Gesprongen bander Groot BAL Merrien INBOEDEL, 1 1 - - "Vuwe huid schrale !i ppen GEMENBDE BERICHTEN. kD VERTENTIEN. Reisbureau ..The Zeelandia Express' - Goedkoope - reisgelegenheid Aanbesteding. Openbare Verkooping, een Woonhuis en Erf Openbare Verkooping. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. INGEZONDEN STUKKEN. VERKOOP1NGEN EN AANBESTEDINGEN. RECHTSZAKEN. ZEEVAARTMAATSCHAPPIJ „SCHELDESTROOM." SCHEEP V AARTBE WEGIN G. LEO MlTHEUS SMITS, Adrians Wiihelmina Stouthamer, Zaterdag 17 Maart 1928 Entree voor Heeren £0 cent. Dames 30 cent. BESTE VEULENDRAGENDE SEVERIN HESSEN, J. A. M. GELUK, A 37, Oud-Vosmeer. Dinsdag 20 Maart 1928, Het bouwen van Houtioodsen, (oppervl. 1700 M2.) met Fabriek voor houtbewerkingen, Garage met bijbehoorende werken op een ter- rein aan den Stationsweg te Ter Neuzen. VRIJDAG 16 MAART 1928, Zeer net onderhouden i Bij Apoth vfcrachillende gemeenten (door den Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Land- feouw) steun en voorlichting aan het klompen- m«kersbedrijf in alle provincien (door den Minister van Arbeid, Handel en Nijver- Wiid); vergunningen krachtens de Arbeidswet «us in de vlasbewerking 10 uur per dag en 55 uur per week te werken (door de atsbei dsi nsp e c tie overleg tusschen de Departementen van - Marine. Buitenlandsche Zakep, .Water- staat, Binnenlandsche Zaken en Land- bouw en Arbeid. Handel en Nijverheid •vex behoud van het havenverkeer te Ter Neuzen; onderzoek door 's Rijkswaterstaat naar «ien invloed tfan de loozing der rijkswate- ren op de ontwatering van streken, welke Van den hoogen waterstand te lijden heb- ben; onderzoek, opgedragen door den Mi nister van Waterstaat, in zake verruiming van opslagplaatsen bij de haven van Ter Neuzen; een toeslag uit 's Rijks schatkist aan de verbruikers van electrischen stroom Voor vlasbewerking. V erder werd krachtig bevorderd het faan werken van Zeeuwsch-Vlaamsche arbeiders in Belgie, Frankrijk en Duitsch- land (Zeeuwsch-Vlamingen heboen steeds in grooten getale buitenlands qewerkt). Er zijn landarbeiders in Frankrijk, bouw vakarbeiders en grondwerkers in Belgie gepiaatst en in 1927 weer voor het eerst in Duitschland 20 bouwvakarbeiders, 23 landarbeiders (als bietenrooiers) en eenige grondwerkers, alien uit Oostl. Zeeuwsch- Vlaanderen. Voor 1928 is in voorbereiding plaatsing van seizoenarbeiders in den landbouw en van bouwvakarbeiders in West-Duitsch- land en van ongeschoolde arbeiders in Belgie. lje emigratie van landarbeiders naar overzeesche landen, met name naar Cana da, werd bevorderd door het verstrekken van voorlichting, o.a. in vergaderingen. In 1927 zijn 171 Zeeuwsch-Vlamingen naar overzeesche landen geemigreerd, waarvan 25 met Overheidssteun (van Rij* en gemeenten). Veel aandacht werd voorts besteed aan de mogelijkheid van verplaatsing van ar- beidersgezinnen uit Zeeuwsch-Vlaande- ren naar elders in het land. in den jongsten tijd werd bepaald, dat uit de gemeenten Axel, Biervliet, Bosch- kapelle, Clinge, Hontenisse, Hulst, Koe- wacht, Ter Neuzen, Schoondijke, St. Jan- steen en Westdorpe 50 arbeidersgezinnen bij de Philipsfabrieken zouden kunnen wiorden gepiaatst. De verplaatsing van deze gezinnen wordt reeds voorbereid. LANDARBEIDERS NAAR FRANKRIJK EN DUITSCHLAND. In Frankrijk worden thans gevraagd be- kwame ongehuwde melkers-veeverzorgers en landaribeidersgezinnen, waarvan man ess vrouw op de hoogte zijn met melken en andere boerenwerk, of gezinnen met kinderen, waarvan een ot meer kinderen m het bedrijf kunnen medewerken. In Duitschland en wel in Rijnland, is vermoedelijk gelegenheid tot plaatsing van een groot aantal paardenknechten. Gok is er in Duitschland gelegenheid tot plaa tsing voor gehuwde en ongehuwde melkknechten. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de plaatselijke organen der openbare acbeidsbemiddeling. DE HAVEN TE BRESKENS. Bij het Afdeelingsonderzoek der Eerste Kamer van de Waterstaatsbegrooting voor het dienstjaar 1928 werd de wen- schelijkheid uitgesproken van het aan- brengen van een misthoorn aan de haven te Breskens, waar jaarlijks groote sommen worden besteed aan verbetering van die haven. Ook werd aangedrongen op afschat- fing of verlaging der tarieven van opslag- geld, dat bij "andere Rijkshavens of in het geheel niet, of volgens een veel lager tarief wordt geheven. Waar eenerzijds door verbetering dei haven wordt getracht het gebruik daax- van te bevorderen, dreigen deze hooge tarieven een nadeeligen invloed uit te oetenen, met als gevolg toenemende wer- keloosheid. Voorts werd gevraagd, of met den Minister vooraf overleg is gepleegd over het bouwen van de nieuwe veerboot Vlis- singenBreskens, waardoor de exploi- tatiekosten der stoombootdiensten, waarin het Rijk medebetaalt, niet onbelangrijk »ullen stijgen. Ook zou men gaarne s Ministers oordeel vernemen omtrent de bruikbaarheid dezer veerboot bij slecht weder, in verband met den smallen inganq der haven te Breskens, die het binnenloo- pen dikwijls zeer bezwaarlijk maakt. VLUCHTHAVEN AAN DEN STOOFPOLDER. Bij het Afdeelingsonderzoek der Eerste Kamer van de Waterstaatsbegrooting 1928 werd nogmaals te kennen gegeven dat een vluchthaven aan den Stoofpolder een eisch blijft van de scheepvaart; te- meer, omdat de tramhaven door de eischen van het trambedrijf als anderzins in som- mige maanden van het jaar voor den schipper ontoegankelijk is. EEN NIEUW ORGEL VOOR ZUID-AFRIKA. Naar men ons meldt heeft ingevolg' opdracht van de Wesljan Church te Hlueoi fontein de «tads-orgauist van Johannesburg, Mr. John Connell voor bo^engenoem iek rk het ontwerp voor een orgel yemaakt. Dj bouw van dit instrument is opgedragen aan de beki-nde org-dbouwer->, de F.rma A S. J Dekker te Goes voor de som van 24.000. SAS VAN GENT. Gesloopt. Honderden woningen zijn in h«t laatste tienjarige *tpdperk, zoowel hier als elders verrezen, omdat de dra> g naar betere huis vesting de menschen er toe dreven hun bescheiden kapitaal je in een veilige beleg- ging te steken. Veel ouderwetsthe woningen werden ge moderniseerd, of waar zulks met mogelyke midielen met te doen was, onder den in>ker gi-haa!d, om er een meuwe op deze fde plaats voor in de plaats te zetten. Maar zelden even wel verd«een een pand ge heel en al. Toch moesten we Zondag- morgen, eoustaberen, dit de mod-rmst-e- rende hand gestagen was geworden aan een pand, dat nu wel juist geen woning. toch lange jaren gediend heeft als schudplaats voor menschen. Ik bedoel het oude douai e- huisje even over den greus op den Bel gbchen Stuiver Het is gevallen onder de vernielende slagen van breekjjzer en moker. Zjjn over- blijfselen liggen als ruinen verspreid rondom de plaats, waar het eenmaal gestaan het-fc en zoo lange jaren als schrikbeeld verre s, aan deger en, die in het g^heim of op be- dekte wg ',e iets aan het oog van den fiscus te verbergen hadde i. AHeen het plafond stond er op't oogea- blik, dit we de verdwijning van h't oajnet constateerden nog als treurig o'erolgfsel van het e-'rtgds sombere gnbouwtje Door zgn verdwijning is op de plaats, waar het eenmaal stond een perspectief geopend, dat met weinig zal bij ira jen aan de publieke veiligheid daar ter plaatse. Want botsmgen tusschen snelfietsende maniakken zullen daar ter plaatse thans niet meer plaats henben. Deze opoffering aan het sn°lle, mnderne verkeer, zal eveuwel slechts weinigen be- rouwen. Het was lang»n tijd genoog een s'a in-de-weg geworden voor de openbare veiligheid. ZAAMSLAG. Een voordeelig schaap is dat van den landbouwer P. Zegers, aan den Een- dracht, dat het vorig jaar 4 lammeren wierp, doch dit jaar haar record nog over- trof door haar eigenaar met 5 lammeren te verrassen. WESTDORPE. De R. K. Fabrieksarbeidersbond te Westdorpe hield hare jaarvergadering, waarop was gei'nviteerd de heer Kroone, hoofdbestuurslid van den bond. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter en voorlezing der notulen door den secretaris, ontleenen we, "aan het door den secretaris en penningmeester uitgebrachte jaarverslag het volgende: Per ultimo December j.l. telde de ver- eeniging 96 leden, tegen 91 in het voor-- gaande jaar. Verschillende malen werd in vergadering bijeengekomen, en enkele malen gecombineerd met andere vereeni- gingen. Het jaar 1927-was ingezet met een saldo van 334,54 en gee-indigd met 380,70, waardoor een batig slot ontstond van f 46,16. Aan werkloozensteun werd niet minder betaald dan f 1780, of drie hon- derd" gulden meer dan het voorgaande- jaar. Voor de geleverde prestaties werd dank gebracht bij monde van den voor zitter namens de leden aan secretaris en penningmeester. De hoofdbestuurder Kroone, die een redevoering hield, bespeak de suikerin- dustrie en wat hiermede in verband staat. Spreker maakte bekend, de plannen, die bestaan om in het najaar te komen tot op- richting eener internationale suikermaat- schappij, teneinde hierdoor de suikerprij- zen te kunnen regelen. Ook werd bespro- ken de industrie in het algemeen en het toenemende trust en kartelwezen met de daaruit voortspruitende gevolgen. Ook de meer doordrincjende rationalisatie der be- drijven werd aan een breedvoerige be- schouwing onderworpen. Nadat nog de aanwezigen waren aan- gespoord tot een krachtige propaganda voor de vereeniging, besloot spreker on der applaus zijn rede. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Em. de Mar- telaere, H. Govaert en Alfr. de Vos, ter- wijl werden benoemd tot leden der con- trole-commissie de heeren A. van Baste- laere en A. de la Ruelle. Nadat van de rondvraag een beschei den gebruik was gemaakt, sloot de voor zitter de goedgeslaagde bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. BOSCHKAPELLE. De heer Fr. de Nijs heeft om gezond- heidsredenen ontslag genomen als lid van het R. K. kerkbestuur en is door Z. D. H. den Bisschop van Breda als zoodanig be noemd de heer Camille de Nijs. Verleden Zaterdag bracht Z. Exc. den Commissaris der Koningin een bezoek aan de baggerwerken ter verbetering van den wateratvoer naar Kampen. Ter plaat se werd Z. Exc. begroet door den burge- meester van Hontenisse Baron Collot d Escury, en den burgemeester van Stop- peldijk, de heer De Waal. Omstreeks elf uur vertrok Z. Exc. weer. roep tegen het vrijsprekend vonnis tegen den heer W., gemeente-ontvanqer te Aardenburg, verdacht van knoederijen bij de verkiezingen, ingetrokken. Politierechter te Middelburg. Zitting van 13 Maart 1928. De volgende personen werden gedagvaard: J. B. d. S., oud 34 j., varensgezel te Ter Neu zen, is wegens landlooperij te Ter Neuzen op 15, 16, 17, 18 en 19 Februari, veroordeeld tot 3 dagen hecht'., plus 3 jaar R. W. I. J. G. B., oud 27 j., zonder beroep te Clinge, is wegens vervoer van su ker zonder geleib ljet enwegens weigering van visitatie te Sint- Jansteen op 26 Augustus 1927, veroordeeld tot 50 boet of 50 dagen hecht. G. B., oud 66 j., scmpper, zonder vaste woon- plaats, is wegens weigering van visitatie op tie W ester-Sctieide onaer Ter Neuzen op 22 October 1926, veroordeeld tot f 100 boete of 25 dagen hecht. A. L., oud 21 j., leurder, wonende te Sint- Nicolaas (B.), is wegens vervoer van koekbak- kerswerk zo.ider binnenlandsch paspoort, onder Sint-Jansteen op 19 December 1925, veroor deeld tot f 25 boete of 25 dagen hecht, 1L., oud 30 j., zonder beroep, wonende te Sint-Nicolaas (B.), is wegens vervoer van sui- kerbakkerswerk zonder bmnenlandscn pas poort, onder Sint-Jansteen op 9 December i9z5, veroordee.d tot f 25 boete of 25 dagen hecht. P. L. V., oud 27 j., grondwerker te Mechelen (B.), is wegens vervoer van sigarettenpap.er zonder document, op 18 April 1927, veroordeeld tot j 25 boete of 26 dagen hecht. F. M. V., oud 22 j., leurster te Sint-Jansteen, is wegens vervoer van suiker zonder geleibiljet te bruwansreen op 30 Juni 1927, veroordeeld tot 14 dagen gevang. voorwaardeiijxe proeftijd 1 jaar. r.i. P. D., oud 18 j., dienstbode, wonende te Le,uen, is wegens vervoer van suiker zonder geleibiljet te oi.nge op 26 April 192/, veroor deeld tot f 10 boeie of 10 dagen hecht. V. S., oud 21 j., fabriekswerkster wonende te Chnge (.rs.;, is wegens vervoer van suiker zon der geieiDiljet of document te Chnge op 9 Januari 1927, veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hecht. su. o., zonder beroep wonende te Clinge (B.), is wegens vervoer van suiker zonder geieibiijet te must op 16 October 1927, veroordeeld tot 2o oocte of 25 dagen hecht. F. B., oud 26 j., leurder, wonende te Clinge (B.), is wegens invoer van suiker zonder do cument te cmige op 11 November 1927, ver oordeeld tot 14 uagen gevang, voorwaardeiijke proeftijd van 1 jaar. P. B., oud 50 j., koopman te Heyst (B.is wegens invoer van gedistilleerd te Retranche- ment op 2 September i9z7, veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen hecht. J. G. B., oud 27 j., zonder beroep, wonende te Clinge, is wegens vervoer van suiker zonder document onder Sint-Jansteen op 15 Augustus 1927, veroordeeld tot tweemaai f 25 boete of tweemaal 25 dagen hecht. E. S., oud 23 j., zonder beroep wonende te Clinge B.is wegens vervoer van suiker zon der geleibiljet te Clinge op 3 Augustus 1927, verooideeld tot f 25 boete of 25 dagen hecht. A. li., oud 26 j., lompenkoopman, wonende te Clinge (B.), is wegens vervoer van gedistil- leeid zonder geleibiljet onder Smt-Jansteen op '4 Januari 1927, veroordeeld tot f 50 boete of 50 dagen hecht. F. M; V., oud 21 j., leurster wonende te Sint-Jansteen, is wegens weigering van visita tie onder Sint-Jansteen op 28 April 1927, ver oordeeld tot f 100 boete of 50 dagen hecht. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Hooggeachte Redactie. Vergun mij eenige regelen in Uw blad, waar- voor vriendelijk dank. Hoewel het thans wintert is toch de zomer in aantocht, en dan neemt het autoverkeer ook in onze straten weer toe. Door de goede zorgen van onzen Burge meester en de groote activiteit van den Inspec- teur van politie zijn reeds ook in dit opzicht zeer v-ele goede maatregelen getroffen, ook wat regeling van verkeer betreft. Nu kan de politie niet overal tegelijk zijn en bovendien is er te weinig politie voor zulk een uitgebreide gemeente als Ter Neuzen is. Daarom, mijnheer de Redacteur zagen gaar ne vele inwoners van onze goede stad, dat de autobestuurders, in nauwe straten en op ge- vaarlfjke hoeken, wat langzaam reden. Zondag b.v. toen de kerken, staande in de Noordstraat, uitgingen moesten vele kerkgan- gers zeer vlug in portiek of anderszins vluch- ten voor een in fluike vaart rijdende auto, van een groot type, die in 't smalle gedeelte dier straat, de straatruimte voor het grootste ge deelte in beslag nam. Wonder boven wondei gebeurden er geen ongelukken. Ongetwijfeid zal de politie als ze aanwezig kan zijn of juist is, er ook naar omzien met 't oog op de veiligheid van het verkeer in het algemeen. Hoogachtend, Ter Neuzen. D. BINNENGEBRACHT. Door het motormosselvaartuig Bru. 130, schipper De Koning, is Zaterdagmor- gen in de tramhaven te Zijpe binnenge- braoht de sleepboot Terveur van het Bel- gisch Staatssleepbedrijf, kapitein D. Mar- nuf. De sleepboot was op de voor den wal van Bruinisse liggende steenen ge- varen, tengevolge waarvan het de schroef had gebroken en om assistentie seinde. Door de Belgische sleepboot Angleur, is het schip Zaterdagmiddag naar Ant- werpen gebracht. TEGEN VERONTREINIGING VAN SPOORWEG-COUPe'S. Naar aanleiding van ingekomen klach- ten heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen bij dienstorder aan haar per- soneel bekend gemaakt, dat met de groot ste gestrengheid moet worden opgetre- den tegen reizigers, die de coupe's door spuwen, achterlaten van vruchtenschillen ot anderszins verontfliinigen of bevuilen. DOOR ZIJN HONDEN GERED. Een wegwerker bij den Milwaukee Railroad, die op een controle-wandeling langs de lijn door een flauwte bevangen op het spoor neerviel, dankt aan zijn beide honden zijn leven. Toen de trein nader- de, liepen de honden hevig blaffend de machine tegemoet en gingen zoo tekeer, dat de machinist onheil bevroedde en den trein tot stilstand bracht, nog voordat hij het lichaam van den bewusteiooze had be- bereikt. De wegwerker werd naar het naastbij- zijnde ziekenhuis ovegebracht, waar hij na korten tijd bijkwam. UIT HET RAAM GESPRONGEN EN GEDOOD. Bij een brand in Nottingham zijn 3 men schen omgekomen. De brand was plot- seling uitgebroken en toen de inwoners van het huis, een echtpaar en een meisje van 22 jaar het vuur bemerkten, konden zij niet meer uit de kamers wegkomen, waar ze zich bevonden. Ze zijn toen achtereenvolgens alle drie- uit het raam gesprongen. De twee vr'ouwen vielen op den grond en waren vrijwel oogenblikke- lijk dood, hoewel een der omstanders hun val nog had pogen te breken. Hij werd daarbij zelf nog ernstig gewond. Toen de man uit het raam sprong, weg- gedreven door den rook, hield men een kleed op, maar hij sprong verkeerd en kwam op den rand terecht, zoodat hij ook zoo ernstig gewond werd, dat hij spoedig overleed. De brandweer arriveerde pas, toen de 3 slachtoffers reeds den geest ge geven hadden. HOEK. Dinsdag werd alhier door het gemeentebe- stuur aan be steed de levering van 230.000 K.G. ballast 1—3 en 10.000 K.G. grenaille 12 te leveren franco wal aan den nieuwen kanaal- arm te Ter Neuzen, waarvoor werd ingeschre- ven als volgt: Internationale Road Slag Company N. vte Ter Neuzen voor de ballast 4,15, voor de gre naille 5,30; Ned. Basalt- en Bouwstoffen Mij. Rotterdam voor beide soorten f 2,88; P. Blom- maert te Hulst voor beide soorten: levering op aan te wijzen plaats /9,65; franco op wagon Hoek f 10,40; weegloon voor rekening van in- schrijver; N.V. „De Hoop" te Ter Neuzen voor beids soorten 3,37, alles per 1000 K.G. Gegund aan de N.V. ,,De Hoop' te Ter Neu zen. DE VERKIEZINGSKWESTIE TE AARDENBURG. De officier van justitie te Middelburg heeft het door hem ingestelde hooger be- CORRESPONDENTIE. Aan S te Sas van Gent. Het door ons van u ontvangen schrijven scheen ons, die toch ook geen onbekende zijn in uwe gemeente en be- I kend met verschillende toestanden aldaar, zeer j tendieus. Onze meening werd bij mf ormatie ter piaatse voikomen bevestigd. \v ij zullen er al- zoo geen plaatsruimte aan verleenen. Wij heb- ben er natuurlijk geen bezwaar tegen, dat j hulde gebracht wordt aan het hoofd der ge meente, voor diens geslaagde poging om de werkloozen ter plaatse wonende bij de in- dustrieeie ondernemmgen gepiaatst te krijgen. De vraag is echter voor hoe lang dat zal kun nen zijn. In elk geval waarschuwt men ons ten sterksie, dat er geen denken aan zou zijn om vele honderden arbeiders, die zich, allicht uit- gelokt door uw stuk, ten uwent zouden komen vestigen, aan werk te helpen. Indien die mo- gelijkneid inderdaad bestond, dan zou, naar wij verzekerd zijn, de directeur der districts- arbeidsbeurs alhier en de rijksbemiddeling daarvan ook niet onkundig zijn. 't Is jammer genoeg, voor onze werkloozen. We gelooven ook, dat, indien de werklooze Zeeuwsch-Vlaam sche arbeiders daartoe de geschiktheid bezaten en in de plaats konden komen van de thans op de fabrieken te Sas van Gent werkzame Bel gische arbeiders, er geen werkloozen zouden overblijven, dochgaf een bescheiden po ging daartoe aan een der fabrieken al niet reeds bijna aanleiding tot een staking? En middenstanders Zijn de uitkomsten voor de bestaande zaken van dien aard, dat men in de pers ondernemende lieden moet aan- sporen om het aantal zaken nog te komen ver- grooten? Gegevens, waarover wij beschikken, leeren ons dat wel anders. 't Ware te hopen, dat de voorstelling van zaken door u gegeven juist was, doch nu willen wij niet meewerken tot het aankweeken van het corps teleurge- stelden. ®e<l- A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPiJTER NEUZEN. s.s. HELENA van Melilla naar IJmuiden passeerde 13 dezer Gibraltar, s.s. MAGDALENA in lossing te Cork, s.s. TERNEUZEN in lossing te Algiers. Directie T. L. L. Nolson. s.s. SCHELDEJOL, 260 ton, te Antwerpen. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, vertrekt heden van Gent naar Boston/Kingslynn. s.s. SCHELDESOP, 750 ton, heden van Rouaan te Gateshead verwacht. s.s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, van Ant- werpen te Wear verwacht. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, van Antwerpen naar Savannah 10 dezer Azoren gepasseerd. s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, van Ter Neu zen naar Colombo, 11 dezer Suez gepasseerd. s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, van Antwer pen naar New-Ze.eland, 11 dezer Canary Is land gepasseerd. s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, in lading te Ter Neuzen voor Colombo. Voor Ter Neuzen: 12 Maart. Eng. s.s. COR NISH MARCHANT, 183, pijpaarde, Par. Van Ter Neuzen: 12 Maart. Nederl. m.s. LIMBURG, 203, steen, Londen. Voor Sluiskil: 12 Maart. Nederl. s.s. SINT- JANSLAND, 1194, kolen, Newcastle. Van Sluiskil: 13 Maart. Nederl. s.s. SINT- JANSLAND, 1194, ledig, Tyne. Voor Sas van Gent: 12 Maart. Eng. s.s. YEWMOUNT, 393, ledig, Dieppe. 13 Maart. Spaansch s.s. SAN FRANCESCO DI PAOLO, 1612, pyriet, Sevilla. Van Sas van Gent: 13 Maart Eng. s.s. YEWMOUNT, 393, fosfaat, Wiek. Voor Gent: 12 Maart. Eng. s.s. WAYPARK, 837, ledig, Havre; Noorsch s.s. SANTIAGO, 881, papierpap, Arendal; Eng. s.s. ALICE M. CRAIG, 378, ijzer, Portsmouth; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Eng. s.s. WENNING, 377, stukg., Goole; Eng. s.s. TRINGA, 972, stukg., Manchester; Eng. s.s. LOUIE ROSE, 955, ledig, Rouaan; Eng. s.s. CORNWOOD, 1308, kolen, Newcastle; Eng. s.s. REEDNESS, 113, ledig, Londen. 13 Maart. Eng. s.s. LEE LEE, 70, ledig, Londen; Fransch s.s. MADELEINE, 562, pyp- aarde, Lorient; Eng. s.s. HEATHER PET, 94, ledig, Goole; Dujtsch s.s. MINERAL, 308, led., Rotterdam; Zweedsch s.s. FYRILEIF, 692, ledig, Amsterdam; Eng. s.s. YEWFOREST, 346, ledig, Grev.esend. -r-ivraT Van Gent: 12 Maart. Duitsch s.s. ERNST, 338, fosfaat, Kolberg; Eng. s.s. CORMORANT, 862 stukg., Liverpool; Eng. s.s. MICKLETON, 364, steen, Londen; Duitsch s.s. CONDOR, 448, restant, Antwerpen. 13 Maart. Belg. s.s. MARCONIER, 1393, restant, Antv erpen; Eng. s.s. JOLLY CHAR LES, 285, ledig, Antwerpen; Duitsch s.s. MA RIANNE, 285, ledig, Duisburg; Duitsch s.s. DORIS, 321, fosfaat, Homberg. V Tot onze diepe droefheid overleed heden, zac ,t en ka m, voor- zien van de laatste H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Man en der Kinderen zorg.olle Vader, de Heer in den leefrijd van 44 jaar. Namens de Familie, Wed. L. M. SMITS—Scheepers. JACQUES. LOUIS. KAREL. HENRI. Ter Neuzen, 14 Maart 1928. Voor de zeer vele blljken van belangstelling en deel- neming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden tan mijn geliefde Echtgenoote geb. Kouwijzer, ;zeg ik hartolijk dank. J. STOUTHAMER. Ter Neuzen, 14 Maart 1928. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij voor eigen rekening gaat werken. Minzaam aanbevelend, E. VAN DER VELDEN, S c h i 1 d e r, Lange Kerkstraat 88. in het Caf6 Admiraal de Ruijier, Dijkstraat 10—14, Ter Neuzen Het Caf6 blijft geopend voor het publiek Aanvang 4 uur. HEINR. WIECKHORST. te VL1SSINGEN. naar DEN HAAG, SCHEVENINGEN en WASSENAAR, op 7, 8 en 9 April a s. file klas trein, le klas Hotel, perper- soon 27,50 „alles inbegrepen". Aantal deelnemers 20 personen. Voor verdere inlichtingen wendemei zich tot den heer J. KOEVOETS, West- kolkstraat, Ter Neuzen. te koop gevraagd, vanaf 3 tot 9 jaar. (Lobberich) Rheinland. Aanbiedingen aan Door den Architect L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, zal namens de N.V. „NATIONAAL HOUTBEDRIJF" te Am sterdam, op des nam. 2 uur, in het „Hotel du Com merce", bij den heer De Vrieze te Ter Neuzen, in perceelen en in massa worden aanbesteed lste perceelGraaf-, Metsel-, Betoz- en Straatwerk. 2de Timmerwerk. 3de IJzerwerk. 4de Loodgieterswerk. 5de Glas- en Verfwerk. Bestek en teekening verkrijgbaar ad 2,50 bij den Architect. Notaris VAN DER VEEN te Ter Neuzen is voornemens op des namlddags 2 uur, in het Hoeksche Koffiehuis bij den heer M. Dieleman te Hoek, voor mejuffrouw CATH. DE KOE1JER en de Erven K. DE KOE1JER, publiek te verkoopen te Hoek, in de Hoeksche Weide A Nr 215, groot 1 are 95 c.A. Te aanvaarden bij de betaling. Bezichtiging daags voor den verkoop van 2-4 uur 's namidd. Betaling koopsom 30 dagen, onkosten 6 dagen na toewijzing. Inlichtingen ten kantore van genoera- den Notaris. NotarisVAN DER VEENteTerNeuzez, is voornemens ten verzoeke van de Erven van den heer L. P. VAN OPPEN op Dinsdag 20 Maart 1928, des namiddags 66n uur te Ter Neuzen, in het VereenigingsgebouwaandeDonze- Visserstraat, tegen contqnte betaling publiek te verkoopen: als: mahoniehouten ameublement, eikenhouten ameublement, mahonie houten slaapkamerameublement, piano, ledikanten,waschtafels,kasten, tafels, stoelen, veeren bedden, glas- en aardewerk enz. Te bezichtigen 's morgens voor de verkooping van 10-12 uur.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 3