Tp~cT¥f! Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. PREDIK BEXJRTEN iMej. W. de Koster dankte ilamens de cursisten de leeraren voor het pepeven on- derwijs en bood elk als blijk van waardee- rinp een fraai peschenk aan. De burpemeester, de heer Huizinpa, hield een rede waarin hij het proote be- lanp van bebouwinq van den bodem uit- eenzette, daar het de bodem is, die alien voedt. Als door een meer intensieve bo dem cultuur het Zeeuwsch-Vlaanderen poed paat zal het Ter Neuzen niet slecht pa in. Ook vestipde hij de aandacht op de s ijpende lijn, die in dit onderwijs hier zit. ■la een eerste kleine cursus heeft nu een prootere cursus dit vakonderwijs penoten en nop veel meer anderen moeten de pe- lepenheid hiervoor aanprijpen. Tevens vestipde hij de nadruk er op, dat dit on derwijs bij hem en ook bij het qemeente- bestuur de voile belanpstellinp bezit. De heer H. de Rept sprak namens de Commissie van Toezicht en roemde het verkreqen succes. De heer H. L. K. Leijs wees op het be- lanp voor den vooruitpanp in deze plaats van de pas opperichte Vereeniptmp van Oud-leerlinpen van Tuinbouwcursussen. GIROLOKETTEN OP POST- KANTOREN. Met inpanp van 2 April wordt de qe- lepenheid peopend, op de postkantoren ook na 15 uur, tot het tijdstip van sluitinq van den dienst der Rijkspostspaarbank, op pjrorekeninpen pelden te storten, waar- voor spoedbehandelinp wordt verlanpd. Voorts kan eveneens pedurende dien tijd uitbetalinq plaats vinden van cheques op welker adviezen spoedbehandelinp is toepepast. NIJVERHEIDSONDERWIJS. De heer Ir. G. de Rept, electro-tech- nisch inpenieur alhier, leeraar aan de am- bachtsschool alhier, staat no. 1 op de voor- dracht ter benoeminp van een directeur aan de ambachtsschool te Emmen. ZILVEREN AMBTSJUB,ILEUM. Gisteren herdacht de heer J. Risseeuw, buitenbode bij de posterijen, voor de be- stellinp naar de buurtschap Spui, zooals pemeld, zijn 25-jariq ambtsjubileum. Het ontbrak hem niet aan blijken van belanp stellinp. zoowel van de zijde van het pu- bliek. als van directeur, ambtenaren en beambten van het post- en teleqraafkan- toor alhier. De laatste bezochten den jubi- laris in zijn woninp, waar zijn collepa, de heer Van Riet, hem namens alien toesprak en hem als herinnerinp aan dezen dap een peschenk aanbood. PAARD OP HOL. Vrijdap j.l. onpeveer 12 uur, bracht het meisje van L. v. d. W. alhier met paard en wapen melk rond op .Java Toen zij het dier bij den teupel wilde prijpen, schrok het paard en sloep op hoi. Bij het passeeren van den hoek nabij bakker Jan- sen, reed het wapentje tepen de stoep en Viel om, waardoor het paard tot staan werd pebracht. Behalve dat er 20 eieren braken. pebeurden er peen verdere onqe- Iukken. TE WATER GEVALLEN. Zaterdap jl. 5 uur namiddap reed P. v. D., arbeider van C. W., Nieuw Neuzen- polder alhier, per rijwiel lanqs den Mid den Kanaalarm in de richtinp dezer stad. Hij maakte wat pekheid tepen enkele meisjes en daar hij voor een harer wilde uitwijken rond een daar staande meer- paal, reed hij in het kanaal. Zekere J. D. en M. M. van Hoek sta- ken het rijwiel van het slachtoffer, dat op den leant was blijven lippen, toe en trok- ken hem op het droqe. Daarbij viel dat rijwiel te water, dat op zijn beurt door C. W., sluisknecht, met een haak werd oppehaald. iMet een nat pak is v. D. direct naai huis qefietst. GESIGNALEERDEN. Zaterdaqmorqen jl. zap een apent van politie alhier loopen A. E. L., wonende te St. Nicolaas, een Belpisch koopman, die nop een vonnis van f 5 te poed had. Na zijne arrestatie betaalde hij de boete, waama hij werd vrijpelaten. Demzelfden morpen arresteerde de re- chercheur van politie op de in aanbouw zijnde cokesovens te Sluiskil den Belp A. v. C., wonende te Assenede, die nop 2 boete betalen moest. Nadat dit pe- schied was, is hij in vrijheid pesteld. Tenslotte zij vermeld, dat een politie- apent in de middensluis alhier pisteren zap lippen een Belpisch schip, waarvan de schipper F. J. P. eveneens nop f 2 boete moest betalen. Hij werd vrij pelaten, na dat hij dit peld had afqedraqen. POLITIE. De Inspecteur van politie alhier maakt bekend, dat omtrent de navolpende pe- vonden voorwerpen inlichtinpen tf beko- men zijn aan de daar achter vermelde adresse n t Duif, M. Witte, Dekkerstraat 39. Repenmanteltje, J. Scheele, Lanpe Kerk- straat 48. Broche, Wed. Bruppeman, Noord- straat 103. Auto-sleutel, J. Verhelst, lste Verbin- dinpstraat 4. Melkbussleutel, A. C. Heijens, Baan- dijk 3a. \Kindertaschje, G. Dees, Markt 19. Parapluie, Bode Gemeentehuis (deze hanpt daar reeds peruimen tijd). COMMISSIE IN ZAKE DE ZEEUWSCH-VLAAMSCHE WATERLEIDING. Naar wij vernemen heeft het mode- ramen van de commissie van onderzoek in zake de Zeeuwsch-Vlaamsche Water- leidinpmaatschappij. benoemd in de op 14 Februari 1.1. pehouden verpaderinp, waar in ook de commissie werd pei'nstalleerd, inmiddels reeds 2 verpaderinpen pehou den. Het benoemde uit zijn midden tot secretaris, den heer J. G Ramaker te Breskens. Bij de besprekinp van de werkwijze dei commissie besloot het moderamen, ten- einde het aan alien mopelijk te maken zich ten voile uit te spreken over de verschil- lende onderwerpen die zich in verhand met het waterleidinpvraapstuk voordoen en die de leden der commissie in het on derzoek zullen willen betrekken. de com missie te verdeelen in 3 secties, die ieder eerst afzonderlijk zullen verpaderen. Daarop is eene verdeelinp dier secties pemaakt, waarin zooveel mopelijk de ver- schillende proepen waaruit de commissie bestaat, zijn vertepenwoordipd. Voor de eerste sectie zijn aanpewezen de heeren I. Cappon te Breskens, P. Stal- laert te Kloosterzande. J. C. le Bleu te Breskens, F. B. G. de Meijer te Ter Neu zen, Ch. Claessens te Axel, I. A. Risseeuw te Oostburp, E. Lockefeer te Hulst, 't Kindt te Niieuw-Namen, A. J. Anthonis- se te Bierviet, J. de Feijter Lz. te Axel, P. .W. Maarleveld te Biervliet. F. Dieleman te Axel en H. J. Colsen te Ter Hole. Aan deze sectie zijn toepevoepd de leden van het moderamen W. J. Mazzola te Hulst en A. H. L. de Bel te Sas van Gent. Tweede sectie: A. H. de Milliano te Waterlandkerkje, R. Verschaffel te Sas van Gent, A. H. J. Beuninph te Groede, W. Hoepen te Sluis, A. A. de Haan te IJzendijike, A. t Gilde te Axel, H. R. J. van der Veen te Ter Neuzen, A. H. Schuurs te Sas van Gent, A. de Visser te Axel, E. Verhapen te Graauw, A. Salome te Breskens en Van t Westeinde te Hulst. benevens de leden van het moderamen M. C. Geerts te Hulst en A. I. Leenhouts te Retranchement. En De ouwe man Verloot. L - o - o -1, loot. Verloot Derde sectie: J. Scheele Wz. te Bosch- kapelle, P. Voet te Honitenisse, C. Verlin- de te Ter Neuzen, H. J. Colsen te Sluis kil, N. A. Hamelink te Ter Neuzen, A. P. J. de Blieck te Koewacht. B. I. Zonnevijlle te Ter Neuzen, J. J. Wallien te Breskens, L. M. de Kok te Biervliet, H. G. Fraser te Oostburp, E. P. van der Werff te Sluis en I. van Melle te Breskens, benevens de leden van het moderamen N. J. Harte te Ter Neuzen en J. G. Ramaker te Bres kens. De eerste sectie is ter verpaderinp opperoepen op 4 April, de derde op 5 April en de tweede op 12 April a.s. Deze verpaderinpen zullen worden pe- leid door den voorzitter van het bestuur, den heer J. G. van Niftrik. Als leiddraad voor de besprekinpen zullen dienen de rapporten 1923 en 1926 van het Rijks- bureau voor Drinkwatervoorzienlnp, ter- wijl het overipens den leden natuurlijk vrij zal staan alle punten die zij wenschen in de secties naar voren te brenpen. EEN NIEUWE ZEESLUIS TE TER NEUZEN. De correspondent van de ,,N. R. Crt. te Brussel meldt: Baels, de Belpische minister van open- bare werken, had een onderhoud met een delepatie van de Gentsche Kamer van Koophandel, waarbij zich ook de burpe meester en een der wethouders van de stad Gent hadden aanpesloten. De dele patie betoopde, dat het bouwen van een nieuwe zeesluis te Ter Neuzen een levens- kwestie is voor de haven van Gent, daar de huidipe sluis niet meer beantwoordt aan de eischen van de proote scheepvaart. Minister Baels verklaarde het met deze opvattinp volkomen eens te zijn en be- loofde de kwestie in de eerstkomende ver paderinp aan den ministerraad te berde te zullen brenpen. Ook sprak hij de hoop uit, een eerste crediet voor de uitvoerinp van dit werk in de beprootinp voor 1929 te kunnen opnemen. GEMEENTERAAD VAN AXEL. In de op Dinsdap a.s., des voormiddaps 10 ure, te houden openbare verpaderinp van den pemeenteraad alhier, komen de volpende punten in behandelinp: 1Notulen. 2. Inaekomen stukken. 3. Verzoek van het Bestuur der V. V. V. om in de maand Aupus- tus a.s. eenipe schoollokalen in pe- bruik te mopen hebben voor eene tentoonstellinp. 4. Voorstel tot onderhandsche ver- huur van een perceel prond nabij het Zwaantje (pemeente Ter Neu- zen). 5. Schrijven van heeren Ged. Staten, waarbij de meeninp wordt pe- vraapd over, het beroepschrift van den Hoofd-Inspecteur der Volks- pezondheid. inzake afscheidinp van den Vledschkeurinpsdienst door de pemeente Zaamslap. 6. Verzoek van N.V. Auto- en Mo tor handel en Verhuurinrichtinp v/h Mannaert-Geers om de inpetrok- ken subsidie voor 1928 voor de Autobusdienst Axel^Koewacht Hulst dit jaar alsnop toe te kennen. 7. Verzoek van den heer J. A. van Hoeve, om verhoopinp van de sub sidie, ten behoeve der frobelschool. 8. Voorstel tot wijzipinp der beproo tinp Vleeschkeurinpsbedrijf dienst 1927. 9. Aanbiedinp van den heer Jan de Rept, om het terras, rondom de muziektent van den zomer met pladiolen te planten. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal pevallen van besmettelijke ziekten over de week van 18 tot en met 24 Maart in de provincie Zeeland be- droep: Roodvonk. Goes 1, Middelburp 1, O. en W. Souburp 1. Meninpitis: 's Heer-Arendskerke 1. AFSCHEID VAN DEN HEER H. J. G. HARTMAN ALS GRIFFIER DER STATEN VAN ZEELAND. Zaterdap heeft de heer H. J. G. Hart- man, priffier der Staten van Zeeland na een werkzaamheid van bijna 47 jaar op de Provinciale Griffie, zijn taak neerQelepd. Des morcjens had hij de ambtenaren in de verpaderzaal van Ged. Staten penoodipd en heeft hij hen daar dank pebracht voor den steun die hij steeds van hen heeft ondervonden. Namens de ambtenaren werden deze woorden beantwoord door den heer Mr. B. D. H. Tellepen, tot nu toe referendaris maar vanaf 1 April priffier, zulks onder aanbiedinp van een schilderij, voorstel- lende een pezicbt in Bruppe, als herinne rinp aan de ambtenaren. Des middaps vereenipden zich in de zelfde zaal tal van leden van de vereeni- pinpen van burpemeesters en secretarissen van enkele prootere pemeenten. Namens de vereenipinqen, voerde het wcjord, de heer Jhr. W. Z. van Teijlinpen, burpe meester van Oostkapelle en Serooskerke en bracht den heer Hartman dank voor den steun die hij altijd voor de pemeente- besturen is peweest. Dit onder aanbie dinp van een peschenk, dat naar keuze zal bestaan uit eene radio-installatie of een boekenkast en een album met de namen der deelnemers, waaronder niet de bur pemeesters en secretarissen van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, die afzonderlijk hun hulde willen brenpen. Namens de prootere pemeenten, waar van de betrokken autoriteiten niet bij de vereenipinqen zijn aanpesloten, voerde de burpemeester van Middelburp, de heer P. Dumon Tak het woord en bracht ook den heer Hartman dank voor den steeds ondervonden steun. De heer Hartman dankte voor de hem pebrachte hulde, die te veel eer is, omdat hij slechts zijn plicht heeft pedaan, Maar spreker ziet er een bewijs in van de vriendschappelijke verhoudinp met de schenikers. AANBESTEDINGEN. Door den hoofdinpenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburp, zal Woensdap 11 April worden aanbesteed: het uitvoeren van bestortinqen op de verdedipinpswerken lanps en in de Wes- ter-Schelde op den vooroever bij Ter Neuzen, behoorende tot de werken van het kanaal van Ter Neuzen (raminp 550 3. T.). het verbeteren door middel van steen- slapverhardinp met asphaltvullinp van een pedeelte van den Rijkswep Ter Neu zenBelpische prens, alsmede een pe deelte van den Rijkswep Sluiskil-Axel- Kijkuit. Geraamd is voor het eerste per ceel f 29.000 en voor het tweede f 33.200, massa f 62.200; het plaatsen of verplaatsen van ijzeren- en het trekkenVan houten en ijzeren meer- palen lanps den westelijken arm van het kanaal van Ter Neuzen en van den Mid den kanaalarm te Ter Neuzen. Raminp f3200; en op 18 April: het onderhouden van teer- en carbolineumwerk van kunstwer- ken, aanleqplaatsen en verdere inrichtin- pen behoorende tot het kanaal van Ter Neuzen en de Rijkswaterleidinpen, bewes- ten en beoosten het kanaal en het uitvoe ren van daarmede in verband staande werkzaamheden in 2 perceelen. Raminp le perceel f 1000, 2de perceel f 3000, massa f 4000. ZAAMSLAG. Zaterdap 1.1. werd door een voorbij- tjanper oppemerkt, dat een bepin van brand was ontstaan in de timmermans- werkplaats van den heer C. Wisse. Door spoedip inprijpen werd deze pebluscht. Zij was ontstaan door het spelen met lucifers door kinderen. KOEWACHT. Dezen zomer zal het 25 jaar peleden zijn, dat de Cooperatieve Boerenleenbank alhier is oppericht. Het bestuur heeft be- sloten dit feest niet onopqemerkt te la ten voorbijpaan. Zondap 15 April zal een alpemeene verpaderinp pehouden worden, waarop zal perepeld worden op welke wijze dit heupelijk feit zal pevierd worden. De Bank, in 1903 met 45 leden beponnen, telt er thans 225 en heeft een reserve van ruim 20.000 pulden. Van de 45 oprich- ters zijn er thans nop 19 lid, terwijl de heer A. Geerards pedurende 25 jaar de betrekkinp van kassier he'eft waarpeno- men. VOETBAL. Terneuzen pinp pister op bezoek naar Axel, voor het spelen van een vriend- schappelijken wedstrijd. De uitslap was 21 voor de thuisclub. BELGIe—HOLLAND. Er bestond pisteren zeer proote belanp stellinp voor de 35ste officieele landen- ontmoetinp tusschen het Nederlandsche en Belpische voetbal-elftal, die op het Anitwerpsche sportterredn zou worden pe- speeld. Men had het ditmaal bijzonder met het weer petroffen en in den voormid- dap wemelde het in 't centrum der Schel- destad van de talrijke Hollanders, die voor het bijwonen van den wedstrijd wa- ren oppekomen, waaronder zeer velen per auto. Reeds m?t den rniddap bepon de uittocht naar het terrein van den wed strijd, waarbij het lanps den wep zoo druk was, dat ook de auto's anderhalf uur noo- dip hadden voor den wep van 7 K.M. Toen het 3 uur was, en het tijdstip van den aanvanp was aanpebroken, waren er circa 42.000 toeschouwers. Het radio-persverslap, dat anders vrij vlot het verloop van den strijd weerpeeft, kwam ditmaal mebflroote tussohenpoozen, hetpeen wel blijkt uit onderstaand verslap. Voor den aanvanp werd Dr. Swarten- broeckx, die 50 internationale wed- strijden meemaakte door den voorzitter van den Belpischen Voetbalbond pehul- dipd. Ook ontvinp de Hollandsche vete- ra'an Denis, die den Belpischen met het aantal internationale wedstrijden zeer nabij volpt, een hulde. De Hollandsche aanvoerder won den oppooi, doch voordeel paf zulks ditmaa! niet, aanpezien het onpeveer bladstil was. In verband met den uitslap van den te Amsterdam pespeelden wedstrijd zat er spanninp in, omtrent den uitslap, die zeer onzeker was. De Hollanders pakten ter- stond flink aan. en hadden blijkba.ar lust de zepe te behalen, doch die ontbrak even- min "bij de Belpen, die zich verweerden en wederkeerip aanvielen. Eenipen tijd na den aanvanp van het spel bezweek de balustrade van een der tribune's voor standplaatsen door den I druk van de daarop aanwezipe personen en kwamen vele dames en heeren te val- len. Gelukkip werd een paniek bezworen en was spoedip deskundipe hulp aanwe- zip voor het verzorpen van de pewon- den, hetpeen door peneesheeren en pleep- zusters peschiedde, terwijl enkele zieken- auto s werden perequireerd om enkele patienten naar het pasthuis over te bren pen. Vermoedelijk had een daarvan een rib pebroken. Dit incident was aanleidinp dat een aantal toeschouwers het veld ver- lieten. Het spel was ondertusschen voor 10 miniuten qestaakt, daar ook het publiek in het veld was pekomen en Bastin peen plaats had om voor de Belpen een corner te verwerken. Het spel pinp over en weer, zoowel het Nederlandsche als het Belpische doel kwam herhaaldelijk in pevaar, doch de poede, waaronder keiharde schoten op korten afstand werden zoowel door Van der Meulen als door Caudron pestopt, of pinqen over of tepen de lat, Evenmin leverden de toepewezen strafschoppen lets op. De rust pinp in met een bianco stand. Na de rust bleef de verhoudinp vrijwel dezelfde. De Hollandsche voorhoede had blijkbaar haar dap niet, want verschillende ballen werden blijkens het verslap tot zelfs voor open doel verknoeid. Geruimen tijd was reeds pespeeld, toen het den Belpi schen speler Moeschal, dank zij een fout van Van Boxtel pelukte den bal vrij te maken en onder den vallenden Van der Meulen door in het Nederlandsch doel te sc hie ten. Dit doelpunt werd vooral door de Bel pen met uitbundip pejuich beqroet. Daarna zetten ook de Hollanders er al- les op om een teqenpunt te krijpen, en naar het radio-verslaq te oordeelen traden zij toen zeer krachtip op, doch de Belpi sche doelverdediper had zijn specialen poeden dap en wist'zijn doel schoon te houden, behoudens den bal die Schipper in het net schoot. doch welk doelpunt tot teleurstellinp der talrijke Nederlanders werd peannuleerd, omdat de bal reeds „uit" was peweest. Tot het laatste oopenblik trad het Ne derlandsche elftal zeer offensief op. maar het pelukte niet de hechte verdedipinp der Belpen te doorboren, en met den stand 10 ten voordeele van Bel pie eindipde deze wedstrijd, die door de Belpen welver- diend is pewonnen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank, Middelburp Zittinp van 30 Maart 1928. De volpende zaken werden behandeld: M. A. M., oud 32 j., herberpier te Oost burp, was door den kantonrechter te Oostburp weqens overtredinp der Jacht- wet te Oostburp op 21 November 1927 veroordeeld tot 2 maal f 20 of 2 maal 20 dapen hechtenis met verbeurdverklarinq van het peweer. De verdachte was in hooper beroep pekomen. Eisch bevestipinp vonnis van den kan tonrechter. F. d. H., oud 27 j., koopman te IJzen- dijke, werd beklaapd, dat hij op 21 Febru ari 1928 te Hoofdplaat 20 ledipe kunst- mestbalen, die door misdrijf waren ver krepen heeft pekocht van A. E. d. K. voor f 3,80. Eisch 40 boete of 40 dapen hecht. A. E. d. K., oud 2'5 j., arbeider te Hoofd plaat, werd verdacht, dat hij op 14 Febr 1928 fce Hoofdplaat heeft weppenomen 20 ledipe kunstmestbalen, toebehoorende aan C. E. Buijsse. Eisch f 40 boete of 40 dapen hecht. C. J., oud 43 j., melkveehouder te Mid delburp, was door den kantonrechter te Middelburp weqens het afleveren van melk van ondeupdelijke samenstellinp qe- pleepd op 7 December j.l. en 19 Jan. j.l. veroordeeld tot 800 of 2 maanden hecht. en 3 maanden hecht. Eisch bevestipinp vonnis van den kan tonrechter. DE GASKWESTIE TE HULST. Bij de behandelinp van de zaak tepen den 42jaripen H. C. V-., vroeper directeur, thans gasmeester te Hulst, voor de recht- bank te Middelburp, werden Vrijdap een drietal petuipen pehoord. Getuipe H. Schneider, vertepenwoor- diper van de firma Geutsch te Amster dam, zeide 23 jaar bij die firma werkzaam te zijn en dat er steeds pelden aan ambte naren worden qeqeven om relaties te on derhouden. Hij weet niet of dit ook qe- beurt om relaties te verwerven. Verdachte heeft hem niet over zijn qroot pezin (vol- pens den president 10 kinderen) pespro- ken en hem ook niet om piften pevraapd. Hetpeen pepeven wordt paat van de winst der firma af en heeft peen invloed op den prijs van het artikel en brenpt dus aan de pemeente peen nadeel toe. Getuipe han- delde op last van zijn chef en weet niet of er verband bestaat tusschen de piften en de bestelliripen. De off.icier van justitie, Mr. baron v. d. Feltz, wijst er op, dat er nimmer over de piften werd pesproken en vraapt of dit peen bewijs is dat men voelde, dat de zaak niet zuiver was. Getuipe weet dit niet en kan dit ook niet inzien. De verdediper, Mr. Lambooij, stelt een paar vrapen, waarop petuipe o.a. ant- woordt, dat de uitkeerinqen pewoonliik eens per jaar plaats hadden. De tweede petuipe, P. Kreijns, verte- qenwoordiper der Scheepvaart- en Steen- kolen-Maatschappij te Rotterdam, zept, dat ook hij hem verdachte nooit over zi]n qroot qezin sprak, wel heeft hij hem eens peld pevraapd. Het peld, dat aan ver dachte pepeven werd had peen invloed op kwaliteit of prijs van de peleverde steen- kolen. Dit peven van peldsbedrapen pe- beurt mede om klanten te behouderi en is alqemeen pebruikelijk 'De derde petuipe, Mr. Truffino, burpe meester van Hulst, zept, dat de instructie van verdachte, toen hij chef-pasmeestei was. ook bleef bestaan na zijn benoeminp tot directeur. Verdachte was ook boex- houder en verdiende als directeur f 3600 en als boekhouder f 400. Het was petuipe INGEZONDEN MEDEDEELINGEN nooit oppevallen, dat verdachte te proof leefde, maar toen hem daarop van andere zijden werd pewezen, heeft hij tepen den accountant wel eens qezeqd, zou V. peen peschenken krijpen. Dat dit het qeval was is echter thans eerst bij het alpemeene onderzoek naar de corrupties bij de qas- fabrieken uitqekomen. Op verschillende vrapen van rechters, officier en verdediper deelt petuipe nop mede, dat de verhoudinp tusschen hem en verdachte den Jaatsten tijd niet vlot was, Het is hem niet bekend, dat er in een kas- sierskantoor door verdachte werkzaam heden zijn verr.icht in strijd met zijn in- structies. Op een vraap van Mr. l^ambpoij of on der beheer van petuipe peen werkzaam heden van dien aard zijn verricht, zept petuipe, dat zeker bedoeld wordt 't plaat sen van een peiiser in zijn woninp en het daarbij leppen van enkele buizen. Hij wijst er echter op, dat in een kleinere plaats als Hulst zulk werk door de pas- fabrieken meer pebeurt en dat met zijp weten op de pasfabriek peisers in voor- raad waren. Daar de beide andere petuipen, W. Wilson en S. Kenens niet aanwezip kon- den zijn, werd de zaak hierna peschorst tot Dinsdap a.s., maar werd eerst door den officier van justitie qezeqd, dat hij een wijzipinp in de dapvaardinp wenscht aan te brenpen, waardoor aan verdachte ook ten laste wordt qeleqd, dat hij door toe zicht te houden op werklieden der firma Wilson, in strijd handelde met zijn instruc tie, waarin staat, dat hij zonder toestem- minp van Burp, en Weth. peen nevenbe- trekkinpen map waarnemen. De verdediper zal Dinsdap mededeelen of hij daar in bewillipt. VONNIS BEVESTIGD. Het Gerechtshof te 's Gravenhape heeft bevestipd het vonnis der rechtbank te Middelburp, waarbij T. v. d. W. te Ter Neuzen, weqens meineed werd veroor deeld tot 6 maanden pevanpenisstraf. DE DIRECTEUREN DER GASFABRIEKEN VAN WINTERSWIJK EN ZUTPHEN VOOR DE RECHTBANK. Voor de rechtbank te Zutphen werden Vrijdapmiddap behandeld de zaken tepen de directeuren der pasfabrieken te Winterswijk en Zutphen. Allereerst stond terecht G. A. S., direc teur der pemeente-pasfabrieken te Win terswijk, aan wi^n ten laste was pelepd, dat hij als directeur dier pasfabriek en als zoodanip belast met het doen van bestel- linpen van voor de exploitatie van pe- noemde fabriek noodipe poederen, althans belast met het uitbrenqen van advies aan de qascommissie der pemeente W^inters- wijk voor bestellinpen als bovenbedoeld, pelden zou hebben aanpenomen en werd tepen hem f 40 boete pevorderd. Hierna werd behandeld de zaak tepen J. H. A. A. directeur van de pasfabriek te Zutphen, beschuldipd van het aanae- men in of omstreeks April 1926 te s Gra venhape van een pift van f 150 van de N. V. Nederlandsche Gasmeterfabriek Georpe Wilson, wetende dat die pift hem pedaan werd om hem te bewepen, zonder daardoor in strijd met zijn plicht te han- delen, bij die firma bestellinpen te doen De eisch tepen verdachte luidde f 200 boete of een maand hechtenis. Tijdens de behandelinp d^r zaak had in een der qanqen van het perechtspebouw een incident plaats. Aan den heer Van der Stel was bekend peworden, dat wet- houder Wapener uit Zutphen hem in een openbare verpaderinp had uitpescholden voor ..ploert". De heer Van der Stel ver- zocht .den wethouder deze beleedininq in te trekken. Toen de heer Wapener dat weiperde, paf de heer Van der Stel hem een slap in het pezicht. De heer Van der Stel werd daarop door rijkspolitie uit het perechtspebouw verwijderd. Goede Vrijdap, 6 April. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9V2 u., Ds. A. Timmerman, Be- diening van het H. Avondmaal en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 's Avonds 5V2 a-> Ds' E- Raams, Bevestiging Lidmaten. Voorbe- reiding H. Avondmaal. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 's Avonds 5V2.u-, Ds- A. B. W. M. Kok. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd E. d'Hondt, dienstbode, O 196c, van Rotter dam. L. Barentsen, dienstbode,Burgemeester Geillstraat 18, van Vlissingen. P. de Rijk, tuinkn., N. Kerkstraat 17, van Boschkapelle. D. J. Romefjnsen, timmerman, Lange Kerk straat 6, van Yilvoorde. J. H. Bruggeman, schoenmaker, Vischsteeg 4, van Breskens. K. Detische, dienstbode, Dijkstraat 10/12, Essen (D.) S. C. de Jonge, zonder, P 27, van Hoek. Vertrokken: D. de Feijter, timmerman, Nieuwediepstraat 3, naar Eindhoven. C. Bruin, loods, Grenulaan 32, naar Vhssin- g^n. J. J. Vervoort, koopman, Kazemstraat 8, naar Geldrop. Wed. L. de Vos, zonder, Landstraat 14, naar W achtoboke M. F. van Driel, dienstbode, Tholensstraat 59, naar Vlissingen. C. de Krijger, varensgezel, Tholensstraat 51, naar Rotterdam. W. Wijga, loods, Noordstraat 99, naar Vlw- smffGn# L. C. M. Jonkheijm, dienstbode, Noordstraat 72, naar Stoppeldijk.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2