Ter IT euzensche Courant 19 Oct. 1927. No. 8133. TWEEDE BLAD. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. 7AN Vergadering van Donderdag 13 October 1927, des namiddags 2 uur. Voorzitter J. Huizinga, burgemeester. Tegenwoordig de leiden: J. J. de Jager, L. J. Geelhoedt, D. Scheele, P. van Cadsand, C. A. Verlimde, A. de Bruijne, H. J. Colsen, N. A. Hamelinik, L. J. van Driel, C. van den Bulck, D. van Aken en B. N. van Dijke. Afwezig de heer F. de Bakker. De VOORZITTER opent de vergadering en deelt mede dat de heer De Bakker bericbt heeft gezonden wegens ongesteldheid de ver-« gadering niet te kynnen bijwonien. Hij stelt aan de orde: 1. Notulen. De notulen der vergadering van 11 Augustus en die van 6 September 11. worden met alge- meene stemmen onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Het raadsbesluit van 11 Augustus 1927, tot bet aangaan eener geldleening groot 28.000 tot dekking van de kosten der werken aan de Soheldekade, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeiving. b. Het raadsbesluit van 11 Augustus 1927, tot venkoop van grand aan P. L. de Kam, voor zien van bet bewijs der goedkeuring door ge deputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het raadsbesluit van 11 Augustus 1927, tot naidere vaststelling van de zekerbeid van den geaneente-ontvanger, voorzien van het be wijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen, voor kennisgeving. d. Een sohrijven van het gemeentebestuur van Clinge, waarbij wordt berioht, dat de raad dier gemeente in zijn zitting van 25 Augustus 1.1. met algemeene stemmen eene motie heeft aangenomen, waarbij besloten wordt adhaesie te betuigen aan het besluit van den gemeen- teraad van Ter Neuzen did. 18 Juli 1927, om pogingen aan te wenden om met medewerking van alle aangesloten gemeenten te traohten de Zeeuwscih-Vlaamsche Waterteidingmaatschap- pij te ontbinden. Door den burgemeester dier gemeente is met toepassing van art. 70 der Gemeentewet dit besluit aan de Kroon ter vernietiging voorge- dragen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een afsehrift van een door den gemeente- raad van Oostburg gerioht verzoek aan de Kroon inzake de toepassing van het Rijks- wegenreglement, met verzoek daaraan adhae sie te betuigen. Burgemeester en wetihouders stellen voor dit sohrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer COLSEN spreekt zijn verwondering uit, dat burgemeester en wethouders dit voor- stel doen en er verder niets van zeggen. We hebben in onze gemeente ook een uitgebreide landlbouiweinjde bevolking en vele voerlieden, die met twee aaneengekoppelde wagens rijden om hun. brood te kunnen verd'enen, daar ze te weinig kunnen rijden als ze maar met een wagen aohter een paard mogen rijden. Nu, bij het hietenvervoer ziet men ze de wagens met 2 en 3 paarden van het land trekken, maar als ae op den weg komen spannen ze de paar den af en kunnen dan met 2 wagens aaneen- gekoppeld naar de losplaats rijden. Indien ze dat met mogen zouden ze te weinig kunnen vervoeren, omdat de afstanden naar de los plaats zoo groot zijn. Hij zou im overweging geven adhaesie te betuigen. De heer DE BRUIJNE steunt het. voorstel van den heer Colsen. De heer VAN AKEN zou het tegenover- gestelde willien zeggen, met het oog op het ge- vaar op den wag van het rijden met aaneen gekoppelde wagens het gevolg kan zijn. Als men daarmede van den oprit naar de Vloos- wijkistraat of den Schoolweg rijdt kan dit voor de personen die zich op den weg bevinden levensgevaarlijk worden, wegens de Qnvol- doende bestuurbaarheid van die wagens. De VOORZITTER merkt naar aanleiding hiervan op, dat dit rijden niet geldt voor de kern der gemeente, daarin wordt voorzien bij de Algemeene Politieverordening; het Rijks- reglement geldt alleen voor wegen in beheer bij het rijk. De heer COLSEN wy'st er op, dat de bepa- ling juist van zoo'n grooten invloed is voor Ter Neuzen en de omgewing, omdat hier ver- sohillende rijkswagem gelegen zijn. Het geldt voor den weg van Hoek naar Ter Neuzen, van Sluiskil naar Ter Neuzen, van Axel naar de losplaatsen onder Ter Neuzen. Voor de polder- wegen geldt het met, maar juist voor verschil- lende groote wegen die men niet vermijden kan om op de losplaatsen aain kanaal of tram te bereiken. De heer VAN AKEN vermoedt, dat, als het op enkele wegen zou worden toegestaan, men ook in de kom aldus zou gaan rijden De heer VAN CADSAND noemt de bewe- ring vain den heer Van Aken niet juistop het rijden in de kom kan de politie toezicbt uit- oefenen, maar hij is het er over eens, dat de bepalmg van het rijksreglement voor d'e land- bouwende bevolking een groot struikelblok is vooral voor de kleine landbouwers, die weinig paarden hebben en ver van de losplaats wo- nen. Het is voor zulke menschen van groote beteekerus, als ze twee wagens achter elkaar mogen koppelen. Hij ziet niet in, dat dit voor het yerkeer op den weg gevaar kan opleveren en hij meent, dat de landbouw ook al voldoen- de aan banden wordt gelegd, zoodat ze deze vryheid wel zouden mogen beihouden De heer VAN DIJKE wijst er op, dat ze met aaneengekoppelde wagens wel eens de Axel- sche brug over komen en aan de rolbrug de kom weer verlaten, ze rijden dan toch buiten- om en komen niet door de kom De VOORZITTER deelt mede, dat burge meester en wethouders de nadeelen, die in het regiement voor de landbouwers besloten lie- gen, ook wel hebben besproken, maar zii waren van oordeel, dat het nu juist niet op den weg lag van het gemeentebestuur om daar tegen bezwaren in te brengen, dat dit meer bhuis hoorde by organisaties uit de lamdbou- wersknngen. Er is bovendien ook een publi- catae versdhenen van den Minister van Water- staat, waarin wordt te kemnen gegeven, dat zij die omtheffmg van die bepaling wensohen •zioh met een verzoek daartoe kunnen wenden tot aangewezen adressen, zij ride dit voor de piovuncie Zeeland den Hoofdingenieur-Direc- teur van 's Rijkswaterstaat te Middelburg. Is de raad' echber van meening, dat er wel aan leiding is am adlhaesie te betuigen, dan zul- len burgemeester en wethouders daartegen ook geen principieele bezwaren hebben, Hij vraagt daarom of de hear Colsen 'zijn voorstel band- haaft. De heer COLSEN antwoordt bevestigend, hij meent, dat daarvoor alle reden is. Als ieimand ontheffing vraagt, duurt dat, zooals het gewoonlijk gaat, een half jaar eer er een beslissing is. Wat het beawaar van den heer Van Aken betreft is hij van oordeel, dat, als een voerman in de kom van Ter Neuzen met aaneengekoppelde voettuigen rijdende, ziet dat hij het niet houden kan, hij er wel uit zich- zelf een zal afkoppelem. De politie kan boven dien toezien, dat de vedlighedd van het verkeer niet in gevaar wordt gebracht. De gemeente- politie houdt rekening met de omstandigheden, doch dat is zoo niet bij de rijkspolitie, die hioudt zich zonder meer aan de wet. Het voorstel van den heer Colsen, om ad haesie te betuigen, wondt aangenomen met algemeene stemmen. f. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland' d,d. 27 Augustus 1927, waarbij wordt toegezonden een exemplaar van het Staats- blad, houdende het Kominklijk besluit van 29 Juli 1927 tot sohorsing van bet besluit van den gameenteraad d.d. 12 Juli 1927, om met medewerking van alle aanigesloten gemeenten pogingen aan te wenden om de N.V. Zeeuwsch- Vlaamsohe Waterleidingmaatschappij te ont binden. Aangenomen voor kennisgeving. g. Het raadsbesluit van 11 Augustus 1927, tot wyziging der gemeantelbegrooting, d'ienst 1927, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aanigenomen voor kennisgeving. h. Het verslag der Commissie voor Werk- verruiiming in Zeeuwsch-Vlaamderen over 1926. Daaraan is het volgende ontleend De Commissie heeft dit jaar een vergadering gehouden te Hulst en Oostburg, terwijl eene voor Oostelyk Zeeuwsdh-Vlaanderen belang- rijke zaak het noodig maakte, dat aldaar op- nieuw eene vergadering werd gehouden op 4 October 1926. In verband met de gehouden besprekingen in de vergadering van 20 September 1926 zijn aan alle gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen adressen gezonden, weike adressen verzoeken bevatten, die bebrekking hadden op aldaar uit te voeren werken. In genoemde adressen werd de medewerking gevraagd, am de heerschende werkloosheid onder de aandacht te brengen van hen, die eenigen invloed zouden kunnen uit- oefenen tot het verrichten van werken, welke bij eventueele uitvoering, velen aan arbeid zouden kunnen helpen. De adressen der Commissie hebben ditmaal niet het resultaat gehad, als waarop redelyker wijze werd gehoopt, hoewel ons bekend is, dat het gemeentebestuur van Hulst, er bij de Re- geering op aangednongen heeft met een ge- deeltelijke slechting der wallen, te mogen aan- vangen. In dat verband eebbiedigt de Commissie gaarne, het beledd der gemeentebesturen, die zeker beter kunnen beoordeelen wat goed en nuttig is ter voorziening in de werkloosheid. Een verzoek om verlegging van den weg bij het Mauritsfort, is nog in behandeling. Anderzijds is het de Commissie gebleken, dat men niet stil zit, en het goede denkbeeld, dat, hulp te verleenen door eene dusdanige werkverruiming, verre de voorkeur verdient, boven eene steunuitkeering, al kan onder de gegeven omstandigheden, de steunverleening nog niet altijd worden gemist. Evenals het vorige jaar, werd voortdurend de aandacht gevestigd op emigratie. Voor zoover de Commissie bekend is, bleek de pro paganda die er voor gemaakt werd, niet ge- heel vruohtbaar te zijn. Onze Commissie trad begrijpelijker wijze niets anders dan raad- gevend op; omdat het de Commissie aan de noodige middelen ontbrak, daadwerkelijk op te bred en en finamcdeele hulp te verleenen voor. eventueele overtocht. Wij vestigen er even- wel de aandacht op, dat indien in een gemeen te personen zijn, die willan emigreeren naar Canada, daartoe hulp kan worden verleend. Dit jaar zijn er 25 personen naar Canada vertrokken. Gelijk door ons boven reeds is gememoreerd werd in Hulst tweemaal vergaderd. Dit ge- schiedde ter behandeling van de vraag, of er mogelykheid is door het bewerken van vlas, te komen tot werkverruiming. Besloten werd een adres te richten, tot de gemeenten Axel, Ter Neuzen, Westdorpe en Zaamslag. In veor- banid met deze adressen heeft onze Commissie een conferentie gehad te Axel, met vertegen- woordigers dier gemeente. Helaas, deze adressen hebben ons niet het gewenschte resultaat gebracht. Overeenkomstig het besluit der vergadering te Hulst, is een adres gericht tot de Regee- ring, om plannen te ontwerpen voor het indij- ken van een gedeelte van de Braakman. En hoewel ons bekend is, dat zulke groote werken niet terstond tot stand kunnen komen, toch zijn wy van oordeel er de aandacht op te moetem vestigen, en gevestigd houden. In de eerste plaats terwille van het groote aantal werklieden dat aan de arbeid kon wor den gezet, en in de tweede plaats, dat er te babouwen land beschikbaar komt, wat voort durend zyn vruchten voor de gemeenschap zal blijven afwerpen. De voorzitter en secretaris der Commissie hebben het genoegen gehad, een en andermaal te confereeren over eene noodzakelyke ver- betering van de weg bij de Roodesluis, ge meente Overslag. Wij hebben goede hoop, dat te zijner tijd de gewenschte verbetering zal worden verkregen. Het plaatselijk bestuur van Moerbeke, met aan het hoofd, haar eminenten voorzitter, de heer E. Lippens, zegde voorwaardelijk haar medewerking toe. Een aan de Regeering gezonden adres als zou er, volgens sohrijven, een belangrijk werk uit te voeren zijn te Koewaoht, waardoor de werkloozen daar ter plaatse voor geruimen tijd zouden zijn gebaat; werd in onze hand'en ge- steld am advies. Het dagelijksch bestuur onzer Commissie heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld, ten- einde de uitvoerbaarheid, ook met het oog op de kosteniberekening onder het oog te zien. Uit dit onderzoek bleek al spoedig, dat gemeJd werk niet uitvoerbaar bleek. De buitenge- woon hooge kosten, en d'e remtaibiliteit van dat werk bleken in de versbe verte de uitgaven niet te rechtvaardigen. Om eenigszins finan- cieel voordeel uit gemeld werk te kunnen trekken zou men ongeveer tot 1940 moeten wachten, omdat ook o.m. de jeugdige boom- planten eeirst omtrent dien tijd rijp, en voor verkoop geschikt zullen zijn. Op 28 December 1926 werd ten raadhuize te Ter Neuzen eene vergadering gehouden, waarin uitvoerig is behandeld de toestand in Zeeuwsch-Vlaanderen, in verband met de werk loosheid. O.m. werd in deze vergadering be handeld een voorstel van het gemeentebestuur van St. Jansteen inzake steunregeling voor de vlasindustne, en werd mede door den vertegen- woordiger van de Kamer van Koophamdel en Fabrieken in ons gewest, de toestand betref- fende de vlasindustrie toegelioht, en met cijfers aangetoond, waar de moeilijkheid moet worden gezocht. Door den vertegemwoordiger van de Regee ring werd een ernstig onderzoek toegezegd. In den loop der maand Februari 1927 heeft er een samenkomst plaats gehad met het ge meentebestuur van St. Jansteen. Deze samen komst had tot resultaat dat het gemeentebe stuur van gemelde plaats een overeenkomst tot stand bracht met de vlasfabrikanten, waar bij werklooze vlasarbeiders warden tewerk ge- steld. De uitvoering is goed gelukt, dooh wij zijn er een teleurstelling rijker door gewordeni, wijl op 1 Augustus 1927 nog niet bekend was of bij een soortgelijken arbeid, op steun van de Re geering kon worden gerekend. In verband met de vlaskwestie is er door onze Commissie op 29 April eene vergadering gehouden te Axel met vertegeniwoordigers van Regeering en werk 1 ieden-organ.isaties. In deze vergadering is besloten, d'at wii ons opnieuw zullen wenden tot de gemeentebesturen in het land van Axel, om met werkverruiming in de vlasindustrie de werkloozen te helpen. Bij hat afdrukken van dit verslag is ons nog niet bekend hoe het in het vervolg zal gaan met tewerkstelling van arbeiders uit den vreemde. Wij koesteren echter een gegronde hoop, dat, gezien het werk door het dagelijksch bestuur verricht, en de medewerking van autofiteiten toegezegd, alsmede ook met het voor dat doel nog een tnogelijk te houden, con ferentie, daariieen wordt geleid, dat een talrijk arbeidersieger voor de in het najaar plaats heibbende campagne zal worden gemobiliseerd. Onze Commissie beschikt niet over fondsen, nog heeft het eigen middelen, waaruit de on- vermijdelijk te maken kosten, kunnen worden betaald. Waar het een arbeid betreft in het P'ubliek belang, nemen wij de gapaste vrijmoe- digheid, de. raad uwer gemeente te vraigen, eene bijdrage ter betaling der gemaakte en nog te maken kosten, aan onze Commissie te verleenen. Slechts enkele gemeenten helbben het vorige jaar aan ons verzoek voldaan en gesteund met een bijdrage van f5. De gemeentebesturen die ons een bijdrage hebben toegekend, brengen wij gaarne onze dank. Wij vertrouwen, dat amderen dit goede voor- beeld zullen volgen. Het is tooh niet doenJijk voor de Commissie die het werk op zieh neemt, d'e kosten daarvoor uit eigen middelen te be- strijden. Het komt ons voor, dat een bijdrage van b.v. f 5 voor geen enkel gemeentebestuur, een be- zwaar kan zijn en daardoor medewerkt de ar beid dier „Commissie voor Werkverruiming" te bevorderen. Aanigenomen voor kennisgeving. i. Een missive van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 26 September 1927, waarbij wordt toegezonden een van het bewijs der Konink- lijke goedkeuring voorzien besluit van den ge- meenteraad-d.d. 28 April/16 Juni 1927 tot hef- fing en invordering eener rioolbelasting. Aangenomen voor kennisgeving. j. Proces-verbaal van de op 27 September 1927 ten kantore van den gemeente-ontvanger gehouden opneming der boeken en kas. Daar'bij is gebleken, dat in kas moest zyn: het batig slot der rekening over 1925, voor den gewonen dienst 20,788,92%, van den kapitaal- dienst voor zoover daarover niet is beschikt f 211,77%, het batig slot over het dienst jaar 1926 voor den gewonen dienst ad f 20,776,85%, dat van den kapitaaldienst ad f 2149,10, de in- komsten over den dienst 1927, tot op heden f 284.565,95, samen f 328.492,60% de uitgaven over den dienst 1927 hebben tot op heden be- dragen f 250.072,58%, zoodat in kas moest zijn 78.420,02, hetgeen overeenstemt met het totaal der in kas bevonden en hiervoren om- sohreven waarden. Aanigenomen voor kennisgeving. k. Een adres van T- L. L. Nolson, cargadoor en reeder, wonende te Parijis, kantoohhoudende te Ter Neuzen, die bezwaar maakt tegen een ten behoeve van den Staat geheven recht van spoorwegwaggons waarvoor gebruik gemaakt wordt van de door den Staat aangelegde spoor- lijnen voor aamsluiting van de kanaaihavens aan het spoorwegemplacement en in verband met een door hem aangenomen vervoer maat- regelen verzoeikt van dat recht te worden ont- heven of hem daarin van gemeentewege tege- moet te komen; Burgemeester en Wethouders stellen voor dit verzoek in hunne handen te stellen om be richt en raad. 1. Een schrijven van het lid van den raad H. J. Colsen, waarbij deze, ter behandeling bij de gemeentebegrooting aanibiedt een steunrege ling voor werkloozen in de gemeente Ter Neu zen, luid'ende als volgt: 1. Algemeene bepalingen. Art. 1. De onvrywillig geheel of gedeeltelyk werk looze arbeiders, wier werkloosheid niet het ge volg is van ouderdom, ziekte, invaliditeit, onwil om te werken, dronkenschap of dergelijke om standigheden, kunnen een wekelijksche onder- steuning in geld onitvangen: wanneer zij kostwinner in den zin van deze steunregeling zijn; wanneer zy ten minste 13 weken voor den datum hunner steuniaanvrage in het bevol- kingsregister der gemeente Ter Neuzen staan inigeschreven; wanneer zij werkelijk aan steun behoefte hebben, en met in achtname van het bepaalde in de''navolgende artikeien. Art. 2. Eendg recht op eenige ondersteuning kan niemand aan deze steunregeling ontleenen. Art. 3. Deze steunregeling treedt elk jaar in wer- king op den eersten November en eindigt op den laatsten dag der maand Maart van het daarop volgende jaar. Burgemeester en wethouders kunnen, de Comimissie geboord, indien zy dit bij eene meer algemeene werkloosheid wenschelijk achten, het begin en het einde van dozen termijn van steun met ten hoogste 1 maand verlengen. Art. 4. De personen, die ingevolge art. 1 voor steun in aanmerking komen, kunnen slechts geduren- de een bepaald aantal weken, ten hoogste een bepaald bedrag steun trekken. Voor deze regeling van dien termijn van trekking, de he rekening en de vaststelling van maximumbedrag van steun worden zij ver- d'eelcl, naar gelang zij gieorganiseerd of onge- orgainiseerd zyn, in twee klassen: a. Georganiseerden, reglementair nog niet reohtheb'benden uitgetrokk'enen of dubbel uit- getrokkenen; b. ongeorganiseerden. Art. 5. Onder arbeiders worden in deze steumrege- linig verstaan werknemers, die uitsluitemd in dienst van anderen een loon toereikend om hun gezin te onderhouden, hebben verdiend, ge- durende den tijd, voorafgaande aan den ter- mijn van steun. Hierdoor zijn van deze steunregeling uitge- sloten, al d egenen: a. die voor zich zelf werk van eenige be teekenis hebben uitgevoerd of uitvoeren; b. die, den tijd voorafgaande aan den ter mijn van steun nagenoeg voortdurend werk- loos waren; c. die niettegenisitaande hun werk, niet vol- doende in het onderhoud van het gezin, waar- toe zij behoorend konden voorzien, en van het Burgerlijk Armbestuur of een liefdadiige in stalling onderstand in welken vorm ook, ge- noten of genieten. Art. 6. Als kostwinners worden alleen zij beschouwd, die dbor hun loon geheel of bijna geheel voor zien in het onderhoud van het gezin, waartoe zij behooren. Art. 7. Slechts een lid van elk gezin wordt in deze steunregeling als kostwinner beschouwd. Kostgangers worden niet als behooremde tot een gezin gerekend, evemmin. als op zich zelf staande personen, ieder voor zich of gezament- lijk als een gezin, worden aangeimerkit. 2. De steunaanvrager en aanvrage. Art. 8. Hij, die ingeivolge deze steunregeling meent voor steun in aanmerking te kunnen komen, meldt zich aan bij een door burgemeester en wethouders aan te wijzen persoon en verstrekt daar alle inliohtingen, welke voor de juiste be- oordeeling der steunaanvrage en voor de be- rekemng en vaststelling van het steunbedrag noodig zijn. Art. 9. Voor georganiseerden kan, in afwijking van het voorgaande artikel, door het bestuur der betrokken vereeniging aan de hier na te noe- men Commissie een rapport voor accoord ge- teekend worden ingediemd, houdende alle ge- gevens, welke voor de beoordeeling of en in welke mate ondersteuning noodzakelijk is on- misbaar zyn. Deze rapporten worden kosteloos verstrekt op de gemeente-secreitarie. Art. 10. De ondersteunide is verplicht onmiddellyk mededeeling te doen aan den persoon, bedoeld in artikel 8, van elke verandering of omstan- digheid in het gezin, waartoe hij behoort of in de gezinisinikamsten, voor zoover die van in vloed kunnen zijn op het vastgesteld of vast te stellen steunbedrag. Art. 11. Voor georganiseerden kunnen de in het voor- gaand artikel bedoelde veranderingen of om standigheden worden medegedeeld aan de Com missie op de wijze als in art. 9 is voorve- sckreven. 3. De Commissie die het steunbedrag vaststelt. Art. 12. Een plaatselijke Commissie oordeelt of en in welke mate ondersteuning noodzakelijk is. Voor het berekemen en vaststellen van het steunbedrag wordt door haar nauwlettend met tien toestand van het betrokken gezin rekening gehouden, terwijl daarbij de na te noemen be- dragen van steun gel den als maximum steun- bedragen. De bepalingen dezer steunregeling worden door haar, met de grootste nauwgezetheid toe- gepast, bij onzekenheid omtrent de bedoeling '-oePassbig beslissen burgemeester en wethouders. Art. 13. De in het vorig lid bedoelde Commissie is zoo mogelyk dezelfde als de Commissie van loezicht op het cor respond ents chap der Ar- beidsbenuddeling; anders wordt zij door den 0p. dezelf<i,e wiJ'ze in gelijke samen- stellmg benoemd of aangevuld. De persoon, bedoeld in art. 8, die als regel tevens correspondent der ArbeidsbemiddeW zal zyn, is geen lid der Commissie, maar woont ftare vengaderingen als secretaris bij. i) beeft daarin slechts raadgevende stem. Art. 14. Pe Commissie vergadert ten minste 2 maal s jaars, eenmaal voor en eenmaal na den len Januari van elken termijn van steun, verder zoo dikwyls als de voorzitter het noodig oor deelt of minsten.s 2 leden schriftelijk dat ver- langen aan den voorzitter kenbaar maken. Art. 15. De leden der Commissie teekenen voor hum- ne vergaderinigen een presentielij.sit. De Commissie vergadert niet, tenzij tenmin- ste 3 leden aanwezig zijn, evenmin bij afwezig- heid van den voorzitter of den secretaris Wanneer geen voldoend aantal leden of niet de vegeischte personen ter vergadering zijn opgekomen, roept de voorzitter binnen 2 maal 34 uren een nieuwe vergadering bij een. Wanneer ook dan het vereischte aantal leden of de vereischite personen niet aanwezig zijn HOT vergadering gelddge besluiten, maar onderwerpt die aan de goedkeuring van bur°-e- meester en wethouders. Zij kiest dan zoo noo- ze 6011 voorzitter of een secretaris. Art. 16. vergadering besluit bij meerderheid van stemmen, wanneer de stemmen staken beslist de stem van den voorzitter. Art. 17. De voorzitter heeft de leiffing der vergade- rmg. De secretaris houdt de notulen, die den korten mhoud van het besprokene en de vast- gestelde steunbedragen voor de verschillende personen bevatten. Aan het begin der verga dering moeten de notulen, na gelezen of ter inzage geleigid te zijn, door de vergadering wor- den goedigekeurd en door den voorzitter en secretaris gewaarmerkt. Art. 18. Voor hetgeen bij deze artikeien wat betreft het verloop der vergadering niet is voorzien beslist de vergadering. Art. 19. Voor de juiste toepassing der steunregeling binnen, de daarin bepaalde gremzen zijn de commissieleden verantwoordelijk. Zij zijn hoofdelijk aansprakelijk voor den onrechtmatig vastgesteld steunbedrag, hetwelk tengevolge van Ixin besluit is uitgekeerd, belhalve wanneer leimand kan bewijzen, dat hij tot het nemen werkteen derlg'elijk besluit ni0t heeft medege- 4. Termijn van trekking, de berekening en vaststelling van het steunbedrag. Art. 20. De termijn van trekking, als bedoeld in art. 4, is voor georganiseerden ten hoogste 8 weken, evenwel met dien verstande dat zij hun laatste 4 weken niet kunnen genieten voor den len Januari van denzelfden termijn van steun en niet voor dat zij uit hun werkloozenkas zijn uitgetrokker,. Art. 21. De termyn van trekking van ongeo^aniseer- j den is ten hoogste 4 weken, evenwel %et dien j verstande, dat geen ondersteuning wordt ver- j strekt, dan nadat zij in den zelfden termijn j van steun gedurende 4 weken, te rekenen van den dag van aanmelding bij den correspondent der Arbeidisbemiddeling staan ingeschreven. Art. 22. Het maxiimumbedrag van steun is: a. voor georganiseerden f 7,50 per week; b. voor ongeorganiseerden 5 per week. Beide klassen kunnen boven deze maximum bedragen nog als kindertoeslag ontvangen voor ieder kind f 0,75 tot een maximumtoeslag van 3. Art. 23. Voor de berekening van het steunbedrag gelden bovendien nog de volgende beperkin- gen: a. voor beide klassen: dat het steunbedrag nooit meer mag bedra gen, dan 65 van het gemidideld loon, dat zij bij 48urige werkweek in het bedrijf, waartoe zij behooren, zouden kunnen verdienen. b. voor de georganiseerden: dat het steunbedrag nooit grooter mag zijn, dan hiet uitkeeringsbedrag, dat zij per week uit hun werkloozenkos ontvangen. c. voor de ongeorganiseerden: dat het steunbedrag f2,50 per week minder moet bedragen dan het uitkeeringsbedrag per week, dat zij indien zij georganiseerd waren uit de werkloozenkas, die voor hen zou gelden, zouden genieten. Art. 24. Nadat volgens bovensteamde nonnen het steunbedrag door de Comimissie bedoeld in art. 12 is berekend, mag dit niet worden vastge steld, dan nadat 1/3 van de zuivere inkomsten, zoowel van den steunaanvrager als van de leden van zijn gezin, is in mind'ering gebracht. Tot die zuivere inkomsten wordt met uit- sluiting van al het andere niet gerekend het bedrag van werkgeversaijde uitgekeerd tot verhooging van den steun, tot een maximum van 15 van het door de Comimissie bereken- de steunbedrag. 5. De controle. Art 25. De ondersteunde ingevolge deze steunrege ling is verplicht zioh dagelijks bij den corres pondent der Arbeidsbmiddeling aan te melden ter teekening van een controlestaat. Art. 26. De correspondent der Arbeidslbemiddeling moet wekelijks aan den in art. 8 bedoeld en persoon een controlelijst inleveren, ingevuld volgens de aanwijzingen van dien persoon en voorzien van de handteekening der gesteun- den, ten beiwijze, dat zij zich elken dag van werkloosheid hebben aangemeld, welke staat tevens moet dienen als kwitantiestaat. Art. 27. De formulieren der controlelijsten worden kosteloos ter gemeembe-secretarie verstrekt. 6. Uitkeering van het vastgestelde steunbedrag. Art. 28. De vastgestelde steunbedragen worden aan de ondersteunden wekelijks uitgekeerd door den persoon, bedoeld in art. 8 op den tijd, de plaats en wijze door burgemeester en wethou ders te bepalen. Art. 29. De persoon, die ingevolge d'eze verordening voor steun in aanmerking zou kunnen komen, ontvangt geen uitkeering of houdt ommiddellijk op die te onitvangen gedurende den geheelen termijn van steun. 1°. wanneer hij zich werkloos in de ge meente is komen vestigen; 2L wanneer hij werk weigert, waarvoor hij lichlmelijk geschifot is en waarvoor hem een beihoorlijk loon wordt aangeboden; 3°. wanneer hij door eigen scihuld, tenzij door bloote opzegging, zijnerzijds en zonder geldelijke schuld. het lidmaatschap zijner werkloozenkas verliest; 4°. wanneer hij opzettclijk verkeerde of onvollediige inliohtingen verstrekt, waardoor hy art. 8 en 10 dezer regeling niet nakomt; 5°. wanneer hij verzuiimt zich dagelijks by den correspondent der Aibeidsbemiddeling aan te melden of malaat zorg te dragen, dat hij als wenkzoekende ingeschreven is en blijft. 6 wanneer hij het teekenen van den zoo- genaamden controlestaat verzuimt; 7°. wanneer hy weigert den daartoe ge- machtigden persoon of personen in zijne wo- ning te ontvangen; 8°. wanneer hij zich niet onderwerpt aan de vastgestelde maatregelen van controle; 9°. wanneer hij door openbare dronken schap of anderszins het vermoeden wekt, dat hij den steun of zijn geld misbruikt of heeft misbruikt; 10°. wanneer hij op ongepaste wijze tegen over dien Correspondent der Arbeidslbemidde ling, een lid der comimissie, of een- ambtenaar, die zijn steunbedrag uitkeert, zijn ontevreden- heid toont over het toegekende bedrag. 7. Het tijdstip van in werkingtreding dezer steunregeling. Art. 30. Deze steunregeling treedt in werking op den lsten November 1927, of zooveel vroeger als burgemeester en wethouders, ingevolge art 3 zullen besluiten, op welk tydstip alle andere steunregelingen voor werkloozen in de gemeen te Ter Neuzen komen te vervallen. Burgemeester en wethouders stellen voor dit voorstel in hunne handen te stellen om be rioht en raad. De heer COLSEN heeft daartegen natuur- lyk geen bezwaar, doch hij zou toch thans de vraag willen stellen of de raad geneigd is zich m principe over dat voorstel uit te spreken. De VOORZITTER: De bedoeling is dus, dat de raad zich in principe zou uitspreken of hij wenscht dat de ondersteuning van de werk- loozen zal geschieden door het burgerlijk arm bestuur of daar buiten. De heer COLSEN antwoordt bevestigend. De heer HAMELINK gel'ooft dat hetgeen de heer Colsen thans vraagt, niet de meest juiste weg is om deze kwestie te behandelen. indien het op een stemming zou aankomen zal het voorstel door spreker en zijn fractie wor den- gesteund, maar hij meent niet dat de zaak thans reeds rijp is voor een prdnc jpiecle oeslis- sing en voorziet dat men vermoedelijk geen zuivere uitspraak zou krijgen. Hij zou liet daarom beter achten de behandeling uii't te stellen tot by de beg-rooting, aangezieu er toch ook financieele ge-volgen aan verbonden zijn. Hy gelooft, dat het van groot belang is, dat deze zaak eerst eens in de afdeelingen kan besproken worden. Aangeaien zoowel de voor- en tegenstanders zich niet op een behandeling hebben geprepareerd, meent hij in het belang van het voorstel zelf den heer Colsen in over weging te moeten geven. zijn verzoek in, te trekken en de behandeling den gewonen weg te laten volgen. De heer SCHEELE verklaart anders, dat muien de heer Colsen een beslissing wenscht' ny er volstrekt geen bezwaar tegen heeft het voorstel thans te behandelen, hij wil dan lat verzoek wel steunen. Er zal bij de begrooting zooveel te doen zijn. Wat de bemerking van den heer Hamelink betreft, dat de financien er ook mede gemoeid zijn, kan hy niet inzien

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 5