BURGERLIJKEN STAND. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. GEMEENTERAAD VAN WESTDORPE. Het schijnt dat de Kaad van Toezieht de neuzen had geteld en dat zij overtuigd was, dat, als het op stemmen aankwam, het op ont- binding der vennootsohap zou uitloopen. De voorzitter, de heer Mr. Dieleman, heeft eerie irdeiding gehouden, waarin hij dit uiteenzette, doch er tevens op wees, dat dan een werk van jarenlange inspanning en eniergie in een oogenblik onigedaan zou worden gemaakt. Hij acihtte het daarom meer gewemschit, de behan- deling der agenda aan te houden, voor onbe- paalden tijd, en inmiddlels eene comimissie te benoemen, bestaande uit voor- en tegenstan- ders en uit verschillende krimgen der maat- schappij, opdat deze het vraagstuk nog eens onder de oogen zou kunnen zien en men aan- gaande de bezwaren het grootst mogelijk over- ziciht zou kunnen krijgen. Deze commissie kan dan misschien ook aangeven of een ander plan de voorkeur zou vendienen, of een waterleiding voor de geiheele streek dan wel voor een deel er van het meest gewenscht is. De heeren die bezwaren hebben kunnen die dan zelf naar voren brengen. Indien ze met een ander, goacl- kooper plan komen, kan dat nader onder de oogen warden gezien en bij de aangesloten ge- meenten, die als aandeelhoudsters ten -lotte te beslissen hebben, aanhangig worden ge maakt. De heer CLAESSENS ziet geen nut in die commissie; men blijft dan met dit plan zitten en het staat vast, dat de aansluiting van het westelijk deel het te duur maaikt. De heer OGGEL merkt op, dat dit dan ook naar voren kan gabracht worden. Daarover kon echter op de vergadering van aandeelhou- ders niet worden gesproken of beslist. Hij is ook van meening, dat de aansluiting van het westelijk deel het plan duur maakt an indien het algemeen belang door het stiohten eener waterleiding gediend wordt, acht hij het on- billijk de meerdere kosten voor aansluiting van een niet-rendabel deel der streek te leggen op het toevallig aangrenzende Landsdeel. Die meerdere kosten dienen dan te worden gedra- gen <loor den Staat en de Provincie. Indien deze voor den aanleg een renteloos voorschot of een som als bijdrage verstrekten van 1 mil- lioen, zou de zaak een ander aanzien krijgen en meer aamneembaar worden. De commissie kan daamaar ook een onderzoek instellen. De heer CLAESSENS: En hoe staat het dan met de verplichting tot aansluiting? De heer OGGEL: Het is voldoende bekend, dat het stiehben eener waterleiding, zonder m- voering van verplichte aansluiting, niet moge- lijik is. De bedoeling is in elk geval een al- ziidige commissie samen te stellen. De heer CLAESSENS blijft tegen die com missie en zou de waterleiding maar liefst zoo spoedig mogelijk van de baan willen hebben. De heer OGGEL: Dan is al dat werk weg. De heer CLAESSENS: Dat geeft niets! De heer OGGEL wijst er op, dat dit plan toch wel ter deeg door deskundigen is bezien, aan- gezien sindis er mede begonnen is reeds de derde directeur van het Rijkswaterleiding bureau er zich mee bezig gehouden heeft. Het is dus ter deeg gewikt en gewogen. De heer CLAESSSENS stelt geen vertrou- wen meer in het Rijkswaterleidingbureau. Hij stelt voor het ontbindingsfoesluit door te zetten. De heer VAN DIXHOORNDat heeft deze raad niet te beslissen. ,De heer OGGEL: Indien de raad met van meening veranderd, is het mijn roeping in de aandeelhoudersvergadering tegen voortzetting der vennootschap te stemmen, maar lk had geen bezwaar tegen aanneming van het yoor- stel van het bestuur. Wellieht geluikt het, dit plan te verbeteren, want het is toeh gemakke- lijker een plan te verbeteren, dan het van onder af geheel op te bouwen. Ik wil niet beweren, dat in dit plan geen fouten zijn, maar die kan men bij een geheel nieuw plan ook weer maken. De heer CLAESSENS meent, dat het voor- stel van den Raad van Toezieht niets antlers beoogt dan een versplinteren van de oppositie. Hij acht voortgaan met dit plan niet mogelijk, onidat men de gemeenten die het plan onvoor- deelig maken er niet buiten kan laten vallen. De heer 't GILDE staat ook wel eemgszms sceptisch tegenover die commissie van drie deskundigen, aangezien die partij zijn m deze zaak en hij meent, dat dan ook de oppositie harerzijds deskundigen zou moeten kunnen aanwijizen. Dan juicht hij het yormen der commissie, die misschien een oplossing kan brengen toe. De heer OGGEL merkt op, dat de heer 't Gilde hem niet juist sahijnt te helbben be- grepen. Hij heeft niet gesproken van een com missie van 3 deskundigen, doch er op gewezen, dat reeds 3 opvolgende directeuren van het Rijksiwaterleidingbureau en dat zijn tooh wel deskundigen het plan onder de oogen helbben gehad. De heer CLAESSENS is niet genegen om nog met den directeur van het Rijkswaterlei dingbureau, den heer Krul samen te werken, deze zegt, dait spreker maar in een ander land moet gaan wonen, als hij het niet meer wmnen &De heer OGGEL wijst er op, dat de oppositie dit plan heeft bestreden, en dat het dan thans ook haar plicht is voor den dag te komen, nu de gelegenheid zal worden gebodem. De heer VAN DIXHOORN wijst er op, dat, als de vennootschap ontbonden wordt, ook al de orikosten nutteloos zijn uitgegeven en dan kan men voor een ander plan opmeuw zien geld los te krijgen en misschien, weer een f 70 000 uitgeven met de kans, dat er nog niets van komt en dan is het f 140.000. Hij acht het ook beter dit plan nog eens van alle kanten onder de oogen te zien en het is misschien gansch niet onmogelijk daarvoor meer steun te krijgen van den Staat en de provmcic. Hij brengt daarvoor de geschiedenis van den ver- bindingsweg tusschen de beide deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen in heriimering, die er ge- komen is zonder de aanvankelijk gevraagde bndragen van belanghebbenden. De VOORZITTER deelt mede, dat de heer Krul in de vergadering hetzelfde standpunt heeft ingeniomen, en ook te kennen gaf, dat dit misschien mogelijk zou zijn, als de commis sie aantoont, dat dit noodzakelijk is. De heer OGGEL: Hoewel hij later ook weer de reserve maakte niets te kunnen toezeggen. De heer 't GILDE wijst er op, dat het als een paal boven water staat, dat we aan het renteloos voorschot van den Staat en de pro vincie voor de risicogarantie zoo goed als niets hebben. Indien echter de Staat zou willen be- wiizen werkelijk iets voor Zeeuwseh-Vlaande- ren te willen doen, door het verleenen eener bijdrage van 1 millioen, dan zouden veel be zwaren wegvallen, en zouden we althans veel sroedkoopere tarieven kunnen krijgen. De heer DIELEMANMaar de verplichting zou niet wegvallen. Als men werkelijk zoo overtuigd is van het nut eener waterleiding moet men de aansluiting voor ieder vnj laten. De discuissie hierover wordt gesloten. er een commissie is ingesteld om middelen te beramen voor werkversohaffing in den aan- staanden winter, met het oog op te yerwach- ten werkloosheid. Heeft die commissie al iets gedaan De VOORZITTER deelt mede, dat die com missie reeds drie- of viermaal met de vlassers is saamgekomen en een en ander heeft bespro- ken. Voor een dag of 8 was weer een vergade ring belegd, doch er was met spreker maar een lid der commissie, de heer't Gilde,, opgekomen. De daarop volgende dagen waren voor spreker zoo d;ruk bezet, dat hij er geen werk van kon maken, doch hij zal nog eens een vergadering der commissie beleggen en daaruit is dan een voorstel te verwadhlten aan den gemeenteraad, hetzij om wat te doen, hetzij om de commissie te ontbinden, indien zij geen kans ziet iets te doen. De heer VAN DE BILT meent, dat in zoo n vergadering niet alleen vlassers, doch ook andere werkgevers zouden kunnen worden op- geroapem. De VOORZITTER stemt dat toe, doch tot nu toe werd alleen met de vlassers gesproken, omdat men meemde op hun gebied iets te kun nen bereiken. De heer OGGEL merkt op, dat de heer Weijns als raadslid in die commissie benoeimd is; kan hij, thans afgetredan, lid der commissie blijven. De VOORZITTER meent, dat die vraag nader onder de oogen zal moeten worden ge zien. Hij sluit de vergadering door het uitspreken van het dankgebed. b. De heer 't GILDE vraagt of nu toch in de volgende vergadering geen voorstel kan worden tegemoet gezien betreffende de huur der woningen in de Julianastraat; die toestan* wordt onhoudibaar. Er staan nu al 14 wonin gen leeg en' het loopt teigen den wmter, De VOORZITTER garandeert, dat in de vol genide vergadering een voorstel van Burge meester en Wethouders zal worden mgediend. De heer P. DE FEIJTER herinnert. dat De eerste Dinsdag in September is in de ge- scihieniems van het gemeenteleven ongeveer geljjik te stellen met den historischen Pnnsjes- aag in heit natoonale huishouden. ue gouideni koets en het komnklijk luister vertoon daarbij evenwel moet aan het spel der phantasie worden ovengelaten. Om 10 uur Dimsdagmorgen waren de herbe- noemde en nieuwgekozenen ten raadihuize op- geroepen om in de eerste piaats aan de door de gemeentewet gesteide formaliteiten te voldoen en hunne eerste entree in het gemeente-huis- houidehj ke leven te houdien. In een gezeliig onrier-onsje van een kwartier voor de opening der vergadering warden ge- woonlijk enkeie zaakjes vooraf gepreporeerd om tijctens de vergadering zelf niet te veel tijd aan stemmingen te versnoepen. Aldus geprepareerd heeflt het afwerken van het menu gewoonlijk een sne'l verloop, zeer ten genoege van pubiiek en vertegenwoordigens mede. Als eerste punt werd overgegaan tot het be- eedigen van. de gekozenen. In voigondie van ieeftijd doen zij na voorle- zing van het vast gesteide formulier den eed. De heer Verschaffel als de nestor mag op prioriteitsrechten aanspraak maken. Zoo volgen de heeren A. Stubbe, A. Marqui- nie, A. StoutJhamer, De Mul, De Leux en Nee- teson. Na deze formaliteit houdt de Voorzitter eene konte preoratie tot de beeedigden, wenischt alien geluk, geeft uitdrukking aan zijn overtuiging, dat hij van de toewijding der oude leden ten vblle verzekerd is, en hoopt, dat de nieuwge kozenen in denzelfdesn geest zullen werkzaam zijn. De heer De Mul dankt voor de waardeeren- de woorden des Voorzittens. ,,Nadat de laatste verkiezing ons op het kus- sen heeft gebracbt, is't onze vurige wensch de belanigen van Sas van Gent voor te staan en die beiangen door het nemen van wijze raads- besluiten te bevorderen", aldus drukte spreker zich uit. Hejt tweede punt loopt vlug van stapel. Het voorlezen van de notulen der vorige ver gadering, welke zonder aanmerkingen worden goedgekeurd. Thans is aan de orde de benoeming van 2 wethouders. Als stemopnemers worden aangewezen de heeren Verschaffel en Stubbe. De glazen urn gaat rond en wordt leeg- geschud. Bij eerste stemming verkrijgt de heer Stubbe 4 stemmen, Verschaffel 2, terwijl 1 bianco biljet is uitgebracht. De heer Stulbbe, op de vraag des Voor- ziters, verklaart de benoeming te aanvaarden. Nogmaals herhaalt zich hetzelfde. Van de 7 stemmen blijken er 6 op den heer Neeteaon uitgebracht te zijn en 1 bianco. Ook de heer Neeteson op de desbetreffenae vraag des Voorzitters, verklaart de benoeming weer aan te nemen. De Voorzitter spreekt weer een woorxi van gelukwensch, daaraan toevoegende, dat de on- dervinding geleerd heeft, dat zij steeds met ijver en oprechtheid de belanigen der gemeente gediend hebben. De heer Stubbe als oudiste wethouder brengt den Voorzitter dank voor die woorden en zegt ook namens zijn collega er op uit te zijn hun beste krachten aan de beiangen van Sas van Gent te zullen wijden. - De laatste aangelegenjheid van de agenda is de benoeming van een commissie tot onderzoek van de rekening en de begrooting. Aang^ftzien d€ oommissie uit 3 leden moet foestaian, zullen er minstens 3 stemmingen moeten piaats hebben. Dit nu is het kostje, diait reeds bij voorbaat disohklaar gemaakt is; 't gaat dan, ook van een leien dakje. Uitslag van de eerste stemming: 6 stemmen op den heer Verschaffel, 1 bianco. De tweede stemming wijst den heer Marqui- nie aan met 6 stemmen en 1 op den heer Stouthamer. De derde kiest den heer De Leux met b stemmen en 1 bianco om als ,,Dritte im Bun- de" in de commissie zitting te nemen Ondanks het feit, dat het heden nog kermis is, wil een der heeren, reeds onmiddellijk met de werkzaamheden beginnen. Een ander merkt op, zeker met een ondeugend knipoogje waarvan echter niemand getuige is, dat het vanavond een geschikte tijd is. Reste a savoir, of daar wel iets van zal komen. De Voorzitter deelt mede, dat er twee aan- vragen zijn binnengekomen voor het bouwen van een woninig en in verband daarmede het verikrijgen van grand in erfpaaht. Omreden het bouwseizoen al eenigszins ver gevonderd is, meent hij goed te doen, deze bedde aanvragen thans reeds aan den raad te moeten overleggen. Na voorlezing van bedoelde aanvragen en het verzoek om van art. 7 der bouwverordenmg te mogien afwijken, wordt aan de heeren Ed. Neijt en Pol. Geimaert vergunning verleend een woning te bouwen op een perceel erfpachts- grond aan de Paardeveet. De heer Stubbe verklaart hierbij, dat hij zich ,met het voorstel vereenigt, mits gebouwd wor- de in overeenstemming met den wensch van Burg, en Wetih. Daarmede is deze agenda afgeihandeld, De eerste grondwettelijke zitting om het zoo maar eens te noemen, is adhter den rug, weshalve de Voorzitter den hamer laat vallen, en de ker- mis kan weer gaan beginnen. Vergadering van Dinsdag 6 Sept. 1927. Alle leden zijn tegeniwoordig. De agenda luidde: 1. Beeediging der raadsleden. Alle leden leggen de vereisohte eeden af; na wederkeeriige felicitatie en introductie door den Voorzitter, wordt de presentielijst geteekand. 2. Benoeming Wehouders; aftredend zijn de heeren P. B. Mel en P. A. Stallaert. De heer Mangnus informeert of er gestemd moet worden voor een of voor twee tegelijk. De Voorzitter zegt, dat, am verwarring te voorkomen, telkens voor een zal gestemd worden. De heer Stallaert: Ik meen, dat het vroeger gasdhiedlde van twee in,eens, 't geen door de heeren Soheele en Mel wordt beaamd. De Voorzitter betwijfelt dit, doch vindt het goed, dat de benoeming in eens geschiedt. Die uitslag was, dat de heeren Mel en Stal laert elk drie en de heeren v. d. Wielen en Mangnus ieder vier stemmen behiaalden, zoo- dat 1 aatstgenoemden gekozen zijn. Deze heeren neimen alsdan op den wetihou- derszetel piaats, waama de Voorzitter infor meert of iemand aanmerking op de notulen heeft. De heer Mel: Ik zou willen, dat deze wat vlakker geschreven warden; men kan er niet wijs uit worden, ze zijn onleesbaar; krijg ik ze zoo nog eens tlhuis gebracbt, dan gaan ze de kachel in. De Voorzitter meent, dat dit niet moedwil- lig is gesohied, misschien heeft ietis bij den ovendruk aan den hectograaf gehaperd1; hij hoopt, dat de Secretaris met de gemaakte aanmerking, rekening zal houden. ,De heer Stallaert: Is de kwestie tusschen de gemeente en M. de Zwart uitgemaakt door den Raad van State of den Onderwijsraad; wij hebben ons indertijd toch tot de Kroon gewend. De Voorzitter: Het sohrijven is ontvangen van den Minister van O. K. en W., bij wien wij om inliahtingen hebben gewraagd. De heer Stallaert: Dus van den Raad van State is geen bericht imgekomen De Voorzitter: Neen! 3. Ingekomen stukken. Enkel was ter tafel een scbrijven der ge meente Oostburg met toelichting, verzoekende adhiaesae te willen betuigen aan een adres, ge- richt aan den Minister, om wijziging te ver- krijgen in het Rijkswegenreglement 1927, wat betreft het verbod van het berijden der wegen met aaneengekoppelde wagens. In dit adres worden tal van bezwaren naar voren gabracht, die door dit verbod den landbouwers in deze streiken, worden in den weig gelegd. De Voorzitter licht dit sohrijven nader toe en vnaagit of een der leden nog argumenten kan bijhrengen om meer soepelheid in deze wet te verkrijgen. De heer Scheele: Ik vind gekoppelde wagens een belemmering van't verkeer. Men kan niet voorbijrijden zonder gevaar; bovendien komt het hier zelden voor en dan, nog silechts nood- ged'wonigen. Met de beperking, dat de lading niet breeder dan drie meter mag zijn, kan ik mij evenwel ook niet vereenigen. Qe heer Mangnus versohilt hier in met de heer Soheele van opinie en meent, dat toch ieder het recht heeft den weg te passeeren, waarop die heer Scheele repliceert, dat het aanledding geeft tot ongelukken; boe licht komt men daardoor niet in een sloot terecht. De heer Stallaert: Diat is mij dezer dagen nog gebleken bij de ontmoeting van twee aan- eengekoppelde whgans met slechts een voer- man; daarbij moest ik uit 't gerij en uitwijken tot op den rand der sloot om onheil te voor komen. Bij romdrvraag waren die heeren v. d. Wielen, De Sehepper, De Rooij en Mangnus er voor om adlhaesie aan bedoeld adres te betuigen, de heeren Stallaert, Scheele en Mel ertegen. 4. Aanbieding gemeentebegrooting 1928. De Voorzitter stelt voor deze in handen te stellen eener commissie van onderzoek en vraagt of de heeren stemming wenschen, wie der ledten daartoe worden aangewezen en of hij die zelf zal benoemen. Dit laatste wordt goed- gevonden. Alsdan worden aangewezen de heeren Stallaert, De Sehepper en Scheele. De heer Stallaert bedankt voor de eer met het argument, dat hij als oud-lid deze functie liever overlaat aan een nieuwibenoemde. In zijn piaats wordt dan benoemd de heer De Rooij. Rondvraag. De heer Stallaert: Hoe staat het met het adres der fietsclub? Mag de rondrit piaats hebben? Ik verneem, dat 't niet mag en dat verwondert me, want in de vergadering' van Burg, en Weth. is het met algemeene stemmen toegestaan, maar een kwartier na die ver gadering werd mij door zeker persoon gezegd, dat die Burgemeester had verklaard, dat het niet gebeuren mocht. Kon de Voorzitter dat dan ook niet in die vergadering meedeelen? De Voorzitter: Met deze kwestie heeft de raad niets te maken. Voor het houden van een snelheidsrit kunnen Burg, en Wetih. geen toe- stemming geven, daar die bevoegdheid enkel be rust bij den Minister van Waterstaat. De heer Stallaert: Het verwondert me, dat de Burgemeester dat dan niet mededeelde in die vergadering van Burg, en Weth. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de bijeenkomst. een derde der kosten voor een nieuw aan te leggen onderweg langs de trambaan vanaf den heer P. Heijman tot de boerderij van den heer E. Verlhelst. Het polderbestuur raamt de kosten op f 1000, waarvan een derde voor baar reke ning, een derde voor de gemeente en een derde voor de Z.V.T.M. Verzoekers aohten de ver- betering noodzakelijk ter voorkoming van on- ge'lukiken. Dit verzoekschrift omtmoet veel tegenkantdngen. De heeren Kalle en De Mar- telaere wijzen erop, dat er nog meer gevaar- lijke punten zijn en zijn tegen subsidie. De Voorzitter stelt voor f 100 toe te kennen onder voorwaande, dat met geen beladen wagens van de als gevaarl ij k genioemde ritten zal worden gereden. Het voorstel duikelt met algemeene stemmen. Aan het ednd der zittingsperiode memoreert de Voorzitter het ,goede, dat door het anti- annexaJtae-comite werd tot stand getoracht en stelt voor den heer generaal Fabrius een dank- brief te zeniden. Dit wordt goedgevonden. Ten sLotte dankt de Voorzitter voor de sa- menwerklng de raadsleden en wenscht, vooral de soheiden.de, voorspoed en geluk. Ehkele leden antwoorden den Burgemeester. Als bij- zondeidieid zij opgemerkt, dat de heer Dheit gedurende 10 jaar raiadslid is geweest en geen enkiele maal op het appel heeft ontbroken. Ook tot de pers wordt een dankwoord gericht voor de trouwe opkomst. Bij de in den gemeenteraad na beeediging der leden gehouden stemming voor wethou- densizetels werden herbenoemd de heeren A. de Beleir en E. Kalle. Alsvorens tot de stemming over te gaan vroeg de heer De Beleir het woord en zegt ongeveer als volgt: Gedurende nu reeds twee periiodlen heibben de landbouwers en burgers ter eene en de arbeiders aan de andere zijde, elk zoowat de helft der stemmen op zich ver- eenigd. Daar hij voorziet, dat zulks in de toekomst wel zoo blijven zal zoo hebben zij, boeren en burgers, de vorige week een bijeen komst gehad en daar besloten. ook een arbeider in het dagelijtosch bestuur o" te nemen, daarbij de hoop uitspirekenid, dat dan ook later door de andere oandldiaten aldus zal gehandeld wor den. De heer Daelman zou nog verder willen gaan, dat hier vanavond een compromis werd gesloten om ook in de toekomst dusdlanig te hamdelen. De heer Kalle is dankbaar voor de woorden van den beer De Beleir, doch vindt het jam mer, dat zulks geschiedt enkeie minuten voor de stemming en aldus als 't ware het mes op de keel worrit gezet. Spreker zegt, dat op de Kathiolieke lijst niet vier doch zes personen zijn gekozen en vindt het jammer, dat de twee arbeiderscandidaten van de voorbesprekingen zijn uitgesloten; dat was zijn inziens de piaats en de tijd tot het sluiten van een compromis, Spreker meent, dat over het geiheele land in de R. K. Staatspartij geen onderscheid gemaakt wordt of deze sfl dan niet bemiiddeld zijn, ter wijl men hier de arbeiders in een isole drijft en men deze thans een belofte z,ou willen af- dwingen. Hij wil zich onder geen voorwaarde binden en zegt, dat de heeren vrij zijn te kie- zen wie ze willen. Voorts antwoordt hij den heer De Beleir, dat hij nu gemakkelijk den edel- moedige kan spelen, doch herinnert hem eraan, dat in de jongste stemming 464 stemmen zijn uitgebracht op de arbeiderscandidaten en 378 op de andere partijen samen. Het is voor spreker nog een open vraag of b.v. niet een der 4 heeren rechtschapen genoeg was om te handelen volgens den wil der kiezers. Hij zegt nogmaals te betreuren, dat men de arbeiders overal heeft buiten gehouden. Hiema vindt de stemming piaats, waarvan hierboven het resultaat. Voorts wordt de werkversohaffing en vlaskwestie ter sprake gebracbt, waarna de bijeenkomst wordt ge sloten. De gemeenteraad van Westdorpe twam in openbare zitting bijeen. Aanwezig waren alle leden. Voorzitter en Secretaris. De notulen der vorige zittingen worden on/veranderd vast- gesteld. Ingekomen was een verzoekschrift van den gemeenteraad van Oostburg, om adhaesie te betuigen aan hun verzoekschrift aan de Kroon, teneinde te verkrijgen, dat het per 1 September ingaande rijkswegenreglement, zoodani-g worde gewijzigd, dat de bezwaren voor den landbouw hier a an verbonden, worden weggenomen. Na voorlezing eener nadere toelichting, besiuit de raad met algemeene stemanen adhaesie te be tuigen. Een verzoekschrift van de geitenvereeniging alhier om een bijdrage over 1927 in haar tekort. Het voorstel van Burg, en Weth. om subsidie van 10 gulden toe te kennen werd met 6 tegen 1 stem van den heer De Jongbe aangenomem. Hierna worden, op advias der commissie van onderzoek, de rekeningen over 1926 van de ge meente, het electriciteitsbedrijf en het armbe- <tuur goeriigekeujd, De heer Ingels onthi-eld zich van stemming bij de rekening van het armbestuur, daar hij eerst de bescheiden nog eens wilde inzien. Vernieuwde vaststelling verordening tot hef fing van rioolbelasting. Enkeie wijzigingen worden aangebraaht en de belasting bepaald op f 2 per jaar en per aangesloten perceel. Met algemeene stemmen goedgevonden. Als laatste punt werd behandeld het sohrij ven van het bestuur van den Autrichenpolder, eprijyibsirli^ I |gg-lia Hp Bakker. AXEL. Huwelijks-aangiften. 4 Aug. Jan Ba.kker, oud 22 j., jm. en Adriana Faas, oud 21 j., jd. 12 Aug. Rene Antonius Cappendijk, oud 25 j., jm. en Magdalana Catiharina Johanna van de Walle, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Aug. Jaspert Koster, oud 23 j., jm. en Aagtje Naeije, oud 21 j., jd. 11 Aug. Jacob van Beelen, oud 26 j., jm. en Janna Mieras, oud 24 j., jd. 25 Aug. Jan Bakker, oud 22 j., jm. en Adriana Faas, oud 21 j., jd. Geoorten. 1 Aug. Gerard, z. van Cornells van Espen en van Santina Dina Verpoorte. 2 Aug. Pleuntje, d..van Louis Jannis Wiemes en van Pleuntje Dieleman. 3 Aug. Adriana, d. van Hendrik Schieman en van Krina Johan na Bareman. 4 Aug. Adolf Francois, z. van Adolf Krijn van Arenthals en van Maria Die leman. 5. Aug. Maatje, d. van Willem Pieter van Meurs en van Tanneke Janna van Hoom. Pieter, z. van Pieter Goossen en van Catharina Cornelia Smallegang. Johannes Bellarminus, z. van Johannes Anthonius Hoogendoom en van Ema Cornelia de Jonghe. 6 Aug. Marga- retiha, d. van Nicolaas Bolleman en van Suzan- na Geertruij Zegers. 7 Aug. Floras, z. van Pieter Dieleman en van Jacoba Krina Mangold. 9 Aug. Francois, z. van Franco-is Wolfert en Maria Verpoorte. Leonia Maria, d. van Jacobus Aloijsius Breepoel en van Sidonia Baribier. Goimelis, z. van Comelis Reinier Boeije en van Aaltje Scheele. 11 Aug. Jaco bus, z. van Jacobus de Feijter en van Cornelia Scheele. Cornelia, d. van Oomelis van Kam- pen en van Maatje van Wij-ck. 17 Aug. Cor nells Pieter, z. van Jacobus Overdulve en van Sara Haak. 22 Aug. Martinus, z. van Jacobus Geensen en van Janneke Dieleman. 23 Aug. Jacoanina Maria, d. van Abraham Deij en van Paulina Adriana Dieleman. 25 Aug. Pieter- nella Aaltje, d. van Cornelis den Hamer en van Maria Dieleman. 27 Aug. Frederik, z. van Andries Jacobus Hamelink en van Dina den EngeJsman. Overlijden. 8 Aug. Leonia Maria Segers, oud 68 j., echtg. van Adolphus Breepoel. 10 Aug. Pieter Haak, oud 64 j., echtg. van Neel- tje Dieleman. Salomon de Feijter, oud 64 j., weduwn. van Wilhdmima Dieleman. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 25 Aug. August Fran- ciscus Verschraegen (van Axel), oud 25 j., jm. en Anna Catharina de Dijcker, oud 37 j., jd. Gefooorten. 5 Aug. Gonda Gabriella There- sda, d. van Franciscus Destomibes en van Apo- lonia Rosalia Kouijzer. 12 Aug. Maria, d. van Gerardus de Sehepper en van Prancisca Ma thilda Ottjes. 24 Aug. Roge Aloijisius, z. van Petrus Augustinu-s van der Veeken en van Florentina Maria Lambert. GRAAUW. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Aug. Triphon van Over loop, oud 30 j., jm. en Maria Joanna Catharina d'Hert, oud 25 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Henri Cyrile Marie, z. van Bendg.nus Joseph Marie Plasschaert en van Celina Leonia Melania de Clerck. 16 Aug. Franciscus Aloij-sius, z. van Hypolitus Hulia- nus de Waal en van Josephina Maria Midhiel- sen. 18 Aug. Paulina, d. van Judocus van Denderen en van Anna Catharina de Rooij. Overlijden. 29 Aug. Constantinus Bernaerd (overl. te Hulst), oud 74 j., weduwn. van Ro- BEVRIJD UW LICHAAM VAN URINEZUUR! Bij verzwakte nieren brengen urinezuur en andere vergiftige onzuiverheden uw heele ge- stel in de war. Daarom is het zoo gevaarlijk om waarsahuwende verschij nseien te verwaar- loozen zooals rugpijn, urinestoomissen, blaas- kwalen, rheumatische pijnen, stijve en gezwol- len gewrichten, gruis of neerslag in de urine, ischias en spit, gerommel in de ooren, hoofd- pyn, duizeligheid en zenuwachtigheid. Gij dient de behoorlijke werking uwer nieren te hersteilen, waardoor zij de vergiften uit uw bloed filtreeren. Het is onverantwoordelijk om de kans te loopen, dat zich blaasontstekimg, chronische rheumatiek, waterzucht, steenvor- ming in de nieren of blaas, en gevaarlijke chro- nische nierzieikten ontwikkelen. Duidelijik is, dat gij bijtijds uw nieren moet opwakken en versterken. Wacht niet langer! Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het specifiek niermiddel, in geheel Nederland om zijn succes bekenid. Duizende dankbare mannen en vrouwen zeiggen, dat Foster's Pillen hen ge- holpen hebben, en zij kunnen ook u gezond maken en houden. Venkrijgbaar (in glasverpakkmg met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a 1,75 per flacon. 32 Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelsehestraat en Westkolkstraat. HOEK. Geboorten. 1 Aug. Neeltje, d. van Pieter Scheele en van Cornelia Dieleman. Adriaan Dirk, z. van Abraham van Doeselaar en van Aaltje Cornelia Rinkhoud. 2 Aug. Willem Geerard, z. van Johannes Jacobus Dieleman en van Tanneke Verpoorte. 3 Aug. Jan Petrus, z. van Jannis Lantsiheer en van Pietemella Catharina Rinkhoud. 8 Aug. Willemina Cor nelia, d. van Egbert Reinier de Bruijne en van Maria Hamelink. Overlijden. 23 Aug. Een als levenloos aan geven kind van heit mannelijk geslacht van Nicolaas Bolleman en van Elizabeth Venhelst. HEN GSTDIJK. Huwelijks-aangiften. 19 Aug. Marinus Wil lem van Dixhoom, oud 28 j., jm. en Marie Vinke, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Aug. Franciscus Johannes Bhelomena de Meijer, oud 28 j., jm. en Maria Petronella Groos, oud 24 j., jd. Geboorten. 17 Aug. Maria Christina, d. van J. de Clippelaar en van M. M. de Koning. Overlijden. 4 Aug. Anthonetta Soomers, oud 86 j., wed. van A. Kool en van J. Ver- schueren. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Aug. Georges Joseph Virgimie Vael (van St. Jansteen), oud 25 j., jm. en Emma Coleta Dierick, oud 26 j., jd. 11 Aug. Emile Petrus Mannems, oud 30 j., jm. en Martha Leonia Maria Schaut (van Moer- beke), oud 23 j., jd. 17 Aug. Petrus Joannes van Paemel (van Westdorpe), oud 26 j., jm. en Emma Albertina Maria van Megroot, oud 20 j-> jd. Geboorten. 4 Aug. Annij Emelie Florida, d. van Rene Caesar Hamerlinck en van Marga- reta Paulina Gysel. 6 Aug. Ema Maria Wil lemina, d. van Camillus Jacobus Buijsse en van Augusta Maria van Overloop. 8 Aug. Jose Stephanie Mathilde, d. van Josepbus Na- talis van Dale en van Irma Marie van Haelst. 12 Aug. Maria Nathalia, d. van Tiheophile De Vos en van Leontina Maria Fermont. 18 Aug. Georges Franciscus Joseph, z. van Florimon- dus Augustus Gijsel en van Anna Maria Jo sephina Schalkens. 29 Aug. Gabrielle Augusta, d. van Joseph Alphonse Baeirt en van Martha Clothilda Maria van de Winckel. 29 Aug. Firmin Constant Maria, z. van Raijmond Jans- sens en van Emerence Antonia De Maeijer. OVERSLAG. Huwelijkis-aangiften. 19 Aug. Th. van de Winckel, oud 52 j., weduwn. en Anna M. Bon ne, oud 25 j., jd. Geboorten. 23 Aug. Fransje, d. van W. A. Koster en J. H. van Hermon. ST. JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 11 Aug. Alphomsius Bauwens, oud 24 j., jm. en Maria Catharina Vercauteren, oud 24 j., jd. 17 Aug. Petrus de Caluwe, oud 23 j., jm. en Bertha de Detter, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Aug. Antho nius Franciscus Boussen, oud 33 j., jm. en Ir ma Maria Antonia Pieters, oud 25 j., jd. FIo- rentinus Maria Emilianus Herwegh, oud 21 j., jm. en Maria Christina de Smet, oud 20 j., jd. 26 Aug. Alphonsius Bauwens, oud 24 j., jm. en Maria Catharina Vercauteren, oud 25 j., jd. Geboorten. 5 Aug. Rachelle Seraphima, d. van Petrus Damianus Piuijm en van Josephina Catharina de Vos. 9 Aug. Petrus, z. van Eduardus Franciscus Audenaerdt en van Cle mentine Walgraeve. 10 Aug. Hilda Maria, d. van Petrus Joannes Sturtewagen en van Eula- lie van Goeije. 20 Aug. Amelia, d. van Hy politus Mannens en van Leontina Maria Anna Levina Verdurmen. Overlijden. 4 Aug. Margaretha de Smet, oud 2 m., d. van Eduardus en van Maria Fio rina De Nijs. 29 Aug. Irma Blommaert, oud 19 j., d. van Rochus en van Maria Leonia Nachtegael. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 27 Aug. Victor Seghers (van Selzaete), oud 25 j., jm. en Irena Magdalena Camilla van de Putte, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Alyda Mathilde, d. van Pieter Janssens en van Julma Scholastica Goethals. 20 Aug. Frits Florent Emile, z. van Caesar Florimandus Jacobus de Boeije en van Romanic Maria van Dam. 23 Aug. Willy Ed- mondus Petrus, z. van Camile Petrus Bemar- dus Schelstraete en van Irma Maria Pielaet. Overlijden. 14 Aug. Emma Maria Raes, oud 70 j., echtg. van Petrus de Vos. 15 Aug. Flo- rimondus Eduardus Kalle (overl. te Sas van Gent), oud 24 j., z. van Laurentius en van Eliza Celesia Ingels. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 4 Aug. Gerard Dob- belaar (van Axel), oud 24 j., jm. en Maria Hamelink, oud 20 j., jd. Antheunis Dekker (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Wilhel- mina Maria Wisse, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Aug. Gerard Dobbelaar (van Axel), oud 24 j., jm. en Maria Hamelink, oud 20 j., jd. Antheunis Dekker (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Wilhel- mina Maria Wisse, oud 20 j., jd. Geboorten. 11 Aug. Abraham, z. van Her- manus de Zeeuw en van Helena Sara Dees. 21 Aug. Oomelis Hendrik Herman, z. van Jakob Wisse en van Pieternella Dekker. 31 Aug. Adriana, d. van Daniel Hamelink en van Adriana de Feijter. Overlijden. 2 Aug. Maria de Visser, oud 83 j., d. van Jacobus en van Neeltje Bolleman. 16 Aug. Abraham Jansen, oud 65 j., echtg. van Pieternella Dubbeldam. 30 Aug. Pieter ■Tansen. oud 53 i.. echtg. van Cornelia Floras.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 7