6EMEN6DE BERICHTEN. BURGERUJKiirSTAN^ hebben gemaakt van de gelegenheid, het Mu seum te hezdchtigen, men een beter inzicht heeft kunnen verkrijgen omtrent aard en doel, zoo treffend bij de opening geteekemd; dat daarom verwachit mag worden, dat het aantal gemeenten, dat een jaarlijksche subsidie geeft, hetiwelk nu 28 bedraagt, aanmerkelijk zal stijgen; waarom wij U beleefd verzoeken, vanaf Januari 1928 een jaarlijksche bijdrage te geven tot instandhouding van het School museum te Middelburg. Burgemeester en Wethouders stellen voor diaarop met in te gaan. De heer DE REGT vraagt inlichtimgen om trent deze inrichting. De VOORZITTER dealt mede, dat in het schoolmuseum verschillende benoodigdheden en hulpmklldielen voor het onderwijs zijn en worden bijeengebnaaht, ten daenste van de be- sturen van scholen, die daar een kijkje kun nen nemen wat er in een goed ingerichte school noodig is en dan desgewenscht hunne inriohtin- gen daaraan kunnen aanpasisen. Het voorstel van Burgemeester en Webhou ders wordt aangenamen met algemeene stem- men. b. Een adres van Sara Maria van Hajm, luidende als volgt: De ond©rgeteekende Sara Maria van Ham, neemt de vrijheid zich tot Uedelachtbare te wemdem met een beleefd verzoek: am haar salaris als sohioonhoudster van de openbare school, te willen venhoogen, daar mijn salaris een honderd gulden bedraagt, vergeleken. bij andere scholen, zooalis d'e bij- zondere school in de Poldersohe straat die 150 a 160 gulden heeft per jaar, en de Ohr. school in de Ter Neuzensche straat 150 gulden per jaar, dan is dat verschil nogal groot, en de werkzaamheden zullen gelijk zijn. edelachtbare heeren, die de school wel eens bezoeken, zullen wel zien welke werkzaam heden er aan te verriohben zijn, en gedaan worden, redenen waarom zij Uedelachtbare heeren beleefd verzoekt haar salaris te willen ver- hoogen. Burgemeester en Webhouders stellen voor dit adres aan te houdlen tot bij de behandeling der begrooting. De heer WISSE acht het verzoek billijk; bij de behandeling der begrooting zal het vermoe- delijk een drukke dag zijn en hij zou dit nu maar willen afwerken. De schoonmaaksters in de andere scholetn genieten een jaarwedde van f 150 en de vcorzitter weet ook wel, dat er in die openbare school, waar ook nogal eems iets anders gebeurt niet het minste werk is. Hij zou aan adressante gelijke rechten willen ver- zekeren als hare collega's aan de andere scho len en dit nu maar afhandelen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders ook wel overtuigd zijn, dat er in het verzoek een grond van bil- lijkheid schuilt; zij zullen hieromtrent dan ook een voorstel doen, maar wenschen dat te doen bij de begrooting, als wanmeer men alles kan overzien. Men zal wel zeggen dat dit een kleintje betreft, maar veel kleintjes maken ook een groote. Als de begrooting gereed is krijgen alle leden die thuds en kunnen ze op hun gemak overzien am na te gaan of er mis- sohiien hier of daar nog iets bij of ook wel iets af moet. Het voorstel tot uitstel bedoelt niet het verzoek weg te djferen. De heer JANSEN verklaart in te stemmen met den heer Wisse. De heer DE REGT meent, dat er in de open- bare school maar 2 lokalen gebruikt worden voor het onderwijs, terwijl er in de andere scholen drie lokalen gebruikt worden. Of, ge beurt er ook in het derde lokaal wel eens wat? De VOORZITTER zegt, dat het andere lokaal ook meermalen gebruikt wordt, voor verschil lende dioeleinden, maar de betrokken vereesni- gingen geven dan ook iets voor het schoon- maken. Missohien zou dit aanleidikig kunnen zijn, dat die vereenigingen ook nog iets doen. De heer A. DEES wil, indien de heer Wisse er een voorstel van maakt het adres thans af te handelen, dat steunen en dan voorstellen am aan adressante f 150 toe te kemnen. De heer DE FEIJTER acht het toCh niet den goaden gang van zaken, om het adres thans te behandeden. Het is toch de gewoomte, derge- lijke verzoeken te behandlelen bij de begrootiing, Wat kan er toch tegen zijin om met het nemen eener teslissiing te wadhten. De heer VAN- HOEVE acht de aamdrang am het adres thans af te hand'elen zonderling. Alle dergelijikie zaken worden steeds bij de vaststelling der begrooting behiandeld. Daar is toch niets tegen? Burgemeester en Wethou ders zullen dan met een voorstel komem. Het is usance zoo te handlelen. En het is dan toch maar voor 1928? De heer WISSE dacht, omdat het zoo'n lut- tel bedrag betrof, en de billijkhead zoo in het oog springt, er geen beewaar was, het thans af te handelen. Hij kan zich echiter ook wel bij d:e meening van Burgemeester en. Wethou ders neerleggen en zal er gaen voorstel van maken. De VOORZITTER diealt nog mede, dat Bur gemeester en Wethouders de zaak ook reeds besproken hebben. Het college beschouwt deze zaak in vergelijking met die andere schoon maaksters van scholen en is beter in de ge legenheid het van alle kamten te bekijken, ze kunnen een en ander beter controleeren. Het voorstel van Burgemeester en Wetlhou.- ders wordt aangenomen met algemeene stem- men. c. Een adres van Pieter Comelis Oorschot, luidende als volgt: Geeft eerbiedig te kennen, ondergeteekende, Pieter Comelis Oorschot, ten deze domicilie kiezende ten zijnen huize, Wagenaarstraat 5 te Vlissinigen 1°. dat bij hem het voomemen bestaat zoo mogelijk over te gaan tot opriehtimg en in bedtijfstelMng van een radio-d'istributie-cen- trale van onbeperkte capaciteit wat betreft het aantal aansluitimgen, een en ander binnen de kom der gameente; dat de distributie zoodanig zal worden inge- richt, dat de abonmee's de keuze hebben tus- schen twee of meer programma's, welke zij ngar believen zullen kunnen inschakelen dat daarvoor noodig is het aanleggen van een distrilbutiie-geleidiing, bestaande uit drie of meer parallel loopende draden, geheel gebouwd overeenkomstig de bestaande telefoongeleidin- gen van het Rijk; dat deze distributie-geleiding op meerdere punten den openbaren weg zal moeten krui- sen, zij het op behoorlijke hoogte en met in- aChtneming van bijzondere voorzorgen, zij het door gebruik te maken van een ondergrond- sche kahel; dat voor een en ander noodig is de goedkeu- ring van Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat, gezden art. 3 der Telegraaf- en Telefconiwet 1904; dait het verkrijgen. van deze Mimisterieele toestemming afhankelijk is van de meening van Uw gemeentebestuur ten opzichte van de bovenigenoemde nioodlzakelijke overspanningen van gemeentegnomdten; dat ondergeteekende zich bereid verklaart te voldoen aan alle eischen betreffende veiligheid behoorlijke aanleg, enz. welke Uw college zal goedvinden te stellen; redenen waarom hij beleefd verzoekt hem toestemming te willen verleenen voor het overkruisen van gemeentegronden, onder mede- dieelinig van de wijze waarop deze eventueel tot stand mogen komen. 2°. dat het adressant niet ontgaat, dat door het verleenen van concessies voor radio- diistributie aan diverse aanivragers onge- wenschte toestanden kunnen ontstaan, o.m. het onitstaan van overbodige straatkruisingen en onderlinge storing door inductile; dat zijn plannen tot distributie de geheele gemeente onwatten; dat deze plannen in verband met eventueele andere aanvragen voor wijiziging vatbaar zijn; dat hij eventueel bereid is een niader overeen te komen financieele prostatic ten bate der gemeentekas1, te stellen tegenover een hem te verleenen concessie waaribij hem wordt toege- kenid het recht tot distributie van radio-pro- gramma's in deze gemeente, zulks met udt- sluiting van anderen; redenen waarom hij beleefd verzoekt de mo- gelijkhedd te willen overwegen, hem onder nader vast te stellen vooarwaarden een zoo- danige concessie te verleenen, subsidair, in ge- val toestemming verleend wordt aan meerdere aanvragers, hem een zeker gedeelte der ge meente toe te wijzen, eveneens onder nader vast te stelen voorwaarden. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit adres aan hun terug te zenden voor het uitbrengen van advies. De VOORZITTER deelt mede, dat er van morgan nog een adres van gelijke stnekking is ingekomen, dat Burgemeester en Wethou ders voorstellen ook in hunne handten te stel len voor het uitbrengen van advies. Zij zullen dan in de volgende vergadering komen met een afgerond advies. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders vorming afzonderlijken Vleesch- keuringsdienst. Burgemeester en Wethouders leggen over het navolgende concept-besluit; De raad der gemeente Zaamslag: overwegende, dat blijkens ontvangen mede- deelingen van Burgemeester en Wethouders der gemeente Axel aan het Hoofd van Dienst, de heer Bogaart, op zijn verzoek eervol ontslag is verleend en in diens plaats is be- noemd de heer D. de Putter, en dat in de daar- door ontstane vacature van 2en keuringsivee- arts nog niet is voorzien; dat het gemeentebestuur van Axel ondianks het verzoek van Burgemeester en Wethouders van Zaamslag niet geneigd blijkt te zijn den heer Dees veeaits al:hier te benoemen tot 2den keurin gsiveearts dat het in het belang is van de landbouwers- bevolking alhier in deze gemieente te hebben een veearts; dat door benoeming van den alhier gavestig- den veearts tot 2den keuringsveearts bij den Vleeschkeuringsdienst de bestaansmogel ij kheid als veearts alhier aammerkelijk wordt vergroot; gelet op de Vleeschkeuringswet; besluit: met ingang van 1 Januari 1928; a. in te trekken zijn besluit van 16 Januari 1925, waaribij werd vastgesteld eene verorde- ning op den Vleeschkeuringsdienst, kring Axel; b. zich af te scheiden van den keuringskring Axel en te vamnen een afzonderlijken vleesch keuringsdienst voor deze gemeente. De VOORZITTER merkt op, dat de heeren die in. den raad weergekeend zijn, doch ter wille van de ndeuwe leden wil hij even de historie dezer zaak in het geheugen terugroepen. Burgemeester en Wethouders hebben her- haaldelijk geconfereerd met Burgemeester en Wethouders van Axel, om, nu de heer Boo- gaard ontslag 'heeft verkregen als keurings veearts, hoofd van den keu ringsdienst, en in diens plaats door den gemeenteraad van Axel is benoemd de tweede keurmeesteir, den heer De Putter, de heer Dees, veearts in deze ge meente te benoemen tot tweeden keurmeester. Aangezien er nu voor de 6 bij den kring aan- gesloten gemeenten maar een veearts aver- hleef, aahtten Burgemeester en Wethouders van deze gemeente het logisch den heer Dees, die hier gevestigd is, tot tweeden keurmeester te benoemen. Burgemeester en Wethouders van Axel bleken daartoe echter niet genegem; de burgemeester dier gemeente gaf te kennen, bevreesd te zijn, dat de heeren De Putter en Dees het niet met elkaar zouden kunnen vin- den. Toen is dezerzijds er nog op aamgedron- gen den heer Dees dan tijdelijk voor een jaar te benoemen, doch ook hieirop wilde men niet ingaan. Toen is de tusschenkomst ingeroepen van den inspecteur van den keuringsdienst, den heer Van Overbeeke, die als oplossing aan de hand deed van de betrekking van keurmeester een amibtelijike betrekking te maken en een keur meester te benoemen die zich geheel aan den dienst zou wijden. Bij nadere bespreking kwam het echter ndet raadizaam voor dien weg uit te gaan, aangezien de uitgaven daardoor zouden stijgen en het keurloon, dat toch al niet laag is, nog met 50 zou moeten worden ver- hoogd, waarvan het gevolg zou kunnen zijn stijging der dloor het publiek te betalen vleesch- prijzen. Bij de besprekingen in den keuringskring is men toen tot de condusie gekomen, dat het dan miaair het beste zou zijn, indien de gemeente Zaamslag zich afsoheidde en op zichzelf ging, de andere heeren hadiden daartegen geen be- zwaar. Dit was echter de meening van Burge meester en Wethouders van Axel, doch de raad dier gemeente moet er ook zijn goedkeuring aan heohten. De wethouders waren er sterk voor, dat spreker over deze zaak nog eens ging spreken met den Commdssaxis der Koningin, hetgeen fhij heeft gedaan. Deze kon er evenwel ook ndeit veel van zeggen en heeft aangeraden de zaak in den raad te brengen en dan aan Gede- puteerde Staten het verzoek in te zenidan om zich te mogen afsdheiiden. Aangezien het wenschelijk is, dat, indien een keuringsdienst voor deze gemeente zal worden ingericht, dit gesdhiedt van af 1 Januari 1928 is die raad samengeroepen om een beslissing te nemen. Men dient dan intijdis met alles gereed te kun nen zijn. De heer HAAK betuigt zijn leedwezen, dat Burgemeester en Wethouders van Axel hebben gemeend den hier gevestigden veearts niet tot tweeden keurmeester te kunnen benoemen, om dat die mat het hoofd van den dienst niet zou kunnen sameniwerken. Zij haclden zulks toCh lidht voor een jaar als proef kunnen dloen. O'verigens staat hij nog op het standpunt, dat hij vroeger heeft ingenomen, dat de vestiging van een veearts in de gemeente Zaamslag vcor de landbouwers van groote beteekenis is en hij ziet ook in, dat het blijvend gevestigd zijn van een veearts ter plaatse bevorderd wordt indien deze voor de gemeente tevens tot keurmeester kan worden benoemd. Hij wil dus het voorstel van Burgemeester en Wethouders volgaame steunen. De heer WISSE vindt de houding van Bur gemeester en Wethouders in deze wel eenigs- zins vreemd; nu hun pogingen om den heer Dees benoemd te krijgen tot tweeden veearts niet slagen, zouden we ons maar ineens moeten afsdhaiden van den kring Axel, om den heer Dees dan zelf te kunnen benoemen. In de eer- ste plaats zou de raad toch wel ingelicht diienen te worden of de tegemwoordige regeling van den keurimigsdienist aanleiding tot kladhten heeft van wege®p slagers en of er ook al klachten zijn gekwien van landbouwers, ter wijl verder zou moeten worden nagegaan of de kosten niet zullen stijgen als de gemeente op zichzelf gaat. De VOORZITTER geeft te kennen, dat die houding van Burgemeester en Wethouders is baheersoht door hun overtuiging, dat het in het algemeen belang moet geacht worden, dat hier een veearts gevestigd is en blijft. Zij hebben zich door besprekingen met den heer Dees ook overtuigd, dat de kosten niet zullen stijgen. Van de keurloonen zullen de noodzakelijke uit gaven voor den dienst worden bestreden en de heer Dees is voor zichzelf tevreden met het oversell ietende deel. Als de hier thans gevestigriie veearts, omdat hij niet benoemd wordt tot tweeden keurings veearts of indien hij hier niet kan benoemd worden, naar elders zou vertrekken, onitstaat wear de vroegere toesitand, dat er in 12 of 13 gemeenten maar edn veearts is gevestigd. Nu het aantal veeartsen, eenigszins is toegenomen, bestaat de mogelijkheid ook in een kleinere plaats een veearts te hebben, en nu meeniden Burgemeester en Webhouders, dat die vestiging bevorderd en meer vast gemaakt kan worden door er de functie van keuringsveearts aan vast te koppelen. Aangezien zulks nu niet anders moigelijik blijkt, willen zij dit door hun voorstel traahten te bereiken. De heer WISSE is van meening, dat, indien de heer Dees zijn tijd had afgewacht en ndet kort na zijn vestiging alhier op een benoeming tot keurmeester was gaan aandringen, geen conflict zou zijn ontstaan, en de kwestie thans gemakkeJijiker zou zijn opgelost. Spreker heeft volstrekt niets tegen den heer Dees, ook niet tegen den heer De Putter, maar is over tuigd, dat, als eers'tgenoemide zijn beurt zou hebben afgewacht, alles gemakkelijk zou ge komen zijn zooals Burgemeester en Wethou ders het thans haddem, gewdld. Nu staat het toch ook nog te bezien of het voorstel, door den raad aangenomen wondende, de goedkeu ring van Gedaputeerde Staten zal verweirvan. Het vorig jaar was dat niet het geval en werd het raadsbesluit van gelijke strekking zelfs door de Kroon vemietigd. De VOORZITTER merkt op, dat men er nu wel wat gemakkelijker voorstaat, aangezien het denkbeeld nu van andere bij den keurings kring betrokken gemeenten is uitgegaae. De heer HAAK vraagt, of de heer Dees zich eventueel voor zekeren tarmijn heeft verbon- den, opdat de gemeente niet in moedlijkheden zou komen als hij naar elders zou vertrekken. De VOORZITTER deelt mede, dat de heer Dees heeft verklaard, dat het, indien hij naar elders zou vertrekken, het geen bewaar zou zijn voor hem een ander in de plaats te krij gen, terwijl hij ook indien hij met vacanfde gaat ten zijnen koste voor een plaatsvervanger zal zcrgen. De heer D. DEES acht het niet allean voor de landbouwers, maar voor de gemeente in het algemeen van belang, dat hier een keurings>- veearts is gevestigd. Hij verwijist daarvoor naar hetgeen men in een in. het jaar 1924 im- gekomen adres heeft kunnen lezen. Het is voor ieder die slachten wil van belang, dat j men in de eigen gemeente tersoht lean. Vroe ger heeft het aitijd in de bedoeling gelegen, dat hier een eigen keuringsdienst zou worden imgevoerd. Waarom zou men de nu bestaande gelegenhiaid niet aangrijpen? Spreker kan dan ook imet het voorstel van Burgemeester en Wethouders zijn voile instemming betuigen. Hij haalt nog het geval aan, dat de veearts, de heer Dees juist bij hem op de hoeve geweest was, toen hij voor een noodslachting weer om den keurmeester naar Axel moest sturen. Zoo iets valt niet mee! De VOORZITTER merkt nog op, dat man gemakkelijk voor een jaar de proef bad kunnen nemen om den heer Dees tot tweeden keurings veearts te benoemen. De beer De FEIJTER betreurt ook, dat de omdenhand'elingen met de centrale keurings- gemeente niet tot een ander rasultaat hebben gelaid. Het inrichten van een ambtelijken keuringsdienst kan ook niet omdat de kosten dan te hoog worden. Daama is het denkbeeld geoppend om af te scheiden van den kring en spreker vermeent, dat men daarin thans ook steun zal krijgen van de centrum gemeente. Dan wordt het algemeen belang ook gediend; Zaamslag kan te vaster op de vestiging van een veearts rakenen en de keuring verloopt ook gemakkelijker dan wanneer dit uit Axel ge- schieden moet. De heer A. Dees, overwegende, dat het blij kens de mededeelimg van den Voorzitter niet meer kosten zal dan thans, kan met het voor stel instemiman. De heer DE FEIJTER merkt op, dat de op- brengist van deze gemeente in 1926 was f 1287; dat is een som die wel de moeite waard is am een aparten keuringsdienst voor te vestigen. De VOORZITTER beaamt dit; toen het eer- ste besluit genamen is, was de opbrengist maar f 900, in zooverre zijn de omstandigheden ook veel gezonder. De heer BARKER meent ook, dat men de gelegenlheid, dat de heer Boogaard weggiaat moet aangrijpen; hij zou het voorstel van Bur gemeester en Wethouders willen doorzetten. De heer DE REGT verklaart er zich ook voor. De heer DEKKER zou er ook prijs op stel len indien het zoo geregeld kon warden. De heer WISSE verklaart hioofdelijke stem ming te wensohien. De VOORZITTER, na zijn daartoe strekken- de vraag opmerkende, diat dit niet gesteund wordt, verklaart het voorstel aangenomen. 7. Omvraag. a. De heer JANSEN merkt op, dat Burge meester en Wethouders er wel van op de hoog te zijn, dat de watergang te Othere wordt ge- rioleerd. Hij vraagt, of dit werk is uitgevoerd in overleg met Burgemeester en Wethouders en tot hun voile tevredenheid en of, indien die vraag bevestigemd wordt beantwoord, zij van meening zijn, dat voldoende rekening is gehou- den met de belangen der bewaners der buurt- schap en ten slotte of er ook niet een en ander is gabeurd, dat edgenlijk eerst aan den ge meenteraad zou moeten zijn gevraagd en pas na goedkeuring kon worden uitgevoerd. De VOORZITTER deelt mede, dat het werk is aangevangen zonder voorkennis van Burge meester en Wethouders. Zij waren wel inge- lidht, dat het voomemen besitond tot uitvoering van dat werk over te gaan, en dat door den Margarethapolder daarvoor een verzoek was gericht tot Gedeputeerde Staten, doch zij leef- den in de verwachting, dat dit verzoek hen door Gedeputeerde Staten om bericht en raad zou worden toegezonden. Toen Burgemeester en Wethouders bemerkten, dat met de uitvoe- ring was aangevangen hebben zij een conferen- tie met Gedeputeerde Staten aangevraagd en de zaak daar besproken, waarbij gewezen is op vele schaduwzijiden aan de uitvoering van dit werk verbonden. Daarop is ter plaatse een oonferenti© gehouden door Burgemeester en Wethouders met het polderbestuur en in bijzijn van twee leden van Gedeputeerde Staten, waarbij Burgemeester en Wethouders hunne edsdhen in verband met het werk naar voren gebracht. Ten slotte is omtranit de meest be- langrijike met het polderbestuur overeenstem- ming verkregen. Door het polderbestuur werd gevorderd, dat de gemeente f 50 per jaar zou betalen voor't recht van aanpalen.de eigenaars om het water van hun terrein in de rioleering te laten uitloopen. Burgemeester en Wethou ders he'bbon evemwel gezegd, dat ze dit in geen geval doen. Ten slotte bleek, dat de watergang niet was van den Margarethapolder, doch van den Zaamslagpolder en hebben Burgemeester en Wethouders zich tot dat polderbestuur ge- wend, om te onderhandelen over de in ver band met dit werk noodige regeling. Zij wezen er op, dat de aanpalemde eigenaars door ver- jarinig recht hetoiben verkregen om in den watergang hun water te laten loopen en dat ze dit dus ook in de rioleering moeten mogen doen. Het polderbestuur vroeg echter eenige betaling. Ten slotte hebben de onderhandelln- gem tot overeenstemming geleid. Burgemees ter en Wethouders hebben ook wa.t moeten toegeven. Ze hadden hun standpunt wel kun nen doorzetten, maar dan bestaat het gevaar van moeilijkheden en procedure's, die het 't best is te voorkomen. Ze meenden den mddden- weg te moeten bewandeien. De zaak is echter nog niet defirdtief gere geld, hetgeen de oorzaak is, dat Burgemeester en Wethouders uit zichzelf nog geen gevolg kond'en geven aan hun voomemen om den ge meenteraad over de ondenhandeiingen en het resultaait in te lichten. De bedoeling is, dat am het water van de ingezetenen te ontvangen, van gemeantewege zinkputten zullen gemaakt worden naast de groote zinkputten van den polder. Burgemees ter en Wethouders moeten erkenen dat er wel iets voor te zeggen valt, dat de polder bezwaar maakt missohien allerlei vuil water recht- streeks in hare zinkputten te ontvangen. Er zullen zoo drie zinkputten gemaakt worden en indien het later noodig mocht blijfcen, dat die ook nog voor andere pereeelen noodig zijn. is het voomemen die ook te maken en met van wage de gemeente te leggen riolen in verbin- diing te brengen, met de andere putten, voor den afvoer van het water. Aldus is het verloop dezer zaak. De heer JANSEN damkt voor de verkregen inlidhltingen. De VOORZITTER merkt nog op, j.l. Vrijdag bij een vermeuwd bezoeik aan de buurt gezien te hebben, dat enkele menschen zich reeds terrein van den gerioleerden watergang heb ben toegieeigetnd, maardat gaat buiten de gemeente, dat is een zaak van het polder bestuur. b. De heer BARKER merkt op, dat de tramlijm over Zaamslag in de Ter Neuzensche straat er zoo sohandeljjk bij ligt. Af en toe wordt de grond eens onderste boven gespit, maar men laat bet er zoo maar in brokken 1 i g- gen. Van wege de gemeente is daar nu een mooie straat gemaakt, maar de manier waar op het terrein. binmen de tramrails ligt ontsierd weer alias. Soms staat het gras er zoo lang dat men het er wel kan maaien. Zou daaraan nu niets te doen zijn, door een verzoek aan de Directie Die VOORZITTER: U bedoelt missohien, dat de grond tussdhien de rails te diep lief De heer BARKER: Ook al. En als ze iets aan de rails doen, en de baan ointgraven, laten ze dat zoo maar ligigen. Hij heeft het wel eens aan de wegwerkers gevraagd: „laten je dat nu zoo maar liggen?", waarop hij ten antwoord "^a wa^ anders „we hebben niet meer noodug te doen, onze opdracht strekt niet ver- c er Heft lykt wel of ze het er om doen. De VOORZITTER deelt mede, dat, toen, Burgemeester en Wethouders met de directie hebben onderthandeld over't maken van straat- spoor, aan den directeur nog verzocht is ver- betermg te brengen, en deze heeft het beloofd, ook om de dieptes te laten aanvullen, maar het neeft met veel resultaat geihad. Er zou weer eens een brief aan den directeur kunnen re- seihreven worden. De heer BAKRER: Ze zijn eens begonnen met hat storten vain koolasch, doch slechts een ot misschiien twee waggons, daar tot aan de en daiar lilg^.we? beter, maar de rest neibben ze laten ligigen. De heer VAN HOEVE geeft te kennen, dat het reeds meermalen de aandaohit van Burge meester en Wethouders heeft getrokken en hoe slordig en bevuiiild ze van wege de tram de straat laten liggen, als er aan de lijn gewerkt is. Ieder jaar wordt er de aandadht op geives- tigcl maar resultaat wordt er niet van bemerkt. Hij vondt het jammer, dat er geen overeen stemming is verkregen tusschen Burgemeester en Wethouders en de tramdirectie voor het maken van straatspoor in de kom der gemeen- te Jammer is het, dat ze dat niet gedaan hebben. De gemeenite had z.i. ver strekkende voorsteHten gedaan. Eeuwdg jammer blijft het aitijd, dat de voorvaderen het aanleggen van de tram zonder straatspoor in de kom hebben toegelaten, maar daaraan is natuurlijk nu niets meer te doen. En hot is begrijpelijk, dat de tramduectie zich houdt aan de haar opgelegde verplichtmgen. De VOORZITTER zegt toe, dat er nog eens aan de tramdirecibie zal gesdhireven worden. c. De beer BARKER vraagt, of er toch niets tegen te doen zou zijn, dat de vreemde automobiel- en motarrijders met zoo'n groote smelheid door het dorp vliegem. De eigen auto mobiel rijders houden zich bij het passeerem van het dorp wel aan een matige snelheid, zoo- dat ze als er iets in den, weg komt onmiddel- lijk kunnen stoppen, maar het zijn de vreemde redzigers, die dan zeker ergens zijn blijven praten of plakken, die dan door dat vlugge rijden hun verioren tijd nog willen inhalen. Het moet verwondiering baren, dat er daar aan de school nog niet meer ongelukken zijin voor- gekomen. Vooral des middags, als de school- kinderen er spelen, is het zeer gevaarlijk. De VOORZITTER merkt op, dat hij de politie weer bens kan verzoeken er wat nauwlettemdei op toe te zien. Het haalt edhter niet veel uit. Er is vroeger al earns eenige malen prooes- verbaal wegens te snal rijden opgemaakt, maar men hoort daar later nooit meer van. Hij zal echter weer een order in die richting geven. Hiema wordt de vergadering door den VOORZITTER door het uitspreken van het dankgeibed gesloten. DE CYCLOON TE ST. LOUIS. Het aantal slachtoffers van den cycloon die te St. Louis en in de onrcjevinc} Vrij- i dag heeft giewoed, bedraagt thans te St. Louiis allieen reeds vijftig. Duizenidfen j huizien zijin verwoest en in de pudnlhoopen is thans brand uitgiebroiken. De tornado i duurdle vijf minuten en werd gevolgid door i een vreeselijlken regenstorm, die zeis vier- kante mijlen van het district St. Louis, hoof'diakdijk bewoonldie streken, ver- woestte. Voorfcduirend worden er nog gewonden onder de puinhoopen wegge- haald. Het totaal aantal dooden zal wel- licht honderd bedlragen. Verzeikerings- experts ramen de sohade op rond 75 mill, dollar. Ook uit andere deeilen van de V. S. voornaimelijlk Arkansas en Ofclahoma, wordt melding gemaakt van cyclonen, waardoor o.a. het idbrpje Rudy (Arkan sas) werd verwoest. Voor zoover bekend zijn er geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Verder zijn boerderijen ver woest naibij Ohecotah (Oklahoma). Naar Renter nog mieJidlt, zijn in de stad St. Louis vooral de westelijlke wijlken ge- teisterld, waar 2500 woniingen verwoest of zwaar beschadiigid zijn. Twee politie- agenten weriden beidblven onder instor- tende muren en zijn om het leven geko men. Op de straten, in de parken en op de boulevards liggen overal omvergewor- pen boomen, telegraaf- en telefoonpalen, en tramwagens. De bladen ramen, dat in totaal vijfduizenid huizen verwoest of beschaidigid zijn. De cycloon giing vergezelid vain een dbf geromimel en na een periode van angst- 'kkende stilte vlogen stuikken van schooxsteenen en van losgerukte daken diooir de lucht. Oo~ -etuiiaen verklaren, dat er tijidlens den crcloon volslagen duiisternis heersdhite en dat het scheen alsof de aarde trildle. De reddingswerk- zaamlheden moesten aanvankelijlk met be- hulp van lantaams gescihieden. Daar de politie niet bij machte is aan den toestand het hoofd te bieden, heeft de gouverneur om militaire hulp gevraagd. EEN ROMANTISCH HUWELIfK. De ,,Belgenland" van de Red Star Lijn deed een tocht om de werel/d en had on der meer aan boord een schatrijke jonge weduwe uit Californie, mirs. Jean Nawn. Medepassaigiers zagen haar in Yokohama aan wal gaan in gezelschap van een der eetzaaistewards en zes weken later tus- sdhen Singapore en Calcutta zag de chef- steward, dat de jor^e man bi; het tafel- dienen zich opviallenid met mrs. Nawn bezig hiield. Toen hij den schuldiige op zijm orders wees, gaf deze het onver- wachte antwoord, dat dat niemand hem kon beletten zoo veel en zoo vriiemdelijik mogielij'k met zijn eiigen vrouw te praten! Het bleek imderdaad, dat het paar onder- weg in Manilla getrouwid was, In belang der discipline werd de brulidegom van zijn post in de eetzaal ontiheven en in de lin- nemkamer geplaatst. Toen het sc'hip Napels aandeed nam hij ontslag en ging het paar een udtgdbnei.de huwelijksreis door Europa doen. AXEL. Huwelijks-aanigiftein. 21 Sept. Daniel Adriaan van Hou/te, oud 22 j., jm. en Johanna Hendrika Balkenstein, oud 20 j., jd. 29 Sept. Jan Dieleman, oud 21 j., jim. en Elza Maria Segthiers, oud 20 j., jd. HuwelijkB-vodtrekkingen. 1 Sept. Rene An- tonius Cappendijk, oud 25 j., jim. en Magda- lenia Cajtlhariina Johanna van de Walle, ouid 23 j., jd. Geboorten. 4 Sept. Gerarda Maria Chistina, d. van Domrnnicus FrancLscus de Smet en van Martha Maria Cappaert. 7 Sept. Reinier Jo hannes, z. van Jooist Dirk Scheele en van Adriana Carolina Beun. 9 Sept. Helena Jan- neke, d. van Gomelis van Bendegem en van Margaretha Goossen. Janneke, d. van Daniel Gijsbregt Riemens en van Magdalena Srihiie- man. 26 Sept. Petrus Johannes, z. van Jaco bus Josephus Dankaart en van Adelena Mag dalena de Kerf. 28 Sept. Abraham, z. van Abraham Jan Oppeneer en van Elisabeth Ha- melink. Angele Maria, d. van Camillus Theo- pihilus Duijim en van Anna Maria Rosalia David. 30 Sept. Neeltje Mechelina, d. van BartheLomeus Knieriem en van Gerardina Cor nelia van Tatenhove. Overlijden. 26 Sept. Andries Scheele, oud 58 j., z. van David em van Caitharina Dieleman. HOEK Geboorten. 19 Sept. Jozdna Neeltje, d. van Francois Dieleman en van Aagtje Bakker. 23 S pt. Helena Jannetje, d. van David de Groote e van Caitharina Jannetje de Fouw. Overlijden. 18 Sept. Cathiarina den Hamer, ou<l 71 j., edhtg. van Jan Herrebout. 19 Sept. Andries de Bok, oud 2 m., z. van Jan en van Jacoandna Tollenaar. KOEWACHT. Huweljjiks-aamgiften. 10 Sept. Camillus Franciscuis Domdnicus de Schepper, oud 21 j., jm. en Celdna Maria Geerts (van Stekene), oud 18 j., jd. 19 Sept. Philemon Joseph de Vleeischauwer (van Antwarpen), oud 21 j., jm. en Julma Maria David, oud 20 j., jd. Huwelijiks-violltrekkingen. 28 Sept. Camil lus Francis cus Domdnicus de Schepper, oud 22 j., jm. en Gelina Maria Geerts (van Stekene), oud 18 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Anna Marie Jose, d. van Tlheophiel Bernard van Daeie en v.an Magda lena Natalia Apers. 3 Sept. Leonardus, z. van Renatus Josephus Nijenhuis en van Augusta Maria die Metter. 21 Sept. Josephus August, z. van Henri Elegeert en van Maria Mathilda Rouijzer. 26 Sept. Maurice Alplhonis Marie, z. van Arthur Lodewijk Romibaut en van Irma Maria Bliisa van Rumste. Overlijden. 25 Sept. Celestina Clementina Maria Poppe, oud 68 j., d. van Livdmus en van Carolina Hereman. ST. JANSTEEN. Huwelijks-voltrekltingen. 9 Sept Peti-us de Caluwe, oud 23 j., jm. en Bertha de Detter, oud 21 j., jd. Geboorten. 8 Sept. Gerillus, z. van Emilia- nus Petrus de Beule en van Lucia Martens. 12 Sept. Franciseus Johannes, z. van Cerillus Augustus de Beule en van Johanna Catharina van Houte. Joseph Philomena Andreas, z. van Carolu® Ludovicus Ivens en van Mairia de Louw. 15 Sept. Annie Mathilda, d. van Lu dovicus van Duijse en van Angela Catharina Hageman. 25 Sept. Angela Hubertinia, d. van Karel Lodewijk de Geest en van Yalentdna Boussem. Overlijden. 8 Sept. Cerillus de Beule, oud 1 dag, z. van Emilianus Petrus en van Lucia Martens. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 3 Sept. Alfred Maurice Ralle, oud 27 j., jm. en Irene Julia Emma do Cooker, oud 24 j., jd. 17 Sept. Eduardus van die Putte, oud 31 j., jm. en Esther Delsaert, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Sept. Victor Seghers (van Selzaete) oud 25 j., jm. en Irene Magdalena Camilla van de Putte, oud 23 j., jd. 20 Sept. Alfred Maurice Ralle, oud 27 j., jm. en Irene Julia Emma de Cooker, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Pieter Cornells, z. van Martdnus Bakker en van Janna Dubbeldam. 5 Sept. Gerard, z. van Adolphius Augustus Audemaerd en van Bertha MaJvina Barbara Rindt. 19 'Sept. Waiter Rarel, z. van Omer Comelis Desire Dehulsters en van Aline Augusta Yerhoosel. 20 Sept. Oswald, z. van Prudent Marie Casteeis en van Emelie Maria Soetthaert. 26 Sept. Johanna Carolina Mathil da, d. van Pieter de Jong en van Carolina Ma thilda Janisse.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6