H»iidHI«b>riclit«i»7 BURGERLIJKEN STAND. AD VERTENTIE N. Ziet gij ouder uit dan gij zijt.? PETRUS DEN TENTER, MICHIEL VAN DEN BERGE, DE BARMHARTIGE SAMARITAAN IN DE 20STE EEUW. 't Was in 1927 op den grooten ver- lceersweg, op 10 K.M. afstands van de staid. In den greppel ligt een ongeluk- kige, omvergeworpen door een auto, die zicih zoo snel mogelijk heeft verwijderd. Weldra wijd't een dokter zijn zorg aan den stervende. Er komt een andere auto aan. De dokter steekt de hand op, de machine stopt. ,,Wilt u zoo vriendelijk zijn dezen zwaar geworaden man naar het ziekenhuis te brnegen?" ,,Heel graag, een oogenWikje om deze dames, die ik hier niet op den weg kan laten, naar het hotel te brenigen; ik ben dadelijk terug. t- e auto ve'rdwijnt en keert niet weder. Een volgende auto vindt een dergelijke veront- sch'uldiging. Dan echter komt er een, die nit zicih ze'lf stopt. Met een enkel woord op de hoogte gesteld van hetgeen er aan de hand is, noodigt de bestuurder de tn- zitteniden uit, aan den ranid van het bosch een oogenblik te wachten: „ik ben dade lijk terug, dames, eerst moet ik dien onge- lukkige "helpen", Terwijl hij den sterven de zorgvuldig in het voertuig neerlegt, vertelt'de dokter, wat er gelbeurd is. „De christelijke liefde moet in dergelijke om- standigheden niet dralen of uitvluchten zoeken", zegt de automobilistdie een Jood was. EEN ONGELUK, DAT MERK- WAARDIG GOED AFLIEP. Op den Slangeniberg, een gevaarlijk kronkelende helling van 1 op 8 tusschen Glossop en Sheffield is Maandag een merkwaardig auto-ongeluk geschied. ten auto met deelnemers aan een muziekreest reed die helling af toen de chauffeur ont- dekte, dat zijn remmen niet goed werkten. De auto vloog met een vervaarlijke vaart de helling af.' Reclhts was, een meter of 60 in de diepte de rivier, links een steile qlooi'inq. Met groote tegenwoordigheid van ge'est hi eld de chauffeur de wagen m het spoor; door Hangs de glooii'ng te rijden trachtte hij de auto te remmen. Dit lukte niet, en toen hij weer midden op den weg stuurde nam de snelheid weer toe. Bij een bocht reed de chauffeur toen recht teqen de steile glooii'ng op, de voorwielen ciirkelden door de luciht en de wagen sloeq achterover, met 23 passagier;s en de chauffeur er onder. Een van de passa- qiers was er even te voren uitgesprongen en lag gewond op den weg. Een toeval- liq voorbijgaande eerste huJipafdeeling ha aide dadelijk hulp te Glossop. Toen deze arriveerde waren de meeste lnzitten- den reeds onder de auto uitgekropen. Slechts twee hunner en de man, die op den weg gesprongen was, moesten naar een ziekenhuis vervoerd worden. De overigen kwamen er met den schrik en lichte kwetsuren af. GEMEENTERAAD VAN HOEK. Vergadering vain Dinsdag 6 Sept. 1927, des voormiddags teai half tien ure. Voorzitter de heer A. Wolfert, Burgemeester. Secretaris de heer J. Dregmans. Aanwezig de heeren,: J. A. Mortens, A. Meertens, J. van 't Hoff, M. de Feyter, H. Pladdet, D. J. Janisen en J. D. de Feijter. De VOORZITTER opent de vergadering, waarna de raadsleden de vereischte eeden in haniden van den Voorzitter afleggen. De VOORZITTER feliciteert de raadsleden en spreekt de hoop uit, dat de nieuwe raa door eendracbtige sameniwerking en beharti- ging van de gemeenltiebelangen tot heil der ge meente zal mogen werkzaam zijn. Hiema worden die notulen der vorige verga dering onveranderd vastgestekl. Benoeming wethouders. Bij eerste stemming wordt benioeimd de heer H. Pladdet met 4 stemmen tegen 3 op den heer J. A. Meertens. Bij tweede stemming wondt de heer J. van >t Hotff benoemd met 4 stemmen tegen 3 op den heer J. A. Meertens. Beide heeren verklaren op de vraag van den VOORZITTER hunne benoeming aan te nemer.. De VOORZITTER feliciteert de heeren met hunne benoeming en vertrouwt dat er in het nieuwe college dezelfde prettige samenwerkmg zal zijn als in het vorige college. Hij brengt voorts dank aan de afgetreden wethouders voor de aangename wijze waarop hii steeds met hen heeft mogen samenwerken, er op wijzende, dat gedurende hun zittmgs- neriode wel verschil van inzicht over sommige zaken maar nimmeT persoonlijke kwesties zijn voorgekomen De heer J. A. MEERTENS de woorden van den Voorzitter beantwoordende en hem en den Secretaris dank zeggende vioor de aangename saimeniwerking, zegt steeds de belangen van de gemeente te hebben voorgestaan op eene wijze, die hij dacht dat de goede was, en al was het hem somtijds moeilijk steeds op de vergadenn- gen van het Dagelijksch Bestuur tegenwoor- dig te zijn, hij heeft steeds zijn beste krachten aan het gemeentebelamg gewijd. Uit den aaru der zaak zijn er natuurlijk ook geivallen voor- gekomen waarhij door verrschil van mzadit in zaken het college niet in alle opzichten homo- geen was, doch is dit nknmer aanleidmg ge- zoodanig het volste vertrouwen, maar de nieuw gekozen wethouders zullen nooit en nimmer mijn vertrouwen krij gendat hebben zij tegenover ons niet verdiend, want wij zijn van den wetbouderszetel verdreven door haat. Maar dat ook ik kan hatem, dat zal ik jullie de eerstvolgende raadsvergadering laten zien. Persoonlijk voor mij heh ik voor het wethou- derssohap nooit veel gezet, want zooals bekemd is heib ik het -over acht jaar aan mijn specialen vriend Guiiran gegeven, en ook is het U be- kend, dat toen Guiran hier weggmg, ik het heb will en overgeven aan G. Dieleman. Sbonid nu de zaak zoo, dat hier zaten twee linkscihe en twee rachtsche boeren, dan kon ik er mij gerust bij neerleggen, maar dat een wcrkmans-candidaat moet valien door toedoen van een werkman, daar heb ik op het oogen blik geen woorden voor. Alleen dit lag voor mij in het wethoudensohap opgeslotan, dat ik het diaaraian venbonden salaris besteed heb, om mijn ouders van de diaconie af te houden, want al ben ik geen Christen, die liefde heb ik toeh in elk geval voor mijn ouders. Of dat nu goed gezien en gedaan is, laat ik aan het publiek over. Maar toen wij Zondagmorgen alien als kinderen thuis zijn geweest, hebben wij desniettegenstaande besloten, onze ouders niet aan de diaconie over te gevem Ik weet dat er in het publiek gezegd is, dat wanneer ik kwam te valien als wetihouder, ik mijn ont- slag zou nemen als lid van den raad, maar daar is geen sprake van, ik heb er nooit aan gedacbt, om de 344 kiezers, die mij hun ver trouwen hebben gegeven een slag in het ge- zicht te geven. Dat zal de tijd leeren! Ten slotte dank ik ook den Secretaris voor de aangename samenwerking gedurende mijn webhoudeirsehiap. Zonder hoofdelijke stemming wordt beslo ten overeenkomstig het verzoek van de Chris telijke school te Knol, de gevraagde gelden toe te staan voor den aankoop van sehoolbenoo- digdheden, met uitizondering evenwel van wandkaarten. Rondvraag. De heer A. MEERTENS vraagt of nu de slachitplaaibs van Guiran niet aan de eischen voldoet, het niet noodzakelijk zijn zal, om voor eene gelegenheid te zorgen in het in aanbouw zijnde gemeentergebouw. De VOORZITTER antwoordt, dat dit reeds zijn aandacht heeft, en hij daartoe m.aatregelen zal treffen. De heer A. MEERTENS wijst er op, dat het niet is toegelaten, om woningen, die met sub- sidie van het rijk zijn gebouwd, te doen m- richten als wirikel en als zoodamg te verkoo- pen en vraagt den Voorzitter eens te willen nag'aan, of daaraan de hand wordt gehouden. De VOORZITTER zal hieraan zijn aandacht Niets meer te behandelen zijnde en niemand meer het woord verlangemde, sluit de VOOR ZITTER de vergadeiring. weest tot persoonlijke kwesties. Hij dankt den voorzitter eveneens voor de aangename wijze waarop hij met hem in de verloopen penode heeft mogen samenwerken. Ofschoon ik, aldus spreker, met gewoon ben er de politick bij te halen, wensch ik thans toch even vast te leggen, dat het hier wel een bij- zonder geval is, dat ik als rechts lid van den raad, door mijn rechtsche collega s als weth.ou- der er wordt uitgezet. Dit zal wel een unicum in de geschiedenis van onze gemeente zijn, te meer, waar heb mij niet bekend is, dat ik met een der heeren een persoonlijke kwestie heb gehad, en de verschillen die er zijn geweest steeds van zakelijken aard waren. Alleen, wanneer het gemeentetoelang volgens mijne meening in het gedrang kwam, hebben wij met steeds aan dezelfde lijn getrokken, doch waar het principieele zaken bebreft, geloof ik met, dat ik mijn programma heb verloochenid. De heer A. MEERTENS: Mijnheer de Voorzitter! Ook ik dank U van deze plaats voor de tot mij gesproken woorden, en voor het door U gedurende de 6 jaren van mijn zittmgs- nerixxie in mii gestelde vertrouwen. De goede wrstandhouding die steeds in, ons college heeft bestaan, heeft tot gevolg gehad, dat de zaken door ons steeds op aangename wijze zijn afgehandeld geworden, behoudiens het ver schil van inzicht over sommige zaken. En thans vraagt U mijn vertrouwen voor de thans aagebroken zittingsperiode, thans voor mij als raadslid, en spreekt U de hoop uit, dat er een goede verstandhouding tusschen ds ledem onderling zal mogen blijven heerschen. U, mijnheer de Voorzitter,. geef ik gaarne als GEMEENTERAAD VAN CLINGE. In de op Dinsdag jl. gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle nieuw-be- noemde leden aanwezig, ml. de heeren P. Bol- sens, P. A. Hageman, J. Lagaij, Ed. van den Branden em Cyr. Smet te Clin'ge (dorp), S. van Duijse te Kapellehrug en F. E. van der Heijden, H. J. Bogaert, M. Teulings, Fr. Kmdt en P. V. M. Varcauberen be Nieuw-Namen. Na- dat door alle leden de voorgeschreven eed van zuivering en dem amlbbseed zijn afgelegd, houilt de Voorzitter eene korte toespraak en wijst hen op de verantwoardelijke en eervolle taak, met de uitvoering waarvan thans door hen een aanivang wiordt gemaakt, vervolgens op het ge- voel van omafhankelijikheid dat art. 45 der Ge- meemtewet (inhaudende dat de leden stemmen, elk volgens eed en geweten, zonder last van of ruggespraak met hen die benoemen) hen moet ingeivem, waarbij eenige voeling met de gemeentenaren natuurlijk niet ontraden wordt. Spreker wijst er op, dat gelijk Christenmen- schen betaamt, ook bij daze besituurstaak bid- dend moet worden opgezien naar Boven; in de gemeente Goes, alwaar spreker zeven jaar het raadslidmaatschap heeft bekleed, eene ge meente met een bervolking van diverse gods- dienstige richting, werd steeds de vergadering gaojiend met gebed. Spreker vertrouwt ten- slotte dat elk lid zich beijveren zal om eens- gezind en met beste krachten den bloed der ge meente te helpen bevorderen. De heer Van der Heijden dankt den Voorzitter namens de leden voor deze toespraak en verklaart dat ortgetwijfald ieder zich voor de gemeemtebe- lamgen zobveel mogelijk zal beijveren. De ver gadering betuigt hiermee instemming. Vervolgens heeft plaats de benoeming der wethouders. Bij eerst stemming voor de vaca- ture-Van Duijse worden uitgebracht elf stem- men, waarvan zeven op den heer Van Duijse, twee bianco en twee op den heer Kindt; bij stemming voor de vacature-Kegelaeir verkrijgt de heer Varcauteren zes stemmen, de heer Kindt drie stemmen en bianco twee stemmen. Op desbetraffenxte vraag van den Voorzitter verklaren de heeren Van Duijse en Vercaute- ren hunne functie te aanvaarden en naar best vermogen deze te zullen waameimen. De Voorzitter vestigt vervolgens de aan dacht der leden speciaal op het voorschrift van het reglememt van orde, volgens hetwelk ieder lid om het woord te voeren, verlof behoeft van den Voorzitter en verzoekt hen zich stipt hier aan te houden; voorts op de verplichtmg der laden om de gehedmhouding in acht te nemen met betrekking tot de besprekingen in gehei- me vergaderingeneen en ander liet nog al eens wat te wenschen over. De notulen worden vervolgens ongewijzigd goedlgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen eeni ge goedgekeurde raadSbesluiten. Adhaesie wordt betuigd aan een verzoek van den Ge meenteraad van Oostburg gericht aan de Kroon om wijziging te willen bevorderen van het Rijkswegenreglement, hetwelk o.m. inhoudt, dat het (met ingang van 1 Sept. j.l.) verboden is: 1. met twee of meer aaneengekoppelde voertuigen tie rijden zonder voorzien te zijn van eene sohriftelijke vergunning van den Mi nister; 2. zonder voorzien te zijn van een der- gelijke vergunning over een rijksiwag te rijden of te laten rijden met een voertuig dat zoo ge bouwd of geladen is, dat eenig deel daarvan hooger reikt dan 3.80 M. boven den weg of dat met inbegrip van de lading breeder is dan 3 M.; bij het verbod sub 1 is inacht te nemen, dat met voertuigen worden gelijkgesteld, voor- werpen of werktuigen op widen of roll en ge- plaatst, tengevolge waarvan het tevens ver boden is een wagen met landbouwzaad en een zaiaimachine tegelijk te vervoeren. Een scbrijven van Burg, en Weth. van nuist omtrent wijziging der keurloonen, voor vee en vleesch en een verzoek van het Sohooynuseum te Middelburg am subsidie worden aangbhou- dSAan J. Ivenis, Kon. Emmapolder, wordt mge- volge art. 13 L. O. Wet in de kosten van sohool- bezoek eene tegemoeibkoming verleend, te be- rekenen naar de door den Raad m 1922 vast- gestelde regaling. Op voorstel van B. en W. wordt naar aan- leiding vtam een verzoek van rmm 140 ingezete- nen, om het uitslachten toe te laten, besloten adressanten te berichten, dat de gemeenteraad van oordeel is, dat het z.g.n. uitponden (een of tweemaal per jaar) niet moet gerekend worden te valien onder bedrijfsslachtingen, zoo- dat Vleesahkeuringswet en -verordening daarop ndiet van toepassing zijn; B. en W. wordt ech ter opgednagen toe te zien, dat het uitpon den niet in volstrekt pnlbehoorlijke localiteiten gesbhiedt en eventueel de Raad een voorstel te doen voor het uitponden eisoheni vast te steLLen. Vervolgens worden aangeboden de begroo- tingen dienst 1928 van de gemeente en van heit G.E.B. en van het burgerlijk armbestuur. Daze begrwtingen sluiten in ontvang en uitgaaf 1. die der gemeente: a. voor dem gowonon dionst mot 63917,85, b. voor den kapitaaldierast met f 1150. 2. die van het G-E.B. met a. f 13270,25 en b. f 1500. 3. die van het burgerlijk armbestuur met a. f 4168,59 en b. nihil. Deze begrootingen warden in handen ge steld van twee commissien van onderzoek, be- staande voor de gemeentebegrooting uit de heeren Bolsens, Hageman en Kindt, voor de beide anidere begrootingen uit de heeren. Van der Heijden, Teulings en Van den Branden. Bij de rondvraag wijst de Voorzitter er op, met verplioht te zijn een rondvraag te doen, doch indiien daartoe geen redenen bestaan, de leden allerminst deze gelegenheid om mlich- tingen of wat ook te vragen te zullen ontne- en. De heer Hageman informeert wanneer met de uitbreidiing van het electrisch net in de Molenstraat zal begonnen worden. De heer Vercauteren doet naar aanleidmg ya.n hetgeen door den Voorzitter omtrent het gebruik te Goes is medegedeeld, het voorstel om hier de vergadering te beginnen met gebed en ohriistelijken groet. De heer Van den Brandon zou gaarne de vergaderingien belegd zien in het begin der wock* De Voorzitter deelt den heer Hageman mede, dot zoodira de overeenkomst van aanneming is tot stand gekomen een aianvang zal worden gemaakt; het doet den spreker genoegen, dat uit de vergadering een stem opgaat om de vergadering te openen met een gebed. Spi eker verklaart zich gaarne in, principe bereid hier- .toe medewarking te verleenen en zal bevorde ren, dat in de eerstvolgende vergadering een voorstel van Burgemeester en Wethouders aan de orde komt. Den heer Van den Branden zegt spreker toe, dat met diens verzoek voor zoover mogelijk rekening zal worden gehou den, evenwel is reeds versehil'lende malen door anid'ere leden te kennen gegeven, dat des Vrij- dags de vergadering het meest gelegen valt. De heer Kindt vraagt of de volmacht, die de ertegenwoordiger dezer gemeente op de ver gadering der Z.-Vl. Waterleiding Maatschappij is gegeven berust op een raadsibesluit. Spreker acht dit een recht dat deze vergadering zonder twijfel toekomt, en dat van groot gewicht is voor eene zaak met zulke verstrekkende gevol- gen als de waterleiding. De Voorzitter zegt, dat, indien de vergade ring het noodig acht, dat den vertegenwoor- diiger een hindend mandaat verstrekt wordt dit mogelijjc is, doch dit strekt dan voor elke ver gadering of elk punt afzonderlijk en is met doortoopend van kracht; zulk een hindend man- diaat is den vertegenwoordiger dezer gemeente echter door deze vergadering nimmer ver- leend De heer Kindt informeert verder omtrent de bedoeling der commissie van onderzoek, die omtrent de waterleidingibezwaren is imgesteld. Spreker acht deize commissie onnoodig. De Voorzitter zet de taak der waterleidmg- commissie uiteen en wijst er op, dat de discus- sies omtrent bet al of niet noodig of nuttig zijn dier commissie kunnen gespaard worden, daar het besluit door de vertegenwoordigers der aandeelhouders is genomen en daaraan niets meer is te veranderetn. Den heer Lagaij zegt de Voorzitter op zijn herhaald verzoek om opgave der kosten van de Burgemeesterswoning, dat spreker met het nieuwe college van Burg, en Weth. hierover zal spreken en in, de eerstvolgende vergade ring aan zijn verzoek zal worden voldaan. De heer Van Duijse heeft klachten gchoord omtrent onkruid op de kaide, dat aanstekelijk is voor de achtergelegien polders De Voorzitter zal zoodra mogelijk opdracht geven, dat de kade wordt gezuiverd. Hiema gaat de raad over in geheime zitting. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Sept. Aloijsius van Britsom (van Axel), oud 24 j., jm. en. Zulma Amelia Hipolita van den Eeckhout, oud 26Gjehoorten. 4 Sept. Cornells, z. van Willem Kervink en van Jozina Francoise Buter. o Sept. Comelis en Maria Alida, z. en d. van Johan Marie van der Hooft en van Levma de Kraker. 6 Sept. Francois, z. van Karel de Feijter en van Elisabeth de Bruijne. Jan, z. van Jacobus Meertens en van Neeltje Riemens. naar Sel- LOOP DER BEVOLKING VAN SAS VAN GENT. In de maanid Augustus hehben zich in deze gemeente gevesitigd: W. A Minruaard, kommies, van Krabbendijke. T. Hujsman, techn. amht. bij 's Rijks Water- staat, van Hengelo. N. Rijkhoeik, zonder, van Hengelo G. M. Coone, dienstbode, van Zuiddorpe. P J. Piers, hulp-electrien, van Selzaete (B.). p! Overbeeke, slagersknecht, van Goes. A. M. Vermeire, dienstbode, van Caprycke (Beigie). Vertrokken: V. F. van der Steen en gezin, fabneksarbei- der, naar Westdorpe. A. M. Vermeire, dienstbode, naar Caprycke (Beigie). J. G. E. P. Callebaut, fabrieksdirecteur, naar Aalst (Beigie). A. H. de Smidt, bakkersknecht zaete (Beigie). F. F. de Bel en gezin, fabrieksanbeider, naar Westdorpe. R Stouthamer, onderwijzer, naar Ter Neuzen. 0. M. de Coninck, dienstbode, naar ler Neu&en. M I. Scheffer, dienstbode, naar Rotterdam F. A. Aerssens, landbouwersknecht, naar Boucihaute (Beigie). 1. Pede, dienstbode, naar Assenede (Beigie) G. Kindt, bakkersknecht, naar Nijmegen. A. F. de Ridder en gezin, fabrieksarbeider: naar Wes,tdiorpe. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. 13 Sept. MOERSPUIPOLDER. Veiling Canadaboo- men. Notaris Dregmans. TER NEUZEN. Veiling buis en erf. Nota ris Callenfels. MOERSPUIPOLDER. Veiling Canadaboo- men. Notaris Dregmans. 13 en 14 Sept. TER NEUZEN. Temtoonstellimg Floralia m ■het gymnastieklokaal aan het Schoolplein. Vereenaging Floralia. 14 Sept. WESTDORPE. Veiling huishoudelijke goe- deren. Notaris Dregmans. 17 Sept. ROOSENDAAL. Algemeene ledenvergade- ring van de Cooperatieve Beetwortelfabriek te Zevewbergen in de zaal de' Unie. 19 Sept. TER NEUZEN. Aanbesteding verrichten van verfwerk. Burg, en Weth. AXEL. Protestantenavond in de Ned. Herv. Kerk. 20 Sept. TER NEUZEN Protestantenavond in de Ned. Herv. Kerk AXEL. Veiling Canada- en Olmenboomen. Notaris Dregmans. AXEL. Aanbesteding bouwen landbouw- schuur en varkenshok. Architect A. P. Wisse. 23 Sept. PHILIPPINE. Veiling Canada- en Wiligen- boomen. Notaris Dumoleyn. 24 Sept. KOEWACHT. Veiling Olmenboomen. Notaos Dumoleijn. 28 Sept. TER NEUZEN. Vergadering van aandeel- houders der N.V. IJzerhandel v. h. Gefor. Tazdaar in het Hotel 's Lands Welvaren. MIDDELBURG. Veilig Hofstede. Notaris H. R. Struve. 29 Sept. WATERSOHAP ABSDALE. Veiling Cana- daboomen. Notaris Dumoleyn. 30 Sept. HONTENISSE. Veiling bij instel autobus- ondemeimiing met cafe en winkel en herberg- esn winkelinventaris. Notaris Dumoleijn. 6 Oct. GROOT KIELDRE CHTPOLDER. Veiling Ganadaiboomen. Notaris Dumoleyn. 7 Oct. HONTENISSE. Veiling bij yerblijf auto- busonderneming met cafe en winikel en her- berg- en winkelinventaris. Notaris Dumoleijn. Rotterdam, 12 Sept. 1927. VEEMARKT. Aangevoerd werden 415 vette rundereu 234 vette- en graskalveren, 1023 schape* en lammeren en 1122 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. /1,10 tot 1,15 2e k»; 1,— tot 0,90, 3e kw. /0,80 tot /0,70. Ossen le kw. 1,tot f 1,05; 2e kw. 0,90 tot 0,80 3e kw. 0,70 tot 0,60Kalveren le kw./1,45 tot/l,65; 2e kw. 1,25 tot 1,05 3e kw. 0,95 tot 0,80 Schapen le kw. /0.70 tot 0,75; 2e kw. 0,50 tot /0,60;3ekw. 0,40 tot 0, Lammeren 0,80 0,90Varkens le kw. 0,66 »ot 0,68; 2e kw. /0,64 tot /0,61;3e kw. /0,59 tot 0,57 exportv. 0,62 tot 0.65. Vet vee met redely ken aanvoer en han- del in prima kwaliteit, overigen# matig verhandeld. Schapen en lammeren met tamely ken aanvoer doch tragen handel. Varkens met redelyken aanvoer en handel, enkele prima soorteo gingen zelfs iets boven noteering. B1NNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe wederom ruim aangeboden in de allerpuikste kwaliteiten onveranderd, overi- gens in alle soorten lager verkochtpuike kwaliteit 14,15, zdai daarboven, overige soorten /II tot 12.25. Rogge /II tot 12,50. Gerst Chevallier fiauw ge- stemd, 12 tot 12,50, wintergerst 11 tot 11.50. Haver 10 tot 11,50. Erwten, kleine groene iets vaster, 19 tot 24.50, scbokkers pryshoudend, ove- rigens onveranderd. F1JNE ZADEN. Lynzaadvoer 18,tot 19,Zaai- lynzaad tot J Br. Mos- terdzaadj^ tot Blauwmaan- zaad 38,— tot 40,—. Karwyzaad 32,— tot 33,— Koolzaad 18,— tot 20,50. Kanariezaad 12,tot f 13,Geel Mosterdzaad tot AARDAPbELEN. Westl. Schoo'.meesters zand 12 ct Per K. G. Blauwpitten 5,tot 5,50. Blauwe Eigenheimers 4,— tot 4,50. Zeeuwsche Blauwe en Bonte /4,50 tot /5, Zeeuwscbe Eigenheimers 3,75 tot 4,—. Brielscbe Eigenheimers 3,50 tot 4,50. Alles per H.L. Aanvoer tamelyk. INGEZONDEN MEDEDEELIN GEN Slcchte spijsverte- ring, verstopping, ir.aagkwalen enz.. werken nadeelig op uw humeur en ge- stel. Foster's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid- del, dat uw kwaal doet verdwijnen. iagpillen Foster's Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. 17 Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelsohestraat en Westkolkstraat. 11 Sept. Nederi. m.s. ALDEBARAN, 123, ledig, Brussel. Van Ter Neuzen: 10 Sept. Letl. s.s. EVER MORE, 2472, ledig, Riga. Van Sas van Gent: 10 Sept. Deerjsch s.s. SAGA, 540, fosfaat, Veille. Van Gent—Ter Neuzen: 11 Sept. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stufeg., Londen. Voor Gent: 9 Sept. Peruaainsch m.s. KA- THERINE, 2090, gasolie, Houston; Eng. s.s. PAMELA HOPE, 113, ledig,' Misitley; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. MARDEN, 312, stukg., Antwerpen,; Duitsch sjs. EDUARD, 574, ledig, Grimsby; Eng. s.s. WHITWOOD, 1147 kolen, New-Castle. 10 Sept. Eng. s.s. OARSMAN, 117, ledig, Londen; Belg. s.s. NIEUWCAPPELLE, 782, ledig, Londen; Eng. s.s. GRONANT-ROSE, 639, ledig, Rouaaai; Eng. s.s. MOORWOOD, 1090, kolen, New-Castle. 11 Sept. Amerik. s.s. TULSA, 3113, fosfaat, Haivre; Fransch s-s. ARNAIS II, 589, ledig, Trouville; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Panameesch ss. ERENO, 2389, fos faat# Antwerpen; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole; Eng. s.s. BIRTLEY, 1696, kolen, New-Castle. Van Gent: 9 Sept. Eng. sjs. TRINGA, 972, stukg., Manchester; Eng. s.s. CSARDAS, 137, fosfaat, Exeter; Eng. s.s. AVOCET, 688, stuk- goed, Manchester; Eng. s.s. MAYRIX, 375, fosfaat, Grangemouth; Noorsch ss. JERN- LAND, 758, ledig, Warkworth; Letl. s.s. KAN- DAVA, 1171, ledig, Riga; Duitsch s.s. ELBE, 737, restart, Havre; Eng. ss. WILD-ROSE, 431, ijzer, Swansea; Fransch s.s. AREZ, 529, kolen, Lorient; Eng. s.s. EVELYN MANOR, 226, cement, Londen; Eng. s.s. OVERTON, 185, fosfaat, Bridgewater. 10 Sept Eng. s.s. MICKLETON, 364, steen, Londen; Eng. s.s. ALGOL, 929, ijzer, Newport; Belg. s.s. RENe, 1543, ledig, New-Castle; Eng. s.s. RONAN, 515, stukg., Leith; Eng. s.s. ARDGARROCH, 497, ijzer, Grangemouth; Eng. sjs. DON, 429, stukg., Goole; E-ng s.s. MARDEN, 312, stukg., New-Castle. 11 Sept. Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Hull; Eng. s.s. MORNA, 728, ijzer, Swansea; Spaansch s.s. CONSUELO, 2401, leclig, Barry Roads; Eng. s.s. PAMELA HOPE, 113, fos faat, Londen; Spaansch sjs. LUCHANA, 1898, ledig, Barry Docks. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA vertrok 8 dezer van Velsen naar Wiiborg. ss. MAGDALENA vertrok 23 Augus tus van Buenos Ayres naar Havre. TERNEUZEN in lossing te Ter Neuzen. ZEEVAARTMAATSCHAPPI] „SCHELDESTROOM". Directie T. L. L. NOLSON. SCHELDEDAM, 650 ton, in los sing te Saxpsbong. SGHELDESOP, 750 ton, in lossing te Memel SCHELDESTROOM, 1500 ton, in lossing te Londen. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, in la- dinq te Saigon voor Liverpool. SCHELDESTAD, 8000 ton, 7 dezer Oran gepasseerd voor Duin- kerken en Antwerpen. SCHELDEPAS, 8500 ton, in los sing te Hull. SCHELDELIJN, 11000 ton, van Bombay naar U. K. s.s. s.s. s.s. S.S. s.s. s.s. s.s. VLAS. Aangevoerd Groningsch 8000 K G. 1,45 tot 1,65. Blauwbloei 400 K.G. 1,15 tot 1,50. AJU1N. Pootuien 1,25 tot 2,30. Zaaiuien 2,60 tot 2.70, per baal van 50 K.G. incl. baal. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na eene kort- stondige ziekte, in het Ziekenhuis te Sluiskil, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven- den, onze geliefde Echtgenoot en Vader, in den leeftijd van 55 jaren. Allen die hem van nabij hebben gekend zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies valt. Mede namens de familie, Wed. P. DEN TENTER-de Nijs en Kinderen. Ter Neuzen, 10 September 1927. Hulst, 12 Sept. 1927. E1ERVE1L1NG V. P. N. Aangevoerd 14000 stuksKippeneieren 7,30. Eendeneieren 6,40 per 100 stuks. BOTER 1,90 tot 2.— per K.G. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 12 September, 2 uur. Heden overleed zacht en kalm in het Diaconiehuis te Ter Neuzen, onze lieve Ootn en Oud-oom, in den ouderdom van 74 jaar. Namens de Familie, L. J. LANSEN-v. D. Berqe en Kinderen. Goes, 10-9-27. Londen Berlyn Parys Brussel Weenen (per 100 sch.) Bieden. 12,12l/2 59,35 9,771/2 34,70 35,10 Laten. 12.14 59,40 9,80 34,75 35.15 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,35 59,40 Fransch 9,771/2 9,80 Belgiscb 34,70 34,75 Oostenrykseh (per lOOsch.) 35,10 35,15 SCHEEP V AARTBE WEGIN G. Voor Ter Neuzen: 9 Sept. Eng. s.s. CLAN- WOOD, 1244, kolen, New-Castle. Voor de vele blijken van deelneming tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Dochter, Zuster en Behuwdzuster MARIA WILHELMINA JAC0BA DE MEIJER, ondervonden, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Uit aller naam, Iz. LUTEIJN. Ter Neuzen, 11 Sept. '27. Voor de deelneming be- toond bij het overlijden van onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante, SARA STOFFELS, Echtgenoote van den Heer P. van ROggen, betuigen wij onzen vriendelijken dank. Ter Neuzen Sgpt 1Q27 Sas van Gent De Familien STOFFELS.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3