SPORT, Opgemerkt dient te worden dat Nausea hierbij de lijnen volgt die zijn aangegeven in de arbitrage-trac taten deel uitmakende van het tractaat van Locarno. Ook daar- in worden het Haagsche hoif van interna- tionale justitie of andere scheidsrechter- lijke instantieis voor de bleslechting van alle gesdhillen van elkem aard qenoemd. COMMISSORIAAL OVERLEG TE GENeVE. In de commissie van de Volkenbonds- vergadering volgt de eene rede over het drievoudig vraagstuk van arbitrage, vei- ligheid en ontwapeninig thans op de an dere en met vold'oening valt te constatee- ren, dat de Nederlanidsche politick dlaarbij van vele kanten niepwen steun krijgt. De heer Loudon heeft haar op bekwame wijze vender verid^digd toegelicht. Zijn bedenkingen teg,en de tekortkomimgen van het geweliddaidiig vervormde Poolsche voorstel toonden weer de onafhankelijk- heid van onze delegatie van de wenschen der g.roote tnogendheden. De heer Lou don zag daarbij het streven van Polen naar beter vredeswaanborgen niet als een aangelegenheid waarbij alleen deze nieu- we staat belang heeft, maar als een zaak van Europeesch belang van behoud van den algemeenen vrede. Het isolement waarin Engelgnd met zijn negatieve poli tiek komt te verikeeren, kwam verrassend duidelijk uit in de door Boncour geopper- de mogelijkheid, van een tweede uitgave van het Protokol in vastelandschen vorm zondex Enigeland. VERANDERING IN SPANJE. Ter gelegenheid van de viertde herden- king van den staatsgreep (15 September) heeft het SpUanscihe volk een verjaars geschenk ge.kregen, schrijft de N. R. Crt„ en wordt het uitgenoodigd een verheugd gezicht te zetten. De kat komt een graatje toe, meent thans Don Miguel Primo de Rivera y Or'baneja, markies de Estella. Den 12den dezer heeft koning Alfonso te San Sebastian het besluit geteekend, tot bijeenroeping van de Nationale Raad gevende Vergadering". De naam duidt reeds aan dat dit lichaam geen wetgeven de bevoegdheden zal bezitten en dus een surrogaat zal zijn van de Cortes (Senaat en Conigres), die in 1923 ontbomdlen war den en niet meer herrezen zijn. In de uitvoerige inleiding van het ko- ninklijk besluit wordt dit nader toegelicht. „De Vergadering zal niet met den koning in de souvereiniteit deelen, en zij zal geen wetten geven, maar met de regeering sa menwerken en zal yele antwerpen voor- bereiden ter voorlegging aan haar opvolg- ster welke noodlzakelijik een wetgevend karakter zal moeten bezitten". Het her stel van het parlement blijift dus wel het einddoel, maar de vraag is of het, zoo het ten slotte komt, op de vroegere wijze sa- mengesteld zou worden. Voor het oude Congres hadden alle burgers en burgeres- sen boven den leeftijd van 25 jaar kies recht en hun was zelfs stemplicht opge legid. Zij, die tot de niieiuwe Nationale Raadgevende Vergadering worden toege- laten, zullen blijkbaar zorgvuldig geschift worden. Want de laden zullen gevormd worden uit drie groepen: le. vertegen- woordigers van staat, provincies en ge- meenten, welke de drie groote raderen van het oipenbare leven zijn"; 2e. van de particuliere klassen, beroepen en han- del; 3e van de Vaderlandsche Unie en degenen die bij het plebisciet hun stem op de regeering habben uitgebracht. Wij brengen in herinnexing dat dit plebisciet verleden jaar door de regeering is uitge- sohreven am er zich van te vergewissen, of zij nog altijd het land achter zich had, met den voor haar heugelijken uitslag, dat 8 millioen Spanjaarden zich voor haar verklaarden. Het zou misschien niet billijk zijn in dit geval te zeggen dat wie niet voor de regeering was, tegen haar was, maar de heele procedure die gevolgd werd, maakte het onmogelijk te weten te komen hoevele Spanjaarden aan den an- deren kant stonden'. De gunst en het ver- trouwen die de regeering toen betoond zijn, h ebb en haar, volgens haar verkla- ring, intusschen den moed gegeven, thans het mieuwe lichaam bijeen te roepen. ,,In- dien de regeering niet het bestwil van het land wenschte, zou zij gemakkelijk met de oude midldelen verkiezingen kunnen orga- niseeren voor Cortes van de oude soort en een ontzaglijke en vollg;zame meerderheid krijgen". Het bestwil van het land ver- eischt blijkbaar dat veranderingen slechts van lieverlee hun beslag krijgen. Het nieuwe raadgeyende lichaam zal de re geering adviseeren, zonider dat zij gebon- den zal zijm zich naar zijn raadgevingen te gedragen, maar, gegeven de samenstel- iing van de nieuwe vergadering, is het niet anders dan waarschijnlijk dat hare raadsilagen gebeel in den geest van het Directorio zullen uitvallen. Van Directorio mag men eigenlijk niet meer spreken, want in December 1925 is het militaire Directorio vervangen dbor een burgerlijke regeering, onder voorzit- ting van luitemantJgemeraa! Primo de Rivera samengesteld uit leden van de Vaderlandsche Unie (Union patriotica), d.w.z. de partij- die met de regeering door dik en a'un gaat. Tegelijfe werden alle vroegere ministerieele departementen her- steld. Behalve hijzelf, de ministers van oorlog en van marine, is ook de minister van binnenlandsche zaken, Martinez Aniido, een krijgsma-n ien de andere leden van het kabinef bleken meerendeels jonge en onbekenidie mannen van den rechter vleugel van het oudle partijistelsel. Deze uiterlijke verandering heeft geen wijziging gebracht in de methoden van het Direc torio. Primo de Rivera maakte het zelf duidelijk, dat hij van zijn dictatoriale macht geen afstand zou doen en de pers tylscf gekneveld sn asn str&n/gi6 C'CTiiSUiir omderworpen. Het is o-ok niet te verwac'hten, dat de instelling van de Nationale Raadgevende Vergadering .meer beteekenis zal blijken te heibben dan een gebaar als waarmee men een kind dat een eigen wil zou widen toonen, zoet houdt. De bedarend uitge- sipreide, sehenjkende hand kan zich elk oogeniblik weer tot een vuist ballen. HET KANAAL ANTWERPEM GEM. Seiert de rede van den gouverneur van West-Vlaanderen over de wenschel^kheid om de haven van Zeebrugge met Antwer- pen te verbinden zijn alleihande plannen I voorgesteld voor een kanaal Antwerpen Gent, dat naderhand de gewenschte aan- sluitiDg zou krpgen met Zeebragge. Een technitche subcommissie heeft juist de studie van het ontworpen kaiaal geeindigd en zal voorstellen het trace Burgt Roo- dcnhuize te volgen met dien verstande dat het kanaal, voor 600 ton berekend, eerst naderhand tot 1350 toD zou uitgebreid worden. Van het aangekondigae zeekanaal zal in deze omstandigheden wel geen sprake zijn. Misschien wordt de mondiDg van het kanaal in de Schelde, benoorden Burgt, breed genoeg gegraveo, opdat ook zeeschepen er kunnen aanleggen, maar dit zal dan alleen een uitbreiding van de haven van Antwerpen langs den linkeroever van de Schelde beteekenen. HET VERBODEN DUEL. Hoewel onlangs in het Italiaansche strafwetboek bepalingen zijn opgenomen, waarbjj het duelleeren en het uitdagen tot een duel strafbaar zijn gesteld, heeft dit den oud-secretaris-generaal der fascistische party Farinacci niet weerhouden om den directeur der #Impero" Settinelli tot een tweegevecht nit te dagen. Een polemiek in de pers was de aanleiding tot deze uit- daging. Alleen het zenden van zijn kaartje zal Farinacci al op 2000 lire komen te staan. DE WERVELSTORM. Uit Osaka zendt Reuter nadere bijzonder- heden over een wervelstorm, die een ge- deelte van de Japansche westkust heeft geteisterd. Het was vooral de westkust van het eiland Kioe-Sjioe, die het zwaar te verantwoorden kreeg. Vooral in de proviccie Koemamoto en in een deel van de provincie Foekoeoka is de ramp zeer ernstig geweest, Er zouden 780 huizen totaal vernield zijn en 2000 woningen onder water staan, van welke er 76 zijn ingestort. Het aantal dooden waarvan men weet, wordt op 270 gesteld; maar duizenden menschen worden nog vermist. In de stad KoemamotO zijn de leveringen van e'ectriciteit, gas en drinkwater in de war gestuurd. De bladen kunnen niet uitkomen. Een inwoner van een feustdorpje vertelde van „torenhooge" golven die plotseliDg uit zee oprezen. Hij had bog juist den tyd in een boom te klimmi#;' hetgeen ook zjjn vrouw en kinderen deden. Maar een vol- gende golf sleurde dezen weghetzelfde gebeurde met dertig addbren. Volledige inlicbtingeh omtrent de ramp heeft men trouwens nog niet, daar de telegrafische en telefonische verbinding met het geteisterde gebied verbroken is. Wel is reeds thans te constateeren, dat het natuurverschijnsel allerhevigst is geweest. Als bijzonder zwaar getroffen wordt de stad Kojimatsji opgegeven. Huizen uit die stad werden twee K.M. ver het binnan- land in verzet door bet geweld van het water en wind. Twee in de nabjjheid ge- legen dorpen werden tolaal met den grond gelijk gemaakt. lijkt oris tenminste idioeltreffender dan dat die lantdbouwers zich ieder afzoniderlij'k tot den bedoeldenhoofdambtenaar wenden. Mits het spoddig gebeure. M. Crt.) BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aarntal gevallen van besmettdijke ziekten over de week van 4 tot en met 10 Sept. in de provincie Zeeland bedroeg: Buiktv"lhus: Zaamslag 1Roodvonk: Koewaicht 1, Kruiningen 1. Diiphteritis: Middelburg 1 DE VERKIEZING TE AARDENBRUG. Woenisdag had de zifiting plaatis van het hoofdstembureau. De kapitein der Kon. Mar. alsmede de subst. officier van justitie woonden de zitting bij. Vlug handelde de voorzitter de zaken af, zoo- dlat na een 8tal minuten alles was afge- loopen. De uitslag werd vastgesteld zoo- als reeds vermeld. Protesten werden niet ingediend. De uitkomst die den vorigien keer ge- durende de zitting moest worden uitgere- kenid, was reeds vooraf geschied, zoodat de leden slechts te teekenen hadden. Na afloop werd G. P. H. Wijffels uit genoodigd tot een onderhoud met den officier van justitie in de kazerne. (M. Crt.) WIELERBAAN SAS VAN GENT. Piet vein der Horst komt! Het programma, dat thans voor Zon- dag aanstaandle is gepre.pareerd is een ware tractatie voor de sportliefhebbers, De amateurs, die op het Sassche cement het publiek steeds in vervoering hebben gebracht komen hun kunsten nog eems toonen, voordat zij aan hun winterslaap baginnen. Wie zich de Pinksterwedstrij- den op de Sassche piste herinnert, zal met veel genoegdoening aan dlien namiddag terugidenfcen. We zien Van der Horst nog onophoudelijk en onweerstaanbaar rond de baan draaien en Pijneniburg, Roestenburg, en niet te vergeten de na tionale kampioen Van de Reyt, woedende achtervolgingen doen. Ze komen terug, de jongens, over wrens prestaties het publiek niet uitgepraat scheen te komen, ze komen terug, onze beste Hollandsche amateurs, om op hun lieveling'shaantje Sas van Gent, nog eens van leer te trek ken, en om hunne talrijke vrienden nog eens te doen genieten. Van der Horst, die thans op zijn venzoek met Braspenning is gekoppeld wil eens laten zien, wat hij met een partner van zij.n kaliber vermag, terwijl anderzijds tweetallen als PijnenburgVan de Heyt, Oudenaarde-Van der Heyden, Roesten burgVan der Kloot, Van D'isseldorp Krijnen, DuffhuisBockumden Klun- dertschen reus danig partij zullen geven. Van Belgische zijide starten Exsteyl D'Haen eh LowegieCauche, welke laatsten het hard te verantwoorden zullen krijgen. Het programma bevat geen voorwed- strijden, doch enkel 100 K.M. met 4 klas- sementen, hetgeen door de deelnemers zelve werd verzocht, dit om hun werk eens tot in de puntjes uit te voexen. Er wacht den bezoekens van het Sas sche cement iets fijrns, Zondag aanstaan- de, vooriwaar een program, dat den meest verwenden wedstrijdbezoeker zal bekoren. jeugidiigen vechtersbaas, waar hij schel- denide en vloekende een paar ruiten in- sloeg. EEN WOESTELING. Een student, wonende aan de Oranje- plantage te Delft, kwam Woensdagnacht met zijn auto thuis en wilde deze achter- uit in de garage rijden. Hij waarschuw- de eenige personen, die juist nasseerden, dat hij acihteruit reed. Mogelijk, dat een hunner todh door de auto werd aange- realen, want omyerhoeds kreeg de student van een hunner een slag op het oog met het gevolg, dat het nlas van de pince-nez, die hij droeg, in het oog .terecht kwam. De student werd .direct vervoerd naar de oogheelkumdige kliniek te s Gravenhage, waar operatief ingrijpen noodzakelijk was. Waarschijnlijk zal hij het oog moe ten mis sen. Vendacht van deze mishandelin" is Woensdagnacht een 27jarige man ^ear- resteerd. EEN VEERPONT GEZONKEN. Dinsdagavond om-streeks half vijf is de veerpont over de Sdhie nabij de Kethel, aan de zijde van de Kandelaar (Over- schie) tengevolge van den golfslag van een voorbijvarende boot gezonken. Met die point zonk de auto van den heer F. Bijl uit Kethel. De veerman en de heer Bijl raakten te water, 'doch wisten zich zwem- mende te rediden. De auto werd met veel moeite weer gelicht en op het droge ge bracht. Later is de pont gelicht. KLEINE OORZAKEN Eenige dagen geledlen werd zooals wij mededeelden op den weg van Gel- drop naar Mierlo de heer B., wonende in eerstgenoemde plaats, in bewusteloozen toestand aangetroffen, terwijl hij naast zijn rijtwie! lag. Men vermoedde n aan- rijdling en de man werd in zorgwekkenden toestand naar zijn woning vervoerd. Thans, nu hij weer bij kennis is gekomen, blijkt, dat van aanrijiding geen sprake is. De heer B. was van zijn fiets gevallen, dloordat hij onder het fietsen een bloem- ruifcer van de eene hand in de andere hand wilde overnemen. EEN TIJGER DOODGEBETEN. Dinsdagavond zijm in het Circus ,,Amar", dat aan de Veemarkt te Rotter dam voorstellingen geeft, twee tijgers, nadat zij hun nummer hadden vertoond, in die stallen aan het vecthten geraakt. Hoewel men getracht heeft de dieren te scheiden, heeft een der tijgers den ander dood gebeten. FLESSCHENTREKKERS- PRAKTIJKEN. TER NEUZEN, 16 September 1927. GEMENGDE BERICHTENJ GEMEENTEL1JKE- EN DISTRICTS- ARBEIDSBEURS TE TER NEUZEN. Op 1 Sept. 1927 stonden als werk- zoekenden (hetgeen niet altijd beteekent dat zij werkloos zijn) bij de Arbeidsbeurs ingeschreyen Transport- en losse arbeiders 171 Op 1 Aug.'27 166 Zeelieden 5 Timmerlieden 10 Schilders 3 Opperlieden 6 Bankwerkers 1 Centrale-Machinist 1 Magazijnkn.-Timmerm.l Magazijnknecht 1 Metselaars 3 4 5 1 5 1 1 1 5 Totaal 202 Op 1 Aug. '27 189 Bij de Correspondentschappen 6 op 1 Aug. '27 1 Axel Boschkapelle Hulst Westdorpe Zaamslag 2 8 8 1 Totaal 25 Op 1 Aug.'27 6 DE AAN GEKOPPELD E WAGENS. Het bestuur der Cooperatieve Suiker- falbriek „Zeeland" heeft van den Minister van Waterstaat amtwoord ontvangen op het telegram vragend om, voor den tijid van levering van suikeribieten, wijziging te brengien in de bepalimgien van het Rijks- wiegienreglement betref fende het rijden met aaneengekoopelde wagens. De Minister deelt mee, dat de kwestie door zijn departement zal worden onder- zocht, en vervolgt dan: Intusschen mage ik er u, voor zooveel noadig op wijzen, dait ide betrokken H oo f d- i ng en ieu r-Dire c teuren van den Rijkswaterstaat mijlnlerzijds zijm gemach- tigd om vergvmningem als bedoeld in het op den kant vermelid'e reglememtsartikel mijnerzijds te verleenen. Aanvragen om ver gunning zouden door belanghebben- den rechtstreeks aan de genoamde hoofd- ambtemaren kunnen worden ingezonden." (Naar aanleiding van dit antwoord ligt de opmerking voor de hand, dat hier een bijzonidere teak zich voordoet voor de lamdbouworganisatiies in die streken waar deze kwestie het sterkst wordit gevoeld. Een g.ezamenlijk optreden als organiisatie VERKIEZINGSKWESTIE TE PUTTE. Men schrijft aan de N. R. Crt.; Im het kleinegrienaplaatsje Putte aan de Belgische grens zijn de gemoederen reeds lamgen tijid in onrust. Van de ver- kiezingscampagme af tot op den huidigen dag is ihet op dat dorpje onrustig ge weest. Hoewel er eem katiholieke bevol- king is, waren ef itrwee lijsten ingediend: de lijst Verdonck en de lijst Leys (secre- taris der gemeente). De lijst Verdonck zegevierde en kwam met vier leden luister- rij'k uit het strijdperk, terwijl de lijst Leys de oude gezeten partij met 3 leden de nederlaag leed. De geloofsbrieven werden ingediemd en door den ouden raad1 in orde bevonden, doch door een ver- gissing van den burgemeester ging de raad in beroep bij Ged. Staten om de lijst Verdonck niet toe te laten. Gedeputeer- den verklaarden, dat beroep ongegrond. Toen besloot de raad, in beroep te gaan bij de Kroon en als rechtsgeleerden raads- man te benoemen Mr. Dirven, te Bergen op Zoom. Dit besluit werd genomen den vijfden September; dus teen laatste po- ginig om de lijst Verdonck te weren. Den volgenden dag werd de nieuwe raad ge- ■installeerd en werden twee wethouders van de lijst Verdonck gekozen. Op die vergadering ging het wij rumoerig toe. ,,U hooge sprongem zijm uit, secretaris zeide de oudste wethouder em binmemkort zullen we door een accountant laten on- derzoeken, hoe uiw beheer gedurende tal van jaren is geweest". Verder werd het besluit van den ouden raad, waarbij Mr. Dirven werd benoemd als raadsman der gemeente, Angetrokken. WAT VAN HET KNIKKEREN KWAM Dinsdagmiddag waren twee jongens van ongeveer 13 jaar in de Kalfjeslaan te Nieuwer-AmStel aan het knikkeren. Een hunner verloor aanhoudend, en kon ver- moedlelijk niet tegian zijm verlies, zoodat hij ten slotte zijn kameraad uitmaakte voor valscihen speler en dief. Deze ontstak zoo in woede, dat hij zijn klomp nam en zijn metgezel daarmede zoo'n klap in het gezicht gaf, dat 't bloed hem uit den neus spoot. Later bleek, dat het neusbeen was gebroken. De vader van den getroffene bii zijn thuiskomst het verhaal vernemende, werd op zijn beurt woedend. en trok gewapend met een stok naar de woning van den De Tiiiburgsdhe corr. van de N. R. Crt. meldt ons: Er besteat reeds sedert geruimen tijd te Tilburg een firma, die handel drijft, met het kennelijk dloel haar leveramciers te dupeeren. De firma is goed geoutiilleexid, zij be- schikt over brieven en briefkaarten en zij weet voorts op zeer geraffineerde wijze in het bezit te komen van adressen van toekomstige slaclhtoffers. Deze firma wordt gevormd door de be- ruchte familie L. (twee gebroeders C. en L., respectievelijk wonende Capucijnen- straat en Oude Kerkstraat) De ,,firmanten" zoeken in het geheele land silachtoffers. Er gaat haast geen dag voorbij, of de Tiiiburgsdhe politie krijgt aangiften van gedupeerde handelaars uit verschillende plaatsen van ons land. De recherche, die reeds geruimen tijd met leede oogen dit bedrijf heeft aange- zien, voert vooral den laatsten tijid een hardlnekkigen strijd om den flesschen trekkers hun bedrijf zoo niet onmogelijk te maken, dan toch ernstig te bemoeilijken. In samenwerkinr met de directie der Ned. Spoorwegen kondem de laatste dagen eenige zendingen, voor de firma L. bestemd, in beslag worden genomen en aan de afzenders qeretourneerd. Zoo werden bijvoorbeeld niet minder dan 4 zendingen uit de hamden der flesschen- trekikers gered, o.a. 100 K.G. kauwgom, een vat iharing, voor 100 gulden sinaas- appelschijven, 6 kazen en voor 90 gulden sigaren. Dat de heeren brutaal zijn, moge uit het volgende blijken: De sigaren waren onidler rembours gezonden. Verontwaar digd belde een ider lui den leverancier op: ,,Denkt u zoo met ons zaken te doen? Informeert u naar ons bij de Geldersche Credietvereeniging of bij de N.A.T.O.- bank, 'n importe waar u wilt. Als u niet onmiddellijk het remboursement intrekt ihoeft u met' ons inooit zaken meer te doen". En de leverancier, vreezende zich een goeden klant te zien ontgaan, telefoneer- de aan Van Gent Loos om het rembour sement op te heffen. Gelukkig voor hem waren op dat moment juist twee recher- oheuirs bij Van Gent Loos, die de zen ding in beslag namen. Overmoedig door hiun jarenlange suc- ces hebben d'e heeren aan ieder, die het maar hooren wilde, verklaart, dat d'e politie hen nlets kon maken, zij wisten er wel wat op. De heeren hebben echter zoo hand geroepen, dat het geruclht tot het politiebureau doordnong en als direct ge volg daarvan nam de recherche, op het station Oisterwijlk een nieuwe zending voor de heeren in beslag. De L.'s hebben intusschen teoen de ker- een flinke bestellinig wijn en cham- geidlaan bij een buitenlandsche firma (ze vreezen vermoedelijk, dat de Hollandsche firma's niet meer leveren). Menschelijkerwjjs gesproken zal de fir ma ook deze zending niet omtvanqen, want naar de recherche ons verzekerde zijn alle maatregelen genomen om de goe- deren (iddie vermoadleli'k weer te Oister- wijik aankomen) in beslag te nemen. Naar de recherche ons verzekerde heb ben de heeren op deze slinksche wiizd voor tieniduiizenden guldens aan goederen onbetaald in handen gekregen. mis pagne ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Men meldt uit Berlijn: Dinisdagochtend heeft bij Kiel een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Om half acht ging door het bij Kiel gelegen Wel- lingdorf een groqte vradhtauto, waar- mede een aantal schoolkinderen met hiun onderwijzers en ouders n uitstapje maak- ten. Doel van den tocht was Hagenbeck's dierenpark bij Stellingen. Bij de bulging van den weg wildie de bestuurder van id!en auto een man ontwijken die met een handiwagen aan dezelfde zijide van den weg reed. Hier bij kwam de autobus in botsing met een naderende tramwagen. Het voorbaloon van het tramrijtuig werd gelheel ingedrukt, alle ruiten van het tram rijtuig gingen aan- sc'herven. Gelukkig stonden op het vootibalcon van 'd'e tram behalve de bestuurder slechts twee be- amibten van de post, die licht gewond werden. Van de personen, die op de vrachtauto zaten, werden echter niet min der dan 40 giewomd, waarbij 6 zeer ern stig. STELENDE LEKKERBEKKEN. Te Ghalons sur Marne is simds eenigen tijid n geheimzinnige inbrekersbend'e aan het werk, die door de tuinien de keukens pleegt binnen te sluipen en zich daar aan spijs en drank te goed doet. Negen nach- ten acihter elkaar zijn verschillende bewo- ners van Chalons op deze wijze bestolen. Hoewel de inlbrekers zich met deze lek- kernijen voor de maag tevreden plegen te stellen, begint men zich onder die bewo- ners toch wat ongerust te maken, nu het de politie maar niet gelukt deze stelende lekkerbekken te ontdekken. EEN CHIRURG OMGEKOMEN. Dr. Wilson, een bekend chirurg te Manchester, werd dezer dlagen dood in zijn studeerkaimer gevoindien. Men gelooft, dat hij het slachitoffer is geworden van proeven met een nieuw middel om opera- tie-patienten ongevoelig te maken. Wilson was in de Royall Infirmary te Manchester bepaaldelijk beliast met het verwekken van de nareose. TOB NOOIT HOEKJE. Afwisseling. Want altijd of wijn of water drirLken is niet prettig; maar af en toe wijn en af en toe water drinken, dat is aangenaam. Matthias Claudius. De Dluiitsclhe scheikunidlige -en wijsgeer Wilhelm Ostevald heeft earns beweerd, dat hij ervam overtuigd was, idiat de men- schelijke hersenen tot op een bapaalde hoogte vruchitbaar konden wexken in een z eke re wetenschap bijv. scheiikunide en dat zij, wamneer di'e hoagte bereikt was, niet veel bijzonders meer konden leveren op dat gelbieid, wel op een ander bijv. so- cioloqie. Er is misschien wat voor deze zienswijize te zeggen, want als men dit ge val eens vergelijkt met de manier, waarop een kunidSg lanidibouwer de producten wis- selt op een bepaalid stuk gronid, dam ligt een afwisseling van de werkzaamheid van onzen geestelijfcen bodem voor de hand, daar de hersenen door voortdurend een product te moeten voortbrengen (bijv. scheikunde) wel uitgeput kunnen geraken. Hoe het precies hiermee staiat is tot op heden nog een onopgelost vraagstuk, maar het is zeker, dat door eenzijdigien arbeid van d'e hersenen een vermoeid'heid intreedt, die een vruchtbaar functionnee- ren in den weg staat. Afwisseling *is derhalve aan te bevelen aan alien, die langen tijd een bepaald werk, hetzij geestelijk of lichamelijk heb ben verricht. Dikwijls komt het voor. dat als een bepaald werk zekeren tijd heeft gerust, de maker ervan plotseling een beteren, kijk erop krijgt, er frisscher tegen- over staat en dat die arbeid dan veel beter vlot, zoodat de tijd, die niet aan het werk is bestead ten goedfe komt aan de schepping. Afwisseling, zoowel in arbeid als in omgeving, kotnt iedereen ten goede en biehoeid't hem om te versuffen tot „ge- woontedier", tot molenpaarldl dat niets meer kent dan denzelfden gang in den tredmiolen. Het spreekt vanzelf, dat wij die afwisseling alleen bedoelen voor de ernstige werlkers, de menschen die een flink langen tijd een soort werk hebben verricht; want het is dlwaas om bijv. per avond vijf verschillende dingen aan te pakken, 'daar dit Uetelapt^ en den drang tot constant werken vermindert. Dr. I'OS. DE COCK. Voor de lezers van ons blad geeft onze psycholooische medewerker Dr. Tos. de Cock, Van Merlenstraat* 120, s Graven hage, gratis zielkundige adviezen o.m. over de wijze, waarop zij hun geest kun nen verfrisschen en hun wilskracht en energie kunnen versterken. De vragen zullen in dit blad qeregeld worden behandeld. Mochten de beant- woordingen te uitvoerig worden dan di rect schriftelijk aan de aanvragers. Bediende te T. Gij voelt U miiskend, ien denkt.'dat men Uw werk niet die noodige waardeering toeidraagit, Andiexen zoo zegt gij, krijgen de belooniing, die U toekomt. Ja, zoo gaat het wel meer in dit leven. Naar Uw schrijven te oorldleelen denken wij, dat Gij U wat veel op den achterqrond houdt. Men moet zich af en toe wel eens laten gelden. Uw te zwakke pexsoonlijkheid zal oorzaak zijn, dlat men U niet waar- deert. Durf Uw meendng te uiten. Voel Uzelf als een krachtig persoon en Uw omgeving zult gij daardoor beinvloeden en na verloop van tijd zullen zij tegen, LT opzien. Neem iederen ochtend tiein minu ten, om te deniken, wat gij in den loop van den komenidien diag zult presteeren, U aldus vormeindl^ tot een kracihtige per soon! ij'kheiid. Na vferloop van twee maan- den meldt gij ons eens den uitslag. Aan oniderstaanide personen is persoon- lij'k amtwoord gezonden. aangeziien de be- an'twoordiniq te uitvoerig was voor plaat- sinq in dlit blaid. Mei. M. te T.; Mevr. G te T.; Vader te T.; Mej. D. te H.: Werfcer te S.; Mej. G. te B.; Pluizer te Z.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2