SPORT, 6EMEW6DE BERICHTEN. Schrale L ippen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ZOOALS INGEZONDEN MEDEDEELINGEN werd hij tijdens of na den oorlog in vrij- heid gesteld en leefde sinds afg ezonderid in een plaatsje in Henegouwen. Daar is hij dezer dagen overleden. RIJKSPOST SP AARBAN K. Aan het postkantoor te Ter Neuzen werd gedurende de maand November in- gelegd' j 19.084,45, en terugbetaald f 10.985,20, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 8099,25. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 28. Door tusschenkomst van dit kantoor werd op Staatsschuldboekjes ingeschre- ven nominaal 300; een order voor aan- koop van Nationale Schuld werd uitge- voerd tot een nominaal bedrag van f 400. PLUIMVEETEELT. De aandacht der lezers wordt gevestigd op de in dit nummer voorkomende adver- tentie, betreffen.de een door den heer A. Henstra, pluimvee-adviseur te Hilversum, op 20 Dec. a.s., in het „Hotel du Com merce" te houden lezing met lichtbeelden over pluimveeteelt. SLUISKIL. Nabij de brug over het kanaal geraakte Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur de werkman P. S. van Ter Neuzen te water. Hij had de tegenwoordigheid van geest, zich aan den kant vast te gxijpen en zoo- doende spoedig weer op het droge te ge- raken. Met den schrik en een nat pak, en bovendien met de overtuiging, dat het water koud was, kwam hij vrij. ZAAMSLAG. Dezer dagen stond van den landbou- wer D. een span getuigde paarden in het land, toen een der dieren met zijn neus- vleugel in aanraking kwam met een haak van'het tuig. Het dier sprong op zijde en viel in de nabijgedegen sloot, het an- dere paard meesleurende, dat boven op het eerste viel. Toen het uit de sloot kon worden opgehaald, was het paard reeds dood. AXEL. In een Vrijdag gehouden bestuursver- gadering van de vereeniging „IJsclub' werd reeds een programma vastgesteld in afwachting van het zoo spoedig mogelijk ten uitvoer te kunnen brengen, behalve het hooldnummer; kampioenschaprijden korten afstand (waarvoor wij U naar onze advertentierubriek verwijzen), zul- len ook nog de volgende nummers de revue passeeren: Sclhoonrijden, koppel- rijden, rijden met hoepels, hindernisrijden, enz., waar fraa-ie prijzen voor worden be- schikbaar gesteld. Voor het hoofdnum- mer twijfelen wij niet of de belangstelling zal groot zijn, daar voorzeker ook niet- Axelaren zich het kampioenschap zullen willen betwisten. WESTDORPE. De raad dezer gemeente kwam in spoed- eischende zitting bijeen, ter behandeling van het schrijven van Ged. Staten inzake bouw van een ambtswoning voor den burgemeester. Die kosten voor de te bouwen woning worden geraamd op f 4500, hetgeen door de vergadering werd goedgekeurd, waar- na aan Burg, en Weth. werd opgedragen de voorbereidende maatregelen te tref- fen. Voorts werden de volgende bepa- lingen gemaakt: De woning zal door den burgemeester betrokken worden. Van het tijdstip af, dat deze de woning betrekt, zal door hem in de gemeentekas worden ge- stort een bedrag van f 480 's jaars. Als hunr wordt berekend 5 van t ten be- hoeve der woning op te nemen kapitaal, vermeerdexd met het cijnsbedrag voor den grond. Het resteerende wordt be- schouwd als afschriivinn. Later kan de burgemeester het afgschrevene in minde- ring brengen, vtenneer hij eventueel de wonina wenscht te koopen, koont hij ze niet, dan is het afgeschrevene voor de gemeente. De gemeente heeft echter recht, bij eventueele burgemeester swisse- ling de woning aan zich te houden, mits het afgeschrevene aan den burgemeester wordt vergoed. Bij den burgemeester van Westdor- pe is ingekomen n bedrag van f 16 479 50 van het Nationaal Steuncomite, welk be- draa is bestemd voor verdeelinq onder de getroffenen door de hagelschade van dezen zomer. KOEWACHT. Oinsdagvoormiddag werd bier weer een openbare vergadering van. den ge- meenteraad gehouden, waarop alle leden tegenwoordig waren. Na lezfng der no- tulen der vorige vergadering, welke on- veranderd werden goedgekeurd, gaf de secretaris op verzoek van den voorzitter lezing van de ingekomen stukken. a. Schrijven van H. A. de Schepper, meteropnemer om door de groote uitbrei- ding van het electrisch net, waardoor er circa 400 Meters in werking zijn, zijne jaarwedde van 225 op 300 gulden te bren gen. Daar de gemeente in onderhande- ling is met de P. Z. E. M. over overname van het net, zal dit verzoekschrift pas in behandeling worden genomen na afloop der onderhandelingen. b. Een uitgebreid schrijven van de R. K. Zeeuwsch-Vlaamsche vereeniging tot bestrijding der Tuberculose ,,Het Wit- Gele Kruis", verzoekende een jaarlijk- sche bijdrage, omdat in den laatsten tijd een 6tal patienten uit Koewacht onder toe- zicht gesteld zijn en geholpen worden aan alles, wat zij noodig hebben. De vereeniging wier financiqele groei geen gelijk:n tred houdt met den aanwas van patienten, had dit jaar een nadeelig slot en verkeert in geldelijke moeilijkhe- den; verzoekt een jaarlijksche subsidie van ongeveer f 150. De heer A. de Wae- le stelt voor 100 te geven voor 1928, de heer Aug. de Blieck van f 50. In stemming gebracht waren 4 leden voor f 50 en 3 leden voor f 100, zoodat f 50 zal verstrekt worden. c. Schrijven van de Gezondheidscom- missie te Hulst, kennisgevende, dat in de begrooting voor het dienstjaar 1927 een paar wijzigingen zijn aangebracht, dat n.l. de „kosten van vergaderingen" wordt verminderd met 140 en de post „onvoor- ziene uitgaven" met f 20. Art. 18 der inkomsten wordt verminderd met f 200 en de bijdranen der gemeente daardoor c/eraamd op f 1300. Wordt voor kennisgeving aanpenomen. d. Brief van Ged. Staten van Zee- land, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 9 Nov. 1.1., tot wijziging van het reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. e. Bekende missive van het Ministerie van Arbeid, Handel en Nijverheid over de ernstige moeilijkheden in de klompen- industrie, die gedeeltelijk op rekening worden gesteld van den grooten invoer van buitenlandsche klompen tegen lagen prijs, gedeeltelijk op de groote vraag van de zijde van het buitenland naar de voor deze inidustrie benoodigde grondstof het populierenhout. De Minister verzoekt beantwoording van eenige vragen alsmede telling van de in deze gemeente groeiende kanadaboo- men. Bij telling is gebleken, dat in deze ge meente staan 6217 boomen van 1,10 M., 9067 van minder dan 1,10 M., en 7611 boomen, die in de laatste 5 jaar aange- plant zijn, te samen 22.895 boomen. f. Schrijven van Ged. Staten, melden- de ontheffing van grondbelasting over 1927, op grond van schade aan de veld- vruchten door hagelsiag. Voor kennisgeving aangenomen. g. Mededeeling, dat de voetpaden met de kunstwerken in voldoende staat van onderhoud bevinden. Alsnu kwam aan de orde nadere be- spreking over overname electrisch net. Ingekomen is 'n schrijven van de Zeeuw- sche Eiectriciteits Maatschappij, dat de Raad van Bestuur bereid is het electrici- teitsbedrijf over te nemen voor den totaal- prijs van f 32.000, terwijl dan de ge meente de te dicht bij de netten staande boomen op onze aanwijzing en tot ons genoegen zail hebben te rooien c. q. te snoeien. De kosten daarvan zijn door den directeur-boekhouder geraamd op J 400. De raad ging daarmee niet accoord. De P.Z.E.M. moet het net tegen den gestel- den prijs overnemen in den staat, waarin het zich thans bevindt. Ook ging de raad niet accoord met art. 5 der voorwaarden van overgave, dat luidt: ,,De huren van de meters zullen zeer geleidelijk op die van de P. Z. E. M. gebracht worden". De raad wil van geen verhooging der meterhuur weten. hij vindt dat 25 cent voor licht- en f 1,20 voor krachtmeter per maand al hoog genoeg is. De P.Z. E.M. zal daarmee in kennis gesteld wor den. Tenslotte wordt besloten met het oog op de werkeloosheid in deze gemeente over te gaan tot verbetering der gemeen- tewegen. Een commissie van 3 personen bestaande uit de heeren Aug. de Blieck, C. van Doosselaer en C. Hamerlinck, wordt benoemd om deze zaak verder te regelen en eenige werkeloozen aan den arioeid te zetten tegen f 2 per dag. Bij voorkeur zullen gehuwde arbeiders genomen worden met ©en zeker aantal kinderen. De arbeider A., die de vorige week een otter wist te vangen van 4j^ K.G. had het geluk Maandag bijna op dezelfde plaats een tweede te snappen, die 5'/? K.G. woog. OVERSLAG. Aan den burgemeester van deze ge meente is toegezonden een bedrag van 182 gulden voor uitbetaling van geleden hagelschade. RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. Zitting van 13 December 1927. De volgende zaken werden behandeld: M. L. R., huisvr. van C. B., oud, 60 j., zonder beroep te Sluis, werd verdacht, dat zij op 28 October j.l. te Sluis een marechaussee, die aan hare woning een oproeping voor haar zoon kwam uitrei- ken, f 2 heeft beloofd, als hij geen proces- verbaal op zou maken. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak idem. C. B., oud 62 j., werkman te Sluis, werd een zelfde overtreding ten laste ge legd, eveneens gepleegd op 28 Oct. j.l. Eisch 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak idem. C. A. M.. oud 19 j., en C. M. M., oud 20 j., beiden werkman te St. Laureijns, werden ten laste gelegd, dat zij op 6 No vember jl. te Eede Petrus de Couse- maecker hebben mishandeld. Eisch ieder f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak voor ieder idem. A. G. S.. oud 40 j., timmerman te Hulst, werd beklaagd van verduistering van een geldsbedrag van f 6,50, toebe- hoorende aan A. Everaert en M. L. der Weduwe, welk geld hij had ontvangen om dit in hun naam te brengen op de Cooperatieve Boerenleenbank. Deze zaak werd uitgesteld tot 20 Dec. tot het hooren van getuigen. DE VERGIFTIGINGSZAAK. In de Dinsdag voor het Hoog Militair Gerechtshof te 's Gravenhage voortgezet- te behandeling van de bekende vergifti- gingszaak tegen den majoor van den ge- neeskundigen dienst der landmacht Dr. G., ter zake van moord, was het woord aan den advocaat-fiscaal Mr. Roijer, vooi het nemen van zijn requisitoir. Spreker noemde het een buit^rigewoon ernstig misdrijf, dat hier berecht moest worden. Hier staat thans iemand die zijn vriend, een dokter die zijn patient vermoordt, al- leen om zich het bezit van diens vrouw te verzekeren. Mr. Roijer ging in het kort het verloop der zaak na. Betoogend dat, dank zij de uitstekende en uitgebreide bemoeiingen van deskundigen, is komen vast te staan dat kaoitein Queck is gestorven aan cy- aankali-vergiftiging, lettende op de her- haalde bekentenis van verdachte en op de verklaringen van de deskundigen, adhtte spreker het feit van moord vast- staande als een paal boven water. De verdachte had alle mogelijken tijd om te overdenken wat hij deed. Van een im- pulsieve daad is hier geen sprake. Wil- lens en wetens heeft verdachte zijn daad overdacht en ten uitvoer gebracht, Daar- mede heeft hij zich schuld-'- ^emaakt aan het ernstigste misdrijf dat ons Strafwet- boek kent. Verzachtende omstandigheden heeft spreker niet kunnen vinden. De houding van verdachte is hem niet sym- pathiek. Dan heeft spreker nog meer sympathie voor den man, die na het ple- gen van een dubbelen moord de hand aan zichzelf sloeg en niet eerst onderzocht of de kogel wel draagkracht genoeg had. Verdachte daarentegen gaat in zijn eel nog studeeren hoe de werking der ver- giften was, in plaats van tot inkeer te komen. Geen zweem van berouw is aan- wezig. Alleen de gedachte bestaat hoe hij aan zijn straf kan ontkomen. Spreker acht de zwaarste straf op haar plaats en ein- digt met levenslangie gevangenisstraf wegens moord tegen verdachte te eischen. Bij het hooren van den eisch was ver dachte zeer onder den indruk. Hierna ving de verdediger. Mr. Bour- lier, zijn pleidooi aan. De verdediger betoogt in zijn breedvoe- rig pleidooi aan de hand van verschillen- de wetenschappelijke schrijvers en op grond van verklaringen o.a. van den des- kundige Van Ledden Hulsebosch, dat z.i is komen vast te staan, dat kapitein Queck niet gestorven is aan cyaankali^vergifti- ging. Ook ontkent pleiter dat hier sprake is van voorbedachten rade, want ware dit wel het geval geweest, dan zou verdachte als medicus wel op een andere maniier te werk zijn gegaan. 3e. Omtrent verbreeding van den mond der haven van Breskens, schreven wij d.d. 27 Oct. 1927 onder no. 154, 4e afideeling, aan Zijne Excellence den Minister van Waterstaat o.m., dat de motorveerboot bij lagen water- stand bij het invaren dier haven moeilijkheden ondervindt tengevolge van de zuiging, \velke dan daarbij ontstaat. Als onze meening spra- ken wij daarbij uit, dat die moeilijkheden zou- den kunnen worden ondervangen door eene bahoorlijike verbreeding van den mond der haven. Wij vernamen, dat deze zaak thans bij den Rijkswaterstaat in onderzoek is. Voordracht voor griffier. Door den heer Brandsma zijn in de verga dering van 29 November bij de inddening van de voordracht tot benoeming van een griffier der Staten eenige opmerkingen gemaakt en vragen gesteld. Ofschoon Ged. Staten in het algemeen niet verplioht zijn omtrent zulkeen voordracht en omtrent de wijze, waarop deze tot stand is gekomen, inlichtingen te geven, zijn zjj bereid mede te deielen, dat aan hen, die in het najaar van 1926 den wensch te kennen gaven, om tot Griffier der Staten te worden benoemd, dd. 12 Nov. 1926 door den voor zitter de volgende brief is geschreven: „In verband met Uwe sollicitatde naar de betrekking van Griffier der Staten van Zee- land, deel ik U mede, dat de heer H. J. G. Hartman overeenkomstig het verzoek van Ged. Staten zijn aanvraag om eervol ontslag heeft ingetrokken". In September van dit jaar heeft een mieuwe oproeping van sollicitanten in de vakbladen plaats gehad. Uit hen, die zich hebben aan- gemeld, is het drietal gekozen, dat op de voor dracht is geplaatst. Overname plaatselijke netten door de P. Z. E. M. Door de P. Z. E. M. kunnen worden overge- nomen de netten der gemeenten IJzendijke en Koewacht, en Ged. Staten achten dit zoowel in het belang der N.V. als in dat dier gemeen ten. Zij geven daarom in overweging daar- voor aan de P. Z. E. M. een crediet van f 63.000 te verleenen. Met het bedrag van f 28.000 voor de reeds plaats gehad hebbende overname van het net te Groed'e, wordt dit f 91.000. Deze som kan voorshands nog be- taald worden uit de voor de electrificatie van Zeeuwsch-Vla^nderen beschikbaar gestelde soim van f 2.700.000. Zoodra er door den voortgang der electrificatie van Zeeuwsoh- Vlaanderen en/of ten gevolge van overname van netten deze som wordt overschreden, zullen Ged. Staten een voorstel doen tot het aangaan van eene geldleening voor het meer benoodigde bedrag. ZOOALS de Koningszoon BEN HUR bij de wagenrennen in het stadion .^van Antiochie den Romein MESSALA versloeg, zoo verslaat de film het meesterwerk der Metro Goldwyn Mayer Cy, op zijn tocht over^de wereld alles wat op dit gebied bestaat en laat zijn concurrenten verre achter zich. dit filmwerk in andere plaatsen stormenderwijze de bevolking veroverde, zoo was het ook in Ter Neuzen, het aantal bezoekers aan het Concert- en Bioscoopgebouw" bereikte een ongekend record-cijfer, en de vertooning dezer film werd voor de stad en omgeving een „gebeurtenis". Doch aan alles komt een eind, zoo ook aan deze avond«" draait thans, heden, Woensdagavond op deze tournee voor de laatste maal. VOETBAL. Zeeuwsche Voetbalbond. 1-e Klasse B. Clingie wist in eigen home twee belang- rijke puntjes te veroveren. Zij won n.l. van Axel met 32. De Zeeuwen hidden hun stad^enooten Vlissinoen III er met 41 onder. De stand is thans als volgt: O O -K n re w in re "P Breskens 5 4 1 Axel 8 6 Clinge 8 6 De Zeeuwen 8 3 Vlissingen III 8 1 1 Terneuzen II 5 -a n c doelp. v.—t. n> 3 - 9 17—5 1.80 2 12 37—15 1.50 2 12 34—14 1.50 5 6 23-20 0.75 6 3 9—45 0.37 5 6—27 -.— PROVINCLALE STATEN VAN ZEELAND. De motorveerboot. Zooals destijds gemeld, werden door den heer Wallien in de vergadering van 29 No vember de volgende vragen aan Ged. Staten gesteld 1. Zijn aan Ged. Staten de berichten in ver- schillende Zeeuwsche bladen over de moeilijke bestuurbaarhedd van de motforferryboot, voor- al bij eb, bij het binnenloopen der haven van Breskens, bekend? 2. Indien de boot nderdaad het onder 1 genoemde euvel bezit, hebben Ged. Staten of de bootoommissie dan reeds afdoende maat regelen in voorberedding om dit gebrek te on dervangen 3. Is bij de onder 2 bedoelde maatregelen ook begrepen een poging, den havenimond van Breskens verbreed te krijgen? Achten Ged. Staten afgezden van de bezwaren, die de andere scheepvaart op die haven van de mo- torferryboot reeds ondervindt, deze verbree ding niet een nadeel te zijn voor die andere sohepien door onrustiger ligplaats, vooral' bij s.torm? Daarop antwoorden Ged. Staten thans: le. Voor zoover de verschillende Zeeuw sche bladen onder onze oogen kwamen, heb ben wij kennis genomen van de daarin voor komende berichten omtrent de motorveerboot van den dienst tusschen Vlissingen en Bres kens. 2e. Het is ons gebleken, dat de bestuur- baarheid van de boot bij het binnenloopen van de haven van Breskens bij lage watefstanden, wanneer de machines vroeg moeten stoppen, soms minder gemakkelijk is. Bit is echter het geval met elk schip, van welken aard of om- vang ook, dat te weinig water onder de k'el heeft. Bij eenigszins hoogeren waterstand houdt dit euvel op. ERNSTIG ONGELUK TE IJMUIDEN. Maandagavond is op het terrein van de hoogovens te IJmuiden een vreeselijk on- geluk gebeurd. Bij de werkzaamheden voor de nieuwe opslagkraan aan de bui- tenhaven, welke kraan wordt gebouwd door de fa. P. Smit Jr. te Rotterdam, wa ren vier arbeiders van de firma Bijker te Haarlem, die een onderdeel van het werk uitvoert, bezig met het afkjinken van de kaplbaan. Deze werkzaamheden werden uitgevoerd op een ongeveer 30 M. hooge houten stelling, die rustte in verschillende ijzeren haken. Plotseling is een der ijzeren haken uitgiebogen, waardoor de stelling kantelde, en drie arbeiders om- laag stortten. Alle drie zijn door zware schedelfracturen onmiddellijk gedood. Het waren de 20-jarige C. M., zoon van een der bazen van de hoogovens, de 42-jarige J. A. uit Haarlem, en L. K. waarvan men de leeftijd niet kon onoeven. Alle drie verongelukten waren ongehuwd. De vierde arbeider, die op de stelling stond, kon zich nog bijtijds vastgriipen en wist zoo zijn leven te redden. De oor- zaak van het ongeva! is niet bekend. Men had alle voorzorgsmaatregelen genomen om de stelling zoo sterk mogelijk te doen zijn. DE STERFTE VAN PAARDEN TE BEMELEN. Dezer dagen is melding gemaakt van het plotselinge sterven in de Limburgsche gemicente Bemelen van 8 paarden. Dit feit heeft aanleiding gegeven tot allerlei vermoedens en verdachtmakingen. Be- weerd werd, dat de dood het gevolg zou zijn van kwaadwilligheid. De directie van de verzekeringsmaat- schappij, bij welke de paarden verzekerd waren, heeft een deskundig onderzoek laten instellen, en daarb" is komen vast te staan, dat de naarden zijn gestorven als gevolg van een voederverNftiging, zoodat de eigenaren door de maatscha^- voMedig zijn schadeloos gesteld. EEN EIGENAARDIG PROCES. Men schrijft uit Haarlem: 5 December is de dan, dat de Sint door jong en oud wordt vereerd om he{ vele goede, dat hij verricht en de vele ver- rassingen, die hij of zijn knecht weet te ba.wijzen. Er zijn evenwel uitzonderingen op den regel en dezer dagen werd getoond, dat men niet altijd dankbaar i« aver het optreden van den Sint. iDij den neer P. C. Gies, adviseur ym 'het Bureau voor Arbeidsrecht, te Haar lem, vervoegden zich een ex-Sint Nico- iaas en een ex-Zwarte Piet, met het ver zoek voor hen een loonvordering in te stellen tegien een firma aldaar. De twee mannen hadden drie weken voor St. NI- colaas en zijn knecht moeten spelen, doch hun was na afloop uitbetaling van J*et overeengekomen loon geweigerd. "We zuUien dus voor het kantongerecbt een niet-alledaagsch proces krijgen. HET ZAL JE GEBEUREN Zondagmiddag, zoo vertelt de „Msb." waren nabij een boerderij in den Boven- kerkerpolder een tweetal Amsterdamsche gelegenheidsvisschers in een der slooten aan het „snoeken Die buit was reus- achtig. Een 6-tal van deze roofdieren was via de hengel den dood ingegaan. De beesten waren in een z.g. gon'jezak op een varkenshok gedeponeerd. Toen de geiukkige hengelaars hun buit na eenigen tijd nog eens wilden bewonderen, bleek zoowel zak als visch verdwenen te zijn. Bij onderzoek kwam echter aan het licht. dat hier van geen menschelijken opzet sprake was, doch dat een geweldige zettg haar vetheid had verrijkt, door alle snoe- ken op te peuzelen en in de spontaniteit, waarmede dezie handeling werd verricht, ook nog een gedeelte der gonjezak na«r binnen had gewerkt. VECHTENDE RAADSLEDEN. Het is vorige week Woensdagavo®o( in den Amstendamschen raad tot een inci dent., gekomen, zoo ernstig, als tot dusver in bet hoofdstedelijk panlement nog niet ia vooraevallen. Tijdens een ..mondeling* schermutseling tusschen den soc.-demo- craat Gulden en den communist ^Wijn- koop, wond de heer Woudenberg zich zoo hevig op, dat hij zich er toe liet verlieiden handgemeen te worden en den heer Wijn- koop tegen den grond te gooien. De heex Wijnkoop, hoewel, ernstig verschrikt door deze handtastdijkheid, verzette zich niet, zoodat gelukkig aan het handgemeen onmiddellijk een einde was gemaakt. Het laat zich echter begrijpen, dat het g«- beurde tot een groot tumult in den raad aanleiding gaf. VUURTORENS ZONDER WACHTER. Langs de Engelsche kust zullen spoe dig in verschillende vuurtorens automa- tische inrichtingen aangebracht wor.den, die het onnood'ig maken, dat een wachter langer voor de lichten zorgt. De general Elictric Company heeft het nieuwe stelsel bedacht en voer het thans in. Het bestaat uit een electrisch mecha- niek, dat niet alleen zorgt voor de be- diening der lichten, maar ook in gevallen van nood raad schaft. De electrische lampen zijn de sterkste, die ooit vervaar- digd zijn en tweehonderdmaal sterker dam de gewone lampen voor huishoudelijk ge- bruik. In elken vuurtoren komen er twee. Als er een uitgaat, vervangt de tweede automatische de andere. Zijn beide lam pen uitgegaan of wordt de stroom ver- broken, dan wordt automatisch een acety- leenbrander ontstoken en in de juiste po- sitie gebracht. De vuurtoren te Burnham aan Zee wordt het eerst van deze automatische verldchting voorzien. Daarna zullen de torens te Penden, Lizard, Zuid-Voorland, Hartland en Skerries ermee uitgenwt worden. EEN BOUWWERK INGESTORT. Zaterdagochtend is te Cagliari, waar een nieuiw post- en telegraafkantoor ge bouwd y/ordt, door het bezwijken van een steunpilaar een deel van de eerste verdie- ping van den Noordeilijken vleugel inge- stort, waardoor de werklieden, die daar aan het werk waren, in het sousterrain onder het vallend gesteente bedolve* werden. Dadelijk waren de brandweer en de politic ter plaatse om het oprui- mingswerk te beginnen. Er kwamen der- tien arbeiders onder het puin uit, van wie er een totaal ongedeerd bleek, zes licht gewond waren en zes zoo zwaar gewond, dat zij naar het ziekenhuis moesten wor- j den gebracht Later heeft men onder het I puin nog twee lijken van arbeiders ge- haald. De overheid stelt een onderoek in naar de oorzaak van het ongeluk. SCHADEVERGOEDING VOOR EEN HONDENBEET. Voor het graafschapshof van Kingston is een actie behandeld wegens schadeves- goeding tegen den cigenaar van een hond. De tienjarige Flossie Watson was bh haar vader toen deze stond te praten met een boerenarbeider, die een herdershond aan een lijn vasthield. Het kind wildf den hond aanhalen, wat haar vader haar verbood. Maar de cigenaar van den hond zeide, dat dit geen kwaad kon era het dier kinderen graag mocht. Het meisje streelde daarop den hond op den kop, het dier blafte en beet haar in de wang. Een dokter verklaarde, dat het kind voor haar leven vermin,kt zou blijven, als er niet een operatie werd verricht, om een stuk huid bij haar over te planten. Het litteeken zou nooit afdoende verwij- derd kunnen worden en haar kansen ob een betrekking of op een huwelijk zijn er door verminderd. De eigenaar van den hond erkende, dat het dier al tweemaal daarvoor menschen gebeten had en werd veroordeeld tot be- taling van 80 schadevergoeding. EEN VOS DIE ZEE KOOS. Nagezet door de jachthonden bij Fal mouth sprong een vos Zaterdag bij Pen- nance Point in zee. Hij zwom naar een uitstekende rots toe en rustte daar uit. De honden volgden hem, maar toen zij hem bijna bereikt hadden, sprong hij weer van de rots, zwom terug, klom tegen den rotsachtlgen kant op en wist zich in ve«- ligheid te brengen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2