k&o DINSDAG JANUARI. S^P 0RT. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN in zooveel zorg baart. Volqens Henri d:e Korab, die in de ..Matin" wieder een arti- fcel aan deze ellende wijdt, bedraaq-t het aantal der kileine zwervers thans met nuiin- der dan 7 miillioen. Wei g-aat men, v o-o raj in de groote stedien, telkens tot een zuiverinq over en sticht men tehuizen, waairin de kleine dakl-oozen moeten worden o-pgevoed, maar diit zijn slechts lapmiddelen. Het regime in Rusland heeft nog steeds niet de methode gevoniden om aan deze schan- de een -eilnide te mak-en. DE LANS AFGESCHAFT. BJijkeras een legeroxder is, naar de Beit- sclhe draadlooze dienst meldt, besloten de lans als o-oxl-ogswapen af te schaffen. Het wiapen zal voortaan niet rneex bij veld- oefeningen worden gebxuikt, doch de re- giimeniten lanciers zullen het voor c-eremo- niieele dceieinden bebouiden. GEEN VRIJLATING VAN BORMS. De Belgische minister van justitie heeft Chains geantwoord op de vragen van een der Kamerleden in zake de zich in de ge vangenis bevindend-e activisten. Naar de minister m-eedeelde, levert een langer vex- blijf in de gevangenis geen b-ezwaai op voor die gezon-dheid van Barms en Hutt. Laatstgein-oemde werd dezer dagen tij-de- lijk op vrije voeten gesteld. Hij zal echter opnieuiw naar de gevangenis moeten gaan, zoodra zijn vrouw die een zware operatic heeft m-oete doorstaan, herstelt. DE DUITSCHE MINISTER GESSLER DEMISSIONAIR. Er was in het vroegere Duitsche rijk geen rijiksdepartement van oorlog, maar een Pruisdisch mindsterie van oorlog, dat voor de rijksverdediging samenwerkte met gelijke zelfstandige departementen in B-eieren en Wurtemberg. Te Berlijn, waar ook de groote sta-f zetelde, centra- liseeride zich, schrijft de N. R. Crt., het ingeiwiikikelde raderwerk van de Duitsche oorlogismachine onder leiding van den obersiiben Knegs-h-err, den Keizer. Het was een oude Pruisisch-e traditie, dat de Mi nister van oorlog een rustige rots in on- stuimige politieke baren moest zijn, opdat de bestendigiheid in de intrusting, indee- linq en sterkte van het Duitsche leger verzekerd zou worden. Bij hergr-oepee- ring van monasteries bleef de minister van oorlog vast op zijn stoel zitten. Deze tradiitiie is ook do-ox het mieuwe republi- keinsche Duitsche rijk overgenomen, toen het een rijksdepartement van rijksweer- baaiiheid kreeg. Jarenlang heeft dr. Gessler al-ler- lei poktieke storm-en aan het ho-of-d van idlit departement als een meezwiepende boom doorstaan. Toen de democraten, uiit wiex midden hij was voortgekomen, hem v-erweten, dat hij niet krachtig ge- noeg opkwam voor het streven om het officierscorps en kader van republikein- sche elemeaten te doortrekken en de rijksiweejribaarhedd tot een betrouwbaar imstnuimenit voor de verdediging van de republiikeinsche instellingen te maken, wedge rid'e hij zich naar de partijtu.cht te rich ten. Op de opzegging van het ver- trouwen der democraten antwoordde hij met het aannemen van een neutrale kleur, in plaats van het democratiscihe rose. M-eermal-en is vroeger sprake geweest van het af-treden van dr. Gessler, Onge- twijfeld heeft hij er dikwij-ls neiging toe gehad, want hij heeft een harden afmat- tenden strijid te voeren gehad en het is geen geheim, dat de tusschenkomst van den Rijkspresident een en'kele keer noo- dig is gewieest, om hem be overreden op zijn post te blijven. Hij heeft compromiit- teerende gebeurteniiSsen als de deelne- ming vail den oudsten zoon van den vroeqene'n Diiii'tsclidi Krooniprin's 33n dc manoeuvres der rijksweerbaarheid wel'k incident generaal v. Seeckt, het hoofd van de legedeidiing, zijn post kostte, ovexleetd. Eveneens overleefde hij <le beruchtc Abimachungen van de rijksweerheid s .met de Sowjet-unie voor aanmaak van wapenitiudg en muni-tie, en hij zo-u ook waarsdhij'nlijk wel de opzienbarende zaak van het financieele gescharrel van de rijkisweerbaarheid met de Phoebus-iilm- maatschappij overleefd hebben, indien bi] zijn geestelijke af matting den laatsten tijd ndiet zware slagen in zijn particuliere leven war-en geko-men als het verl-ies van twee zoons, zijn vader, zijin zwager, ^.i] moeder. Dus zal dr. Gessler heengaan, tenzn nil noq voo-r de oplo-sising te vinden z-ou zun een langduxig v-erlo-f voor zijn giezondheia te nemen, zoodat zijn departement onder een ander minister (men noemt ook den rijikslkaniseliex) als waarnemer gesteld zou worden tot aan de algemeene verkiezing voor den Rijksdag. Dat men aan dezen uitw-eg den-kt, b-ewijst, dat een geschikt vervang-er voor dr. Gessler niiet gemakke- lijk te vinden zal zijn. HET DEBAT TUSSCHEN WASHINGTON EN PARIJS. De nota van Kell-oa-q in- antwoo-rd op de bedenikingen van Frankrijk teg,en de uitbraiding van het voorgestelde Amen- kaansch-Fransche Locarno tot een „multilaterale" over-e-enkomst, waarbi) dus andere mogendheden zich zou-den kunnein aansluiten, is openbaar gemaakt. rrank- xijk's bezwaar is, schrijft de N. K. Lrt., dat zulk een uitbneiding niet mogehjk is, zonid'er -dat de bud ten -de-wet-stel 1-i ng van den oorlog dan beperkt wordt tot net be- qnip ,,aanvalsoorlog' Amerika blijft op- komen voor het ruimste begrip: oorlog. Wij h-abben al vr-oe-ger uiteengezet, dat Fran-krijk echter wel met Amerilka alleen k-arn afsprek-en, elken oorlog in den ban te doien, om-dat Ameriika geen lid van den VoilkenJbond is, maar dat het tegeno-ver amder-en, -dii-e dit wel zijn, z-ulk een alge meene verplich'tin.g nilett op z-ich kan ne men, zander den sterk-en arm van den VolkenJbond te v-erlam-men. Vailt een Europeesche m-ogiendheid een andere aan, dan m-oet de g-el-eg-enlheid b-lijven bestaan, om begen. den aanranider de in het Hand- vest voorzi-ene sancbies toe te passen. He-t versohil in opvatting is een versc-hil in inzicht tusschen twee werelden, Europa, dat veilig wiil voel-en onder den beukelaar van- den Volkenb-ond en de V-ereendgde Staten, da-t van geen Volkenbond wiil weten en zich er ni-ets aan gelegen laait lig-g-en, of dit insbituut ontwricht zou wor den. De wisiseling van nota's zal nog w-el voortgiezet worden want Frankrijk heeft er groo-t bellang bij, de o-n-derhan-delingen niet af te breken en Amerika te ontstem- m-en. Het zal zdelh inspaninen Am-erika tot een com-pr-omas te bewegen, waarvoor het nu nog niiet te v-imden lijkt, om-dat een tusschending aan Kellog s denkb-eeld te v-eel van zijn waarde ontnem-en zou. HOEVEEL GELD HEBBEN DE B-OEREN? In verb and met de binn-enkort in Rus land uiit te geven boer-enleening van 100 millioen roebel heeft men b-erekeningen opgezet om na te gaan of de boeren bij elkaar wel zoo'n bedrag aan gel-d -hadden. Udt de gegevens blijkt van het centrale statiistische bureau, dat gegevens verza- melid had ombrent eenige duizeniden boe- renbedrijven, die waarschijnlijk in wel- varenidheid b-oven het gem-iddelde komen, blijkt, dat het bedrag aan contanten. in 'het begin van de maand over het geh-eel g-e- nomen bedroeg... 16 roebel 81 kopeken. De con-clusde is, dat daarv-an tocih moeilijk iets af zal kun-n-en v-oox leeniinq-en, want een beetje gielid is toch in het bedrijif wel mooddgDe opbrengst van die boeren- bedrijven was maandelijiks 29 roebel 70 k-opeken, zoodat de menschen niet m-eer in geld bezitten dan de tweewiekelijksche verdienste. Het g-evaar voor rijk worden is dus nog niet groo-t. TER NEUZEN, 16 Januari 1928. ZANGUITVOERING J-1. Virij-daga-vond wer-d in bet „Concert- en Biosc oopg ebo-uw albi er g eg even de aa-nqekondig-de uitvoering door de leer- iingen der Ter Neuzensche Zangsch-ool en het M-eisjeskoor, b-eid-e onder leiding van den beer Adr. B. Holster. Er was een redelijke opkomst van helangstellenden en- -die hebben zich hun gang naar de zaal niet ibeklaag-d. Uit het algemeen en krach tig applaus dat na ieder nummer weer- ki-onk, ble-ek wel van de go-ede g-ezind- heid en -dankbaarheid voor het genotene en -dit zal den jeugdig-e zang-eressen en zang-ers wel des te m-eer met goede am- bi-tie hebben bezield, o-m h-un best te doen. Zoowel de koornummers als de solo's en duo's, g-ezongen -door de leerlingen -dfer zangschool voldeden over het algemeen -goe'd en gaven blijik van de toewijdihg van den leider en den ijv-er der leerlingen. Als slot van de eerste afdieeling werd ge- geven een huimoristisch nummer ,,Groote repetiiti-e van het muziekgezelschap ..B-eter hard geblazen dan den rnond vexbrand". De jeugdige -excecutanten biiezen met h-unne merliton-instrumenten ex duchtig op los en hadd-en er zooveel succes me-de, da-t -dit nummer herhaald moest woriden. In -de tweede afdieeling werden q-egeven d-e mummers voor h-et m-ei-sjes ko-or. Daar- in was terstond e-en groat verischil merk- b-aar, -de verschi-llende 1-iederen werden filiinik g-ez-ongen en ook -de duo s en solo s voldeden g-oed. Ook in deze afdeeling werd een bijzond-er nummer g-egieven, nl: jDe vroolijke Tyrolers". Het wer-d keu- rig gez-ongien en ui-tg-evoerd en moest ook giebiseexd worden. M-ej. Spape, die op -de piano begelei-dde, en m-evr. Gelrns, -die op andere wijze weer hare medewerki-ng voor de uitvoering van het pr-ogramma had verl-eend, ontvin- gein eene bloemenhulde. 't Was voor alien, die ze hebben mee- qic-maakt een mooi-e avond. TER NEUZE-N, DRIEWEGEN. Dezer dagen hield de vereeniging ,,On- dlerlting-e Sam-enrwerkinig tot geldelijke uiitikeering bij verlies van vaxkens, g-eves- tigid in de buurtscihaip Driew-egen, in h-et liokaal bij mej. de wed. Goetbals aldaar hare jaarvergadering. Uit het verslag van -den penning-m-ees- t-ex bleek, da-t in het afg-eloopen jaar 4 vaxkens stierven, waarvoor uitk-eeri-ng moest plaats hebben. De uitgaven b-edroe- qien lin totaal f 215,09, de inkomsten f 151 40, zoodat er een nadeelig slot is van f 63,69. Dit kon echter gedekt wor den uit het batig sal-do -der vorig-e rek-e- nliniqen, waarna het bezi-t der vereenigmg nog blijift f 571,31, waarvan f4 1,63 is q-eipliaatst bij die Boerenleenbank. H-et ieden-tal bedraagt 32. In plaats van een der bestuursleden die ter verga-dering te kennen gaf te bedanken werd gekozen de he-er Jan Zegers. De uitkeerinq werd be- paald bij verlies van varkens boven 30 Kg. zwaar o-p 50 cent per Kg. en d'aar b-eneden op 60 cent per KG. E-EN GEMEENTERAADPUZZLE TE OSSENISSE. Men schrijft daaromtrent aan de Midld. Crt.' In de g erne ente Ossenisse is een zeer eigenaardige en bizondere toestan-d ont- staan met betrekking tot -den gemeente- Nu in h-oogste instantie is uitgemaakt, dat dri-e gekozen can-didaten wegens het niet inzeiiiden van een deel van den ge- ioofsbrief niet als raa-dslid worden toege- laten komt m-en voor het geval te staan, dat dxie andere candiidaiten voor het lid- maatiscihap van den raad in aammerking komen. Niemand verzuime de prachtige Operette EVA, HET FABRIEKSMEISJE, Muziek van Franz Lehar, te gaan bijwonen. o— Volledig Koor. Groot Orkest. o Plaatsbespreking iederen dag van 6—7 uur. En wde zijn nu die ca-ndidaten? Eerstens de ca-itd-idaat op d-e lijst der drie ni-et toeg-ela-tenen; tweed'ens de can- diidaat op de lijst, waarop deze alleen voorkwam, maar die geen volido-end aan tal stemmen v-erkreeg om gekozen te zijn; iderdensmaar met dezen candidaat staan we voor een raaidselachtig geval. Het schijnit n.l. vast te staan, dat het met de lijst, waarop deze candidaat en nog een amdene voorko-mt niet bijister g-oed in den ihaak is geweest. Er zou toch gelbl-eken zijn, da-t op deze lijst oorspron- kelijk siechts een candidaat stond, voo-r wien- een vrij groot aantal (kiezers die lijist geteekend hebben, wat naar men be- weert, ook bij e-en onderz-oek door -de politic en de justitie, als waar te zijn mag beschouwd worden. Is dit du-s wierke-lijik zoo, dan kan het niet aniders-of dez-e lijst is ongeldi-g ge weest, dbc-h hoe dan te handelen nu deze candidaat voor raa dslid in a an marking zou komen en er ook niemand meer is om hem als zoodaniig te vervangen? Maar er vloei-t uit dit geval nog meer voort. Wanneer bedoel-d'e lijst met 29 stemmen onged-dig is geweest, dan was bi< tijidig-e ong el digv-e rkl a ring de uitslag der stemming mogelij-k ook heel amders ge weest en was daa-rmee de samenstelling van den raad gewijzi-gd of veranderd) ge- worden. En dit had vrij zeker weer in- vl-oed gehad o-p de samenstelling van het dagelijksch bestuur. Men ziet, aan dit geval zit meer vast •dan men oppervlakkig zo-u denken en -waarschijnlijk is idan ook het laatste woord in deze veelbesproken kwestie nog ndet geziegd. HOEK. O-p Zateridag 14 Jan. 1.1. hi-el-d de ver eeniging ,,Steunt Elkander" alhier hare j aa rverg ad e ri ng Nadat -de vengader-ing door den voor- zi-tter met een woord van welkom was g-eopend bleek uit de rekeniing en vera-nt- woordin-g van den penningimeester, dat de inkom-sten over 1927 hadden bedrag-en 1317,58 en -de uitgaven f 901,35, zoo dat er een g-oed slot was van 416,23. He-t kasisaldb verh-oogt met de batiqe slbten van vo-rige d-ienstja-ren bedroeg ai- zoo f 1808,74. De aftredende wegers P. Haak en M. de Feij-ter werden herkozein respeoti-eve- lijk met 93 en 94 stemmen. Besloten wierd het 25jarig bestaan der vier-eenigamg ter bespa-ring van omkosten niet feestelijik te herde-nken-. Aan het lid K. Donze werd schadevergo-eding -goed- gekeurd voor een varken. Hiern-a sl-oot de voorzitter met dank voor d'e opkomst de vergadering. jOp 22 M-aart a.-s. zal Ds. Raams a-llhier 25 jaren als predikant aan de Ned. H-erv. K-erk allhder wer'kzaam zijn Eene -hiuldiging van den jubilaris op di-en dag wor-dt door het kerkbestu-ur voorbereiid. ZAAMSLAG. Donderdag j.l. had in het Hotel Den Ap-pel" te Zaamslaa,, de uitreiking plaats der diploma's aan de leerlingen der knip- cunsuis, welke gegeven is on-d-er leiding van mejuffrouw Den Boer, Aan -die volgend-e dames werd een diploma uitg-ereikt: Sara van Fraeij-en- ho-ve; Sarra Wisse-Ov-erbeeke; Janna van de Velde; Adriana Dees-Stoffeis; Catha- rina Will-emsen; Maria Risseeuw; Janna de B-ree; Janna de Putter; Neeltje van Hoeve; Neeltje Buijze; Erna Michielsen; Cornelia Wisse; Gerriqje Knijff; Janna Kaijser; Frangoise de Putter, alien te Zaamslag; Johanna Overbeeke; Jacoba de Klerk-Leunis; Pieternella Leunis; N-eeltje van Bendeg-em; Engeltje Zegers; Sara W-illemsem, alien te Axel. Nam ems de leerlingen van Zaamslag. werd door mejuffrouw Janna van de Veldle en namens die van Axel, door me juffrouw Jo Overbeeke aan de leerares mejuffrouw D-en Boer in enkele welge- kozen woorden dank gebra-cht voor de kundige leiding en aangename sameniwer- kinq. Na het bez-ichtigen -dler werkstukk-en, waarvoor bij het publiek v'eel belangstel- ling was togen all-en, na nog een poosje gezellig sa-men te zijn geweest, hoogs-t vcl daan huisw-aarts. PHILIPPINE. Zaterdag vierde d-e steenkolenv-ereeni- j gang „V.I.O.S" haar 25jarig bestaan. Den 27 Dec. 1902 opgerdcht met 39 leden, telt zij thans 212 led'en. In de 25 jaren heeft ze aanigekocht 11.820.600 K.G. steen- k-olen, niet een waarde van f 160.444.40 Philippine mag trots zijn op deze vereeni ging, wanneer men nagaat, dat er hier gemiddeld f 4 a f 5 pet 1000 K.G. meer betaaljd w-oridt bij den k-olenlhandel, dan bij de v-eneenigiing, heeft ze in deze 25 jaren een voordeel g-ebracht van f 50.000 in een plaatsje zoo-als hier, dat nog ge-en 1200 inwoners telt. De heer A. Wiskerk-e, in 1902 bij de cipxiichitinig gek-oizen tot voorzitter, werd weiderom zonder hoof-deljiske ste-m-ming b-e- nioemd en werd hem namens de leden een fraaie zetel aang-eboden, en -door -het be stuur een prachtige sigare-npijip, a-ls be-wijs dat hij steeds o-p den voorgrond h-eef-t g-e- sta-an, tot -bloei en welva-art van- -d-e st-een- kiolenveneenigiing te Philippine. D-e uitsl-ag van de gehouden aan'be- st-eding van kunstmestst-offen do-o-r den B-oerenbonid, op Za-terdag 14 Januari, was als volg-t: Super 14 Gebr. Dlh-ooge te -Biouchauite vo-or f 2,44, De Moor te Hulst voor f 2,37; Centraal Bureau te Rotter- idaim voo-r f 2,34J D. J. Ogg-e-1 t-e Axel voor f 2,29 en Kostense -te Kru-i-ningen vo-or /2,29. Na lo-tinq gegunid aan d-en h-eer D. J. Og-g-el te Axel. Kalizout 20 De Moor te Hulst voor f 3,33; Gebr. Dho-oge te Bouchaute voo-r f 2,70. Kalizout 40 Gebr. Dhooge te Bo-u- oh-aute vo-or f 6,85 alles per 100 K.G. SAS VAN GENT. Ende desespereert niet Een faitaal verschijinse-1 is het te moeten signaleeren, dat volg-ens de laatste bevol- ikiinigisstatistiek het inwo-nertal over 1927 met 10 person-en achteru-itgegaan is op dat van 1926. Wij kunnen de 3000 maar niet b-erei- kem. Ons te k-ort -b-edlroeg ultimo Decem ber 66 hoof-den en is sedert di-en tijd al- w-eer grooter geworden. Het moe-t tot naidenken dwing-en te moeten constatee- rien, dat de industrie-gemeente Sas van Ge-nit, met haar gro-ote nijveriheids-etabliis- •sem-enten, diie eene bal-answaarde van millioenen vert-egemw-oordigen, en waafin een p-aar duiz-end arb-eidskracihten hoofd- en lichaamsarbeid verric-hten, nog steedls tat de kl-eimste gemeenten van -de streek moet g-erekend worden. Naar de bouwbeidrijvigheid te oordee- len, moest de bevolking elk jaar minsten-s met e-en honderdtai k-oppen vooruitgaan. Het afgelo-open jaar sloot -met 'n bedui- dlenld1 aamtal mieuwe woningen en dit jaar zet al-we-er in met een 6tal, die toch alle binnen betrekkalijk korten tij-d weer bez-et z-ullen worden. Ons sterf-tecijfer is ni-et grooter dan het normale en het geboortecijfer steekt ook ndet ong-unstig af bij voo-rgaamde jaren. Waar vandaan- dus deze achteru-itgang, is men- gieneigid z-ich met recht af te vra gen-. 't Is waar, de bestaansm-ogelijkheiid is op 't oogenlbiik lang niet meer zoo gunsti-g cils voorth-een, maar dit is niet alleen hier, docih elders in nog h-oogexe mate 't geval. De zuc-ht van de jong-eren, die in h-et hu-welij ksbootje stappen met per-sonen van over Ide grens, om zich, nad^t de sdhuit eenmaal van den wal is, in een Belgische grensgemeente te vestigen, mag wel als factor, beschouwd worden. maar is toch niiet van zoo overw-egenid belang. Natuurlijik heeft zulks w-el eenigen in- vloed, maar daartegeno-ver staat. dat er iddkwijl-s heel-e n-esten van vreemdielingen -zich hier komen vestigen. Me dunk-t, we moe-sten een premie uit- 1-oven voor de-n 3000sten ..Ansiedler evenals Gro-ningen voor zijn lOO.OOOsten geda-an hee-ft -en andere gemeenten in na- volg-inig van dat voorb-eeld ook doen. i Het ware te prdbeeren. W-ie weet, of we op -deze wij-ze ni-et tot de langverwach- te 3000 zoudem g-eraiken. Stroohandel. Na eenigen tijd van stilst^-md, wordt in de omg-eving thans weer eeh levendigen sitrooihanidel waarg-enomen. I-ndertijd w-erd gem-eld, dat groote voor- ra-den stroo werden- opgedaan door Bel gische landbouwers voor stalg-ebruik en -door kweekers voor plan-ten als pak- en de'kmateriaal. Thans blijkt, dat er nog een der-de g-e- gadigde voor ons str-oo op de markt ver- schenen is, n.l. de f-aibrikanten van stroo- hulzen, -een inidustrd-e, die in verban-d met d-en levenddig-en export van wijrnen en likeuren-, thans in B-elgie nogal druik b-e- oe-fenid wordt. Er worden goede prijzen b-esteed, ter- wijl naar onze zegsman verzekert, -deze nog steeds een nijging tot verhooging ver- toonien, in verband met de steeds druk- kere vraag naar het artikel. SELZAETE. Daar spotten ze niet mee! In Belg-ie is het v-erkoopen van dranlk, d.i. sterk'en drank in het kl-ein door slijter-s en herbergiers ten strengste bij -de wet verboden zooals algemeen- bekend is. D-e bij ons bekende vergunning voor den verkoop van sterken dranlk is onibe- kend. Natuurlijik wordt de wet op schrome- lijke wijze ontdoken maar wi-e gesnapt wordt, krijgt ook de voile maat. Een voorbeel-d daarvan heeft- een her- b-ergi-er te -dezer plaatse als proef on-der- vond-en. Merl-eden Maan-dag verv-oegden zi-ch een paar personen bij hem, die, naar hun zegg-en groote be-hoefte gevoelde voor ,,'nen druppel". Denlkenide met een paar verkleumde marktkramers te doen te hebben, was de bo-spite zoo nalef hun in de keuken het ge- vraagidie te verstrekken. D-aar ontpopten -de bezoekers zich ech ter als twee fiscafe beambten. Het gevolg was, dat onmiddellijk het cafe g-edurende 14 dagen gesloten werd, a-fgiezien nog van de zware bo-ete, die op dez-e i-nbreuk van de drankwet staat, be- nevens de inbeslagname van alle voor- raden, die na een scherp onderzoek voo-r de-n dag gebrac-ht wor-den. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afg-eloopen week hebben zich in deze geoneenite gevestigd J. v. d. Veer, sohipper, Westkolkstraat 5, van Klaaswaal. D. M. Flaas, di-enstbode, Axebch-est-raat 70, van Axel. B. C. v. Sluis, kant. bed. P. en T., Tholens- straat 17, van Al-blasserdam. C. d-en Enigel-schman, zonder, B. Gedll-straat 5, van Ho-ak. G. S. Comet, leerl. veipleegster, Axelsche- straat 50, van Brussel. C. J. die Wael, metselaar, Pierssensp-older- straat 45, van Selzaete. F. de Visser, metselaar, Pierssenspolder- straat 64, van Selzaete. W. J. Brouwer, lan-dibouwersknec-ht, P 102, von Philip-pine. M. C. Verbrugge, d-ien-s-tlbod-e, Havenstraat 4, van Westdorp-e. D. Janaen, zander, P 78, van Hoek. F. C. Wouters, zonder, Donze-Visserstraat 41, van Reusel. Vertrokken: G. van Minnen, varensgezel, Tholenisstraat 102, naar Rottemiam. J. de Leeuw, zonder, Lange Kerkstraat 2, naar Roosend-aaL J. P. Vereouteren, zander, Van Bovenistraat 5, naar Mkldelburg. J. Theune, ijzerwerker, Dijkstraat 72, naar Haarlem. A. D. Alzado, stationscbef, Kanaalweg 44, naar Ewerghem. J. A. Pijpelink, ddemstbode, P 66, naar Hoek. W. A. H-eeffer, zonder, N. Kerkstraat 32, naar Gent. LOOP DER BEVOLKING OVER 1927. CLINGE. De loop der bevolking in deze gemeente over 1927 was ais volgt: Geboren 47 m., 49 vr., totaal 96. Gevestigd 89 m., 86 vr., totaal 175. Overleden 25 m., 20 vr., totaal 45. Vertrokken 105 m., 108 vr., totaal 213. Mannen Vrouwen Totaal Op 1 Jan. 1927 1928 1829 3757 Op 1 Jan. 1928 1934 1836 3770 Alzoo vermeerderd met 13 personen. Voltrokken huwelijken 35. Erkenningen 1. Levenloos aangegeven 2. VOETBAL. Wedstrijiduitsilagien van Zondag. Nederlandsche Voetbalbond. Aid. IV 3e klas A. GoesT erneuzen 1- -2 SinotoWalcheren 2- -3* Vlissiniqien II Hulst 1- -4 Middle lbu-rg II -Zierikzee 2- -2* gesp. ■o c z v.-t. Goes Zierikzee Walcheren Terneuzen Zeelandia II De Courant Het Nieuws van den Dag Ter Neuzen IIClinge. Terneuzen II speel-de gister voor den Z. V. B. een thuiswedstrijid tegen Qinige, welke door de grensb-ew-aners met 52 is gewomnen. Bij de rust was de stand 31 ,,Maar nergens 1-iggen er meer voet- angels en klemm-en dan op een voetbal- terrein, doch wie we-et of de uitkomst niet precies amderso-m is. Ho-ud-t goeden moed!' Met b-ovenistaanide besloten wij Vrij-dag -onis artikeltj-e over de v-oetbalsport. Toen wij dit sohrev-en dachten wij a-llerminst aan dat soort voetang-els en klemmen, waardo-or het tweede elfta-1 gisteren hier de wiedstxijid heeft verloren. Wij ha-dden ikunmen winneni, ja sterker, wij hadden ge- wionn-en, wanneer de man on-d-er de lat zijn plicht had gedaan wat bleek toen een der spelers hem verv-iing en wij waren -het volko-men met den aanvoer-der van- h-et elftal e-ens toe-n hij den schei-dls- rechtex v-erzocht den doelv-erdediger van het terreiin te verwij-deren toen deze op zijn v-erzoek "daartoe ni-et b-ereiid was. Wanneer zal men toch in onze voetlbal- clliub ee-ns gaan begrij-pen, dat persoonlijke meeningen moeten wijken vdo-r de b-elan- ge.n van -die dub? Wij vermoeden- niet eerder dlan dat door krasse maatregelen daartege-n wordt opgetreden. GoesTerneuzen I. Het eerste elftal van Terneuzen heeft giister kan-s g-eziien om aan Goes 2 kost- bare puntjes te omtn-emen. Terneuzen wist m.l. Goes met 21 te kl-oppen. Bij de rust was het 10 v-oor Goes. KAARTEN. Be-halve een reeks van verschillenide soo-rten sport nee-mt zeer zeker ook de z.g.n. ,,kaartsport' in onze gemeente, een ruime plaats in. Bijna iederen Zon- of feestdag hebben w-edstrijiden met de kaart plaats. Zoo zijn- er in onze gemeente een 3tal vereeniging en welke zich met geme-lde -sport onlediq houid-en. Door giemelde v-ereentigingen w-er-d nu onlangs een oniderling-e wedstrijd georga- niiseerd, wdke gisteren werd beeindig-d, en welke den volg-enden uitslag had. Er w-erdlen gespeeld 108 partijen (z.g.n. B-ieden) Van ki-ie 108 partijen behaalde de kaart- vereenigiing „,On-s Genoegen" gevestigd in Hotel Gal-le, 45 wiinstpunten; „De Ster", gevestigd bij mej. de wed. Solle- vel-d, 34 winstpunten, en de vereeniging ;,'is Lands Welvaren", gevestigd bij den heer M. J. Adriaansen, 29 winstpunten. Zoodat de vereeniging ,,Ons Genoe gen" winner van den oniderlingen kamp- strijd werd. De prijis, -een zeer fraaie zilver-en me- da-ille, wer-d met een toep-asselijk woord, waarin ook werd gememoreerd, dat der- gelijke onschuldige vermaken veel bijdra- gien tot onderlinge saa-mhoorigheid en vriendlsehap, aan de winnende club uitge- reikt. De v-ereeindg-ingen kunnen met trots op dez-en vri-endschapsstrijid terugzien. or? re w re_ re doelp. re re 3 3 8 6 1 1 13 27-11 1.62 Middelburg II 7 4 3 11 25-10 1.57 9 6 1 2 13 25-18 1.44 8 5 1 2 11 23-13 1.37 9 5 4- 10 25-17 1.11 Hulst 7 3 1 3 7 15-14 1.— Vlissingen II 8 2 6 4 10-19 0.50 Sinoto 7 1 6 2 11-30 0.21 9 1 8 1 13-41 0.18

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2