Uw Zenuwen Bij Scheren PUROL LAHDBO UWBERICHTEN. GEMEN6DE BERICHTEN. SPORT. PBED1KBE U,R TEH. ENGBZONDEN MEDEDEELIN GB Mijnhardt's Zenuwfahletien Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten iaudbouw is al e/enmin rooskl-urig. Ook ziju methoden zij a veelal ouderwetsch en men zal zich herinneren dat een Eogelsche cominissie die het zuivelbedrijf in onaland bestuieerd heeft, met lof meliing gemaakt heeft vau de goede werking van de coope- peratiebeweging en navolging ervan voor Eugeland aanbevolen heeft. Bet roepen om regeeringscredieten, dat ook onder de Deutsche agrariers gehoord wordt, is echter veel eenvoudiger en minder inspannend dan paging tot zelf/erbatering. Alen ziet dat er nog wel doakere plekken zjjn in het lichte verscbiet dat mea meent te oatwaren. Een gunstig teeken moet echter tea slotte nog genoemd worden en dit zijn de onderhandelingea welke thans tussehen een aaafal groote werkgevers en de vertegeawoordigers van de rakbeweging zjjn begonnen, om een duurzame vrede in de nijverheid te vestigen. Deze toenadering voortgekomen uit de overweging, dat groote conflicted, onversahillig wie overwinoaar wordt, voor geen van de twee partyen voordeel opleveren. DELEST GEPAKT. De royalist Delest, administrates van de Action fra^aise", die tegelijk met den royalisten-leider Leon Daudet, op 25 Juni verleden jaar uit de Sante-gevangenis te Pargs ontsnapte, is eindeljjk in den val geloopen. fljj is te Mont de Marsan (in de Landes ten Zaiden van Bordeaux) gearresteerd. Daudet vertoeft, zooals bekend, nog steeds veilig „buitenaf". Naar men zegt, houdt hi) verblijf in een villa te Brussel flet heeft precies zeven maanden geduurd eer de Fransche recherche een van de twee royalistische leiders weer heeft weten te pakken, die op 25 Juni, na een gevangen- schap van slechts 12 dagen op zulk een koidig-vernuftige wijze uit de Sante'werden bevrijd. De ander, Leon Daudet, bevindt zich nog steeds op vrije voetenhg zou zich te Barcelona vestigen. Misschien moet men verband zoeken tussehen dit voornemen en het feit, dat zijn vriend Delest thans niet ver van de Spaansche grens weer were gearresteerd. INVOER VAN EiEREN JN ENGELAND. In het rapport, hetwelk is uitgebracht door de imperieele economische commissie wordt nadruk gelegd op het feit, dat Rusland voor den oorlog 50 pdt. van den invoer verzorgde en Denemarken 20 pCt. Op dit oogenblik zenden Rusland, Letland en Litauen slechts een zeer klein deel van den invoer, ter wij I Denemarken, Polen, Nederland en Belgie en China een veel grooter aandeel in den invoer hebben ver- kregen, zoodat zij den invoer voor 80 °/o in handen hebben. Doch deze vervanging van Rusland door Denemarken, Nederland en Belgie is in meer dan een opzicht van beteekenis, aldus de officieele Britsche draadlooze dienst. De eieren, welke van deze drie landen komen zgn gewoonlijk beter van kwaliteit, beter gesorteerd en beter verpakt, dan die, welke voor den oorlog uit Rusland ontvangen werden, terwijt prgzen gevraagd worden, welke ten minste met die van Engelsche eieren vergeleken kunnen worden. Mgr. VAN ROEY TEGEN DE - KATHOLIEKE VLAAMSCHE N ATIONALISTEN. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: In Vlaamsdhe katholieke kringen wordt verzekerd, dat de bestrijiding van de Vlaamsdhe zelfstanidigheidsbeweging, wel ke voonal onder de Roomsch-Katholieken hare aanh angers telt, binnenkort, met vernieuwide kracht, door mgr. Van Roey, aartSbisschop van Mechelen, zal worden voortgezet. In dit verband zou door het aartsbisdom, dezer dagen nog, overleg zijn gepleegd met verscheidene leiiders van de Katholieke Staatspartij. Anderzijds wordt door een Vlaamsc/h- nationaal blad gemeld, dat mgr. Van Roey, die Woensdag te Nijmegen de inaugureele rede van den Vlaamschen priester, Dr. Leopold Bellon, als hoog- leeraar aan de Roomsch-Katholieke uni- versiteit heeft bijgewoond, van zijn ver blijf in Nederland geibruik hoopte te ma- fen am door persoonlijike kennismaking met den aartSbisschop van Utrecht, de toenadering tussehen Nederland en Bel gie te bevorderen en te bewer'ken, dat „de Nederlandsche katholieke pers haar over het algemeen zeer sympathieke hou- ding jegens het Vlaamsdhe nationalisme zou herzien." DE BEVREDIGING OP DEN BALKAN. Dezer dagen hebben wij schrijft de N. R. Crt. de aandacht gevestigd op eenige gunstige teekenen van toenadering op den Balkan. De problemen daar zijn talrifk en een gestadige bedreiging voor den vrede van Europa, maar er zou al veel gewonnen zijn, zoo stelden wij in het lidht, indien Italie en Zuid-Slavie elkaar nader konden komen door bemiddeling van Frankrijik, nu de atmosfeer tussehen Parijs en Rome zooveel verbeterd is. De Griefksche minister van buitenlandsche zaken pleit tegelijk voor een Balkan- Locarno en Roemenie en Bulgarije zijn d'en laatsten tijd vriendelijik tegenover elkaar komen te staan. Thans trekt het bezoek van Titulescu, den Roemeenschen minister van buitenlandsche zaken, te Rome de aandacht. Niet omdat de be- trekkingen tussehen Rome en Boekarest voordien al niet zeer hartelijk waren. De vriendschap van Roemenie als lid van de Kleine Entente had juist voor de Italiaan- sche politick in den tijd1 van haar felste tegenstellingen tegenover Zuid-Slavie over de Albaneesche kwestie buitengewo- ne waarde, omdgt het losser maken van die entente Italie te stade moest komen bij haar pogingen om Zuid-Slavie te isolee- ren. Daanuit was ook de eenigszins theatrale coup te verklaren van Italie's erkenning van de inlijving van Bessara- bie bij Roemenie, ten aanzien waarvan het eerst lang gieaarzeld scheen te hebben, om Sowjet-Rusland niet boos te maken. Het Roemeensche volk heeft met groot vreugdeibeid'rijf op deze hoffelijtoheid aan Italiaanschen kant gereageerd en Titules- cu's bezoek is als een contra-beleefdheid hderop te beschouwen. De Roemeensche minister heeft verklaringen afgelegd, waaruit groote bewondering voor Musso lini's kradhtig beleid spreeikt. Tegelijk kondiat hij aan dat, zoodra het nieuwe Roemeensche tarief gereed is, het eerste land waarmede ide onderihandelingen over een handelstractaat zullen beginnen, Italie zal zijn. De verstrekte vriendschap tussehen Italie en Roemenie k&n een gunstigen terugslag hebben op een andere den vrede storende kwestie, namelijk die van de Hongaarscthe optanten in Zevenbergen. Men zal opmeriken, dat dit geen eigenlijke Balkan-ikwestie is en dat Roemenie zelf zich niet eens als een Balkan-staat be- schouwt. Dit moge waar zijn, maar wat er aan de peripherie van den Balkan ge- beurt, kan doorwenken tot in het hart van het schiereiland, reeds omdat Balkan- en niet-Balkan-staten in de Kleine Entente saamverbonden zijn. De Italiaansche bla- den zinspelen er nu op, dat Italie, hetwelk zoowel de vriendschap van Hongarije als Roemenie waardeert, zijn goede diensten kan verleenen bij de gesclhillen tussehen Boekarest en Boedapest over die optan ten. Voor deze laatsten wier grieven bij onpartijdige beoordeelaars sympathieken weerklank hebben gevonden, ware dit stellig te wenschen. TER NEUZEN, 30 Januari 1928. GEMEENTERAAD. In de op Donderdag a.s. des namid- dags 2 uur, te houden openbare verga- van den gemeenteraad alhier, de volgend'e punten in behande- komen ling: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. Onderzoek geloofsbrief benoema verklaard raadslid W. Bedet. Ingekomen stukken. Voorstel van Burg, en Wefih. tot wijzdging der algemeene politie verordening voor de gemeente Ter Neuzen, in verband met de motor- en rijwielwet. Idem om de Noordstraat tussehen de Lange- en Korte Kerkstraat ge- sloten te verklaren voor het berij den met alle motorrijtuigen in Zui- delijke richting. Idem tot nadere wijziging van het reglement voor het Burgerlijik Armbestuur in deze gemeente. Idem tot wijlziging van de veror dening op den keuringsdienst van vee en vleesch in verband met de Vleeschkeuringswet. Idem am afwijking te verleenen van artikel 10 der Bouwverorde ning aan L. Wieland alhier. Idem tot on'ttrekking van twee perceelen gemeentegrond aan den openbaren dienst. Idem tot verkoop van een perceel gemeentegrond, gelegen aan den Stationsiweg aan L. de Bruijne al hier. Idem om een perceeltje gemeente grond, gelegen aan het Nieuwe- diep, in geibruik te geven aan Th. P. Vaal alhier. Idem om de raadzaal besohdkbaar te stellen aan de Afdeeling Zee land van den Ned. Bond van Gem. Amibtenaren, voor het geven van een cursus. Idem om hen te machtigen, tot aanschaffing van vier abonne- mentsrijwielen voor de politie. Idem om de regieling van den Mi nister van Arbeid, Handel en Nij- verheid inzake emigratie voor 1928 ook toe te j>assen voor deze ge meente. Idem tot het aahgaan van eene geldleening groot f 28.550. Idem tot wijzigdng der gameente- begrooting, dienst 1927. Idlem tot benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. Aanbevolen worden: lo. W. Bedet; 2o. L. Deij Pzn. Idem om den naam ..Nieuwediep' te veranderen in ..Nieurwediep- straat". Ontheffing schoolgeld dienst 1927. Ontheffing hondenibelasting dienst 1927. verzuimd te vermelden, dat voor de mooi- ste kleederdracht was bekroond de Goes- sche pop en een troostprij.s was toegekend aan het Oud-Axelsch paar. Bij de verschiillende stand's werd nog aardig wat verkoeiht. Bij de verloting vielen het kussen op no. 151, sierpop 18, sprei 117, poppeiikamer 129, schilderij 2, terwijl de naam der pop, waarnaar gera- den moest worden, was „Annie" en de jaardag 30 Aug. Het comite, dat zich voor ideze tentoon- stelling weer zooveel moeite heeft ge- troost en dat voortdurend werkzaam is voor het lenigen van nood, wordt in het algemeen in de medewerking der ingeze- tenen aanbevolen. VEREENIGING VOOR VREEMDELINGEN VERKEER In de j.l. Donderdag in het Hotel du Gommerce gehouden vergadering van de leden der vereeniging voor vreemdeliin- genverkeer Ter Neuzen Vooruit" werden als bestuurslid herkozen de heeren C. Wind van Merkesteyn en P. F. Standaert. Voorts werden goedgekeurd de reke- ning en verantwoording en het jaarver- slag uitgebracht. Op voorstel van het bestuur werd be- sloten tot het uitschrijven van een festival voor muziek- en zanggezelschappen op Donderdag 17 Mei (Hemelvaartsdag) DE EMIGRATIE NAAR CANADA. In beriohten, ontleend aan het Hbl., op- gienomen omder de rubriek ,,binnenland'" wordt meegedeeld, dat door de Cana- deesche Regeering zou worden geweigerd emigranten die door de Regeering voor bun overtocht gesteund worden niet meer toe te laten. Blijkenis ons door de Diirecteur der Arbeidsbeurs alhier verstrekte inlichtin- gen is bij onze Regeering omtrent dat verbod van toelating officieel nog niets bekend en wordt vermoedt, dat de maat regel op een misverstand zou berusten. Wel zal in de afwikkeling der aanvragen om te emigreeren, vermoedelijk eenige vertraging ontstaan, doch er wordt mee voortgegaan en zelfs worden ook nog nieuwe aanvragen in behandeling ge nomen. RIJ WI ELBE LASTINGM ERKEN Reeds enkele malen stelde d'e gemeente politie een onderzoek in of ieder rijwiel waarmede op den openbaren weg wordt gereden, is voorzien van een rijwielbelas- tingimerk. Tot haar spijt moest Zij dan bekeurend optreden, omdat men bedoelc merk of thuis had laten liggen of nog niet (had aangeschaft. Men zij dus gewaarschuwd. POLITIE. De Inspecteur van Politie te Ter Neu zen maakt belkend, dat omtrent de navol- gende gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daar achter ver- melde adressen: Halssnoer, Nobels, kleermaker, Noord straat. Groote Huissleutel, C. Izebout, le Kor- testraat 9. Een Gulden, S. van Hoeve, O 206. Dameshorloge, J. R. Platteeuw, Burg. Geillstraat 31. Kinderportemonnaie, M. Potters, Ka- zernestraat 26. Mans-portem onnaieM. Verbrugige, Havenstraat 4. TREINVERBINDINGEN MET ZEELAND. Door de Zeeuwsche Handelsreizigers- vereeniiging, is besloten actie te voeren voor verschillende verbeteringen in den treinenloop tussehen Zeeland en het ove- rig deel van Zeeland; o.a. werd getracht nader de verbinding met Zeeuwsch- Vlaanderen tot Zuid-Beveland te verbete- ren door te bewerken, dat er van Goes s morgens een motorwagen der Zuid- Bevelandsche lokaalspoorweg rijdt van Goes in aan,slutting op de eerste boot naar Breskens. EEN FL1NKE REDDING. Door den wagenbestuurder ran de Ylis- singsche tram die Vrijdagmiddag ongeveer kwart voor vier van Souburg was vertrokken in de r:chting Middelburg, werd bemerktdat bij de brug overden watergang een persoon over de leuning van de brug sprong. De wagenbestuurder stopte, teneinde zoo mo- gelijk hulp te kunnen bieden. Het bleek dat de ongeveer 18-jarige Job Schroevers uit Vlissingen een meisje a' spelende in de leiding had zien vallen. De dappere fschroevers aarzelde geen oogen blik, sprong over de leuning gekleed te water en dook naar het kind dat hg behoudea op het droge wist te brengen. SLUISKIL. Door bemiidideling der R. K. Zuigelin- genbescheriming in Zeeuwsclh-Vlaanideren ~al binnenkort te Sluiskil een baikeroplei- ding begionnen worden van het westelijk gedeelte van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren. De opleidinig geschiedt volgens een leerplan vastgesteld door den 'Minister van Arbeid', Handel en NijVerheid, op adivies van een ter zake van kraamlhulp ingestelde Staatscommissae Van d'e deelneemsters wordt een leeftijd vereischt van 1940 jaar. Door het bestuur der vereeniging het Wit-Gele Kruiis w'orden daaromt'rent na dere inlichtingen gegeven. Men hoopt op een flinik aantal deelneemsters. KOEWACHT. Vriidagnaimiddag ontstond in de vlas- fdbriek van den heer E. Naessens, een be gin van brand'. Door tijdige hulp, werd de brand in zijn beginstadium gebluscht, zoodat er weindg schade was. FNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. lichamelgk letsel opliep en gedurende acht weken zijn werk niet kon verrichten. Ter zake van deze miahandeling heeft genoemde voetballer voor de rechtbank te 's Bosch terecht gestaan. Het 0. M. eischte tegen hem 4 maanden gevangenisstraf. KORT VERSLAG van de vergadering van het Dagelijksch Bestuur der Z. L. M. NED. HERV. KERK. Bij de alhier gehouden verkiezing van een notabele voor de Ned. Herv. kerk, ter voorziening in de vacature ontstaan door de benoeming van den heer M. R. de Feijter tot kerkvoogd is gekozen de heer W. Dieleman, met 52 stemimen. De ove- rige stemmen waren over verschillende personen verdeeld. DE POPPENTENTOONSTELLING: De tentoonstelling georganiseerd door het Dames-coimdte tot steun, aan onver- mogiende zieken en herstellenden heeft een gezellig verloop gehad. Hoewel de belangstelling, inidien men de onderneming „als tentoonstelling" beschouwd, niet on- bevredigend is te noemen, en het bezoek in aanmerking genomen het financieele resultaat meevalt, bleef toch aan het co mite in zekene mate teleurstelling niet be- spaarid, daar in verband met het doel en voor stijving der kas de oipikomst veel grooter had behooren te zijn. Er bleek een ontihouding van beter gesitueerden, op wier steun men zeker gerekend' had. VAj hebben in ons vorig nummer nog WIJZIGING DIENSTREGELING VAN DEN STOOMTRAM HULST-WALSOORDEN. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de in dit nummer voorkomende mededeeling der directie van den stoom- tram HulstWalsoorden, dat vanaf 1 Fe- bruari, in verband met het inleggen eener derden dienst van de Pro v. Stoomboot tus sehen Walsoorden en Hansweert, resp. te 13 uur en te 14,15 aankomst Walsoorden 14,45, op Zon- en Feestdagen trein 24 van Walsoorden zal 10 minuten vroeger vertrekken en wel te 11,06 en trein 27 uit Hulst 55 minuten vroeger, nl. te 12.05, aankomst Walsoorden 12,55. POSTERIJEN EN TELEGRAF1E. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat de bepaling, dat giroquitantien, d.z. quitantien met aan- gehecht slortingsformulier, waar van de bedragen dadelijk na invordering op de postrekening van den bewaargev r worden gestort, slechts eenmaal aan deschuldeischers worden aangeboden, is ingetrokken. Met ingang van 1 Februari a.s. kunnen die quitantien desverlangd twee malen binnen een tijdvak van 14 dagen aan de schuldenaars worden aangeboden. De bewaargevers geven van hun verlangen blijk door op de quitantien en op het des- betreffende borierel het aantal zichtdagen aaD te geven, dat zij toestaan, of, als zij geen zichtlagen toestaan, door vermelding op het borderel en de quitantien van de aanwijzing „geen zicht". Is ter zake niets op de formulieren ver meld, dan worden, als de vordering bij eerste aanbieding niet is voldaan en de betaling niet dadelijk is geweigerd, de quitantien 7 dagen na den dag der eerste aanbieding een tweede maai aaugebolen. Het tarief blijfc bepaald op 15 cent voor eene quitantie tot een bedrag van ten hoogste 500 en 20 cent voor bedragen boven 500 tot 1000. Vrijdag j.l. had in het cafe van den heer Ch. Swartelee een algemeene ver gadering plaats van de muziiekvereeniging „De Eendracht" alhier. Gekozen werd het bestuur voor deze maatschappij. Tot voorzitter wend benoemd de heer A. Dierick, tot le en 2e onder-voorzitter, resp. de heeren H. Bonte en Alph. de Blieck. Tot secretaris de heer J. Gee rards en tot penningmeester de heer H. Plasschaert. Verder werden er nog een zestal commissar.issen gekozen! VLISSINGEN. Op die 9e nationale tentoonstelling van pluimvee en konijnen te Vlissingen be- haalden in de afdeel. konijnen de heeren Jac. de Feijter, Axel, 1 tweede, 1 derde 1 Z. E. V.; P. A. Loof, Axel, 1 tweede, 2 dende; Adr. van Rijn, Axel, 1 eerste 1 tweede, 2 idlerde; P. f. van Hal, Oost- burg, 1 tweede prijs. In de afdeeling 'hoenders de heeren Ad'r. Loof, Axel, 1 Z. E. V.; Iz. A. Ghijisels, Oostlburg, 1 Z. E. V. VOETBAL. Wedstrijiduitslagen van Zondag. Nederlandsche Voetbalbond. A£d. IV 3e klas A. Sinoto-Zierikzee HulstW akheren 0—2* 4—2 De Courant Het Nieuws van den Dag LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zdeh in deze gemeente gevestigd: C. J. de Doelder, slagersfcnecht, Dekker- straat 27, van Goes. J. Bossers, Off. L. des H., Donze-Visser- straat 61, van Yerseke. M. de Groote, d'ienstbode, Heerengracht 2, van Axel. B. G. Kleinsprakkelliorst, zander, Grenulaan 31, van Amsterdam. J. L. de Wael, metselaar, Pierssenspolder- straat 61, van Selzaete. Vertrokken W. A. Liebeton, schippersknecht, aan boord, naar Rotterdam. C. U. M. Hemelaar, c^bnstbode, N. Kerk straat 46, naar Selzaete. M. Verm-aire, zonder, Nieuwediep 68, na Bergen op Zoom. P. Platteeuiw, handelaar, Stationsiweg 30, naar Gent. L. A. Galle, zonder, Grenulaan 51, naar Gent. S. G. van Wijck, zander, Donze-Visserstraat 92, naar Axel. R. A. Deschuijter, coiffeur, Noordstraat 20, naar Gent. D. E. Wolfert, bankwerker, P 20, na: Gouda. Dinsdag 31 Januari 1928. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 'savonds 6 u., dhr. 0. Werkmari, zendeling van Boeroe. Woensdag 1 Februari 1928. 'savonds 6 u., Ds. E. Raams. Hoek. Vrijdag 3 Februari 1928. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 's avonds 6V2 u, dhr. H. C Lamaa;j. RECHTSZAKEN. EEN VOETBALSCHEIDSRECHTER MISHANDELD. Bg een voetbalwedstrgd te Rosmalen liet de scheidsrechter eenige personen van het veld verwjjderen. Na afloop van den wed- strijd troffen dezen den scheidsrechter in een cafe. Een voetballer uit Sprang greep een bierflesch en mishandelde daarmee den scheidsrechter zoodanig, dat deze zwaar Onder leiding van den Voorzitter, den heer Mr. P. Dieleman, hield het Dagelijkscih Bestuur der Z. L. M. op 16 Januari 1928 gewone maandelijiksohe vergaderinq. Na goedlkeuring der notulen werd mede- gedeeld, dat de heer S. J. Gast badankt had als lid van de commissie voor onderzoek naar de prijzen voor werkzaamheden en leverantien den landbouw betreffende. Voorgedragen zal worden de heer W. A. de Vriezie te Dreischor en als plaatsvervanger K. van Langeraad te Kamperland. Kennis werd genomen van de plannen en bezwaren tegen de vorming van een Argen- tijnsch Kolonisatie-iconsortium. Besloten wordt om de emigratie naar Argentinie in dezen vorm niet aan te bevelen. Het 2e collectief aibonnement voor vee- voedexonderzoek is door -het K. N. L. C. afgesloten. In Zeeland wordt daarin met 200 bepalingen deelgenomen. Met belangstelling werd kennis genomen van het adres van het K. N. L. C. betreffen de de bevordering van d'e pluimveeteelt, waarin aangedrongien wordt op uitbreiding van den voorliohtingsdienst. Verslag werd uitgebracht van de verga dering van smeden en wagenmakers in Zee- land1. waarop besproken is de normalisatie van den boerenwagen. Het advies is ge vraagd van de Werktuigencommissie der Z. L. M. Algemeen achtte men dit de juiste richting om tot verbetering te komen. Kennis werd genomen van de actie van de beeinderenJijmindlustrie om tot bescherming dezer industrie te komen. Besloten werd het nader advies van het K. N. L. C. af te wachten. Door het K. N. L. C. is ingesteld een commissie ter bestudeering van het nieuwe Rijkswegenreglement. De bezwaren hier- tegen zijn ter kennis van het K. N. L. C. ge- bracht. De bespreking omtrent het ontwerp Ziek- tewet wend aangehouden. totdat het rapport daaromtrent van het K. N. L. C. is ingeko men. Voor kennisgeving werd aangenomen het ontwerp-verdrag betreffende den leef tijd, waarop kinderen mogen worden toegie- laten tot den arlbeid in den landlbouw. Waar thans is uiitgemaakt, dat het landbouwverlof kan blijven bestaan is hiertegen geen be- zwaar. Het Dagelijksch Bestuur vereenigd'e zich met het adres aan het K. N. L. C. betreffen de het vervolgonderwijis. Voor kennisgeving werd aangenomen het adres van het K. N. L. C. aan de Tweede Kamer, waarin aangedrongen wordt op ver- werping van het ontwerp van wet tot tijde- lijke verhooging van het invoerrecht op huis- houdelijk aardewerk enz. Er wordt gewezen op de gevaren, die de export van landbouw- producten heeft te duchten van repressaille maatregelen b.v. van de zijde van Tsjec'ho- Slowakije. Die behandeling van de vraag of de m- stelling van een veevoederbureau gewenscht is, werd aangehouden. Advies was gevraagd inzake een verorde ning, die het iukuilen van hietenkopipen en bladeren in de kom of binnen zekereu af- stand van den openbaren weg zou verbie- den. Algemeen werd hier niet veel voor ge- voeld. Mededeeling werd gedaan omtrent de door het Centraal Bureau te Zierikzee, Goes en Sint Maartensdijk gehouden vergaiderin- gen. Besloten werd om aan de afdeelingen een vragenlijst te richten teneinde het ge- voelen van de plaatselijke vereenigingen te vernemen. Na afdoening van eenige huiis- houdelijke zaken werd bij de rondvraag ge wezen op het adres van de Kamer van Koop- handel te Ter Neuzen inzake belemmering van den uitvoer van suikerbieten. Aange- zien het adres niet bij de centrale organisa- ties ter adviseering is ingekomen, wordt niet verwdcht, dat de Regeering daaraan gevolg zal geven. Intusschen is de aandacht van het K. N. L. C. bierop gevestigd. Voorts werd gewezen op de omstandig- heid, dat in Zee^uwsch-Vlaanderen klachten zijn vernomen over de bezwaren, die de ex port van paarden ondervindt. Eerst moet men zich tot den Inspecteur van den Veeartsenijlkundigen Dienst te Breda wienden en kan niet een veearts de keuring doen. Verder moet f 2,50 betaald worden. Men zou vaste dagen en uren voor uitvoer wenschen. Aanbevolen werd dergelijke kladhten di rect aan het Landbourwihuis op te geven. Overigens stelt de veewet de bepalingen vast. Inlichtingen zullen bij den Inspecteur van den Veeartsenijlkundigen Dienst inge- wonnen 'worden. YALSCHE MUNTERS OVERROMPELD. Donderflagmiddag te 5 uur heeft de recherche van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam, tezamen met die van de valsch- geld-centrale, eeD in val gedaan in den kelder vnn het perceel Foelistraat I. Aldaar werd een volledige installatie tot het ver- komen tot rust en worden gesterkt door ge6n Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men voor het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. 0TQ O V) w n w re •a c doelp. OTQ re V sS *1 3 v.-t. 3 Zierikzee 10 8 2 16 27-17 1.60 Goes 9 6 1 2 13 30-14 1.44 Walcheren 10 6 1 3 13 29-20 1.30 Middelburg II 8 4 2 2 10 24-13 1.25 Terneuzen 10 6 4 12 28-18 1.20 Hulst 8 4 1 3 9 19-16 1.12 Vlissingen II 8 2 6 4 10-19 0.50 Sinoto 9 2 7 4 15-35 0.44 Zeelandia II 10 1 9 1 16-45 0.10

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2