ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. 8134. Vrijdag 21 October 1927. 6 7e Jaargang. Van "Rossera's 5abak ABIM IBIBTSPRIIS: TWEEDE BLAD. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. in PATENTVERPAKKING Voor binnen Ter Neuzen j 1.40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen tr. per post i.du pei aiaanaen - oij vooruitDetam.* Voor 't buitenland f 2.70 per 3 maanden franco per post Abonnementen vooi t buitenland alleer bij vooruitbetalanq Dit blad verschilnt lederen Maandag-, Woensdag- en Vrljdagavond. Vergadering van Donderdag 13 October 1927, des namiddags 2 uur. Voorzitter J. Huizinga, burgemeester. TegenwoordAg de leden: J. J. do Jager, L. J. Geelhoedt, D. Sobeele, P. van Cadsand, C. A. Verlinide, A. do Broijn©, H. J. Colsen, N. A. Hamelinik, L. J. van Driel, C. van den Bulck, D. van Alton en B. N. van Dijke. Afwezig de heer F. de Bakker. (2. Verivolg.) 5. Overeenkomst met de N.V. Prov. Zeeuw- sche Electriciteitsmaatschappij, voor stroomlevering in de kom der gemeente. In uwe besloten vergadering van 16 Juni 1927 aldus sdhrijrven burgemeester en wet houders aan den gemeenteraad is ter sprake gebraoht ©on cono©p|t-ov©r©6'nkK>nfiist te si u item met de P. Z. E. M. te Middelburg, in verband met mogelijke overname der centrale alhier. De overeenkomst, welke was aangeboden kon in geenen deele de instemming de instem- minig verkrijgen \;an het bestuur der P.Z.E.M. Wij bebben daarna getracht tot overeen- stemming te komen, docih dit is ons tot heden niet geiukt en wij zijn van oordeel, dat 'het be- i-eiken van overeenstemming dan ook als uit- gesloten moet worden beschouwd. Op de voornaamste punten: 1°. een stroom prijs voor de gebeele gemeente niet boven de f 0,40; 2°. een stroomprijs voor de straatver- lichting niet boven de /0,35; en 30algeheele voldoening van kosten door die ingezetenen te lijden bij de omzetting van gelijkstroom in draaistroom, kan de P. Z. E. M. niet met ons college accoord gaan. Alleen hiet vrijgeven van gas binnen de kom, behoudens eene kleine be- perking, heeft (fe P. Z. E. M. aanvaard. Wij meenen goed te doen, thans U aan te bieden het concept, zooals wij het in 't belang der gemeente zouden wenschen, met daarnaast de wijzigingen, die de P.Z.E.M. verlangt. Het kornt ons goed voor, de afwijkende wenschen der P. Z. E. M. even nadier te bespreken. Bij artikel 1 verlangt het bestuur zich niet te- onderwerpen aan voorschriften die vanwege burgemeester en wethouders geisteld zouden kuimven worden. Men geeft daarbij den in- druk, diat men van inmenging der gemeente nieits wil weten. Bij het tweede lid van hetzelfde artikel wil men eeiw verwijzing naar artikel 5 om daar- door te verkrijgen, dat bij het leggen van on- dergrondsche kabels veel minder zal beta aid worden voor het opibreken der bestrating. Wij ziem niet in, dat zulks moet worden toegestaan, waar de P.Z.E.M. de gemeente ahsoluiut geen redht wilde geven om ondergrondisc'he kabels te eischen. Kon de gemeente dienaangaanide edsohen stellen, zeer zeker zou dan voor het voonstel van de P.Z.E.M. alias te zeggen zijn. Artikel 3. Wat de industrieele maatschappij en de gemeente Axel ook hehben gedaan, weneclbt de P.Z.E.M. niet te dioen, het storten van een waarborgsom van f 2000. Wij blijven dden eisch stellen om de goede nakoiming der overeenkomst te verzekeren. Artikel 4. Uit de woorden van het le I'd welke de P.Z.E.M. wil laten vervallen, blijkt ten eerste, dat de Maatschappij geen toezioht van burgemeester en wethouders gedoogt, en ten tweede dat de P.Z.E.M. weigert de binnen- leidliingen zoo noodig op hare kosten te veran- detren. Wij moeten in het belang der personen die motoren en andere apparaten bezitten aan de bepaling vasthouden. Volgens het tweede lid moet na verandering van stroomsoort binnen 14 dagen alles bij de belangheibbende personen zijn in orde geibracht. Die Maatschappij edsciht daarvoor een termijn van zes maanden. De termijn is veel te lang en niet noodig, wanneer de P.Z.E.M. de ge meente bij gedeelten op draaidtroom torengt. Dit is naar men ons mededeelde practisch zeer goed uit te voeren. Het vijfde lid wenscht die P.Z.E.M. niet te accepiteeren. Wij kunnen die bepaling niet los- laten. Artikel 5. Voor het door haar verlangde tweede lid kan verwezen worden naar de op- merking gemaakt bij artikel 2, tweede lid. Artikel 6. De groote struikelblok blijft de itroomprijs; de Maatschappij wil ook hier van geen inmenging van burgemeester en wethou ders weten en edsciht vtrijwel stroomprijzen van f 0,40 en 0,50. Op de handhavdng van den hoogere stroom prijzen in de buitenwijiken beroept de P.Z.E.M. zich op de financien en ook op het feit, dat het platteland van Ter Neuzen niet antlers mag behandeld' worden dan het overige platteland in Zeeuwisch-Vlaanderen. Wij blijven op het standpunt staan, dat een- zelfde stroomprijs moet worden geeischt. Hun voonstel van lid 3 is geen oplossing. De tijd van toeslag geven zijn wij voorbij en daarop moet niet meer warden teruggekomen. Iemand die electrisch licht wenscht zal moeten betalen, wat ddenaangaande wordt overeen- gekomen. Artikel 7. Alleen in' de kam wenscht men i 0,35 voor de straatverliohting, buiten de kom; alaoo in de buitenwijken f 0,45, zooals in de «v«reen komsten is bepaald. Artikel 8a Wij waren geneigd de 2 bruto stroomopibrengst te laten vervallen, voor •en stroomprijs voor de geheele gemeente. De P.Z.E.M. wil de 2 liever betalen, dan •An Btroomprijs voor de gemeente geven. Wan- de Raad mocht besluiten tot versdhillende stroomprijzen, dan ook staan wjj op het stand- pwnt, dat de 2 bahouden moet blijven. Artikel 9. Een tijddiuur van 50 jaren wordt (pet geaccepteerd. De langste termijn welke 4e P.Z.E.M. wenscht is 30 jaar. Wij hebben ons daarbij neergelegd. Dit het bovenstaande zal U blijken, dat de gemeente Ter Neuzen in vrijwel dezelfde posi- ti« blijft als thans. Voordeelen Van eenige beteekenis voor onze ingezetenen, zijn niet te behalen. Wij hebben ons dan ook afgevraagd, of het wel gewensoht is, dat de overeenkomst met de Industrieele Maatschappij wordt verbroken. Wij hebben nu goed licht en boor en nooit van stoomiis. Wij hebben af te wachten, hoe dit zal zijn, als wij bij de P.Z.E.M. zijn ovenge- gaan. In verband met het bovenstaande stellen wij Uwen raad dan ook voor, het concept zooaLs dit door ons is ontworpen aan te nemen en nog- ma als als raadisbesluit aan het bestuur van de P.Z.E.M. aan te bdeden. Wij zouden de P.Z. E.M. daarbij willen mededeelen, dat wanneer deze overeenkomst niet wordt aanvaard, van verdere onderhandelingen wordt afgezien. De concept-overeenkomst luidt als volgt: Voorstel burgemeester en wethouders. Tusschen de gemeente Ter Neuzen, ten deze verteganwoordigd door het college van burge meester an wethouders dier gemeente, voor het- welk, als bij besluit vandaartoe gemaoh- tigd, optreden de heeren Johannes Huizinga, burgemeester en Bemardinus Ida Zonnevijlle seoretaris dier gemeente, zulks ter uitvoering van het besluit van dien raad dier gemeente vannohierna geinoemd „de gemeen te" en de Naamlooze Vennootschap „Provin- ciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij, gevestigd te Middelburg, ten deze ingevolge art. 10 harer statuten vertegenwooridigd door haren raad van bestuur, hierna genoemd „de P.Z.E.M." is het navolgende overeengekomen Artikel 1. 1. De gemeente verleent aan de P.Z.E.M. het recht binnen haar gebied werkan tot ge- te voorzien, vermeerderd met 10 cent per af- geleverd kilowattuiur of op de een of andere wijze die opbrenigst aan de P. Z. E. M. wordt verzekerd. 4. Tot waarborg van het behoorlijk onder- boud der werken, de richtige exploitatde en vergoedipg der schade aan de gemeente door de werken van de P. Z. E. M. toegebracht, moet de P. Z. E. M. op eerste aanzegging van bur gemeester en w-etihoudfcis een som storten van f 2000. Burgemeester en wethouders zijn be-- voegdi uit het waanb' gfonds te betalen alle kosten, die de P. Z. M. aan de gemeente verschuldiiigd is of woidt. De P. Z. E. M. is verp'licht biimen 14 dagen na ontvangen schrif- telijke opgave van burgeoneester en wethou ders, het waarborgfondis tot het vastgestelde bed rag aan te vullen. Voorstel van de P. Z. E. M. Tegen de vierde alhnea van dit artikel „(Tot waarborg ..vaan te vullen)" heeft de P. Z. E. Mj overwegend bezwaar. Artikel 4. 1. Alle kosten verbonden aan de verande ring van het be staan de gelijkstroomnet in de kom dier gemeente in een draaistroomnet ko men voor rekening der P. Z. E. M. Zij zal voorts voor hare rekening alle motoren en ap paraten, hoe ook genaamd en voor welk doel ook gebezigd, welke op het tijdstip, waarop het net haar eigendom wordt, daarop zijn aan- gesloten of ter aansluiting aanwezig zijn, met uitzondlering van wirtkelvoorraden, door an dere, voor het nieuwe stroomsysteem geschikte leddiing, trainsformatie, verdeeling en levering vervangen dan wel zoodanig doen veranderen van electrischen stroom en de daarmede in verband staande bevefligings- en ondersteu- I ningswerken te hebben aan te leggen, in stand te houden en zoo noodig te verplaatsen zoowel in, op als boven haar gronden en wateren, een en antler overeenkomstig de voorschriften en aan wijzigingen daarbij door burgemeester en wethouders te geven, terwijl zij zooveel moge- lijk behulpzaaim zal zijn bij het verkrijgen van vergunningen en het wegnemen van belemme- ringen. Voor de stroomlevering en het hehben en in stand houden van bovangenoemde wer- 1 ken zal dioor de P.Z.E.M. geem huur, recognito, retriibutie of eenige andere vergoeding, onder welken vorm ook, aan de gemeente betaald j behoeven worden. Maken werkzaamiheden van i die gemeente het noodig, dat werken van de j P.Z.E.M. verplaatst of veranderd moeten wor- j den, of de stnoomievering geheel of gedeelte- lijk moet worden afgesloten, dan zal dlt door de P.Z.E.M. geschieden. Alle uit deze ver- plaatsing. of verandering voortvloeiende kosten zuilen door de gemeente gedragen worden, ter- wij zij de werkelijk geleden schade, tengevolge van het afsluiten van den stroom aan de P.Z. E.M. zal vergoeden, vast te stellen door de P.Z.E.M. na overleg met burgemeester en wethouders en wajnneer men niet tot overeen stemming kan komen, door de deskundigen bedoeld in artikel 6 ten 4. Voorstel van de P. Z. E. M. De P.Z.E.M. heeft bezwaar tegen de woorden overeenkomstig de voorschriften en aanwij.zinigen daarbij door burgemees ter en wethouders te geven". Zij wil acbter de eerste volzin inlas- schen: „De plaats van de werken wordt door de P. Z. E. M. na overleg met de gemeente bepaald". 2. Behoudens de in de beide laatste volzin- nen van het eerste lid van dit artikel bedoelde gevallen zal de P. Z. E. M. aan de gemeente voor het herstellen en het verdere onderhoud van bestratingen en verhardingen, welke door de P. Z. E. M. voor het leggen, verleggen, na- zian, onderhoud en of herstellen van de bij het eerste lid van dit artikel bedoelde werken wor den opgebroken, de werkelijke kosten tot een bedrag van ten hoogste 75 ct. per M2 opge broken bestrating of verhardiinjg vergoeden. Voorstel van de P. Z.E. M. De P. Z. E. M. stelt voor het 2e lid bij het begin als volgt te lezen: „Behoudens de in de beide laatste volzinnen van het eerste lid van dit artikel en in artikel 5 enz." Artikel 2. De gameenbe verihindt zich binnen haar ge bied geen electriciteit voor licht, kracht en teohnische doeleinden, in welken vorm ook, op te wekken noch te distribueeren, of door der- den te laten opwekken en distribueeren en alle electriciteit welke zij behoeft van de P. Z. E. M. te betrekken, terwijl zij zich bovendien verplicht, aan derden geen vergunning te ver- leenen voor den aanleg, het hebben en onder- houden van sterkstroomleidingen in, 'op of boven hare gronden en wateren. Deze bepaling is niet van toepassing voor industrieele ondernemingen, die electrische stroom, voor welk doel ook willen produceeren voor eigen gabruik, in werkplaatsen, fabrie- ken, kantoren en op pleinen, tot die onder- nemipg beihoorende. Onder ind/ustrieele ondernemingen zijn te verstaan, die welke in de arbeidswet als zoo danig zijn bedoeld. Artikel 3. 1. De P. Z. E. M. verbindt zich tot de leve ring van ongestoorde en voldoende electrische stroom ten bdhoeve van den publieken dienst en van de ingezetenen in de gemeente. 2. Zij houdt daartoe de capaciteit van haar bedrijf op de benoodigde sterkte. 3. Onder ongestoorde en voldoende stroom levering wordt verstaan, dat, tenzij overmacht kan worden aangetoond, onderbrekingen niet zulllen voorkomen dan na voorafgaande b«- kendmaking en dat de spanning gedurende 6 achtereenvolgende minuten niet meer dan 5 van de normale zal afwijken. Indian twijfeJ bestaat omtrent de aanwezigheid van over macht zal die gemeente de zaak kunnen onder- werpen aan het oordeel van deskundigen op d« bij artikel 6 voorgeschreven wijze. De P. Z. E. M. is met verplicht stroom te leveren voor gemeente-diemsten of aan ingezetenen, in welk gedieelite der gemeente ook, tenzij, zoo noodig, kan worden aangetoond, dat het stroomver- bruik op zal brengen een bedrag van 10 voor de rente, afschrijving en het onderhoud der werken noodig om zulk een deel van stroom dat zij voor het nieuwe stroomsysteem geschikt zijn, een en ander ten genoege van burgemees ter en wethouders. De kosten van verandering van binnenleidin- gen en drijfwerken komen, voor zoover zij noo dig zijn door de verandering van het stroom systeem, eveneens voor rekfendng van de P. Z. E. M. De P. Z. E. M. is bevoagd aan deze vervanging of verandering de voorwaarde te verbindee, dat de betrokken afnemer zich zoo voor zichzelf als voor zijn rechtverkriigenden schriftelijk zal verbinden gedurende een ter- mjjn van 10 jaren geen gas voor kracht te ge- bruiken. Voorstel van de P. Z. E. M. Tegen de woorden „een en ander ten ge- noegen van burgemeester en wethouders" en de daaropvolgenide zin: ,,De kosten van veranderijig- van b;nnenleid'ingen en drijf werken komen; voor zoover zij noodig zijn door de verandering van het stroom systeem, eveneenis voor rekening van de P. Zu E. M."; heeft de P. Z. E. M. be zwaar. 2. De P. Z. E. M. zal de bovenibedoelde ver- amdering of vervanging zoo tijdig mogelijk en uiterlijk binnen 14 dagen nadat de levering van gelijkstroom heeft opgehouden, bewerkstel- ligen. Voorstel van de P. Z. E. M. De P. Z. E. M. wenscht voor „14 dagen" te lezen „zes maanden". 3. De P. Z. E. M. zal, waar dit verlangd wordt, zooveel mogelijk de motoren en appa raten door motoren en apparaten van hetzelfde fabrikaat vervangen. 4. De P. Z. E. M. is bevoegd te vorderen, dat de door de vervanging vrijkomende moto ren en apparaten haar eigendom worden. 5. De gemeente heeft het recht, zoo door de P. Z. E. M. binnen den gestelden termijn niet aan vorengenoemde voorwaarden is vol- daan na eerlvoudige kennisgeving per aange- teekenden brief aan de P. Z. E. M. alle ver- amderingem die noodig zuilen zijn een em ander uitsluitend ter beoordeeling van burgemeester en wethouders voor rekening der P. Z. E. M. te doen uitvoeren en het daarvoor uitgegeven bedrag van het door de gemeente aan de P. Z. E. M. versdhuldigde zoo voor straatverliohting als anderszins af te houden. Voorstel van de P. Z. E. M. Tegen dit lid heeft de P. Z. E. M. be zwaar. Artikel 5. De P. Z. E. M. zal in die stratem, waar dit haar na overleg met de gemeente noodig voor- kornt, het bestaande bovengrondsche laagspan- ningsnet door een kabelnet vervangen. Voorstel van de P. Z. E. M. De P. Z. E. M. wenisoht aan dit artikel het navolgende lid toe te voegen: „Voor dit geval wordt de in het tweede lid van artikel 1 bedoelde vergoeding teruiggebracht tot de helft van de werke lijke kosten en ten hoogste 0,37% per M2." Artikel 6. 1. De P. Z. E. M. verbindt zich voor de le vering van electrische stroomen voor alle doel einden, tarieven vast te stellen, welke de goed- keuring van burgemeester en wethouders be hoeven en afzonderlijk in een reglement wor den opgenomen. In dat reglement zal tevens geregeld worden de meterhuren. Deze tarieven zijn telkans voor 5 jaren gel- dig, waarna zij worden verlengd of zoo zulks door een der partijen wordt verlangd, in ge- meen overleg worden gewijzigd. Ails maxiimale prijzen gelden: voor partioulieren f 0,40 per K.W.U. voor kracht 0,25 per K.W.U., ibij abonnement een prijs berekend volgens een basis van f 0,15 per licht van 10 N. K. per week. De P. Z. E. M, is bevoegd bij een geibruik van grootere kwanbums, speciale tarieven toe t« passen, welke de goedkeuring van burge meester en wethouders behoeven. De P. Z. ■- M. La garecbtigd aansluitingan tegen spe- •iaal tarief te weigeren 1*. indien het doel, waarvoor die aansluiting verlangd wordt of de te verwachten hoe- reelhiead stroom, welke zou moeten ge- leverd worden op grand van technische bewaren hinderlijk zou kunnen zijn; 3'. indien de aansluiting verlangd wordt voor tijdelijke doeleinden of als aamvulling of reserve van eene electrische inrichting. Wanneer omtrent de toepassing dezer bepa- lingen verschil van meening mocht ontstaan tusschen burgemeester en wethouders van Ter Neuzen en de P. Z. E. M. zuilen partijen zich anderwerpen aan een arbitrage als bedoeld in artikel 6, 4°. Voor de levering van electrische stroom aan die gemeente en aan verbruikers worden contracten afgesloten waarvan de mo- dellen door burgemeester en wethouders moe ten wondien goedgekeurd. Voorstel van de P. Z. E. M. De P. Z. E. M. wenscht vast te houden aan de navolgende redactie: De P. Z. E. M. zal deft stroom aan de iniwoners van Ter Neuzen leveren tegen tarieven die, behoudens het hierna bepaal- de, niet hooger zuilen zijn dan: a. in de kom der gemeente: voor licht 40 ct. per K.W.U. voor kracht 25 ct. per K.W.U. b. buiten de kom der gemeente: voor licht 50 ot. per K.W.U., voor kracht 25 ct. per K.W.U. Onder de kom der gemeente wordt ver staan het gedeelte der gemeente, begrensd door den meest westelijken kahaalarm tot het separatiepunt tusschen het hoofd- kanaal en het oude kanaal, vandaar door een denkbeeiddge reohte lij.n, getrokken naar de „Moffens0hans" op den hoek van den Axelichen weg en de Molen- en Koe- dijk, volgende vandaar 50 M. N.O. van den Axelsclhen weg, gemeten vanuit de as tot waar deze lijiri de grens van het Kijks- - eigendom snijdt, volgende deze grens tot de Oostelijke waterleiding, volgende deze Oostelijke waterleiding tot de Schelde en vandaar naar het punt van uitgang. 2. De P. Z. E. M. zal erihter bevoegd zijn om bij toepassing van een dubbeltarief naast het enkeltarief, hoogere prijzen dan de in lid 1 genoemde voor het gebruik in de lichturen te vragen, terwijl zij vrij zal zijn om'onder goed keuring van burgemeester en wethouders een vastreehttarief in te voeren. Voorstel van de P. Z. E. M. De P. Z. E. M. zal eehter bevoegd zijn om, bij toepassing van een dubbeltarief naast het enkeltarief, hoogere prijzen dan de in lid 1 genoemde voor het verbruik in de lichturen te vragen, terwijl zij vrij zal "zijn om na overleg met de gemeente een vastreehttarief in te voeren. Voorstel van de P. Z. E. M. Indien en zoo lang de gemeente wenscht, dat de onder lid la genoemde prijzen ook buiten de kom der gemeente zuilen gelden, zal de P. Z. E. M. die prijzen aldaar toe- passen, mits de gemeente haar voor elke K.W.U. die aldaar tegen de prijzen in lid 1 sub a genoemd wordt geleverd het ver schil tusschen de prijzen sub a en b ver- goedt. Deze verigioeding zal telkens na af- loop van het kalenderjaar binnen veertien dagen na inzending van de betreffende rekening door de P. Z. E. M. plaats hebiben. 4. De P. Z. E. M. is, bij verandering der eoonomische omstandigheden bevoegd, hoogere prijzen dan de in het» eerste lid genoemde te vorderen. Zij geeft van het voomemen daartoe, onder opgave van het bedrag der verhooging j tijdig tevoren kennis aan burgemeester en wet houders. Indien burgemeester en wethouders van oor deel zijn, dat de door de P. Z. E. M. gevorder- de hoogere prijzen, niet gerechtvaardigd zijn, zuilen zij hiervan mededeeling doen aan de P. Z. E. M. en zal door de meest gereede partij het advies van een in gemeen overleg aan te wijzen deskundige worden ingewonmen. Slaaigt dit overleg niet, zoo zal ieder van partijen een "deskundige aanwijzen en zuilen deze samen zidh een derden deskundige toevoegen, die par tijen zuilen adviseeren omtrent de gerecht- vaarddgheid der door dd P. Z. E. M. gevorderde prijzen. Komen de deskundigen niet tot over eenstemming over de benoeming van den der den deskundige of blijft een der partijen in ge- breke haren deskundige aan te wijzen, zoo zal de benoeming resp. de aanwijzing plaats heb ben door den kantonreOhter te Middelburg. Partijen verbinden zich, zich naar het ad'vies van de(n) deskunidige(n) te zuilen gedragen. De P. Z. E. M. zal de heffing der verhoogde tarieven niet behoeven uit te stellen tot na het uitbrengen van het advies; worden eehter de tarieven te hoog geoordeeld, zoo zal zij het teveel betaalde aan de betrokken afnemers restitueeren. Voorstel van de P. Z. E. M. De P. Z. E. M. is, bij verandering der eoonomische omstandigheden, bevoegd hoogere prijzen dan de in het eerste lid genoemde, te vorderen. Zij geeft van het voomemen daartoe, onder opgave van het bedrag der verhooging tijdig tevoren ken nis aan de gemeente. Indien de gemeente van oordeel is, dat de door de P. Z. E. M. gevorderde hoogere prijzen niet gerechtvaardigd zijn, zal zij hiervan mededeeling doen aan de P. Z. E. M. en zal- door de meest gereede partij advies van een in gemeen overleg aan te wijzen deskundige worden ingewonnen. Slaagt dit overleg niet, zoo zal ieder van partijen een deskundige aanwijzen en zui len deze samen zich een derden deskundige toevoegen^ die partijen zuilen adviseeren omtrent de gerechtvaardigheid der door de P. Z. E. M. gevorderde prijzen. Komen de deskundiigen niet tot overeen- stemjning over de benoeming van den der den deskundige of blijft een der partijen in giebreke haren deskundige aan te wijzen, zoo zal de benoeming resp. de aanwijzing plaats hebben door den Kantonrechter te Middelburg. Partijen verbinden zich, zich naar het adivies van de(n,) deskundige(n) te zuilen gedragen. De P. Z. E. M. zal die heffing der ver hoogde tarieven niet behoeven uit te stel len tot na het uitbrengen van het advies; worden eehter de tarieven te hoog geoor deeld, zoo zal zij het teveel betaalde aan de betrokken afnemers restitueeren. 5. De door de P. Z. E. M. te berakenen meterhuur zal niet meer bedragen dan: voor eem enkeitariefmeter van ten hoogste ampere 30 ct. per maand; BOBBY lichteBaal 25 c TABA 20 ZEEPAARO IS black biro Zware ihag is H MORST HIET SCHEURT NIET GEEFT GEEN KORT ten hoogste IV2 ampere 45 ct. per maand ten hoogste 2% ampere 60 ct. per maand; ten hoogste 3V2 ampere 75 ct. per maand; ten hoogste 6 ampere 1,— per maand; ten hoogste 10 ampere 1,25 per maand; meer dan 10 atrip ere 1,50 per maand; voor motoren tot en met 1 P.K. f 1,25 per maand; daarboven f 2,per maand voor huur van een chibbeltariefmeter wordt f 1,per maand boven deze bedragen be rekend. Voorstel van de P. Z. E. M. De door de P. Z. E. M. te berekenen meterhuur zal niet meer bedragen dan: voor een enkeitariefmeter van ten hoogste ampere f 0,30 per maand ten hoogste IV2 ampere f 0,45 per maand; ten hoogste 2% ampere f 0,60 per maanid; ten hoogste 3% ampere f 0,"75 per maand; ten hoogste 6 ampere f 1,per maand; ten hoogste 10 ampere jf 1,25 per maand; meer dan 10 ampere /1,50 per maand; voor motoren tot en met 1 P.K. 1,25 per maand, daarboven f 2,-per maand. Voor huur van een dubbeltariefmeter wordt f 1,per maand boven deze bedra gen berekend. Artikel 7. 1. De straatveriiChting zal bestaan uit tern minste 95 lantaarns voor de kom der gemeente, ten minste 30 lantaarns voor Sludskil en ten minste 11 lantaarns voor Driewegen. De P. Z. E. M. zal de gemeente de voor de straatverliohting benoodigde energie tegen. 35 cent per K.W.U., de door de gemeente voor krachtdoeleinden benoodigde energie tegen 20 cent per K.W.U. leveren, met dien verstande, dat het in lid 4 van het vorige artikel bepaalde te dezen toepasselijk zal zijn. Voorstel van de P. Z. E. M. De P. Z. E. M. wensdht tusschen „de voor de straatverliohting" en ,;benooddgde electrische energie" te voegen „in de kom". 2. De kosten van aanleg en onderhoud der straatveriichting komen voor rekening van de P. Z. E. M. De plaatsen der lantaarns worden in overleg tusschen de gemeente en de. P. Z. E. M. vastgesteld. Nieuwe lantaarns worden voor rekening van de P. Z. E. M. geplaatst. Verplaatsing van lantaarns op verzoek van de gemaente ge- schiedt voor rekening der gemeente. 3. De gemeente regelt den brandtijd der straatveriichting naar hare verkiezing met dien verstande, dat in- en uitschakelen van Iampem tusschen 12 uur 's avonds en zonsopgang slechts bij hooge uitzondering verlangd zal kunnen worden. Zoo die gemeente in de vastgestelde verdee ling van avond- en naChtlampen verandering wil brengen, zal zij de daaman verbonden kos ten aan de P. Z. E. M. vergoeden. 4. De gemeente bepaalt de lichtsterkte der lampen voor de straatyerlidhting; de kosten van aianschaffing van lampen ter vervanging van oribruikbare zijn - >or 1kming n, de P. Z. E. M. De kosten van vervanging van nog bruikbare lampen noodig tengevolge van ver andering in de lichtsterkte zijn voor rekening van de gemeente. Artikel 8. De P. Z. E. M. zal na de verandering van het net in en draaistroomnet binnen de ge meente Ter Neuzen geen imstallatie werkzaam- heden voor derden verrichten. Voorstel van de P. Z. E. M. Artikel 8a. De P. Z. E. M. zal binnen vijf maanden na afloop van elk kalenderjaar aan de ge meente een bedrag betalen gelijk aan 2 van de bruto stroom-opbrengst der door haar binnen de kom van Ter Neuzan ge- leverdie electrische energie met uitzonde ring van de energie, geleverd voor tractie- doeleinden en aan groot-industrie, waar- onder te verstaan inrichtingen met een geinstalleerd vermogen van ten minste 20 K.W. voor kracht en andere teohnische doeleinden. Artikel 9. 1. Deze overeenkomst treedt in werking op den dag, waarop de P. Z. E. M. na ovememing van die bezittingen der Industrieele Maat schappij te Ter Neuzen de exploitatie ran het net aldaar zal ter hand nemen en eindigt op 31 December 1957. 2. Voor zoover daarvan in het bovenstaande niet uitdrukkelijk is afgeweken, blijven de tus-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 5