ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-YLAANDEREN. No, 8170, Maandag 16 Januari 1928. 67e Jaar gang Een nieuwe neus tfezeficiif i~u TTETLT¥r' BAKKERSNACHTARBEID. ABOKNEMENTSPRIJS: BINNENLAND. FKUILISTOS. MKMMMM /MOMMMn mMMNMMMMHB* Register van Motorvoertuigen. DE INENTING TEGEN POKKEN. Als een goed schaakspelcr ME. NEUZENSCHE COURANT Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f6,60 per jaar y JV,. 't buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor 't buitenland alleen bij vooruitbetaling. Oit Hind verschl]nt lederen Waandaig., Woensdaj- en Vptjdagavond. De Burgeraeester van TElt NEUZEN maakt bekend, dat gedurende de maand Februari a.s, op de Secre taire dezer gemeente voor ieder ter inzage liggen de registers van motorvoertuigen, opgeinaakt in- gevolge de bestaande bepalingen betreffende de vor- dering van motorvoertuigen ir. geval van oorlog of oorlogsgevaar. Ter Neuzen, 15 Januari 1928, De fiurgemeester, J. HUIZINGA. De Burgemeester van H0EKv maakt Jto- kend, dat ter Gemeente Secretarie t^r indage ligt een verzoek van C. Blok, F. a. P. Gellhqrn en fl. J. Otterlooodi verguijfning tot het verrichten van Bakkersarbeid tussehen 8 unr des namiddags en 6 uur des voormiddags in de perceelen A 109, A 116 en A 121. Op Vrijdag 10 Febr. 1928, des voor middags 9 uur, zal in het Gemeentehuis gelegenheid best&an om ten overstaan van den Burgemeester bezwaren tegen de san- vraag in te trengen. Daarbij zullen zoowel de aanvragers als zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegen heid gesteld worden zich caar aanleiding van de bezwaren mondeling en echrifteljjk te verklaren. Zoowel de aanvragers als zij die bezwaren in brengen, kunnen gedurende acht dagen voor bet bovengemeld tijdstip, ter secretarie der gemeente, kennis nemen van de ter zake ingekomen scbritturen. Hoek, 12 Januari 1928. De Burgemeester voornormd, A. WOLFERT. HULDIE VAN NEDERLANDSCHE VROUWEN AAN DE KON IN GIN -M OEDER. Er heeft zicih een voorloopig comiite VEin'vrcGwen gevormd ondlar leading van mevrouw Vain Leeuwen-Waller, de echt- genoote van den vice-president van den Raad van State, dat zich ten doel stelt, de Konlingiin-Moedter te hiuidigen op den dag, waarop het 50 jaar geleden zal zijm, dlait zij in Nederland is gekomen. De bedoeling is, Hare Ma jested een pensoonlijlk gesc'henk aan te bieden als blijvenlde herinnering aan de liefde en den eerbied, die de Nederlandsche vrouw Hare Maijesteit toedraagt, en de over'blij- veinide geltdlen ter beschikking te stellen van de Koningin-Moeder om daarmede liefdadiqe doeleimden te bevorderen naar haar persoonilijk inzioht. ONDERWIJS AAN SCHIPPERSKINDEREN. Vrijldaqavond heeft de beer E. Polak, oud-fwetihouder voor het omderwijs te Am sterdam in een verqaderinq, bijeemqeroe- pen udt een comite uit de sclhiippers voor bet oniderwijsfonds voor de bininenvaart, door ARTHUR GASK. 53) Vervolq. Ilk hiield een ontzettenden geeuw in. ,,Ben paar van die biscuits alstublieft om te beginnen", antwoordde ik naar een biiiik biscuits wijizenid. ,,Ik heb sindls gds- teren niiets meer gegeten en daarvoor heb dank zij u, dagenlang niiets anders gehad dan brood en kaas. Geen wonder, dat ik mij nogal zwak voel. Mag ik er een?" ginig ik voort. Hij maalkte een ruw ontkennend ge- baar. „Ik ben er niet op gesteld om gast- vrijlhead1 te bewijzen aan iemand, dien ik zoo dadelijk aan de politie zail overihan- diqen", merlkte hij barscih op. ,,Maa.r odh", en hij haaJde zijn schoud'ers op, „als je ze nemen wilt, doe het dan en te oor- deelen naar a lies wat ik van je gemerkt heb, ben je ndiet overdreven kifoskeuriq. Ik troik een stool bij de tafel en ik zat recht teqenover hem nam een bis cuit en begon deze honigerig op te knab- belen. Hij keek me wat venbaasd aan. ..Heb je je dan de heele week op de renibaan kunnen verbergen?" vroeg hij ope ens. ,,Ik heb tocih nooit gezegd, dat ik daar qeweest ben, is bet wel?" antwoordde ik. Hij lette ruiet op mijn vraag. Hoeveel heb je Sam Piitper betaald?" gang hij voort. een rede gehouden over het lager onidzr- wijs aan schiipiperskiinderen. Hij wees er op, dat, bij den hiuidigen toestamd or.iderwijs aan d*izenden kinde- ren van schippers in een qpschaafd land ndet bestaan kan. Er zijn moeilijkheden, te overwiinnen, Evenwel kotmt ex een wet voor scihipperslkindexen in ons land zoodat tijdens de legdagen deze kinderen oinderiwijs kunnen ohitvangen en dat schippers, die het wenschen, bun kinderen 3 jaar aan wal kunnen plaatsen. Indiem ex aandtang op de autoriteiten uitgieoefend wordlt, zal de regeerimg niet lang kuinnen wacbten-. Er is thans genoeig giesproken, bet wordt tijd, dat er wat gedaan wordt. Aan het slot van zijn rejle steld'e bij voor een petitdonnement on'dfer de schippers te houden, hetgeen echtdr, daar de schippers steeds varenide zijn, zeer moedlijk zal gaan. De directeyx, bij het onderwijisfonds bij de biinnenivaart zegde toe, dlat het bestuui een petitionnement zal ovea*wegen. UIT DE S. D. A. P. Het Volk meld, dat het bastuur van d< S. D. A. P. aan de Limburgische afd'eelin- gen van 'die paritij heeft giesclhreven. dat het besloten heeft, het gewest Limburig en de Lumlburgsche afdeelingen te schor- sen en aan het cong,res voor te dragen, voor royiemenit, indien voor of op 1 Fe- briuani geen benicht ontvangien wordt, dat men het rapport inzake de Limiburgsche kwestiie zondex eenigie voorwaarden aan- vaaidt. DE GASCORRUPTIES. De raad van Nieuwe Niedoxp behan- delde Vrijdag het rapport van de gas- comunissie. Met algemeene stemmen wend besloten den directeur te handhaven, de reeds teruggestorte som van f 3000 te ac- capteeren en die instructie te wijziiqen. Men roemde den directeur als werlkkrachit ten bate van de fabriek en gaf te kennen dat men hem als zoodanig slechts noode zou widen missen. Het Tweede Kamerliid de heer Kersten heeft den Miindister van Arbeid, Handel en Nijverlbedd de volgende vragen gesteld: 1. Is Uwe Excellentie niet van oor- dael, dat die mediedeelinigen over de waar- genoonen gevallen van encephalitis post vaccdnaliis, die thainis regelmatiiig in de Staatscoiurant worden gedaan, nog zeer veel aan" belamgrijkhoid zouden winnen. wanneer tevens werd vermeld, hoeveel inientingen in dat zelfide tijidvak zijn ver- richt; of wannieer (indien over het aantal d'er verrichte iiniaimtangan niet snied genoeig voldoemide gegevens verzameld kunnen worden) althans werd opgeheven, voor hoeveel inenitingen entstof is uitgegeven? 2. Indian de vorilge vraag door Uw Excellentie bevestigenid wordt beant- woord, is Uw ExceUenitiie dan berecd te bevorderen, dlat voortaan de m'ededeelin- qen in den aanigegieven ziln worden uit- gelbreiid en dat de reeds gedane alsnog worden aangeviild? INGEZONDEN MEDEDEELINGBN geeft geen vlek- W l5llken in ondergoed „Piper, vroeg ilk onschuldig. „W-ie is dat?" ,,Ocih, stel je niet zoo aan!" snauwde hij. ,,We weten alles van je vriendschap met Piper en hij zit in die bak sinds gister- avond". Ilk kon er niets aan doen, maar ik voel- de mijin gezicht betrekken. Ik had maar weinig over Piper gedacht en in de laatste vie r-en-twin tig uur, maar toch in mijn onderbewustzijn had ik vaak vurig ge- wenscht, dat hij veiliig mocht zijn en toen ik mij te binnen bracht, wat hij allemaal voor mij gedaan had, voelde ik mij door cji't bericht pijnlijlk getroffen. Angas Forbes sloeg mij nauwkeurig gade en hij moet wel iets van mijn ge- dadhten begrepen hebben, ,,Juist, je heibt hem er leelijk bijgelapt!" rdep hij bitter utit. „De arme drommel zal den dag wel vervloeken, dat jij voor het eenst in zijn leven kwam, ofschoon, alles welbeschouwid", hij boog zich over de tafel, ..mdisschien mag hij blij zijn, dat hij het leven nog heeft". Ik keelk hem recht aan en vond, dat n.u het oogemblik gekomen was om mijn spel op tafel te legigen. ,,Luiister eens, mijnheer Forbes", zeide ik kortaf. ,,Ik zie nu best in, dat het heel dlwaas was om u in het begin niet alles aedf te ventellen. Maar u gaf me geen ge legenheid. U bent een driftige, koppige man. U kwam hiier, zonder van, iets, te weten en u vormide u meteen een oordeel, zonlder in het mdnst te kunnen bevroeden, wat er eigenlijk gebeurd was." Ik voelde, dlat ilk driftig werd. ,,U gedroeg u in deze zaak als een stier in een porselein- Winkel en ik wil u wel rondluit zegigen. dat u alles hebt afgebroken, wat uw vriend dokter Carmichael met zooveel ZORG VOOR HET GEBOOMTE LANGS DE RIJKSWEGEN. De Minister van Wateristaat heeft een commiissie ingesteld, aan welke wordt opgedragen, de regeerimg van ad'vies te diienen, orutrent de vraag, in hoeverre het makein van verschillende en in het bijizon- der van gesloten wfqdekken bij den aan- lag en de verbeterimg van wegen van in- vloed is op de op, lumps en nabh die we gen voorkomerade beplamtinpen en om- trent de maatregelen welke zouden moe- ten worden genomen om den nadeeligen invloed van die wegdekken voor de be- plantimgen zooveel doenilijk te voorkomen. Nu zoovele wegen in ons land worden verlharid met materiaal, dat noch vocht, nioch ludht d'oorlaat, zien ongetwijifeld velen met belang,stelling het rapport vain deze comraissiie tegemoet. LONDENKAAPSTAD MET DE K. L. M. Van Lear Black heeft een Foikker Jupiter verkeeziSvLiegtuig van de Komimk- lijlke Nederlandsche Luc'htvaart Maat- scihappij gecharterd voor een vliegtocht van Lonldlen naar Kaapstaid en terug, een af'Stand van bijna 20.000 mijd. Als piloten gaan Geyissendorfer en Scholte mee. VERLAGING VAN ENKELE POSTTARIEVEN. BJijlkens een idoor den Minister van Waterstaat aan de Tweede Kamer over- gelegiden staat, worcjt tengevolge van de met 1 Februari a.s. in werkimg tredende verlapdnp van posttarieven waarvan wij deizer dagen een overzicht hebben ge- gieven, eene lagere ontvangst verwacht van alles te zamen klein 2JA mdllioen. EEN DREIGEND GEVAAR VOOR ONZE DIJKEN. De heer J. H. Jurriaanse te Rotterdam deellt mede, dat de in Europa ingevoerde Noord-Amerifcaansche bisamrat, die zich zeer snel vermehiigvr'digt geisignaleerd is aan den Rijn. Komt dlit dier, dat zijn hoi graaft^aan den waterkant met een udtganq onider water, ook in ons land, dan is het gevaar vooronze dijken zeer groot. Het d'ier kan zelf harde dijken gemalkkelijlk doorgraven en het nivierwater kan den polder dnistroomen. De schrijver raadt aan, het dier door afibeeldlingen en be- scihirijvingen, o.a. op open'bare plaatsen, sclholem, postkantoren, enz., bekend te maken en een premie te stellen op het dooden. Met geweer, klemmen, fretten, geidresseerde honden, fuiken, vergif in zeer geoefende haniden cyanamide, waarvan de dampen doodelijik zijn, kan men het dlier bestrijiden. UIT DE R.K. STAATSPARTIJ, Het Bastuur van de R.K. Staatspajrtij heeft in de roomisohe bladen een oproep tot de katholieken van Nederland gericht inzake de opricbting van een partijbureau. ,,(De Smiidse der partij, waar nimimer rus- tenid1 de werktuigien worden gesmeed door de partijleiding aa'ngeg.even, ter bewer- kliinig van het politieke arbeidsveld; de motor, idiie nimimer stilstaand, steeds nieuwe iknaoht ontwikkelt voor de poli tieke bewaginig en groei van het katlho- lieke volk; de ijveripe en nauwgezette uitvoerder van de partijbesluitan. de steun van alien, die op politick gebied1 willen medewerken." Het ibestuur stelt vast, dat de finan- moaite heeft opgebouwd. Dat is uw heele werlk". ,,Laat dokter Carmichael er buiten, alsjablieft", barstte hij los. Jij hebt hem vermoordt, jou gewetenlooze schurk". ,,Hem vermoord?" riep ik, buiten mij- zelf van drift. ,,Hem vermoord, zegt u". Ik fluisiterde niu bijna. ,,0 jij lompe, on- handige Schotsche idioot", siste ik. ..Hebt u dan niet meer hersenis dan een Hoog- lanidlsche koe? Waarom zou ik hem ver- moorden. Mijn eemipen vriend vermoor- den? De man, die mij behoedde voor vijf jaar in de gevangienis. Hem vermoor- den, juist toen ik hem meer dan ooit noo- dig had, toen de hechtsels nog maar pas uit mijn wonden genomen waren en mijn geziidht giezwollen en gewond was, alsof ilk op die slachttbank was geweest. Hem vermoord? Ik kan u *wel zeggen, dat toen dokter Carmicihaell stierf, u weet bijna precies den datum, toen was ik al heel raar toegetakeld en ik zat in dat huis ails een rat in de val. Het was het eflen- diig'Ste oogenlblilk van mij.n leven, dat kan ik u wel zegigiem". Iik hield een oogemblik op, am adem te isctheppen. Angas Forbes had zijn armen van de tafel weggenomen en leundle ach- terover in zijn stoel. De uitdruikking van blinde woede was van zijn gelaat verdwe- nen en hij keeik me wat onzeker en wat verwoniderd aan. „Luister u nu eens", zeide iik wat kal- mer „Ik heb ge'hooird, dat u ook medicus bent en als dat zoo is, dan kunt u ook be- grijpen, wat er met mij gebeurd is. Kijk mij nu eems goed aan. U kunt ook wel yoelen, als u wilt". Hij aarzelde een oogenblik en stood tioen op. Hij hep om de tafel heen en be- studeerde wel twee mimuten lang, over INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. isUw lichaam. Het trekt zijn strijdkraditen daar samen waar gevaar dreigt; b.v. het brengt Aspirin Tabletten, opgelost in water, zoo spoedig mogelijk door de maag, darmen en aderen daarheen waar rheumatiek, jicht, ischias en zenuwpijn dringend hulp vorderen. Vraagt U editer steeds de echie Aspirin - Tabletten, kenbaar aan het „Bayer*'- kruis en aan den oranje band! Prijs 75 cts. Weiger namaak of losse tabletten. oieele gronidslag zekex en veilig moet,zijn. vooraleer met het bureau wordt begon- nen; het partijlbestuur doet daartoe een ernstig beroep op het katholieke volk van Nederlanid, een beroep op steun en mede- werkiing tot vorming van een stevig foods, dat tot een beidrag van ongeveer f 700.000 moet wordlen gevormd. Dit foods zal den naaim dragen van Dir. Schaepman-fonds, een geheel afzonderlijlke stdohting, waar van het dagelijiksch bestuur der partij de verantrwoordelijlke leiiding zal voeren, on- der conitrole van een raad van bijstand en een daaruit gevormide beleggingscoim- missie van dnie personen. In allekieskringen zijn kringcomite's ge vormd, welke onder leiding van het par- tijb'estuur als landelijk comiite en van het dagelijiksch bestuur als uitvoeremd comiite, de actie zullen voeren, De actie is twee- lediig: individueel en collectief. De eerste geschiieidt door persoonlijik bezoek, de tweedle dloor propaganda onider het ge- heele katholieke volk. SAMENWERKING TUSSCHEN WERKGEVERS EN WERKNEMERS. Niaar ,,de Volkslkirantverneemt, heeft het Verbond van Ned. Werikgevers zich gericht tot het R. K. W. V., het N. V. V., het C. N. V. en het A. N. V., met ver- ooe/k 'deel te willen nemen aan de bespre- kdng over ide vraag: over een samen- weirlkiimg tussehen werkgevers en werk- neimers. Het Verbond1 van Ned. Werkgevers acht het betreuremswaardiig, dat tussehen organisaities van werkgevers en werk- nemiers zoo weinig overleg en samenwer- king ibeistaat ook op gebieden waar beider belangen, van breed standpunt bezien, toch eigienlijlk geheel parallel loopen. Voorgesteld wordt de besprickingen te doen plaats vinden op 23, 24 en 25 Jan. e.k. te 's Gravenhage. In verband hiermede la ten we hier mij heen gebogen, mijn gezicht. Ik sloot mijn oogen. Ilk voelde zijn groote han- den over mij heen tasten, zijn aanraking was heel ldcht en ik zat onibeweeglijk. Na een oogenbliik loosde hij een diepen zucht en toen liiep hij langzaam weer om de tafel heen en gang weer naar zij.n oude plaats. Ik sloeg mijn oogen weer op. ,,Nu mijnheer", zeide ik rustig. „Nu zult u wel begrijpen, wat er gebeurd is en u kunt u ook voorstellen in wat voor toestamd mijn gezicht was, precies veer- tiieni idlagen na de operatic". Ik kuchte eens sarcastisch. „Ik was wel in d'en juisten toestamd om een moord tebegaan en "mijn gezicht zou een fraaien aanblik hebben geboden voor ieder, die toevallig in huis kwam en aan wien ik mij had moe- ten vertoonen". Angas Forbes keek mij nadenkend aan en ineens kwam het bij mij op, dat het maar beter was, als iik nu zweeg. Zoo- doemd'e zou ik hem dwangen te antwoor- den en dlan zou hij na elkaar mij van re- pliek moeten dienen op alle punten, die t)k zou ontwilkkelen. Het stilzwijigen duurde een heelen tijid en toen deed de stoere Scbot zijn mond open, ,,Ik zal uw verklaxdng aanhooren", zeide hij heel langzaam en met inspan- ndng. „llw voorstelling van de wijze, waarop mijn vriend den dood vond". Zijn stem bralk bijna. „Vertel mij precies hoe hij stierf". Hij zweeg en haalde diep adem, toen werd zijn stem weer hard en d'reigemd: ..Maar luister .eens kerel, denik niet," dat je me om den tuin kunit leiden." Hij sloeg hevig met zijn vuist op de tafel en keek mij met woedende oogen aan. ,,Ik ben medlicus, zooals je zegt, maar ik ben ook jurist. Ik ben gewend om ge- eendge aanhalingen volgen, uit een artikel in ,,De Nederl. Werkgever". het orgaan van het Verlbond van Ned. Werkgevers. Daarin wordt ibetoogdl, dat het steeds vender imgrijpen van de overheiid in het beidrijfsleven en in de veihoudir.gen tus sehen de werkgevers en de arbeiders doo- demd is voor den geest van vertrouwen, rilie gelijlk Dr. Nolens heeft betoogd den gronidslag moet vormen van overleg en sameniwerlkirig tot het vestigen van den bedrijfsvrede. ,,Een pairticuliere wer'kgever is voor dan socialist een wezen, 'dat er eigenlijk niiet belhioorde te zijin. Maar grieverad achten wij het in hooge mate, wanneer die socialisbiscihe mentaliteit weerkdank blij.kt te viniden bij de .meerderheiid onzer volks- vertegieniwoordiging; grievenid achten wij het, wanneer de regeerjmg daarvoor buigt en komt aanidragen met wetsomtwenpen en m'aa:treg,elen' die allereerst door dat wamtrouwen' te verklaren, doch nimmer te reclhitvaardiigen zijn." Het zoo gewenschte omiderlinge ver- fcriouwen tussehen werkgevers en werk- niemers wordt op die wijze zelker niet be- vorderd1; integemdeed het wordt in de kiem gesmoord. Erger nog: elke nieuwe maatregel van diiein aard versterkt de' overtuiging bij de arbeiders, dat zonder wetsdwaing van de ondememers niets ten gioede te verwachten is. Een d'ergelijke oveirtiuiginig nu is onvereonigbaar met elke mogielijiklhei'd van vertrouwen. Wat op het terrein van, de Ziektewet is gesdhiied, gebuigt daarbij tevens van een gemii® vain vertrouwen in eigen beginselen. Thans klinkt van alle kanifcem de leus: al is de wet nog zoo sleciht, zij moet er nu maar eimdelij'k komen. Na 15 jaar gaat men plotsalimg een offerfeest van over- tuig.ingen houden. Men denkt daarmede Staat en Maat- sclhappij te dienen, maar naar ons oor deel zal door dlit vervagen der richtlij'nen joist het grootste belang des volks n.l. zijn zedelijke zelfkraicht in het gedrang wor den gebrach.t. Gutrcuw aan en vertriouwienid op onze begimseleni, vervolgt het orgiaain van het verbond, sibaan wij de samenwerking tus sehen werkgever en arbeider voor. In Engelamd zien wij den laatsten tijd in dli't opziichit moed- en h-oopgievenidie tee- ikenen, Daar wil men door overleg en samenwerking tusscihen de organisaticts van wer!kgevers en van arbeiders den vreide in de indusitrie verzekeren. En van overlheidswege wordt dit streven toege- joicht, terwijl niet, zooals tot dusver hier te Jande, de toenaidiering afstudt op het zaadcin van wamtrouwen in de bedoelin- gen der werkgevers. Wanneer wij dan het nieuwe jaar in- gaan doen wij dit vervuld van de hart- gromdige hoop, dat ook hier het licht zal dagen; dat men toch einde'lijk en ten lan- gem leste zal gaan beseffen, dlat het ons diepe emst is met ons streven naar over- leg an S3menwerlking op den gromd'slag van vollkomen vrijiwilliglheid. ZEVEN MILLIOEN ZWERVENDE KINDEREN IN RUSLAND. Onlangs werden gemelid eenige staal- tjes van het optreden der vagabondeeren- de kinderen in Ruslamdl, wier verwildering tuigenverklaringien te schdften. Begrijp je dat, en ilk snap jehoor je, ik snap je bij .de eerste leugen de beste". De man was klaarblijikelijik zeer ont- roerid. Zijn stem beelde en zijn dialect ward sterker, nu hij zijn verdriet niet meer baheerschen kon. Ilk besefte opeens, wat er geschied was en de hoop werd weer levendig in mijn hart. Voor het oogenblik althans had ik hem de absolute zekerheid ontnomen, dat ik een moordenaar was. Hij twijfelde voor het eerst. Ik ,haid den man niet ver- keerd beoordeeld. Hij zou ten slotte recihtvaardig zijn. Iik begon langzaam en rustig te spre- ken,. bijna alsof ik een monoloog voor- droeg. ,,Op Maanidagochtend 29 Januari wa'ren Dr. Carmichael en ik samen in den tuin. Wij wisten niet zeker, of het zou gaan ragenen, en dokber Carmichael zeide, diat hij dan maar op den toren zou kliimimen om naar den barometer te kijken. Hij! gling in het huis en misschien twee minuten later hoorde ik hem plotseling roepen en vond hem geheel in elkaar ge- doken liggen in de vestibule. Hij lag op zijn rug. Zijn rechterarm was onder hem gebogen. en zijn hoofd maakte een scher- pen hoek met zijn lichaam. Hij was ster- venide. Hij kon geen adem meer halert en Ikon ternauwernood spreken. Hij fluister- de mij toe am hem maar vooral niet aan te ralkieni. Ik wilde een 'dbkter halen. maar ihij zeide, dat het toch niet meer help^n zou. Hij had zijn nek gebroken. H;i zeiide: Het is met mij gedaan. Hij spraik nog eeniige woorden. gliimlachte tegen mij en toen was hij dood". (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1