GEMENGDE BERICHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Olazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten R. K. KERK. De Bisschop van Breda heeft be no em d tot pastoor te Philippine den zeereerw. heer Jos. Moors; tot kapelaan te Honte- nisse den weleerw. heer C. Bongenaar; tot kapelaan te Clinge den weleerw. heer Jos. van Campen, priester van het semi- marie. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 28 Aug. tot en met 3 Sept. in de provincie Zeeland be- droeg: Buiktyphus: s Heerenhoek 1. Roodvonk: Hoedekenskerke 1, Kruinin- gen 1, Oudelande 2. Diphtheritis: Hoedekenskerke 1. HOEK. In eene te Ter Neuzen gehouden gecom- bineerde vergadering van de besturen der te Hoek ea Ter Neuien gevestigde tuin- bouwvereenigingen werd besloten ter be- vordering van den tuinbouw, in de toekomst de door de leden der beide vereenigingen geteelde vruchten gezamentlijk te verkoopen, en eveaeens de door de leden bencodigde artikelen op die manier in te koopeD. Besloten werd verder op krachtige wijze de belangea van den tuinbouw te bevor deren, en zoadra de toestand de mogelijkheid daartoe opent, erentueel over te gaan tot het oprichten van een eigen veiliDgs ver- eeniging met veilingsgebouw. De landoouwersknecht D. alhier kreeg dezer dagen een zoodanigen klap van een paard tegen het onderbeen dat hij onder geneesk jndige behandeling moest worden gesteld. AXEL. De heer J. M. Oggel heeft de benoeming tot weihouder dezer gemeenteaangeaomen. PHILIPPINE. De wachtmeester der Kon. marechaus- see C. Boonman te Philippine, is met in- gang van 9 dezer verplaatst naar de bri gade te Breda. SAS VAN GENT. M u z i e k-T o u r n o o i. Telkenjare orgaaiseert het muziekgezel- schap //De Vereenigde Vrienden" op den tweeden Zondag van September een muziek feest, dat gevoeglijk met den naam muziek- tournooi mag besrempeld worden, want evenals zich bij de Middeleeuwsche ridder- spelen de dappersten der edele ridderschap onder de oogen van den baanderheer en de talrijke van heinde en verre toegestroomde nobelen en hunne edelvrouwen in het krjjt met elkander kwamen meten en elkanders krachten op de pro f stellen, zoo komen telken jare op dezen dag op verzoek van ons musiekgezelschap een aantal vooraan- staande zustervereenigingen uit de omgering binnen het Sas samen, om op muzikaal gebied de bewij :en huaner bedrevenheid af te leggen. Zoo'n mudkaal tournooi is niet alleen geschikt om de uitgenoodigde gezeischapp m als een stimu'ans te dienen om zich op de vo irafgaande repetities terdege te oefenen en bij de uit te voeren nummers naar de hoogste kuustuitingen te streven, maar <teg lijkertijd om e3n talrjjk publiek een zekere aesthetisch9 genoegdoening te schenkan. Eco lomisch uit een welvaarts oogpunt, beschivend in moreelen zin mogen als de resultante van dergelijke feestelijk- hedm onafwijsbaar beschouwd worden. Het spreekt van zelf, dat bij het orga- miseeren van dergelijke zaken het pjrsoonlijk initiatief van een of meerdere parsonen een groote rol speelt. De persoon, die zich op dit terrein voor ons Sas van Gent steeds verdienstelijk ge- maakt heeft, de heer A. Stubbe, wethouder, voorzitter der Vereenigde Vrienden", w rarnemend burgemeester, ziel en orga- nisator tege'ijk, mig als zooianig aansprak maken op eenige erkentelgkheid van de zgdi zijner plaatsgenooten, hetgeen niet uitsluit dat oak aan het adres van zijne medihelpers bij het uitvoeren van deze taak een hartelijk woord van lof en dank niet mag onthouden worden. Acht vereenigingen uit de omgeving hadlen aan de roepstem van //De Vereenigde Vrienden" gevo'g gegeven en stelden zich omstreekf drie uur in de Statio :straat tot een cortege op, die de voorniamste strafen van Sas van Gent doortrok. M;t //De Vereenigde Vrienden" als hos- piteerende vereeaiging aan de spits, trokken achtereen volgens op, de volgende vereeni gingen: //Vlug en Big" van Assenede, //Liberate Harmonie" van Selzaete, //Eikels worden Boomen" van Westdorpe, //Kuast- min" Rath. Gemengde Chorale van Selzaete, „Emdracht en Verbroedering" Ertvelde, z/De Vereeaigle Werklieden" Ter Neuzen, z/Diederick van Assenede" te Assenede en z/Vredekring" Kith. Harmonie van Selzaete, elk voorafgegaan door haar Standaard of Vaandel. die aan het geheel een luisterrjjk effect bijzetten. Na de gebruikelgke receptie ten stad- huize, waar d/or den heer Stubbe als voorzitter der feestvierende vereeniging en als waarnemend burgemeester de honneurs waarnam, begon om 4 uur op de drie ge- 'improviseerde kiosken, een op de Loskade, een op de Veemarkt en een op de Kleine Markt, het muzikale gedeelte. Een-critische beschouwing te geven van alles wat door de medewerkende gezel- schappen werd ten gehoore gebracht, valt tatuurlijk buiten het bestek van een kort verslag. Maar laat ons zeggen, dat deze uitvoerirgen kunnen beschouwd worden als e ven zo >vele paedagogische lessen op het gebied der toonkunst, lessen, die strekken mogen om te prikkelen to.t het streven naar de hoogste kunstuitiog en het voeren naar de meest vruchtbare samenwerking om het doel te bereiken, dat men zich gesteld heeft, n.l. de ideale vertolkmg van den toondichter in de zuivere, harmonische klanken, waarop deze zijn kunstgevoel heeft gegoten. Want, zegt de dichter „Wenn die Tone zich verschlingen, Kniipfen wir das Bruderband." Immers, waar muziek hoogtij vieit, worden oude veeten, haat en vijandschap begraven zij omslingert de menschen met den broe- derlijken band van liefde en eendracht en knoopt hechte bindselen van vrede en vriend schap tusschen alien, die haar beoefenen en zich tot haar discipelen gemaakt hebben. Dat is de beschavende, de veredelende invloed, uitgaande van een der edelste der zeven schoone kunsten, waarvan de muziek eene der vooraanstaande mag genoemd worden. Zonder partgdig te zjjn, mag een enkel woord aan een paar der meewerkende ver eenigingen niet achterwege blijven. Gaarne haiden we breedvoeriger over een en ander uitgeweid, maar beperking is in dezen geboden, door de omstandigheden. We waren o.a. toehoorder bg de muzikale uitvoering van //De Vereenigde Werklieden" van Ter Neuzen en de Zangvereeniging z/Kunstmin" van Selzaete. vDe Vereenigde Werklieden" is een mu ziek vereeniging waarop haar bestuurders en niet m,-nder heel Ter Neuzen fier mogen zijn. Een ensemble, a's waarop ditkorpsaan- spraak mag maken, een nuanceering met zooveel gevoel onder den impulsieven dirigeerstok van den leider ten gehoore gebracht als die, waarvan wij getuige mochten zijn, karakteriseeren dit korps als een der beste van ons Zeeuwsch Vlaamsch gewest. Gaarne en volmondig brengen wij daaraan onze welgemeende hulde. En wat Kunstmin" betreft, wat Ter Neuzen op gebied der instrumentale muziek weet te presteeren, mag van Kunstmin" op vocaal terrein erkend worden. Moge het niet de eenige gelegenheid zijn, dat wij het genoegen hadden deze hoog- staande vereenigingen in ons midden te begroeten. WESTDORPE. De R. K.W.V. kwam alhier in een leden- vergadering bijeen, zulks ter behandeling van enkele punten waaronder: het te werk stellen van lossa arbeiders gedurende de aansaande bietencampagne. Aangaande deze kwestie werd een schrgven voorgelezen, als resultaat van de bespre- kingen, welke door de commissie van werk verruiming zgn g-voerd met verschillende autoriteiten, als Minster van Binnenlandsche Zaken en Arbeid, Commissaris der Koningin in Zeeland enz. Ook werd besproken de actie welke ge- voerd is en nog gevoerd wordt, inzake vlas- bewerking. De heer Geerts uit Hulst was op deze vergadering aanwezig en na ver schillende uiteenzettingeD, kwam men over- een de volgende motie te zenden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken. De motie welke als volgt luidt, werd met al- gemeene stemmen aangenomen. De R. K.WV. van Westdorpe, omvat- tende pl.m. 225 leden in vergadering bijeen op Donderdag 8 September 1927 brengt het volgende ter uwer kennis gehoord de besprekingen aargaande de werkeloosheid en hetgeen door de commissie tot werk verruiming is verricht, vernomen hebbende hetgeen door de ministerieele commissie is gepoogd tot stand te brengen, verwachteade de enorme werkloosheid onder de arbeiders gedurende den aanstaan- den winter, dringt er bij Uwe Excellentie ten sterkste op aan, daadwerkelijken steun te verleenen aan de werkeloozen, zooals dit ook elders geschiedt, en gaat over tot de orde van den dag Hierna vervulde de heer Geerts een spreek- beurt en wenschte in de eerste plaats de vereeniging geluk met de herkieziDg van haar voorzitter de heer E. Kalle tot wethouder der gemeente Wes'dorpe. Voorts sprak hij o er volksontwikkeling. Volgens spreker is het niet de schoolontwikkeling, doch de cultureele ontwikkeling van het volk, welke het uitleven der christelijke rechtvaardigheid en onderlinge liefde beoogt. Met welgeplaatsta woorden onderhield de heer Geerts de leden ongeveer een uur, terwijl een hartelgk applaus volgde. Met een dankwoord voor het gesprokene sloot de vooizitters de bijeenkomst op de gebruikelgke wijze. KOEWACHT. Vrjjdagnamiddag werd hier ten huize van den heer J. de Vleeschouwer, ten overstaan van notaris Dregmans te Axel verkocht een hofje, staande te St. Andries, groot 67 A. en 40 c.A. -Kooper werd de heer Eug. v. d. Vgver te Lokeren voor de som van f 1800. Voorts een partij bouwland, groot 2 HA. en 9,9 A., gelegen in den Karnemelkpolder. Kooper werd de heer Alph. Verbraeken alhier, voor f 1775. Met ingang van 1 Oct. a.s. is benoemi als zuster voor de wijkverpleging voor de gemeenten Koewacht en Zuiddorpe, de ge- diplomeerde zuster Bergman te Oudenbosch. TERHOLE. Een dezer dagen kwam de landbou- wer V. te Terhole, tot de minder aanige- name ontdekiking, dat door hog toe on!be- kenden een 17tal kippen uit een op zijn erf staand hok waren ontvreemid. De po litic stelt een ondertzoek in. OOSTBURG. Geslaagd te 's Gravenihage voor het examen schoonschxijven M. O. mevr. J. H. Nieuwenhuijse, geb. Vrijdag en de heer W. Nieuwenhuijse, beiden te Oost- burg. Tot onderwijzer aan een openbare school te Vlaardingen is benoemd de heer J. Lucieer te Oostburg. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd I. van Gorkoni, zonder, Stationsweg 14, van Welteivireden. W. C. Riohter, inganieur, Dijkstraat 82, van Schiedam. M. M. V. Verhage, dienstbode, N. Kerkstr. 18, van Assenede. F. F. Engels, spoorwegart)., Steenkamplaan 85, van Axel. J. de Decker, landbouwiensikn., P 98a, van Philippine. M. A. Dommels, religieuise, N. Kerkstraat 17, van H. en L. Zwalurwe. C. Z. Huijs, zonder, Donize-Visserstraat 100, van Ajitwerpen. J. R. Soheele, lanidbouwer, P 37, van Canada. S. van Kerlcvoort, dienstbode,Noordlstraat 38, van Biervliet. Vertrokken: H. A. A. Standaert, zonder, Noordstraat 8, naar Nijmegen. I. A. Littooij, zonder, Vlooswijkstraat 12, naar 's Gravenihage. Z. A. H. v. d. Eeckhout, zonder, P 69, naar Axel. R. de Witte, zonder, Dijkstraat 61, naar Aimersfoort C. A. V. Willams, dienstbode, N. Kerkstraat 35, naar 's Gravenhage. M. A. R. Kegels, dienstbode, Tholensstraat 66, naar 's Hertogenibosch. S. E. M. B. Veldhuis, verpleegster, Axelsche- straat 50, naar Amsterdam. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank, Middelburg Zitting van 12 September 1927. De volgende vonnissen werden uitge- sproken: J1, d. L., oud 36 j., brievenibesteller te Philippine, is wegens diefstal en oplich- tinig, valscbheid in geschrifte en gebruik- making daarvan, veroordeelid tot 6 maan- den gevangenisstraf, voorwaardelijke proeftijd 3 jaar. lo. J. J. d. H., oud 21 j., arbeider en 2o. Th. J. P. A, oud 22 j., arbeider beiden te IJzenidijke, zijn wegens mishandeling ver- oordeeld No 1. tot 30 boete of 30 dagen hechtenis; No. 2 vrijspraak. Politierechter te Middelburg. Zitting van 9 September 1927. De volgende zaken werden behandeld: A. O. v. L„ oud 28 j„ hanidelaar te Hulst, werd beklaagd, dat hij op 25 Juli te Sinit Jansteen, toen hij aildaar met een rijwiiel zonider licht reed, niet heeft vol- daan aan de vordering van den opper- wadhtmeester Frielinck om af te stappen. f 15 boete subs. 15 dagen hedht. P. B. C., oud 24 j., lanidbouwersknecht te Groede, werd ten laste gelegd, dat hij in den naoht van 27 op 28 Juli j.l. te Groe de, toen hij idaar een rijwiel bereed zonder licht, niet heeft voldaan aan de vordering van den rijksveldwachter Huisman, om af te stappen. f 15 boete subs. 15 dagen hecht. P. v. H., oud 23 j., landbouwer te Groede, werd verdaclbt, dat hij op 2 Juli j.l. te Qostiburg Adriaan Aalbregtse op- zettelijk gewelddadig heeft gestompt, waarvan deze pijn heeft ond'ervonden. 20 boete subs. 20 dagen hecht. J. S., oud 21 j., schipper te Graauw, werd verdadht, dat hij op 24 Juli j.l. te Graauw Petrus Leeraert opzettelijk in zijn gezicht heeft geslagen. f20 boete subs. 20 dagen hecht. C. O., oud 21 j., lanidbouwersknecht te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd, dat hij op 27 Juli jJ. te Axel L. Wolfert heeft ge- schopt, geslagen en aan zijn ooren ge- trokken. f 10 boete subs. 10 dagen hecht. M. C. C.,, huisvrouw van J .V., oud 28 j., te Sluis, wend ten laste gelegd, dat zij op 8 Juli j.l. te Sluis Martha Roedts heeft beleedigd. f 10 boete sulbs. 10 dagen hecht. R. T., oud 41 j., huisvrouw van J. L., oud 41 j., te Selzaete. werd beklaagd, dat zij op 29 Juli j.l. te Ter Neuzen Reinier Harms heeft beleedigd. f 10 boete subs. 10 dagen hecht. A. M. v. d. W., oud 31 j., koopman, te Groede, werd beklaagd, dat hij in 1927 te Groede een geldsbedrag van f 39,36, toebehoorende aan O. F. A. Hamerlinck, welk geld hij had o tvangen wegens ver- koop van petroleum en benzine, heeft ver- duist'erd. Een maamd gevang. voorw. P. A. S., oud 19 j., smidsknecht te Zaamslag, werd verdacht dat hij op 8 Juli j.l. te Zaamslag een geldsbedrag van f 25, toebehoorende aan H. K. Marcusse, heeft weaqenomen. Twee maanden gevang. voorw. VERGIFTIGING. Na het eten van garnalen, die bij een venter waren gekocht, hebben zich bij eenige personen te IJmuiden vergiftigings- verschijnselen voorgadaan. In een gezin waren alle personen ziek, man, vrouw, de schoonouders van den man en de dienisitbode. Het is voor alien goed afge- loopen. ZICH DOOD GESCHROKKEN? Zaterdagmorgen stak, naar de ,,Limb. Koerier" meldt, een kind op de Bosch- straat te Maastricht de straat over, juist toen een biervrachtwagen kwam aanrij- den. Het kind kwam niet onder den wa- gen, maar iemand, die meende, dat een ongeluk ging ge'beuren, schrok zoo hevig, dat hij een toeval kreeg en naar huis moes tworden vervoerd. Daar zijn toe- stand verergerde, is de man Zaterdag- avond naar Calvarieberg gebracht, waar hij overleden is. ERNSTIGE AANVARING. Zaterdagnacht omstreeks 3 uur is het Nede-landsche stoomschiip IJselmonde in den Nieuwen Waterweg, ter hoog-te van Poortershaven, in aanvaring gekomen met het Engelsche stoomschip Ellerdale. De IJselmonide is kort na de aanvaring gezoniken. De Ellerdale heeft met inge- deukten boeg en met water in de voorpiek de reis naar Rotterdam voortgezet. Zondagmorgien was nog niet bekend, of alle oipvareniden van de IJselmonide gered waren; er werden er nog 4 venmist. De IJselmonide behoort toe aan de N.V. Gebroeders Van Uden's scheepvaart- en agentuunmaatschappij. Het schip was op reis van hier naar de Oostzee met een lading koilen. Het is in 1919 bij L. Smit en Co. te Kinderdijk gebouwd en is 1381 ton groot, lengte 239 voet, breedte 36 en holte 16 voet. De Ellerdale meet 3754 ton en is in 1913 bij R. Thompson en Sons Ld. te Sunder land gebouwid. Dit schip behoort thuis te Newcastle en behoort aan de Hindustan Steam Shipping Co Ld. (Common Bros). EEN AVONTUURLIJK JONGMENSCH.. De Vreemdelingenidienst in Den Haag heeft een miniderjarigen Duitscihen jongen aangehouden, die zonder legitimatdebewij- zen en met sledhts een dubbeltje op zak in de stad vertoefde. De jongen vertelde, dat hij zijn ouders, die in Berlijn wonen, ontvlucht was om zich naar Hamburo te begeven. Daar ging hij ails blinds passa- gier aan boord van een stoomschip. De bemanning hielp hem hiermede en gaf hem te eten en te drinken. In Rotterdam kwam hij aan en na daar eerst eenige dagen ronidgezworven te hebben, ging hij op weg naar Den Haag, waar hij aange houden werd. Bij het naderen van eenige agenten poogde hij zicih te verbergen in een boschje langs den weg. De politic trwijlfelt echter aan het ver- haal van den jongen, die er eenigszins suf uibziet en zeer lijzig spreekt. Men ver- moedt, dat hij doofstom is en nu spreken geleerd heeft. Alleen wanneer men hem langizaam en duidelijk toespreekt, ant- woordt hij. Met de Berlijnsche politic zal giecorrespondeerd worden en blijkt het, dat zijn ouders werkelijk in de Duitsche hoofdstad wonen, dan zal hij daarheen worden opgezonden. Tot zoolang echter bilijft hij in Den Haag in bewaring. BELASTING VAN OVERWINNINGEN. Een onaangenaam avontuur heeft, meldt ,,Het Vad.", de Nederlandsche zwemploeg, die Woensdagochtend uit Italie in het vaderland teruggiekomen is, beleefid. De Nederllanidsche douane heeft het namelijk noodig gevomden, van de prijizen, die onze dames gewonnen heb ben, invoerrechten te heffen. Dat een ambtenaar zijn plicht doet en zilveren voorwerpen, die men in ons land wil invoeren, belast, kunnen we ons be- grijipen. Maar een beetje meer soepel- heid had men toc'h in deze wel mogen verwachten. De Nederlanders komen uit het buiten- land terug, zij hebben er roem en eer be- haald, hebben met deze prijizen van het eene station naar het andere gesjouwd, er koesterende zorgen aan besteed, zijn er ale grenzen mee gepasseerd met een lachende fdicitatie van de betrokken douane-am'btenaren, en in Roozendaal vindt men het noodiig, allerlei moeilijk- heden te verzinnen teneimde Bureaucra- tius niet te vertoornen. Op het station Roozendaal, waar het geval eenige opschudding verwekte, vond men algemeen deze handelwijze zeer on aangenaam. MALARIA KAN WORDEN VOORKOMEN. De malaria wordt van den zieken op den gezonden mensch overgebracht door den steek van de malariamug, een z.g.n. ..langpootige mug of vlieg. De malaria- mug zuigit uw ibloed en met dit bloed tevens de in uw bloed aanwezige malaria- kiemen. Bij iederen volgenden steek kan de op deze wijize besmette mug bij ge zonden de ziekte overbrengen. Die malariamug is dus de verbreidster van de malaria. Doodt de muggen Daardoor bestrijdt en voorkomt gij de malaria. Vooral in de woningen, waarin zich gevallen van malaria voordoen en in het hizonder in slaapvertrekken en bedsteden moeten de muggen worden opgezocht en uitgeroeid. Een besmette mug is in staat alle huisgenooten met malaria te be- smetten. Het is evenzeer van belang de muggen op te zoeken in uw stallen, sdhuren, lood- sen, enz., omdat zij zich daar dikwijls bij duizenden en tienduizemden bevinden en dan in massa kunnen worden gedood. Het is niet voldoende slechts eenmaal na te gaan, of zich muggen in uw woning of stallen enz. bevinden; dit onderzoek moet geregeld worden herhaald en steeds gevolgid dioor het vernietigen van de ge- voniden muggen. Baschermt uw woning met muggengaas tegen het binnendringen der muggen Voorkomen is beter dan genezen. Het is gemakkelijker en beter de muggen te verhiinderen in uw woning binnen te drin- gen dan haar, als ze eenmaal zijn binnen- giekomen, op te zoeken en te dooden. DOOR ROOVERS OVERYALLEN. Naar de United pres uit Calcutta meldt, is onlangs te Atuntse een gezelschap aan- gekomen van twee Amerikaansche families met 5 kinderen eu hun personeel, d*e vrij- wel van alles beroofd waren en in uitge- putten staat verkeeiden. De Duncans en de McLeods hadden den 27en Juni Nantang, op de Tibetaansche grens, verlaten om zich door Bitma naar Calcutta te begeven. Zij hadden een ge- wapecd geleide bij zich, doch dat werd na een korte schermutseling door de roovers verdreven. De kamerdienaar van de Me- Loods hield echter stand en aar. zijn dapper gedrag is het te danken dat zij het leven behielden en tenminste nog iets van hun eigendommen redden. Na den aanval wist het gezelschap met groote moeite een na- burige Fransche zending-post te bereiken. Yandaar geleide een priester hun raar Atuntse. AUTO-ONGELUK. Te Bonrg aan de Gironde is een auto, waariu drie jongelieden van achttien en negentien jaar, twee broers en een vriend, zaten, in voile vaart tegen een boom aan- gevlogen, teDgevolge van het springen van een band. De beide broers zgn op slag gedood, de derde jongeman is stervend ergens binnengedragen. Een jong meisje dat op den weg liep toen h t ongeluk ge- beurd, heeft een klap van een der portieren gekregen, waardoor haar eene beeD op ver schillende plaatsen is gebroken. EEN E1GENAARDIGE MOORD. Een vreemdsoortige moord is dezer dagen te Kaapstad gepleegd Een reeds oudere heer was voor een vijftal jaren door een auto aangereden en had daarbij zjjn been gebroken. De bestuurder van den auto, een zeer gezien, hoaggeplaatst ambtenaar, aan wiens schuld de aanrijding te wijten was, had den overredece op zijn kosten in het ziekeuhuis laten verpLg n. Door verschil lende omstandigheden duurde het echter ge- ruimen tijd, voor de beenbreuk volkomen was hersteld. De patient schijnt hierdoor den indruk te hebben g-kregen, datlij ver- keerd werd behande'd en kweek'e tijdens ziju ziekte een steeds groeienden haat aan tegen den autobestuurder en den behande- lenden arts. Het zou echter vier jaar duren voor die haat tot uiting zou komen. Op zekeren avond in Augustus j.l. nam hij een taxi en liet zich brengen naar het huis van den regeering-ambtenaar. De knecht diende hem aan. De ambtenaar kwam in de gang, een schot weerklonk en doodelijk getroffen stortte hij neer. EEN IJSBEER OP STAP. In de haven van Hamburg ligt sinds eenige dagen een stoomschip met een lading wilde dieren, bestemd voor den dierentuin in Leipzig. Onder het uitheemsche gezelschap be- vond zich ook een ijsbeer, die zich in stilte jjverig had bezig gehouden met tanden en klauwen een gat in een der wanden van zijn kooi tfe maken. Woensdagochtend kwajn het heerschap plotseling uit zgn eDge woning te voorschijn, sjokte over het dek en sprong overboord. Alle pogirgen om hem te vangen mislukten, daar men geen enker wapen bg de hand had. De beer zwom rustig de rivier af en klom op ge- ruimen afstand van Blankenese aan land waar hij onder badgasten bij Schulau een paniek veroorzaakte al was dan de vreemde indringer bevreesder nog dan de angstig vluchtende vacantiegangers. Bij een daarop volgende klopjacht werd het dier bg Wedel eindelgk doadgeschoten. OP HET SPOOR VAN EEN VROUWEN- MOORDENAAR? Woensdagmiddag vonden bewoners van een huis in de Weisbachstrasse te Essen in den kelder in een met ijzeren deksel afgesloten put een zak, waarin zich een deel van het lgk eener vrouw bevond. Waarschijnlijk heeft de moordenaar de ont- brekende deeleD in een oven, d e zich in een daarnaast gelegen kelder bevindt, ver- brandt, terwijl het in zijn bedoeling lag de thans gevonden lichaamsdeelen eveneens te verbranden. De politie meent, dat de arbeider Franz Bagosat uit Essen, in wiens woning men een houten kofifer, welke vol bloedvlekken zat, en verscheidene kofLrs met meisjes- kleedingstukken, schoenen, hoeden en man tels vond, de vermoedelgke moordenaar is. Volgens de in de woning van Bagosat ge vonden papieren is de vermoorde de 24 jarige Maria Koch uit Essen. Bagosat is voort- vluchtig. VALSCHE SPEELPENN1NGEN. De croupier van een van de speeltafels van de Kursaal te Ostende bemerkte, dat een ongewoon aantal 500 francs-speelpen- ningen was gebruikt. Daar de beheerder van het wisselkantoor niet meer dan het gewone aantal penningen had uitgegeven, werd een detective opgedragen een oogje in het zeil te houden. Het bleek toen, dat twee Duitschers voortdurend met 500- francs penningen speelde, Een van de penningen, we'ke zij gebruikten, werd onderzocht en het bleek, dat deze valsch was. De beide Duitschers werden gearresteerd en men vond hen in het bezit van een aantal valsche speelpenningen ter waarde van 80.000 francs, terwijl op hun kamers nog voor een waarde van 200.000 francs valsche penningen gevonden werd. Het waren twee broers. Een van hen was eenigen tijd geleden reeds in Ostende ge- weest. Toen hij weer terugging naar Hamburg, had. hij een echten speelp^nning meegenomen om dezen na te maken. Daarna gingen ze naar de Kursaal, waar ze in een dag een winst opstreken van ongeveer 45O0 gulden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2