toen in een oogenblik van windstilte het koppel FontyneDegroote van de gelegen- heid gebruik maakte om zich als 't ware zon- der betwisting hun ronde weer binnen te pal- men, vond men dien heftigen Totenkampf tegen de Amsterdammers lang niet sympathiek. Intusschen was de sprint voor 't derde klas sement aangebroken en ziehier thans de si tuatie: Bakker 1, Picavet 2, Bogaert 3, De, Bruycker 4. De vierde phase van den strijd is' van tamelijk kalmen aard. Geen wonder na de geforceerde inspanning van daar straks. Fon teyne, die 'n soort tacticus van eigen formatie is, maakt van deze kalme stemming gebruik om weer een ronde te nemen, zoodat hij thans al reeds een ronde voor heeft op de beste rijders van de geheele bezetting. Als dat zoo blijft winnen de beide stategen aldus zonder veel strijd den wedstrijd en... 't blijft zoo. De vierde sprint is thans aan de orde en geeft tot resultaat: De Bruycker 1, Deblock 2, Bakker 3, Picavet 4. Eindelijk is de laatste scene van het schouw- spel aangebroken. De Bruycker brengt door zijn snelle jachten thans leven in de brouwerij. Merx, de solorijder, die hoe langer hoe onver- moeibaarder wordt, neemt in een aanval van Fransche colere een verspeelde ronde terug. En nu zal bet einde het werk bekronen: Bak ker, trouw geholpen door zijn partner en beiden om beurten ondersteund door den Cavalier Seul, Merx, doen voor 't laatst een aanval om ook het verloren terrein te herwinnen. De eer van Amsterdam zal hier in Sas van Gent niet be- graven worden. Onder daverend applaus van heel de baan hebben de Amsterdammers ein delijk hun doel bereikt. Hun willen was kun nen. Voor de laatste tien ronden van het vijfde klassement ontstond er nog eenige opleving. Bogaert, Bram en Fontyne doen zich nog eens gelden. Maar de heele, felle vlueht der strij- ders, eindgt met een vervaarlijke buiteling, die Fonteyne als 'n kreupele torreador in de arena werpt. Door de een of andere onver- wachte beweging was hij in aanraking geko- men met Bram's ellebogen. Alweer een afge- tuigde sachem voor de wigwam. De dokter moest er wel even bij te pas komen, maar zoo als reeds in den aanvang gezegd en nu nog eens herhaald, deze menschen van elastiek schijnen evenals Achylles slechts op eerie plaats kwetsbaar. Op 't laatste oogenblik raakt De Bruycker ook nog onder de pechvogels, zoodat de laatste sprint slechts door 5 renners geloopen werdt. Deblock gaat 1, Bogaert als 2, Bakker als 3 en Fonteyne als 4 over de streep. De einduitslag was dus, dat zooals reeds ge- meld Fonteyne-Degroote de winnaars van den wedstrijd waren, terwijl het aantal behaalue punten als volgt luidt: AnspachBakker 16, RanschaertDe Bruycker 14, BogaertVan Aken 17, FonteyneDegroote 24, Gebr. Pica vet 17, JacobsMerx 25, DeblockDierickx 12 punten. In de afgeloopen week hebben zich in. iezt gemeente gevestigd: E. J. L. Noison, kantoorbediende, Markt 3, ambtshalve. J. S. Janssens, dienstbode, Dijkstraat 37, van Westdorpe. K. W. Muilwijk, sleepbootkapitein, Donze- Visserstraat 21, van Dordrecht. B. Meeuwsen, pakhuisknecht, Javastraat 20, van Rotterdam. C. Reijerse, reisziger, Nieuwstraat 34, van Goes. J. L. PlatteeuwOverbeeke, zonder, Noard- straat 59, van Axel. C. U. M. de VosHemelaar, zonder, Veld- straat 14, van Selzaete. R. M. Harms.Meertens, zonder, Tramstraat 28, van Hoek. R. H. Rodenhuis, loods, Noordstraat 63, van Vlissingen. Vertrokken: J. H. Bruggeman, schoenmaker, Vischsteeg 4, naar Kortgene. H. Bloem, loods, Vlooswijkstraat 47, naar Vlissingen. J. C. Seegers, landbouwersknecht, Pierssens- polderstraat 32, naar Hoek. H. A. E. Kramer, zonder, Westkolkstraai 6, naar Amsterdam. M. Bakker, dienstbode, Schoolweg 1, naar Axel. C. M. A. Aertssens, dienstbode, Axelsche- straat 7, naar Bergen op Zoom. J. S. van. de Velde, zonder, O 172, naar Souburg. E. de Zaegher, metselaar, Dr. Buijzestraat 7, naar Brunsum. E. F. Rammeloo, dienstbode, Kanaal weg 39, naar Antwerpen. M. Dees, tuinder, Baandijk 2, naar Grand- Rapids (U. S. A.) J. de Feijter, tuinder, O 219, naar Grand- Rapids (U. S. A.) GRATIS BIER EN DRANK. De gemeenteraad van Zelhem besloot onlangs tot een verplichte sluiting der cafe's op Zondag In verband hiermede hebben de cafe- en verlofhouders Zondag j.l. een ieder, die hun inrichting kwam

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2