ALGEMEEN NiEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 8206 Woensdag 11 April 3928 68e Jaargang. Bekendmaking. Tar Neuzsnsche Courant Sam en zijn schat ABQNM-HENTSPRIJS: Yrijdag 6 April 1928. No. 8205. DERDE BLAD. GEMEENTERAAD VAN AXEL. 1. COURANT Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Tor Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor het buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen vooi het buitenland alleen bij voorui betaling. Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. lie B urge me ester van TER NEUZEN rnaakt ekend, dat bij zijn besluit van heden aan FKANCOIS ACOBUS VAN DE PLASSCHE, broodbakker te Ter Neuzen, Dwarsstr. 2 albier, vergunning is verleend tot rt verrichten van bakkersarbeid tusschen 8 uur regelen. In 1889 benoemde de Regeering hern tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw. In 1891 stichtte hij met Hugo de Vries, de Nederlandsche phytopathologjsche vereeniging, waarvan hij sedert voorzitter ura c AZota1 1. r* 1 -- minister-president jDaar de N. R. Crt. schrpft Zondag een vriecdelijk geluid over verderen vooruifgang op den weg naar internationale verzoening laten hooren, dat uit zijn mond komende bepaaldelpk de aan- dacht getrokken heeft Poincare's uitla- t.incrpn ViaUKa«% %m n-iraz>Ula»zi /k~l1J herstelcommissie heeft ze vroeger voorloo- 1 pig op 132 milliard gesteld) verminderd worden. De helft hiervan zou gedekt worden door de 11 milliard Duitsche spoorwegobligaties en 5 milliard mdustrieele 1 obligaties van de regeling volgens Dawes. JIT ii. v. het werk der vereenigiDg, met hare onder- afdeeiingen, dat behalve voor het geesteljjk leven der leden, ook van zoo gmoten in- vloed is op den geestelijken opbloei der jengd. Daiikbaar herdacht hp de mede- werking van zoo verschillende viirlpn van Vergadering van Dins-dag 3 April 1928, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer F. Blok, Burgemeester. Tegenwoordig de leden J. M. Oggel, A. E. C. Kruijsse, M. W. Koster, Ph. J. van Dix- hoom, C. Th. van de Bilt, H. Wolfert, A. Th. 't Glide, F. Dieleman en P. de Feijter, beraevens de Secretaris, J. L. J. Maris. Afwezig de heeren Ch. Claessens en J. de Feijter. (2. Slot.) 19. Onvvraag. a. De heer KOSTER zou gaame ingelicht worden hoe het nu, na het aan de heer Nieu- wenhuijze verleend ontslag, staat met de ver- vulling der functie van baas-fitter bij het gas- bedrijf. Naar hij vermeent is de heer Payens met ingang van 1 April ook ontslagen. Is nu de directeur, die een groot deel van het jaar on- gesteM is, in staat het gaheele bedrijf naar be- kooren te leiden? Men mioet niet uit het oog verlieeen, dat het nu, na de uitbreidmg naar Ter Neuzen een bedrijf is ter waarde van on- gerveer een half milidoen. Hij gelooft dat er wel degelijk een baas-fitter behooit te zijn. De VOORZITTER zou graag hebben gezien, dat die kwestie in deze vergadering aan de orde zou kunnen gesteld zijn, dock i* verband met zieke menschen kon nog geen vergadering van de gascommfssie worden gekouden om een bapaald voorstel te doen. Hij hoopt dat zulks in de volgende vergadering zal kunnen ge- schieden. Hij deelt mede, dat het in de bedoe- ling ligt den raad van de bestaamde roor- nemens ten deze in kennis te stellen en deze daarover te hooren. De heer't GILDE zou het toch wel wenache- lijk achten, dat de raad zich hierover in begin- sel reeds uitsprak, dan weet men reeds in weika richting men gaan moet. Met genoegen hoort hij het standpunt van den heer Koster en verklaart ook van meening te zijn, dat de functie van baas-fitter vervuld moet blijven. I)e VOORZITTER acht het meer gewenscht deze vraag in een volgende vergadering te be lt and el en. Na al hetgeen hierover te doen ge weest is acht hij dit geen kwestie om die even hij de rondvraag uit te maken. Hij acht het ook niet van zoo'n ingrijpemden aard, want in- dien er voor de leiding van het bedrijf moei lijkheden zouden bestaan, zou de directeur tocfc wel bij hem zijn gekomen. De heer KRUUSSE verondersteld, dat de directeur dit nooit doen zal. De heer VAN DIXHOORN betwijfelt ook, of het tegenwoordig person-eel, bij ontstentenis van den directeur, in staat is de belangen van het gasibedrijf te behartigen zooals bet be- hoort. De VOORZITTER deelt mede, dat de ©erste fitter te Ter Neuzen gestationneerd is en dan is er hier ook een vaste fitter; de andere fit ters zijn in lossen dienet. De heer DIELEMAN wil hierover m ook ■og ^fat zeggen, tegenover de vorige gprekers. Hij gelooft in de eerste plaats, dat we geen baas-fitter aan de gasfabriek noodig hebben en dat men het met goede fitters op den tot hiertoe gevolgden weg best af kan. Daar op 't Zwaantje woont een fitter voor Ter Neuzen, die staat daar feitelijk ook aan 't hoofd van den dienst. Hier hebben we ook een fitter, neem er desnoods nog een goeden fitter bij, maar benoemt geen baas-fitter, want die meant dan dat hij ook wat over de andere fitters te vertellen heeft, hetgeen hij wil omgezet zien in een hooger salaris, terwijl het verder ook veel ellende in den gang van zaken teweeg- bremgt. In de tweede plaats zou hij wilien vragen of Burgemeester en Wethouders al eens hebben nagedacht over de kwestie die in de vorige vergadering ter sprake is gebraoht, of zij n.l. de bevoegdheid hadden, zonder er den raad in te kennen een nieuwe functie in het leven te roepen. Later is wel gebleken, dat er over- heidspersonen waren, die dit onju-ist achtten. Hebben Burgemeester en Wethouders die vraag nu al eens nader onder de oogen gezien of heb ben zij daarover nog niet verder gedacht? In dian zij een voorstel daartoe eerst in den raad hadden gebraoht zou veel ellende voorkomen zijn. De VOORZITTER antwoordt, dat, indien de heer Dieleman goed geluisterd heeft, hij kan gehoord hebben, dat het in het voomemen van Burgemeester en Wethouders ligt, am, alvo- rens in deze verdere stapipen te doen, deze kwestie in den raad te behandelen, zulks te* voorkoming van latere moeilijfcheden. Zij wil ien juist alle moeilijkheden uit den weg ge- ruimd zien. Alles zal den gewonen weg voigen en zooals gezegd, wilien Burgemeester en Wet houders deze kwestie nog een vergadering uit- stellen. De heer DIELEMAN verklaart daarmede genoegen te wilien nemen. b. De heer VAN DIXHOORN zou wilien vragen wat er toch geberuren moet met de straatverlichting. Het gebeurt dat er op tijd- stippen dat het donker is sommige lantaams niet branden, maar daarentegen dat cp een tijdstip dat de zon hoog staat soms geheele groepen lampen, soms wel 60 tot 70 lustig staan te branden. Men ziet er overdag steeds brand-en en spreker vin-dt dat beschamend als er vreemdelingen in de plaats komen. De VOORZITTER deelt mede dit in de laat- ste vergadering van de Gascomm.ssie te h-So- ben ter sprake gebracht voor de zooveelste maal en er bij te hebben gezegd, dat dit nu de laatste maal zou zijn. Daarover is ook vroeger geklaagd en toen heeft de directeur gezegd, omdat voor de controle door gemeente- werklieden werd gezorgd, dat alles wat de straatverlichting betrof onder zijn ressort be- hoorde te komen, want dat hij er anders de verantwoordelijkheid niet voor kon dragen. Aan dat verlangen is toen tegemoet gekomen, de directeur is nu ook baas over de geheele straatverlichting en wat daarmede in verband staat, het personeel dat er bij betrokken is, is nu allemaal aan hem ondergeschikt, en spreker heeft er bij vemieuwing op gewezen, dat hij hoopte dat de directeur nu ook zou zorgen dat de lampen branden als het noodig is, maar ook niet zullen branden als het niet noodig is. Dat is in de vergadering van jl. Vrijdag ge weest en Zondagnamiddag 2 uur bleek bij het aangaan van de kerk, dat bijna heel de straat verlichting brandde. Dat dient niet plaats te hebben. Spreker weet het nu ook niet meer. Deugt de leiding niet of zorgt het personeel er niet voldoende voor, dan dient dit toch geoon- stateerd te worden en dan moet men de na- latigen er maar uitgooien. Indien de directeur er kans voor ziet dit regelmatig te doen func- i tioneeren zou hij dat toch behooren te zeggen. j Spreker vindt het jammer dit hier zoo te moe- - ten uitspreken. De heer VAN DIXHOORN acht bet o,p grond van deze mededeeling dan zeker gewenscht, dat Burgemeester en Wethouders nader met voorsteller! bij den raad komen over de samen- stelling en organisatie van het personeel der gasfabriek. Hij vraagt zich af of het dan een fout is in de constructie van de straatverlich ting dan wel of het een gevolg is van de om- standigheid dat het geheele beheer in een hand zit. Hij vraagt zich ook af of de Gascommissie er iets aan kan doen, door het vaststellen van een n ad ere instructie, waardoor eventueel kan worden opgetreden. In elk geval eischt deze toestand veramlering. De VOORZITTER ziet er voor het oogen- blik geen mogelijkheid toe, verbetering te be- werken. De directeur heeft over het ontsteken en dooven der lantaams de leiding en spreker hoopt, dat deze mededeeling hier ter plaatse er aanleiding toe zal geven dat er verbetering koant. "c. De heer VAN DIXHOORN deelt mede otfficieus te hebben vemomen, dat dezer dagen de Minister van Waterstaat naar Axel en om- gevinig komt. Ongetwijfed zal dit bezoek in verband staan met de aanvraag tot doortrek- king van het kanaal van de Axelsche Sasslng naar Hulst en zal het wel in de bedoeling lig- gen dat het dagelijksch bestuur van deze en van andere betrokken gemeenten aanrakmg met den Minister zullen hebben. Indien dat ge beurt, zou spreker dat ten zeerste toeiuteh- - Spreker meent, dat het dan ook op den weg van het bestuur dezer gemeente zou liggen om te trachten den Minister te bewegen alsnog van rijkswege de zorg op zich te nemen voor den w-eg van Axel naar de Roode Sluis en de Bel- gische grens. Dit is van af Ter Neuzen en "or geheel Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen de weg in in-ternationaal verkeer met het centrum van Belgie. Het is volgens spreker zaak, dat die weg van staatswege wordt verbeterd en in orde gebracht, in verband met de wegbelasting die van de autolbezitters wordt enevorderd. Er wordt een belasting gevorderd van bijna 10© voor een auto die te nauwemocd 500 waard is, en dan komt men voor zoo'n weg, die eigen- iijk geen weg is en waar men op sommige tij- dem van het jaar niet door komt. Thans moet men van hier en uit Ter Neuzen naar Brussel over Gent, hetgeen een oiweg is van 22 K.M. hetgeen toch niet zoo gerin-g is te achten, ook voor het handelsverkeer met Lokerem, Dendermonde enz. zou dit van groote beteekenis zijn. WeMsiwaar is die weg opgenomen in het pro- vinciaal wegenplan, maar naar sprekers mee ning is men daarmede nog lang niet aan toe, dat die weg werkelijk verbeterd zal worden. Als dit van wege de provincie gebeuren moet, zal er nog heel wat water door de Schelde stroomen eer het is geschied. Naar sprekers meening is het feit, dat deze weg met in het rijkswegenplan is opgenomen er aan te wijten, dat Gedeputeerde Staten niet krachtiger zijn opgetreden. De toestand is nu nog erger geworden, nu de weg langs Roode Sluis door denzelfden Staat als heerbaan is aangewezen. Vroeger was te Overslag voor het invoeren van goederen uit Belgie „het" kantoor, en was Roode Sluis een bijkantoortje, nu is het omgekeerd en zegt de Minister van Financien ons: „menschen je moet met je in te voeren goederen langs Roode Sluis komen", maar dan dient er toch ook te Uit het Engelsoh door P. G. WODEHOUSE. 32) (Vervolg.) Sam voelde, dat hij zijn hersens bij el- kaar moest h-ouden. Hij had niet het min- sfre plan om voor al de millioenen van Pittsburgh een huis te verkoopen, dat ten eerste niet van hem was en ten tweede naast Kay Derrick gelegen was. ,,Het spijt mij..." begon hij. De heer Gunn liet hem niet uitspreken. ,,lk was wat te haastig," zeide hij. ,,Ik overha-astte. Mijn gewone fout. Toen ik in Nevada goud zoc-ht, noemden de j-on- gens mij ,,het Pistool". Ik moet u mijn omstandigheden duidelijker uitleggen. ,,0. ik begrijp uw omstandigheden." ,,U begrijpt, dat dit niet zoo maar een huis voor mij is; het is een reliquiekist." ,,Ja, ja, maar ,,Het omvat," zeide de heer Gunn en hij sprak de waarheid, Jets, dat mij heel kostbaar is." ,.Ja, maar... ,,Mijn jeugd ligt hier mijn heerlij-ke onbedorven, zalige jongensjeugd. Ik heb hier aan moeders knie gespeeid. Ik heb hier met haar den kinderbijbel gelezen. Hier stond ik bij moeder aan de piano en dan z-ei ze: zing... zing..." worden gezorgd, dat er eon behcorlijke weg is. Deze toestand is ontstaan sinds de exploitatie van de lij-n van de Zeeuwsch-Vlaamsche tram langs Roode Sluis. Spreker heeft in dezen ook al moeite gedaan, maar heeft nul op rekwest gekregen, hem werd geantwoord dat er geen aanleiding voor was, omdat de aansluitende weg in Belgie niet in goeden toestand verkeerde. Zeker, de aanslui tende weg in Belgie verkeert ook niet in al te besten toestand maar hij kan verzekeren dat, indien wij een goeden weg hadden tot aan den grenspaal, die aan de andere zijde der grens ook spoedig in orde zou zijn. Daarom zou hij gaame zien, dat ook eenige agitatie uitglng van het gemeentebestuur. Spreker is er eena been gereden toen de weg bestond uit plassen water en is daar met zijn auto doorgereden. Daarvan heeft hij foto's laten maken en daar- van een exemplaar gezonden aan H. M. de Koningin, aan den Minister van Waterstaat en aan dien van BinnenLandsche Zaken. Resul- taat heeft dat tot heden niet opgeleverd. Hij is van oordeel, dat het echter niet is uit te houden, om maar steeds hooge belasting te betalen en als men van zijn auto gebruik wil maken kilometers om te moeten rijden. Met nadruk verzoekt hij het dagelijksch be stuur eventueel den Minister te verzoeken daar eens een kijkje te wilien nemen. De VOORZITTER deelt mede, dat de aan- daoht van Burgemeester en Wethouders op deze zaak gevestigd is. De heer OGGEL deelt mede, dat hij bij de behandeling van het Rijkswegenplan in de Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft voorgesteld, geen genoegen te nemen met het ontworpen rijkswegenplan en te wijzen op de noodzakelijkheid dat deze besproken weg er ook op gebraoht wordt, met welk voorstel de Kamei zich unaniem heeft vereemgd. Er zijn dus reeds verschillende pogingen voor aangewend. d. De heer VAN DE BILT merkt naar aan leiding van de zooeven door den heer Van Dix- hoom geuitte klacht over het overdag branden der straatverlichting op, dat ook op andere plaatsen de automatische ontsteking niet blijkt mee te vall-en. Hem werd van elders meege- deeld dat men er ook mede sukkelt. De VOORZITTER: Dan zouden we een un der systeem moeten nemen. De heer VAN DE BILT: De lampen moeten voortdurend worden nagegaan. De VOORZITTER beschouwt dat niet zoo be- zwarend, men heeft hier echt een 100 lan- tsiinis. De heer VAN DE BILT merkt op, dat men er niet mee volstaat om alleen des morgens^te gaan kijkan of de lampen wel alle gedoofd zij-n, doch bij dit systeem automatische ontsteking kan een afwijking in den druk op een net, een onwillekeurig zwaardere druk, aanleiding zijn dat een aantal lampen overdag gaan branden. Men kan dus de schuld niet altijd op den direc teur of op het personeel steken. De VOORZITTER: Dat moest hij dan zeg- gen. e. De heer DIELEMAN merkt op, dat de heer Van Dixhoom zooeven de weg naai Roode Sluis ter sprake bracht, maar vraagt of de heeren Van Dixhoorn en Koster als lid der Staten van Zeeland er daar het hunne wel van hebben gezegd. t De heer VAN DIXHOORN deelt mede, dat ze het er daar over gehad hebben tot vervelens Hij deelt nog mede, dat daar steeds de vraag gebruikelijk is wat belanghebbenden er voor over hebben, omdat het ook n gemeentebe- I lang beschouwd wordt. In zek' opzicht is het al meende hij nu een hoogelijlc artistieke creatie te hebben gedaan, het laatste ge- stamelde woord b-edierf alles. Er ging een electris-che schok door Sam. Herinnerin- gen werden wakker door dat woord. Sing Sing! Nu wist hij, waar hij dien man het laatst gezien had. Het is de gewoonte van de vereeniging tot verhooging van het Zedelijk Bewust- zijn der Gevangenen om het eentonige le ven der veroordeelden wat op te vroolij- ken door tooneelvoorstellingen, die door de gevangenen worden opgevoerd. Als de ondernemende inbreker niet aan het inbreken is, leert hij wa-arschijnlijk de woorden van den een of anderen beken- den schrijver uit zijn hoofd om die op den eersten grooten avond voor te dragen. Naar een van deze voorstellingen een maand of acht geleden was Sam door een bevrienden journalist meegenomen. De held van den avond was toen geweest Thomas G. Gunn, toen eenvoudig een nummer in de rol van senator. De heer Gunn had zijn rede hervat. Hij had het weer over zijn moeder en sprak niet slecht. Maar hij boeide zijn gehoor niet meer. Sam ond-erbrak deze welspre- kendheid: .,Het spijt mij," zeide hij, ,,maar ik vrees dat dit huis niet te koop is." ,,Maar, mijnheer Shotter..." ,,Neen," zeide Sam. ,.Ik heb een zeer bepaalde reden om hier te wilien blijven. En nu vrees ik, dat ik u moet verzoeken..." ,,Zal ik vanavond nog eens aanloopen om nader over de zaak te spreken?" pleit- um dj] ptoisenng trp ae stoep stond. ,,Dat geeft toch niets. Ik ben boven- dien vanavond niet thuis. Ik dineer ergens anders." ..Is er dan niemand thuis!" vroeg juf- frouw Gunn, plotseling een pijnlij-ke stilte verbrekend. ,,Maar natuurlijk", zeide Sam, wat ver- baasd. ,,De man, die hier werkt. Waar- om?" x ,.lk bedacht alleen, dat hij ons het huis wel kon laten zien, als we terugkwamen." ..O juist. Nu goeden dag." ..Maar luistert u nu eens." Goeden dag", zeide Sam. Hij deed de deur dicht en ging naar de keuken. Snert, met zijn stoel tegen den wand geleund, rookte nadenkend een pijp. ,.Wie was daar,, Sam?" demand die het huis koopen wilde. Snert, er is iets niet pluis." ,.Hum?" ,,Weet je nog wel, dat ik je een man gewezen heb in die kroeg in Fleet Street." „Ja". ,.Nu, die kerel was het. En weet je nog dat ik zeide dat ik hem eerder gezien had?" „Ja." ,,Nu, weet ik waar. In Sing-Sing, daar zat hij zijn tijd uit." De voeten van den heer Tod-hunter kwamen met een bons op den vloer neer. Er is iets geks in dit huis. Snert. Ik sliep hier dien nacht, dat we aan wal kwamen en toen sloop hier een kerel ron-d dat ook wel. Maar ter illustratie hiervan deelt hij mede imdertijd met den Minister Van Gijn s-prekende over den verbindingsweg tusschen Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch-Viaanoereii, toen deze het er heen wilde sturen, dat de ge meenten, als belanghebbenden, daaraan zouden bijdragen, er op te hebben gewezen, dat hij er dan ook Amsterdam bij moest betrebken, want dat het toch wel zou voorkomen, dat er inge- zetenen van Amsterdam met hun auto langs dien weg zouden tuffen, en dan die gemeente er dus ook belang bij had. Hij wijst nog op het drukke handelsverkeer op den weg naar Roode Sluis met Belgie; wagenvoeren met baal- zakken gaan er langs, voor Lokeren. Maar niet alleen de menschen met automohielen hebben er last van, die met fietsen kunnen er soms ook niet door. f. De heer 't GILDE merkt op, dat er nog niets is gezegd over de fitters-kwestie, die men hier ook wel m-een-de te moeten bestempelen als een vitters-kwestie. Hij meent echter, dat deze, na al het stof dat er over opgeworpen is, hier niet onbesproken mag blijven. Van al de beweging die daarover gernaakt is, is niets over gebleven. Hij gelooft, dat de oppositie ook niet zoozeer ging tegen het aanstellen van een baas-fitter, maar wel over den persoon die het was geworden. Indien de heeren echter het accountantsrap- port hebben ingezien en er kennis van genomen hebben, dat er voor het gasbedrijf een wijzi- ging in de administratie zal worden aange- bracht dat er dagelijks een rapport zal moeten worden opgemaakt omtrent de lcwaliteit en kwantiteit van de gebruikte kolen, dat op een en ander meer zal worden gelet, dan gelooft hij, dat de leden wel overtuigd zullen zijn, dat een baas-fitter of onder-directeur voor de fabriak noodig is, en dat men dan niet mee zal komen voor de moeilijkheden waarvoor men nu gestaan heeft. Het gaat niet aa i zich daar maar lukruk tegen te verklaren. De directeur is een groot deel van het jaar ziek. Het gaat er dan maar over wie benoemen zal, de raad of Burgemeester en Wethouders. De VOORZITTER kan daarop alleen herna- len, dat deze zaak in de volgende vergader'ng zal behandeld worden. De beer DIELEMAN protesteert tegen de woorden van den heer 't Gilde, als zou bij zich maar lukraak omtrent de funct e va l baas- fitter aan de gasfabriek hebben uitges-proke*. Zijn betoog was er juist cp „ericht on! de vraag of een baas-fitter of onder-directeur noodig Is, eens goed onder de oogen te zien en hij heeft er op wilien wijzen, dat, indien. dat vroegei gebeurd was, men niet voor de moe l hr<len zou zijn komen te staan die men nu onderron- den heeft. Hij acht het no dig, da., als er ee* nieuwe functie wordt ingesteld, de gemeente- raad daarvan vooraf op de ho Je s. Hij voor zich meent, dat een fitter beter is dan een baas- fitter, maar de raad dient zich daarover te kunnen uitspreken, terwijl dan moet worde* Uiitgamaakt, of Burgemeester en Wethoudert, dan wel de gemeenteraad moet benoemen. Dit is zakelijk en een goed accoord maakt een zactl- te scheiding. De heer VAN DE BILT verlaat de vergade ring. g. De heer 't GILDE vraagt of er nog eem conference met een vertegenwoordiging uit de werkloozen heeft plaats gehad en zoo ja wat het resultaat daarvan geweest is. De VOORZITTER verklaart, dat het hen* genoegen doet, dat die vraag mg gesteld worrdt, aangezien hij verzuimd heeft daarover iets *ee te deelen. De eerste onderteekenaar van he* verzoek, Seghers, is bij hem geweest, en begox van wien ik weet. dat hij een schurk is, komt hier met een verzonnen verhaal om dit huis te krijgen. Wat denk je er van, Snert?" ..Zal ik je zeggen. wat ik denk," zeide de heer Todhunter ongerust. ,,Ik denk, dat ik meteen een flinken waakhond ga koo pen." ,.Dat is een goed plan." ,,Ik houd niet van die schurken, die hier rondsluipen. Ik had een neef bij den lom- merd, dien door een inbreker met een an- tieke vaas de hersens werden ingeslagen. Dat kreeg ie er voor, omdat ie 's nachts wat hoorcLe en naar beneden kwam." „Maar wat steekt hier achter? Wat maak je er uit op?" ,,Daar heb je me te pakken", zeide Snert openhartig. ,.Maar dat zal mij niet belet- ten om een hond te koopen." ..Best. Maar een, die goed valsch is." ,,Ik zal een hond nemen," zeide Snert plechtig, ,,die spijkers vreet en zijn eigen moeder den strot afbijt". HOOFDSTUK XVI. Een verbazingwekkende verklaring van Snert Todhunter. Sam was dien avond te eten gevraag-d ten huize van zijn ouden vriend, den heer Willoughby Braddock in John Street, Mayfair, en om tien m-inuten voor ach ten scharrelde de heer Braddock in de zit- kamer rond en ondervroeg zijn huishoud- ster juffrouw Martha Lte*^ett. Zijn gas- aiilVXTCXeil 011 het laatste kwartier, bevend van zenuwen, omdat hij een volmaakt gastheer wilde zijn was hij het heele huis doorgehuppeld, zoo nerveus. om de wcor-den van Sleddon, zijn huisknecht aan te halen dien hij, door plotseling uit de flauwverlichte eet- kamer te stuiven op zijn tong had laten bijten. zoodat hij bijna een blad met glazen had laten vallen zoo zenuwachtig als een ouwe kip. Beneden werd als algemeen eindoordeel uitgesproken, dat de heer Willoughby Braddock als ceremoniemees- ter hoogst ongenietbaar was. ,,Weet u nu heusch, dat alles puik in orde is, juffrouw Lippett?" Alles is in orde, jongeheer Willy", antwoordde de huishoud-ster rustig. Deze gevreesde vrouw verschilde in zooverre van haar dochter Claire, dat zij lang was en een adelaarsneus bezat. Aan gezien ze behoorde tot de welbekende Bromagefamilie uit Marshott-in-the-D'ale, had ze met gepasten trots den Bromage- neus zich zien ontwikkelen bij al haar zoon-s en dochters en in stilte had ze het altijd betreurd dat Claire, haar ii-eveling. die zooveel geerf-d had van haar sterk en vastbesloten karakter, nu juist degene van haar kinderen was, die op nasaal qe- bied meer aard-de naar den minderen ofte- wel Lippett-kant. Mijnheer Lippett was een niets-zeggend manneke geweest, eigenlijk niet waardig om te huwen met een Bromage en zeker niet om uiterlijk geevenaard te worden door zijn best uit- gevallen dochter. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 9