ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN. No. 8118. Woensdag 14 September 1927. 67e Jaargang. HINDERWET. Een nieuwe neus. BINNENLAND. FEtJILLETON. Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, NEUZENSCHE CO U RANT A. A. r .1 r ei T o n D 11 Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden - Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden - Bij vooruitbetaling fr. per post /<5,60 per jaa. ABuNNlMENTo rnlJO, Vou. *t buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor t buitenland alleen bij vooruitbetahng. Dit blad verschijnt lederen Maandaj., Woengdag- en Vrtldagavond. OPROEPING LEERLINGEN VOOR HERHALINGSONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen maken bekend, dat gelegenheid bestaat tot het ontvangen van herhalingsonderwijs voor de rijpere jeugd in de Openbare Lagere School A (aan de Walstraat) en D (te Sluiskil), over het tijdvak 1 November 1927—1 Maart 1928. Aanmelding van leerlingen v66r 1 October a.s. kan geschieden voor wat betreft School A op de Qemeente-Secretarie en voor wat betreft School D bij het Hoofd dier School. Ter Neuzen, den 12 September 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemdj J. HUIZ1NGA, Burgemeester. B. 1. ZONNEV1JLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter -Gemeente- Secietarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van D. C. IJ S E B A E R T te i er Neuzen, om VERQTJNITINQ tot het oprichten en in werking brengen van een slagerij in het perceel kadastraal bekend in sectie L No. 1686. Op Maandag den 26 Sept. a.s., des namiddags te 3 uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichter,. Zoowel de verzoeker, als zy, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dag en, voor het bovenge- melde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandaeht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij,die niet overeen- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 12 Sept. 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVTJLLE, Secretaris, DE PRINSES IN KATWIJK. Zaterdagmiiddag iheeft Prinses Juliana, vergezel-d door de Koningin en Prins Hendrik, haar intnede g-edaan in haar nieuwe woonplaats, Katwijk aan Zee, waar zij tijdens haar .stuidSereis aan de Ledische Hoogeschool verblijf zal houden. Om drie uur precies kwamen de Ko ninklijke auto's voor het raadhuis van Kaflwijk aan dien Rijn aan. Daar hadden zich bij den ingang opgesteld de burge meester van Katwijk, Mr. J. Sc'hokking; de gieimeemite-secretaris de heer Kobus; de wethouders R. Ouwehand en A. Kruijt, benev-ens alle lad-en van den gemeente- raad. Nadat een muzi e kg-ezelschap uit Kat- wijik aan den Rij.n, onder leiding van den heer Kouprie, het Wilhelmus had ge- speeld, hield de burgemeester een rede. De Koningin dankte den beer Schok- king voor de door hem gespr-oken woor- den en voor de harteJijke onitvang-st te Katwijk Het feit, dat zij aan Katwijk uit vroegere jaren zulke aangename herinne- ringen heeft bewaard, heeft er niet weinig toe bijgedragem, dat op Katwijk de keuze is gevallen als woonplaats voor de Prin ses tijd ems haar studi-e te Leiden. Hi-erna spraik ook de Prinses haar dank uit voor de tot haar gerichte woorden. door ARTHUR GASK. 2) (Vervolg.) Ik ontkende niet, -dat ik het had opge- raapt en ik gaf toe, dat ik een oogen-blik had geaarzeld om te overwegen aan wien ik het brengen zou. Maar dat was maar een ondeellbaar oogenlblik, en een minuut later zou ik het aan den kassier hebben overhandig-d. Maar ze lieten mij geen tijd. Zij hadden het met opzet daar neer- gelegd, opdat ik het zou oprapen en ze schoten op mij af, zoodra ik het aas had ingesliikt. En daarom zat ik nu in het beklaagdenbankje. En dan zat daar de rechter, Marcus Cartright, een verwaande, gewichtig- doenide gek. Hij was gefriseerd en gepar- fumeerd en had prachtig-e blanke handen. In het gewone leven was hij bekend als een fat. Hij was een client van onze bank en ik had hem dikwijls gezien en geroken, als hij binnen kwam. Hij was een groot vriend van onzen president-commissaris, den ouden Carnworthy, Sir Joseph, en ik had gezien, hoe dat tweetail elkaar glim- lachend boeknikte in de rechtzaal. De rechter had een koude, eentonige stem, en was een steunpilaar der kerk, in zijn vrijen tijd. Hij was buitengewoon fel op de eer- biediging van de Zondagsrust, en zonlicht en frissche lucht waren op dien dag uit den booze en belhoorden wettelijk geregeld te Ziln- 1 T En dan hadden we nog Drivel jones, Door honderden nieuwsgiierigen lui-de toegejuichlt, reed de Koninklijke familie tot voor de villa's die de Prinses bewonen zal. Een compagnie infaniterie, onder aanvoering van luitenant A. v. d. Pelt, uit Den Hiaag, -daar opgesteld, werd door de Koniinmiin geinspecteerd. H.M. onder- hield zich eenigien tijd met den comman dant. De Koninklijke familie stelde zich ver- volgens op het bordes van de villa op, waarna haar een zanghul-de werd ge- bracht, waaraan de plaatselijke oranje- vereenigingen deelnamen. Ten slotte defi'leenden ongeveer 3000 schoolkinderen voor de Koninklijke fa milie. Ruim vier uur trokken de laatste kinderen voorbiji. De huldiging was hiermee afgeloooen. DE STATEN-GENERAAL. Bij K.B. is bepaald, dat de tegenwoor- dige zitting der Staten-Generaal zal wor- den gesloten op Zaterdag 17 September 1927 des -namiddags te drie uur. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw wordt gemachtigd, zich op bovenvermeld tijdstip te begeven naar de vergadiering der Staten-Generaal, einde in een vereenigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Ko ningin te sluiten. Verwacht wordt, dat Prinses Juliana ditimaal haar ouders zal vergezellen bij de pleohti-ge opening van het nieuwe zitting- jaar der Staten-Generaal op Dinsdag 20 dezer in -de Grafelijke Zalen. HULDE AAN MINISTER B-EELAERTS VAN BLOKLAND. De vrijz-democratische fractie in de Eerste Kamer heeft aan de Nederland- sc-he delegatie bij de Assemblee van den Volkenibond een telegram gezonden, waarin zij hulde brengt aan de krachtige acti-e van Minister Beelaerbs en de dele gatie ten gunste van alomvattende ver- pliclhte arbitrage en d-e vaste hoop uit- spreekt, dat de delegatie niet zal terug- wijken. ZONDAGSRUST. iDe Nederlandsc'he Vereeniging tot be- vordering van Zondagsrust zal 28 dezer te Utrecht haar algemeene vergadering houden. iDe afidieeling Utredht w-ensoht, in sa- menwerking met de Tuchtunie, het vraag- stuk te doen bespreken, hoe bevorderd kan worden, dat ons vo-lk den Z-ondar op behoorlijke wijze doorlbrengt, terwijl diezelfde afdeeling besproken wil zien wat gediaan kan worden ter vermij-dling van het houden van politieke betoogin- gen op Zondag. Verder zal op deze algemeene vergade ring aan de orde komen het verslag van de verleden jaar benoemide commissie in- zake de ontwikkeling en organisatieplan- nen en daarmeldle samenhangende even- tueele wij-zigingen in de statuten der ver eeniging. DE RADIO-VERBINDING MET NEDERLANDSCH-INDIe. De heeren Holtzappel, hoofd van den radio-Idlienst in Nederl. Oost-Ind-ie en Van Doom, insoecteur van het post-, de grootste ellendeling van de balie. Zon- der twijfel was hij de meest onscrupuleuze adrvocaat in Zuid Australie, maar door- kneed in de juridische praktijk. Iedereen was bang voor hem en met zijn scherpe, bittere bong praatte hij wit zwart en zwart wit. Hij overdonderde op ongahoorde wijze alle getuigen, die niet aan zijn kant stonden -en wee dengen-e, die naar waar- heid getuigde, indi-en -die niet in Drivel Jones' kraam te pas kwam. In zijn parti- culiere leven had hij veel liefhebberij in paardenrennen, en hij konkielde en knoei- de met de "aarden, net zooals hij konkelde en knoeide met de wet. Hij was een schurk in het veld, maar daar waren ze ook bang voor hem, en hij kon met zijn paarden doen, wat hij wil-de, nooit scheen hij er tegen aan te loopen. Hij was een groote, grove man met een rood gezicht en groote, bruine oogen. Ik haatte hem reeds lange jaren, eer hij nog ooi-t van mij gehoord had. En dan stond daar nog mijn advocaat Pierce Moon, een beschaafd man, maar niet heel slim. Hij was mij toegevoeg-d, eenvoudig omdat ik geen geld had om iemand anders te betalen. Hij had niets in te brengen en was bovendi-en -d-oods- bang voor Drivel Jones. Later heb ik be- grepen dat alles veel beterzouzijmgegaan, als ik hem maar heelemaal niet had ge- had en als ik mijzelf had verdediad. En dan kwam d-e jury en o goede hemel, hoe was het mogelijk, dat ze het zoodje zoo bij -elkaar gevon-den hadden? Een troepje orthod-oxe, onnoozele halzen. I Zij hi-elden zic-h zorgvuldig aan alles, wat I Drirvel Jones vertelde; en als die schurk i hen vleid-e, en met zijn hoofd op zij hun mededeelde. dat hij zeker was, dat zij zou- den inzien, hoe slecht ik wel was, zett-en zij de idiootste gezichten en schene-n te spinnen, als katjes bij een schoteltje melk. telegraaf- en telefoondienst in In-die, wel- ke op d-oorreis zijn naar de internationale radi-o-conferentie te Washington, hebben Maanldag een bezoek gebracht aan de Philips fabrieken. Nadat zij met veel be- langstelling de versch-illende radio-afdee- lingen en lobaratoria bezocht hadden, werd door het tevens van de aangeboden gelegenheid gebruik gemaakt om met be- hulp' van dien' Philips korte golfzender den rad-io-dienst iin Indie en hun familieled-en aldaar toe te spreken. HET RIJKSWEGENREGLEMENT De heer W. van der Sluis, lid van de Tweede Kamer, heeft in verban-d hier mee aan den Minister van Wateristaat de volg-ende vrag-en gesteld: 1Is het den Minister bekend, dat het Rijkswege-nreg 1 em-entidlat van 1 Septem ber 1927 in werking is getreden, en dat in art. 11 bepaalt, dat het verboden is de Rij kswe gen met twee of meer aaneenge- koppelde voertuigen te berijden, z-onder schriftelijke vergunniing van den Minis ter, groote bezwaren o.a. voor den land bouw oplevert? 2. Is de Minister berei-d te bevorde- r-en, -dat art. 11 soepeler wor-dt geredi- ge-erd, b.v. door art. 11 ongeveer te doen iuiden als art. 20 van het Provinciaal W-egenreglement in Overijssel, waa-rbij bepaald is, dat de koppelin-g zoodanig zijn moet, dlat zijdelings uitwijken zooveel mogelijk voorkomen wordt? TEGEN DE WINKELSLUITING. Als de wink-eli-er tot rusten- gedwon-gen w-ordt, werkt de techniek in zijn plaats. Een sigarenwinkelier naast de Scala- bio'scoop aan -de Kruiskade te R dam, heeft op 19 Augustus, na 'het sluitingsuur een autounaat in werking gesteld, die met eep ijzeren Stang buiten aan de deu-r van het wirikelhuis bev-estigd wordt en van den winkel uit electr-isch verlicht w-ordt. Er zitten in dit app?'aat, dat afkoms-tig is van de fabriek van Rob. Tu-nck Jenser te Aarhus in Denemarken, die hier ter st-ede 'n vertegenwoordi-ger heeft, drie gl-euven. Wanneer men in zulk een gleuf een kwartje doet, dan ontvangt men na het u-ittrekken van een der drie la-den, die zich onderaan bevinden, naar verkiezing een pakj-e sigar-en of sigaretten. Het is een heel vers-tandig-e-automaat, die zich niet laat bee-tnemen. Wie het b.v. met een cent of een valscih gel-dstuk pro- beert, bereikt geen ander resultaat, dan dat het a-pparaat dit direct terugge-eft door een der twee daarvoor best-emde gleuven, die in een vakje uitloopen. Het denkbeel-d om wanneer wet -of ver- ordening den winkelier dwingen tot het sluiten van zijn zaak, door middel van een automaat den verkoo-p e-enigermate voort te zetten, is voor ons land nieuw. Dit is het eerste in Nederland geplaatst-e appa- raat. In tal van andere landen zijn deze auto maton ail geruimen tijd in gebruik. In de meest-e -daarvan hebben zij aanl-eiding ge- geven tot ingrijpen -door -de bevoegde auitoriteiten, maar naar ons werd mede- gedeeld, is toch overal het resultaat ge- weest, dat zij werden toegelaten. Alleen in Engeland heeft men z-e, indi-e-n althans Drie kende ik van aanzien. De voorzitter, Pepole, was de gek, die een groent-ezaak in Pipe Street -dreef. Een mager, nietig manneke, met een gezicht als een ge- droogde rozijn. Hij kletste over allerlei onzin icderen Zonidag in het park, en zijn vurigste w-ensch was om alle gen-oeqiens uit het leven te bannen, opdat de geest, klaar en rustig, over alles een juist oordeel zou veil-en. Een oordeel vellenarme stakkerd! en Drivel Jones, di-e precies het omgekeerd-e was van alles. waarvoor hij zo-o naarstiglijk bad. kon hem om zi'Tl pink winden. En -dan kwam Shucksy, die bij de rioleering werkte, en die altijd in- gezoniden stukken schreef over de on-fat- soenlijikh-eid van een eendeelig bad- kostuium. Die ezel! Ik g-eloof niet, dat hij ooi-t in zijn leven in zee gebaad had. Hij ha-d een rooden snor en droe-g een bril met rondle glazen, die hem precies op een uil ded-en lijken, En ik zag he-m naar mij gluren, alsof hij al wist, dat ik schuldig was eer de zitting nog ben-on. Byron James was het der-de jury-lid, dat ik kende. Ook een idioot. Hij hoor- de bij het anti-dobbel-verbond en speelde voor amateur-detective door in het park rond t-e sluipen om kleine jongens op kaartspelen te betraopen. Het was een mooi troe—'e, waar ik dien d!ag tegenover stonid en het was a! te dwaas, -dat mijin lot van hen zou afhan-gen. Ze hadden hun besluit al van te voren genomen. Ik zeide, dat ik geen vrienden had, maar dat was niet waar ik ha-d Dirk Rainton Rainton, de trainer. Hij trad voor mij op en le-gde een uitstek-ende ge tuigenis af, en ik zag, dat zelfs die ezel achtige jury een oogenblik scheen te wan- kelen. Hij zeide, dat hij in het Victoria- Park bij mij was geweest, toen er van mij werd beweerd, dat ik aldoor met tien pond d'e ons gegieven inlich-tingen juist zijn, stilzwijgiend gedul-d, en daar heeft men er ook geen bezwaar -iin gezien, dlat kinderen er gelbruiik van kunn-en mak-en, al staat er dan een boidje op met: Het gebruik van dit apparaat is verboden voor personen >eneden 16 jaar. Practised schijnt dit dan ook niet van beteekenis te zijn. Kinderen, zegt men, hebben in den reg-el geen kwartjes en hebben zij die w-el, -dan bested-en zij die niet ineenis aan sigaretten. IDe automaat tro-k zeer de aandaeht van de voorbijgangers. De poJitie is in actie: zij not-eert namen der koopers. Of 't helpen zal Voor overmatig-en arb-ei-d beh-oeft deze winkelier ndet meer te worden beschermd; personeel zal zich heelemaal niet „afbeu- len"; de ,,w-inkel-in-den-zin-der-wet is g-esloten-; -de w-inkel.ier kan zich na 't slui tingsuur o-ntwikkelen of v-ermaken en de koopers behoeven niet hun behoeften in een cafe te bev.redigem. Het -is een zeer practisch-ontduikings- systeem dat in andere la-nden reeds bur- g-errechit heeft v-erlcregen. 't Zal ons benieuwen hoeveel ontdui- kinigssysteemen in -de toekomst zullen m-oeten worden bestreden, als de ver- scherpte sluiti-ngsdwang in het leven zal zij-n g-eroepen (H. en N.) DE AUTOBELASTING EN CObP. DORSCH-MOTORS. Naar het H-bl. verneemt is op het des- b-etreff-end schrijven van den juridischen adWiseur der Ned. Veree-nig-ing van Land- bouwtractorgebru'ikers, Mr. R. H. Dijk- stra, aan den Minister van Financien tlhans van dezen een beschikking ontvan gen van den volgenden mhoud: „Niaar aanleiding van uw adres van 1 September heb ik de eer u mede te dee- len, dat cobpera-tieve vereenigingen, op- geri-dht op den v-oet van de regelingen vervat in de door u overgeleg-de stukken (statuten, hu-is-houidelijk reglement en h-uurc-ontract)de vrijs-telling naa-r artikel 6. letter d, der Wegenbelastingwet kun nen genieten. Mocht -evenwel blijken, dat die ver eeniging zich niet houden aan de statuten enz. dan b-ehoud ik mij het recht voor op het verleenen van vrijstelling terug te komen. Bavenstaande geldt niet alleen v-oor de in uw adres bedoelde nieuwe cooperatieve vereenigingen, doch ook voor die, welke reeds langeren of k-orte- ren tijd h-ebben bestaan." Hi-erui-t volgt dus, -dat thans in h-oogste instanti-e is komen vast te staan, dat niet alleen vrijstelling van wegenbe-lasting w-ordt itoegekend aan reeds bestaande coop, dorschvereenigingen, doch ook aan diie. w-elke onder leiding van de heer-en R. H. Dijkstra en J. S. Vis-ser (Santpoort) door de Ned. Ver. van Landbouwtractor- gdbruik-ers in den laatsten tij-d zijn opge- ricih-t. EEN MILLIOEN OP STAP. Geheimen der administratie. Het verslag der Rekenkamer meldt: ,,Bij schrijven van de Alg-emeen-e Reken kamer van 26 Juli 1926 werd de aandaeht tegelijk onz-ette, en -d-at hij kon verklaren, dat ik niet meer dan een p-ond tegelijk waagd-e. Ik z-eg, dat ik een oogenblik meende op te mer-ken, dat de jury van de w-aarh-eid van zijn woord'en overtuigd was. maar Drivel Jones verdreef dien gunstigen in- druk weer door eeni^e oogenblikken later op Rainton te smalen, als „een gok- ker van hetzelfde soort". Na-tuurlijk kwamen de woorden van Drivel Jones, toen hij voor het laatst sprak, als mokerslagen meer. Hij beg-on met de jury een massa apekool te ver.tel- len. Hij schilderde de c-ommi-ssarissen der banlk als ware wel-doeners der m-enschheid in Zui-d-Australie, en noemde hen enge- len des lichts. De ongerepte naam van den han-del in den heelen Staat, bulderde hij, berustte in hun hande-n. Zij waren de bewaarders der kapitalen en de gemeen- schap stelde een onbeperkt vertrouwen in -de zekerheid van hun beleggingen. De missta-p, di-en ik begaan had, was n-iet al leen een vergrijp teg-en de m-oraal en de bank, het was een misdaa-d, di-e de wel- vaart van een volk in het algemeen be dreigde. Toen deed hij, alsof hij mijn leven ging beschrijven. Hij zeide, dat uit -het getuig-enverhoor ten duidelijkste was geblek-en, dat ik zwaar wedde bij de rennen en ihooge somrnen inzette. En waar kreeg ik dat gelid vandaan bulderde hij. Waar van- daan.Maar toen kon ik niet langer zwijgen onder die gemeen-e leu-gens, en in d-olle drift schreeuwde ik, even lui-d als hij: ,,Je bent een leug-enaar, een verdoem-de leug-enaar!" Ik maakte woeste g-ebaren en scheen h-e-m over de balustrade been te lijf te willen, maar de bewaker trok mij ruw terug en de rechter zei-de gestreng, dat ik INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Stationsstraat, MIDDELBURG. van den directeur van Financien er op ge vestigd, dat het college, on-danks herhaal- de heriinnering, nog gie-en antwoord ont vangen had op zijn verzoek om inlichting om-trent den datum van- inneming bij 's Lands kas te B. van een per s.s. „Oranje" uit Nederland ontvangen re mise van f 12.000. Eenige dagen later ontving de Kamer -de mededeeling, dat dit be-drag begrepen was in eene op 12 No- vemlber 1919 in die kas gestorte som van f 672.000. Aang-ezien in de desbetreffende toeli-ch- bing op de jaarrekening van den betrok- ken algemeen-ontvanger dezie storting evenwel- vermel-d was als eene per s.s. ,,Vondel" aang-ebrachte geldzen-ding en dus geen betrekking hebben k-on op de onderwerpelij-ke, per s.s. ,,Oranje" aange- v-oende f 12.000, werd -bij brief van 11 Augustus 1926 n-adere inlichting g-e- vraa-gd. Tevens -werd toelichting ver- zocht van de ev-enbedoelde storting ad f 672.000, zoomede van de inneming in hetzelfde jaar (1919) bij twee andere Landskassen-, van de bedragen van f 140.000 en f 200.000, welke so-mmen in de ontvangen rekeningen van het depar- tement van Koloniien nog ni-et waren ver- handeld. Blijikens het -daarop g-evolgde antwoord van 4 September 1926 was het bedrag van f 12.000 inderdaad aang-ebrach-t per s.s. ,,-Oran-je" en bad het deel uitgemaakt van voremvermelde stoTting van f 672.000. Met dat stoomschip waren, naar gemeld werd, be-halve de bedoelde zendi-n-g van f 12.000 aan 1 cent stukken, aangebracht f 1.000.000 aan halve guldens, van welk to-taal bedrag van f 1.012.000 een som van f 672.000 op 12 Nov. 1919 bij 's lands kas te B. en ondersoheidenlijk f 140.000 op 17 November 1919 en f 200.000 op 20 November 1919 bij andere Landskassen waren vedhandeld. Blij-kens de tot du-sver bij het dapartemen-t van Financien ont vangen rekeningen met het Indisch be- stuur was van deze zer.idling dbo-r het de- mij bad stil te houden of dat ik anders wegg-evoerd zou worden. ik be-daaride wat, maar mompel-de nog iet-s in mijn verbeten woede en tot mijn wanhopige verbazin-g m-oest ik zien dat Drivel Jones hoe langer hoe meer bij de jury in bet g-evlei kwam. Hij gaf voor. de huichelaar, dat mijn interrup-tie hem zeer had gegriefd, en wees er op, dat het, hoe pijnlijk ook, zijn plich-t was om de waar- heid te zeggen en niets t-e verbergen. -En toen ging hij verklaren, dat alles, wat hij beweerde, duidelijk bew-ezen was. Hij zou de getuigenverklaringen maar eens nag-aan, zei-de hij. Ik had de bank al jarenlang -bestolen. Telkens wer-den er biljetten v-ermist, maar tot voor een paar weken was er niet de minste verdenking op mij g-evalllen, zoo geraffineerd slim was ik te werk gega-an. Maar toen hadden ze m-e scherp gadeg-eslagen en al mijn be- weginig-en -g-evolg-d en wat was er ge- schi-ed Een biljet van vijftig pond wer-d Donderdag vermist, maar dit werd onge- lukkig eerst on-tdekt, nadat ik het kantoor verlaten had. Zaterdag daaraanv-olgende ec-hter was bet betaald aan den totalisator in Vicitoria-Park. Ik was herhaal-delijk op de r-ennen bij het wedden gezien. Dent volgenden M-aandag werd er een biljet van twin-tig pon-d vermist. Dit was on- getwijfeld den Zaterdag te voren wegge- n-omen. Later bleek, dat het was inge- lever-d bij -den totalisator te Morphett- Viill-e, op -den middag van dien -dag. Ik was weer op de wedrennen geweest. En ein- delij-k kwam hij tot het bankbiljet, dat ik had opgeraapt. Hier schilderde hij alles zoo zwart mogelijk af. Ik was een schelm, een schurk, een systernatische dief. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1