ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTiEBLAD VOOR ZEEUW8CH-VLAANDEREN. Jachtwat. No. 8123. Maandag 26 September 1927. 67e Jaargang. Een nieuwe neus. ABONNEMENTS PRIJS: BINNENLANP. FETJILLETOM. ~~sm Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /6,6G per jaar Voor 't buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor 't buitenland alleen bij vooruitbetaling, Olt bind versctiljnt iederen Vlaandag.Woensdag- en Vrljdagavond. DIENSTPLICHT. TH. M. KETELAAR GEHULDIGD. Een groot aantaJ vrienden en geest- verwanten van den heer TH. M. Ketelaar hadden zich Donderdagavond in eeir der zal van het American Hotel te Amsterdam door ARTHUR GASK. 7) Vervolg.) Mijn fatasie was mu gewekt door deze kleine carresponidenitie met den heer Tup- pins en ik vond, dat ik een niuttig half- uurtje kon doorlbcengen met een brief samen be stellen, ook al onderteekend door den rechtex en bestemd om in de dagbladen gepubliceerd te worden, han- delende over een bekrompen denkwijze ten opzichte van de Zondagiheiliging. Ik schreef dtus een ondenhoudend artikeltje aan de twee voomaamste bladen in Adelaide, ,,De Adverbeerldier" en „De Echo", waarin iik deze denkbeelden uit- eenzette. Iik schreef, dat iedereen van geidachten kon veranderen, en dat ik dit nu ook had gedaan. Ik pleitte voor een dag van waarlijke rust, een dag vol zonneschijn en zuivere lucht, een dag, in Gods vrije Natuur, waambij het verfrischte, uitglexuste lichaam slechts plaats bidden kon aan n reine ziel. Ik zetiide, dat de ingespannen moeitevolle arbeid van een werkweek .in vele gevallen de jonqe, nog niet volwassan menschen, physdek ongeschikt maakte. Ik was heel tevreden over mijzelf, toen ik deze beiide brieven gesehreven had. Het was heel kinderachtig, dat weet ik wel, maar zij schenen artistiek de kroon be zetten op alles, wat ik gedaan had om vereenigd om den heer Th. M. Ketelaar bij de herldenking van zijin 30-jariq Kamer- lidmaatsclhap te huldigen. De vrijz.-tdem. vereeniging had daartoe deze bijeenkomst uii'tgeschreven. '1'oen de julbilaris onder hartelijke toe- juieihingen met zijn echtgenoote was ver- welkomd nam Mr. A. B. Gompentz, voor zitter van de vrijz.-dam. vereeniging het woorld. Melt genoegen constateerde hij, dat de meerder'heiid der Kamerfracbie, leden van heb ihoofdlbesbuur van den Vrijz.-Dem. Bonid en van het hoofdbestuur van den bond van Ned. Onlderwijzers aanwezig waren. Ketelaar, a Idas spreker, is steeds met beide beenen, met het hoofd en hart midlden in het maats'chapoeli j k lev en blij- ven staan en diaardoor is hij steeds een goed volksvetftegenwoordiqer -ebleven, Daarom heeft hij in Ide Kamer zijn gezag be danken en buiten de Kamer zijn popu- lariteit. Zijn werkzaamheden in den loop der jaren vormen een lange lijst. Hij is be- gonnen als ondierwijzer; behalve Kamerlid is hij geweest, gedeputeerde, raadshd, school apziener en eindelijik wetihouder. Maar ook zijn semi-publieke fundi es mo- gen genoemd worden, nl. die van centraal bedelaar voor leniginig van nooden ont- staan door groat e raimpen. Met de beste wensdhen voor den heer Ketelaar en d'iens ega eindigide spreker. Vervolg ens sprak de voorzitter van de Vrijz.-Dem. Kamenfractie, Mr. H. P. Mar- chant, die groote hulde bracht aan het groote scherpe staatkundige inzicht van den heer Ketelaar. Tot slot ging spreker de wetUxouderskwestie na, waarbij hij de houding der S. D. A. P. na de stemming laakte. Prof. Mr. Kranenburg, voorzitter van het hoofdbestuur, huldigde Ketelaar als een geboren volksvertegenwoordiger. Hij dankte hem namens den bond voor ide trouw waarmede hij zijn taaik als zoodanig heeft venvuld. Mevr. PolakKiek, sprak nog namens de vrijz.-dem. vxouwen en de heer Earners namens den bond van Ned. Onderwijtzers. Namens ide Kamerfractie heeft mevr. Bakker-Nort den heer en mevr. Ketelaar een ziilveren bloembak met inschrift aac- geboden. Onder degenen die den heex Ketelaar persoonlijk kwamen gelukwren- schen waren ook Mr. H. Smeenge en generaal R. A. Ophorst. De heer Ketelaar dankte in hartelijke bewoordingen voor de overstelpende bJij— ken van Ihulide en zeide op dezelfde wijze de belangien van het Nederlandsche volk te zullen blijven dienen als hij tot dusver had gedaan. DE DRINKWATERLElDINGEN IN ZEELAND. Het in de „Verslagen en Mededeelin- gen betreffende de Volksgezondheiid no. 8 opgienomen beknopt verslag omitrent de werkzaamheden van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorzieningen in 1926, wordt ingeleid met de volgende algemeene op- merkingen, die wel niet specdaal voor Zeeland gelden, maar na de gebeurtenis- sen in Zeeuwsch-Vlaanderen, toch wel bijizondere aandachit hilar zullen hebben. Ariistolis moet gezegd hebben, idat men de kwaliteit van een gemeentebestuur kan afmeten naar de zorg, die het aan de drinkwaterv oorzienii n g be st eed t den rechter te ergeren. Alles zette ik er op om hem belachelijik te maken, want zoo kon ik hem het beste straffen, dat wist ik. Ik deed de brieven in de brievenbus in de vestibule, in de hoop, dat ze niet dadelijlk zouben worden opgemerkt, en dat ze later met de anidere brieven', die de f am die zeker nog schrijven zou, geposit zouden warden. Zateridagmidldag waren mijn plannen gemaakt en ilk was gereed om Zondag- ochtend te vertrekken. Ik had enkele kleedingsbukken uit de gar derate van den rechter gekozen en hiermeide meende ik een voldoende ge- daanteverwisseliiing te hebben ondergaan om in de duisternis te ontsnappen. Ik besloot om het huis Zondagavond omstreeks ach,t uur te verlaten en brutaal- weg naar het station Noord-Terrace te stappen. Ik zou mijn don voegen bij de bende dagjesimenschen en een kaartje nemen naar het een of ander bergstafion- netje. Als ik eenmaal daar was, zou ik mij gemakkelijk voorloopig kunnen schuil- houden, meende ik, en dan na een poosje den expresstreini naar Melbourne nemen, om in de een of andene stad, ver van Adelaide, af te staippen. Ik geloofide wel, dat in een dag of veer- den mijn pensoomsbesdhrijiving door ieder een, behalve door de politie, veigeten zou zijn. 's Menschen memorie is maar kort. 's Middags ongeveer om vijif uur, ging ik naar den tuin en na een rijkelijk vruch- tenimaal trok ik mij als gewoonlijk in het zomerlhuiis terug, om mijn sigaartje te rooken en te lezen, totdat ik naar bed zou giaan. Ik maakte het mij gemakkelijk in een hoekje en ongeveer tien minuten lang Wanneer deize groote denker in onze dagen een pers-abonnement van Vaz Dias bezat en de opmerkiingen van de vele vroede mannen in vele goede vengaderin- j gen ten plattelamde las op het stuk van j Iden aanleg van waterieidingenzou hij on- j getwijifeild vaak het voonhopfd fronsen en verbaasd staan, hoe de NederJander der 20e eeuw zicih tegen het zoete water ver- wieert, met dezelfde kracht, waairmede zijn vaderen het zoute keeirden. Toch, Ihoe zonderling het den verwen- den stedeling, die „du bout des levres" in het plattelandshotel om een fleschje vic toria voor mondspoeling vraagt, ook moge toeschijnen, dat men zich verzet tegen den bouw van een waterleidingvoor hem die geregeld deze zaak kan bespreken met volk en volksvertegemwoordigers, wordt het begrijpelijk, hoe moeilijk het is voor den van oudsher aan spaarzaam maar schijnbaar kosteloos waiteryerbruik ge- wende, om sympathie te gevoelen voor wat hem overdaad lij.kt, die kosten ver- oorzaakt. Gelheel anders is het met electrisch licht, dat beter waar voor minder of wei- nig meer geld baddL Bedenkt men daarbij, dat haast aller- wegen de belastingdruk al te zwaar wordt gevoeld, dat het bij groepswaterleddingen ten plattelande gewoonlijk om kapitalen met vele nullen gaat, dat rentaibiliteitsbe- rekeniingen afschrilkwekkend plegen te wer.ken en dat samenwerking van ge meenten opruiming vergt van vele prik- keldraadversperringen, dan zal men vol doende beseffen, dat met het opmaken van een plan voor een groepswaterleiding nog maar een gering deel van de moeilij'k- heden zijn opgelost. Daanna kwaim gewoonlijk ,pas de strijd die niet steedis verkwikkelijk, maar dik- wijls ook van humor geenszins ontibloot is. Bij weerlegigin van bezwarem kan men ztich niet altijd zoo makkelijk van de zaak afmaken als het Raadslid in een onzer Zuidelij ke provincies, die op een vraag van den burgemeester, waarop zijn bewe- ring steunde, dlat de waterleid/ing in de gemeente den belastingdruk met eenige dluiizenden zou verzwaren, ten antwioord gaif: ,,zeuk uuch dat zellef mer ens oet!" Bij de vermekiing van de vensahillende praviincien wordt omtrent Zeeland ver meld: 1 De N.V. Waterleading Mij. ..Tholen" zag nagemoeg <dle aansluitbare perceelen in haar buiizennet gevangen, een resultaat, dait in ruim 3 jaar tijld werd bereikt. mede teingevolgie van de door alle gemeenten ingevoerde ..venolichte aansluitirag". j De Zuid-Bevelandsche Waterleiding (24 gemeenten) is in haar 13jaxig bestaan alle financieele moeilijikheden te boven gekomen en was na alle statuaire af- 1 schrijvimgen tot stijving van haar reserve- fonds in staat. Op Walcheren begint onder de ge meenten meer drang naar een betere drinkwatervoorziening te komen: zoowel O. en W. Souburg hopen eerlang van leildbngwater te gendeten. Vooral voor eein badplaats als Dam- bung doet het vreemd aan, dat de gasten nog van het comfort en de hygienische voord'eelen van een waterleiding versto- ken zijn! j Zulks maaikt de houding van Renesse bleef ik achterover leunen en overwoog nog eens nauw'keurig al mijn plannen. j Toen opeens, in -een doodsangst, zoo hevig, dat ik het thans nog kan navoelen, hoorde ik stappen op het grint, en eer ik hand of voet bewegen kon, verlamd van schfik als ik was, viel er een scha'duw over den drempel van het zomerhuis, en een oogenbldk later staple een man kalm naar bdnnen. j ,,Goe)den avond, mijnheer Cups", zeide hij rustig. „Schrikt u maar niet. Ik ben een vriend. Ik ben dokter Canmichael van hiernaast en ik kom u waarschuwen, dat het personeel van den rechter van- avond al tihuiskomt". HOOFD STUK II. De bloedhonden van Dr. Carmichael. Ik staarde hem vol ernstige verbazing aan. De scihok van zijn plotseling ver- I schijnen, en het felt, dat 'hij mij bij mijn naam noernde, maakten mij buiten staat om nog een woord te udten, en ik wist niets beters te doen dian hem met open monld aanstaren, terwijl ik mij afvroeg, wat er aanstonds gefoeunen zou. Mijn tong kleefde aan mijn gehemelte en ik voelde mij onpasselijk worden en duiizelig. Hij was 'een knappe man van ongeveer vijif-en-veertig, met een mooi, intelligent geziclht en donkere, peinzenide oogen. Om zijn mond lap een harde. strenge trek, maar de uitdrukking van zijn gezicht wend nu verzacht door een vroolijken, ofschoon een beetje bitteren glimlach. ,,Daar staat u van te kijken, nietwaar, mij'nlheer Cups?" zeide hij qemoedelijk. ,,0 neen, u hoeft uw hoofd niet te schud- den. Ik weet alles van u. Wij zijn vier en Haamstede op Schouwen ook zeer te betreunen; deze beide gemeenten hebben zich ten slotte ui-t het waterleiildingiplan voor Schouwien-Duiveland teruggetrok- ken. Lnmiddels zette de N.V. Waterlei- d ing -Ma a tsc happij Sclhouw en - Du i v e- land" (die 16 overige gemeenten van het eiland) de voorbereiding voor den bouw kradhtig voort; het bijweriken van het reeds van 1916 dhteerend project van het bu'izennet bleek daarbij noodtzakelijk. In den loop van 1927 zal met den bouw kun nen worden aangevangen. In Zeeuwsch-Vlaanderen trad de 20e gemeente toe tot het voor alle 35 ge meenten van het gewest ontworpen plan. Het Waterleiding-Comiite meende, dat thans genoeg op de aohterblijvers was ge- waaht en aangezien voor 'de toegetreden gemeenten met ruim 70 pCt. van de be- volking van Zeeuwsch-Vlaanderen een rendalbele waterleiding mogelijk bleek, wend op 1 Jumi 1926 door de vertegen- woondHgers der gemeenten met algemeene stemmen besloten tot het oprichten van de N.V. .Zeeuwsch-Vlaamsche Water- leilding Maatschappij", waama het comite onitbondien wend. iD'e N.V! nam de voorlbereiding van den bouw ter hand. (De gebeurtenissen der laatste maan den ten opzichte der Z. VI. Waterleiding wondt natuurlijk nog niet in dat verslag over 1926 vermeld. In het in datzelfde nummer opgeno- men verslag van de Centrale Commissie voor Drinkwatervoonziening, wordt o.a. melding gemaakt van een aan den Minis ter uitgebraoh't adrvies van den Raad (in strekking overeen loom end met dat van den Directeur van het Rijksbureau) in- zake idle Waterleiding Mij. Z.-Bevelanid. In hoofdzaak overeeinlkomstig de beiide adviezen berichtte de Minister: a. Den Directeur der Vennootschap, dat de jaarrekening over 1925 niet kon worden goedgekeurd, omdat dlaarin niet was rekening gehouden met het verzoek van s Ministers Ambtsvoorganger aan den Raad van Baheer met betrakking tot de wijze van boeken van de uifckeering aan de gemeenten, en omdat niet bleek, dat met het netto-bedrijfsoverschot was gehandeld overeenkomstig artikel 37 der Statuten, zooals eveneens was verzodht. b. den, Raad van Bdheer: 1°. dat met genoegan was bemerkt, dat voldaan was aan het verzoek om bij de gemeentebesturen aan te dringen op invoerin- van de ,,verplichte aansluiting": 2°. onld'er opgaa'f van redenen, dat aan het verzoek om de jaarrekening over 1924 onrveranderd goed te kauren, niet kon worden voldaan; 3°. dat om dezelfde redlen de jaarre kening over 1925 niet kon worden goed gekeurd, en 4°. 'dat spoedlig beridht met de bereid- verklaring om de wijzigingen van de jaar- rekeninigen over 1924 en 1925 in den aan- gegeven zin te bevorderenwerd tegemoet gezien. Aan het eind van het verslaniaar was het der Commissie niet bekenid of bedoeld berieht reeds door den Minister was ont- vangen. (Zooals onlangs echter ^emeld is, werd in deze kwestie overeenistemming met de Waterl. Mik verkregen). Voorts wordt meldiing gemaakt van een dagen lang buiren geweest, en ik wil u wel zegigen, dat uw uitstapje een aardige af- wiisseling bood in mijn wel wat eentondg besitaan". „Wat bedoelt u?" vroeg ik driftig, zoo- dra ik weer macht over mijn tong kreag. „Ik begrijp niet, waar u het over heeft". Zijn gezic'ht wend strak en hij beet even op zijn lip. ,,Stel u niet zoo aan, mijnheer Cups zeide hij streng. ,,En maak u nu maar niet zenuwachtig. Ik zeg toch kerel, dat ik een vriiahd' ben. Ik zag je hier binnen- komen tegen etenstijd, en toen ik het avondblad had ingezien, wist i!k meteen, wie je was. Ik zag je over het dak naar binnen gaan en als ik gewild had, had ik je dadelijlk kunnen aangeven". Hij kwam ihet tuinlbuisje binnen en ging kalm op een stoel tegenover mij zitten. Uit een zilve- ren koker, dien hij uit zijn zak haalde, bood hij mij een siigaret aan en toen ik weigerdle, stak hij er kalm zalf een op. ,,Laat het maar, als je er geen zin in hefot", merkte hij op en toen ging hij listig vender: ,,Maar miissdhden bent u gedu- rende uw verblijf hder aan sigaren ver- slaafd geraakt", Hij lachte diol vermaa'kt en knikite eens in de richtiing van zijn huis. ,,Ja, ik heb een uitstekenden verrekijker daarginds en ik heb hier een heeleboel ziien gebeuren". Een oogenblik, dat heel lang soheen te duren, bleef hij zwi;-en en keek me scherp en onderzoekend aan. ..Luisster eens. Cups", zeide hij eigenlijk. „Ik zal mijn spel op tafel leggen en je precies zeggen, wat ik van plan ben Naidenlkend deed hij een paar trekjes aan zijn sigaxet. Je zult wel het een en ander over me gehoord hebben en dan weet je ook, dat ik iets tegen de menschen in het in 'harjilen der commissie gesteld rapport van den directeur van het Rijksbureau betreffende het verzoek der N.V. Waterl. Mij. Tholen" aan den Minister van haar jaarrekening 1926 goed te keuren. In dat rapport stelde de directeur van het Rijksbureau voor de N.V. te berichten dlat- goedkeuring eerst zou kunnen plaats hebiben, nadat enkele mader aangegeven wijizigingen in de jaarrekeniing zoulden zijin aargelbracht en haar voorts uit te nocdii'lgizn voorstellen tot tariefslherziening in overleg met den directeur voornoemd ter goedkeuring aan te bieden: het laatste op grond van de overweging, dat geen voldoende toeneming der inkomsten kan worden vemvacht voor 1 Jan. 1933 op welk tijdstip de verleende reductie van 33 1/3 pGt. op het tarief vervalt om uriitputting van het reservefonds te voor- komen. In plaats van de verhoogdng met 50 pCt. van het thans geldemde tarief in 1933 af te wachten, zou het verkieslijk zijin te aohtem, binn.en.kort de reductie op het tarief te vermiinldleren. De Commissie giing in (haar advies ac- coord met het voorstel om de jaarreke ning niet anigewijzigd goed te keuren. Voor het nemen van bijzonidere ingrij- penide maatregelen als de voorgestelde adhtte zij echter het tijdstip nog niet aan- gebroken; immers, het reservefonds is nog niet uiitgeput terwijl bovendSen nog de door rijk en provincie toegezegde risico- garanitie ter beschikking staat. Om te voorkomen, dat het vertrouwen in de risico-garantie, niet alleen in Tho len, maar ook tegelijkertijd bij andere groepswaterleiding en zou worden ge- schoikt, adviseerde de commissie die des- betreffende conclusies van het rapport te vervangen door een anidere volgens wel ke der N.V. in overweging ware te geven, de te nemen maatregelen in overleg met dien directeur van het rijksbureau te be- ramen. Aan het einldle van het verslagjaar was de beslissing van den Minister nog met befcetnid. BENZINE-TRACTIE BIJ DEN R A N GEERDIEN ST. De spoorwegen zijn voornemens. bij den rang eerdHemst gebruik te gaan maken van benzine-nsotortractue, verneemt de „Volkskr," Momenteel is redds aan het station Hel- mond zulk een tractor in bedrijf gesteld. Hij heeft nagenoeg de lea^|e van een ge wone locomotief; op het onderstel, dat aan beide zijlden schuin oploopt voor een. stevdg bufferstel, is een kleine benzine- motor in kast gebouwtd, waaryoor een open, dus van boven anbeschermde, stuur- kirichting. Het blad vernam, dat invoering een groote bezuanaging brengt. Men zou den. machinist en diens leeriing kunnen missen en gelijk in Helmond gesdhied is, een man uit den gewonen rangeeridienst (een vroe- gere seinihuiswachter) na eenige opleiding kumnien belasten met de beidliening van den tractor. Een anidere bezuiniging is nog deze, dat, wanneer de locomotief stil staat, verbruikt wordt, hetgeen bij den benzine- tractor niiet geschiedt. De tractor ver bruikt 20 liter benzine per dag gewoonlijk. De in gebruik zij'nde tractor is van een Berlijnsche fabniek, heeft een capaciteit van 30 P.K. en 4 cylinders; 30 leege wa- algemeen heb Zijn stem werd heel hard en bitter. „Ik haat, wat ze de maatschap pij noemen en in geen enkele rechtszaal is gerechtigheid te vinden. Ik las, wat je ze onlangs hebt toegeslingerd, en dat is vol- komen waar. Ik ben het met je eens, dat je zucht tot wedden werd uitgebuit en dat de getuigenvexklaringen zee-r zwak wa ren. Ik bewonderde de wijze, waarop je g-esproken hebt en ik bewoindeiiAe ook de drommelscihe brutaliteit, waarmee je er vandoor bent gegaan. Werkelijk, de cou- ranten zijn heel boeiend sinds Dinsdag, en nu en dan was ik meer dan half geneigd om er hier een over de heining te gooien. Maar daaro-ver zullen we het later nog wel eens hebben. De quaestie is nm wat je van plan bent. Begrijp me goed" en hij had1 een ernstigen glimlach voor mij, ,,je kunt op mij aan. Ik ben volkomen bereiid je te helpen en je vriend te zijn Terwijl hij sprak, hield ik voortdurend mijn oogen sclherp op hem gericht. Er was niets in hem, dat op onoprechtheid of huichelachtigheid wees, daarvan was ik zeker en een minachtenide spot voor con~ venti-e was volkomen in overeenstemming met de kracht en den moed, die op zijn qelaat te lezen waren. Ik besefte, dat hij, zooals Ihij zeide, volkomen openhartig tegen mij was, en dat het ndet anders dan mijn voordeel kon zijn om hem tot mijn vriend te maken. Mijn gezond verstand haid mij al gezegd. voor hij er nog van gerept had, dat ik geheel in zijn macht was. en alles had te winnen en niets te verliezen. (Wordt vervolqd.) De Burgemeester van TER NEUZEN brengt het volgende ter kennis van belanghebbenden 1. In November en December a. s. houdt de her- keuringsraad in verschillende gemeenten zitting. 2. De voorzitter van den herkeuringsraad kan aan voor den dienstplicht ingeschreven personen, die nog niet bij de land- of de zeernacht zijn ingelijfd en aan gewone, zoowel als aan buitengewone dienst- plichtigen, die nog niet in werkelijken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij genoemden raad een geneeskundig onderzoek naar hun geSchikt- heid voor den dienstplicht te ondergaan. 3. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Oorlog worden tot het onderzoek niet toegelaten personen a. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht, de vrijwillige landstorm hieronder begrepen de zeernacht of de overzeesche weermacht; b. die in 19.'7 tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard. 4. Overigens wordt een persoon, als in het derde lid bedoeld, tot het onderzoek slechts toegelaten, indien door hem of te zijnen behoeve daartoe een aanvraag wordt gedaan en in de aanvraag aannemelijk wordy gemaakt, dat zich een der volgende gevallen voordoet a/ dat bij rruegeT dflgp een der keuringsraden or den dienst geschiff"werd verklaard, doch na ~3&^itspraak van dien raad ziekten ofgebreken heeft gekregen, waardoor hy vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden; b. dat hij vroeger bij het onderzoek door een der keuringsraden behept was met ziekten of gebreken, welke toen niet tot zijn ongeschiktverklaring voor den dienst hebben geleid, doch welke na de uitspraak van dien raad in zulk een mate zijn verergerd, dat hij vermoedelyk ongeschikt voor den dienst is ge worden c. dat hij vroeger verhinderd was om voor een der keuringsraden te verschijnen op den daarvoor vastgestelden tijd, ook geen der keuringsraden uit spraak omtrent hem heeft gedaan en hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is. 5. In de aanvraag moeten worden vermeld de geslachtsnaam en de voornamen van den ingeschre- vene, het jaar en de datum van zijn geboorte, de gemeente, waar hij voor den dienstplicht is inge schreven, de lichting, voor welke hij is ingeschreven, het korps, korpsonderdeel of dienstvak, waartoe hij behoort of waaraan hij is' toegewezen een en ander voor zoover het hem bekend is en zijn nauwkeurig adres. 6. De aanvraag moet worden gericlit aan dea voorzitter van den herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toegezonden onder het volgende adres i rAan den Voorzitter van den Herkeuringsraad, gebouw van het Departement van Oorlog, Plain No. 5, 's Gravenhage. 7. De aanvraag behoeft niet ep gezegeld papier te worden gesehreven, maar moet wel gefrankeerd worden gezonden. Ter Neuzen, den 23sten September 1927. De Burgemeester van Ter Neuzen. J. HUIIINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt ter algemeene kennis, dat door den Minister van Binnen- landsehe Zaken en Landbouw bij beschikking van 20 September 1927 No. 74 II J.W. Afdeeling 2 is bepaald, dat met ingang van 4 October 1927 de jacht op patrijzen in het geheele Rijk zal zijn GESL()TEN. Ter Neuzen, 24 September 1927. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. IIUIZINGA. i- rr-'*. W.u»IIKSBalI

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1