HEERENBAAI paarsmEK tProbeert maarjeens BUITENLAND. yt^eennieuurmerA^j, w docfix>en.< DE Hjeeren-Baai j/k uaft 50d.pery2poncL van 50cf.per1/2 pond yi&eesi am cte /avci&6edr alles te wenschen overlaat, aangezien deze categorie van ambtenaren nog steeds niet is ingepast in B. B. L. 1925 Bezoldi- gingsbesluit van Landsdienaren zoo dat van Februari 1925, dus reeds bijna drie jaar lang, alle promotie voor hen stil staat, dan zal men moeten toegeven, dat het hoog tijd wordt, dat er eens eenige officieele aandacht worde geschonken aan deze groep van gouvernementsdienaren, die onder moeilijke en gevaarvolle om standigheden hun verantwoordelijk werk verrichten. ENGELAND EN EGYPTE. Sarwat-pasja, de Egyptische eerste minister heeft schrijft de N. R. Crt., geen anderen uitweg uit het moeilijke parket waarin hij geraakt was, meer geweten dan zijn ontslag te nemen. Hij doet het om gezondheidsredenen". Dit zijn politieke gezondheidsredenen, want hij heeft zich de woede van de Wafd, de vereeniging waarin de Egyptsche nationalisten zich georganiseerd hebben, op den hals ge- haald, omdat hij als onderhandelaar voor Egypte de medeverantwoordelijkheid had te dragen voor den defimitieven vorm van het ontworpen tractaat met Engeland. In- dien hij de nationalisten er toe had ge kregen, zich neder te leggen bij de hand having van de Engelsche bezetting van Egypte ter bescherming van het Suez- kanaal, dan zou hij gezond zijn gebleven. Want deze bezetting blijkt vrijwel het voornaamste struikelblok om tot over- eenstemming te komen. Vroeger is al betoogd, waarom Enge land het recht van bezetting waarop het aanspraak maakt, nooit zal prijsgeven, Zoodra Engeland afstand deed van zijn overheerschende positie aan den Nijl en het Kanaal zou het zwakke Egypte, dat door zijn georgrafische ligging de poort van den Britschen zee- en iuchtweg naar Indie, het Verre Oosten en Australie is, een speelbal kunnen worden tusschen wedijverende Middellandsche Zeemo- gendheden die zijn plaats zouden willen innemen. Ter vergelijiking kan de positie van de Vereenigde Staten aan het Kanaal van Panama dienen, waar de Kanaalzone onder Amerika's voortdurend toezicht blijft. De Engelsche regeering zal het dossier van de onderhandelingen, waaraan nog slechts de laatste afwijzende nota van het Egyptische kabinet toegevoegd behoeft te worden, aan het parlement voorleggen en dit zal haar opvatting bekrachtigen, dat Engeland in zijn tegemoetkoming zoo ver mogelijk is gegaan, maar niet kan toe geven, op het vitale punt van de militaire bescherming van zijn strategische positie in Egypte. Het gevolg hiervan is, dat de punten van voorbehoud die Engeland bij de onafhankelijkverklaring van Egypte opgesteld had, ongeregeld blijven en de Britsche voogdij in haar ouden vorm wordt gehandhaafd. De Egyptische nationalisten kunnen tegenover het Engelsche standpunt slechts een zuiver negatieve politiek stellen. Nahas-pasja de opvolger van wijlen Zagloel-pasja als leider van de nationa- listiische Wafd, maakt al bekend, dat hij het aanbod om een kabinet te vormen ,,in de tegenwoordige omstandigheden zal afslaaii. Een coalitie tusschen liberalen en nationalisten, gelijk totnogtoe, wordt nu onmogelijk en het waarschijnlijkst is, dat er een zakenkabinet gevormd zal worden, dat aan zal blijven, zoo lang de nationalistische meerderheid van het par lement het leven gunt. Een nieuwe premier zou het met parlementsontbinding kunnen beproeven, echter zonder veel kans een belangrijke verandering in de samenstelling van de Kamer te zullen ver- krijgen. Daarvoor zijn de nationalisten te s'terk in de kiesdistricten. Een vrueh- telooze oppositie tegen Engeland en ein- deloos politiek geharrewar met nationa listische woelingen zijn thans het eenige vooruitzicht,_ en de positie van Lord Lloyd, den Britschen hooge-commissaris, wordt dan buitengewoon moeilijk. VERSTANDHOUDING MET DEN VIJAND. Ruim negen jaar na den wapenstilstand wordt te Parijs een proces behandeld we- gens verstandhouding met den vijand. Terecht staat een Belg, Laperre geheeten, die tijdens de Duitsche bezetting van zijn land inlichtingen had verstrekt aan de Duitschers betreffende de organisatie die zich er mee belastte om jongelieden uit het bezette gebied over de Nederland- sche grens te helpen. Laperre werd in Belgie bij verstek (hij was naar het buitenland gevlucht) ter dood veroordeeld. Daar hij zich in Frankrijk na den oorlog aan oplichting had schuldig gemaakt, werd hij, toen hij uit Duitschland den Elzas binnenkwam, aangehouden. Thans staat hij te Parijs wegens verstandhouding met den vijand terecht; krachtens de bestaande Fransch- Belgische conventies wordt hij hiervoor niet uitgeleverd, doch wordt de verstek- zaak te Parijs opnieuw behandeld. Er zijn een vijftigtal getuigen gedag- vaard, o.a. de leiders en leden der Bel- gische organisatie die voor den krijgs- dienst geschikte burgers over de Neder- landsche grens smokkelde. Zelf was Laperre een ijverig lid dezer organisatie. Hij beweert uit vrees voor de Duitschers tot zijn verraad gekomen te zijn. BEPERKING VAN DEN EED. Onlangs heeft een woordvoerder van de Beiersche volkspartij in de juridische rijksdagcommissie, in verband met het meineedartikel in het nieuwe wetboek van strafrecht, gewezen op het veelvul- dig voorkomen van meineed. Hij schatte het aantal in straf- en civiele zaken samen op een 55.000 per jaar. Thans heeft de commissie met alge meene stemmen een resolutie aangenomen, waarbij de rijksregeering wordt verzocht al het mogelijke te doen, om bij de rechts- pleging te komen tot een sterke beperking van eedsafle"r>ing. EEN DIPLOMAAT Z0NDER HUIS. Onder de vele personen, die een appar- tement te Parijs bezitten, waar zij slechts een gedeelte van het jaar verblijven, be- vindt zich mgr. Cormont, bisschop van Aire en Dax. Onlangs had de huiseige- naar hem de huur van het appartemeni opgezegd, doch de bisschop weigerde heen te gaan. Hij verklaarde, dat zijn functie van bemiddelaar tusschen de kerkelijLe en burgerlijke autoriteiten een diplomatiek karakter draagt en hij dus een woning te Parijs noodig heeft. De zaak kwam voor de rechtbank, die den geestelijke in het gelijk stelde. Doch de huisheer kwam hiertegen op, temeer omdat hij had ontdekt, dat de bisschop zelf eigenaar is van een huis in de Rue de Vignon, waar hij dus best in kan wo- nen. De bisschop merkte echter op, dat deze woning te beseheiden is voor een geestelijk dignitaris, de gewend is ge- wichtige persoonlijkheden te ontvangen. Maar de huisheer liet het er niet bij en verklaarde, dat in deze democratische dagen een Kamerlid en zelfs een Excel- lentie tevreden moeten zijn met een be seheiden ontvangst. Het Hof aanvaardde dit argument en de bisschop moet dus verhuizen. DE SOWJET-CIRCUSSEN. Bij de viering van het tienjarig bestaan der sowjet-circussen te Moskou werd medegedeeld, dat deze instellingen meer dan een millioen roebel winst per jaar maken. Het aantal buitenlandsche krach- ten, dat in de circussen optreedt, bedraagt thans nog slechts een vierde. Men gaat thans ook over tot de organisatie van mu sic-halls, die eveneens winst afwerpen. DRAAGT DE ECHTE COMMUNIST EEN DAS Volgens de Prawda wordt in alle kran- ten op het oogenblik geschreven over de vraag of het dragen van een das al" of niet een burgerlijk vooroordeel is. De communistische jeugd stelt daar veel be- lang in en de meeningen zijn verdeeld. Sommigen doen de das onbarmhartig de das om door b.v. te schrijven; ,,Eerst zal de arbeider een das aan doen, vervolgens gaat hij naar den bioscoop, dan koopt hij een kooi met een sijsje erin, leert dansen en is verloren voor de partij". Maar an deren voeren verzachtende omstandig heden aan: toen Kalinin uit Tambof kwam droeg hij een das, Karl Marx draagt op al zijn portretten een das, Lenin droeg een das. De strijd is nog niet beslecht. TE MODERN. In een dorp in de nabijheid van Tasjk- kent (Turkije), is een actief lid van de jeugdorganisatie, Sadykowa, die naar dat rayon was gestuurd tot het houden van vergaderingen met meisjes, door de bevol- king vermoord. Het vrije optreden van een vrouw in deze streken, waar meisjes nog verkocht worden aan hun echtge- noot, en de pogingen om de meisjes aan die oude gewoonten te onttrekken, had- den den toorn van de heeren der schep- ping opgewekt. DE SLACHTOFFERS VAN DE OVERSTROOMIN GEN DER MISSISSIPPI. Hoewel het bijna een jaar geleden is, dat de vreeselijke overstroomingen van de Mississippi hebben plaats gehad, moet het Roode Kruis nu nog volgens de corres pondent van de Times ruim 71.000 slacht- offers onderhouden. Een groot deel van het vorig jaar on- dergeloopen land verkeert nog in gevaar, want de schade aan de dijken is nog slechts ten deele hersteld. De commissie voor de financien in den Amerikaanschen Senaat heeft intusschen een voorstel aangenomen om 325 millioen dollar beschikbaar te stellen voor het herstel van de streek. Er zal voorts een commissie benoemd worden, die moet vaststellen, welk aandeel elke staat hierin heeft, te dragen. Het door de commissie aangenomen voorstel is een compromis. GEEN BEKRACHTIGING DER STIKGASSENCONVENTIE. Baldwin heeft in antwoord op een des- betreffende vraag in het Lagerhuis ver- klaard, dat de regeering het niet nuttig achtte, om de conventie te ratificeeren, waarbij het gebruik van stikgassen in den oorlog verboden wordt, zoolang alle groote mogendheden het protocol niet hebben geratificeerd of hun voornemen hebben kenbaar gemaakt om dit te doen. Op de vraag of hij het niet gewenscht achtte op dit gebied een voorbeeld te geven, antwoordde Baldwin, dat de han- delwijze der regeering hem het beste middel scheen om tot het doel te geraken. Hij voegde daaraan toe, dat voor zoover hem bekend was, geen enkele mogend- heid tot nu toe haar voornemen te kennen heeft gegeven om de conventie te ratifi ceeren. TER NEUZEN, 7 Maart 1928. LEZING. Wij vestigen de aandacht op de in ons vorig nummer geannonceerde lezing, wel- ke morgenavond in de Geref. Kerk alhier gehouden wordt, waarin Ds. F. C. Meijs- ter, van Rotterdam, zal optreden met het onderwerp: ,,Op het kruispunt der levenswegen ZEEU W SC.H-VLAAMSCHE WATERLEIDING. De leden der Commissie van Onder- zoek in -zake de Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleidingmaatschappij zijn thans op- geroepen ter vergadering te Ter Neuzen op Dlinsdag 13 Maart a.s. des voormid- dags 11 uur, ter benoeming van een be- stuur. Als reden van de verdaging der eerst opgeroepen vergadering wordt gemeld, dat de dekking der kosten van de verga dering niet tijdig geregeld was. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. In zake het motorschip ,,Antwerpen", van Ter Neuzen, dat op de Schelde boveri Antwerpen tegen een spoorwegbrug heeft gestooten, is de raad van oordeel, dat dit is veroorzaakt door een nalatig- heid van den betrokken kapitein, die zich niet voldoende er van had verzekerd, dat het schip onder de brug door kon. De Raad bestrafte den betrokkene door het uitspreken van een berisping. MINARD-SCH OU WBU RG TE GENT. Het Luxor-Theater'' alhier was gister- avond gezellig bezet ter gelegenheid van de door het gezelschap van den Minard- Schouwburg, directeur de heer Borgers, te Gent gegeven opvoering van het too- neelspel van Dario Niccodemi ,,Over- schotje Dat dit een stuk is dat boeit en inslaat kan wel daaruit worden afgeleid, dat morgen door het Hofstad-tooneel te 's Hage de 267e opvoering in Nederland wordt gegeven. Het stuk bleek ook alhier goecl in den smaak van de opgekomenen te vallen. Men leefde mee, met de lotge- vallen van ,,Overschotje", die door mej. Grietje Mertens zoo meesterlijk werd ver- tolkt; zij gaf met den heer Frans Lanken in de rol van den ingenieur mooi spel te zien. Trouwens ook de andere rollen val len te loven; het was een mooie avond. STAANPLAATSEN OP DE KERMIS. iBij de gisteren alhier door Burg, en Weth. gehouden inschrijving van staan- plaatsen voor de kermis was ingeschreven door: Voor een schiettent door P. M. W. Mergang, te Bergen op Zoom, voor 21. Voor een luchtschommel door Ch. van de Moortel, te Sas van Gent, voor f 52. Voor een fietsmolen door Frans Vale, te Bergen op Zoom, voor f 50. Voor een paardencircus door Passel te Antwerpen voor 300, wanneer hij alleen als zoodanig plaats krijgt voor f 350. Voor een theatertent door B. Jansen Calbas, te Amsterdam, voor f 40. Voor een zweefmolen door J. P. Schrier, te Ter Neuzen, voor f 207. Voor idem door H. M. Vale, te Ber gen op Zoom, voor 380. Voor een wafel- en poffertjeskraam door Gebr. Smits, te Vlissingen, voor f 40. Voor een gebakkraam door C. Jansen, te Bergen op Zoom, voor f 15. Voor een caroussel door M. Beeke, te St. Maartensdijk, voor f 70. Voor een zeiljacht-caroussel door M. Beeke, te St. Maartensdijk, voor f 50. Voor een attractietent, de wonderspin, door Achdel Trouve, te Gentbrugge, voor f 5. Voor idem, de vliegende dame, door Is. Oudaer, te St. Amandsberg, voor f 10. Voor een Lunapark, door P. C. Peeters, te Bergen op Zoom, voor f 41. Aangezien voor meer inrichtingen is ingeschreven dan er plaats beschiikbaar is, zal de gunning nader worden bekend gemaakt. DIE ZIT ER ACHTER. Naar men ons meedeelt is het onzen stadgenoot, den heer D. Geers, gelukt weer een vischott^r te schieten, waarop hij reeds een dag of v.ier jacht had ge maakt. Door hem waren sporen van twee dieren ontdekt langs de kreek van de buurtschap Spui. Die sporen liepen tot aan den watergang bij het viaduct te Schapenbout. Vrijdagnacht te ongeveei 2 uur gelukte het hem een der dieren te schieten. Het andere vluchtte te water en dook, doch kwam later weer aan den wal en liep toen in een door den heer J. C. te Spui gezetten klem. Het eene dier had een gewicht van ongeveer 6 en het an dere van 7}/2 K.G. Ds. A. VAN VEEN, f Te Voorburg is overleden de emeritus- predikant der Ned. Herv. Kerk Ds. A. van Veen, in den ouderdom van 70 jaar. In 1880 deed hij bij het Provincdaal Kerkbestuur van Friesland het propo- nents-examen en in 1881 werd hij als pre- dikant beyestigd te Scherpenisse. Van 1884 tot '89 diende hij de kerk te Ter Neuzen, vertrok toen naar Benschop en verwiisselde deze plaats in 1891 met die van Ravenswaaij. Het volgende jaar leg- de hij zijne bediening neer en werd in '93 weer predikant te Acquoy. In '95 nam hij het beroep aan naar Hillegom en bleef al- daar tot 1903. Gezondheidsredenen dwongen hem emiraat te nemen. Tijdens zijn verblijf alhier werd de tegenwoordige Herv. Kerk gebouwd. De oude kerk was te klein geworden. De overledene was een hoogstaand man en werd in de ge- meenten, die hij .diende, geeerd en was geliiefd om zijne prediking. C. V. v. J. M.: „BIDT EN WERKT Deze vereeniging hield op Dinsdag 6 Maart 1928 haar 33ste jaarvergadering in Bethel die door den voorzitter den heer B. N. van Dijke, werd geopend. De boe- ken van den penningmeester werden, be- houdens nader onderzoek, goedgekeurd. De voorzitter bracht onzen penningmees ter een welverdiend woord van dank toe voor zijn vele werk, voor de vereeniging verricht. Voordrachten, opstellen, samen- spaken, solozangnurnmertjes, toespraken van afgevaardigden, tractatie's, enz. wis- selden elkaar in bonie verscheidenheid af. Verschillende leden leverden aardig werk. Het was reeds laat, toen de vice-voor- zitter, den heer J. P. Klaaijssen, deze bij- eenkomst met dank aan God en menschen sloot. AUTOBUSDIENSTEN IN ZEELAND. Op initiatief van het bestuur der christ.- hist, kiesvereenigiing werd te Goes een vergadering gehouden van afgevaardig den van alle kiesvereenigingen daar ter plaatse, ter bespreking van de Kon. beslis- singen inzake verschillende autobus- diensten. Eenstemmig werd besloten aan den Minister van Waterstaat het volgende adres te richten: De vergadering, gezien de koninklijke beslissing inzake de autobusdiensten GoesWolphaartsdijk en overwegende dat meer beslissingen binnen korten tijd te wachten zijn, wendt zich tot uwe excellen- tie met beleefd en dringend verzoek uwe beslissing op te schorten tot het oogen blik, dat de dienst der tramwegmaat- INGEZOMDEM meoedeelingen. WA N.V. DOUWE EGBERTS TABAKSFABRIEKEN OPGERICHT 1753 DE Heeren-Baai is dus thans verkrygbaar in. pryzen van 50cf.tot f. 1.25 per'/2por J schappij zal voorzien hebben in de be- hoefte aan doelmatig- en afdoend perso- nenvervoer, wat naar de meening der vergadering tot nog toe niet is geschied, zoodat door ontijdige beslissing het alge- meen belang geschaad wordt. DE DIENST OP ZIERIKZEE. In de Zaterdagavond te Goes gehouden algemeene vergadering der Zeeuwsche Handelsreizigersvereeniging is met op 4 na algemeene stemmen aangenomen het voorstel der verkeerscommissie, om de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg te berichten, dat het door- varen der Prov. boot van Zierikzee tot Middelburg niet gewenscht wordt geacht. KO LEN DAM P VER GIFTIGIN G iMaandagmorgen bleven een vader en een zoon, wonende in een perceel in de Molenstraat te Vlissingen, langer als ge- woonlijk te bed en maakte zich een fami- lielid hierover ongerust. Hij begaf zich daarom in de woning en vond beide per sonen bewusteloos. Dadelijk werd ge- neeskundige hulp ingeroepen en bleek, dat beide personen vermoedelijk door kolen- damp vergiftigd waren. Zij werden naai het St. Jozeph-ziekenhuis overgebracht. Uit het daar ingesteld nader geneeskun- dig onderzoek bleek het vermoeden van koiendampvergiftiging juist. De politie heeft ook een nader onderzoek ingesteld en werd in de kamer in de vogelkooi een kanarie dood gevonden, waardoor dus zoo goed als vast kwam te staan, dat hier aan kolendampvergiiftiging moet gedacht worden, te meer daar de kachel nog smeulde en geheel was afgesloten. Beide personen waren bewusteloos, doch zijn inmiddels bijgekomen. De vader was gisteren goed vooruitgaande, doch de toestand van den zoon was nog ernstig. ZAAMSLAG. Zondagavond om ongeveer 11 ure, hoorde de wed. F. W.. wonende binnen de dorpskom in den Reuzenhoekschen weg, iets verdachts op haar afgesloten erf, waarop zij zich uit bed begaf en door een raam keek, naar de plaats waar zij meende iets te hebben gehoord. Zij zag toen aldaar staan een persoon van mid- delbare groote, die een hond over het ijzeren hekwerk zette, dat haar erf van den openbaren weg scheid. Toen zij daarop een raam opschoof en haar hoofd naar buiten stak, vroeg zij aan die persoon die een hoed op had, wat hij op haar erf te maken had, waarop zij geen antwoord kreeg. De onbekend gebleven persoon ging daarna over meer afgesloten erven van het hare af, terwijl later is gebleken, dat hij of de hond nog in een modderpoel was terecht gekomen, dat bij het politie- onderzoek aan het licht kwam. Dat door de waakzaamheid van die vrouw diefstal is voorkomen staat wel vast. BIERVLIET. Bevorderd aan de universiteit te Utrecht tot doctor in de wis- en natuur- kunde de heer H. P. Hoestra, geboren te Biervliiet op proefschrift: Onderzoek van eenige bilineaire congruenties van kubi- sche ruimtekrommen door eene afbeelding op het puntenveld. SCHOONDIJKE. Benoemd tot onderwijzer aan de O. L. school aan de Van Ravesteijnstraat 303 te 's Gravenhage, de heer J. P. Wage, alhier. RETRANCHEMENT. Een inwoner dezer gemeente was in het bezit van een foxhondje, welk diertje zooals het wel meer voorkomt, wel eens enkele dagen van huis weg liep. Eenige dagen geleden was dit weer het geval ge- weest en kwam de hond met een blikken bus aan den staart gebonden weer thuis. De eigenaar dacht hier te doen te hebben met een gewone kwajongensstreek. Dezer dagen evenwel kwam de hond bij hem terug en toen bemerkte de eige naar tot zijn afschuw, dat men het dier den staart had afgesneden en dit lichaams- deel met een touwtje op den rug van het dier had bevestigd, terwijl Zondag de hond thuis kwam en beide ooren bleken te zijn afgesneden. De politie stelt naar den bedrijver van deze onmenschelijke handelingen een on derzoek in. (M. Crt.) VLISSINGEN. De motorveerboot ..Koningin Wilhel- mina" van den Provincialen Stoomboot- dienst op de Wester-Schelde, dienst Vlis singen—Breskens, is in het droogdok te Vlissingen opgenomen, teneinde een voorziening te ondergaan, waardoor bij het binnenvaren van de haven te Breskens minder last van het schroefwater wordt ondervonden. RKCHTSZAKEN. Politierechter Middelburg. Zitting van 6 Maart 1928. De volgende zaken werden behandeld: A. B.. oud 24 j., werkman te Sint Jan- steen, werd beklaagd, dat hij op 20 Jan. ;.l. te Westdorpe Kamiel Ivens met een spade op het hoofd heeft geslagen. Eisch f 40 boete of 40 dagen hecht. Uitspraak 40 boete of 40 dagen hecht. E. R. v. A., huisvrouw van R. L. M. v. C„ oud 34 j., zonder beroep te Westdor pe, werd verdacht, dat zij op 27 Januari 1928 te Westdorpe Eugenia van den Abeele heeft geslagen. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak /10 boete of 10 dagen hecht. G. B., oud 40 j., en E. H. G., oud 42 j., werklieden te Westdorpe, werden be klaagd, dat zij op 23 Januari 1928, toen zij zich in de herberg van P. de Rijcke te Westdorpe bevonden, niet op de herhaal- de vordering van den rechthebbende de herberg hebben verlaten. G. B. boven- dien, dat hij Clarisse Plasschaert heeft mishandeld, door haar te knijpen. Eisch ieder f 25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak f 15 boete of 15 dagen hecht. G. B., oud 40 j., werkman te Westdor pe. werd verdacht, dat hij op 23 Januari 1928 te Westdorpe R. A. Larijs met een ijzeren voorwerp heeft geslagen of ge- stoken. Eisch 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak 15 boete of 15 dagen hecht. J. I. R., oud 31 j., landbouwer te Schoon- dijike, werd beklaagd, dat hij op 4 Febru ari j.l. te Schoondijke, toen hij in den avond met een rijwiel zonder licht reed, ndet heeft voldaan aan de vordering van een politieambtenaar om van zijn rijwiel af te stappen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak 15 boete of 15 dagen hecht. C. A. v, d, B., oud 60 j., huisvrouw van C. C., zonder beroep te Schoondijke, werd beklaagd, dat zij op 3 Febr. 1928 te Schoondijke 10 K.G. steenkolen. toebe- hoorende aan A. Friou heeft weggenomen. Eisch f 25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen hecht. H. J. J., oud 27 j., klompenimaker te Sint Jansteen, werd ten laste gelegd, dat hij op 30 Januari j.l. den rijksveldwachter- majoor Louwerse, die hem een oproeping wegens eene bekeuring kwam uitreiken, heeft befeedigd. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak 15 boete of 15 dagen hecht. M. J. F., oud 26 j., huisvrouw van R. B., zonder beroep te Clinge, werd beklaagd, dat zij op 25 Januari j.l. te Clinge, Remon- dus Verschoor heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak 10 boete of 10 dagen hecht. imJ: 10 Id per pond 20ct.perons 10ct per'/20 ns

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2