ALGEMEEN NIEUWS- EM ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. pimen Vrijdag 13 Januari 28. 67e Jaargan Rheumatische ABONNE.MENTSPRIJS. TWEEDE BLAD. Onttrekken publieken dienst, Sluiting wegen. BINNENLAND. BUITENLAND. Feuilleto n-vertellingen, Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 ma an den Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f6,60 per jar Vuu. 't buitenland f 2.70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor 't buitenland alleen bij vooruitbetaling. O J biad ver»e.Hi|sr*t ledepew Woonsdag* eti Vrljdagcivond. aan den publieken dienst te onttrekken. „Verboden voor rijwielen en motorrijtuigen". DE BEVOLKING VAN ONZE GROOTE STEDEN. De Ibeivollkdnq van onze groote steden neemt steeds toe. Vooral Rotterdam en s Gravenlhage zien hun inwonerstal voort- dUrendl aanmerkelijk vermeerderen. Veel meer dan Amsterdam, waar de vooruit- ganig in een kalmer tempo gaat. Amster dam telde op 1 Januari 740.000 inwoners; Rotterdam 569.000; Den Haag 416.000; Utrecht 156.000; Haarlem 113.000; Gro- nrinigen 101.000; Arnhem 78.000; Nij- meqen 77.000; Til'burg 72.000; Leiden 70.000; Eindhoven 65.000; Maastricht, Dordrecht en Apeldoorn iedier ongeveer 50.000. Onder de steden wier bevolkinq snel vooruitgaat moeten afzomderlijk genoamd worden Hilversum, Heerlen en Aniers- foortr, die reap. 49.000, 42.000 en 36.000 inwoners t ell-en. DE YERBANNING DER SOWJET- RUSS1SCHE OPPOSTIE. Kadat het besluit tot verbanning van de vroegere volkscommissaiisen Trotzki, Zi nowjef, Kamenef, Rakofski, Radek, Belodorof •n andere leden der oppositie in Sowjet- Rusland gevallen was, zjjn zij, zegt men, plotseling op geheimzinnige wijze uit Moskou verdwenen. (Ten aar.zien van Kamenef en Zinowjef moet men, schrpft tie N. R. Crt. misschien nog voorbehoud maken, aangezien de berichten over hen nog tegenstrijdig zijn.) Deze kopstukken waren eerst officieel buiten de commu- ■istische partjj gesloten, maar de maat- regel tot hun verbanning schijnt uitgegaan te zijn van de Gepeoe, welker macht'ge arm in heel de binnenlandsche politick overai te ontwaren is, als het erom te doen is, de zoogenaamd communistische instel- lingen en leerstelliDgen zuiver te houden. Ir. A. Baars heeft eergisteren in een be- langwekkend feuilleton beschreven hoe de organen van de Gepeoe in heel het land toezieht houden bij het kiezeu der partij- organisaties. Buiten Rusland is het moeiljjk om inzicht te krjjgen in de verscbillen van meenirg die de splitsing in de communistische partij hebben veroorzaakt. Het eenige wat zeker lijkt is dat de mannen die de macht hebben een voor West-Europeesehe begrippen vol- komen onbegrijpeljjke onverdraagzaamheid tegenover politiek andersdenkenden aan den leggen, die aan kettervervolging doet denken. „De oppositie, zoo schreef ir. Baars hierover eeTgisteren die niet wenscht te zweren bij elke letter, die de hoogste partijbazen als hoogste waa>heid verkondigen, wordt belasterd en beschimpt op een ongehoorde wijze. Daarbij gaat het om geschillen, die men buiten Ruslaud niet eeDs begrijpt, zoo klein zjjn zjj. Maar als Stalin, als de partijbonzen aeggen, dat alles goed gaat met den bouw van het socialisme in Rusland, dan is het eontra-revolutie daaraan te twijfelen en dan moet men de gevangenis in als men het tegendeel durft beweren. Stalin en het eentrale partijbestuur weten daarbij nog waarover zjj spreken, maar hoever detyrannie gaat in de lagere partijorganen en wat daar voor grenzelooze eigenwaan wordt gekweekt en als hoogste wijsheid wordt beschouwd, dat laat zich in kort bestek niet beschrijven, ja, ik zou haast zeggen, die geest van ruwe bekrompenheid, laster en tyrannie kan men zich niet voorstellen als men het niet van nabij heeft gezien." Men is er vooralsnog voor teruggedeined de mannen die vroeger zulk een groote rol in de bolsjewiekscbe revolutie gespeeld hebben, in de gevangenis te werpen, maar Rusland heeft een keur van verbannings- oorden, waar men in de stemming van Ovidius Tristia over zijn zonden kan na- denkenArchangel, Onega, het Oeralge- bergte, Siberie, Toerkestan, den Kaukasus enz. Trotzki, die ai vroeger een paar keer in ballingschap is gewei-st. zal ditmaal niet zoo gemakkelijk zijn vrijheid berkrijgen. Na Lenin is bij wel de voornaamste man van de Russische revolutie geweest. Jaren lang heeft bij bijkans de macht van een Tsaar gehad en als hervcrmer van het Sowjet leger, dat fcij gebeel op zijn hand had, was zijn positie langen tijd onaantast- baar. Hij was zoozeer aan de uitoefening van macht gewend dat hij openbare ver- gaderingen tegen het heerschende regime van Stalin duifde houden. Zinowjef, een ander politiek balling, is voorzitter van de derde international geweest* en was in die hoedanigheid een der meest gevreesde terroristen. Hij is ook de ziel geweest van vele anti-Britsche kuiperijen. Rakofsky is de veelbesproken vroegere gezant te Parijs, die teruggeroepen moest worden wegens zijn communistische stokerjjen in het Fransche leger. Hoewel hij tot de oppositie behoort. heeft hij getoond dat hjj de leer van de wereldrevolutie met hart en ziel belijdt. Kamenef, vroeger de voornaamste helper van Lenin, is vice-presideLi van den Raad van Volkscommissarissen geweest en een zwager van Trotski. Rad k eindelijk is een der grootste autoriteiten op het gebied van de organisatie van revolutio- naire woelingen en begon zijn loophaan als gedelegeerde op de vredesconferentie te Brest Litofsk met de Duitscbers. De Sowjet-machthebbers doen waaHijk hun best om den ouden naam van Rusland als land waar de vrije gedachte niet geduld wordt, hoog te houden, en toonen op af- doende wijze aan de wereld daarbuiten dat hun revolutie in dit opzicht niet de minste verandering gebracht heeft. TER NEUZEN, 13 Jan. 1928. GEWETENSGELD. De Minister van Einancien maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rij.lcs sc'haf- ikilst is ontvangen bij: den inspecteur der dir. belastingen enz. te Ter Neuzen, f 10 ter voldoening van verschiddigde invoerrechten door een on- bekenide. DE PORTVERLAGINGEN. In aiansluiting op wat in ons eerste blad is meagedeeld, laten wij hier nog een mededeeiing van het Correspondentie- bureau voligien: NiemvslbladenHet port der nieuws- ibladlen en bijvoegsels, walke bij abonne- ment gefranceerd worden verzonden, wiondt bepaald per nummer of exemplaar tot 55 gram op cent, van 55150 gram: 1 x/2 cent en voor elke 50 gram meer cent meer. Monsters: Het port der monsters wordt 2 cent per 50 gram, met een minimum van 5 cent voor elke zending ander een af zonderlijk adres. Expresse-recht: TensJotte wordt nog hej recht wegens expresse-ibestelling ver- faagid, indien de geadress'eerde woont bin nen den kosteloiozen bestellingskring van het Rijkstelegraafkantoor ter plaatse, dan wel op een afstand van niet meer dan 34 uur gaans van een hulppostkantoor. Het recht wordt dian voor briefpostzendin- gan 10 cent en voor postpaketten 15 cent. HET OPERETTE-GEZELSCHAP VAN DE FOLIES-BERGeRE TE BRUSSEL, Wij willen nog de aandacht der belang- stellenden vestigen op de alhier op aan- staanden Dinsdagavond in het Concert- en Biosooopgebouw te geven voorstelfing door het gezelschap van den volks- schouwburg Folies Bergere, directeur de iheer Kindenmans, te Brussel, waarbij zal worden opgevoerd de mooie operette Eva, bet fabrieksmeisje, waarvan de hoofd- rollen wiorden vervuld door de eerste artiisten van bet gezeliSchap, die we hier ter gelegenlhieiiid der kermis van zoo gun- stiige zijide helbben leeren kennen. Het gezelschap heeft in zijn tegenwoor- dige samenstelling en onder de huidlige leiding in den loop van dit seizoen te Brussel met steeds stijgend succes ge- werkt, zooals dezer dagen werd gem-eld' heeft het ook geju-bileerd, en de volgen- de week maakt het een tournee buiten Br-uss-el. waarbij ook Ter Neuzen een kans kraeig. De liefihebbers van mooie muziek, zang en dans zullen hun hart kunnen opihal-en. Voor het welsiagen van derge- Jijlke ondernemingen, ook in de toekomst, is het te hopen, dat de talrijke liefhebbers niet zullen achtertblii-ven, doch door hun drukke opkomst (de plaatslbesprekinigc-i ge-tuigen trouwens reeds van' een meer dan gewone belangstelllinig) van hunne waardeeriing blijik z-ulfen geven, „5 DAGEN NAAR PARIJS". Vroeger hoorde men dikwijls de kllacht ,,idat er hier zoo nooit eens iets te doen was". Al was dit ook destijds misschien ten on recht e, in de laatste tijden zal men -dit t-ocih zeker niet kuntnen zeggen, en zeker niet ails men de advertentierubriek in dit nuimmer naleest. Dan zal men zien, dat a.s. Diingdlagavomd in het ..Luxor- Tiheater" ook een voorstell-ing wordt ge- geven door het ..Vereenigd Tooneel", onder leiidling van Willy Veiltman, te Am sterdam van het kluchtspel ..5 dagen naar Parijs", een stuk dat in de Nederland- sche hoofdstedlen vele malen met groot succes werd opgevoerd en. een goede kans geeft aan hen die eens hart-elijk willen iachen. Voor de ondernemers is het te ihopen, dat het hun niet aan voldoende belang-stelliing zal ontbxeken. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over .de week van 1 tot en met 7 Januari in die provincie Zeeland be- drioeg; roodvonik. Golijnsplaat 1, Kats 1, Sluis 1, Wem-eldinge 1. DliptlheritiiS: Hoedekenskerke 1. DE VLASSERS EN DE ELECTRISCHE STROOM. In de jaarvergadering van de R. K. Vex. van Vla-ssers van St. Jansteen, deelde blij- kens een verslag in Zelandia de secreta ris mede, dat namen-s d.e vereeniging een verzoeik is gericht tot den Commissari-s der Koningin in Zeelar: 4 wel al zijn in- vloid' bij de regeering ie'willen aamwen- den, teneinde van haar te verkrijgen een bijidrage uit 's Rijks kas aan de betrokken gemeenteb-esturen per K.W.U. electri- schen stroom, afgeleverd aan de vlasin- dustrie. Vervolgens werd voorg-elezen het voil- gend sdhrijven van den Commissaris der Koningin aan den Minister van Binnen- ladsohe Zaken -en Lanidbouw, dat aan het bestuu-r in alfschrift is gezonden dato 3 Jianuari 1928, no. 6 Afdeeling Kab.: ,jlk heb de eer Uwe Excellentie hier- bij in afsohrift te do-en toekomen een dezer dagen door mij ontvangen schrijven van het bestuur der R. K. Ver. van Vlassers ,,Sint Jansteen", zulks ten vervr-'Te r mijiu scihrijven van 7 April 1927, No. 89 Kabinet. Iik moge Uwe Excellentie in overwegang geven, thans apoedig een be- slissing in deze aang-elegenheid te willen nemen, spec-iaal wat betreft mijn vo-orstel van een bijidrage uit 's Rijks kas aan de betrokken gemeentebesturen per K.W.U. eleetrischen stroom, afgeleverd aan de vlasirudustrie". POTEMKINFILM. Zooals bekend is indertijid de vertoo- ning van den Pote-mikinfilm in Vlissingen verboden, hetgeen nog al wat stof heeft opgiejaaigd in verband met die oprichting eener vereeniging voor het vertoonen van verb-Olden1 films in besloten kring en de naar aanlelding daarvan door de ju-stitie ingestelide vervolging, die met de vrij- spraak van de bescihuldiqden door den Hoogen Raad is geeindligd. Thans is te Vlissingen het vertoonver- bod opgeheven en zal deze film daar in den loop dezer maanid in een der bio- scopen worden vertoiomd. HOEK. Dondlerdag werd door de vereeniging ..Doelmatigie Samenwerkirg", de volgen- de aanlbesteding gehouden. waarvoor de idaaraclht-er vermeld'e inisdhriivers is ge- gund aan de vermelde bedragen: 151,000 KG. superfosfaat f 7 22 J. P. Mast, Den Bommel; 90.700 K.G. ammo- rdak-isuper f 5,45 idem; M 4tlO K G zwa- vel.-am-m. f 11.31 idem; 53,250 K.G. chili- salpeter f 12.38 J. Kostense en Zn.. Krui- ninmen; 29.900 K.G. kalizout 40 f 6 25 T. F. die Moor-Vlaeminck. Hulst; 2750 K.G. mais f 10.45 Th. Marcusse. Hoeik; 41 rol prikkeldraad f 3,95 per rol J. van •t Hoff. Hoek: 30 K.G. krammen f0.20 per K.G. idem. ZAAMSLAG. Bij Kominklijk besluit zijn benoemd tot Dijk-qraaf en Gezworenen van den nieuw- bedijkten polder het Hellenat. de heeren W. Dees, dijikgraaf, S. Scheele en J. de Kraker Cz. gezworenen, alien te Zaam- slag. Behoudens g-oedkeuring van het classicaal bestuur is door de diaconie der Ned. Herv. Kerk besloten om een huis voor ouden van dagen op te ricihten. Het gebouw zal worden n-eergezet op het bouwland, dat aan voormelde diaconie beihoort en is gelegen bew-esten den Axel- scihen weg achter de aldaar nieuwge- bouiwde huizenrij. Door mej. M. P. Onne is weqens voorgenomen huwelijk tegen 1 April a.s. ontslag gevraagd als onderwijzeres aan d-e bijizomdere school in de R-euzenlhoek- scihenweg binnen de dorpsk-om. Eenig-e dagen ge-leden is des nac-hts in de buurtschap Spui, een groote partij konijnen, die behoorlijk -op het erf in hok- ken en een hekwerk van ijzergaas waxen ingasloteni, door honden doodgebeten, nadat -deze eerst de afslu-iting ha-dlden ver- ibroken. De eigenaar, de heer Risseeuw, 'die, door tot op hedien nog onbekende honden of hond, een belangrijke schade te boeiken geeft, doet met de politie hun best om de di-eren op te spoxen, die niet -op zijn erf, maar aan den ketting bij bun eigenaar tlhuisbehooren. Ootk bij den heer De Mette, de buurman van Ris seeuw, werden d'ien nac-ht 2 konijnen doodgebeten, SAS VAN GENT. Melkcontrole. Woensdagm-orgenal in de vroegte, kreeg t Sas onverwacht bezoek, in de gediaante van een eet- en drinkwaren- controleur. Hij wilde zich blijkbaar, krachtens zijn bevoegidheid, eens overtuigen, in hoe- verre het Sassche melkverbruikende pu- 'bliek wel behoorlijik waar voor zijn kluiten krijgt en of er niet te reaal met „waar- achtig en natuurlijik water" gedoopt wordt. Te dien eimde begaf hij zich dan eens met een vroeg uitrijdenden melkverkoo- per naar de boerderijen, waar zij hun dagelijkschen verkoopvoorraad betrekken en iiet zijn lactometer in het witte vocht idalen, waarvan de versterkende pap voor tde minderjarige Sassenaartjes zou berei-d worden of waarmee de koffie en thee van de ouderen op hun beurt gedoopt moes- ten worden. Ook werd de zuivelstof hier en daar mimi'tueus op reinheid onderzocht. Waar hij geen gelegemheid had zich ter plaatse van een en ander te vergewissen, hield hij bij het binnenrijden van de kom der gemeente, de melkkarretjes aan en werd de straat eenvoudig tot operatie- terrein g-ekozen. Het g-eval verwekte natuurlijk heel wat eonsternatie en wilde geruchten van ..snappen" deden de ronde. Maar, zooals de volksphantasie meestal gewo-on is alle buitengewone voorvallen sterlk te overdrijveh, zal het ook hier wel gegaan zijn. intusschen kan gemeld worden, dat zoo-ver na te gaan is, ge-en enkele inbe- slagname gevolgd is, waaruit de conclusie maig getrokken worden, dat die ons ge- leverde melk een critisch onderzoek wel dooxstaan kan. Een attendant Naar verluidt helbben degenen, die zich t-oeleggen op den verkoop van carnavals- artikelen de toezegiging ontvangen, dat zij v-oor de leerstvolgen-de carnavalsdagen w-eder voorraad kunnen opdoen, waaruit mag afgdeid worden, dat deze tijd, weer evenals voorheen hier mag gevierd wor den. Ook schijnen er reeds maatregden te worden voorbereid, om deze viering in bahoorlijke banen te leiden Het zal zoowd hier als in die orn-gev aangenaam zijn te mogen vernemen, dat allies weer op den ouden voet zal worden voortigezet. ZUIODORPE. Dezen zomer zal in deze gemeente een gxoot congres gehouden worden van de verschillemde Maria-congregatien van alle gemeenten in Oostelijk Zeeuwsc-h- Vlaanideren. WESTDORPE. Allhiier werd de eerste les gegeven van den tuinbouweursus. De voorzitter, -de heer E. Kalle opende de bijeenkomst met toepasselijke wooxden en bracht dank aan alien, -die bij de vooxberddende werk- zaamhaden het b-estuux van de R. K. W. V. met raad en daad terzijde hebben ge- staan. Vooral de heer Van de Plassche, Rijkstuinlbouwc-onsulent te Goes werd een speciaal woord van dank gebracht. Voorts werd1 de le-eraar van den cur- isus, de heer De Dreu, verwelkomd en hem veel succes toegewenscht. De cursus is begonnen met 21 ded- nemers. Ten gemeentehuizie van Westdorpe had een conferenitie plaats, tusschen B. en W. der gemeente en een amibtenaar der regeering, inzake de aangevraagde rijks- suibsidie bij de werkverschaffing, wel-ke de gemeente reeds in den loop der volqen- de weak hoopt aan te vanigen. KOEWACHT. In de vergadering van het R. K. kerk- bestuur is Woensdag met algemeene stem- men besloten de kerk en pastorie op het Bdoiisch gededte te verkoopen aan het Bisdom Gent. De damesmissie-zdatricen hebben besloten deze winter een tooneeluitvoe- ring te geven ten voordede der missies in Azie en Afrika. In stud'ie is reeds g-'mo m-en een lyrisch-dramatisch passiespel in 4 badrijven getiteld Maria Magdalena". Ook zullen een paar blijspelen opgevoerd worden. fNGEZONDEN MEDEDEELINGF> oplossing Woensdagnamiddag geraaikte de knedht van dien landbouwer Naessens met zijn paard op hoi, door het gerammel van een emmer. In voile vaart reed het tegen een paal van de electrische lei-ding. Door de sohok sloeg de knecht van zijn kar, do-ch bekwam gelukkiq geen ernstige kwetsuren. In enkele huizen werd de ldidiing van het electrisch licht verstoord. BRABANTSCHE BRIEVEN. Ulvenihout, 9 Jan. 1928. Menier, As ze zoo deur- gaan in Berlijn, dan staat er over 14 dagen ginnen steert meer op mekaren van he-el die wereld- stad. Daar sprin- gen de leste da gen de huizen net de lucht in as n paar jaar gelejen de ban- ken. Elke Duit- sche sdhijut er in z'n vcijer tijd chemiker te zijn en elk huis is op die manier in Duitschland n soorit bom, die vandaag of mergen, met medeneming van wa lap-pen mensclhemvleesch de locht ingaat. Nouw is er weer 'ne fabrikanit van schoonheidsmiiddelen aan flarrekes de lucht ingegaan. Keib et altij gezeet: da's gevaarlijk goedje. Veural veur de mannen. D'n eeme vliegt er deur de lucht in, d'n andere vliegt er mee t huwelijk in. En weer 'n anideren vliegt er t huwelijk mee uit! Lacht daar nouw nie mee, amico, want ge mot toch maar thuiskomen mee twee roaie lipafdrukskes op oew bolle wangie n en witte poeierveegen op oew iborst. Dan m-otte nie mee Trui getrouwd zijn. kameraad! Of ik 't bij ondervandling eb? Neee, maar da's nouw p-uur m'n menscben- kennis! Geleufde 't nie?Doe me dan 'n lol en zeg t nie aan Trui, want die geleuft 'n ander altij eerder dan d'ren eig-en man. Schijnt 'n edgenschap van de vrouwen te zijn in 't algemeen. As ge dan ok oewen- zin wil hebben motte altij het tegenovergestelde beweren. As ilk b.v. wa muziek in huis wil ebben dan zeg ik zoo langs m'n neus weg: ,,Toch wel fijn zoo, he Trui, die rust en kaim- te, as ge zoo op oew gemak zit." Binnen vijf minuiten staat de radio aan! Wor m'.i: zijen pet lillijik, dan zeg ik zoo: ,,mocl is ie nie meer, maar ge k-un nie gefeu-ven Trui hoe lekker zo'n ouw pet.je op oewen kop zit!" Binnen enkele uren 'ne wag en vol zijen petten op zicht. Mot ok 't toe- passen amiioo, ge zul zien dat oew leven as getrouwiden man 'nen hem-el op aarde wordt. Ge krijgt 'n leventje as 'ne qevan- gene in Montgomery. Da's n stad'je van 'n veertigduizend zielen. hoo-fdstad van Alabama in Brillerika. En d'aar staat 'd gevangenis. Komt in de netste stadjes v-eur, niewaar? Maar daar in Montgomery ebben ze de gevangenen mee de Kerst en d'n Nieuwejaar mee 14 dagen verlo-f ge- stuurd. Naar d r vrouw. En witte wat 'r gebeurd is? Ze zijn allemaad, zonider een uitzonderi-ng teruggekomen! Nouw zit ik op twee vragen te puzzlen. lo. Is 't in die gevangenis zoo leutig of 2o. vuu- len dli-e kauwgummers d'r eigen in de ge- vangeniis vrijer dan thuis bij de vrouw? Want ge mot 't nie uitvlakken as ge thuis 'rf wefke hebt d'a d'oew geregeld 't bloed onder oew nagels uithaalt. (d'r zijn nouw eenimaal van die schatjes on der 't zwak'ke geslacht!) en ge het de keuze tusschen zo'n exemplaar en 'n 1-ollig gevangeniske, dan wist ik ok nog nie wa k dee Want dit is 'n feit: as ge zo'n ge vangeniske d'r op na kunt houwen dan benide meer in tel as n werlklooze! 'n Werlkelooze rippeteert elken dag 't sprik- woorid); ,,-Dlie nie werkt zal nie eten", maar meneer de Boef vraag et klachten- iboek as de sn-ert nie gaax' is! Die staat onder de beschermdng van den Staat! En idaar wordt teug-eswoorig in de Kamers en in de Pers veul meer drukte gemokt over de gevangenisboeven as over 'men werk- loozen menisch en daar zijn d'r 'n schep van, Om nog nie te praten over het der- ven van wa n->T><v'oen, as d'r liclhaam nie meer kan. Keb daar onderlest is 'n versje opgemokt, op de wijs van: ,,Daar waren -fmn Mwnaovxm, amemommatr NEUZENSCHE COURANT Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN hrengen ter openbare kennis, dat. het voornemen bestaat een pereeeltje gemeentegrond, ongeveer ter op- pervlakte van vijf vierkante meter, gelegen aan het Nie*wediep no. 39, kadastraal bekend in sectie L. no. 1654, Krentueele hez waren hiertegen kunnen worden inaebracht voor den 21 Januari a.s. Ter Neuzen, den 12 Januari 1928. Burgemeester'en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeea'er. B. I. ZONNEVI.II.E, Secretaris Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat door den gemeenteraad in zijne vergadering van den 8 December 1927 besloten is gesloten te verklaren voor het berijden in beide richtingen met ALLE motorrijtuigen en rijwielen Het Brugpad, verbindende de Noordstraat en de Heerengraoht en de Smalsteeg (z.g. Apothekers- straatje), verbindende de Noordstraat met de Lange Ktrkstraal. Overtreding .van deze bepaling vvordt gestraft met heehtenis van ten hoogste twintig dagen, of geld- boete van ten hoogste honderd vijftig gulden. Het gesloten zijn van deze straatjes zal worden aangegeven, door het plaatsen van ROODE borden met het opschrift Ter Neuzen, den 13 Januari 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester, B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. worden verzacht door inwrijven derpijnhjke plekke Bij opothekcrs en drogistet

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 5