ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENT1EBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. s saass. 'wo - - HEEREN-BAAI m^MBL DIENSTPLICHT. sNo. 8195. Woensdag 14 Ma art 1928 68e Jaargang feuillbtoh. Steken Sam en zijn schat Probeed I maarjeens ^BONNEMENTSPRIi S; &pirCsal-cpUs$ing van 50cKper Vz pond EERSTE BLAD. KEURIN G INGEZONDEN MEDEDEELINGEN inde ledemaielt Uw pyp stoppen meteetv D-EHeerenbaai die in kuxdileit minstens dj gelijkisaan. andere i: L duurdere merken iabah ■'■'A N V DOU WE EG BERTS TABAKSFABRI EKE N OPGERICHT 1753 Had verschijnt iederen Maandag- Woensdag- en Vnjdaqavonc'. VOOR PEN De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de KEURINGSRAAD voor de inge- •ehrevenen yoor den dienstplicht, lichting 1929, dezer gemeente zitting zal houden te Ter Neu- ze«, in de voormalige school A aan het School- ■tein op Woensdag 11 April 1928, des voormid dags te 11 uur; op Donderdag 12 April 1928, dw voormiddags te 9.30 uur en. op Vrijdag If April 1928, des voormiddags te 9.30 uur. A. Taak van den keuringsraad. Behalvo in eenige uitzonderingsgevallen ge- sahiedt voor den keuringsraad het onderzoek omtrent de geschik.the.xl voor den dienst. Ongeschikt voor den dienst worden geacht: 1. zij, die kleiner zijn dan 1.55 M.; 2. zij, die 1 Ijden aan of behept zijn met zieic- ten of gebreken, vermeld in een bij Koninklijk bosluit vastgesteld keuringsreglement. Zij, die bij de eerste maal, dat omtrent hun geschiktheid uitspraak wordt gedaan, verkee- ren in een der onder 1 en 2 bedoelde geyallen, worden geacht slechts tijdelijk ongeschikt te zijn, indien onderseheidenlijk: a. de lengte meer dan 1.50 M. bedraagt; li. aannemelijk wordt geacht, dat de ziekte of het gebrek binnen een jaar zal hebben opge- houden te bestaan. In alle andere gevallen worden de onder 1 en 2 bedoelde personen geacht voorgoed ohge- sahikt te zijn. Het onderzoek blijft geheel of ten deele ach- terwege, voor zoover blijkt, dat de gezondheids- toestand van den te keuren persoon het onder zoek niet gedoogt. De uitspraken van den keuringsraad woiden in het openbaar medegedeeld. B Wie voor den keuringsraad moeten verschijnen. 1* het algemeen is ieder, die voor bovenge- noemde liohting is ingeschreven, verpllcht op die aangegeven plaats en tijd voor den keu ringsraad te verschijnen. Zoodanige verplich ting rust ook op den ingeschrevene van de daaraan voorafgaande lichting, die het vorig jaar bij de keuring tijdelijk ongeschikt is ver klaard. Aan den voorzitter van den keurings raad kan worden verzooht om .het onderzoek l»q een anderen keuringsraad te ondergaan. Bit verzoek kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzonden worden. Desgewenscht kan hij het verzoekschrift ook indienen bij deif bnrgemeester, die alsdan zorgt voor de ver- aanding. Op den ingeschrevene, die dij de thans te kauden keuring tijdelijk ongeschikt wordt ver- klaard, rust de verplichting om het volgend jaar opnieuw voor den keuringsraad te ver- athijnen. Hij, die voor den keuringsraad moet ver- •chijnen, is verplicht zich bij dien raad aan een onderzoek omtrent zijn geschiktheid voof dsn dienst te onderwerpen. Het staat den ingeschrevene vrij, bij de keu ring een geneeskundige verklaring omtrent de lichaamsgesteldheid over te leggen, opdat j daarmede .rekening kan worden gehouden. C. Wie niet voor den keuringsraad behoeven te verschijnen. Voor den keuringsraad behoeven niet te ver- sehijnen de'ingeschrevenen: a. die zijn opj^enomen in een krankzmni-, gen-, idioten-, doofstommen- of biindengesticht Voor deze ingeschrevenen wordt door de be- stuurders der gestichten een geneeskundige verklaring ingezonden. b. die doen blijken door ziekte of gebreken tot die verschijning buiten staat te zijn en niet zijn opgenomen in een gesticht als on der a bedoeld; De hier bedoelde personen worden onderzocht op de plaats, waar zij zich bevinden, mits deze binnen het Rijk gelegen is; zij zijn verplicht zich aan dit onderzoek te onderwerpen. Het on derzoek geschiedt door een door den Voorzit ter van den keuringsraad aan te wijzen genees kundige. Dit onderzoek blijft echter achter- wege, wanneer aan den keuringsraad een ge neeskundige verklaring wordt ingezonden, die den raad voldoenden grond geeft om den in geschrevene ongeschikt te verklaren (zie om trent zulk een verklaring aan het slot onder dit hoofd). c. die zijn opgenomen in een rijksopvoe- dingsgesticht, een tuchtschool. een gevan. genis of een rijks^erkinrichting; Voor onderzoek van deze ingeschrevenen geld en dezelfde bepalingen, als voor de onder b bedoelde personen. d. die hun beroep maken van de buitenland- sche zeevaart of van de zeevisscherij bui- tenslands; Deze ingeschrevenen kunnen. zoo zij keuring wenschen, zich bij den keuringsraad aan het onderzoek onderwerpen, voor zoover zij geen gebruik hebben gemaakt van de gelegenheul om voor 16 Maart een dergelijk onderzoek te ondergaan vanwege den Plaatselijke- of Gar- nizoenscommandant in een .garnizoen of den Commandant der afdeeling Mariniers te Rot terdam. die langer dan een inaand in het buiten- land verblijven; Deze ingeschrevenen kunnen niettemin, zoo zij keuring wenschen, zich bij den keurings raad aan het onderzoek onderwerpen. Zij kun nen bovendien op de hiervoor onder B aange geven wijze vragen om. het onderzoek voor een anderen keuringsraad te ondergaan. Voorts kunnen deze ingeschrevenen, zoo zij niet verschijnen, bij den keuringsraad voor de sluiting zijner zitting inzenden een na 1 Maart afgegeven verklaring, waaruit blijkt: dat de ingeschrevene met geslachtsnaam, voornamen en leeftijd aan te duiden door hen, die de verklaring hebben afgegeven, voor goed ongeschikt voor den dienst wordt geoor- deeld; en voorts de aard en de graad van de ziekte of het ge brek, op grond waarvan de ongeschiktheid aan- wezig wordt geacht, zoomede de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Deze verklaring moet de onderteekening dra- gen van twee geneeskundigen, die "ter plaatse van afgifte bevoegd zijn tot uitoefening van de genees- en heelkunde. De handtsekeningen van hen, die de verklaring hebben afgegeven, moe ten behoorlijk voor echt zijn verklaard, onder bijvoeging, dat zij, door wie de handteekemngen zijn gesteld, ter plaatse hevoQ"-1 z;in tot uit oefening van de genees- en heelkunde. De ingeschrevene wordt alleen voorgoed on geschikt verklaard, ingeval de verklaring om trent de ongeschiktheid geen twijfel laat en niet aannemdlijk wordt geacht, dat de ziekte ym fl waarom nog langer die pijnen uitstaan? Spirosal-oplossing, hetwel- dadige en verwarmende in- wrijfmiddel iegen alle rheu- matische pijnen brengt spoedig verlichting. Een Soyet-produd. of het gebrek binnen een jaar zal hebben op- gehouden te bestaan: f. die een geestclijk of een godsdienstig- menschlievend anibt bekieeden of tot zoo- danig ambt worden opgeleid; Deze ingeschrevenen kunnen zich evenwel, indien zij dit wenschen, aan het onderzoek voor den keuringsraad onderwerpen. Zij kunnen bo vendien op de hiervfior onder B aangegeven wijze vragen om het onderzoek voor een an deren keuringsraad tt ondergaan. g. die als vrijwiiliger behooren tot de land- macht, de zeemacht of de overzeesche weermacht. Dezen worden niet tot de keuring toegelaten. D.t geidt ook voor hen, die tot den vrij willigen lapdstorm behooren. Voor den ingeschrevene, op wien de verplich ting rust voor den keuringsraad te verschijnen, doch die aan den raad een door twee genees kundigen afgegeven verklaring zendt, welke den raad voldoenden grond geeft om den in geschrevene ongeschikt te verklaren, komt be doelde verplichting te vervallen. De genees kundige verklaring moet worden ingezonden zoo spoedig mogelijk nadat de ingeschrevene is opgeroepen om voor den keuringsraad te ver schijnen. De verklaring moet overigens vol- doen aan dezelfde vereischten, ten aanzien van de hiervoor onder e vermelde geneeskundige verklaring aangegeven. D. Indeeling bij de zeemilitie of bij een der korpsen van het leger. De Voorzitter van den keuringsraad verza- meit tijdens de zitting gegevens omtrent de in deeling. In verband hiermede staat liet den Inge- schrevene vrij aan den Voorzitter mede te deelen of hij, zoo hij tot gewoon dienstplich- tige mocht worden aangewezen, zou wenschen te worden bestemd voor de zeemilitie, voor de hospitaalsoldaten of voor een bereden korps en ook aan welk ander korps hij zich het liefst toegewezen zou zien. Ook kan hij zijn wen schen opgeven omtrent het garnizoen en het tijdvak van inlijving. Voorts kan de ingeschio- vene den Voorzitter een schriftelijke verklaring ter hand stellen, om te bewijzen, dat hij voor eenig vak of voor renigen arbeid bijzondere geschiktheid bezit. I Met deze wenschen kan evenwel slechts re- kening worden gehouden, voor zoover de dienst- belangen het toelatei. De ingeschrevene - zijn wettige vertegen- woordiger zijn verplicht de opgaven, die in ver band met de Dienstplichtwet aan hem worden gevraagd, naar waarheid te verstrekken (zie ook hetgeen hieromtrent is vermeld onder H „Strafbepalingen"). E. H-erkeuring. Ten aanzien van elken ingeschrevene, om trent wien de keuringsraad uitspraak heeft ge daan, kan bij den herkeuringsraad een meuw geneeskundig onderzoek worden aangevraagd: a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of diens wettigen vertegenwoor- diger; b. door elk der overige voor de gemeente ingeschreven personen of diens wettigen vei- tegenwoordiger. De aanvraag moet berusten op aannemelijke in het verzoekschrift omschreven gronden en binnen tien dagen na den dag, waarop de uit spraak in het openbaar is medegedeeld, zijn ingeleverd bij den burgemeester der gemeente waar de ingeschrevene, wien de uitspraak geldt voor den dienstplicht ingeschreven is. Aanvragen, niet ingericht of niet ingeleverd op de hier omschreven wijze. kunnen geen ge- volg hebben. Verschijnt de ingeschrevene met op den be- paalden 'tijd voor den herkeuringsraad, dan wordt de aanvraag, indien zij is gedaan door den ingeschrevene, wien de uitspraak geidt, of door diens wettigen vertegenwoordiger, als vervallen beschouwd, tenzij hij verkeert in een der gevallen waarin zonder zijn verschijning uitspraak kan worden gedaan. Het nieuwe onderzoek geschiedt door den herkeuringsraad, die daartoe gewoonlijk zitting TNOEZOVDFN WF.nF.nEFL 1 N o F. N. Uit het Engelsch door P. G. WODEHOUSE. 21) Vervolq. ,,Jij bood dus ^an, hem naar Encjeland nee te nemen en hem bij de Mammoet maatschappij een betrekkinp te bezorpen zeide mevrouw Hammond een tikje onpe- duldig. Ze hield veel van haar broer en kad ook wel ontzag voor hem, maar nu en dan kon zij zich niet ontveinzen dat kij wel eens wat wijdloopig kon zijn. ,,]e dacht, dat hij dan verplichtingen aan je zou h«bben". „Precies. Ik dacht nop al slim te zijn. Ik meende, dat ik dan net genoeg men- •chelijk in handelszaken was, om de •chaal naar mijn kant te doen overslaan. Nu, het is een droeve waarschuwing om mooit meer te leep te willen zijn. Meer dan de helft van de zaken loopt spaak, omdat een van de beide partijen 't slimst heeft willen zijn." „Ja maar, Georgie. Wat is er nu eigen- lijk gebeurd? Wat mankeert er dan eigen- lijk aan?' Lord Tilbury hervatte zijn marsch over ket karpet. „Dat zal ik je zeggen. Er werd afqe- sproken, dat hij met mij op de „Maure- tania" zou reizen, maar toen het schip afvoer, was hij nergens te viriden. En op den tweeden dag in zee kreeg ik een draadloos bericht: ,,Het spijt mij niet met u samen te zijn. Kom per ..Araminta Hartelijke groeten aan alien. Ik snapte er niets van." ,,Neen", zeide mevrouw Hammond na- denkend, ,,het is heel vreemd. Misschien beteekende het „Ik weet wat het beteekende nu al thans. De oplossing", zeide Lord Tilbury bitter, „werd mij een uur geleden geleverd door den jongeling in eigen persoon. „Is hij dan aangekomen?" ,,)a, hij is aangekomen. En hij reisde op een vrachtboot." „Een vrachtboot! Maar waarom?" .Waarom? Waarom? Weet ik waar om? Gisternacht is hij niet uit de kleeren geweest, deelde hij mij mede." ,,Niet uit de kleeren geweest? Waar om?" „Hoe kan ik dat nu weten Hoe kan ik nu de geestesafdwalingen begrijpen van iemand die volslagen idioot is „Maar heb je hem al gesproken ,,Neen. Hij belde op van het kantoor van een makelaar in huizen in Valley- Fields. Hij heeft daar een huis gehuurd en gaf mij op, als referenties." ,,Valley-Eields Waarom nu juist Val ley-Fields?" M.I ,,Vraag toch niet aldoor waarom viel Lord Tilbury driftig uit. „Ik heb je nu al wel honderd maal verteld, dat ik geen en- kel waarom weet dat ik er zelfs geen flauw idee van heb." ,,Het lijkt mij een wonderlijke jongen. „Wonderlijk? Ik heb een gevoel, also! ik voogd geworden ben over een dansen- den derwisch. En als ik bedenk, dat Pyn- sent mij zeker verantwoordelijk* zal stel len, als die jongen idioot in moeilijkheden raakt, zoolang hij onder mijn toezichi staat, zou ik mij de hareif uit het hoofd kunnen rukken over mijn dwaasheid om hem hier te brengen." 1Gld perpond 20ct.peronS'10aperV2Ons )-E Heeren-Baai is dus thans verkrijgbaa.- ttvpryzeh^ van50ct.totf l.25per'/2pon ,,Doe jezelf nu maar geen verwijten, Georgie.' ,,Daar gaat het niet om. Het is de vraag maar, of Pynsent mij geen verwijten zal doen en van den verkoop van het eiland afzien." En Lord Tilbury trok zijn duimen uit zijn armsgaten om zijn armen ten hemel te kunnen heffen en uitte een gecompli- ceerden klank, die op geciviliseerde wij ze zijn intense ontroering moest uitdruk- ken. De geladen stilte, die nu volgde. werd verbroken door de huistelefoon. „Ja. O, laat maar boven komen", Lord TillDury legde het instrument neer en wendde zich norsch tot zijn zuster. ,,Shot- ter is beneden", zeide hij. „Nu kan je zeif oordeelen." De eerste indruk van mevrouV Ham mond, toen ze Sam onder de oogen kreeg, was, dat ze plotseling in contact werd ge- bracht met een tusschending tusschen een wervelstorm en een jongen New Found- lander in een helkleurig pak gekleed. Sam was al opgeruimder en opgeruimder geworden gedurende zijn wandeling en hij stormde bij zijn toekomstigen patroon bin nen, alsof hij juist van den ketting was losgebroken. ,,Hoe maakt u het", riep hij uit en hij greep Lord Tilbury's hand met een har- telijkheid, die dezen een kreet van pijn ontlokte. Toen bemerkte hij voor het eexst, dat er een lid van het schoone geslacht aanwe- zig was, hij matigde zich dus wat en staarde haar beleefd aan. Mijn zuster, mevrouw Hammond zei de Lord Tilbury, tei.wijl hij zijn handen eens wreef. Sam boog. Mevrouw Hammond boog. houdt in Juni. Indien het vanwege den herkeuringsraad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. F. Tusschenpersonen. Belanghebbenden bij de keuring doen goed zich er voor te wachten, zich met tusschenper sonen in verbinding te stellen om voor den keuringsraad te worden afgekeurd, omdat, indien ongeschiktheid inderdaad aanwezig is, de afkeuring ook zonder de tusschenkomst van die personen zou plaats hebben. G: Afkeuring door bedrog. Blijkt, dat iemand voor goed ongeschikt is verklaard als gevo'.g van bedrog, dan wordt hi; op last van den Commissaris der Koningin in de provincie, binnen welke hij was ingeschreven, opnieuw voor den dienstplicht ingeschreven, tenzij hij reeds heeft geloot, in welk geval hij op last van den Minister weder wordt geplaatst in de verhouding tot den dienstplicht, waarin hij stond, toen hij ongeschikt werd verklaard. Van deze beslissing geschiedt openbare ken- nisgeving. H. Strafbepalingen. De ingeschrevene, die verplicht is voor den keuringsraad te verschijnen en niet op de daar- Misschien is het beter. dat ik wegga zeide mevrouw Hammond. ullie zult nog j wel lets te bepraten hebben." ,,0, neen, blijft u gerust", zeide Sam gastvrij. ,,Ik heb nog wat te doen in Lombard Street", -zeide mevrouw Hammond met een kouden blik afkeurend, wat haar te recht of te onrechte scheen een neiging bij dezen jongen man om de honneurs waar te nemen en zich te gedragen, alsof hij te verstaan wilde geven, dat Tilbury House hem toebehoorde, maar dat de i bloedverwanten van Lord Tilbury er ge rust mochten komen. ,,lk moet naar de Bank." „Ik zal ook eens gauw naar de mijne moeten", zei Sam, ,,anders komt de hond in den pot." „Als je wat krap zitbegon Lord Tilbury. ,,(Jp het oogenblik gaat het best, dank u. Ik heb bijna 50 pond Van iemand gejat vanochtend." ,,Wat hebt u gedaan?" zeide Lord 1 u- bury dood-verbaasd. Vijttig pond gejat! Gek, dat hij zoo- veel bij zich had.-Maar gelukkig... voor ml'„Maakte hij geen enkele; opmerking over uw eigenaardig gedrag? Hij sliep net en ik heb hem maar met wakker gemaakt. Ik heb een oeu: poeh^ op zijn kussen gelegd en ben er vandoo> ^Lord Tilbury slikte zenuwachtig en zijn blikken zochten in zenuwachtigen angst die van mevrouw Hammond. ,,Een oeuf poche fluisterde hij. ,,Dan vond hij dat tenminste als hij wak ker werd legde Sam uit. Mevrouw Hammond had van haar plan voor aangegeven plaats en tijd verschijnt, »f die aldaar verschenen zijnde, zich niet aa* het onderzoek onderwerpt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden. Hetzelfde geldt voor den ingeschre vene, die moet worden onderzocht op de plaats, waar hij zich bevindt, en zich niet aan feet onderzoek onderwerpt, en ook voor den ing«- schreven persoon en zijn wettigen vertegen woordiger, die de in verband met de Dienat- pTchtwet van hem gevraagde opgaven niet »f niet, naar waarheid verstrekt. Pleegt hij een der genoemde feiten opzettelijk, dan wordt kij gestraft met gevangeniss'traf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. Voorts wordt de aandacht gevestigd op art. 206 van het Wetboek van Strafrecht, dat l*idt als volgt: Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft: 1°. hij, die zich opzettelijk voor den dieast bij de krijgsmacht ongeschikt maakt «f laat maken; 2°. hij, die een ander op diens verzoek »p- zettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den. dood tengevolge heeft, wordt gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Ter Neuzem, 13 Maart 1928. De Burgemeester, J. HUIZINGA om zich teruq te trekken en de beide man- nen aan een gezellig intiem gesprek ovar te laten, afgezien. Georgie, naar zijn wan- hopige blikken te oordeelen. had hefderij- ken, vrouwelijken steun broodnoodfg. Sanf scheen op hem te werken als een onaan- genaam drankje, dat stijve spieren en pui- iende oogen veroorzaakte. Jammer, dat u de ,Mauretama ge- mist hebt, mijnheer Shotter". zeide zij. ,,Mijn broer had gehoopt, dat u samen zoudt reizen, dan hadt u beiden eens rus- tiq kunnen bespreken, wat uw bezi-g'heden hier eigenlijk zouden zijn." ,,Doodjammer zeide Sam, niet vermel- dend, dat dit nu juist de reden was, waar om hij de ..Mauretania" zonder hem aan boord het ruime sop had laten kiezen, ..Maar het is nu alweer in orde. Ik heb een baan." Wat hebt u?" ,,lk heb mijn levenswerk gekozen. nil haalde een verkreukt papier uit rijn zak. Ik wilde bij „Pykes Huisgezin komen Onderweg heb ik een nummer gekocht en het is de pracht. Leest u misschien het vervolg-verhaal. ,,Vlammende harten door Cordelia Blair. Fijn werk. Ik had al leen maaT tijd om het laatste nummer in te zien, maar ik ben vast besloten den heelen jaargang aan te schaffen zoo gauw mogelijk. En als u het niet gelezen hebi ik ben nu aan Seslie Mordyke's trouwdag en een gesluierde vrouw met een buiten- landsch accent staat in de kerk op, als het huwelijk wordt afgekondigd en protes- teert. En-", z^eide Sam enthousiast, ,,ik verwijt het haar niet, want het schijnt, -dat jaren geleden..." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1