Gevatte Koude LANDBOUWBERICHTEN. 8 F 0 I. 6EMEN8DE BER1CHTEN. 1NGEZUNDEN MEDEDEEHN GEN en Rireumatische Pijnen verdrijft men spoedig door de genezende Mijnhardt's Sanapirin-tabletten (Weltig besc.hermd tegen vervalsching). Bij Apoth. en Drog. Buisje 75, 40 en 25 ct. Ls. van Waesb'erq,he- J ansisens, hand,el in wijnen en gedistilleerid, te Hulisit, die de rij opent. De firm a heeft ihderbij ver- moedelijik'overwogien, idat het practiscih is, met het oog op de nalkenidie feestdagen reeds vroeg de herinnering aan haar en hare producten levend'iq te houden. Even practiisc'h als dait den.kbeeld, is ook hare kalemd'er. Eenvouldig dodh uit typrogra- fisch oogipunt net en duidelij'k uitge- voerd, bieden de vakjeis waarin de cijfers die d'en datum aangeven nog een mooie ru.mte voor het maken van notiities. Be- grijpielijk, dat deze reeds vele jaren ver- sprejde kalender bij velen voor kanitoor of hulislkamer een welkome gast is. DE VOORGENOMEN ZEEUWSCH-VLAAMSCHE WAT ERLEIIDIN G EEN VOLKSRAMP. Wij ontvimgen een brochure met boven- staanden, titei van de hand van den heer Van Dalsuim te Hulst, waarin hij breed- viccnig uiteenzet waarorn de voorgenomen Waterleiding voor Zeeuwsch-Vlaanderen een Volksramip is. Blijkens een onderschrift geeft sdhrijver aan een1 ieder het reciht in de maand October van dit jaar voor eiigen rekeniing zooveel exemplaren te laten overdrukken als men wil. AUTO-BOTSING. Te Hulst onitsbond Maandag in de Kor- te Nieuwsitraat een autobotsing, die geluk- Ikig goad afiiep, maar ernstiigle gevolgen had kunnen hebben. Een voorlbijgaiande jongen geraakte nl. tusschen een ihuiis en een d'er auto's be- klemd, zoodat hij naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Bij onderzoek bleek er echter geen glevaar te bestaan. (Ax. Grt.) MOTOR TEGEN AUTO GEBOTST. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur wilde Ide lamdlbouwer lz. du Bois, wonende te Breskens met zijn motorrijWiiel ter hoogte van den Kruisdijk te Groede op den rijks- straatweg, twee aaneemgekoppelde voer- tu'igien die voor hem uiitreden, voorbij rijden, doch had vermoedelijk ndet gezien, dat in teigenovergestelde riclhting een auto nalderde. Op helt moment, dat Du Bois vanachter de voertuigen links1 wilde pas- seeren werd hij door die auto gegrepen, waarbij hij zijn linkerlbeen brak en zijn aangezicht deerlijk werd gehavend. Nadat hij met de veirbandmaddelen uit de ver- bandtrommel van de afdeeling Groede Groenje Kruis voorloopig was verbonden werd hij op advies van den dokter naar het gasthuiis te Oostburg overgebracht. De politic stelt een onlderzoek in naar de oorzaak van het gebeurde. (M. Ct.) VEREENIGING TOT CHRISTEL. VERZORGING VAN KR AN KZIN NI GEN IN ZEELAND. Blijkens het 23e jaarverslag van de Vereenigiing tot Christ, verzorging van krarikzinnigen in Zeeland vermmderde het aantai leden met 87. Het petal ver- spreide leden buiten de provincde Zeeland bedraagt 62. Het aantai corporaties daal- Ide van 52 op 40. In dienst waren totaal 52 verplegers en 102 verpleegsters. Genezen ontslagen werden 24 mannen en 42 vrouwen. Het aantai verpleegidagien voor mannen was 113.163 en voor vrouwen 128.190. Het verpleeggeld werd voor het ver- slagjaar verminderd van f 800 tot f 820. De wdnst- en verliesrekening geeft een batig saldo van 14.716,35V Aan con- tributies, giften en collecten kwam in een totaal bed rag van f 6133,75 ]/2. DE BERSTE ZEEUWSCHE LEG W iEIDSTRI JD Op het terrein van het hoenderpark van den heer M. J. Rottier tt Vlissingien is Zaterdagmiiidldag d'e eerste Zeeuwsche legwedstrijid, uitgaande van de V. P. Z. geopenid. Dit geschiedde in tegenwoordigheid van meendere leden en genooldigden door den heer C. A. van Woelderen, burge- meester van Vlisstingen, 'die dlaarbij op het groote economische nut van zulk een legwedstrijid wees. Verder werd het woord gevoerd door den heer Van Asperen Vervenne, Rijks- pluimveeconsulent, Ir. Siebeniga, secretaris der Z. L. M., den heer Rottier zelf, terwijl het geheel onder hiding stand van den heer j. M. Slegt, secretaris der V. P. Z. In totaal zijn voor den tijd van een jaar 14 toomen, ieder van 7 ki.ppen h.ier- onder gebracht, en wel 11 witte leghorns, 2 Rhode Island Reds en 1 koekoekleg- horn. Er zijn ingezonden 2 toomen uit Wal- cheren; 4 uit Noord- en Zuid-Beveland; 4 uit Tholen en 4 uit Zeeuwsdh-Vlaande- ren, de laatste van de heeren Iz. A. Chij- sels en P. de Biruijn, beide te Oostburg; G. Haartise, Waterlandkerkje en G. Ver- wilglhen te Hulst. PHILIPPINE. Naar we vernemen is op de te Utrecht gelhouden grooten internationalen brood en bescihuitwedstrijd, waarvan reeds on langs door ons melding is gemaakt, in de afdeeling besdhuit, bekroond met de bronzen plaquette, klasse A de heer E. E. ide Mul, bakker, alhier. HENGSTDIJK. Te Hengstdijk is een comm'iss'ie ge- vormid ter viering van het zeldzaime feat dat een inwoonster dier gemeente, name- lijk mej. wed. Asselman op Dinsdag 1 November den leeftijd van 105 jaar be- reikt. RECHTSZAKEN. Politierechter Middelburg. Zitting van 18 October 1927. De volgende zaken werden beihandeld: P. D., oud 55 j.' ihuisvrouw van P. F. M., zonder beroep te Sluiskil, werd be- klaagid, dat zij op 25 Juli 1927 den keur- meester van den Keuringsdienst van Waren, die melk kwam bemonsteren, iheefit beleedligd. Eiisch f 25 boete of 25 dagien hecht. Uitspraak f 25 boete of 25 dagen hecht. E. L. v. N., oud 18 j„ arbeider te Moer- oeke (B.), werd verdacht, dat hij op 30 Aug. j.l., te Koewacht, toen hij daar in den avond een rijwiiel zonder licht bereed, niet heeft voldaan aan de vordering van den miarechaussee De Meijer, om halt te ihouden, maar hard is doorgereden. Eisc'h f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak f 15 boete of 15 dagen hecht. L. v. F., oud 19 j., dijkwerker te Zaam- slag, wend beklaagd, dat hij op 10 Sept. j.l. te Ter Neuzen, toen hij aldaar in den avond een rijwiel zonder liclht bereed, niet heeft voldaan aan de vordering van den agent van poliitie Hage om halt te Lou den, maar hard is doorgereden. Biscih f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak f 15 boete of 15 dagen hecht. C. v. id. W., oud 23 j., werkman te Zaamslag, werd verdacht, dat hij op den 10 Sept. j.l. te Ter Neuzen, tegenover den agent van politic Hage eenzeilfde ovex- treding heeft beg aan. Bisch f 15 boete of 15 dag'en hecht. Uitspraak f 15 boete of 15 dagen hech't. J. v. W., oud 21 j., werkman te Sinit Jansteen, werd beklaagd, dat hij op 22 Aug. 1927 te Sint Jansteen opzettelijk de kommiiezen Rijckborst en Leendertse, die aldaar belast waren met de controle van de naleving der Rijwiielbeiastingwet, heeft beleedigd. Eisch f 15 boete of 15 dagen 'hecht. Uitspraak f 15 boete of 15 dagen hecht. M. P. R., oud 54 j., huisvrouw van P. H. J. d. G., zonder beroep te Sas van Gent, werd beklaagd, dat zij op 5 Sept. 1927 te Sas van Gent J. T. L. Noijus heeft beleediigd. Edsch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak f 15 boete of 15 dagen hecht. P. A. P., oud 24 j„ landbouwersknecht te Breskens, werd verdacht, dat hij op 7 Sept. 1927 te Breskens opzetitelijk Louise Diericks heeft beleedigd. Eisch f 10 iboete of 10 dagen heciht. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen hecht. P. O. K., oud 24 j., werkman te Sas van Gent, werd beklaagd, dat hij op 5 Sept. 1927 te Sas van Gent Alice Vermandel heeft geslagen. Biscih /10 boete of 10 daglen hecht. Uitspraak f 5 boete of 5 dagen hecht. P. O. K., als voren, werd beklaagd, dat hij op 5 Sept. 1927 te Sas van Gent Mau rice Vermandel heeft geslagen. Eisch f 5 boete of 5 dagen hecht. Uitspraak f 5 boete of 5 dagen hecht. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Naar ,,De Courant' van de zijlde der verdediging in de Culemborgscihe moord- zaak verneemt, zal de verdere behande- ling dezer zaak voor het Gerechtshof te Ar'nlhem vermoedelijk eerst einde Decem ber a.s. plaaits hebben. Aan de justitie zijn thans belangrijke gegevens verstrekt, welke er op zouden wijzen, dat anderen dan de thans ver- diach'ten de daders, altlhans medeplichtagen zouden zijn. EEN FRIESCHE KOE VERKOCHT VOOR f 7200. De Daily Telegraph" meldt, dat de jonge Engelsclh-Friesdhe koe Hamels Froukjes Liefje bij een veeverkooping idoor den heer E. Eurness te Bunting ford voor f 7200 werd verkodhit aan de heeren Rees Mogg, Clifford Manor, te Stratford on Avon. VOETBAL. Zeeuwsche Voetbalbond. l e Klasse B. Uitslagen van Zondag. AxelDe Zeeuwen 62 ClingeVhssingen III 130 O O 0 3 v.-t. 3 ■o doelp. to Axel Breskens Clinge Terneuzen 11 De Zeeuwen Vlissingen III 3 1 3 VROEDE VADEREN. Vrijdagavonld vergaderde de gemeente raad van 's Gravenpolder. Als het voorstel van B. en W. ter tafel komt om het genoimen besluit tot Zon dag ssluiting der herbergen, in te trekken, komt de heer Joziasse in't vuur. Hij noemt dit: bevorderen, van 't kroegloopen en ontheiliging van den Zondag. De her- vorrnde leden moesten dit inziien, waarop lie heer Kousemaker droogweg oomerkt, da,t in de hervormde kerk tenmiinste op Zondag nog nooit gevochten werd. Na heftdge discussie wordt besloten de her bergen des Zondags open te doen zijn, te meer, waar op die dagen in 's Gravenpol (der nooit iets onbehoorlijks geibeurt. Als de pas beeeidigde heer Lokerse re leveert, dat d'e heeren Vorhulst, Joziiasse en van Liere hem zooeven niet feliciteer- den zooals de anderen deden, roept de heer Jozdasse: „een liberaal en een room sdhe kan ik niet feliciteeren". Nadat een wijziging in het reglement van oxde was aan gen omen, sloot die voor- zditter deze vrij rumoerige raadszitting. ERNSTIG ONGELUK ONDER WASSENAAR. Zaterdagmiddag heeft vlak bij de bui- tenplaats Zuiidwijk, tusschen den Deyl en de Haagsdhe Schouw, ond'er de gemeente Wassenaar, een botsiing plaats geihad tusschen den luxe-auto van den heer Van D. in, Den Haag en de motorfiets van Prof. Mr. C. M. A. R. van Roy, den be- keniden Vlaamschen activi'St, die compag- non was van Mr. P. E. Brief, advocaat en procureur te Leiden. Hij woomde in de Juliana van Stolberglaan in Den Haag en read gewoonlijk na siuitinig van het kan- toor op zijn. motorfiets naar 'huis. Zaterdagmiddag wilde hij dicht bij de Vlaaldriflt een auto, die voor hem uitreed, voorbijrijlden; hij merkte niet op, dat van den kant van Den Haag een ander;; auto nalderde, en de autabestuurder schijnt evienmin de motorfiets tijdlig te hebben gezien, Bij de botsing sloeg door het sberke remmen van den, chauffeur de auto om; de motorfiets en haar bestuurder raakten daaronder. Ln den auto zaten de Chauffeur en een heier. De auto werd zoo goeid als geheel verniield, mda.r de chauffeur kreeg geen, en de imizittende heer slec'hts lichtte ver- wonidingen. Mr. Van Roy kreeg een dubbele been- breuk en vermoedelijk "n herschensc'hud- d'inig. Nadat hij te Wassenaar voorloo pig was verbonden, werd hij per zieken- auito naar het ziekenhuis aan den Zuidwal in Den Haag vervoerid, waar hij Zondag- morgen vroeg is overleden. De chauffeur is te Wassenaar in ver- hoor genomen en daarna naar Den Haag overgiebracht. De justitie te 's Gravenhage achtte sectie op het lijk noodig. Prof. Van, Roy was een der bekendste acbivisten uit de oorlogsjaren, Voor den oorlog was hij advocaat van de stad Gent en tijdens de Duiteche bezetting van Vlaanderen hoogleeraar in de Encyclo- paedie van het recht en het handelsrecht aan de Nederlanidsdhe universiteit te Gent. Hij werd ook benoemd tot lid van den Raaid van Vlaanlderen, het centrale regeeringsinstituut van Vlaanderen tij dens de oorlogsjaren. Na den wapenstilstand moest prof. Van Roy, gielijk meer arnderen, Belgiie verlaten en week hij uit naar Nederlamd. Door den Belgischen redhter werid hij ter dood veroordeeld. Mr. Van Roy vestigide zidh in Den Haag en promoveerdie na korten tijd aan de Utrechtsche universiteit tot doctor in de recihten op een proefisohrift: ,,de rec'htsgronid van ide Veruederlandsching der universiteit te Gent Hij associeerde zich toen met het Eerste Kamerliid, Mr. Briet, advocaat te Leiden. Korten tijd nia zijn vlucht naar ons land werd hij door de Belgiische justitie be- schuldigd van diefstal van het dossier, hetwelk hij als advocaat van de stad Gent onder zich had. De Belgiscihe regeering vroeg deswege zijn udtlevering. Prof. Van Roy werd' giearresteerd, maar later weer op vrije voeten gesteld, toen d'e Nelderlandsche redhter de kwestie onderzocht had en de aanwijzingen van zijn sdhuld onvoldoende adhtte. Zijn uit- levering werd geweigerd. Prof. Van Roy was onider-voor.zitter van de Vlaamsch-Hollanidsche Vereenii- ging ,,Hou emde Txou" te 's Gravenhage en bestuurslild van het Verbonid van Vlaamsch-Hollandsche Vereenigiingen. Prof. Van Roy stonid indertijd ook hoog aangeschreven als internationaal race- roeier. O.a. heeft hij in de Gentsche ploeg met succes deelnrenomen aan de Heniey-wed&trijden van 1910 en is hij ook in Frankrijk en Italie uitgekomen. DE SNELLE ELECTRISCHE TREIN. Te Delft is Zondagavond omstreeks elf uur de 26jarige werkman J. Sandifort uit Rotteijdam, toen hij op het station op een lien beweging zijnden electrisdhen train wilde sipringen, er onder geraakt en ver- morseld. De man is gdhuwd en vader van een kind. HET SPOORWEGONGELUK BIJ RIJSWIJK. Naar de Haagsche Crt. verneemt, is de toestand van de beide zwaarstngewonden bij het spoorWagongeluk van Zaterdag- nacbt jl. namelijk de bestuurder D. de Gast en ide militaiir C. Blexitoon op het oogienlblik bevrediiiglend. De woniden aan het gezich.t van den iheer W. Dreese, bibliotihecaris van de co-Opera-tie, zijn van vrij emstigen aard, terwijl di't slachtoffer veel bloedverlies ge- lad'en heeft. Er bestaat edhter geen ge- vaar. OP HEETERDAAD BETRAPT. Zaitexdag is in de Grand Bazar Fran- ^ais te Rotterdam het huisgezin S., vader, moeder en een 9jar.g dochtertjc van het Wolvenpud op heeteirdaad betrapt toen het een winkeldiefstal pleegde. Reeds langen tijd had men verdenking op deze menschen. Een bediende hald speciale opdradht gekregen het drietal in het oog te houiden. Zaterdagavond bemerkte deze, dat de man iets wegnam en het aan de vrouw gaf, die het op haar heart aan het kind giaf. Helt kinld verborg het onder haar cape. De bediende hiield den man en de vrouw aan,. Het kind vludhtte den win- kel uit, onmiiiddellijk gevolgd door den bedien|de, die het edhtpaar aan inmiddels toegesnelde collegia's had overgeleverd. Hij haalde bet meisje op de Kipstraat in en braclht haar naar den winkel terug. Zij ihad onder haar cape een actetasoh, die gevuld was met vulpenhouders, pantof fels en andere voorwerpen. Het echtpaar dat reeds anderhalf a twee jaar geregeld op Zaterdagen en iDinsldagen in de Fransche Bazar dief stiallen moet hebben gepleegd is in be waring gesteld. Bij huiszoeking is een voorraaid geistolen voorwerpen gevomden EEN MISDAAD OPGELOST. In den naciht van 8 tot 9 Februari jl. werd te Esbeek bij Tillburg vrouw De KortVan Laarhoven op haar bed dood- geisdhoten. De kogel was van budten af door een raam in de wontag gedrongen. Als verldacihit van dezen moord werd des- tijld's gezodht Sjefke Geeirts, een Belg, wo nende te Esbeek, die simdsdien spoiorloos verdwenen was. Meermalen gingen er gerudhten, dat G. den laatsten tijd hier en daar gezien was. Onlangs nog vertelde men, dat iemand hem in Canada ontmoet had'. Thans is echter aan alien twijfel een einde gemaakt, dooridat bij een klopjacht iln de bossdhen der Heide-Miaatschappij het lijk werd gevonden, dat pertinent als zijude ide persoon van genoemden Geerts heikenid is. Een jacihtigeweer, dat even- eens als zijn eigendom herkend is, lag naast hem. Het lijk verkeerde in verre- gaaniden staat van ontbinding; het 'is door de politic in beslag geniomen. ERNSTIGE VECHTPARTIJEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben te Rotterldam eenige ernstige vec'htpartijen tusschen poliitie en publfek plaats gehad. Ongeveer 2 uur zetten een paar herrdemakers de Zwaanlhals in rep en roar. Welidra was men in een alge- meen gevedht met de politic en de twee surveilleerende agenten werden danig mishandeld. Ze wi.sten eenige sidhoten in de lucht te loissen ter vreesaanjaging en eerst toen asisistentie was gekomen, kon d'e orde heristelld worden. De twee agen ten moesten buiten dienst gesteld worden. J. B. en de vrouw P. Q. werden gearres- teerd en in verzekeride bewaring gesteld. Oip hetzelfde uur passeerde op het Kruliisiplein een auto, waarin 12 zeer veel rumoermakende en sohreeuwende mannen zaten. Een ervan werd in arrest gesteld, d'oelh toen hij een tijdje later weer werd vrij gelaten, kreieg de agent J. H., die hem uitliiat, een slag op het gelaat door den 20-ijarigen L. K., welke zijn kornuit had opgewadht, met het gevolg, dat het neus- been, op drie plaatsen brak. Hij werd later gearresteerd en in verzekeride bewaring gesteld. EEN DRAMA BIJ WINTERSWIJK. Moord en zelfmoord 1 Dinsdlagimiidldag zijn in een boschje, in de nabijheiid van de ^emeente Winters- wij,k de lijken glevon-den van een man en een vrouw, waarscihijnlijk Diuiitschers. Een idoor 'de -olitie ingest slid onderzoek ver- moedt, dat ide man eerst de vrouw heeft docidgescihoten en daarna zichzelf van het levert heeft beroofd. De revolver werd in de haniden van den man gievonden. De lijken zijn naar het lijikenhuisje van de algemeene bei"raafplaatis overgebracht. Nad'ere bijzo'nidefheden ontbreiken nog. De politie stelt een verder onderzoek in. INSPECTEUR PAUL. Inspecteur Paul, dile bij de aclhtervol- ging van een tweetal inbrekers door re- volverscihoten levensgevaarlijk in de borst werd verwonid', heeft Diinsidag het Roode Kruiis-Z'iekenlhuiiis verlaten. Hij zal tihuis nog geruimen tijd rust moeten nemen. iDe belhandelenide geneesheer was van meeniing, dat de toestanid van den patient thans van dilen aard was, dat het vervoer hem niet zou scihaden. En zoo verliet de iheer Paul Dinsdlagodhtend om 11 uur per auto het ziekenhuis, waar hij gedurenide eenige weken verpleegd is. Er was voor gezorgid, dat de ontvangst itlhuiis geheel in famiilie'kring plaats had', zoodat niemand van het politiekorps aan- rweziig was, dit in veriband met het fieit, dat de heer Paul nog zwak is en zeer voor- zichtig moet zijn. Tooh heeft het poliitie-korps gemeenid' zijn tihiuiskomst niet onopgemerkt te moe ten laten voorbijgaan. Men haid reeds lang het plan geihad om den algemeen ge- iziienen inspecteur hij zijn thuiskomist een blijlk van sympathie aan te bieden. Men ihad' onderlinig overleg gepleegd en het ge volg hiervan was, dat de heer Paul Dins- idagoclhtend in zijn woning zag staan: een sdhrij.fbureau met toebehooren en een bureau-istoel elen gieschenk van het Haag sche politie-korps. Tot dit gescihenk heeft het geheele korps zonder uitzondering, van iden bur- gerneester en den hoofdcommiissaris af tot de werkvrouwen op het hoofdhureau toe, bijgedragen. HET DRAMA AAN HET B EZUI DEN H O UT Mr. D. J. I. v. d. Oever, heeft naar de ,,Reslb." verneemt, namens mevrouw de weduwe G.-Z. een rekest inglediend bij Ide Arrondissements-iRechflbank te Den Haag om een scihadevergoeddng van f 2500. Zooals men weet, heeft mevrouw G. in de miaand April van dit jaar een fiental dagen in het Huis van Bewaring doorgebracht als verdacht van den moord op imevr. Wilk, (het drama aan het Be- izuidenhout)waardoor zij niiet alleen mo reele, maar ook groote financieele schade geleden heeft en nog lijdt. GO'ED AFGELOOPEN. Giistermoirgen, even voor half acht, reiden in de Fredeirik Hendrikstraat te Amsterdam twee tramtreinen van lijn 13 aan, die een uit de richting Bilderdijk sferaat, de anider uit ;dde van ihet Fred'erik Hendrikp 1 antsoenTer ihoogte van de derde Hugo de Grootstraaf, toen de af- stanid tusschen de motorwagens slechts gening was, trac'htte een 15-jarigle fiets- rijlder tusschen d'e wagens door te glippen. .Dat lukite niiet. Hij reeld tegen een der motorwagens aan en sdhoot er onder. De jongen were niet meegesleurd, de wage nibestuur der wist zijn voertuig nog tijdig tot stilstanc te brengen. Maar de wielrijider was zoo belkneld geraakt, dat, om hem te bevrij- den, de wagen moest worlden opgevijzeld. Het sladhtoffer van eiigen onvoorzichtig heiiid weird de wassdherij „Neerlandia" bfnnengedragen en daarna door den G. en G.-idiienst naar het Wiilhelmina-gast'huis gebracht. Na te zijn onderzocht bleek dat hij slechts eeniige schrammien in het gelaat Laid oipgeloopen, en niet behoefde te wor den opgeniomen. Hij werd, opdat hij van den schriik zou kunnen bekomen, naar zijne woning gebracht. iDRIEVOUDIG BRUILOFTSFEEST. Een zeld'zame feesbdag staat een der goed in Apeldoorn befcende families op 23 October a.s. te wiaclhten, nl. een gou- Iden-, een zilver-en- en een eerste bruilofts- feest op dien datum. Het echtpaar Schot- manTijlhuis is dilen dag 50 jaren in den eclh't verbonden; hun kinderen, het echt paar Van Wel sumScihotman, 25 jaren, terwijl om dien dag nog merkwaardiger te imiaken het kerkelijk huwelijk zal voltrok- ken worden tusschen een dochter van laatstgeno'emden en den heer Berglhuis. Voor d'eze laatste inzegening heeft de aartislbiisschoip op verzoek van Deiklen P. van Beurden, wegens den Zondag d'ispen- sabie verleend. Het gouden echtpaar geniet op 77-jari- gen leeitijid nog een goe.de gezondheid; al leen de onderdanen van de gouden bruid weigeren hun dienst, zoodat zij in een wagenitje moet woriden voortlbewogien. AAN VARUS(4. Het de haven van Makassar binnenvarend motorschip „Silver Belle" ramde het s s. „Sembilan" van de Staomvaart Mij Neder- land, dat aan de kade gemeerd lag. Beide schepen werden zwaar beschadigd. De „Sembilan" heeft een gat aan stuur- boord in ruim twee. Ruim een en drie bleven droog." Het schip maakt op het oogenblik water, maar kan de hoeveelheid water, die binneckomt, mtt eigen pompen bghouden. De voorsteven van de ^Silver Belle" is ingedrukt. Op de „Sembillan" werd een koelie gedood en werden velen gewond. De oorzaak van de aanvaring is onbekend. DE MOED EEN ER MOEDER. Een treffend staaltje van den moed eener moeder terwille van haar kind, wordt uit Muttra bp Allahabad (Br. Indie) gemeld. Mrs. Larwill, de vrouw van den dorpspredi- kant, wandelde met de „ayah"(kindermeisje), die een kinderwagen met haar 4 jarig doch- tertje voortduwde, toeD p'otseling een blpk- baar dolle stier op het gioepje toestcof. De ayah vluchtte tersiond achter een booing maar mrs. Larwill pakte de baby uit den wagen en toen de stier kwam aanrennen, stapte ze kalmweg opzp Het razende dier rende op den kinderwagen in en verbipzelde dezen. Opnieuw keerde het schrikwekkende dier zich tegen de vrouwenopnieuw viel het aan. Mrs. Larwill wierp nu het kind tersjj, pakte daarop den stier bij de horens en drukte met al!e macht den kop omlaag. Zp werd heen en weer geslingerd eD ten slotte over aanzienlijke afstand weggesmakt. Haar geschreeuw om hulp was echter in middels geboord en koelies uit een naburig veld dreven den stier eindelpk weg. Mi's. Larwill heett ernstige kneuzingen opgeloopen, maar het kind en de ayah waren ongedeerd gebleven. EEN ROEKELOOZE DAAD. Eenigen tijd geleden hebben wp gemeld, dat de General Steam Navigation Cy. te Londen zich voor de rechtbank te ver- antwoorden had wegens het vervoeren van te veel passag:ers op een harer schepen. Den 3en Augustus j 1., den dsg ca Bank Holidoy, bad het pleziervaartuig „Eagle" dezer maatschappij te Margate 641 passa- giers meer aan boord genomen dan wettelpk is toegestaan, zoodat de vaart ernstig gevaar opleverde voor de passagiers, te- meer daar er niet voldoende reddiDg- gordels aanwezig waren Op den bewusten dag bevonden zich 2010 passagiers aan boord. Uit het verhoor bleek, dat de maat- schappp, die reeds gedurende bpkans honderd jaren den dienst der pleziervaarten naar Margate en Ramagate onderhoudt, niet uit winstbejag had gehandeld, toen zij te veel passagiers had ingescheept. Het was slechts geschied ten gevolge van de slecht georganiseerde controle. De menschen drongen te veel op en het personeel was niet bp machte geweest den stroom tegen te houden. De rechter verklaarde, dat de maat- schappp een ontzettende roekeloosheid had gt-toond en een groote verantwoordelpkheid op zieh had geladen. Wegens haar on- berispelpk verleden echter veroordeelde hp haar tot een boete, die niettemin toch nog 105 pd. st. bedroeg ZIJN VROUW VERMOORD. Te Nancy is het proces begocnen tegen Jean Vermande, die in Maart van dit jaar zijn vrouw heeft geworgd en het lijk heeft verbrand. De beklaagde schijnt een echte Don Juan te zijn geweest, die met tal van vrouwen liefdesbetrekk'ngen aanknoopte en daardoor herhaaldelijk met zijn echtgenoote overhoop lag. In den avond van de mis- daad was het weer tot ruzie gekomen, die zoo hoog liep, dat Vermande zijn vrouw bp de keel greep en worgde. Hij heeft toen het lpk naar den kelder gesleept en in den oven van de centrale verwarming verbrand. De misdaad kwam uit doordat de congierge van het huis later in den oven knoopen en corsetbaleinen vond. De dader was inmiddels met de vrouw van een ander, naar Parijs vertrokken, waar hp werd aangehouden. Te Nancy had hij voor zpn vertrek verteld, dat zpn vrouw hem had verlaten en alles van waarde had meegenomen. Twee zusters van de vermoorde, als getuigen gehoord, verklaarden dat be klaagde zpn vrouw al eerder bij de keel had gegrepen. Toen zp gilde had hij haar losgelaten, maar gezegd //Binnenkort kom je er niet zoo makkelijk af". o 1 2 2 6 18-4 2 3—1 4 17-4 - 2-4 - 3-9 - 0—21 -.— 2. 2.- 1 33

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2