ALGEMEEN HIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 8132. Maandag 17 October 1927, 67e Jaargang. Een nieuwe neus BINNENLAND. BUITENLAND. ABGhNFMENTSPRIJS Voor 't buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen^voort jiHej^ bij vooruitbetaling. Motor- en Rijwielwet. FETJILLETON. Voor binnen Ter Neuzen fl,40 per 3 maaiiden Voor buitea Ter Neuzen ft. per post f 1,80 per 3 aiaaadea Bij yooruittietalinf Sr. per post /S.60 pet jaar HET RADIO-VERKEER NBDERLAND—NEDERL.-INDIe. COURANT t OUltemana I pel I— r- - Oit blad verschljnt lederen Maandag-, tfoensdag- en Vrljdagavond. De Burgomcester van ZAAMSLAG brengt het volgenide ter kennis van de bouders van rij-bewij-zen, uitgertsi-kt or.tier de werking tier weldra te vervaHen motor- ein rijwielwet. Al'le voor 1 November 1925 afgegeven rij bewijzen vervallen op 1 Novoin'oea,s. bebnu- dens een overgangstermijn van acht maanden. Tot het verkrijgen van een nieuw rijbewijs moeten de houders zich vervoegen ter Ge- meente-secretarie, op de hieronider genoemde datums van een tot vier uur, alwaar voor de invulling en doorzemding van een aanvraag- formulier wordtt gezorgd. Jaren uitgifte 'oude r(jbew(jzen. Tijdvak aanvrage ter ge- meente-secretarie nieuwe rijbewijzen. 1906 tot en met 1911 1912 en 1913 1914 1915 1916 en 1917 1918 en 1919 1920 voor den 24 October 1927. 24-31 October 1927. 31 Oct.-7 November 1927. 7-14 November 1927. 14 21 November 1927. 2128 November 1927. 28 Nov.—5 Dec. 1927. door ARTHUR GASK. De verwisseling van de rijbewijzen afge geven in bet tijdvak 1 November 1925 tot 1 November 1927, zal nader worden geregeld. De aanvragen van hen, die op of na l No vember 1927 voor bet eerst een rijbewijs ver- langen, moeten als gewoorilijk rechtstreeks bij den beer Commissaris der Koningin in Zeeland te Middelburg worden ingezonden. Bij deze aanivragen moet bebalve de reeds hiervoren genoemde stnkken nog worden over- gelegd een udttreksel uit bet bevoUdngsregis- ter. kosteloos ter Gemeentesecretari-e verkrijg- baar en een r ij v aar d ighei dsbewij s Zaamslag, den 15 October 1927. De Burgemeesiter voomoemd, JOH. DE FEIJTER. In venband met de vele werkzaamheden op de secretarie en ter Provinciale Griffie aan het verstrakken van nieuwe rijibewijzen verbonden, zal aan de bovengemelde datums streng de hand worden gediouden. Wanneer de genoemde datums niet in acht genomen worden kan een tijdige vernieuwing niet gegarandeerd worden. Bij de aanvrage moet worden overgelegd een geneeskun-dige verklaring volgens het hieronder volgende model:, „De ondergeteekende (naam en voorletters), „arts te (woonp-laats), verklaart bij een onder- „zoek, ingesteld op (datum), hij (naam en '.voornamen van den aanvrager) te (woon- .plaats van den aanvrager), geen liahaams- of „zielsigebreken te hebben waargenomen, welke „dezen zouden kunnen beletten een motor- „rijtuig naar beihooren te besturen". Het in de verklaring vermelde onderzoek van den geneeskundige mag niet vroeger dan veer- tien dagen voor de dagteekening der aanvrage hebben plaats gehad. Een geneesiheer aanvra ger moet een verklaring van een auder genees- heer overleggen. Vervolgens moeten bij de aanvrage twee foto's, welgelijkend, groot on-ge-veer 4 c.M. bij 3 c.M. warden overgelegd. Wanneer bij een aanvrage, twee rijbewijzen (een rijbewijs A en een rijbewijs B) worden verzooht, kan met drie portretten worden volstaan. Medegebracht moet worden het oude rijbe wijs. Ieder, die voor 1 Mei 1924 een rijbewijs verkreeg, is van het afleggen van een rijproef, voorzoover de verkrijging aangaat van een rij bewijs van een gelijksoortig motorrijtuig als waarvoor het vroegere gold, vrijgesteld. 4s het oude rijbewijs afgegeven door den Commissaris der Koningin in een andere pro- vincde voor den 1 Mei 1922, dan moet bij de aanvrage een verklaring van den Commissaris der Koningin in die and-ere provdncie worden overgelegd, waarbij de opgaven van den aan vrager worden bevestigd, of het rhbewijs zelf worden overgelegd. Deze verklaringen kunnen nu terstond worden aanigevraagd. Wanneer wegens verloren raken of om eenige andere redenen destijds een nieuw rij bewijs aan iemand is uitgereikt, b.v. na 1 Mei 1924 kan hij niettemin bij de aanvrage zicb op het oudere, eerst uitgegeven rijbewijs beroepen. De afgifte van de rijibewijzen, geschiedt door bemiddeling van de gemeente-secretarie. Bij deze afgifte worden de op de uitgifte val- le-nde leges welke voor ieder rijbewijs 1,50 bedragen, verrekend. Tijidig zal worden bekend gemaakt, wanneer de houders van de rijbewijzen, afgegeven tus- schen 1 Januari 1921 en 1 November 1925 een niieurw bewijs moeten aanvragen. DIE INENTING TEGEN POKKEN. De heer Krijger lid van de Tweede Karner heeft aan d.en Minister van Ar- beid, Handel en Nijverheid .de volgende vrag-en g est eld: 1°. lis de Minister bereid mede te dee- len of bij de Inspectde voor den dienst der Volksgezonidlheid reeds bekend zijn ge worden gev alien van encephalitis of andere hersenaandoeningen bij personen, die met de nieuwe entstof tegen ipokken warden geemt 2°. lndien bovenstaande vraag in be- vestigenden zin miocth-t worden beanit- woord, is de Minister dan bereid mede te deelen of hij reeds adviezen heeft ver- zocht en ontvangen betreiffende de vraag hoe ter zake dient te worden gethandeld 3°. Diee.lt de Minister het gevoelen van Professor Dr. H. Ald-erslhoff, -direc- teux van 's Rijlks serologisclh instiituut te Utrecht, uitgedrukt oip pag. 1213 van de laatst verschene-n Mededeelingen van ge- noemd instituut, dat de indirecte dwang tot vaocinatie thans niet langer kan wor- j den gehandhaafid, en, zoo ja, is zijn Excel- lentie dan bereid te bevorderen, dat voor- stellen tot opheffing van dien dwang ten spoedigste bij de volksvertegienwoordi- ging worden ingediend OPHEFFING VACCINATIE-DWANG. Onder het opscihrift ,,De komende op heffing van den indirecten dtwang tot in- enting tegen de pokken", begint de ge- neeskundige medewerker van de N. R. Crt. een serie artikelen. Uit het eeirste daarvan laten we hier enikele der zakelij'ke mededeelingen vol- tjent Wat de vroeger aangenomen vol- strekte onscihaidelijkhleid der vaccinatie 1 betreft: tihans bestaat onder deskundigen vrijiwel eenstemmigheid met betrek'king tot het altihans voor het oooenblik aanwezig zijn van nadeelen en gevaren, diiie de wetenschap alsnog niet weet te doorgronden, noch met een zekerheid grenaende mate van waarsclhij'nlijkheid weet te vermijden. Daarmede staat en valt de hechtste grondslag, waarop indertijd wetgever en volk in gemeen overleg den hierbedoel- den dwang schiepen. Dit is een kwestie I van alles of niets, van „gevaarlijk' of „.onschadelijik". In dit stadium heeft het tegenover elkaar stellen en wegen van voor en- en nadeelen geen ain. In dit stadium moeten voor alles wetgever en v-olk in gemeen overleg den nieuwen m T en ik ben volkomen bereid om tot dat moment te waohten". ,,Je bent een prove materialist, Cups merkte de doikter op, terwijl hij naar bin- nen -ginig. ,,En zulke menschen als jij drijven vrome lieden, als mij, tot wan- hoop". staat van zafcen onder de oogen zien. En dan komen direct de moreele overwegin- gen voor en boven de madische op den voorgrond: „de toelaatbaarlheid van dwang tot het ondergaan van een kunsit- bewerking, waaraan (evaren yexbonden zijn". Dan kan de bes'Iissing niet twijfelacihtig zijn. Dat is ook de laatste maanden ge- meengoed van breede kringen van medici in ons land geworden Medici, die aan- vankelijk van oordeel waren, dat niet de regeeiring, noch de publieke opinde in laatste instantie, ma ir de Wetenschap beslissen moest. De wetenschap, die wiikken en wegen mocht en moest en zou, wat het zwaarst was en dus het zwaarst woogThans erkent men van die zijde meer en meer niet alleen, dat de W^eten- sclhap voor het oogenlblik met leege han- den staat, maar ook, dat men hoe lan ger hoe1 minder geneigd is, individueel en persoonlijlk, zoowel als collectief, de ver- antwoording te dragien, voor de voortzet- ting van de medewerking aan het ver- richten van de,. in zijn betrekkelijke ge- vaarlijkheid niet langer miiskende, kunst- be werking. Men mag over de nader te bespreken verandering van koers in de maand Jiuli, toen de oude, gevaarlijlk gebleken kunst- bewerkinig niet de bovine entstof van Jenner vervangen werd door toepassing van een methode, waarvan men betere verwadhtingen had, denken hoe men wil. Het feat, dat zich verwacht of onver- wacht bij de toepassing van de nieuwle entstof reeds tlhans (zij het in betrekkelij'k klein aantal en zeer gunstige verloopen) gevallen (van „hersenonsteking" (ence phalitis postvaccinatoriahebben voorge- daan, heeft de deur dlicht gedaan. Zij het met een bloedend hart en aanvanlkelijk onwillig wie zal dat bevreemden heeft de medisohe wereld zich bereid verklaard, de consekwentie van het nieuw gewonnen inzidht in de mogelijke gevaren der vaeoinatie te dragien. En tot tij'd en wijle, dat de, vooral oip micrabio- logisch terrein zoo rijke oogst der we tenschap - nieuwe en afdoende wapenen en hulpmiididelen tegen poklken of vac- cinatiegevaren zal hebben gesmeed, aan wetgever en vplk in overwegiing te geven, het in gemeen overleg genomen besluit tot insteiling van dien indirecten dwang tot inenting tegen de pokken te herzien. Het vrijwel eenstemmigle besluit om de regeering in dezen zin te adviseeren heeft de regeering reeds bereikt. 16) Vervolg. ,,Een aardig rustplaatsje, Cups", zeide dokter Carmiclhael, terwijl hij er eens in keek. ,,En wat kan een mensch meer ver- langen Hij bleef peinzend bij het graf staan. ,,Ja, daar is ten slotte vrede en rust, alles verkondigt ons, dat de dood rust brengt. Sterven we als Diana Ster- ven, als een bond, waarom eigenlijk niet.- Zijn heele leven is hij1 net als dit dier. Hij eet, drinkt, slaapt en heeft lief, net als de dieren, en toch, als de dood komt, en hij hier alles genoten heeft, is hij ab- soluut overtuigd, dat hij nu opnieuw een nieuw leven zal ingaan. Hij heeft het idee, dait hij geen dier is, en toch, ieder oogen- blik van zijn leven herinnert hem er aan, dat hij niets meer is, wat de Natuur be treft. Een diier, niets meer en niets minder. In de Natuur gelde-n -dezelfde wetten voor mensch en dier, Cups, de Natuur maakt geen onderscheid -hier waarom dan wel na den dood! ,,Waarlijk, dokter", antwoordde i-k lachend. ,,Ik heb nu meer trek in een lekker glas koud bier, dan in een redevo-e- rinig over den dood. Als ik dien a.s. Zon- dag insnuif, dan weet ik er toch alles van, III. i Zondagochtend heel vroeg ging ik op I 'n smalle tafel 1-iggen in een van de leege karners. Dr. Carmichael had mij het ver- tretk daags te voren gron|ddg doen schoon- maken en een sterke geur van ontsmetten- de miidldelen hing nog overal. ..Verrukkelijk, Cups", zei-de de dokter, met d-iepe teugen a-demhalend. „Dat her innert mij weer aan den goeden ouden tij-d. waaxachtig. Jammer, dat ik geen gehoor heb, want ik ben vanidaag eclht goed op dreef. Ilk zal je eens netjes opknappen, kerel. Ga nu maar eens gemakkelijk lig- g-en, haal rustig adem en laat je maar gaan. Demk aan het nieuwe leven, dat voor je ligt in deze wereld ofaan den overkan-t. Vouw je handen en sluit je oogen. Ziezoo, zoo gaat het goed". Zaclhtjes drong de weeige luc'ht in mijn neusgaten en long-en, langzaa-m verstier- ven de geluiden om mij heen en vagier, al maar vager werden de lampen b-oven mijn oogen. Snel rolden de zwarte sc'haduwen aan de lange, donkere vallei opende zichtoen verg-etelh-eiid Het leek mij uren geduurid te hebben, eer ik weer ontwaakte, maar de dokter vertelde mij, dat het nauwelijks twee waren. Ik voelde me lam geslagen en gekneusd en met groote moe-ite kon ik Een adres van de Nedlerlandsche Maat- schappij tot bevordering der genees- kunst nopens tijdelijke opheffing. Het hoofdbestuur van de Nederland- sche Maatschappij tot bevorderimg der geneeskunst heeft tihans aan den Minister van Anbedid, Handel en Nijverheid een adres gezoinden, waarin, gezien het aantal gevallen van encephalitis, waarvan som- mig-e met -doodelijken afloop, optreden-de na en klaarblijkelij-k in verband met een te voren verrichte inenting tegen pokken: gezien de gevallen van encephalitis in aansluiting aan en klaarblijkelijk in ver band met vaccinatie met het op de nieuwe wijizie berei'de vaccin, het zij-n plioht acht, -den Minister in over-waging te geven, den indirecten vaecinedwang tijd-elij.k op te heffen. Overig-ens -overtuigd van het groote nut der vaccinatie inzakle het voorko-men -van ademhalen door het verband om mijn ge- zicht. Ik kon niets Zien en de minste gri- mas -deed mij afschuwelijke pijn. Mijn hoof-d was loodzwaar. Ik kreun-de en onmiddellijk stond de dokter naast mij. ,,In orde, ouwe jongen", zeide hij heel rustig. ,,Het is v-ooribij en alles is prach- tig g-eluikt. Ik heb goed werk gedaan, maar je moet je niet bewegen of je oogen openen. Ik heb meer gedaan dan ik van plan was en ik heb er hier en daar wat bij g-elborduurd, zoodat je heele gezicht ver- anderd zal zijn. De huid zal in het begin wel heel strak en gespannen lijk-en, maar je krijgt wel een spuitje alg de pijn al te erg wordt". Hoe vervloekte ik iedereen in de vol gende dagen. Dokter Carmichael, rechter Cartrigiht, Drivel Jones, Pepple, den vege- tarier, ieder, di-en in -kende werd met mijn banblii-ksems vervolgd. Misschien, ver- wenschte ik mijzelf nog het meest van alien. Waarom was ik zoo idioot geweest om mij zoo te laten kerven? Hoe was ik zoo stom gweest om d'ien operatie-maniak aan mij te laten kn-oeien? Alles, zelfs de bajes, zou zijn te verkiezen boven deze ellende. Ik was diiep, diep in den put. Maar heel lang duur-de de akeligheid niet en binnen, een paar dagen begon mijn hoop te herleven. Aan- het eind van de week vo-elde ik mij eigenlijk al heel wel en toen eindelijik de hec'htsels en het verband waren verwij- derld besefte ik danklbaar, dat -de verande ring in mijn u-iterlijk heusc'h al de pijn wel waard was. Ik herinner mij nog heel goed, hoe ver- baasd ik was, toen i-k in den Spiegel keek. Het was, als zag iemand mij aan. De pok'ken, resp. van polkken-epi-demieen, zou het ihoofidbestuur het op prijs stellen, wan neer de gelegenheid tot kosteloo-z-e inen ting -en her-ineniting zooals die in art'ilkel 18 van de wet, houdend-e voorzi-eninpien tegen de b-esmettelijke ziekten is vastge- stel-d, onverminderid bleef gelhandhaaf-d, opdat aan de vrijwillg-e inenting nilet de minste belem-mening worde in den weg gelegid. DE ZEVENJARIGE LEERPLICHT. Ingediend is een wetsontwerp tot her- stel van het zevende leerplichtjaar tegen 1 Jul-i 1928. De -meerdexe kosten worden berek-end op y/2 millioen; de toeneming van de scfaoolbefvolkin-g raamt de Regeering op 70.000, en het aantal daarvoor noodig-e leerkrach'ten op 1750. Er is geen bevredligende oplossing ge- vonden voor de vraag hoe deze invoering van het zevende leerjaa-r gepaard kan g-aa-n met een aanvulling van art. 7 der Leeroli-chtwet, opdat de aansprakelijke personen zullen- zijn vrijgesteld, z-oolang zij -de kinderen een lagerte land- of tuin- b-ouwsclhool doen bezoeken. Invoering van die vrijstelling zou een ingrijpenden invloed hebben -in ongun- sW'gen zin op de laglare land- en tuinbouw- sch-olen en een heftige staring "brengen in den g-eleid-elijken en normalen groe-i er van, en bovendien de sdhatkist, zonder evenredig voordeel, ernstig bezwaren. Daarentegen mag van niet-invoering van de vrijstelling een aanmerklelijke ver- betering voor het onderwijs in de lag-ere land- en tuinlbouwscholen, vooral voor het vakonderwijs, -dat er gegeven wordt, worden verwacht, e-ensdeels wegens de betere voorberei-ding, -die het zevende leerjaar brengt, en and'erdeels om-da-t de leerlin-gen dan in de eig-enlijke valkklassen de derde en vi-erde een jaar ouder zijn, volgens de alaemeene ervaring het vakonderwijis belangrijk ten go-ede komt. Intusschen zal de beteekenis van -het zevende leer-jaar ook voor onze aan- komemde land- en tuinbouwers vergroot kunnen worden, in-dien bij het daarin te geven onderwijs zoov-eel mog-elijk rek)e- ning gehoud-en wordt met de toekomst dier leerlingen, die het volgen. Het is zelfs niet uitg-esloten, dat in bepaalde striken efein pradtisch i-nger-i-cht zevende leerjaar aan de gewone lag ere school het eersite leerjaar der thans be- staanide lagerle land- en tuinbouw-school zal kunnen vervangen. De M-inistex van Binnenland'sch-e Zak-en en Landbo-u-w i-s bereid na te gaan of daar, waar zi-clh die amstandii-gheid voordo-et, de norimale vierjarSge land- of tuinbouw- school kan worden vervangen door een driejarige, al zou daarmede -ook het voor deel worden prijs geg-even, -dat dan met het eigenlijike vakonderwijs ni-et op later leeftijid wor-d't begonnen dan thans het geval is. WILHELMINA-RAAM IN DE NIEUWE KERK TE DELFT. Het -do-or Edward Boik aan de Nieuwe Kerk te Delft g-eisch-onken raam ter her- inneiring aan -het 25-jarige regeerings- jubileum van Kon-ingin \Vil'helmina, zal in teqenwoordiiglh-eid van g-enoodigden wor den ontlhuld op 27 dezer. Het raam is ontworpen -door den schil- der Wille-m van Konijnenbur-g en uitge- voerd in het atelier v-ooir g-ebranid gla-s van den heer Scihouten te Delft. De ontlhulliinig geschieidt d-oor Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, voorzitter van het comlte, dat zich op vetrzodk van den heer Bok heeft -belast met het tot stand brengen van het raaim. Het ra-dioverkeer Nederland-Neder- landscih-Indie (rechtstreeks en via A-me- rika) h-eeft, voor zooveel het aan Neder- land toek-omende aandeel bieitreft, over het 3de kwartaal van 1927 opgebracht rond f 291.000 tegen rond f193.750 over hetzelfide -kwartaal in 1926. Dit gunstige resul-taat is in hoofdzaak te danken aan het g-ebruik van -de korte- golfzenders, waardoor men er in geslaag-d is in tegenst-elling met vorige jaren, toen nog in 'hoofdzaak in de langir^olf ge- werkt werd ge-durende de voo-r het ra- dioverkeer ongunstige zomermaanden toch vrijwel het geheele verkeer langs dezen weg te leiden, terwijl voorts teven-s het gebruiik van sterkere korteg-olfzenders in Indie, wa-armee ook in de minder gun stige mo-rgenuren (Indische middaguren) gewerkt kon worden, invloed ten goede had. DE VLIEGENDE ZEEMACHT. In Engeland wordt nog altijd nagepleife over de kwestie of de Britsche admiraliteit op de maritieme cot ferentie te Geneve den Amerikanen toch niet op een tf andere manier ter wille had kunnen zijn. Voor- en tfgenstanders berekenen bp dit on- vruchtbaar geworden debat welk aantal kruisers en van boeveel tonnemaat voor Enge'and's maritieme behoHten voldoende zonden zijn. En terwijl deze gedachten- wisseling nog aan den gang is, komt na schrijft de N R.Crt., een ander deskucdige E. F. Spanner, een vroeger lid van het koninklijke corps van marine-constructeurs, Engtland opschrikken met de verzfkering dat de ontwikkeling van het luchtwapen de waarde van de heele vloot, linie-scbepen en kraisers te zamen problematiek heeft gemaakt. Spanner's overtuiging is dat oorlcgs- schfpen op de oppervlakte van bet water in een oorlog geheel machteloos zullen zpn om aanvallen te weerstaan van bekwaam- geleide luchtsmaldeelen. dat de Engelsche koopvaardijvloten aan de gerade van huj| vijanden in de lucht overgeleverd zull# zpn en dat Engeland volkomen en snel vers'agen zou kunnen worden door lucht- aanvallen op zijn havens, welke met de bestaande verdedigingsmiddelen niet te verijdelen zijn. Het linie schip, zoo betoogt bp, is uilerst kwetsbaar tegenover een luchtbom. Het gedeelte van een modern linie-echip van 35.000 ton dat zich order water bevindt, ongeveer 75.000 vieikante voet cppervlak, is niet dikker dan het zijvlak van een luciferdoosje. Ontploffingen van bommea van slechts vpf of tien pond order water kunnen een heel eskader oorlogsschepen ontredderen en dwingen naar de herstel- groote neus was gelheel weg en in plaats daarvan was een fijne neus, die werkelij'k sierlijk beloofde te worden. De vorm van mijn oogen was veran/dend en mijn wenk- brauwen waren rechter en had-den den boog verloren. „Zie je, Cups", zeide de dokter trotsch. „Iik h-eb goed werk gedaan, zooals ik be- ioofd heb. Het is nog wat te gauw om nu al te zeggen, wat het eindre-sultaat zal zijn, maar alles ziet er w-el vee-lbel-ovenid uit. Je zult heelemaal ande-rs lijken, niet al-leen en profile, maar ook en face. Door- dat ik de spier aan den hoek van je oogen wat ingekort heb, kreeg je een geheel andereuitd.rukkingvo-oral als men recht voor je staat. Denk er aan, als je men schen ontmoet, d'i-e je vroeger hebt gekend, dan zullen ze je heel vaak aanstaren, want in hun onderbewustzijn zullen ze dan een vage gelijkenis in- jou vinden met iemand dien ze meer hebben gezien, maar juist daarom zullen ze meteen verder gaan". Ik damkte hem met de meeste warmte, maar hij lacihte en zeide, dat ik toch wel iets ver-di-end had, na de gevar-en, waar aan ik mij had blootgesteld; toen ging hij echter op ernstiger toon v-oort: ,,Maar voor twee dwingen, Cups, moet je altijd oppassen. Je hoeft je ni-et onge- rust te maken o-ver -de litteekens, die zullen bijina niet te zien zijn. behalve als je het heel warm krijgt en dan vertoo-nen ze zich nog maar als kleine witte streep-jes. Die zullen je dus nooit verraden. Maar je loop en je stem. Je moet je meteen er op toeleggen om die allebei radicaal te ver- anderen. Met je gang is dat al heel ge- maklkelijk. Je moet de hakiken van je schoenen afsnijden of altlhan-s tot een mi nimum reduce-eren. Dan krijg je meer een achterover ger-ichte houding. Met je stem is het echter geheel iets amders, en daar-in moet je je voortdurend oefenen. Ik had je eigenlijk wel een kmipje in je stembanden gegeven, maar daarvoor had ik hier geen geieg-enhei-d. Je moet je houding van je hoof-d veranderen. Houdt je kin naar benaden en teg-en je borst aan, dat veran- dert de toonhoogte van je stem, je geluid wordt -dan dieper. Begin er maar meteen mee". Dr. Garmicihael was buitengewoon con- scientieus en van -dat oogenblik af ha-mer- -de hij het er bij mij in, dat het volstrekt noodzak-elijk was om den klank van mijn stem te veranderen. Hij stond mij niet meer toe om op mijn gewone manier te spreken en ie-deren avonid moest ik hem voOrlezen met het' nieuwe gelui-d, dat ik mij traoh-tte te veroveren. Precie-s veertien dagen na de operatie, op een Maanda-gochtend kondigde hij mij plotseling zijn voornemen-s aan om den volg-end-en Zaterdag naar de Adelaide wedrennen te Cheltenham te gaan. .Drivel Jones", zeide hij, van zijn krant opziende, ,,laat een pra-chtig-en volbloed, Babylon met -den hindernissen meedoen en ilk ben erg beni-euwd eens te zi-en, wat voor dier het is. Hij was laatst zoo akelig zeker van hem, toen, hij naast mij zat te lunc-hen en de sportred-acteur van deze courant, -die naast hem zat, sclheen zijn in- zichten te deelen. De man zegt, dat er waarschijnlijlk maar een paard in de Staten is, dat bet tegen Babylon kan opnemen en dat is Death-arrow van Perth. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1