Purol bij rtuwe en Schrale Huid. Doos 30 ct. 6EMEN6DE BERICHTEN. in Ilford is ernaar, schrijft de N. R. Crt.. om de liberale partij met nieuwen moed te vervullen. De conserve.even i ane r wel hun zetel, een der veiligste die zij be- zitten, kunnen behouden, maai me. e-n zwaar verlies van stemmen. Hun c nd - daat vereenigde in 1924 nop 22.825 stem- men op zich, nu waren het er s een s 18.269. De liberale candidaat heeft van 7780 stemmen op 13.621 een grooten sprong gedaan, terwijl de arbeiderspa-tij slechts 462 stemmen vooruit is gegaan. De winist voor de liberalen is gelijk u.t de getallen te zien is, niet alleen te v-erklaren uit het overloopen van conservatieve kie- zers naar de liberalen, maar ook uit het in beweging komen van de ,,middenstof in het kiezerscorps. Lloyd George heeft over den uitslag verklaard: „Zelfs niet de twijfelmoediqste of de grootste cynicus kan, na dezen merkwaardigen uitslag, zich schamper uitlaten over het liberale reveil. Wij zijn er niet ver af, ons stemmenaantal te ver- dubbelen. Terwijl wij een ontzaglijken vooruitgang bereikt hebben, is de arbei- derspartij vrijwel stationair gebleven, of- schoon er sedert de jongste verkiezing een groot aantal werklieden bij het kie zerscorps waren gekomen. Wat de cijfers betreft, beteekent deze uitslag een nog grooter vooruitgang dan Lancaster (waar de liberalen pas een zetel op de conser- vatieven veroverd hebben) en hij is be reikt op een vooruitstrevend program. De kentering ten gunste van de libera len waarvan eerst Lancaster en nu Ilford het be wij s schijnt te leveren is voor deze partij vrij plotseling gekomen, want de tusschentijdsche verkiezingen die er aan vooraf waren gegaan, waren over het al- gemeen voor haar weinig bemoedigend uitgevallen. Men heeft het succes te Lan caster trachten te verklaren uit een on- handigen aanval dien de linoleum-mag- naat Lord Ashton tegen het einde van den veldtocht op Lloyd George deed, door hem als vernieler der liberale partij te be- stempeien, waarp Lloyd George ander- maal naar het kiesdistrict snelde om zijn eer als politicus met indrukwekkende rhetoriek te verdedigen. Te Ilford is de strijd, zonder dat er persoonlijkheden in gemengd werden, echter zuiver op de par- tijprogramma's uitgevochten en hieruit valt dus de gevolgtrekking te maken, dat het liberale program nieuwe aantrekkings- kracht heeft gekregen. Dit program heeft den laatsten 'tijd 'n sterk constructief ka- rakter gekregen door de belangrijke rap- porten die de liberale partij over branden- de oeconomische vraagstukken heeft sa- mengesteld. De openbaarmaking van het jongste verslag over de Britsche nijver- heid viel samen met de overwinning bij de stembus te Lancaster. Tegenover deze nijvere werkzaamheid aan liberalen kant kunnen de regeerende conservatieven zoo goed als niets stellen. De nieuwe zitting van het parlement is begonnen met de aankondiging, dat ei geen enkele belang rijke wetgevende maatregel door de re- geering zou voorgesteld worden en de kiezers beginnen er blijk van te geven, dat zij zichzelven niet warm meer wenschen te maken voor een regeering die geen ver- warmende geestdrift onder hen meer weet te wekken. Hierbij komt dan nog, dat de organisatie van de liberale partij onder de bekwame leidinc^ van Sir Herbert Samuel zoozeer volmaakt is, dat de heele machinerie voor de volgende alge- meene verkiezing reeds onberispelijk werkt. Lancaster kon als de eene zwaluw die nog geen zomer maakt, beschouwd wor den, ilford is reeds de tweede, en daar er nog eenige andere tusschentijdsche ver- kiezinqen op til zijn, zullcn de libciaien zich, aanqemoediqd door twee cjunstige uitslacjen, dubbel inspannen om.met de nieuwe strooming onder de kiezers hun voordeel te doen en hun te bewijzen. dat de op hun candidaten uitgebrachte stem- men niet verspild behoeven te zijn. TER NEUZEN, 27 Februari 1928. POLITIE. De Inspecteur van Politie te 1 er Neu- zen maakt bekend, dat omtrent de navol- gende gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daar achter ver- melde adressen: Kinderhandtaschje. J. Polderman, Donze-Visserstraat 85. Kinderhandtaschje, Chr. Dees, Steen- kamplaan 45. Kinderhandtaschje. M. Slot, Martmus P iiiK Z Gummi handtasch, J. v. d. Bent, Markt 1. Kinderhandtaschje, Hotel ,,De Kroon Sluiskil. Kindermuts, W. Blok, Tholensstraat 19. Studentenmuts, L. Verhage, Tholens straat 143. Kinderportemonnaie en paternoster, D. Koopman, Smidswal 29. Horloge met ketting, P. Oppenneer, Kerkhofiaan 25. Kinderportemonnaie,* J. H. Koole, Van Steenbergenlaan 15. Rijwieibelastingmerk, W. Bijl, Noord- straat 111. Heerenhandschoen, C. Weststrate, Westkolkstraat 5. Dameshandtaschje, J. Pijpelink, Steen- kamplaan 42. Damfesportemonnaie, j. Wiiga, INoora- straat 99. ONDER WIJS. Benoemd tot onderwijzer aan een open- bare lagere school te Rotterdam de heer A. C. de Coninck van Ter NeuZen, thans werkzaam als tijdelijk onderwijzer aan school A te Bdervliet. GEMEENTERAAD VAN AXEL. In de op Dinsdag a.s., des voormid- dags te 10 ure, te honden vergadering van den gemeenteraad komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van den heer P. le Feber Jr. te Axel tot aankoop van een perceel grond in de Prins Hendrik- straat. 1 N fj K o n i> i< v K II B I) R R L I N G. 4. Schrijven van J. Nieuwenhuize, houdende klacht over behandelin- gen uoor aen uuecteur va.i het gemeente-ga sb e d r i j f 5. Vaststelling: a. Wijziging gemeen- tebegrooting 1927; b. \Vijziging begrooting gasbedrijf 1927. RIJKSVELDWACHTERS. Met ingang van 1 Maart worden ver- plaatst de Rijksveldwachters b. D.erikx van Kapellebrug naar Zuiddorpe; A. B. Annaert van zuuiddorpe naar Jrtengstdijk en E. Durinck van Hengstdijk naar Ka pellebrug. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 12 tot en met lo rebruari in de provincie Zeeland be>- droeg: Roodvonk: Schoondijke 1; diphteritis: Breskens 2, Koudekerke 1Middeiburg 1 JAARWBDDEN WETHOUDERS. In het Prov. Bl. no. 9, deelen Ged. de goedkeuring bij Kon. besluit van 31 Jan. mee, van hun besluit van 23 Dec. j.l., waarbij zij de jaarwedden van de wet- houders der gemeenten Hulst, O. en W. Souburg enTholen met ingang van 1 Sept. '27 vaststellen op f 300 voor elk, dit naar aanleiding van het schrijven dier ge- meentebesturen, waaruit bleek, dat het wenschelijk wordt geacht om de jaar- wedde der wethouders op 'n hooger be- drag vast te stellen dan geschied was in het besluit van 24 Sept. '26. RENTELOOS VOORSCHOT TRAWMEG HOOFDPLAAT BRESKENS. In een nota naar aanleiding van het verslag inzake het wetsontwep tot toe- kenning van een renteloos vooschot uit 's rijks schatkist ten behoeve van den aan- leg en het in exploitatie brengen van een tramweg van Hoofdplaat naar Breskens erkent de Minister van Waterstaat. dat in het uiterste geval middelen ten dienste zouden staan'om medegebruik van het baanvak Schoondijke.Breskens van de stoomtram BreskensMaldeghem af te dwingen doch dit medegebruik zou beide partij'en belemmeren in haar vrijheid van beweging, welke noodzakelijk is om het verkeer van de door elk der maatschap- pijen bediende streek tot ontwikkeling te brengen. Bovendien is het bedoelde enkei- sporige baanvak weinig geschikt voor het verkeer van twee tramwegmaatschap- pijen, terwijl door de nieuwe verbinding HoofdplaatBreskens een geheelen land- streek voor het verkeer zal worden ont- sloten, waaruit een druk vervoer mag worden verwacht. PROVINCIALE ZEEUWSCHE VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER T. B. C. In de Donderdagmiddag te Middeiburg onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen, gehouden algemeene vergadering van deze vereeniging, wer den verschillende jaarverslagen uitge- b Uit dat van den Secretaris blijkt, dat de voorzitter, de secretaris (Dr. Or- baan) en de districts-t. b. c. arts, juist 5 jaar die functies waarnemen. Het nieuwe werk was aanvankelijk het zwaarst, maar gaande weg werd het meer stabiel. Nu kan gesproken worden van een groote po- pulariteit, die de t. b. c.-bestrijders hebben verworven voor hun zaak. De heer Dr. A. J. Hoorweg bracht hier op zijn verslag uit als districts t. b. c.- arts, waarin ook opgenomen het verslag van het consultatiebureau. Hieruit blijkt o.a. dat zich iets minder nieuwe patienten aanmelden, en dat hun aantal altijd onge- veer 700 bedraagt. De heer Hoorweg wijst op de groote vooruitgang, o.a. in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar slechts nog 2 gemeenten geen patienten naar het bu reau zonden. Met vreugde maakt Dr. Hoorweg hiex melding van. Er zijn pa- tientne, lijders aan haemoptoe, die te vlug weer aan het werk gaan en dan verschijn- selen van een vrij ernstig longlijden zich later doen gelden. Spreker vindt het ook moeilijk aan de wenschen der huisartsen te voldoen, die zeer uiteenloopende eischen stellen voor de verhouding tot spreker en voor hetgeen deze wel en met doen mag. Uitvoerig gaat Dr. Hoorweg de resultaten van zijn werk en dat van de bureaux na en vindt gelegenheid in den breede uiteen te zetten hoe hij de gevoi- gen voor de kinderen onderzocht in een qemeente, waar twee broers, lijders aan open long t. b. c. aan dezelfde bijzondere school les hebben gegeven, oogenschijn- lijk zijn daardoor geen der kinderen ziek geworden, doch spreker heeft bij zijn on derzoek qeconstateerd, dat in de betrok ken streek een schoolarts geen weelde zou zijn. Met nazorg moet men in Zee- land, dat aangewezen is op decentralisa tie, nog zeer voorzichtig te werk gaan. Ook de verslagen van de dames Deet man en Verburg, resp. Prov. enquetrice en Districts-huisbezoekster ademen bewij zen uit van hard werken; wat ook ver- oorzaakt wordt door de moeilijkheden in het verkeer tusschen de onderdeelen der provincie. Maar toch is er veel propa ganda gemaakt, controle gehouden enz. en heeft mevrouw Verburg steeds op de bureaux geassisteerd. De rekening der vereeniging wees in ontvangsten en uitgaaf aan J 10.287,53met een goed slot van 260,0 i. die van het verpleegfonds 3113 en f 2888,87die van het c'onsultatie-bureau f 20.348,53 en f 1409,47. Met deze verslagen en rekeningen als mede met de begrooting konden de aan- wezigen zich vereenigen. Mej. E. D. v. d. Broecke en de heer J. A. Risseeuw werden als bestuurslid her- kozen en gekozen de heer J. C. Paap te Vlissingen in piaats van Dr. C. A. Duy- vis, die Zeeland verlaten heeft. l>uOi aen heer Dr. van Assen uit Rotteruam, werd daarop eene lezing met Lcntocoiaeu gehouden over „Chirurgische t'uberculose deed uitkomen, dat deze de beeiideren en qewrich"ts-t. b. c. slechts een onderdeel vormt van de algemeene t. b. c. en schetste hoe men die behande- len moet en verduidelijkte zijn betoog door een aantal zeer goede plaatjes van zieke en van herstelde lijders, met kiekjes in sanatoria en ook in de Adriaanstichting te Hillegersberg, waar men speciaal werk maakt van patienten als hier bedoeld zijn. Spreker wees er op hoe zoo'n inrichting vrij ruim moet zijn, om dat het gaat om zeer langdurige verpleging. De voorzitter bracht den heer Dr. Van Assen dank voor zijn leerrijke rede. GEMEENTEBEGROOTING VAN MIDDELBURG. Bij hun bericht van goedkeuring van de gemeentebegrooting van Middeiburg, hebben Ged. Staten van Zeeland er op gewezen, dat door de stijging van het be- drag van de belasting op het inkomen van f 452.000 tot ,f 597.500, het verme- nigvuldigingscijifer vermoedelijk met ruim 30 zal moeten stijgen. Deze steeds grootere stijging is h.i. slechts te remmen door de grootst mogelijke bezuiniging bij de uitgaven. Zij noemen»in het bijzonder de kosten voor steunverleening enz. aan werkloozen en wijzen er op, dat maar niet alles op de gemeenschap kan worden ge- legd, waar het individu zelf de zorg moet dragen. Verder zijn zij van meening, dat het aantal politiemannen in verband met de grootte der gemeente te groot is en noemen zij ook nog het verhaal van pen- sioensbijdrage van het gemeentepersoneel. OPENLUCHTBIJEENKOMST VOOR HET OPENBAAR ONDERWIJS. In de Zaterdag te Middeiburg gehou den vergadering van den Kring Walehe- ren van „Volksonderwijs" werd besloten om op 17 Mei (Hemelvaartsdag) een openlucht propagandabijeenkomst te hou- den op het daarvoor welwillend door den eigenaar beschikbaar gestelde buiten ..Veldzicht" te Middeiburg. Een zangver- eeniging zegde reeds medewerking toe en met muziekgezelschappen wordt nog on- derhandeld. HOEK. Op de algemeene vergadering gehouden door de alhier btst^ande tuinbouwvereeni ging, bleek dat het batig saldo over 1927 had bedragen f 124,81®. Het ledenaantal der vereeniging bleek in den laatsten tijd vooruitgaande, tn het bestuur heeft goede hoop dat dit aantal voortdurend zal stygen. De bebouwde oppervlakte wordt steeds grooter, terwijl de aanleg vrjjwel intensief is. De ook dezen winter gehouden cursus wordt gierig bezocht en ligt het in de bedoeling voor 1928 een volledtgen tuinbouweursus aan te vragen. De aftredende bestuursleden HDieleman en P. A. Lijbaart werden wederom herkozen. Aan het eind der vergadering gaf de heer A. W. v. d Plassche, rijkstuinbouwconsulent te Goes eene algemeene beschouwing van .de fruitteelt. Deze vergadering was voor het publiek toegankelijk gesteld waarvan door velen een dankbaar gebruik werd gemaakt. De aang name en bevattelijke wgze waarop spreker zijue verklaringen gaf boeide de aanwezigen ten zeerste, zoo- dat zijne rede met groote belangsttllirg werd gevolgd. Spreker wees er op, dat waar de landbouw ten opzicbte van sommige producten minder loonend wordt, de tuinbouw daarentegen, mits goed aangepakt en met overlfg behartigd een groote toe- komst heeft. 'Hij wees op de welvaart, die heerscht in de streken waar tuinbouw wordt beoefend tegenover enorme werk- loosheid in plaatsen waar die met is. Spreker voor zich acht bet emigratie- vraagstuk i.iet de oplossing van de werk- loosheid maar een intensieve tuinbouw, waardoor de energieke kracbten niet worsen weggezonden doch tot ontwikkeling worden gebracht, dat is volgens sprekers meening een mogelijkheid tot verbetering der eco- r.omische toestanden. Na bjj veel verschillende punten en vooral bg de ziektebestrijding zeer langdurig te hebben stiigestaan sloot spreker zijnleerryke avond, onder opwekking tot beoefeniDg van den tumbouw, doch met de ernstige waar- schuwing, dat ond-rhoud van de cultuur- gronden een eerste vereischte is voor het slagen op dit gebied. Zaterdag hield de Werkloozenkas ,/Ons Belang" alhier hare jaar vergadering. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten over 1927 hadden bedragen f 20.272,25 en de uitgaven f 8.656,50, zoodat er op 1 Januari 1928 een batig saldo was van f 11 615,75. Het ledenaantal is over 1927 gestegen met 28 en bedraagt thans 150. De heeren J. Heinsdjjk, C. Scheele en W. C. v. Petegem die periodiek aftraden werden herkozen. De uitkeeringsduur voor gehuwden en kost- winners werd met ingang van 1 Januari 1928 door den Minister vastgesteld op 54 dagen per kalenderjaar, voor ongehuwden op 48. Uit een en ander blijkt, dat de vereen'ging er zeer goed voorstaat en is vermeerdering van het ledenaantal ook dit jaar wederom te wachten. KOEWACHT. Vrijdagavond werd hier op de be zaal van de Zusterschool de gewone jaar- vergadering gehouden van den R. K. Boerenbond. Een 60tal personen waren opgekomen. De secretaris van den Boe- ren bond, de heer A. Geerards, bracht een uitgebreid verslag uit over de werkzaam- heden van den Bond in het afgeloopen boekjaar, alsmede van den stand der geld- middelen. De inkomsten bedroegen 247,55, de uitgaven f 238,05; zoodat er een batig saldo was van f 9,50. De heer E. David gaf een overzicht van de Vee- verzekering. Daaruit bleek, dat lib koeien van 78 leden verzekerd waren tot een bedrag van f 45.500. Er zijn gestor- ven 6 verzekerde runderen. Daarvan werden er 4 voor de consumptie goedge- keurd. De inkomsten bedroegen f 1535,23, de uitgaven 1528,75; in kas dus f 6,45. Er werd slechts 1 percent premie betaald. De heer P. Suij sprak namens den Jongen Boerenstand. Diaarna nam de heer A. E. Langenhorst, directeur van de R. K. Landbouwwinter- school te Hulst het woord en hield een uitgebreide en zeer leerzame rede over bemesting. Eerst sprak hij over stalmest, een meststof, die door het toenemend ge bruik van kunstmeststoffen wel wSt op den achtergrond geraakt is en die dat zekei niet verdient; want zij blijft steeds de beste en vooral de goedkoopste meststof. Ons vee geeft die gratis. Hij besprak in 't breede hoe deze moet bewaard worden en op welke wijze zij op 't land moet wor den uitgestrooid. Ook de gier is een uit- stekende meststof met veel stikstof. Zij moet bewaard worden in goed sluitende kelders. Zij worde gebruikt bij knol- en wortelgewassen; minder voor weilanden. Daarna kwamen de nieuwe meststoffen aan de beurt. Eerst de chilisalpeter, daar na de zwavelzure ammoniak en de super- phosphaat, zijnde de meststoffen, die in deze streken het meest gebruikt worden. Ten slotte besprak hij de leunasalpeter en de kalkstikstof, welke bevat 60 kalk en 19 stikstof. Na afloop der lezing werd, naar aanleiding van eenige vragen, gesproken over aanleggen van proefvel- den en grondonderzoek. Voor het houden van nog een aanbe- steding van chili en ammoniak-super was weinig of geen beelangstelling, De heer C. Vercouteren alhier is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de open,bare school te Biervliet. VEREENIGING VAN N EDERL AND SCH E LAN DBOU WERS. IN FRANKRIJK. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Op 20 dezer heeft te Parijs onder voor zitterschap van J. W. G. baron Collot d'Escury, te Crepy-en-Laonnois, een bijeen- komst piaats gehad van een aantal Neder- landers, die in Frankrijk het landbouwbe- drijf uitoefenen. In deze vergadering, die werd bijgewoond door den Nederlanschen Rij'kslandbouwconsulent te Parijs, dhr. A. Sevenster, werd overgegaan tot de oprich- ting van een Vereeniging van Nederland- sche Landbouwers in Frankrijk. Een jaar geleden werd reeds met hetzelfde doe! een samenkomst van landbouwers ge houden, waaruit een comtnissie was aange wezen, welke opdracht ontving, de plannen nader uit te werken en meer practische voor- stellen voor te bereiden. Door omstandigheden heeft de commissie zeer langen tijd noodig gehad om met hare werkzaamheden gereed te komen. Hieraan moet het zeer zeker voor een groot deel wor den geweten, dat thans het aantal aa-nwezi- gen beneden de verwachting was gebleven. Van de 125 Nederlandsche boeren, wier adressen bij het Nederlandsche rijksland- bouwconsulentschap te Parijs bekend zijn, waren 14 aanwezig; enkelen, die verhinderd waren tegenwoordig te zijn, hadden van hun belangsteliing doen blijken. Daar deze hee ren tezamen'circa 2500 HA exploiteeren en uit een ingestelde enquete was gebleken, dat onder de Nederlandsche landbouwers toch wel belangsteliing voor een vereeni ging bestond, was men van oordeel, dat op- richting daarvan niet achterwege mocht blijven. Alle aanwezigen traden als lid toe, waarna een bestuur werd gekozen, bestaan- de uit de heeren bapon Collot d Escury, E. Dekker, P. Diddens, G. H. Looman en E. C. Ivls i"t'0 n s Op verzoek van den voorzitter verklaarde de heer Sevenster zich bereid, als advisee rend lid het bestuur ter zijde te staan. De vereeniging, die zich blijkens naar sta tuten ten doel stelt, den band tusschen de Nederlandsche landbouwers in Frankrijk te versterken en hun materieele en moreele be- langen te behartigen, zal in de eerste piaats o.a. het vraagstuk van den aankoop van zaaizaden en pootgoed in studie nemen. Door het sluitem van een overeenkomst met den uitgever van een Nederlandsch landbouw- blad, hoopt men te zijner tijd over een eigen orgaan te beschikken. Voorts staan op het proqramma het aanleggen van proefvelaen bij de leden der vereeniging, het onderzoe- ken van kunstmeststoffen, het verleenen van steun en voorlichting aan nieuw aangekomen emigranten en vele andere zaken, die aan ue belangen van den Nederlandschen landbou- wer in Frankrijk ten goede zullen komen. Reeds op deze eerste bijeenkomst bleek, hoe- zeer een geregeld uitwisselen van ervaringen van nut zal kunnen zijn. VERKOOPINGEN EN AANBESTEDINGEN Zaterdag werd door den heer De Bruijne, architect te Ter Neuzen, te Hoek aanbesteed ten behoeve van den heer M. J. Kaan te Mid deiburg, het bouwen van een woonhuis in den Koudenpolder alhier, waarvoor werd inge- schreiven als volgt: le perceel metselwerkA. Nieuwelink, f 1634,50; R. de Fouw en B. Lantsheer, f 1400; M. W. Nieuwelink, f 1343; J. L. de Waele, Sluiskil, f 1300; Jac. Meertens, f 1198. 2e perceel timmerwerk: J. van 't Hoff, 1197; W. C. de Feijter, fll40; P. Hamelini 1086. 3e perceel loodgieterswerk: M. Wdeland, 52, 4e perceel schilderwerk: P. Smies, Sluiskil f 207; Goethals, Ter Neuzen, f 134; P c' Mjoens, 195; J. Kiel, f 195; A. J. Kiel, f 190.' De inscbrijvers bij wier naam geen woon- I piaats is vermeldt,. wonen te Hoek. Bij de door den architect L. de Bruijne alhier I gehouden aanbesteding voor het bouwen van en woon- en winkelhuis aan de Stationstraat I te Ter Neuzen, werd ingeschreven als volgt: J Metselwerk: Jacs. Houg, Axel, f 4845; Gebr. I v. d. Velden, Ter Neuzen, f 4735J. H. Rijn-I berg, Ter Neuzen, /4375; M. W. Nieuwelink,! Hoek 4263; P. W. Nieuwelink, Ter Neuzen, I /4065 (gegund); H. P. Lensen, Zaamslag,, I 3723. Timmer- en ijzerwerk: P. L. Bogaard, Ter I Neuzen, f4400; Gebr. Verlinde, Ter Neuzen,! f 3420; J. van der Bent, Ter Neuzen, f 3180; A. Roovers, Ter Neuzen, f3098 (gegund). Loodgieterswerk: Gebr. A. en J. Guequierre, Ter Neuzen, f354; J. Kool en Zoon, Sluiskil, f 327; I. Guequierre, Ter Neuzen, f315 (ge gund). Glas- en verfwerk: J. F. Emmaneel, Ter Neuzen, 689H. P. Goethals, Ter Neuzen, 522; A. van Duijse, Ter Neuzen, /510; D. R, Riemens, Zaamslag, 424 (gegund). Voor perceel 1 en 2 werd ingeschreven door J. H. Rijnberg, Ter Neuzen, f 7375. Voor de massa werd ingeschreven door J. v. d. Bent, Ter Neuzen, 8590. IJZENDIJKE. Door Notaris A. A. M. Corthals te IJza- I dijke, werd op Zaterdag 25 Februari, ten y«- zoeke van zijn principaal krachtens art. 12® B. W. in het openbaar geveild, bij instel, het van ouds bekende Hotel Aerts, aldaar, 'copif; i hoorend aan den heer G. de Lozanne. Het ,^.1 I ceel werd ingesteld op f 6000. DE BEDR1EGERS BEDROGEN Van ,/zwarte" en ,blanke" commiezen. Onder den rook van Tilburg heeft zich een der laatste dagen een vermakelijk voor- val afgeepeeld, meldt het //D. v. N.-B.", Tot goed begrip zg vooraf medegedeeld, dat de zoogenaamde „zwarte kommiezen" van-huis-uit gewoce stnokkelaars zgn, die echter het beroep van smokkelaar maan heb-ien gegeven en thans des nachts erop uittrekken om zich in hinder !aag te leggen de pmeversmokkelaars op te wachten en aJi echte kommiezen hun vroegeren colegii het onverbiddelgke ffhalt" toe te roepei, Het gevolg van dit optreden is steeds, dat de smokkelaars op den loop gaan en hun buit veor de gewaande kommiezen aebter- laten. Een der laatste nachten nu vielen twee zwarte kommiezen" en een fcende smokke laars op het lijf tusschen Goirle en Tilburg, Alles ging t aar wensch. De smokkelaars lieten hun zuur verkregen waar in den ste.k en kozen het hazenpad. De zwarte kom miezen schoten toe en eonstateei den tot hun vreugde, dat de buit niet minder dan ruim zeventig literflesschen groot was. Een en ander werd door de mannen op genomen en welgemoed aanvaardden zij den tocht naar huis. Dat was nu maar een peulschilletje meer. Zjj waren reeds dicht bij Tilburg en zoover komen de commiezen nooit. Maar wat nog nooit gebeurd was, ge- beurde thans. Nauwelgks hadden de mannen enkele honderden meters afgdegd, of daar sprongen plotseling van achter het struik- gewas twee donkere figuren te voorschijn, Het licht van een zaklantaarn flitste hun tegen en een tweevoudig ,/halt" werd hun toegeroepen. De beide mannen trachtten alsnog te ontvluchten, doch toen de kommiezen eenige schoten in de lucht losten, achtten zij het blijkbaar raadzaam zich over te geven. En zoo kon het gebeureD, dat de twee zwarte kommiezen, die op zoo'n handige manier aan een prachtigen buit waren ge komen, niet alleen verplicht waren hun waar tot de laatste flesch toe af te geven, doch bovendien nog een proces-verl aal opliepen. DOOR EEN AUTO DOOR MIDDEN GEREDEN. Vrijdagmiddag werd te Hoei.shrotk een 9 jarige jongen door eenvrachtautogegiepen en als het ware doormidden gereden. De chauffeur uit Grevenbicht is gearresteerd. EEN BRANDJE MET TRAGISCHEN AFLOOP. Vrijdagechtend te circa 9 uur ontstond brand in de fabriek der Neucbatel Asphalt Company in de Nova Zemblastraat te Am sterdam. De 65 jarige werkman P. Riemer, die het vuur ontdekte, zakte, vermoedelijl door schrik bevangen, ineen toen eenige employe's hem naar buiten hadden gebrucht, bleek hij reeds overleden te zijn. In een der asphaltketels schijnen zich gassen te hebben ontwikkeld, welke tot ontbranding kwamen, waarLa de vlammen zich aan de houten kap mededeelden. Nadat men tevergeefs getracht had, met een chemisch apparaat het vnur te blussi hen, slaagde de inmiddels verschenen brandweer er in met behulp van zand den brand te overmeesteren. De schade, die niet groot is, wordt door verzekering gedekt. DOODGEREDEN. De heer H. Dorenbosch, garagehouder te Siddeburen, is a'daar met zjjn motor- fiets in voile vaart tegen een passeerendei vrachtwagen gereden, met het gevolg, dat de man op slag dood was. Hij zou bin- nenkort trouwen. BEENELD GERAAKT. Aan de zinkwitfabr ek te Eysden (L.) is de arbeider Voorjans nit Maastricht bekneld geraakt tusschen kipkar en muur en aan de gevolgen overleden. KIND VERBRAND. Te Peize (Dr.) is een anderhalf jarig kind tegen een brandende kachel gevallen, waardoor de kleer'jes in brand geraakten en het kind ernstige hrardwonden bekwam waaraan het overleden is.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2