r r i i 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN b e s 1 u it I)e meeete huidkwalen zijn hinderlijk, doen kraobeai verergert de kwaai. (Jnmiaueuyite verticiiting wordt ecliter verkregen by aan- w,ending van hosier's Zaif, en by voortgezei geDrunK. verdiwynt de huidaandoenmg. hosier a Ztuf wordt sedert jaren aanbevolen. Foster's Zalf is atom verkrygbaar a 1.75 per doos, f 1.per tube. 10 Te Ter iNeuzen by Firma A. van Overbeeite Leums, Axeischestraat en Westkoikstraat. ten. Wat een toestand zou dait worden? In die®, de keurmeester bet te druk .heeft, moet er uan maar een iiuipxeu ranees ter aangesteid worden, er zym nog noipK.eurm©esters genoeg. bpreacer geett m overwegmg, de voorge- steiae wyziguig zoo met aain te nemen. In den zomer is bet te gevaariyk, in ver band met het bewaren van het vieesch, aan. gezaen het dan vlug aan baderf oniderhevig is; voor de wintermaanden komt het er minder op aan. He VOORZITTER merkt op, dat de heer Coisen verkeard getezen heeft, met betrekking tot de stalien. Er staat wei „in de by de siaohterij behoorende stai", maar dat betee- kent met, dat die stal aan de siagerij moet grenzen, het hedoelt „de stal die by de siagerij behoort". me heer COLSENMaar als het er toch zoo staat. i>e VOORZITTERKeen, dat hebt u niet goed geiezen. Overigens moet men ook uit- gaan van het standpunt, dat de keurmeester de stagers ter wide is. Er moeten echcer gremzen geisteld worden. Hij zal het vieesch met laten bederven. Lie heer CuitoEN zegt dat ook niet, maar wyist er op, dat hy dan toch 24 uur kan wach- ten, dat is ten sAotte de tydsduur waar binnen moet geoteuird warden. Ais hij eahter 24 uur wacht. kaai men er niets teigen zeggen. Hij heeft volstrekt niet heweerd, dat de keurmees ter het vieesch. zal laten bederven, doch er op giewezen, dat de slagers niet tweemaal 24 uui te v or en kunnen zeggen wanneer ze moeten slaohten, de Maandag is het dan uitgesloten, en dan wordit het steeds Dinsdagnamiddag eei men kan siachten, omdat de keurmeester 24 uur kan wachten, en dit ook zou doen, als hy ftpifc had De VOORZITTER veronderstelt, dat hij geen 24 uur zal wachten, maar, als men daar voor beducht is, zet het dan op 18 uren. De heer COLSEN brengt omder het oog, dat men b.v. den Maandag eens moet nemen, ais men dan tusschen 9 en 10 uur gaat meedeelen, dat men wdl siachten, en de keurmeester komt pas den volgendien dag, dan heeft men niet eens meer gelegenheid 's Maandags naar den Ryiksontvamiger te gaan en komt er van siach ten dien dag niets meer. Dan wordt het mimstens Dinsdagmiddag. Is dat een toe- stand. De Ryksveearts wordt toch door da snagiens betaaid? Die keuring behoort op de meest economische wijze te geschieden. De heer HAMELINK meent, dat men de be- zwaren door den heer Colsen naar voren ge- braaht, niet op zyde mag zetten. Hij gelooft ook, dat de voorgestel.de bepalingen in de praktijk tot moeilykiheden aanleiding kunnen govern Indien een rageling wordt vastgesteld, moet die ook uitvoerhaar zijn. En als iemand 's Maandags vieesch noodig heeft en aangeeft, dlat hij siachten wil, doch pas Dinsdags daar- voor in de gelegenheid komt, dan acht spreker dit ook een onjuisthedd. Spreker zegt niet, dat de keurmeester zoo lang zal wachten, maar aLs hy hat dan doet is hij toch door de bepaling der verordening gedekt. En dan loopt bet uit op schade voor de betrokkenen. De VOORZITTER meent, dat het misschien aanbeveling verdient deze zaak nog eens aan te houiden, om burgemeester en wethouders ge legenheid te geven nog eens met den keu rings- veearts hierover te spreken. De heeT COLSEN acht dat goed, maar zou het goed' acht en, dat ze ook eens met de plaatselyke slagersorganisatie spreken. Hij deelt mede, dat er al slagersbonden zijn die zelf de keuring mogen laten verrichten, die zelf een veearts hebhen aangesteid, en de Kjoaninklijke goedkeuring daarvoor hehben ver- worven. Met algemeene stemmen wordt besloten dit piunt aan te Louden om burgemeester en wet houders in de gelegenheid te stellen hierover nadere ihiichtinigen in te winnen. 8. Wijziging reglement voor het burgerlijk armbestuur. Gedeputeerde Staten berichten, aldus sehrij- ven burgemeester en wethouders, dat van de zijde van het Staatstoezicht op de Volksge- zamdhaid er op gewezen is, dat nu en dan ge- bleken is van uitbesteding door eene instel- ling van weldadigheid van een arme in een gezim, waarin een lijder aan tuberculose v-oor- kwaim. In venband daarmede acht de Minister van Binnemlandsche Zaken en Landbouw het zeer geiwenischt, d'at in de reglementen van de bur- gerlijke instellingen van weldadigheid wordt bepaald, dat tot uitbesteding van een arme niet zal worden overgegaan, alvorens door een geneeskundige schriftelijk is verklaard, dat hem na een opzettelijk daartoe ingeste'ld onderzoek van alle leden van het gezin, waar- aan de uitbesteding zal worden toevertrouwd, iis gebleken, dat de gezondheidstoestand van geen hunner gevaar oplevert voor hunne huls- genoo ten- Name ns voomoemden Minister verzoeken gedeputeerde staten ons, te bevorderen, dat het reglement voor het burgerlijk armbestuur met deze bepaling wordt aangevuld. Waar eene dergelijke bepaling zonder twij- fel in het belang van de uitbestede personen is, stellen wy Uwen raad voor, het reglement voor het burgerlijk armbestuur te Ter Neu- zen, vastgesteld den 21 Augustus 1913, gewij- zigd 11 September 1913, 28 Juli 1921, 18 No vember 1926 en 17 Februari 1927, zoodanig te wijzigen, dat de punt achter de eerste zinsnede van artikel 23 vervalt en daarachter worden ingevoagd de volgende woorden: ,yen een geneeskundige schriftelijk heeft „venklaard, dat hem na een opzettelijk daartoe „imgesteld onderzoek van alle leden van het „gezin, waaraan de uitbesteding. zal worden toevertrouwdis gebleken, dat de gezond- „beidlstoestand van geen hunner een gevaar ,yoplevert voor hunne huisgenooten". Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aanganoman. 9. Wijziging der verordening regelende de jaarwedden van het personeel in dienst der gemeente (wijziging rangindeeling secretarie-personeel) Burgemeester en wethouders deelerf'Tiet vol gende mede: Naar aanleidiing van het op 26 October jl. ingekomen adres van het personeel der ge- hieente-tsecretarie, houdende verzoek om een andere rangindeeling, deelen wij uwen raad mede, dat het juist is dat de rangindeeling op de secretarie onzer gemeente lager is dan die in gelyksoortige andere-, ja zelfs in vele kleinere gemeenten dan de onze. Voor wat omze provincie betreft mogen wij U daarbij wijzen op de gemeente Zierikzee. Ook is het juist, dat de praktijk gedurende die laatste jaren heeft uitgewezen, dat, nu de ooncurrentie naar vaceerende betrekkingen groover is gewomen, amotenaien met hoogere rauig een nevere leans maken aan aie met ia- goxie Lxt-ei, ujjzoiuaene DetKeiiGirueiLCi in etMie D€- paaiue getmecine naLUiuiijK. uitgesioten. Jtun om de tituiatuur m onze gemeente op pieu le Diteiiigen en. om de seeie^ne-aimbaena- rem in aezen. tegamoet te komen, svenen wy U voor, arujitei o van ae veiaruanung, regeienae de jaarweouen van het personeel m dienst dier gemeente Ter Neuzen, vastgesteld in uwe ver- gaxieiung van den 19 Mei 1921 te lezen als volgt: „rret personeel der gemeente-secretarie be- ,^taat uit: „een noofdeommies, een commies, adjunct- „coanuniiieizeui, ktorken. „net getai aer aajunct-commiezen, klerken ,en tyaeiyiae schryveis, worat jaarryns by de „gfcuiieelnt6-oegioovuig geregeid". m veiioana ihiemmeae moet nn artikel 6 voor de wooruen comnnes, adjunct-commiezeii, Kierkein le Kiasisie en klerken 2e kiasse woir- uen geiezen resp.: Hoofa-comimes, commies, aajiunct-oamimu'ezen en klerken. speciaal wenaction wy er uwe aandacht op te veistngon, dat deze wyzig.ng geen fman- teete gevoigen zal hebben. w y neuioeur ons boreto verklaard een gunst-g voorstel by u in te drenen, ambient dat adres, ondwr voou waarae, 'dat ae betrokKen amotena- ien, door verkrygmg van een nougeie ran0 gean aanspraas. ziuien masen op een hoogere uezoidigiAg. uok door uw college ware deze v Oorwaame te bepalen. ne neer SUHLdtirh heeft tegen dit voorstel op zacnzeif geen bezwaar, indien dit de men- ocuion herpen kan by bun soiiicitaties wil hy oauraan wei meewerken. Hij wa er echter met iiauruk op wyzen, dat die verandenng van ti- turatuur ook werkeiyk de een.ge verandering lidnooit te biyven, want dat, rnuien men onder verwyamg naar tituiaiissen elders een berosp zod doen op verhoogmg van jaarwedde, zou ny daar in geen geval voor te vmden zyn. Hy wil d'rt met nadiruk uitspreken, omdat men dan g'trwoanlyk komt met een lijstje van elders. De VDDRZiU'TER merkt op, dat, zooiang ue neer Ecneere de jaarwedden niet aanvecht, or geen aameiding rs om met een lystje te komen. ne heer HAMELINK wil omtrent dit voor stel zeggen, dat het de secretarie topzwaar iriuakt van titers. Indien het waar mocnt zijn, cat soiiicitaties van het secretarie-personeel minder kans van slagen zouden helbben op giioaid van die titels, dan biykt daarudt, dat liegemen die over de soiiicitaties moeten advi- s ear en daarvoor al een zeer onjuisten basis aaiJiiemen, daar het daarbij toch op de be kwaamiheden, maar niet op de titels der solli- oitantem aankomt. Hy noemt het 't toppunt, zooais men hier voor het personeeltje ter se cretarie de titels voorstel:. We krygen dan utn haoi'dcommies, een commies, adjnnct-com- meazen en dan ten slotte een klerk. We wor den dan topzwaar van titels, hij gevoelt er niets voor, zulke hoogdravende titels voor een personeel van anderhaif man en een paarden- ii.op. Niet op de titels, dcch op hetgeen de mensohetn presteeren, er zal toch ook wei eemg verschil zrjn tusschen den burgemeester van Oversiag en diem van Amsterdam, al zijn bei- den „bungemeester". Hy meent, dat men de gemeeinte op deze wijze niet belachelijk moet maken. De VOORZITTER merkt op, dat men bij die beiioamingen niet met een persoon, doch met een college heeft te doen- Het is in elk geval in het veiled en wei een nadeel gebleken, waarom burgemeester en wethouders voorstel Leai, die door de ambtenaren gewenschte rang- regeling in te voereru Het kost toch niets. Hij meent, dat mem den tyd nu niet moet gaan zoek brengem met wydloopige besprekingen over dit onderwerp van geringe beteekenis. De heer COLSEN wil er wei aan meewer ken om op deize manier be ambtemaren te hel- pen bij soiiicitaties, maar maakt de reserve, dat het geen aanleiding mag zyn tot latere finamcieele aamsprakem. De heer HAMELINK merkt nog op, dat de omisitandighedd, dat in andere gemeenten een onjuisten basis wordt aangemomem voor be- oordeeling van sollicitanten toch nog geen aanleiding beihoeft te zijm am hier een mal fjguur te slaam. Het voorstel wordt met algemeene stemmem aangemoanem. 10. Wijziging Algemeene Politieverordening, in verband met de Motor- en Rijwielwet. Het kam U bekend zijn aldus schrijven burgemeester em wethouders dat artikel 69 der algemeene politieverordening dezer ge meente de maximum snediheid voor motor- rijtuigen geem vrachtwagems zjjnde, bepaalt op 20-, die voor vrachtautamobielem op 10 K.M. per uur. Deze laatste bepaling, omvattende het twee- de lid van voornoemd artikel, is door het in- warkiingtreden der nieuwe Motor- en Rijwiel wet op 1 November j.l. van rechtswege ver- vallem, aangezien toch artikel 7 dier wet be paalt, dat de maximum snelheid voor motor- rijtuigem niet beneden 20 K.M. per uur mag warden vastgesteld. In verband hiermede dient voornoemd artikel 69 gewijzigd te worden. Wij stellen U voor, dit artikel als volgt te redigeeren. „Het is verboden aan bastuurders van mo- „tonrijtuigen en rijwielem, om daarmede over „eiem opemibaren rijweg in de bebouwde kom- „men te rijden met een grootere snelheid' dan „20 K.M. per uur. „Deel van den ryweg maken uit de daartoe „b&hooremide paden en bermen of zijkanten." De hear COLSEN had verwacht, dat zijn voorstel betreffende het maken van muziek op Zondag, na kerktijd, thans aan de orde zou komen, maar heeft bemerkt, dat dit een wij ziging van het verkeer betreft. Hoe komt het, dat ook zijn voorstel thans niet aan de cinde wordt gesteLd De voorzitter heeft dit :m de laatste vergadering toegezagd. De VOORZITTER geeft te keimen, dat dit een dringemd noodige partieele wijziging in verband met de nieuwe bepalingen der Motor- en Rijwielwet betreft? Het voorstel van den heer Colisen komt in de volgende vergaderdng <ian de orde. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmem. 11. Sluiting Brugpad en z.g. Apothekers- straatje voor motorrywielen en rij- wielen. Burigeaneester en wethouders schryvem het volgende aan den raad: Nu op 1 November jl. is inwerking getreden de nieuwe motor- en rywielwet met reglement, beoogende het verkeer op de wegen meer alge- meen te regelen, is door ons overwogen wat van gameentewege dient gedaan te worden, om eene stipte maleving der nieuwe voor- sohiiften te bevondieren. In verband hiermede is door den inspecteur van politie alhier een rapport ingediend, waar in o.m. in overweging wordt gegeven een be- sluit te nemen op grond van artikel 8 van het motor- en rijwielreglement, waarby ge- slotren verklaard worden voor rijwielen het z.g. Brugpad en Apothekersstraatje. Be'de doorgangen zijn smal en het uitzicht ter plaatse is beperkt, waarom het ook ons gewensciht voorkomt het rywielverkeer, dat in beide straatjes tamelijk druk is, te verbie- den. Wy stellen U daarom voor, in uwe eerst- voigenoie vergadering het navolgende besiuit te nemeni: De geinieenteraad van Ter Neuzen: ovtiwcigenue, dat ingevoige artikel 8 van het motor- en rywielregiement (ihesiuit van aen 5U April 192/, Stbl. 143), die wegen in het beiang van de vryiheid en veriigheid van het veraetr, g-eneel of gedeeltelyk gesloten kun nen warden verklaaid, wanneer het verkeer daardoor geen ernstige beiemmering moet on- dergaan; idat m deze gemeente het z.g. Brugpad en Apoahefcers'straatje die veel met rijwiei'an war den bereden een gevaar kunnen opleveren voor het voetgangerswerkeer aldaar; dat het daarom gewenscht is, beide straatjes voicir dit verkeer te sluiten; gezaen het rapport van den inspecteur van poi-itoa dd. 1 November 1927, no. 383, lett. A; geiet op amkel 8 van het besiuit van den 30 April 1927, Stbl. 143 (motor- en rywiel regiement) g lUiuora. een voorstel van burgemeester en wethoudems; Het z.g. Brugpad, loopende vanaf de Noord- straat naDij den wmkel van de N.V. v/h Firma Cebrs. TazeLaar naar de Heerengracht en het z.g. Apothekersstraatje, verbindende de Noord- straat naast de wonirng van den heer A. J. toiaassen met de Lamge Kerkstraat, gesloten te verklaren voor het berijden in beide rich- imgen met alle motorrijtuigen en rijwielen. De heer VAN DEN BULCK merkt op, dat het verhod dan wei met een bondje zal moe ten. kenoaar gamaakt worden, evenals bij het begin der Noordstraat aan de Korte Kerk straat. De VOORZITTER: Dat zal zelfs met een beter 'bordje gebeuren, doch we moeten eerst een raadsbesiuit hebben, dan komt er een bond overeenikomstig de wettelijke voorschriften. De heer VAN DEN BULCK deelt mede, dat hij uit onbekeoidhedd met het verbod er al eens de riisico van een procesverbaal geloopen heeft. De VOORZITTER verzekert, dat dit nog zoo'n vaart niet zou geloopen hebben. De po litic trachtte door waarschuwing het daar niet gewenschte verkeer weg te houden. 12. Adres van T. L. L. Nolson, inzake de de z.g. verbindingsbelasting van spoor- wegemplacement met de kanaalhavens. De VOORZITTER stelt de behandeling van d-t punt uit tot aan het eind der zitting. 13. Benoemen leden der Commissies van Toezicht op het Lager onder wij s. De VOORZITTER verzoekt over te gaan tot het benoemen van leden der plaatseiijke commissies van toezicht op het lag'er onder- wijs, wegens periodieke aftreding., Hij noo dige de heer en Van Aken en Van den Bulck uit met hem het stembureau te vormen. a. De commissie in de kom: Blijkens mededeeling van de betrokken com- miBsie treedt af de heer H. Spinbof, doch deze is nuet herkiasibaar, omdat van hem geen kin- deren meer ter school gaan, en is ook de heer L. A. F. Lemat voomemenis tegen 1 Jan. ont- slag te nemen aangezien hij van af dien datum niet meer werkzaam zal zijn op de U. L. 0. school aan de Jozinastraat. Voor de eerste vacature worden aanbevolen L. Smiits en P. F. ik Bakker; voor de tweedie vacature P. Langikamp en D. van Wijck. In de eerste vacature wordt met 8 stemmen benoamd de bear De Bakker; 4 stemmen zijn u-tgelbracht op den heer Smits. In de tweede vacature wordt benoemd de heer P. Langkamp met 11 stemmen; 1 stem is uitgebracht op den heer D. van Wijck. 14. Benoeming lid van het Burgerlijk Arm bestuur. Be VOORZITTER verzoekt over te gaan tot het benoemen van een lid van hiet burgerlijk Armbestuur in de vacature ontstaande door het aftradan van den heer W. Bedet, met wie ter benoeming wordt aanibevoien de heer A. J. van der Sloot. Met 6 stemmen wordt benoemd de hear Van der Sloot; op den heer Bedet zijn 5 stemmien uitgebracht en 1 briefje is bianco. 15. Benoeming raadscommissies. De VOORZITTER verzoekt over te gaan tot het benoemen van leden der financieele commissie en der commissie van bystand voor publieke werken. De heer HAMELINK vraagt, of deze be noeming wei zin heeft en of eir ooit iets van die commissie uitgaat? Worden die commis sies met geiheel genegeerd? Men hoort er zoo weinig van. Hij gelooft dat de financieele Commnsisie in het afgeloopen tijdperk in het geheel met gahoord is. Inidien ze bestaat, acht hy het ook noodzakelyk, dat ze worden erkend. De heer COLSEN geeft te kennen, dat hij reeds heeft te kennen gegeven geen benoe ming meer voor de. financieele commissie te zuiien aaninemen, daar deze in het geheel niet erkend wordt. Er zijn toch al verschilLende ingrypenide voorstellen van financieelen aard aan de aride geweest, waarvoor het toch zou gewenscht geweest zyn, die commissie byeen te roepem. De heer VERLINDE deelt mede, dat de commissie van bystand voor pulblieke werken in verschillende gevallen is gehoord. De heer HAMELINK: Ja, als burgemeester en wethouders er zich achter wilden ver- schuilen. De heer VAN CAD SAND heeft met de fi nancieele commissie niets te maken, doch wil den heer Hameliink toevoegen, dat, indien deze ud van de commissie van bystand was ge- Olevein:, hij dan zou hebben ervaren dat deze, zij het niet voor elk geval, over vele zaken garaadpleegd wordt, en het volste recht van bestaan heeft. Dat zulLen zijn collega's, leden dier commissie, ook wei verklaren. De hear DE JAGER weet niet hoe dikwijls de financieele commissie bij een is geweest; maar er moet toch ook aanleiding voor zijn. De hear HAMELINK: Het voorstel be treffende rioollbelasting. De beer DE JAGER vervolgt, dat hy zich herinmert, dat voor het uitvoeren van groote werken, raadscommissies gehoord zijn. Soms is bet moedlijk uit tie maken, welke commissie men in de eerste plaats moet hooren. Hij staat volkomen op het standpunt, eere te geven wien eere toekomt, en als hij als wethouder van financien de commissie niet heeft opge- roepen, ziullen er geen zaken geweest zijn, die voor behandeling in aanmerking kwamen. Zoo het nooidig is, hoopt hij die op te roepen. De heer GEELHOEDT merkt op, met de commissie van bystand pas naar Sluiskil te zijn geweest. De heetr HAMELINK wil, nu de heeren be- terschap beloven, nog wei eens aan de benoe ming meewerken, maar achtte het toch noodig er eens lets over te zeggen. De heer SCHEELE kan wei meedeelen, dat hij de financieele commissie heeft verlaten, omdat er over groote sommen wierd beschikt, zonder dat de commissie daarover gahoord was. i Alsnu worden met algemeene stemmen heir- benioeimd tot lid der commissie Tan bystand de heeren Van Cadsand, Verlinde en Van Dyke. Voor da financieele commissie hebben de volgende stemmingen plaats: Vacature-GeeUroedt (niet herkiesbaar omdat hij is opgetreden als wethouder). Uitgebracht worden op de heeren Hamelink 3, Scheele 3, De Bi-uijne 3, Verlinde 2 stem- men. Bij tweede vrije stemming wordt gekozen de heer Hamelink met 10 stemmen; op de hee ren Scheele en Verlinde is 1 stem uitgebracht. Vaeature-Van Dried. Uitgebracht op de hee ren Scheele 5, De Bruijne 4, De Bakker 2 en van Dyke 1 stem. Bij tweede vrye stemming wordt gekozen de heer De Bruijne met 8 stemmen; op den hear De Bakker zijn 2 stemmen uitgebracht en 1 op de heeren Van Aken en Scheele. Voor de stemming over deze vacature ver- zooht de heer Van Driel niet op hem te stem- men, omdat zijn fractie nu reads voldoende ve r tegen woo r d ig d is door den heer Hamelink. Vaeature-Oolsen. Deze heeft verklaard geen nieuwe benoeming te aanvaarden. Gakozen wordt de heer De Bakker met 10 stemmen; op den heer Van Aken zijn 2 stem- men uitgehracht. De gekozeai en herkozen heeren verklaren op de desfoetreffenide vr-aag van den voor- zitteir de benoeming te aanvaarden. 16. Ontheffing schoolgeld, dienst 1927. Overeenkomstig het voorstel van bu.ge- meester en wethoudei'S wordt naar aanleiding van ingekomen verzoeken om ontheffing van schoolgeld, dienst 1927, beschikt als volgt; ontheffing wordt verleend tot het achter bun naam vermalde bedrag aan: W. van Aalst f 10, C. J. Biroekhoven f 1,74, D. But 9,60, A. Dee® f 1,49, A. de Eouw /4, J. de Haas 5,83, A. J. de Jonge f 8, A. Kaan te Kruinin- gan /6 en f 3,75, P. M. Maat f 9,50, Th. A. van Piemibroek /22, A. J. Pijnacker te Sas van Gent I2y50, F. D. Dieleman f 35,46, H. Velle- man f 2, W. J. Vermeulen f 2,67, C. A. Bal 14, A. Dieleman f 10, J. A. Eeij f 36, J. de Eouw f 3,73, M. van der Gouwe f 10, P. de Bruijne f 4,29, L. A. F. le Mat 6,30, L. Meu- ienberg /6,30, C. P. van Noord 2,08, P. Si mons 9,80, H. de Vriend f 4,90, J. P. Vroegop f 18, V. Baert f 3,78, G. Dooms f 1,08, B. N. van Dijke f 5,33, J. Harte f 2,98, A. J. 't Glide 2,13, J. Wieland f 12, J. van Meereor. donk /3,33, G. Klaassen 31,20, A. Lammers f 7,50, J. de Reus 5,35, P. Verhage f 17, J. de Vos 2,98, G. van Driel f 19,20, H. de Regi, f 12, J. de Bruijn f 3, A. van den Bruele f 14,40, L. de Jonge 5, C. Vermeulen 21,60, D. Duurinck f 12,50, wed. C. van Haelst f 28,80, C. van Moeffaert 13,50, Ch. de Rid- der f 4,16, P. Cortvriendt f 14,40, E. Cort- vriendt 6, P. A. Dhanis f 2,56, W. Hamelink f 6,66, wed. C. N. van Dijke 3,50, L. Deij 6, H. C. A. van.der Eijk f 15, C. Harms 1,62, J. H. Kroon 16,87, P. Lij-baart f 6,87, J. H Masaink f 22,50, F. H. van der Peijl f 18,75, J. vV. de Regt f 2,60, C. Rijnberg f 3,12, wed^ L. van Dalen 37,12, J. J. C. van Sprang 22,50, J. Stolk te Zaamslag f 22,50, K. Uijt den Bogaart te Sas van Gent f 15,75, T. J. v oder f 6, W. Verlinde f 30, L. Vercouteren 5, G. Westerhof f 16,87, A. J. C. de Zeeuw f 1,60, B. I. Zonnevijlle 22,50, G. Dees f 22,50, J. Michielsen f 2, F. J. van der Plassche 3,75 P. J. van iStrien 27, D. Geers f 4,50, 0. de Riddeir f 27, A. P. de Smet f 16,87. Gehandhaafd worden de aanslagen van: J W. van Es, J. Huijssen, W. de Jonge, W. Ba reman, A. Reumeker en H. J. de Jonge, de laatste over den dienst 1924. 17. Ontheffingen dienst 1927. wegens hondenbelasting Naar aanleiding van ingekomen verzoeken wordt overeenkomstig het voorstel van burge meetster en wethouders met algemeene stem men -besloten ontheffing te verleenen van hun aanslag in de hondenbelasting tot het achter nun naam vermelde bedrag aan: G. Klouwers 5, R. J. van Dixhoom f 2,75 P. ide Putter f 12, C. C. Nobels 6,25, W. Bree weg f 2,50, J. P. Klaaijssen 2,50, A. IJsebaert 5, M. Raas /2,50, C. Verhage f 2, C. J. Mi chielsen 2. F. Dekker f 6, A. Smolenaers 1,50, F. van Cleemputte f 3, P. F. Audenaerd 1,50, P. H. van Cleemputte 3,50, J. P. van den Ende 3,50, P. J. Mobach f 1,75, C. van Doeselaajr 2, A. LieberS f 1,50, C. Wolfert 6, P. F. de Nys f 3, D. J. Soharrenburg f 4. 18. Omvroag. a. De heer COLSEN had gedacht, dat van- daag op de agenda zou gekomen zijn de be handeling van het verzoek der politie betref fende vrije geneeskundige behandeling; dit is door den voorzitter aan het eind der vorige vergaderingtae toegezegd. Hy vraagt voorts: of het juist is, dat adressanten een schrijven hebben ontvangen, dat op hun verzoek afwij zend is beschikt. Hy vindt dat nog al kras, De VOORZITTER geeft te kennen, dat hier omtrent eemdge verwarring kan zyn ontstaan, Het is juist, dat hij aan het eind der behande ling der begrootmg heeft te kennen gegeven; dat' de heer Colsen nog op deze zaak kon terug komen, maar hij heeft ook geconstateerd, dat door ongewijzigde aanneming van het lioofd stuk politie, terwijl geen der leden den wensch te kennen gaf over dat adres, dat bij dat hioofdstuk in behandeling kwaim en aan de i-eden- bekend was, feitelijk was vastgesteld dat op dit verzoek niet kon worden ingegaan Jit di't laatste zal zijn voortgevloeid de ver zending van een antwoord aan adressanten. Bovendien is er ook nog opgemerkt, dat men deze kwestie evenals die van de bespreking van een schoolarts, n-ader onder de oogen kon zien. De heer COLSEN merkt op, dat het thans niet gaat over de vraag of hy voor of tegen net verzoek is, doch over de zeer vreemde han deling, dat aan adressanten zoo'n schrijven wordt gericht, terwijl er niet over het adres is beslist. De heer DE JAGER laat aan burgemeester en wethouders een dergelyke beschukliging niet aanwryven. Het adres is aan den raad meegedeeld, dat er een verzoek was; door de aan de ordestelling van den past politie kwam ook dat aan de orde, er is niet op ingegaan, zoodat de zaak formeel in orde is. De heer COLSEN herinnert, er op 't laatst der vergadering op te hehben gewezen en ook verklaard te hebben, dat hy het bij den betrek- kelijken post had vergeten. Dat zal wei in het verslag staan. Het gaat by hem niet over het adres, maar over de behandeling daarvan en hij haudt vol, dat er niet over beschikt is. De heer DE JAGER noemt het een verzuim van den heer Colsen, dat 'hij toen de betrekke- lijke post aan de orde kwam er niet de aan dacht op heeft gevestigd. De heer COLSEN werpt die beschuldiging verre van zich, aangezien de stukken bij bur gemeester en wethouders ter tafel liggen -en die dus op de in behandeling komende stukken de aandacht moeten vestigen. De VOORZITTER geeft nog te kennen, dat, ook uit hetgeen bekend was omtrent de be spreking in de afdeelingen, dat er niet op werd irjregaan. Hij meent, dat de zaak thans kan biyven rusten. De heer HAMELINK wil nog even oprner- ken, dat hij het er ook mede eens is, dat het adres feitelijk niet is behandel-d. De VOORZITTER wil er dan ten finale wei een beslissdng over uitlokken en zal er over laten stemmen; hij vermeent, dat de heeren er wei een gevestigde meening over hebben. De heer HAMELINK wil motiveeren de stem zyner fractie tegen dit verzoek, die ge- oaseerd is op de meenmig, dat dergelyke rege- ungen niet afzonderiyk bdhooren te worden gegeven, docih dat de saiarisregelingen zoo- diamg behooren te zijn, dat de betrokkenen die i-asten ook kunnen dragen. Het verzoek wordt aigewezen met 10 tegen stemmen. Voor stemmen de heeren De Bakker en Col- sien; tegen stemmen de heeren Hamelink, Van Driel, Van den Bulck, Van Aken, De Jager, Geeilio-edt, Scheele, Van Cadsanid, Verlinde en De Bruijne. b. De heer VAN CADSAND verklaart niet be-vrectigd te zyn, dat op de agenda dezer ver gadering ook niet voonkwam de benoeming van een raadslid in het bestuur van de woning- bouw-varaeanging te Sluiskil, in zyn plaats. Hij vermeent zijn ontslagneming toch vroeg genoeg te hebben aangeiKorudi.gd. Hy ver- waohit, dat deze nu een volgende raads'zitring aan de orde zal worden gasteld. De VOORZITTER: Dat kan. c. De heer VAN DRIEL herinmert, reeds aan burgemeester en wethouders gevraagd te neobeoi een nadere regeting te treffen in de buoscoopveroiidemng, dat kmderen deze onder geierde van de oilaers mogen bezaeken. Er zyn srnds hy dit verzoek deed, weer schipp-ers -de dupe van tae bepaling geworden, die hun verwondenng uitspreken, dat ze met hun kin- deiren 'd.v, wei in ean tapperij mogen komen, maar dat due in de bioscoop worden geweerd. Hy zou gaarne zien, dat ze den raad in de ge- iegenlheid stelden, daarover nader uitspraak te doen. d. De heer VAN DRIEL deelt mede, dat, ongeaait d-e-n wenscli, die de raad in- zijn vorige veiguuering urtsprak, het burgeriy-K armbe- Si-uur nog steeds voortgaat de z.g. stakers te iKManutien zooais de gewone geannienteerden. is daarop ook een anitwoord ontvangen. ue V'uORZITTER geeft te kemnen, dat het laaoislbesiuit 7 dezer ter kennis van het col lege is georacht. Ver-moedelyk heeft het arm- uesouur nog geen besiisising genomen en kan er niog een anitwoord komen. De heer VAN DRIEL is met dit antwoord wei tevreden, hij vertrouwt, dat het anmbe- situur reutening zal houden met de.i wensch van het college, dat het armbestuur benoemt. De VOORZITTER merkt nog op, dat in het sahryven van burgemeester en wethouders is vterzocht, met dien wensch van den raai reke- ning te houden, maar een antwoord op dit schrijven is niet gevraagd. e. De heer SCHEELE herinnert, dat in de vorige vergaderrng bij de bespreking van de Airtottoisbaurs de voorzitter ook nog in het ver- schi-et stelde de behamdeling van voorstellen oeireflenoe uitbreidrng van werkgelegenheid, waaro-ver in burgemeester in wethouders al g.ehandeld was. We hebban nu 8 December en nu heeft hij er nog heelemaal niet over ge- noord. De VOORZITTER: De veirgadering is nog niet gesloten! f. De heer HAMELINK wijst er op, dat zich met betrekking tot het i-nnen van scnoolgelden weer hetzeifde heeft voorgedaan als waarover vroeger ook is geklaagd, n.l., dat na het ver- strij ken van den termyn terstond waarschu- wmgen werden thuis gestuiurd, hetgeen de mensicihen op kosten jaagt. Waarom toch niet eerst in de couranit op het vervalien van de termijnen gewezen, zooais dat ook geschiedt ten opzichte van de ryksbelastinigen. Vooral keurt hij het af, dat de buitenmensc-hen ter stond zoo'n waarschuwing krijgen, aangezien te Sluiskil maar op foepaalde dagen zitting gehouden wordt. De heer COLSEN deelt mede, dat er te Sluiskil menschen waren die op den vervaldag ,-an den aanslag reeds een waarschuwing kre- gen. Het verwekt den schijn, alsof het maar om die 600 kwartjes van de waarsohiuwimgen te doen is. De VOORZITTER zegt toe, hierover nader bij burgemeester en wethouders te zullen spre ken. g. De heer COLSEN vraagt, of burgemees ter en wethouders nog geen werk hebben ge- maakt van zijn opmerking betreffende de haag bij den weg van Driewegen naar de Blik- straat, daar by Ferleman. De heer DE BRUIJNE kan meedeelen, dat hij een gesprek hierover heeft gehad met den dijkgraaf van den Zuidpolder en dat die haag omnenkort zal worden opgeruimd. h. De heer VAN AKEN vraagt, of er hier nog niets naders bekend is omtrent het inrich- ten eener radio-centrale. Er zijn menschen, die er op wachten. De VOORZITTER herinnert, dat de belian- deling van de destyds ingekomen verzoeken -s opgeschort, toen van rykswege werd te ken nen gegeven, dat daarvoor bepalingen zouden vvoraen vastgesteld. Deze zijn nu afgekomen, -n burgemeester en wethouders war en voor- .iiemenB zaoh met die respectieve adressanten ji verbinddng te stellen. Zy hebben eohter net gevoel, dat deize zich vnjwel alle zullen .erugtrekken. Ondertusschen schynt er een andere ondernemmg te zullen komen, d.e die vVil ondernemen. i. De heer DE BAKKER wijst op de ver- .varrinig die meermaien biykt te bestaan door den naam der straat waarin hy woont, n.l. „Ni-euwediep". Het komt meermaien voor, aat brieven word'en gestuurd naar de plaats Nieuwediep. Ook wijst hy op het verschil in de schrijfwijze van den naam der gemeente „Neuz-en" of „Ter Neuzen". Hoe is het nu eigenlijk De VOORZITTER deelt mede, dat geruiimen - y d geladen van wege het provinciaal bestuur en eenige rijksdepartementen den naam dezer gemeente als „Neuze(n" zyn gaan schrijven en ook aan het gemeenteibestuur werd 'verzocht aen naam aldus te schryven. De gemeente- aad heeft toen evenwel gemeeind in het belang der gemeente, in verband met de intematio- nale bekendlheid die de naam als zoodanig heeft ge'kregen, aan „Ter Neuzen," te moeten asthouiden. Ingevoige een verzoek van de Kame-r van Koophandel en Fabrieken is in de jongste uitgaaf van den Telefoonigids ook een verwyizing opgenomen met d'en naam „Ter Neuzen, zie Neuzen", aangezien het wei vcor- gekomen is, dat men meende dat onze ge meente er niet in voorkwam, omdat men naar .Ter Neuzen" zocht. Wat den straatmaam betreft, zou in de toekomst d-ie naam ter voorkoming van ver warring- kunnen worden veramdard in „Nieu- wediepstraat". De VOORZITTER sehorst de openbare ver gadering, die overgaat in eene zitting met gesloten deuren. Na heropening der vergadering wordt ge- stemd over het voorstel van burgemeester en wethouders tot afwij zing van het verzoek van T. L. L. Nolson,, vermel-d onder punt 12 dezer agenda. Dit voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmeai. Voor stemmen de heeren Hamelink, Van Driel, Van den Bulck, Van Aken, De Jager, Geelhoedt, Scheele, Van Cadsand, Verlinde en De Bruijne; tegen stemmen de heeren De Bakker en Colsen. De VOORZITTER sluit de vergadering.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 6