IIDBSLEN VAN V S R V 0 E B. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. XEKUWSCH-TLAAMf^CHE TRAMWEG-MAATSCHAPPIJ Lqn Drie 8chouwen—Ter Neuzen. Lijn Zaamslag—Walsoorden, L|jn Lijn Ter Neuzen—Philippine. IJzendijkeSas fan GentDrie Sehouwen Lfln IJ zend jj be - Hoofd plaat—Pyram i de. Ljjn Schoondpke-rlJzendpkfc. Lijn IJzendyke—Veldzicht Grent». Lijn Hulst—Walsoorden. Lijn Drieschouwen (Axel)—Moerbeke. SPOORWEG MECHELEN-TER NEUZEN. zekeringsbank betreft, bonden zij er moeilijk tegen op komen. Toerr is spreker afgevaardigd naar Middelburg am eens te vememen hoe gedeputeerde staiten er over dachten. Daar is hem toen gezegd, dat gedeputeerde staten er geen oordeel over konden uitsipreken, zoolang hun dit met officieel werd voorgelegd en dat de post maar eenis op de begrooting moest gebracht wonden. Dat adivies was oorzaak dat in de raadszitting van 17 Maart jl. is voorge- steld het bedrag ad /517,84 bij wijziging der begrooting voor 1927 onder de uitgaven op te nemen. E,r was te kennen gegeven dat, indien gedeputeerde staten meenden dait .de gemeente niet betalen moest, ze aan dien post goedkeu- ring zouden onthouden. Gedeputeerde staten hebben echter aan de wijziging der begrooting goedkeuring verleend, doeh voegden er aan toe, dat die goedkeuring nog niet inhield, dat die post betaald moest wonden. Feitelijk spraken ze er zich dus ook niet over uit. Er werd nagegaan of zich zulke gevallen al meer hadden voorgedaan en daar- mede bleek dat er enkele beslissingen waren waarvan een in het voordeel der gemeente zou geweest zijn, weer andere in het voordeel der Rijksverzekeringsbank. Een eigenlijke be- slissamg in laatste instantie was nog niet be- kend. Toen kwam van de Bank een aanischrijving dat de gemeente het bedrag moest storten. Bungemeester en wethoudens waren op dat oogeniblik echter in onderhiandeling met den Directeur der vereeniging van Nederlandsche gemeenten qn deze was bezig om te traehten nog een uitspraak machtig te worden die in deze als beslissend zou kunnen worden be- schouwd. Burgemeester en wethoudens waren dus niet onwillig, maar wilden zioh vergewis- sen, wat hun te doen stond. Toen werd, bij ma nier van spreken, hen ineens het mes op de keel gezet en de gemeente voor de arrondisse- mentsreohtbank gedaagd om te betalen. Twee dagen later is het geld bij de Rijksverzeke ringsbank gestort. Burgemeester en wethou- ders dachten dat die zaak nu wel van de rol zou gesohrapt worden, dat is niet geschied en daardoor moesten f60 vervolgingskosten be taald worden. Uit dit verloop blijkt dus, dat er ndets onbeboorlijks is gesclhied. De beer HAMELINK houdt vol, dat burge meester en wetihouders die post niet in de be grooting hadden mogen brengen, indien ze niet overtuigd waren, dat het bedrag betaald moest worden. Zij .hadden er dan een beroepszaak van moeten maken en precies moeten doen hetgeen dlie andere gemeenten gedaan hebben, waarvan men naar basckikkimgen heeft ge- zocht. Hij aciht het opnemen van den post in de begrooting een fout. De VOORZITTER acht faet onbegrijpelijk dat de heer Hamelink dit vollhoudt, waar hij toch duidelijk heeft doen uitkomen dat dit pas ge schied is na ruggespraak te Middelburg, om gedeputeerde staten in de gelegenheid te stel- len er zich over uit te spreken. De heer HAMELINK: Maar die hielden ook een slag om den arm. De VOORZITTER: Wij hebben in elk geval ons best gedaan. Indien gedeputeerde staten er aan hadden getwijfeld of we betalen moes- ten, dan hadden we den post niet goedgekeurd. De heer HAMELINK wil in elk geval ge- adht worden tegen de aangevochten post te hebben gestemd. Het wij zigin.gsbesl u it wordt met algemeene stemmen aangenomen. 11. Trekken der afdeelingen. Overgegaan wordt tot het trekken der af deelingen. Tot de eerste afdeeling zullen behooren de heeren: Soheele, Verlinde, De Bruijne, Hame link, Van Aken en Van Dijke. Tot de tweede afdeeling de heeren: Van Cad- sand, Colsen, De Bakker, Van Driel en Van den Bulck. 12. Omvraag. a. De heer VAN AKEN geeft te keninen, dat in een van de laatste vergaderingen die hij als lid van het college van burgemeester en wethouders heeft meegemaakt, door hem ter siprake is gebracht dat in. strijd met de Drankwet loon werd uitbetaald in de cafe's. Daarvan is het gevolg geweest, dat de inspec- teur van politie toen tie rondte heeft gedaan en de betrokkenen heeft gewaarschuwd. Hij moet echter tot zijn spijt constateeren dat die bangmakerij niet veel heeft gdholpen, want dat de gewraakte feiten zich heden ten dage weer voordoen. Nu is dat misscthien op ziehzelf zoo erg niet, maar de menschen worden genood- zaakt om lang in die cafe's te vertoeven, daar het wel gebeurt, dat de afspraak is dat om 6 uur zal uitbetaald worden, doch het pas om 8 uur plaafts heeft. Nu kunnen ze ook wel buiten wachtem, maar als ze de cafe's binnengaan, moeten ze daar natuurlijk wat gebruiken. Mogelijk gebeurt het uitbatalen ook nog .wel eens in een apart vertrek, dooh hij aoht de kwestie toch van zooveel belang, dat hij het noodig oordeelde hierop te wijzen en de vraag te stellen, niet alleene of het hoofd der politie het kwaad niet met wortel en. tak kan-uitroeien, doch hij zou ook nog een stapje vender willen gaam en de vraag stellen of er geen mogelijkheid is het uitbetalen van de loonen te doen plaats heb ben los van de cafe's en daarvoor van gemeen- tewege een lokaliteit beschikbaar te stellen. is van meening dat de heeren carga- doors daarvoor eigenlijk zelf zouden moeten zorgen, dooh waar dit niet gasdhiedt, acht hij ingrijpen noodig. Vooral nu in den tegenwoor- digen tijd de menschen het geld zoo hard noo dig hehben, meent hij dat ze bij de uitibeta- ling van hun loon niet in de verleiding of ver- plichting moeten gebracht worden daarvan zelf verteering te maken en missdhien ook nog wel wat acbter te moeten laten voor de tusschen- personen. Hij zou dat willen zien te weren. De heer HAMELINK merkt op, dat deze kwestie reeds dikwijls een punt van bespreking heeft uitgemaakt, ook met de cargadoors, doeh dat men nog geen afdoende oplossing heeft kunnen vinden. Bij de maatschappij „De Hoop" krijigen de menschen hun geld in loon- zakjes aan het kantoor, zooals dat ook op ver- sdhillende andere plaatsen gebeurt. De beer VAN DRIEL "deelt mede, dat toen de 8-urenwet in werkinig trad ook 'ter sprake is gekomen het stichten van een schaftlokaal, tievems kunnende dienen voor het uitbetalen van werkloon, voor de havenarbeiders. Daarover is toen gesproken door de directeur-generaal van Anbeid, de heer Zaalberg en de inspecteur voor den havenarbeid, de havenmeester, met die cargadoors en de organisaties, doch het is daarop blijven sbuiten, dat de werklieden geen pLaats konlden aan wijzen om zoo'n lokaal te 2etten. Er is vroeger ook wel eens gesproken over het Vereenigingsgebouw, maar dan zat men met de kwestie van het wisselgeld. Bij Urdus werd vroeger ook uitbetaald met loon- zakjes, als de menschen van hun werk kwamen, maar daar was het ook een andere regeling van het werk. Er doen zioh in deze zooveel mioeilij kheden voor, dat men er ten slotte de voorkeur aan (jeeft om het kwaad dan maar te laten bestaan zooals het is, omdat dit ook zijn gemakken biedt. De VOORZITTER deelt mede, dat door hem vroeger al eens voorgesteld is het lokaal bij school C aan te wijzen als uitbetalingslokaal en diaarbij werd door hem aangeboden om voor wisselgeld te zorgen, doeh een en ander stuitte nog op zooveel moeilijkheden, dat er ook niets van kwam. Deze kwestie heeft, zooals ook de heeren Hamelink en Van Driel weten voort- durend een punt van overweging uitgemaakt, doch men is er niets verder meegekomen. In dien echter in-strijd wordt gehandeld1 met de Drankwet kan proces-verbaal worden opge- maakt en de uitbetaling in cafe's op die wijze worden gestuit. De heer HAMELINK merkt op, dat ook in aanmerking moot worden genomen, dat de patroons niet uitbetalen, het loon wordt in vele gevallen gedeeld. De heer VERLINDE meent, dat de zaak was op te losisen indien het loon werd uitbetaald tot en met Vrijdagavond. Dan kon voor ieder werkman het loon berekend worden en in zak- jies gedaan. Als er nu echter tot's namiddags of's avonds gewetkt wordt is het niet mogelijk dat te doen en het nog 's avonds aan de kan- toren of op hot werk uit te betalen. De heer VAN DRIEL oppert daartegen het bezwaar, dat, wanneer men dan pas Vrijdags aan het werk gaat, men die week maar een dag loon uiibetaald krijgt. De zaak is van alle kan- ten bekeken, maar er zijn zooveel bezwaren, dat de organisaties zelf gezegd hebben: laat maar slippen. De heer VAN AKEN wijst er op, dat er bij ,,De Hoop" toch wel aan het kantoor uitbe taald wordt. De heer HAMELINK merkt op, dat dit een geheel andere toestand is, dat is voor een groot deel altijd hetzelfde personieel en meer geregeld werk. Hij weet voor 't oogenblik ook geen op lossing. b. De heer VAN DEN BULK deelt mede, dat bij hem kladhten zijn ingekomen, dat men schen die verzuiimd hadden niet dadelijk hun verihuizinig op te geven, toen de termijn daar voor even verstreken was, werden verbali- seerd. Hij zou aan den voorzitter, als hoofd der politie, willen verzoeken andere maatregelen te nemen, en vraagt of het althans niet moge lijk is, dat de menschen eerst worden gewaar schuwd. Het betrof hier bovendien een vreem- deling, die in de drukte van het varen vergeten had zich van dezen plicht te kwijten en het gaf wel eenigszinis den schijn, alsof die persoon perse gezocht was. De VOORZITTER geeft te kennen, dat het door den heer Van den Bulck bedoelde geval hem bekend is. Hij deelt mede, welke regeling in deze beistaat, dat er een ambtenaar belast is; de gegevens voor de verihuizingen op te maken en oip gezette tijden in te dienen. Nu was er bij voldoende persoon toch al eens verzocht de opgave te doen, maar toen deze op het tijdstip dat de staat moest inigeleverd worden nog niet aanwezig was, kon er niet anders gehandeld worden dan than® geschied is. Er wordt, als regel, gewaarschuwd, maar ten slotte moet er ook opgetreden worden. Er behoort in dit op- zicht regel te zijn, dat is zeer noodig. De man die de heer Van den Bulck op het oog heeft is er dan nog met een geringe boete af geko- rnen, doch spreker heeft als waarnemend kan- tonrechter dezer dagen iemand voor zoo'n feit moeten veroordieelen tot een boete van f 40, Hij is het er overdigens mede eens, dat vooral tegen van elders binnenkomenden met eenige clemenitie moet worden opgetreden. c, De heer COLSEN herinnert, dat hij reeds meermalen heeft aangedrongen op verbeterinig van de slachtplaats voor noodslaohtingen alhier en ook toezegginigen zijn gediaan, maar dat er nog niets van blijkt, dat burgemeester en wet houdens er uitvoering aan zullen geven. Hij bad verwacht daarvan wel iets op de begroo ting te zullen vinden, doch mist dit. De heer HAMELINK merkt op, dat dit in de afdeelingsvergadering kan besiproken worden. De heer COLSEN zou gaame zien, dat van wege bungemeester en wethouders eens een klein plan daartoe werd opigemaakt. De VOORZITTER merkt op, dat dit eigen lijk een strijd is tusschen den heer Colsen, eenerzijds, die de slachtplaats onvoldoende" acht, en het Staatstoezioht, dat de slachtplaats voor noodslachtingen voldoende acht; het hoofd van den keuringsdienst heeft die goedgekeurd. Indien de gemeenteraad echter wenscht in dit opzicht iets te doen, kan daarover nader ge sproken worden. De heer COLSEN 'verklaart, dat er ook wel ambtenaren van het staabstoezicht geweest zijn die er anders over dachten. Hij vraagt voorts, of burgemeester en wet houders geen maatregelen kunnen nemen, dat bier geen uit andere gemeenten aangevoerd vleaseh van .uit nood geslachte dieren wordt verkocht, zonder dat dit zelfs door den veearts kan gekeurd worden. De VOORZITTER zegt toe, dat daarm zal worden voorzien; in dit opzicht is er in de be- trekkelijke verordening een leemte. d. De heer COLSEN spreekt als zijn mee ning uit, dat burgemeester en wethouders wel eens een ischouwing zouden behooren te houden over de wegen. Hij wijst op den toestand van een haag langs de sloot bij den weg in de Coe- gorspolder naar de Blikstraat. Hij wijst ei op, dat burgemeester en wethouders het recht hebben te gelasten, het snoeden van hagen en boomen en dat is daar wel noodig. De VOORZITTER zal dit bij burgemeester en wethouders bespreken. Hij schorst de openbare vergadering, die overgaat in eene zitting met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der vergade ring wordt deze door den VOORZITTER ge- slotem Wie met mij den inhouri, vervat in den vol- genden oproep: „UBd. wordt verzocht te ver- sahijnen ter vergadering van den Raad op Don- derdag, den 20 October 1927, des namiddags 6 uur" ad littera had opgevat, (en er waren er nog al enkelen, die zulks in argeloozen moede voor het avondmaal gedaan hadden), hadden buiten den waard gerekend. Want pas geruimen tijd nadat het Angelus geluid heeft, en dit oud ruraal gebruik heeft hier ter plaatse zoowat om 7 uur plaats, wer den de deuren van de raadszaal voor het pu- bliek geopemid. De ongeduldig wadhtenden. hebben intusschen een motie aangenomen, om uittedrukken, dat zij zoo spoedig mogelijk aan dezen onlbehoor- lijlken toestand een einde gemaakt wenschen. Om zoowat kwart over zeven kwam er dan ook wankelijk reeds een einde aan, wat gezien de buitengewone omstandigheden, betrekkelijk vlug mag geacht worden. De notulen van de vorige vergadering gingen als vet er door en op de gebruikelijke vraag van den Voorzitter of niemanri van de heeren op- of aanimerkdngen te maken had werd door geen enkele onzer vroeden kik of mik gegeven. „Een ,goed begin is't halve werk", zoo dacht ik bij me zelven. Als de rest ook zoo vlot ver- loopt, halen we dlen verloren tijd wel in. Maar ik had buiten de „Ingekomen stukken" gerekend, waaraan evenwel voorafging de vol- gens art. 77 der G. W. te benoemen plaatsver- vanigenden Burgemeester. Als zoodanig werd benoemd de heer Stubbe, oudisbe wethouder en als plaatsvervangend plaatsvervaniger de heer P. Neeteson. Volgens het rapport der kasopname was er in kas bij den gemeente-ontvanger 8347,51 De halve oenten zijn dus gelukkiig nog niet ten doode .opgeschreven. Hierna kwam ter tafel bet veraoekschrift van twee bouwers, de heeren Neijt en Geir- naierdt, die tot dusverre nog niet in de gelegen- hedd gesteld waren, met den bouw van hun huis te beginnen, zich daarover bezwaard gevoelen. De Voorzitter meent, dat misschien een der heeren wethouders deae aaak wenscht toe te lichten, aangezien hij afweaig is geweest. De heer Stubbe acht geen nadere tceliohting noodig, aangezien de raad destijds het besluit heeft goedgekeurd, dat gebouwd moet worden naar genoegen van Burgemeester en Wethou ders. De heer De Mul vraagt: Wat mankeert dan aan de teekeninig. De heer Stubbe zegt, dat Burgemeester en Wethouders daar ter plaatse een hoekhuis wenschen, dat aan de situatie past, met het oog op het daar aan te leggen park. Burge meester en Wetihouders zijn van oordeel, dat de huizen, die daar gebouwd zouden worden, het stadsbeeld, dat zich daar in de toekomst moet ontwikkelen, afbreuk zouden doen. De heer Versdbaffel meent, dat er niet meer over gesproken moest worden, aangezien de zaak destijds in handen gelegd is van Burge meester en Wetihouders en deze dus vrije hand hebben. De heer De Leux wil weten of de huizen vol- doen aan de eisdhen van de bouwverordening, en als zulks wel het geval is, dat onder het aanbrengen van eenige noodzakelijk geadhte wijzigingen, daartoe vergunning moet verleend worden daar het anders niet meer mogelijk zijn zou, dat kleine luyden konden bouwen, zooals zij dat met inachtneming van de Bouwveror- diening zouden wenschen. De heer Marquinie vindt de ontiworpen hui- zentypen heel mooi en pasisend in de omigeving; maar dat het hudzentype, ontworpen door den gemeente-arclhitect daar een slecht effect zou den maken. Ieder is ten slotte toch vrij om zijn eigen type te kieaen. De heer Dfe Mul is het met den heer Marqui nie eens en vindt de teekendng van den heer Wititeibrood mooier dan de andere. De beer Stouthamer heeft ook de teekening geaien en vindt het mooie huizen. Hij hoopt, dat Burgemeester en Wethouders soepel zullen zijn in hun opvatting en acht het geopperde door den heer De Leux, dat de menschen an ders naar andere gemeenten zouden gaan bou wen, niet denkbeeldig. De heer De Mul heeft ook nog een grief tegen huizen onder gemeenscha-mplijke kap en weidt uit over eenige tedhnische zaken, daar- mee in verband staande. De heer Neeteson aegt, dat het hem genoe gen doet, van den heer Marquinie te hooren, dat hij het met Burgemeester en Wethouders eens is omtrent de wijaigingen, die aange- bracht moeten worden, maar dat Burgemees ter en Wetihouders afgegaan zijn op het adivies van den gemeente-opzichter. De Voorzitter merkt op, dat hij met dien gemeente-architect ter plaatse is geweest en zich deze tegenover den heer Wittebrood vol- daan toonde, als deze twee huizen in spiegel- ;beeld maakte, de ramen wat vergrootte en de gebroken kap desnoods kon behouden. Nu vindt hij het vreemdi, dat de opzichter aan Burgemeester en Wetihouders een rapport heeft ingediend, dat geheel anders luidti en waarin gesproken wordt van verontsiering van het nieuwe stadsigedeelte. Alle leden zijn nu aan 't woord geweest, maar nog lang is het pleit niet beslist, want er gaat nog minstens een half uur om, voor aan deae zaak, die bij slot van rekening als een soont aestihetiisoh debat over het bouwen van eenige hoekhuizen kan samengevat worden gesloten wordt, door verder Burgemeester en Wetihouders in overweging te geven om de ver- dere afwikkeling te bezorgen. De volgendie punten: Vaststelling der begroo ting van het Burgeriijk Armibestuur over 1928, die van het gemeentelijk electriciteitis- bedrijf over 1928 en de gemeentebegrootinig over 1928 gaan er filmisgewij® door. Maar bij deze laatste vindt de heer De Leux gelegenheid om een woordje te plaatsen voor zijn idee om 90 opoenten te heffen op de Vermogensbelastinig, zulks met het oog op de werkverschaffing, waarvoor geen post op de begrooting is uitgetrokken. Er is wel f 1000 uitgetrokken voor het af- graven van vestingwallen, maar deze post meent hij, zal lang niet toereikend zijn, om de opdoemiende werkelooshedd, die z.i. in de toe komst veel grooter zal zijn dan vorige jaren, naar behooren te bestrijden. Er zal een vluclht ontstaan uit de Vereeni- gingshuizen, want als er bij gering loon nog 4% gulden afrnoet en er nog slechts f 6 overblijft om van te leven, kan daar zelfs geen brood met margarineboter voor gekoobt worden. De Minister heeft bij een loon van 27 a f 28 indertijd de huishuur bepaald op 1/7 of 1/6 van het loon; nu bedraagt het bij feen loon van 20 per week 14 daarvan. Als een krot leeg komt, loopen de menschen uit de vereenigingshuizen weg. De gemeente zal daar in moeten tegemoet komen. Door schade en schande wordt men wijs, dat hebben andere gemeenten ook onder- vonden. De heer De Mul moet den heer De Leux be strijden. Hij zegt dat, wanneer 4 kapitaal- krachtige menschen deswege het Sas ont- vluchten, de gemeente reeds meer schade on- dervindt, dan de heer De Leux op de door hem beoogde manier heeft kunnen binnenhalen. De heer De Leux zegt, dat hij geen ander object van belastir.g heeft kunnen ontdekken en vraagt of de heer De Mul er dan wel een kan aangeven. Er moet niet vergeten worden, dat in andere gemeenten zelfs 100 op de Verm. Bel. geheven wordt. De heer Marquinie gelooft niet, dat de wer- keloosheid zoo groot zal worden. Er worden thans door de fabrieken meer Bollandscihe krachten aangenomen en hij hoopt dat Burg, en Wetih. niet te karig zullen zijn met het doen uitvoeren van productief werk. De heer Verschaffel wil ook geen nieuwe belasting sdheppen. De werkelooshedd is jaren lang bestreden door Burg, en Wetih. ten ge- noege van den heelen raad. De heer Stouthamer waarschuwt er tegen, dat men de kip met de gouden eieren zou gaan slachten als er 90 op de Verm. Bel. gelegd werd. Ook de Voorzitter moet dit den raad ont- raden. De oude raad heeft steeds zijn plicht gedaan in zake bestrijding van werkeloosheid, hij hoopt dat zulks ook door den nieuwen raad niet zal nagelaten worden. De heer De Leux verklaart aan dien post dan niet vast te houden, als maar gezorgd wordt voor werkverschaffing. De heer Verschaffel: „U doet alsof u een vreemdeliing in het Sas bent". De Voorzitter merkt op, dat hij bij de regee- ring stappen gedaan heeft om de huren te her- zien. en van dien Minister op-ctrach t heeft de huren in de omliggende gemeenten na te gaan. Er wordt door de oommiasie gevraagd of er voldoende brandslangen aanwezig zijn om alle huizen te bereikem. De heer Stubbe veromderstelt, dat de opper- brandmeester Burg, en Wetih. daarvan wel op de boogte zal brengen. Na de vraag van den Voorzitter of niemand algemeene beschouwingen wenscht te houden over de begrooting wordt deze met algemeene steimmen goedgekeurd in inkomstem en uitga ven met 131.790 en 285,39 voor den kapi- taaldienst. Het verslag over 1926, betrekkelijk den toe stand der gemeente zal ter Secretarie ter in- zagie worden gelegd. Het suppletoire kohier van de Hondenbelas- ting over 1927 wordt vastgesteld; waarna aan de orde komt het verzoekschrift van P. C. Oor- schot te Vlissingen om concessie voor oprich- ting en in bedtrijfsstelling van een radio-distri- butie-centrale in de kom der gemeente. Met algemeene stemmen wordt hierover af- wijzend beschikt. Een aanvrage van het Schoolmuseum te Mid delburg om subsidie wordt voor kennisgeving aangenomen. Over de missive van Ged. Staten met uit- noodiging om aan de Hamdelsdagschool der R. K. Schoolvereeniging te Hulst een jaarlijk- sche bijdrage te verleenen wordt eveneens af- wijzend beschikt. Er zijn n.1. geen leerlingen in'deze gemeen te die de school bezoeken en nu de provincie geen provinciaal belang in de school ziet en geen gemeenschappelijke belangen daarbij be- trokiken zijn, kan de gemeente zioh daar ook niets van aantrekken. De Oostburgsche miissive omtrent het ver- bod met 2 of meer aaneengekoppelde wagens te mogen rijden, wordt voor kennisgeving aan genomen, nu daaromtrent eene Ministerieele beslisising is gekomen. De oude Pottenbakkerij wordt verhuurd voor f 60 om vooroefemingen te houden van den vrijwilligen landstorm. Vuur en licht, een tafel, banken en een schoolbord zal de gemeente leveren. Aan C. A. Fermont wordt 30 schadevergoe- ding toegezegd voor extra gemaakte fundee- ringskosten voor zijn woning, gebouwd op erf- pachtsgronid. Betrefflenide eene aanvrage van Fl. van Laere am gemeentegromi in erfpacht en om vergunning tot afwijking van de bepalingen van art. 7 der B. V., wordt besloten eerst een teekening in te doen dienen en daama te han- delen zooals gebruikelijk is. Van de gelegenheid tot het stellen van vra- gen aan bet einde der agenda, maken gebruik de heeren De Mul, Marquinie en De Leux. De eerste brengt ter tafel: het venten in de gemeente, het verschaffen van licht aan de wijk De Stuiver, het maken van een uitweg aan de huizen op den Sint Antihonydijk, en het leggen van klinkers voor eenige huizen aan den Wfcstidam. Gevent mag hier niet worden; met .de P. Z. E. M. i men altijd bezig om licht te bezorgen; met de tramdireotie is men steeds in onder- handeling am een uitweg te krijgen en wat het leggen van klinkers betreft, dergelijke diingetn moesten volgens den heer Stubbe niet in den raad gebracht worden. De betrokkenen weten toch waar Burg, en Weth. te vinden zijn, om geiDoegdoening te vinden. De heer Marquinie bespreekt het gevaarlijke punt aan den Noord-ingang der gemeente. Hij wil 2 boomen doen wegnemen, maar de heer Neeteson acht het beter en afdoend het op den hoek staande huis te onteigenan. De heer Verschaffel wil het met signaal- posten probeeren. De heer De Leux vraagt waarom de Vrije Kiezers boven het stemlokaal mogen plakken en de S. D. A. P. zelfs niet aan een boom. De Voorzitter zegt, dat niemand een voor- recht van plakken heeft. Daarna valt de hamer em de zitting is gesloten. Di'ie Scbouwen ixel /aamslag Zaamslag Driewegen Ter Neuzen 4,45 4,50 5,10 5,15 5,30 5,40 5,30 5,35 5,55 T.40 7,45 8.05 8,10 8,25 8.35 11,32 11,37 11,57 12,01 12,16 12.26 14,35 14.40 14,59 15,05 15,20 15.30 18,02 18,07 18,27 18,30 18,45 18 55 20,16 20,31 20,41 Ter Neuzen Driewegen Zaamslag Zaamslag Axel Drie Schouwen 7,40 7,50 8.05 8,07 8,27 8,32 11,2£ 11,35 11,50 12,00 12,15 12,20 14,30 14.40 14,55 15.02 15,22 15,27 18,— 18,10 18,25 18,28 18,48 18,53 19,43 19,53 20.08 20,17 20.37 20.42 Zaam3lag Rapenburg dorp Hengstdijk Groenendijk Kloosterzande wissel Walsoorden 5,56 6,10 8,20 6,30 6,35 6,41 8,07 8,21 8,31 8,41 8,46 8,52 12,- 12,14 12,24 12,34 12,39 12.45 15,- 15,14 15,24 15,34 15,39 15,45 18,30 18,44 18.54 19,06 19,12 1918 v. Walsoorden 7,20 Kloosterzande wissel 7,26 i> Groenendijk 7,31 Hengstdijk 7,41 Rapenburg dorp 7,51 a. Zaamslag 8,05 11,15 11,20 11,25 11,35 11,45 11,59 14,10 14,16 14,20 14,30 14 43 14,59 17,40 17,46 17,51 18,01 18,11 18,25 .22,12 22,22 22,37 22 42 23.02 23,07 19,30 19,36 19,41 19,51 20 01 20,15 Ter Neuzen i Hoek a. Philippine 5,41 5,56 6,11 Aank. van Schoondijke v. IJzendijke a. Pyramide v. Pyramide a. Philippine v. Philippine a. Sas van Gent v, Sas van Gent t Westdorpe Drie Schouwen 5,30 5.45 5.46 6.11 6.12 6,42 6,55 7,15 7,35 9.20 9,35 9,50 8,16 9,13 9.25 9.26 9,51 9,53 10,23 10.50 11,10 11.30 12,58 13,13 13.28 16,17 21,10 I v. Philippine 6,15 16,32 21,25 Hoek 6,30 16,47 21,40 I a. Ter Neuzen 6,45 9,57 10,12 10,27 13,- 13,01 13.13 13.14 13.35 13.36 14 14,01 14,14 14,34 15,02 16,05 16,20 16,22 16,52 16,54 17.24 17.25 17,40 18,- 20,43 20,58 21.13 21.14 21 44 21,45 22.10 22 11 22,26 a22,46 v. Drie Schouwen Westdorpe a. Sas van Gent v. Sas van Gent a. Philippine v. Philippine a. Pyramide v. Pyramide a. IJzendijke Vert, naar Schoondiike 5,05 5,25 5.40 5.41 6.11 6.12 6.37 6.38 6.50 6.51 8,34 8,54 9,14 9,20 9,50 9,52 10.22 10.23 10.38 10.39 13,36 13,50 14,05 12,21 12,36 12,53 13,05 13.35 13.36 14 14,01 14,; 3 14,14 16,53 21,46 17,08 21,56 17,23 22,11 IJzendijke a Pyramide t Biervliet a Hoofdplaat. 6,22 6,40 6,50 7.10 10,40 13,01 Z.13,43 16,05 10,53 14,01 16,23 17,30 11.03 14,09 16,33 17,40 11 23 14,27 16,53 18,— v. Hoofdplaat it Biervliet a. Pyramide a. IJzendijke c3,55 c9.15 c9,25 c9,40 12,40 15,50 13,— 16,10 13,10 16,20 14,13 Z.13.27 15,34 15,49 16,09 16,22 16,52 16,54 17,24 17,26 17,41 17,45 16,58 17,15 17,25 17,41 20.43 21,— 21,18 b21.19 21.44 21.45 2?,10 22,11 22,23 18,05 18,25 18,35 18,48 a. Rijdt op verzoek door tot Axel Brug. b. Wacht 'sZondags 10 min. op aankomst trein uit Gent. c. Rijdt op Donderdag 1 uur vroeger. v Schoondijke 8,28 10,18 a IJzendijke 8,46 10,38 v. IJzendijke 8,47 a. Veldzicht Grens 8,57 12,42 13,- 14,42 18,22 15,02 18,45 20,20 20,43 v. IJzendijke a. Schoondijke 6,51 7.14 15,32 15,44 18,13 18,25 v. Veldzicht Grens a. IJzendijke 9,41 10,04 9- 9,10 10.39 11,- 14,14 14,35 17,45 18,06 18,49 19.11 15,50 16.02 18,30 18,42 v. Hulst, Station d5,40 e6,10 d8,— 10,05 13,— dl5,— el7,40 dl8,20,40 Terhole d6,03 e6,33 d8,23 10,28 13,23 dl5.23 el8,03 dl8.23 21,03 Kuitaart d6,16 e6,46 d8,36 10,41 13,36 dl5,3d e!8,16 dl8,s6 21,16 Kloosterzande d6,25 e6,55 d8,45 10,50 13,45 dl5,45 el8.25 d!8,45 21,25 a. Waboorden d6,35 e7,05 d8,55 11,— 13,55 dl5,55 e!8,35 dl8,55 21,35 d. Rijdt niet op Zon- en Feestdagen. e, Rijdt alleen op Zon- en Feestdagen Walzoordeu d6,47 9,— 11,16 14,55 dl6,35 19,20 21,40 Kloosterzande d6,57 9,10 11,26 15,05 d!6,45 19,30 21,50 Kuitaart Terhole Hulst, Station d7,06 919 11,35 15 14 dl6,54 19.39 21,59 d7,19 9,32 11,48 15.27 d17,07 19,52 22.12 d7,42 9,55 12,10 15,50 dl7,30 20,15 22,35 Hollandsche tijd. v. Drieschouwen v. Zuiddorpe a. Roodesluis v. Roodesluis (Holl. Douane) Be'gische tijd. a. Kruisstraat v. Kruisstraat (Belg. Douane) a. Moerbeke Amsterdamsche tijd. v. Ter Neuzen 6,15 Sluiskil 6,24 Axel 6,33 it Kijkuit 6,41 Hulst 6,53 Green wichtijd. Clinge (Tol) 6,51 it St. Gillis f7,02 St Nicolaas 8,19 tt Mechelen 9,34 a. Brussel (Noord) 9,54 f 's Zondags te 7,10. Aan de treinen gaande van 6,48 6 53 7,03 7,05 6,51 6,57 7,05 9,40 9,45 9,55 9,57 9,43 9,49 9.57 12,25 12,30 12,40 12,42 12,28 12,34 12,42 15,35 15,40 15,50 15,52 15,38 15,44 15,52 Belgische tijd. Moerbeke 7,30 Kruisstraat 7,38 Kruisstraat (Belg. Douane) 7,40 Hollandsche tijd. Roodesluis 8,06 Roodesluis (Holl. Douane) 8,11 Zuiddorpe 8,19 Drieschouwen 8,26 10.43 10,52 11,01 11,09 11,20 11,14 11,22 12,06 13,11 13,55 14,04 14.13 14,21 14.29 14,40 14.34 14,42 15.14 16,25 16,51 17,02 17,11 17,21 17,28 17,42 17,36 17.49 18/9 19,16 19,45 Mechelen naar Ter Neuzen en van Greenwicht.ijd. v. Brussel 5,25* Mechelen 6,11 St. Nicolaas 7.25 St. Gillis 7,35 Clinge 7,52 Amsterdamsche tijd. Hulst (Tol) 8,29 Kijkuit 8,37 Axel 8.46 Sluiskil 8,56 a. Ter Neuzen 9,03 's Zondags geschorst alsook Ter Neuzen naar Mechelen, verandert 11,15 11,23 11,25 11,51 11.56 12,04 1211 9,40 10,29 12, C9 12,21 12,32 13.03 13,11 13.19 13,28 13,37 13,35 13,43 13,45 14,11 14,16 14.24 14,31 13,01 13,53 15,11 15,20 15,30 16,00 16,08 16,16 16,25 16,34 16,40 16,48 16.50 17,16 17,21 17,29 17,36 17,3# 18,23 19.38 19.50 20,03 20,35 20.44 20.51 21,00 21.09 op 11 November. men van trein te St. Nicolaas

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6