PUROL 8EMEN8DE BERICHTEN. Voor de Huid altijd het beste, en dat is SjP o e t. DE VEENDAMMER HYPOTHEEK- BANK. een»kuitenprikk:er"te arnhem. MOOROAANSLAG EN ZELFMOORD. GEEN NATTE ZOMERS MEER VOOREERST RECHTSZAKEN. Politierechter Middelburg. Zitting van 17 Januari 1928. De volgende zaiken wend en behandeld: Th. E. v. d. V., oud 27 j.. koopman te Plhiillippiine, wend beklaiagid1, dat hij te St. Jansteen in December 1927 zoruder rede- lijik doel e'en paard dat aan zijin zorg was toevertrouwd pijn of lebsel heeft veroor- zaakt, door dat dier in het tijdvak van 14 tot 22 December j.l. toen het heel hard vroor, dag en nacht zonder eenige be- schutting te laten venblijven in een met sneeuw bed'ekte weide, idiie hand bevoren was, zoodat het paard geen voldoende voedsel kon vinden. Eisclh 3 maanden gevang. Uitspraak f 150 boete of 50 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het paard. J. C. d. D., oud 23 j., chauffeur te IJzenldijike, wend ten laste gelegd", dat hij INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. door voor het cultureele en maatschappelijke leven. door hem wondt onderschat, maar omdat die waande Met ligt in een formalLstisch, in een in onderiling overleg opgesteld, gebeds- fortmu'liier. Integerudeel, daardoor wordt naar sprekers innige overtuiging cje religie naar om- laag getrokken. Voor hem ligt de waarde en de erkenniing van religie in het leven zelf, in de wijze, waarop het leven wordt geleefd. Iviefde tot den naaste, dat is sprekers religie, In religie ziet spreker een 'groote maoht ten goede, maar in sc'hijnigodsdienst een, onmete- lijik kwaad. Bidden op reglement wordt spoe- dig een sleur. Het is jurist nit diepen eerbied voor den Allerhoogste, zullen spreker en zijn op 6 November j.l. C. P. Schoonacker en gee3t<verwanten aan het voorstel hunne stem W. J. Taalman opzeftelijk gewelddadig ont^ou<:''en' heeft geslagen. Eisch f 25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak f 25 boete of 25 dagen hecht. >M. M. d. D.,, oud 37 j., huiisvrouw van R. v. E.. en R. v. E., oud 41 j., werkman de^vd^' beiden te Stekene (B.), werden ten laste gelegd. dat zij op 25 November j.l. 'te St. Jansteen hebben weggenomen eenige baaJzakkien bietenikoppen, toebehoorende aan J. C. E. van Remorteh Eisch ieder f 15 boete of 15 dagen hecht. hecht. P. F. d. G., oud 55 j., landlbouwer te Stoppeldijk, werd beklaagd, dat hij op 20 November 1927 te of nabij Stoppeldijk heeft weggenomen eenige bietenikoppen en -bladeren, toebehoorende aan G. de Smet, zulks met behulp van een krui- wagen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak 15 boete of 15 .dagen hecht. C. R. d G., oud 28 j., zonider beroep en C. A. d. G., oud 44 j., zonder beroep beiden te Stappeldijk, werden ten laste gelegd, dat zij in Sept j.l. te Stoppel dijk hebben weggenomen 2 manden aard- appelen, toebehoorende aan R. Boedingh. Eisch ieder f 15 boete of 5 .dagen hecht. Uitspraak ieder f 7,50 of 5 dagen hecht. A. S. B„ oud 22 j.. arbeider te Graauw, werd verdacht, .dat hij op 4 Dec. j.l. te ledan door God. Staten nog eens toegezegd, Graauw den rijksveldwachter Meevissen, 6at zij op een beperkten Zondagsdienst zullen idiie bezig was een ander die een strafbaar h'ijven aarudringen, Alleen de St. Geref. leden feat had gepleegd, naar zijn naam te vra- ""en1'ie" te£6Tr- voor het voorstel zijn, maar toch ook den vtorm van bet gebed willen afwachten. De beer Kodde wee® err o.a. op, dat de mensoh geschapen is door God, die hij dienen I moet. Spreker wil over de zaak verder niet i uitwijden, daar ieders meening toeb vast etaat. De heer Overfhoff meent, dat men nu anders- denkenden gaat dwingen ook hij het gebed aan- wezig te zijn. Spreker acht bet een beelen toer een formulier samen te stellen, dat alien zal voldoen en bij wijst op de kwesties bij 'de radio-udtzending te Huizen. Het voorstel wordt aangenomen met 18 tegen 16 stemmen, reehts tegen links, terwijl de 6 Chr. Hist. d.e vengadering badden ver- laiten. Subsidie stoomtram Walcheren. Bij bet voorstel om tot ten hoogste f 328,89 bij te dragen in het tekort der stoomtram Wal- dhenen over 1926 werd op aandrang van- enkele Uitspraak 14 gen, heeft geslagen. Eisch 14 dagen gevang. dagen gevang. E.'J. K., oud 23 j., opperman te Sint Jansteen, was gedagvaard, ter zake, dat hij op 5 December 1927 te Hulst een bierglas, toebehoorende aan Francies de Bruijn, heeft stuk gegooid. Eisch vrijspraak. Uitspraak vrijspraak. M. A. B.. oud 31 j.. huisvrouw van J. F. P., zonider beroep te Hulst, werd beklaagd dat zij op 5 Dec. 1927 te Hulst E. Bos- schaert met een bierglas op zijn hoofd heeft geslagen. Eiiscb f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak /10 boete of 10 dagen hecht. J. F. d. K., oud 28 j., werkman te Osse- ruisse wegems: lo. dat hij o.p 11 Dec. 1927 te H'ontenisse E. heeft gestompt; 2o. opzettdijlk een las, toebehoorende aan E. J. Verschooten heeft sbukgetroikken. Eisch f 25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak f 15 boete of 15 .diagen hecht. P. C. v. H.t oud 47 j., fabrikant te Sint Jansteen, werd beklaagd, dat hij op 2 December j.l. te Sint Jansteen J. C. Cop- penolle met een klomp heeft gegooid. Eisch f 10 boete of 10 dagen hedh.t. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen hecht. J. L, B., oud 21 j., arbeider te Hulst, wera bek.aagd, dat hij op 5 December j.l. j goede oplossing zal komen. te Hulst E. Bosschaert met een bierglas op zijn hoofd heeft geslagen. Eisch vrijspraak. Uitspraak vrijspraak. Hygiene van het kind. Het voorstel om f 1500 voor 1928 toe te ken- nen aan de commissie voor de hygiene van bet kind wordt aangenomen, nadat aan den heer Reilingh is toegezegd, dat alles wat gemeemten voor di.t doel uitgevan zal worden gerekend bij de f 1500 die van gemeenten en particulieren bijieen moet worden gebracbt. Stooxnbootdienst HansweertWalsoorden. Ged. Staten badden mader medegedeeld, dat met 1 Februari een middagboot op Zondag te 13 uur van Walsoorden en 14.15 van Hansweert wordt inigelascht. Dat de tarieven voor goede- ren vermoedelijk tegen den zomerdienist wor den herzien en dat belt gebrek aan laadruimte op de iboot een punt van beraadslaging uit- maialkt. De heer Joziasse wil geen uitbreiding van den Zondagsdienst en zou gaame willen weten I ,°'J i' j wat iedere reis opbrerugt op Zondag. Hij axjht J. Verschootein verlaging van tarieven mogelijk en geeft een vroeige boot op Maandag voor bezoekers van die Rotterd amsche markt in overweging. De heer Van 't Hoff kornt er tegen op, dat tijidens de behandeling Ged. Staten komem met uitbreiding van den Zondagsdienst. De heer v. d. Wart vraagt cijfers. De heer Van Dixhoom juieht het voorstel toe, maar vraagt of de laatste boot op Zondag ook niet te 19.25 van Walsoorden kan verrtrek- ken, evenals op weekdagem. De heer De Pauw meent, dat reeds de adres- sen voldoende reden zijn am de voorstellen iaan te nemen. Hij boopt, dat men ook inzake de vrachttarieven en de laadruimte tot een FA1LLISSEMENTEN. Het faiillissement van C. J. van Luyck, De beer Brandsma stelt voor niu weer niet Zondagsdienist uit te gaan breiden en stelt een motie voor om Ged .Staten te verzoeken de derde boot niet in te sitellen. De heer v. d. Wart kan de diraagwijdte daar- van niet overzdon. De beer v. d. Putte is ook in Ged. Staten vrachtrijidier te Schoondijke, curator Mr. J. tegen de uiitbreiding geweest. 13 f 4.A J .,L.:n 3.'^. J i r -ri _it. i F. Lijisen te Aardenburg is geeindigd we- gens in kraclht van igewijsde gegane uit- deelingslij'st. Mr. K. v. d. C. heeft bij den Raad van toeziebt en dicipline van de orde van ad- vocaten -te 's Graveruhage een klacht in- gediend tegen Mr. L. P. D., op het oogen- blik in voorloopige hechtenis, te Amster dam en tegen Mr. M. 1. N. S., aidvocaat te s Graveruhage en sedert geruimen .tijd juridisch adviseur van Liebermann. PROVINCLALE STATEN VAN ZEELAND. Vergaderutg van Ddnsdag 17 Januari. Aaruwezdg 40 leden, afwezig de heeren Fruytier en Walliein. Ingekomen is een tverzoek van de Prov. vereeniging „Het Groene Kruis" om districts- school,arisen in te voeren. Dit werd in handen gesteld van Ged., Staten om advies. Reglement van Orde. Ter tafel kwam nu het voorstel van Ged. Staten om nog 'eenige wijziging te bremgen in bet reglement van orde betreffende het on- derdeel samenstelling der afdeelinigsverslagen en bet edndverslag. Na 'ampele beisprekingen werd met 28 tegen 12 stemmen besloten het aan de afdeeliwgen zelve over te laten wanmeer zij bijeen willen komen om bun veinslag vast te stellen en ndet bindend voor te sohrijven, dat dit moet gebeu- ren den dag na de laatste bijeenkomst der af- deeling. De beer Dumoieijn adht de voorge: telde uitbreiding zeer noodig voor Zeeuwsch-Vlaan- deren en boopt de motie-Brandsma niet wordt aiamgenomen. j De beer Van Rompu verdeidiigt het voorstel van Geld. Staten uitvoerig en verdedigt, dat men alleen de dienst uitbreidt als het dringenri noodig is. De motie-Brandsma werd verworpen met 29 tegen 11 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten wordt z. h. s. aanigenomen. Verkiezing lid Ged. Staten. In de mkklagzittinig was aan de orde de ver kiezing van een lid van Ged. Saten in de vaca- ture onstaan door het bedaniken van den heer Fruytier. Uiitgebracht werden 39 stemmen (de1 heer .Kakebeeke was nog afwezig), Geko- zen werd de heer Mr. Stieger met 24 stem- men, tegen 13 bianco, en een op ieder der hee ren Kodde en Joziasse. De beer Stieger brengt dank voor het in hem gestelde vertrouwen 'em zal de functie aanvaar- den zoo direct do daaraan Verbonden bezwaren voor ham uit den weg zijn geruimd. Wegenbelastingwet. Aan de Orde is nu het voorstel tot vast- stellen van een verordening houdende regelen omtrent de vendeeling van het aan de provincie Zeeland toegewezen aandeel in de uitkeering uit de wegenibelasting, ten behoeve der wegen voorkomende op het Provinciaal wegenplan. Na uitvoerige algemeenie besohouwingen, wend bij de artikelisgewijze behandeling er op gewezen, naar aanleiding van een vraag van den heer v. d. Wart om de plannen van Ged. Staten, welke Wegen aan de beurt zijn, jaar- lijfcs in de najaarsvergadering roelde te deelen, dat deze in het provinciaal blad bekend worden gemaakt als besluit van Ged. Staten. Verschillende leden badden bezwaren om de De heer Van Oeveren is ook tegen bet gebed in een heterogeen gezelsohap als de Staten, bet wordt dan een formule. De heer Brandsma zegt, dat de antirev. partij voor ambtsgebed is, zij kunnien niet zon- De beer Van Dixhoom is bet eens met den j beer Welleman, dat het een sleur wordt. De beer v. d. Wart had gedaobt het wel zon- der moeite er door zou gaan, nu dit niet bet goval zal zijn, zullen de Ohr. Hist niet mede- j werken, omdat zij er zich niet bij neer kunnen leggen, dat een besluit als dit bijv. door de Uitspraak f 15 boete of 15 dagen 1 helft plus een zou worden genomen. De heer Dumoieijn zegt, dat de R. K. wel aangebracht naar aanleiding van de afdee- linig-venslagen. Bij de algemeene bescbouwingen bracht de beer Ondendijk dank voor het rekenin,g bouden met verschillende bezwaren, bij enkele artike- len komt hij daar nog op terug. De heer Welleman juicbt overleg met werk- nemers als Vrijz. Deim. steeds toe. De heer v. d. Wart brengt mede namens den beer W allien dank voor bet voorstel. De beer Joziasse meent, dat men' de arbei- ders ruiet naar de vakorganisaties mag drijven en wil niet, dat het 'scheidsgerecht op de plaats van Ged. Staten gaat zitten. De beer Van Dusseldorp is er verheugd over dat de ambtenaren die het diohtst bij Ged. Sta ten zitten vertrouwen in hen stellen. Bij de artikelsgewijze behandeling komt de beer De Baare op tegen de bepaling, dat de leden van de commissie van overleg in Zeeland moeten women, wat belet, dat men de vakver- eenigingsleidiens kan benoemen. Het voorstel am deze bepaling te schrappen wordt verworpen met 30 tegen 10 stemmen. Bij het artikel inzake bet verlof steide de bear Moelker voor niet alleen zij, die, resp. een minimum salaris hebben van 5500 en f 3000 resp. 24 en 18 dagen toe te kenmen, maar zij die dit verdienen, ook al is bun aan- vangssalaris lager. Verder wil hij de overige ambtenaren, 14 in plaats van 12 vrije werkda- gen toekennen als verlof. Het eerste wordt aangenomen met 33 tegen 7, het tweede met 36 tegen 4 stemmen. Een amendemiemt-Oruderdijik om voor bet bootpersoneel Zondagen, die werkdagen voor hen zijn, niet mede te tellen, werd aangenomdn met 35 tegen 5 stemmen. De 3 Staatk. Geref. verklaarden zich tegen alle artikels betreffende het scheidsgerecht. Mevrouw Bergsma Meld een uitvoerig plei- dool tegen het verleenen van gedwongen ont- slag aan de ambtenares, die in het huwelijk treedt, en deed een beroep op de heeren Sta- tenleden haar in deze bij te staan om voor de recliten der vrouw op te komen. Haar voorstel bedoeld ontslag te schrappen werd verworpen met 26 tegen -14 stemmen. Een voorstel van de heeren De Baare en Brandsma om ambtenaren op 65jarigen leeftijd te ontsiaan werd verworpen met 29 tegen 11 stemmen, en een voorstel-De Baare om geen tennijn vast te stellen, gedurende welken men in dienst moet zijn geweest, om wachtgeld te kunnen krijgen, werd verworpen met 30 tegen 10 stemmen. Ged. Staten namen een voorstel-Onderdijk over om voor de in dienst zijnde 'ambtenaren de verlofregeling niet te wijzigen. Hiema werd het geheele reglement aange nomen, met de stemmen der Staatk. Geref. tegen. De vergadering werd hiema geschorst tot Woensdagmorgen 10 uur. VOBTBAL. Zeeuwsche Voetbalbond. l e Klasse B. Uitslagen van Zondag. Terneuzen IIClinge 25 (De anidiere wedstrijden zijn door ter- reinaifkeuring niet doorgegaan.) De stand is thans als volgt: Gesp. O re Gel. Verl. punt. doelp. v.—t. gem. Breskens 5 4 1 9 17-5 1.80 Clings 9 7 2 14 39-16 1.55 Axel 8 6 2 12 37—15 1.50 De Zgeuwen 8 3 5 6 23-20 0.75 Vlissingen III 8 1 1 6 3 9-46 0.37 Terneuzen 11 6 6 8-32 -. Met 36 tegen i stemmen werd aangenomen dat bet eindverslag niet beslist ter griffie 70.000 die vrij gekomen zijn van de krank- moet worden samengesteld, maar dat dit ook zinnigenverpleging geheel voor de wegen vast te leggen, doch dit werd na krachtige verdedd- ging door den heer Dieleman aangenomen met 31 tegen 9 stemmen, die der V. D. en der door de rapporteurs kan gieschieden. Ambtsgebed. Aan de orde was nu het voorstel van den beer Kodde c.s. om Ged. Staten op te dragen een formule te ontwerpen voor een ambtsgebed voor de vergaderirugen der Staten. g De beer Welleman wees er op, dat hij niet tegen het gebed is omdat de waarde van relegie' voor mensoh en maatschappij en daar- S. D. A. P. Rechtstoestand van ambtenaren. Aan de orde was bet voorstel tot vaststel- ling van een reglefnent op de rechtstoestaihd der ambtenaren in dienst der provincie, waarin Ged. Staten. nog enkele wijzigingen badden Maandasjavond is mej. M. in de Ketel- straat te Arnhem door een haar onbekend persoon met een scherp voorwerp in haar linkerkuit geprikt, die zeer pijnlijk werd getroffeo. Zij deed hiervan aangifte bp de politie, die een onderzoek zal instellen. MEISJE IN EEN STUK APPEL GE8TIKT. Te Nijmegen is het 9-jarig dochtertje van T., dat op straat speelde, terwijl zij een appel at, gestikt. Het kind had een te groot stuk ingeslikt en toen - een dokter gewaarschuwd werd, kon deze slechts den i dood constateeren AUTOBUS VAN DEN DIJK GERE DEN. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is onder Purmerend een autobus waarin 12 personen zaten, van den Jisperdijk gereden en onder aan den 2 M. hoogen berm omgeslagen. Alle inzittenden werden min of meer ernstig door glasscherven gewond Een 25 jarige mat uit Beemster werd bovendien ernstig aan het gelaat gewond. Deze is naar het ziekenhuis te Purmerend overgebracht. Zondaga'ond omstreeks halfnegen kwam een der knechts van de hoeve Brommelen, gelegen onder Wijnandsrade, bij den eige- naar Snijders, om hem te vertellen, dat hij in den stal twee schoten had gehoord. Bij een onderzoek bleek, dat de 31-jarige P. B uit Friesland afkomstig, met een brow ning een sehot had gelost op de 23-jarige dienstbode, mej. Ritzen. Deze had een schot in het voorhoofd gekregen zij is in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Heerlen gebraeht. De dader heeft daarna de browning op zichzelf gericht en een schot gelost, dat hem in den rechterslaap trof. Aan de gevolgen daarvan is hij ongeveer een half uur na het gebeurde overleden. Het lijk is door de politie in beslag genomen. I GETU1GE, DIE DE DADER BLEEK TE ZIJN. Ter zake van zware mishandeling stond te Maastricht terecht zekere Sn. uit Span- beek. Aan hem was ten laste gelegd, dat hij op 16 October, na een kleine woorden- wiss?ling met den 19-jarigen Ritzen, dezen op weg naar huis is gevolgd en hem on- verwacbts eenige steken in borst en rug heeft toegebracht. De aanvaller was in gezelschap van eenige andere jongeliedeo. R. had zijn aanvaller niet herkend, doch Sn. werd verdacht, omdat hij de woordenwisseling met R. had gehad. T<vee getuigen, zekere 0. en J., werden tijdeos de zitting als verdacht van meineed in arrest gesteld. .y°.?r So. werd vrijspraak geeischt, daar hij zjjn alibi kon bewjjzen. In den namiidag werd 0. aan een streng verhoor onderworpen. Hij bekende weldra zich aan meineed te hsbben schuldig ge maakt. Voorts bekende hp zelf den aanslag te hebben gepleegd. ALBION EN JUB1LEUM;AARDAPPELS. Het vorige jaar werd, zoo schrpft men aan de Tel. door den kweeker G. Veenhuizen te Sappemeer, bedrijfsleider van het centraal proefveld, een meuw aardappelras Albion aan de practijkjjafgegeven. Deze soort is goed bestand tegen de aard- appelziekte, ontwikkelt zich snel tot een forsch loofgewas, is zeer geschikt voor zand- gronden, heeft wit vleesch, is goed van smaak, middelvroeg en rond van vorm. Dit jaar worden voor het eerst poters beschikbaar gesteld van het jongste kweek product J ubileum dat op het proefveld in het afgeloopen jaar een opbrengst gaf van 475 H.L. per H.A. met een zetmeel- gehalte van 490 gram. Deze nieuwe varieteit kan in vele opzichten met de beste soorten wedijveren; zij heeft een zeer hoog zet- meelgehalte en is onvatbaar voor de zoozeer gevreesde wratziekte, terwpl het loofbijna niet wordt aangetast door de gewone aard- appelziekte. De heer dr. J.Oortwpn Betje,teOostwolde, die het wratziekte vraagstukshet eerst ter hand nam, schrijft aan den heer Veenhuizen over Jubileum De kmllen zpn buitengewoon mooi van vorm en kleur De soort is on vatbaar voor kringerigheid. De smaak is mpns inziens zeer goed; de knol is zee- melig. Het zetmeelgehalte is hoog; 'cge- wicht van 5 K.G. onder water was in 1927 455 gram tegen 390 bij Thorbecke. He was op mijn bedrijf hooger dan dat van alle andere hier. te lande verbouwde'soorten. De opbrengst is tamelpk hoog, de zetmeel- opbrengst per H A zeer hoog. Ik heb den indruk, dat deze soort voor onze zandgronden een groote toekomst kan hebbenvoor de klei is ze te laat rijp. Ze is onvatbaar voor deaardappelwratziekte". De voorraad poters van het nieuwste ras is zoo gering, dat slechts in kleine hoeveel heden kan worden afgegeven1, 2, 3, 4 De levering geschiedt franco de emballage is in den prijs en 5 K.G. Sappemeer begrepen. HET „ONGELUKSGETAL". Onze moderne tpd mag men nog zoo geavanveerd achten en los van alle bpge- loof, zoo schrpft men uit Ensehede aan de Zw. Crt., telkens blijkt toch weer, dat er zekere vooroordeelen in ons leven zpn, die met geen mogelpkheid zpn uit te roeien. Zekere formules blijven hun verschrikking voor ons behouden en zekere getallen zpn voor ons geheele volk bijna taboe. Kort geleden werd er hier een groote verloting op touw gezet en als hoofdprijs figureerde natuurlpk de traditioneele auto. Van deze loten werden naar verschillende plaatsan exemplaren in commissie gegeven en zoo was er ook naar Almelo een groot aantal verzonden. Er moeten daar nogal wat verkocht zijn. Maar twee lootjes waren er toch, waarvoor met geen mogelpkheid een liefhebber te vinden was. Het waren de briefjes, geschandvlekt door de nummers 11 en 13. Bij de afrekeniog gingen deze naar de loterij commissie terug als onver- koopbaar. Dit college was toen wel ver- plicht de verschoppe'ingetje3 van de men- schen cjjfer fetichisme zelve te adopteeren. Maar ziet, toen dezer dagen denotaris met een ernst zijn ambt waardig de lootjes uit den blikken trommel haalde was het lot, waarop het vierwielig Fordje gevallen war rammer 13 Sir Napier Shaw, de bekende weerkun- dige, heeft zich voorzichtig optimistisch uitgelaten over de weersvooruitzichten van dit jaar. Ofschoon hij van meening is dat het lang zal duren voor men het soort van weer in een bepaald jaar met zekerheid kan voorspellen, heelt hij tegenover de West minster Gazette als zijn opvatting uitge- sproken dat wij na aan het einde van den cyclus van natte jaren zijn en daarom een keer ten goede moge verwachten. Om de elf jaar zegt hp, doorloopt de zon een cyclus, waarin haar activiteit toe- en afneemt. Dit jaar zal de zon de periode van maximale activiteit naderen en dit moet het begin van beter weer zpn.' DE UIT EEN ZIEKENHUIS GEVLUCHTE INBREKER AAN- GEHOUDEN. Zooals men zich zal Iherinheren, is eenige weken geleden een gevangene uit het gemeente-zieikenihuis aan iden Zuidwal in Den 'Haag op een buitengewoon han- ■Idiig'e wijize ontsnapt. Men heeft alle po- gingen in het wenk gesteld, hem weer in hamden te krijgen.,maar dit is niet geluikt. omtsnapte was de 21 -Jarige slager M. uit Duitschland afkomstig, die op hee- terdaaid betrapt was op inibraak in een groote mode zaak in Den Haag. Een ver- oordealing tot een gevangenissitraf van leen jaar voigde. M. heeft een lepel inge slikt zoodat operatief ingrijpen en op- nemiing in het ziekenhuis noodzakehj.k war em. Bij de Haagsche politie is nu bericht in- gek'Oimen, dat idle vluchteling in Hamburg bij een inbraaik op heeterdaad betrapt is. Hiji werid gearresteerd en, in de gevange- nis opgesJoten. Voor de Nederlandsche justitie iis hij echter veiliig,. daar zijn udt- levering miet mogelijk is. DE VERDWENEN DIRECTEUR EENER STOOMZUIVELFABRIEK. Dedirect eur van de stoomzu i vel fab risk te Hijikem, ide heer B.t die op 12 Januari was gevlucht, is Maandag, totaal uitgeput en verlkleumd, gevoniden in een boschje onder Hijken. EEN ZELDZAAM TOEVAL. Bij het schillen van aardappelen heeft een vrouw uit Sonsbeek, naar de ,,Koln. Ztg. meldt, haar trouwring, d-ien zij 16 jaar geleden op den akker had verloren, in een aandappel teruggevonden. Die aard- appel was om den ring heengegroeid. STAKKERS Onder dit opsclhrift lezen wij in 'het Hbl.: Een kort berichtje, al een paar weken geleden: een woonischuit gezonken in de N.-i'euwe Achtergrachit. Een oude zieke- lijike man van omstreeks tachtig jaar woonde er met zijn, ook al hoogbejaarde vrouw. De geneeskunidige dienst heeft zich over de oudjes ontfermd en hen naar Hu'lp voor Onbehuisden doen brengen. De brandweer had niog gepoogd, de s-clhuiit drijvende te bouden, d'och zonider succes; het woonsciheepje was te oud, te wrak en de vorst had het nog wat erger gehavenid. Van de meuibeltjes was ook niet veel terechtgieikomen; zij waren de moeite van het redden trouwens nauwe- lijks waard. De oudijes al was hun ,,huisje" wel zeer wrak, zij hadden dan toch hun eigen won ink je gahaid moesten zich nu schik- ken in de regelen van het ihuis, doch dat beviel hun niet; zij waren te zeer gewen'd aan hum vrijheid. Maar waar moesten de meniSchen heen .als zij het hues verlieten Waarlijk, zij vonden een gastvrij dak; een bewoonster van het Haarlemmerplein nam dep sulckeleniden man en het oude moedertje uit medielijden op. De stakkers. die van de openbare liefdadigheid leef- den. waren goed verzorgd en konden in vrede hun einde afwacihten. Dat einde is al spoadig gekomen. Vrij- - idagocbtend is de oude man gestorven. Hpt moeidertje overleefde den schok niet; op den avond van denzelfden dag scheid- de zij van het leven. De bewoonster van bet Haarlemmer plein wist slechts heel weiinig van de oudjes af. Zij riiep de hulp van de politie in om haar te helpen een en amder te re gelen' in veribanid met de begrafenisfor- maliteiten. De politie steide een onder- zoeik in naar de papieren, welkie de man bij zich had en zij vonid een spaarbank- boeikje met een tegoed van f 2000. Er kwam nog meer te voorschijn: bankbiljet- ten en andere papieren van waarde. Het totale vermogentje was een 'kleine f 7000. Bijna zevemduizend gulden was het ka- pitaaltje van idieze ech-teliieiden. die jaren lang een armoedig bestaan ihebben geleid en leefden van de publieke weldadigheid. EEN FAMILIEDRAMA TE DELFT. Maandagochtend, omstreeks 11 uur namen buren een sterke gaslucht waar in de woning van de familie K. in de Raad- huisstraat te Delft. Men waarschuwide die politie, die spoe- dig met ieie;n Auto ter plaatse was. De woning bleek gesloten te zijn, zoodat men de deur heeft moeten forceeren. .Toen de politie binnentrad, vond zij mej. K. en haar vijf kinderen van IJ/?6 jaar te bed liggen. De gaskraan van de lamp stonid open. De kinderen, die niet meer geheel bij bewustzijn waren, werden bijgelbracht. Zij klaagden over hoofdpijn. Men heeft hen naar het Kinderhuis ge braeht. Mej. K. verklaarde aan de politie, dait zij in wanhoop had igehandeld na een twist met 'haar echtgenoot. Zij zou ver- moeidelijk naar het St. Joris-gasthuis wor den Igielbraeht. ALMANAKKEN-LAWINE OVER EEN BURGEMEESTER. Men vertelt, dat het gebeurd is op het Groningsche platteland. Isaac M. is daar 'n bekende figuur. Doet in pennen, pof- loodien, ,,fijn" schrijfpapier en ,,mooie enveloppen. Hij heeft overal zijn klanten allemaal intellectueelen, die zijn waar noo dig hebben. „Fijne klanten, mijnheer!' En hij komt, ten minste dat zegt hij, ,„maar een keer in 't jaar, mijnheer!" In November heeft hij iets bijzomd'ers. Dan is zijn repertoire aangevuld met „de" almanak. ,,Als u dien niet hebt, zult u hem 't heele volgende jaar missen, mijnheer! 't Zijn de laatste". En wie zou dien alma nak meer noodig hebben dan 'n burgemee- ter Isaac bezoeikt alle burgemeesters: op elke secretarie ten plattelande is bij be kend. Fijne klanten. In Augustus was Isaac al ter secretarie te B. „Ook pennen, potloaden, schrijf- behoeften„Niet noodig, Isaac!" Daar komt de burgemeester binmen. ..Edelach'tbare, ook..." „Nee, Isaac, wij hebben nog g-enoeg". ,,Maar 'k wil toch wat aan u kwijt wor den. Zal ik u vast inschrijven voor den almanak. EdeJachtbare? 70 cent". „Nu, dat is goed. Isaac af. Toch wat verkocht. December. De burgemeester gaat op reis, eerst met de tram naar W. Daar op den trein. Op 't perron ziet hij Isaac, beter: Isaac ziet hem. ,,Mag ik u hier even den almanak ge- ven, Edelachtbare? 70 cent".

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2