~BEMEWBDE BERICHTEH SAS VAN GENT. Pas op voor den Charleston! Charlestonnien! Wie tegen woo r dig den Charleston niet kan danisen, wondt tot d-e vieux-jeu slaapmutsen gerekend. Wanneer twee maten muziek uit een harmonica getrokken worden, of de strijk- stok een paar keer laniqs €ien kattenldarm qlijden, beginnen de beenen van bet dans- iustige jongie volkje de eigenaardige be- wegingen te maken., die de heksen moeten gemaa'kt hebben toen zij in vroeger jaren op den heeten rooster gezet werden. Alle.s gaat mee, ook de ingewanden. Het moeten sterke vliezeai zijn, idlie in staat zijn, aan die korte aardbevingen in den buik weerstand te bieden. Een jonge mani, die tijdens de kenmis- dagen te veel aan Charleston geotrerd had, heeft het onldlervomdien. Na een heelen aivond van Charleston was hij den volgenden dag niet meer bij machte op te staan. Hij werd gekweld door vreeselijke pijnen in zijn buiktuben. Naar het schijnt had er een verzakkmg van het een of anidere inwendige orgaan plaats gegrepen. Alhoewel het geval zich in dlen beginne ernsfiig liet aanzien, heeft het toch nog een gelukidig verloop gehad; maar de patient heeft er toch gevolgen van den Charleston leeren kennen. In Ostende is deze dans om zijn noodlottigen invloed op hart en ingewanden verboden. Wie ziclh aan een anider spiegelt, spie- qelt zich zacht. Daaroim: Hoedt u voor den Charleston, als gij tenminste leven en gezondheid op prijs stelt. EEN WINDHOOS TE KRUININGEN. Zaterdagmiddag hebben de inwoners van Kruiningen kennis gemaak-t met een windhoos, die wel niet zoo veel schade heeft aanigericht alls andere in de paar laatste jaren, maar -die door haar groote kracht toch heeft doen begrijpen wat een ernstige gevolgen zulk een natuurver- scihijn'sel kan 'hebben. Komende uit het Zuid-Westen, was het eerst de boom- gaard van den heer Van 1 loo teg hem aan de beurt, waa.r niet minder dan 31 volge- laden appelboomen het moesten ontgel- den en met de vruchten op het land te- recht kwamen. Terwijl een klein deel zich afscheidde en andere boomen van hun vruchten ontdeed om daarna een schuur van vele dakpannen te berooven, giing het grootste deel van de hoos over het middendee'l van het dorp, waar ge lukkig die hechtste panden worden aan- qetroffen, zoodat het bij d a k pa nil en en "ruiten voornamelijk bleef al moest ook een groote zinken goot van de woning van den heer Baarens het ontgelden. Deze in- woner had tevens zeer groote schade aan loads met kruidendiersrwaren, terwijl hem o.a. een kippenhok werd opgeno- men en in een boom terecht kwam. Ook bij den veearts, den heer Van der Vliet, en in den tuin van de Ned. Herv. pastorie werd veel schade aangericht, in laatstge- noemden tuin werden de bijenstallen om- vencjeworpen. Op het Marktplein werd o.a. in het gemeentehuis en in hotel de Korenbeurs schade toegebracht in den vorm van gelbroken ruiten en beschadigde daken, terwijl een raam van de Hervorm- de Kerk er uit werd geslagen en de wij- zers op den toren werden verbogen, waardoor de klok kwam stil te staan. Op het plein rond de kerk lagen de meeste boomen tegen den grond en werd een lig- tent, waarin zich geluikkig geen zieken bevonden, opgenomen en weggeslingerd. Op de Markt waren in be muziektent de lessenaars en banken op een hoop gewor- pen, en enkele lessenaars werden over de Markt geworpen. Gelukkig kwamen pcf~ soonlijk'e ongelukken er fiiiet bij voor. Het mag zeker gelukkig worden genoemd, dat het' bij e6n windstoot is gebleven, hoe stenk die dan ook mag zijn geweest, want bij meerdere stooten zou een ruine zeer te vreezen zijn geweest. Zeer spoedig is men met alle macht gaan werken aan het herstellen en voor den nacht waren al de gebouwen weer water- en wind-dieht. ZEEHONDEN. Men schrijft aan be N. R. Crt.: Er is geconstateerd, dat het gioed merk- baar is, dat een tweetal jaren het ge- schiedde op grond, dat een kwarteeuw lang de uitroeiing had plaats geihad en dat'bezuiniginig op allerlei gebied eischend Was he't premiestelsel op het dooden van zeehonden werd afgeschaft, want on- middellijk was het getal vermeerderd. De ook direct heel wat minder een bij Zwolle, in de vllammen is omigekomen. Aanvankelijk werd aan niiet anders dan aan een ongeluk gedacht, doch naar aan- leiding van versc'hillende omstandigheden zijn thans A. ten K., die den auto bestuur- de, en de vrouw van den verbranide, de eenige getuigen van het ongeluk, gevan- kelijk naar Wijlhe overgebracht. Het ver- moeden bestaat, zoo meldt men, dat het in brand raken van iden auto geen on- luk is geweest. ZWAAR WEER IN WESTLAND. Men meldt uit Loosduimen: Ben geweldige windhoos heeft hier Zondagmididag in de tuinen heel wat schade aangericht.' Er zijn tuiniders, die voor meer dan diuizemd gulden aan glas- werk en rietmatten verloren hebben en slechts een paar waren tegen hagel- en hoos-schade verzekerd. Kwart voor twaalf kwam een hoos uit zee opzetten die echter weer in de wolken verdween, zon- der de aarde geraakt te hebben. Een zwerm van honderden zwaluwen, die op hun trek naar het Zuiden zijn, waren de kluts geheel kwijt, ze vlogen schots en scheef door elkaar en trokken toen in Zuidelijke richting weg. Even daarna kwam een nieuwe hoos, niet zoo breed van omvang, maar van groote kracht op zetten van het lanidgoed Ockenlburgh af, langs Meer en Bosch in de richting van het' boom- en bloemenkwartier. Broed- ramen, die nog op be rijen lagen en heele stapels, die men met pennen had vastgezet werden hoog de lucht in gevoerd en aan scherven weer neergekwakt. Rietmatten zeilden mee zonder dat kon worden nage- gaan, waar ze erg ens neerg eslingerd werden. EEN WAARSCHUWING AAN VELEN! Nabii Olst, aan den straatweo Deven- terZwolle is Zondagnacht de auto van den heer H. de Groot uit Zwolle in brand gevlogen. De heer De Groot, die den brand veroorzaakte, doorda.t hij een sigaret rookte bij het vullen van het ben- zi'neireservoir kwam in de vlammen om. En de andere inzittende, de heer Ten Kov>el uit Zwolle, wiens jas in brand vloog bleef ongedeerd. VRIIH EI DSBERO O VIN G Men scihrij'ft aan de N. R. Crt.: Zondagavond werd een passagier van trein 119 uit Amsterdam op verzoek van medereizigers te Amersfoort uit de coupe gehaald omdat hij ge'braakt had. Het stationspersoneel heeft den reiziger toen meer dan twintig minuten in een hok op- qesloten, dat aan den buitenkant door twee rangeerders werd dichtgehouden, totdat inmiddels gewaarschuwde politie kwam. Deze vond echter geen termen tot verbaliseeren, omdat de reiziger abso- luut niet beschonken was. Intusschen was de trein naar Assen vertrokken en moest de man doorreizen tot Zwolle en daar overnachten. Hij zal een klacht indienen bij de idirectie der spoorwegen weoens vrijheidsberooving TREINlDIEF AANGEHOUDEN. De Grondwet te Roosendaal meldt: Zaterdagavond heeft de marechaussee te Roosendaal de hand gelegd op een dief, die een idame in den sneltrein Amsterdam Parijs, die om 10.15 hier aankomt, be- stolen had. Deze dame, een ongeveer zes- tigjarige verpleeoster uit Den Haag, rei- zende le klasse, was, nadat de trein te Dordrecht was vertrokken, in slaap ge val 1 en. Even voordat de trein te Roosen daal aankwam, vexmoedelijk bij het pas- seeren van het stationnetje Oudenbosch, schrok zij wakker, en kwam tot de ont- dekking, dat haar handtasch, inhoudende een be'drag van ongeveer f 5000, bene- vens belangrijke brieven, vexdwenen was. Aanstonids liep zij naar den bagagewagen, om den hoofdconducteur van deze ver- idwijning in kennis te stellen. Deze onder- zocht eerst nogmaaLs den coupe, waarna hij assistentie verzocht van een kommies der passencontrole uit Roosendaal, die, na dienst gedaan te hebben in den Pul- mantrein Antwerpen^Rotterdam, met den Parijschen trein naar Roosendaal terugkeerde. Deze kommies zat toevallig eenige compartknenten verder dan de be- stolen dame. Hij herinnerde zich, dat een zijns inziens verdacht heer van Dordrecht af in de zijgang op en neer gewandeld had. De conducteur wist, dat zich slechts een reiziger verderop in den wag en be- vond en g.ing naar dezen kijken, doch •vond hem niet. Daar bespeurde hi] dat de W.-C. op „bezet" stond. Om zich er- van te vergewissen, of de man daar was, opende hij'met zijn passepartout de deur. Teqelijkertijd, dat hij deze openduwde, werd de deur van de andere zijde met ge- weld dichtgeschopt en de conducteur be teqenhield. Daar het onmogelijk was bm- nen te komen posteerden zich de conduc- de kommies voor de deur. Lie die zich schuw en kwamen veel hooger de Zeeuw- I merk.te, dat eimand de deur met zgn been sche Stroomen op. Er is dan ook inige- 1 was hm- qrepen en sedert 1 Januari is het premie stelsel opnieuw in werking gesteld door de regieerinig, zoodat de vervolging weer is toegeniomen;. Niiet dat de jacht op deze dieren geheei gestaakt was. Eenige liefhebbers van jacht worden aangetroffen, die naar de monding van de Goster-Schelde trekken om in de zomermaanden ter zeehonden- jacht te gaan, maar er is heel wat toe noodig om teur en conducteur zag, hoe de persoon, in de W. C. bevond, snipoers papier uit het raampje wierp, zulks deed het ver- moeden stijgen, dat men wel den treindief zou te pakken hebben. Zoodra de trem te Roosendaal stopte, sprong dekommies op het perron en waarschuwde den mare- gaaiL, muc, cx chaussee van den stationsdienst lntus- de dieren op de zandbanken te sdhen fpr0)beerde de man uit de w. te ontsnappen, opende die deur en trach"e verrassen. Sinds een groot aantal laren woont te Burqhsluis een familie, die het zeehonden- vanqen als bedrijf uitoefenit niet om het premiestelsel, ook niet om te dooden, maar die zeehonden levend te bemachtigen en hand el drijft in deze dieren. daar zij zich in verbindinq stellen, voornamelijk met het buitenland, om deze intelligente die- ren. te plaatsen in dienqaartaen en circus- sen. Een groot aantal, in netten gevamgen zeehonden, gaan zoo naar elders. EEN STEUR VAN 170 POND? Te IJmiuiden is de vorige week op den vischafslag een steur aangevoerd die 1/U pond woog en ruim .f 100 besomde. MISDAAD? Zondagnacht is, naar gemeld is bij Wijhe een auto verbrand, waarbij de heer H J. de Groot, scheepsbevxachter te den conducteur weg te slaan. In zgn pa qiniq werd hij evenwel gestuit door bestolen dame. Wel zag de man nog kans eenige horloges, blijkbaar eveneens onrechtvaardig in zijn bezit gekomen, over het per,ron te cjooden. Bij zijn aanhouding verzette de man zich nogal hevig. Bij zftiloutoj vond men het bedrag aan geld. De dame kon evenwel niet juist bepalen hoeveel zg m HaMnekkig ontkende de aangehou- denie. iets met de beroovmg te makente hebben. Van de brieven, was op hem geen spoor te vinden. Aan deze hechtte r\o Kestolcnie qroote waarid-e. Naar de marechaussee-kazerne over- qebradht, bekende de man tenslot e berooving te hebben gepleegd, toen de dame zat te slapen. Beambten der spoorwegen alsmede marechaussees der forkjades hebben op de lijn nog gezocht naar papieren of papier- snippers.' Enikele brieven en gedeelten van brieven zijn gevonden. De aangehoudene is de 30jarige De L. uit de Bleekerslaan in Den Haag. Bij de Haagsche politie is hij geen on- bekende. Een er.nstig vertmoeden bestaat, dat hij ook schuldig is aan vele rijwiel- diefstallen, den laatsten tijd gepleegd. MOORDAANSLAG. Zondagavond, toen de 43jarige juffrouw C. A. de H., na een bioscoopbezoek huis- waarts ging, werd zij aangespcoken door haar man, iM. K., van wien zij sedert een jaar gescheiden leeft. De man eischtte, dat zij weer tot hem zou terugkeeren, en toen zij dit weiqerde ontstond een woor- denwisseling. Vlak bii haar woning in de 2de Diergaardestraat alhier greep de man haar bij den arm en loste uit een 7.65 kaliber Waltherpistool op nauwelijks een pas af stand twee schoten, die evenwel beide misten. De vrouw rende gillend in de richting van de Kruiskade en wees in het voorbijgaan aan burgers haar man als dader aan. De man loste daar op nog een derde schot op de vluchtende vrouw, die daarop in zwijm viel, maar weer niet ge- troffen was. Burgers hebben den dader aan de politie overgeleverd: hij zeide uit wan,hoop e,n jaloezie gehandeld te hebben. Uit het verhoor vaii de vrouw bleek, dat zij ten einde raad van haar man was weqigeqaan, omdat hij de laatste 15 )aar vrij'wel niets had verdie.nd en haar boven- dien voortdurend bedreigde. Hij had o.a. steeds een pistool en een bijl in de slaap- kamer bij de hand. De man is echter 1/ jaar qeleden in een scheepsruim gevallen en reeds meermalen onder geneeskundige behandeling qieweest. Waarschijnlijk lgdt de man aan een tijidelijk optredende ver- volginigiswaanzi n BRAND TE HOOFDDORP. Een groote brand heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag in Hoofddorp qewoed. Omstreeks drie uur ontdekten eenige bewoners een hellen rossen gloed op hun vensters. Het bleek hun, dat er brand was uitgebroken in den be ken den korenimolen Hoop op Zegen, aan de Oon- courslaani. De bewoners van het nabg qeleqen woonhuis hadden den brand reed's ontdekt. zij hadden de brandweer al gewaarschuwd en deze was spoedig met een motorspuit ter plaatse. Aan red ding van den molen en van het woon huis, dat reeds vuur had gevat, viel even wel niet meer te denken. De molen, die reeds eenige jaren met meer als zoodanig gebruikt werd en in het beniedenigeideelte waarvan een timmer- manswerkplaats was, is geheel afgebrand. Met donderenid geraas stortten de wieken en daarna ook de molensteenen naar be- neden. Het woonhuis, bewoond door den heer Doeleman, is eveneens geheel ver loren gegaan. De bewoners moesten snel het huis verlaten en konden niiets redden. Een groote sc'huur, grenzende aan het woonihuis en toebehoorende aan den heer Doekes, werd eveneens een prooi der De brandweer moest zich bepalen tot het bescihermen van de overige in de na- bijheid staande gebouwen. De molen en het woonhuis beide eigen- dorn van den heer J. van Andel uit Hoofd dorp, waren niet verzekerd. De schuur was well verzekerid. Alle inboedel en de inventaris van de timmermanswerkplaats, waartoe behalve qereadischap een groote houtvoorraad behoorde, zijn verloren gegaan. Deze waren ook verzekerd. ,De oorzaak van den brand is met be- Iccncl DE GROOTE VLIEGTOCHTEN. De Pride of Detroit te Sjanghai. Volgens een bericht uit Londen, is de Pride of Detroit Vrijdag uit Hongkong te Sjanghai aangekomen, waar de vliegers Schlee en Broek een telegram voniden, waarin hun verboden werd verder dan de oostkust van Japan te vliegen en met name om den tocht over den Grooten Oceaan te beproeven. Het is nu nog onze^r' waar de vl.egtocht zal emdigen. Van Yokohama naar San Francisco of Van couver zullen de vliegers nu m elk geval per boot gaan. De vliegtocht om de we- reld zullen zij dus niet volbrengen maar nog altijd bestaat er kans, dat zi] he record van de reis om de wereld dat thans 28 dagen bedraagt, zullen breken. Bovenstaand bericht meldt met van wie het vefbod" aan de vliegers om door te gaan afkomstig is. Dat er ste^e" dranq op hen uitgeoefend wordt om he mooie resultaat van hun vlucht met door het waagstuk van een vlucht over den Grooten Oceaan te bederven, w'Sten wi| reeds. Tot degenen, die hen van dit roe- kelooze plan willen afbrengen, behoort ook mevrouw Schlee. die haar man ge- seind heeft toch vooral van Tokio per schip naar Vancouver te gaan. Naar me weet, is onlamgs gemeld, dat de dne broers van Schlee een boot gecharterd hebben om de vliegers over te brengen Het verzet tegen roekelooze tochten. Tot deqenen, die zich tegen verderc poqinqen om nog dit jaar over den Oceaan te vliegen verzetten -behoort.oak konir- George van Engeland die zich te Balmoral van de jongste gebeurtenassen op de hooqte heeft laten houden. Oceaan- XSten in dezen «id van he.,»r moet de Koninq verklaara uit, dat de huidiq.e landvliegtuigen voor het koopvaardijverkeer over den Oceaan ongeschikt zijn. Levine's koppigheid. Volgens een telegram van Reuter heeft Levine verklaard, dat hij ondaniks het telegram van zijn vrouw, toch nog den tocht zal ondernemen als het weder zulks toelaat. Op het ibetoog van zijn tech- nischen raadsman, Kinkade, van de moto- ren fabriek van Wright, dat het toestel van Levine voor een tocht zoo laat in het jaar ongeschikt is, heeft Levine geant- woordt, dat hij in ieder geval nog een dag of vier, vijf af wil wachten of het weer niet beter wordt. Is dat niet het geval, dan zou hij misschien toch maar de boot nemen om naar New-York terug te kee- dwaasheden, heVoorts hebben ook de deelnemers aan den baUonwediStrijd om den Gordo - Bennetitbeker, die Vrijdag begonnen is. zich tenen roekelooze Oceaanvluchten uitgesproken Deze luchtvaarders hebben een motie aangenomen, waarin zi] te ken- nen geven, dat verdere pogingen voorbe- houden moeten blijven aan bestuurbare luchtschepen of groote vliegbooten me krachtiq qcbouwd schuitje, aai kunnen doorstaan, en een zoo een storm op zee - voorzien van alle noodige reddmgsmid- delen. Voorts spraken zij als hun oor ren. SPOREN VAN DE „OLD GLORY" GEVONDEN. Uit Londen wondt gemeld, dat de ,,01d Glory" is gevonden. Het New-Yorksclhe blad Daily Mirror heeft Maandagavond een bulletin gepulbliceerd, behelzende, dat een bericht is ontvanigen van het s.s. Kyle, 't welk door die Daily Mirror was uitge- zonden om de „01d Glory te zoeken. Wrakstukken van het vliegtuig waren aangetrof fen op 51° 17 N.B. en 39 23 W.L. Van de apvarendem geen spoor. Deze oipvarenden waren Bertaud, Hill en Payne. De plaats waair deze ovenblijfselen van de „01d Glory" zijn aangetroffen, ml. in het hartje van den Atlantischen Oceaan maakt bet hoogst onwaarschijnlijk, dat de vliegers zic'h aan boord van het een of ander sc'hip kunnen bevinden. Waren zij daarna opgepikt, dan zou men het nu al lang moeten weten. HET TRAGISCH EINDE VAN EEN VERLOVINGSPARTIJ. Men meldt uit Berlijn: In een volkstuirffje te Berlijn Weissen- see vierde Zaterdagavond een jeugdige arbeider zijn verjbving. Het feest werd gestoorid door een laantal jongelieden. De qasten sudden naar buiten en verdreven de onruiststofcers, Toen de verlootde jonne man later Hyiswaarts keerde, werd hij door de jongelieden aangevallen en neerqestoken. Hit sleepte zich tot den muur van het Joodische kerkhof te Weis- sensee waar hij wend gevonden. Hij overleed voor er een geneesheer ter plaatse was. Zijn lijk werd in beslag ge- nomen. De politie zoekt den moordenaar. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Vrijdagmididag is, naar Wolff meid op den -stnaatweg tusschen Kowno en de Litausche provinciestad Wilkani een ern- stiq auto-ongeluk gebeurd. Een auto bus met 17 inzittenden vloog op een steil punt van den weg, tengevolge van het weigeren van de rem, de helling at en stor'tte ten slotte in. een ravijn. Tien personen waren op slag dood: zes anideren werden zwaar gewond. autobus oyer den kop. Maandag is op Snake Hill, waar de weg tusschen Glossop en Sheff eld gevaarlpk daalt, een autobus over den kop geslagen. De bus scboot da helling af, re-d, t^rwiji de chauffeur moed g aan het stuur bleef zitten, tegen den steilen berm van den weg op en maak e zoo een salto mortale. Op den heuvel, waar de helling 1 op 8 is, merkte de chauffeur dat zgn remmen niet meer werkten. Aan den eenen kant van den weg lag de rivier op 200 voet diepte, aan den anderen kant was de steile berm. Met groote tegenwoordigheid van geest bleef de chauffeur aan het stuur zitten en trachtte op den smallen, boehtigen weg tevergeefs vaart te minderen der zijdelings den berm op te rgden. Een der inzitten den opende de noroddeur aan den achter- kant en sprong er uit. De andere passa- giers, meest vrouWen, waren niet in staat dit voorbeeld te Volgen. Als een laatste poging stuurde de chauffeur de auto recht tegen den berm op met het gevolg, dat het voertuig over den kop sloeg en de in zittenden er onder geraakten. Er was spoedig hulp bij de hand; toen deze kwam opdagen waren verscheiden passagiers er reeds in geslaagd z ch self te bevrijden, maar bij anderen kustte dit moeite. De meesten waren gekwetst, maar voor slechts drie met inbegrip van den man, die er uit gesprongen was, was opneming in het ziekenhuis noodig. KINDEREN ALS SMOKKELAARS. Het ngpende tekort aan fabrikanten in Rusland maakt de smokkelarij tot een zeer winstgevende zaak en z er velen zijn bereid het groote risico te loopen en hun leven te wagen om een groot bedrag te verdienen. Den laatsten tijd wordt volgens de „Eko- nomitsjeskaja Zjiznj' aan de grens de volgende true toegepast. Daar kinderen, die betrapt zijn bg het vervoer van contra bande niet gefusilleerd worden, gebruiken de smokkelaars kinderen voor hun werk. Vaak sturen ouders, die aan de grens wonen, hun kinderen met een wagen naar het buitenland, waar zij bij de winkeliers alles op crediet kunnen krjjgen wat zij maar willen. Dit euvel heeft groote afmetingen aangenomen. Wanneer een kind van school weghljjft, dan begrgpen zgn kameraadjes en de onderwijzer, dat hij over de grens is gegaan om er contrabande te halen. EEN VERDWENEN SOLDAAT. In Juli 1918, nog in den oorlog dus, is Amerikaansch soldaat verdwenen, die verloftgden te Hurbache placht door te brengen, een dorp nabij St. Die in-Re Vogezen. De soldaat, een Amerikaan, was in "het dorp wel bekend. Hij placht erg royaal met zgn geld om te springen en had liefdesbetrekkingen aangeknoopt met een jonge weduwe, bij wie hij placht te logeeren Toen hg plotseling verdwenen was, deden allerlei verhalen de ronde, o.a. dat hg wegens desertie zou zgn gefusilleerd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Bij verwaarloozing van aanAeien bestaat gevaar, dat een operatie noodzakelij'k wordt. Laat de kwaal niet voortwoekeren, doch be- hamdel de aambeien met Foster's Zalf. Zoowel bij inwendige als bij uitwendige aambeien ver- licht deze zalf de jeuk en pijn. Duiizende men- sohen danken hun ]jerstel aan Foster s Zalf. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a f 1,75 per doos 1,per tube. H Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke— Leunis, Axelsdhestraat en Westkolkstraat. De dorpspraatjes zeiden echter, dat de jonge man vermoord was, terwijl hij onder den invloed van den alcohol verkeerde en dat die moord geschied was om hem te berooven van een bedrag van 500 dollar. Debuidige burgemeester van Hurhache heeft het de moeite waard gevonden de zaak te onder- zoeken en verschiliende lieden gehoord. Daarbij is verdenking gerezen tegen de weduwe, bij wie onlangs een huiszoeking is gedaan. Het eenige verdachts wat men vond, was een kuil van 1 80 bg 60 c.M. en ruim 85 c.M. diep. De weduwe wist van die kuil geen aannemelijke verklaring te geven. Men zal nu onderzoeken of er misschien een lijk in verborgen kan zgn geweest. Tevens heeft men in de Dauphine een dorpeling aangehouden, die dadelgk bij het begin van h"t onderzoek uit Hurbache verdwenen is. Op die manier hoopt men thans, na negen jaar, nog licht in deze duistere zaak te verspreiden. een zgn cdeel EEN DRAMA TEN PLATTELANDE. Te Nieder-Mollerilz bij Kassel heeft zich een drama afgespeeld, waaromtrent de Ber- lijnsche correspondent van de N. R. Crt. aan de bladen het volgende ontleent De landbouwer Klaus, die in de gemeente als een uiterst ruw heerschap bekend stond, ranselde zgn gezin af en vernielde ver- volgens den geheelen inboedel. Buren waarschuwden den burgemeester en de gendarmerie, die zich daarop naar Klaus' woning begaf. Toen de gendarmen het huis naderden, waarvan Klaus de be- nedenverdieping bewoonde, riepen de be woners der eerste verdieping hun toe voor- zichtig te zijn, daar Klaus wapens in huis had. Een gendarme ging daarop de hulp van twee zijner collega's inroepen. Toen het drietal voorzichtig het huis naderde, rukte Klaus plotseling een raam open en scboot het hoofd van de gendarmerie neer; de man was op slag dood. De beide overige gendarmen belden daarop de politie van Kassel op. Een uur later kwam een vrachtauto met schupo-agenten te Nieder-Molleritz aan. Klaus had zich intusschen in zgn woning verschanst en scboot voortdurend op elken agent, die het huis poogde te Daderen. Nadat het beleg ongeveer een uur had geduurd liet de Kasseler politie een ge- pantserde auto met een machinegeweer komen. Daarmee slaagden de agenten er in tot vlak bij het huis te komen. Door de vensters wierpen zij gasbommen naar binnen in de hoop Klaus te bedwelmen. Deze schoot echter onafgebroken door zoodat de agenten voortdurend in levens- gevaar verkeerden. Het hooid van de Kasseler politie, die intusschen zelf ter plaatse was verschenen, gaf na eenigen tijd bevel het huis te be- stormen. Klaus trok zich daarop in den kelder terug. Tenslotte wierp een agent een handgra- naat in den kelder. Deze ontplofte en Klaus werd op slag gedood. De agenten vonden zijn vreeselgk verminkt lijk. Bij de ontploffing werden ook een kapitein van de schupo en 5 agenten ernstig gewond. Zij moesten in het diaconessenhuis te Kassel worden opgenomen. LIEFDESDRAMA OP EEN VERKIEZINGSVERGADERING Bezoekster snijdt den spreker den neus af. Het democratische Joegoslavische parle- mentslid Sawi jewitsj, zou eefl redevoering houden in een dorp nabg Podgoritz, een dorp waar Sawidjewitsj vele kennissen had. Geen wonder dan ook, dat vele menschen ter vergadering kwamen om de rede van den afgevaardigde te hooren. Op een der voorste banken zat een jonge dame, die opmerkzaam naar de rede scheen te luisteren. Toen Sawidjewitsj echter op het hoogte- punt van zgn toespraak was gekomen, sprong het meisje plotseling naar voren, haalde snel een vlgmscherp mes voor den dag en sneed den spreker den neus af. Groote ontsteltenis in de zaal. Doch de spreker, hoewel hevig bloedend, lette niet op zgn wond. Bg greep het meisje bg den arm, trok haar naar buiten en schoot haar met enkele revolverschoten dood. Het schijnt, dat Sawidjewitsj indertgd het meisje beloofd had, met haar te zullen trouwen, maar bleef in gebreke zijn belofte na te komen. Men gelooft, dat het teleur- gestelde meisje uit wraak heeft gehandeld. Sawidjewitsj is gearresteerd. ZICHZELF VERRADEN. De opvallende zenuwachtigheid van een Italiaan bg de douane te Ventimiglia, het ltaliaansche grensstation aan de Riviera, braeht er de kommiezen toe zijn bagage eens ernstig onderhanden te nemen, met het resultaat, dat daarbjj voor 1770 dollar aan reischeques werd gevonden, ten name van mevrouw D., een Amerikaansche, De man beweerde ze te Nice op het strand gevonden te hebben, doch mevrouw D. heeft aan de politie verklaard, dat de cheques, met 2000 fr. aan baar geld gestolen zijn uit haar kamer in een van de groote hotels te Nice. De Italiaan is door de grens wacht te Ventimiglia aan de Fransche politie te Menton uitgeleverd. UittOUiuiMf wi1 T

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3