SPORT. GEMEN6DE BERICHTEN. LANDBOUWBERICHTEN. nop meer kwaad bleed qezet hebben. Stresemann's poping cm de rede van den president good te praten, had al evenmin een kalmeeren.den invloed en bovendeen een onaanqenamen nasleep. In de Pariji- sche Matin tegenover weillks medewerker Stresemann de verqoe'lijkende verklaring had a figelegjd en in de lezing van Wolff werd duidelijlk gezeqd, dat de minister mede opgeikomen wa:s tegen de voorstel- ling als zou Duitischland alleen verant- woordelijlk geweest zijn voor den oorlog. Maar 'in he't officieuze verslagdat van- wegie het Duitsche miaisterie van buiten- landsche zakem van Stresemann's onder- houd met den man van de Matin verspreid is, was het belanqirijike woordje ,,alleen komen te verval'len, zoodat ook de Duit sche repeblikeinsche bladen nu een on- derzoek verlangen naar de omstandig- heden waardoor deze commissie, die in wer.kelijikheid een ernstiqe verdraaiiing van Stresemann's woorden was, mogelijk geworden was. Het een heeft het ander uitgeloikt en nu hebben wij al antwoorden gekregen van den Belgischen minister-president Jaspar, van den Franschen minister Barthou en van den Franschen miinister-nresident Poincare aan Hindenburg. Alle drie heb- ben zich sc'hamoer uitgelaten over het zuiver geweten waarmee Duitschland ten oorlog zou gegaan zijn, herinnerd aan de wreede oorilogsdaden van het Duitsche leger in het begin ervan enz. enz. Ko.rt- om, gelijlk wij ziaiden, al het ouide zeer is weer opgehaald, en nu kan men gaan twisten over de vraag, wtie er schu'ld aan heeft dat het oude debut telkens opnieuw begint. Voor de goedgezinde menischen in de wereld die oprecht den vrede willen, zijn het onverlkwilkkelijlke en ontmoedigen- de verschijnselen. Het gesprek dat Briand en Streseman Woensdaq voor de oogen van het open- baar in bijzijn van hun tolken aan een tafeltje te Geneve hebben gehad, wettigt daarom geen nieuwe groote verwachtin- gen. Het was ongetwijifeld geen samen- komst als die van Thoiry, waarvan de be- langrijkheid op dat oogenblik zich weer- spiegelde in de gebeimhouding waarmee zij voorbereid en in de intimites waarin zij gehouden werd. Het ging, naar men vermoeden kan, over grieven en moeilijk- heden en van verschillende zijlden ver- zekert men dat het slechts een opper- vlakkig gesprek was, waarbij men niet dieip in de kwesties getreden is. Daardoor heeft men zic'h niet aan den indruk kun- nen onttrekken, dat het meer ,,voor de tribune'' gehouden zou zijn ,om te bewij- zen dat de persoonlijke betrekkingen tus- schen de twee staatsJieden, ondanks alles, niet verbroken en zij nog altijd ,,on spea king terms" zijn. Men troost de wereld met het vooruitzidht dat hun gesprek in December bij de nieuwe Raadsziitting voortgezet zai worden. Al wat men er voorloopig van zeggen kan is dat het een geluk is dat Geneve geregeld gelegenheid voor persoonlijlke aanraking biedt, dat zulk een persoonlijke aanraking tusschen twee Raadsleden zelfs niet te vermijden is en dat het debat tusschen twee, door hun ministers van buitenlandsclhe zaken ver- tegenwoordige landen van zelf ook hof- felijker en vruchtdiraqender rnoet zijn dan wanneer men elkaar onaangename dingen op een afstand zegt. TER NEUZEN, 30 September 1927. BIJEENROEPEN DER STATEN. Aan den Commissaris der Koningin in Zeeland is machtsging verleend tot het bijeen roepen der Staten der provincie in een buitengewone zitting tegen 12 October 1927. WESTDORPE. Door onbekende oorzaak brak alhier Woensldagnamiddag brand uit in de sdbuur van den heer F. Janssens, op de wijk Batterij. Het branidbluschapparaat, dat van gemeenitewege in die wijk was geplaatst, bewees uitstekende dienisten. Hiendoor kondan de belendende gebou- wen wonden gesipaairld. De schuuir ech- ter brandde geilieel af. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. Door de betrokken wegencommissie werd de siteenweg, welke pas is ver- niieuwd, Woensldagnamiddag gelnspec- teerd. Het nieuwe baanvak van drie en een halve kilometer is een fliinke venbete- ring. Als nu ook spoedig het nieuw rij- wielpad van Zwartenhoek hderbij zal aan- sluiten, kan van een perfecte oplossing worden gesproken. Vooral voor het auto- venkeer is het een groote verbetering. HANSWEERT. Maanda gmiddaq bij het binnenvaren van de haven is v5n het schip ,,Ora et Labora" de schippersrvrouw door de giek overboord geslagen. Door het vlugge optreiden van de bemanning van de sleep- boot ,,En Avant 10" werd de vrouw juist initij'ds gered. Doktershulp was spoedig ter pilaatse, en de vrouw zal vermoedelijk geen hinder van het ongeval hebben. IJZENDIJKE. In den nacht van Maandag op Dinsdag bralk brand uit iin de maalidarij van den beer Gasteleijn op het Molentje onder I}zendijke. De brandspuit van IJzen- dijlke mocht het niet gelukken de maalderij te behouden. Ook 'n schuurtje van Leen- houts werd een - -'ooi der vlammen. Ver zekering dekt de schalde. WIELERBAAN SAS VAN GENT. Voor de laatste maal dan in dit seizoen, zullen op het Sasscihe cement wodstrijden worden georganiiseerd. Voor de laatste maal zal men dit jaar kuunen gendeten van een mooi stuikje sport, am daarna een gedwongen rustperiode in de wielersoort in te gaan. Met het afsluiten van het seizoen wor den d'e Zeeuwsche kampioenschappen der siielhetid be twist, welke dit jaar vier profs aan den start brengen. Het zijin, de Gebr. Pic a vet, van wde Edmond zijn titel zal hebben te verdedigen, Bram Ranschaert en de spik spiiinternieuwe beroepsrenner Cesar Bogaect. De matches worden ge- reden: man tenen man en met optellirg van punten. Ten slotte wacht ons een 100 K.M. koppelwedlstrijd, waarin de voornaamste elementen der BeDische onafhankelijken van de partij zijn en die twee weken achtereen het Gentsche publiek in extase heiblben weten te brencen. Bovend'ien wordt de gelegenheid thans geboden eens nader kennis te maken met de helden uit den succesvollen wedstrijd Sas van Gent— BruisselSas van Gent, welke match ter gelegenheid der Sassche kermis werd ge- ioopen, en zich in een flinke belangstelling mocht verheu^en. Tevens zijn de nieuwe elementen van de partij. Bogaert van St. ]ansteen komt voor het eerst op het Sassche cement uit als prof, terwijl de juniors van dezen zomer, Redel en Frippiat, eveneens een trapje in de wielersport zijn opgeklommen en bij de nieuwe categoric voor het eerst op de piste uiitkomen. Zij heblben gszwo- ren te bewijzen, dat zij een aanwinst zijn. Voorts zijn mannen als Hamerlinck, Ranschaert, De Bruycker, De Picavetis, Van Hee enz. geziene fdguren op de Sas sche baan, terwijl de overige deelnemers alien een spannenden strijd zullen waar- boggien, Men ziet van deze jongens nu eenmaad de mooiste wedstrijden. Het Sassche baanseizoen wordt met een interessant program gesloten. AU'I'O-ONGELUK Woe ns dag im org en heeft op den weg van Baarland naar Kwadendamme een auto-ongieluk plaabs gdhad. De heer De Bakker uit Oudelanlde kwam in een bocht van den weg met zijn auto in botsing met het motorrijwdel van den heer De Mol uit 's GravenpO'lder miet het gevolg, dat de auto in een sloot terecht kwam en de heer De Bakker een arm brak. Hij is ter ver- pleging in het ziekenhuis te Goes o- ^e- nomen. De auto werd gedeeltelijk ver- nield en van het moborrijwiel bleef zoo goad als niets hee1!. EEN HERTENJACHT. Op onverklaarbare wijze was het Zon- dagmijddag tusschen ihalf zes en zes uur een jongen wolfshond gelukt den herben- kamp aan den Bezuidenhoutschen weg te 's Hage binnen te dringen om daar de tal- rijika herten aohterna te jagen. De ver- scihrikte dieren stoven naar alle kanten heen, miet wetemde waar aan hun vervol- ger te ontkomen. Omvermooid joeg de hand steeds achber de dieren aan, maar gellukkig war em de jomge herten steeds vluggier -dan hum vervolger. Dit sc'houwspel, dait door hamderden miemschen gevolgd werd, had wel een kwartiieir gcduurd, eer ide bosebwaohter met zijn geweer gewapend, ean einde aan die jachit maakte. Toen hij den homd onder schot kreeg, vuurde hij zij.n wapen af. Verschri'kt vlogien een paar eenden uit den vijver op en die gelukkig niet geraakt zijnde hond miaakte o.nmAddellijk redhtsomkeert. Hij kwam, na over de sloot gesprongen en over de heiniing gieholpen te zijn, weer op den openbaren weg en bij zijn baas tereelhit. Deze, wit als krijt, nam nu zijn viervoeter aan den ketting mee naar huis. Met zijn bong uit den bek liep de hond, oververmoeid, gedwee naast zijn baas. TE GROOTE VERRUKKING. Te Volendam zou een zweefmokm voor de a s. kermis eerst proefdraaien. De kin- deren mochteu daarbij gratis meedraaieu. Dit verheugde het 15-jarig dochtertje van P. zoo, dat ze bp het betreden van den zweefmolen ineen zakte. "Onmiddellijk droeg men haar naar haar naastbijzijnde woning. waar de inmiddels ontboden geneesheer den dood constateerde. RUM0ER1G. Dinsdagavond is het in de omgeviog van de Wagjnbrug er de Faber von Riemsdpk- straat in Den Haag nogal rumoerig geweest. Eenige persoDen, die dea geheelen avond in cafe's hadden vertoefd, kregen op de Wag-nbrug ruzie met elkaar. Het werd een vechtpartijtje. Ee<; der omstanders, B.B. zag, dat een der vechtenden een revolver trok. B. sprorg op den man toe en cam hem het wapen uit de handen. iNadat de vechtenden gescheiden waren, ging B. B met twee kennissen van hem verder. Op den hoek van de Faber van Riemsdijkstraat en de Spinozastraat bleven zp een oogenblik staan en liet B. B de revolver aan zpn metgezel en zien. Hij vertelde, dat hij voor alle zekerheid den houder uit het wapen genomen had, zoodat het ongevaarlijk was. Onder het praten trok hij met een virger aan den trekker, en totzpngroo'eontsteltenis ging de revolver eensklaps af. Het bleek dat zich nog een kogel in de kamer bevond. Zijn metgezel, de 32-jarige J. B., werd door den kogel in de ingewanden getrofifen. Hij waggelde een cafe binnen, vanwaar hp na eenigen trjd door den geneeskundigen d'enst naar het zieken- hu:s is vervoerd. De toestand van het slachtoffer is niet levensgevaarlpk. Dedaderliep aanvankelijk weg, toen hp bemerkte, welke ge'o'gen zijn onvoorzichtigheid had gehad. Later kwam hp echter weer terug, en toen de politie hem verzocht mee te gaan. ging hij gesvillig mee. Na verhoor is hp door de politie h^engezonden DE DOMINE IN VROUWENKLEEREN Het rustieke dorpje Curry Rivel, Somer setshire, is in rep en r er door de gedragingen van den doming, Rev. Arno'd Read, die 's avonds in vrouwenkleeren placht rond te loopen. Hp had dit al vaker gedaan, doch men durfde hem daa'over niet aanspreken. Toen hij tchter een dezer avonden wederom iD vrouwenkleeren werdgesignaleerd, nesloot een postbode hem te ontmaskeren. Hp trof de „jonge viouw", op ichtig ge kleed en met bijgewerkte lippen -in een duister laantje aau hp trad op haar toe en verklaarde onmiddeljjk te zien dat hij met den domine te doen had. Deze bekende RiV. R ad te zijn en zeide aldus vermomd er op uit te trekken om stof voor een novelD te vergarenIn de moderne literatuur wordt n.l. zoo vaak de man beschuldigd van on- ridderlpk optredm tegenover de vrouw, terwijl hij jnist meent dat de vrijpostigheid der vrouw de zeden heeft vergroofd Hp wilde nu een p oefmming dot n om zelf te ervaren hoe de man zich tegenover de vrouw gedraagt. Heel onschuldig scbijnt de zaak intusschen niet te zpn, want reeds heeft Rev. Read met zpn familie het dorp ver'aten en de dokter verklaard dat de domine zeer overspmnen is en maar langen tpd rust moet nemen. EEN DAPPER ME1SJE. Maandagavond werd de seinwachter Jules Chossenotte, chef van het stationnelje Prunay aan den spoorweg van Chalons naar Reims, toen hp de lampen op het perron was wezen aansteken. door een passeerende trein verrast en gedood. Zpn vijftienjarige dochtertje Renee, dat het ongeluk zag gebeuren en de eenige was, die wist hoe met het seintoestel moest wordeu omgegaan, nam toen dapper de plaafs van haar vader in en heeft langer dan vpf uur den dienst onderhouden en daardoor ongelukken voorkomen. GLAZEN HUIZEN. Wellicht zullen er spoedig in de Ver. Staten glazen huizen wonden gebouwd. Een New-Yorksch architect, William Orr Ludlow vice-president van het New- Yorksohe .Building Congress", heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat glas weldra de plants van steen in zal nemen, daar het ziiich uitstekend tot bouwmateriaal leant. Bovenidlien zouden glazen huizen hygienischer en vooral vroolijker zijn. Een gefontuneende New-Yorker zou den architect in de gelegenheid stellen zijn plannen bij wijze van proef uit te voeren. Eerlang zal men dus missohien in New-York niet anders dan in een .glazen huis" wonen, een omstandigbeid, welike bezwaren heeft. DE UITVAL VAN EEN 106-JARIGE. Juffrouw Saralh Collins in Battersea is Donderdiag 106 jaar geworden en is idien dag natuurlijik aan een interview onder- worpen. Zij is dan ook vermoedelijk de oudste vrouw in Engeland. Zij zeide dat zij nog niet van plan was om dood te gaan en verklaarde haar hoogen leeftijid uit het felt, dat zij altijd hard gewerkt en nooit te veel gedronken had iets waar echter vele vrouwen nog geenszins boven de honderd mee komen. Onder hetgeen zij vender zeide was een heftige uitval tagien het moderne meisje: ..Meisjes die rondloopen met rokken tot boven de knieen, met haair dat geknipt is al® idat van een man en een sigaret tus schen de lippen bengelend, moesten een pak slaag krijgen en in bed gestopt wor den." Ten slotte verklaarde de 106-jarige nog dat zij geen dokters noodig had. Als de menscihen hard iwerkten en op een behoor- lijlken tijd naar bed gingen, zouden zij geen doktetns moodlig hebben. HET ..PARADIJS DER VRIJGEZELLEN" IN GEVAAR. Het vejmaarde Tavistock Hotel in Co- vent Garden te Londeni, eens bekend als het paradijs der vrijgezellen, omidat er geen vrouwen mochten komen, loopt ge- vaar. De huur van het gedeelte dat op de markt uit ziet en het eigenlijke front vormt. ioopt binnen zes maanden af en de Beecham Estate heeft plannen om op den vrijikomenden grand kantoxen op te rich- ten. De Daily Express slaat alarm tegen dit plan en zegt dat het historische gebouw, waar Dickens, Thackeray en feitelijk alle bekende mannen uit de negentiende eeuw plachten ite ikomen, intact moet blijven, De vrijgezellen-tradatie heeft trouwenis al larng af'gedaan. De verslaggever van de Express trof in de eetzaal meer vrouwen dan mannen aan DE ONGELUKKIGE PARACHUTE- SPRONG. Een 16-jarig meisje, een nichtje van een raadslid te Calais, heeft te Calais een pa- radhutesprong gedaan, waarbij zij onge- lukkig te land is gekomen. Het woei nog al steirk toen zij haar sprang ondernam, maar alles ging gioaa. totdat zij bijna den grond raakte. Toen kreeg een windvlaag de parachute te pak ten en sleurde hem mee, met het meisje er aan. Eerst werd zij tegen een aantal electrische lijnen ge- worpen, die van hun paal losgerukt wer- den en daarop kwam zij neer in een wei- lainid; hiier werd zij 500 M. ver meege- sleurd over allerled oibstakels, die zich op haar weg voordeden, heen. Ten slotte wist een man haar om het middel te grij- pen en zoodoende te redden. Hoewel het meisje deerlijfk gekneusd is, bestaat er geen gevaar voor haar leven. VAN DEN TRIOMFBOOG GESPRONGEN. Zaterdagmiddag is een bijna 70jarige van den Triomfboog gesprongen, Hij kwam terecht voor de voeten van een voorlbijganger en was op slag dood. De man een Elelg, van geboorte, bleek geen sou meer op zak gehad te hebben. doch in zijn zak vond men e!en briefje, waarin hij verklaarde het leven moe te zijn, werke- loos, zander eten en d'oor zijn spaaijdudtjes hieen. Daar hij toch niemand meer ter Wereld had, was hij dus besloten uit het leven te scheiden. Hij koo.s den Triomf boog, in die hoop zijn zoon weer te van- den, die in dan oorlog gesneuveld was. ERNSTIG VLIEGONGELUK IN DUITSCHLAND. Vrijdaqmorgen heeft op de lucbtlijn BerlijinMunichen een ernStig ongelu.k plaats gehad. Hiet verkeersvliegtuig B. 585 van de Deutsche Lufthansa is nabij Schleiz door onibekende oorzaak neerge- stort. Het vliegituig wierd totaal verndeld. De vllieger en de vier passagiers werden ge- doold. Tot deze Iaatsten behoorden d'e Duitsc'he gezant te Washington, freiherr von Maltzathn en Dr. Roll van de Duiit- scihe Rijksspoorwegen. De monteur is ernstig gewonid. EEN DOLLE OS. In het Zuiid-Slaviische dorpje Orzice is e'en gezin van vijlf menisdhen gestorven na het eten van vleesch van een os, die wegens dollheid was afgiemaak't. EEN MOEILIJiKE REIS. De sleepboot „Tourbillon" heeft Woemsdiag te Cette het izeilschip General de Negrier binnengiesleept, dat .eiinde April miet een lading bout uit Kameroen ver- trokken was. Het schip was spoedig na het vertrek bulpeloos geworden, doordat vrijwel ide heele equipage was aangetast door berri-berri. iDen 22sten Augustus pas was men er in geslaagid de straat van Gibraltar te bereiken en in de Middel- landsche Zee te komen. Den 27sten Augustus was he't schip te Almeria- van waar men binnen emkele dag en te Cette d'acht te zijn. Oniderweg ontmoette men echter tegenwind en de verzwakte beman ning was niet in staat de vereischte ma noeuvres uit te voeren om er tegen op te tornen. Zoo idreef het schip af naar ide Italiaamiscihe kust. Langzaam werkte men het toen weer op, tot men ten Zuiden van de eilanden van Hyeres was geko men. Daar trof de ,,Touirbillon" het schip aan en sleepte het te Cette binnen. Het meerenideel van de bemianning was nog steedis bedlegerig. RUGGEMERG-VERLAMMING. Te Leipzig zijn bij kinderen 79 gevallen van ruggemerg-verlamminig geconsta- teerd, waarvan 12 met idoodelijken afloop. Op het oogenblik worden 51 patienitjes in het ziiekenlhuis verpleegid; de meesten huniner zijn nog geen jaar en van de 12 in het ziekenhuis overledenen waren er 7 die idien leeftijid nog niet hadden bereikt. De gemeeniteraad van Leipzig zal in bui tengewone zitting vergaderen am te over- wegein welke maatregelen ter bestrijlding van de epidemic zullen kunnen worden getroffen. Het is niet uitgesloten, dat zal worden besloten de scholen tijdelijk te sluilten. Vele geneesheeren aehten dit wenschelijk. EEN MISDADIG AUTOMOBILIST. Een handelaar uit Reypin in het depar- tement Bouches du Rhone reed met zijn vrachitauto bij St. Zaeharie (Var) toen een qewone auto hem wilde passeeren. Om ide een of andere redien duurde het een oogenblik voor de vrachtauto kan udit- halen. Dit scheen den bestuurder van de andere auto zoo buiten zkhzelf gebracht te heblben, dat hij in het voorbijrijden verscheideine revolverschoten op de vrachtauto loste. Deze troffen een be- idienide van den handelaar, idie lernstig aan den rechterschouder verwond werd. De politie tracht den dollen automobijist op te spore n. NOOIT TEVREDEN. Vele menschen klagen tegenwoordig dat ze zoo hard moeten weriken en niet veel verldiemen. Estelle Taylor, de vrouw van den beroemden bokser Jack Dempsey, krijgt echter betaald voor nietsdoen en... is ook niet tevreden. Ofschoon ze maan- delijks een bedrag van vele duizenden dollars opstrij'kt waarvoor ze niets doet, direigt ze haar maatschappij, de 'Unitejd Artists Film, met een proces wegens con- traetibreuik, omdat haar geen gelegeniheid geigerven wordt om op te treden en ze niet op een dusdanigie manier achteruitgezet wensdhlt te worden. TEGENWOORDIGHEID VAN GEEST. Ben spoorw eg a rbeider uit Ken t is door zijin itagenwoordiglheid van geest gered van verpletterinq door een sneltrain. Hij was met een makker op de lijn aan het werk toen een trein naderde en beide op het andere spoor stapten om deze voorbij te laten. Juist naderde op het andere spoor een sneltrein, die zij niet meer kon- den onltwijkan. De eene arbeider wierip zich tusschen de rails op den grond en werd later zander eenig letsel opgenomen, de ander, die getracht had buiten de rails te komen, was gegirapen en vermorzeld. De gereldlde besohrijft zijn indrukken al dus: „Het was een leans op duizend, maar ik heb ze waa.rgenomenT oen ik met het gezicht naar den grand op de lijn lag, sloot ik de oogen. Ik hoorde een rateJend brul- lend gelu'id, daarna werd het weer ldchlt en hoorlde ik stemimen in mij>n nabijheild." MOORDENAAR AANGEHOUDEN. Bij het eiland Ju'ist was eenigen tijd ge- leden een vrouiw, een huishoudster, ver- moord, met het klaarblijlkelijke doel haar te berooven. Het onderzoek wees uit, dat de daad gepleagd was door een Oosten- rijkscihe ingenieur, Kurt Mayr-Lori, die per advert en tie een gezellin gezocht had voor een reis naar Afrika. Het slacht- offer, Margarete Stephan, had daarop ge- schreven, er was een ontmoeting op qe- volgid, eindigend met een iboottochtje, waairvan de man allean teruigkeerlde. Hij verkocht de boot en verdween spoorloos. Later iis het lijk van de vrouw op het eiland Juiist aangespoeld. Thans is uit San Sebastian te Berlijin het berdcht ont- vamgeini, dat Mayr-Lori daar aanqehou- den is. EEN STAALTJE VAN MILITAIR BUREAUCRATISME. Een sergeant te Casablanca, tijdelijk met verlof te Ferigueux, ontving een aan- geteekendie briet, afkomstig van zijn Korps. Daar de man soidij moest ont- vangen verbaasde hem de aankondiging van den brief niet. Wel was hij ver- baasd, toen hij den brief had afgehaald. Deze bevatte een bewijs, dait hij zich bij het postlkamtoor kon vervioegen om een bedrag van 3 (zegge idrie) centiemen af te haien. Het bewijs ging vergezeld van een toelichting, die verscheidene blad- zijden besloeg. PEST IN DE OR AN J E VRIJSTAAT. In het .dorpje Rouxville in den Oranje Vrij staat is in hevige mate de pest uitge- broicen. Reeds zijn zes personen, mee- rendeels kaffers, overleden. Herhaalde- lijk hadden de Zuid-Afrilkaamsclhe bladen reeds de aanidacht gevestiigd op het vin- den van. met pest besmette ratten, die, over verschillende iplaatsen verspreid, een ontzelttend gevaar opleveren. Dit gevaar is dus1 niet denkbeeldig geweest. Roux ville is thans officieel besmet verklaard en g.eiheel van de buitenwereld afgesneden. HET KIND. De Figaro meldt: Een dlame at in een van de groote restaurants op de boulevard. Haar met gezel, een sdhattig Peikdneesje, zat op de knieen van zijin meesters en stak n snuitje boven het bond1 uit, dat de tong met boter- saus ten voile scheen te waardeeren. Met een angstvallige zorg haalde ziin meesteresise d'e visch van de graat, reepje na reepje, die het Ihomdje met een enkel haal van zijn rose tongietje in zijn bekje sitak. Maar dit aandige tooneeltje speelde zich niet af, zonder dat het Pekineesje af en toe van zijn haast of zijn vreugde blijk gaf door een paar korte blafjes. De naburige etexs, aldus op de scene oipmerkzaam gemaakt, gaven spoadilg hun ongenoegen te kennen. Wie weet, was datzelfide bond bij een volgende gang niet voor een hunner bestemd? De directeur, de ober en de wijnkellners staken de hoofid'en bij elkaar. De ober werd af gevaar diimd. Hij Stapte op de jon- ge vrouw af en zeide: ,,Ik veroorloof mij mevrouw op te mer- ken, dat op de sniiskaart geen couverts met kind zijn opgienomen." ZIJN MOEDER WEERGEVONDEN OP ZIJN TROUWDAG. Een jonge man te Ghatellerault, idie in het weeshuis opgevoed! was, daar zijn ouders onbekenid waren, trad aldaar in het huwelijk. Toen de ambtenaar van den burgerlijken stand het paartje in den echt zou verbinden, moest ide jongeman eerst onder eede verklaren, dat de naam en verblijfplaats van zijn moeder hem on- bekend waren. Toen de bruigom deze verklaring afgeleigid had, las ide ambtenaar het huwelijiksfonmulier voor. Toen hij echter de woorden oplas: ,,wiens moeder ombekend en afwezig isstond een vrouw, die tot dusver door niemand op- gemerkt was, op en verklaarde: „Neen, zij is mieit afwezig; zijn moeder ben ik!" Men kan zich de verbazing van de aan- wezigen voorstellen, die aanvankelijk niet goed Wisten, wat zij van de zaak denken mioesten. De onibekende had echter de noodigie papieren meegiebraciht, waaruit bleek, dat zij inderdlaad, de moeder was van den. bruigom. Toen de huwelijksacte gewijzigd was, kon de voltrekking van het Ihuwelijik ver- der angestoord voortgang vinden. WINTER VLINDERS-U)MBAND.EN. De Plantenziektenkundige Dienst schrijft: Frulittelers. Het is nu de juiste tijd om lijmbanden aan te leggen. De wintervlin- ders beginnen deze maanid, zoodra er een vorst van eenige beteekenis is geweest, te voorschijn te komen uit den grond, waar zij den zomer als pop hebben doorgebracht. Er is een groot verschil tusschen de man- netjes en wijfjes. De laatste missen de vleu- qels. Om de eitjes te leggen in de kronen der v ru ch tboom enaan .diuinne takjes dicht bij de knoppen moeten ze dus tegen de stam- men opknuipen. Van dit feit wordt bij de bestrijdiing partij getrokken. Door het aanleggen van lijmbanden (na- tuurlijk met de lijm aan den buitenkant) om de stammen wordt het de vrauwelijke win- tervlinders onmogelijlk gemaakt tegien de boomen op te kruipen. De banden moeten goed sluiiten, met twee touwtjes (aan boven- en onderzijideop een glad gedeelte van den s'tam bevestigd worden. Soms leggen de wijfjes dte eitjes beneden den band op den Stam. Dit gedeelte moet in Februari met 10 vruchtboom-caribolineum bespoten worden. Het resultant, dat men met lijmbanden kan bereiken is afhankelijk van de kwaliteit van lijm en papier. De lijm moet langen tijd kleefkrachtig blij ven, het papier (perkamentachtig) mag niet de olie uit de lijm opnemen. Men betrekke daarom lijm en papier van be.trouwbare hanidelaren. Llitdruikkelijk zij hder vermeld, dat lijmbanden alleen dienst doen tegien wintervliniders (om dat de wijf jes onigevleugeld zijn) niet tegen wormste- kigheid. 'De rupsjes van de wimtervlinders (trek- maden) zijn groen met een donkergroene streep in de lengte over den rug. Het zijn, spanrupsjes, d.w.z. zij hebben behalve borst- pooten alleen aan het achterste gledeelte van het aohiterlijif eern paar pooten. Zij hebben daardoor een typische vooirtbeweging met g.ebogen .rug. Zij beschadiiqen de knoppen en jonge biaderen van versclhillenide vrucht- boomen, van kersen ook de jonge vruchtjes. In Mededeeling 3 van den Plantenziekten- kundigen Dienst wordt de levenswijze van vlinders en rupsen, de schade door hen ver- oorzaakt, alsmede de bestrijlding uitvoeriq beschreven. Inlicihtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wagenin-^ gen en door de o.p verschillende plaatsen te werk gestelde ambtenaren van dezen dienst.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2