BINNENLAND. BUITENLAND. GEMEN6DE BERICHTEN. SPORT. DE TOESTAND DER LANDARBEIDER3 De Minister van Arbeid heefc in over flew met zijn ambtgenoot van Binnenl. Zaken en Landbouw aan den Hoogen Raad van Arbeid verzocht, een onderzoek in te atellen naar den toestand van de landarbei- ders en naar de middelen, welke kunnen worden aangewend om in dien toestand veroetering te brengen Er zal een bij zon- dere commissie ait den Hoogen Raad van Arbeid worden ingesteld, d e ter zake aan den Raad praeadvies zal uitbrengen. -■fflsT stelseTUER" SVENREDIGE'l VERTEGENWOORDIGING. "j^Het hoofdbestuur van den Vryheidsbond heeft, naar De Vrjjheid meldt, beslocen, een commissie van studie en advies in te stellen met de opdracht a. te onderzoeken of het, ter bevorde- ring van de versterking van den band tusschen kiezer en afgevaardigde, wensche lyk is, met behoud van den grond wette- lijken grondslag der evenredige vertegen- woordiging, veranderingen aan te brengen, en zoo ja, welke le. in de uitwerking van het stelsel van evenredige vertegenwoordiging, gelijk die in de kieswet is vervat, 2e. in de interne regelingen, welke met het oog op de verkiezingen voor de Staten- Generaal, de Provinciale Staten en de gemeenteraden voor de party gelden b. te dezer zake aan het hoofdbestuur verslag uit te brengen, mede inhoudende de redactie van de artikelen, waarin de eventueel in overweging te geven verande ringen zijn samengevat. In de commissie hebben zitting genomen de heeren mr. P. Droogleever Fortuyn, voorzitterjhr. mr. E A. van Beresteyn, mr. J. Drost, jhr. mr. W. D. de Jonge en mevrouw E. W. Wyoaendts Francken Dyserinck. Secrelaris is de heer H.W.J. iPriems. VERK1EZ1NG8AANSTALTEN IN FRANKRIJK. Naar buiten blijkt nog weinig van eenige actie voor de Fransche Kamerverkiezingen van het volgend jaar, maar in de politieke ■clubs en in de partijen schrijft de N.R.Crt wordt hard aan de voorbereiding gewerkt. Terwyl de Parijsc'he bladen daar nauwelijks gewag van makeD, wijdt de provinciale pers, die in Frankrijk grooten invloed heefr, er alle aandacht aan. De voorbereiding is ditmaal van meer dan gewone beteekenis, omdat het oude arrondissementskiesrecht in eere is hersteld en de kiezer, die al zooveel jaren gewend was krachtens de evenredige vertegen woordiging op partijen te stemmen, voor het eerst sedert 1919 zijn keuze uit per- sonen zal moeten doen. Voor de candi- daten is het bijgevolg zaak zich tij dig aan kiezers voor te stellen en te trachten hun gunst te winnen, zoodat men een levendige verkiezingscampagne mag verwachten. By het Fransche volk is het nieuwe, of liever hersteld-oude, kiesrecht meer populair dan het lystenstelsel, welks scha- duwzijden trouwens in alle landen, waar het is ingevoerd worden gevoald. Het geeft voor de samenstelling van de lysten haast onbeperkte macht aan de parfybe- sturen en verzwakt den band tusschen af- gevaardigden en kiezers, die maar moeten stemmen op candidaten, hun door de bonzen •voorgezet. In Frankrijk kwamen deze nadeelen nog scherper uit dan elders, omdat de party grenzen er veel minder duidelijk zijn. Zoo pleegt de socialistisch- radicale party in het zuiden des lands den nadruk te leggen op haar socialistische, in het noorden op haar burgerlijk radicale gezindheid. De socialisten zien zich weer genoodzaakt in de nijverheidsstreken van het noorden tegen de communisten op te bieden, terwijl zij in tal van departementen in het centrum des lands veel gematigder toon laten hoordn, ten einde de radicale Jburgerjj te trekken. De wederinvoering van het arrondisse mentskiesrecht zal dus allicht een scherpere begrenzing van de partijen tengevolge heb- ben. Of het den »ruk naar links", die in 1924 is begonnen zal bestendigen, gelijk de socialisten en socialistische radica'en verwachten, is een andere vraag. Welis- waar hebben de linksche partyen vrijwel het geheele bestudrsapparaat en de meeste prefecten op hun hand, maar niettemin zyn de tusschentydsche verkiezingen sedert 1924 alle te hunnen nadeele uitgevallen. En bovendien valt over den uitslag van verkiezingen krachtens een nieuw stelsel weinig te voorspellen. De regeering heeft zich tot dusvtr boven de partyen gesteld en zal dat als kabinet van nationale eenheid wel blijven doen, omlat zy in hoofdzaak voor een groot doel, het financieel herstel des lands, is gevormd. TWEE FRANSCHE BELD1NNEN GEEERD. Twee Fransche heldinnen, die tijdens de bezetting door de Duitsche troepen met gevaar van haar eigen leven Fransche sol- ■daten verborgen hielden, hebben te Heernes nabij B-thune het Legioen van Eer ontvangen. Begin October 1914 werd na den bij Douai het 360ste rigiment infanterie te Harnes gereorganiseerd toen onverwachts een sterke vyandelijke afdeeling in het dorp verscheen. Het regiment moest inderhaast terugtrekken waarbij o.a. korporaal Charles Piilet in het hospitaal moest worden achter- gelaten. Drie weken lang slaagden de nonnen, die hem verpleegden, erm de Duitschers te m'sleiden, door te verklaren, dat Piilet een mynwerker uit een nabnrig dorp was. Toen echter de Duitschers ten slotteti cb verdeoking begonnen te koesteren, verklaarde een inwootster van het dorp, vrouw Bora, zich bereid den soldaat in haar huis te verbergeD, hoewel ze slechts twee vertrekken tewoonde en voor vijf jonge kinderen had te zorgen. Oodanks het feit, dat herhaaldelijk huis- zoekingen plaats vonden, slaagde zi) erin, den korpoiaal tot het sluiten van den wapenstilstand verborgen te houden, ge- durende al welken tyd zij het karig rant- soen van haar en haar kinderen trouw met hem deelde. Het gedrag der tweede inwoonster, vrouw Dupont, is Diet minder treffend. Van haar veertien kinderen dienden er vyf in het Fransche leger. Blymoedig waagde ook zij haar leven. Van October 1914 hield zy eveneens een Fransch soldaat in haar huis verborgen, tot hij in 1916 stierf. zyn gered. De Jindzoe kreeg zware averij. Tegelykertijd liep de kruiser Naka op den torpedojager Ashi, welke aanvaring aan 27 menschen het leven kostte. De Ashi is zeer ernstig beschadigd. Vanwege het dept. van marine is de volgende uitlegging gegeyen De vloot had de gemeenschappelijke oefeningen beeindigd en was onderweg van haar basis, waarbij maatregelen werden ui'gevoeid ter verijdeling van een tegen- aanval door torpedojagers. De maan was achter de wolken en de oorlogsschepen hadden alle lichten uit. Zoo stoomde de vloot met voile vaart, toen het flotille torpedojagers tot den aanval overging. Het schijnt dat de Warabi en de Ashi gepoogd hebben den boeg van twee kruisers nog voorbij te komen. De kruisers hadden geen tyd meer om van richting te veranderen en de aanvariDgen volgden. ••'•J EEN DE FISCUS EN DE PAGEKOPJES. MEXICA AN3CH- AMER1KAA NSCH INCIDENT. De byzondere Antwerpsche correspon dent, van het Hbl. meldt In het ministerie van financien zou het denkbeeld worden gekoesterd tot invoering eener heffing op de pagekopjes, n.l. door het knippen en (of) onduleeren te be- schouwen als iets waarop de weeldebe- Iasting moet wot den toegepast. Niet ten onrechte mag het een of twee- maal per week »een beetje laten in orde brengen" van een modern kopje van jonge en meer bedaagde dames als luxe worden beschouwd, een luxe, waarvan de fiscus het zijne wil hebben. De opbrengst zal dan ook ongetwyfeld de staatskas niet onaanzienlyk ten goede komen. Blykens een Reuterbericht uit Washing ton heeft men aan het departement van Staat aldaar tijding gekregen dat zestien personen zyn gedood of gekwetst bjj een aanval van een gewapende bende van ver- scheiden honderden op een trein van de Southern Pacific Railway. De aanval ge- schiedde tegen vier uur in den ochtend op 10 mij I ten zuiden van Acaponeta, in den Mexicaanschen staat Nayarit. Onder de zwaargewonden is een Ameri- kaansche vrouw. Van de tien andere Amerikanen in den trein werd niemand geraakt. Er waren zoowat veertig schoten op den trein gelost. DE DE VLOOTKWESTIE IN VER. STATEN. Sedert de mislukking der maritieme confe rence te Geneve is, schryft de N. R. Crt de Amerikaansche bladen een vinnige polimiek ontbrand over de vraag of de Ver. Staten al dan niet een groote vloot moeten bouwen. Naar men weet is Coolidge overtuigd dat de vloot niet grooter behoeft te zyn dan voor een doeltreffvndeverdedigingnoodig is. Nu het einde van zyn ambtstermijn in het zicht is, kan de president echter moeilijk zyn gematigd inzicht al te veel op den voorgrond schuiven. In de pers vindt het intusschen warme aanhangers. De tegenstanders van een groote vloot kunnen sterke oeconomische en politieke argumenten voor hunstandpunt bezigen. Zy wyzen op het enorme bedrag dat Amerika zou moeten uitgeven, om een vloot te bouwen, gelijkwaardig aan de Britsche en waarschuwen dat het nut ervan hoogst problematiek ware, omdat te Geneve overtu:gcnd is, gebleken dat het gevaar van een oorlog in de Stille Zee uiterst gering is Als politick bezwaar voeren zy aan dat sterke vlootuitbr. iding de ongeschreven entente, die sedert de coiferentie van Washington tusschen de Ver. Staten en Engeland bestaat, te niet zou doen en de Britsch-Japansehe alliantie zou doen her- leven. En teD slotte vragen zy z'ch afof Engeland en de andere schuldenaren maar kalm hun oorlogsschulden aan Amerika zul'en blijven betalen, als 'zy zien dat het van het binnenkomende geld oorlogsschepen bouwt. De voorstanders van een „b:g navy" leggen vooral den nadruk op de prestige- kwestie, die ook te Geneve al herhaaldelijk om den hoek heeft gekeken. Zij beweren dat Europa de Amerikaansche maritieme strijdkrachten minderwaardig wil houden en dat een groot ryk zich dat niet kan laten welgevallen. Men moge over dit argument deDken, zooals men wil, vaststaat dat in de Unie zeer velen het juist achten en dat bijgevolg in en buiten het Congres een felle strijd over de vlootkwestie te wachten staat. Blykens een telegram is Wilbur, de minis ter van marine, voornemens in de eerst- volgende zitting van het Congres verdub- beling van het bouwprogram voor te stellen. Voor de groote kruisers van 10.000 ton, waaraan de voorstanders van vlootuitbrei- ding de grootsfe waarde hechten, zou die verdubbeling neerkomen op den bouw van 16, in plaats van 8 eenheden. De minister doet het voorkomen alsof de mislukking van Geneve hem pas heeft over tuigd van de noodzake'ykheid van vloot- uitbreiding. Of dit in alien deele juist is, blijve in het midden. Als men zich even- wel herinnerf, hoe halsstarig de Ameri kaansche delegatie te Geneve, die haar in- structies wel in de eerste plaa's van het departement van marine zal hebben ge kregen, de stelling heeft verdedigd dat de Ver. Staten recht hadden op een gelijk- waardige vloot als de Britsche, zal men moeilijk kunnen outkomen aan de conclusie dat de marineautoriteiten reeds toen vloot- uitbreiding beoogden. AARDBEVING OP FORMOSA. Gisterochtend heeft op Formosa, in de buurt van Tainan, een aardbeving gewoed. Er zyn tien menschen omgekomen en meer dan 100 gewond. Voorts zyn over de 200 huizen vernield. EEN JAPANSCH OORLOGSSCHIP VERGAAN. De Japansche kruiser Jindzoe is bij nachtelyke vlootoefeningen ter hoogte van Ma:zoeroe in aanvaring geweest met den torpedojager Warabi. De Warabi is bin- nen het kwartier gezonken. De torpedo jager had een bemanning van 12 officieren en 90 minderen. Slechts 22 menschen TER NEUZEN, 26 Aug. 1927. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Aan den besteller bij den post- en tele- graafidienst J. J. Poldenman te Ter Neu- en is op zijn verzoek met ingang van 1 November a.s. eervol ontslag verleend. DE NIEUWE RIJBEWIJZEN. Het blad „Auto~leven" sohrijft: Zooals men zal weten ,eisoht het nieuwe Motor en Rijwielreglement, dat echter nog niet in working is getreden, een nieuw rijbe wijs, dat aan hen, die zulk een bewijs reeds voor 1 Mei 1924 bezaten, zonider het afleggen van een vaardigheidsproef zal worden uiiitgiereikt. Nu doet zich echter het geval voor dat eenige automobilist of motorrijder reeds voor genoemden datum een rijbe- wijs bezat, maar bij venbuizing naar een andere provincie heeft moeten inleveren en dus nu slechts een rijbewijs bezit, dat na 1 Mei 1924 is afgegeven. Daarover bereikten ons eenige vragen, waarop het antwoord te vinden is in een schrijven van den Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, waarin gezegd wordt, dat in dat geval de betrokkenen zich reeds thans tot den Commissaris der Koningin kunnen wenden in die provincie, waar zij voor 1 Mei 1924 hun rijbewijs hadden ontvangen, om een verklaring. houdende den datum van afgifte en het jaarnummer van het aan hun verstrekte bewijs. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 7 tot en met 13 Aug. in de provincie Zeeland bedroeg: Roodivonk: Colijnsplaat 1, Nieuwerkerk 2. DSiphteritis: Meliskerke 1, Ovezande 2. Over de week van 14 tot en met 20 Aug. Roodvonk: Colijnsplaat 1. W1ELERBAAN SAS VAN GENT. Ter gelegenheid der jaarlijksche kermis (p Zondag 4 en Maandag 5 September, zal een groote international z-surenwed- strijd plaats vinden. Des Zondags van 3 tot 6 uur en des Maandags van half vier tot half zeven elken dag dus drie uren. In totaal zes klassementen, elken dag dus drie klassementen. Negen schitterende koppels, waarvan 4 Hollaodsche en 4 Belgische, plus de gemengde ploeg Ran- schaertDebruy ker, zullen aan dezen zeeurenkoers deelnemen Het bekende Amsterdamsche tweetal BakkerAnspach, die op de Stadionplanken reeds zooveel successen oogstten, staan aan het hoofl van de lijst, die er als volgt uilziet: Bakker Anspach (Hull Frarssen-van den Bussche (Holl.). Van Boxselvan Wijk (Holl.). Gebroeders Picavet (Holl.). RanscbaertDebruycker (Holl.- Belg.). Voetvan Dam (Belg.). Spiessens Deborger (Belg). Cloespin van Hee (Belg.). DeneefDesorte (Belg GROOTE PRIJS VAN SAS VAN GENT. Sas van GentBrussel vice versa. 120 K.M. voor onafhankelyken. Voor het eerst zal dit jaar op Maandag September een wegrit van Sas van Gent naar Brussel worden gehouden. Aangezien er niet minder dan 3500 frank aan prijzen zyn, waarvan 1000 frank aan den over- winnaar, daar behoeft het geen twijfel of de deelname zal algemeen zyn. De weg van dezen wedstrijd loopt alsvolgt: Sas van Gent Selzaete Seveueecken-Lokeren- Dendermonde Assche (vastecontrole) Aalst- Gent-Wondelghem Everghem Ertvelde As senede Sas van Gent Wielerbaan, alwaar nog drie ronden te ryden zullen zyn. De overwinnaar ontvangt benevens zyn geldprys een waardevolle zilveren beker. O.ik de bekers, geschonken door den heer R. de Jaegher van Sebaete, worden ver reden, dit echter by den zesuurs koppel- wedstryd op de wielerbaan. lnschrijven by Alo. Carlier te Gent brugge en Gaston Goossers te Sas van Gent. Start te Sas van Gent om half drie. Uitdeelirg der rugnummers in hotel Rotter dam om half twee. Prijsuitdeeling des avonds 7 uur bij den heer L. Warrens. SAS VAN GENT. Met de Staatscrt. van 23 Aug. zijn ver- zonden afidrukken van de statuten betref- fende den R. K. boerenbond ,,Sas van Gent", vereleniging van boeren en tuin- ders, gevestigd al'hier. ZAAMSLAG. Geslaagd te 's Gravenlhage voor de Nijverheid'saete Nb., de heer Jan Wisse Jansz. allhier. BOSCHKAPELLE. Ondex de ingekomen stukken.der in deze week plaats gehad hebbende raads- vergadering, was o.a. ook de agenda der op 30 Aug. te houden algemeene vergadering der Waterleidings Mij. te Ter Neuzen. Naar aanleiddng hiervan werd door den heer Stailaert het voorstel gedaan den afgevaardigde naar die vergadering de opdracht te geven tegien deze water- leiding en dit best uur te stemmen. Hierover staakteu de stemmen, evenals over het voorstel van den Voorzitter be- helzende er voor te stemmen. De raad was onvoltallig. Na eenige beraadslagin- gen werd goedyevonden den heer Saheele als afgevaardigde bianco mandaat te ver- leenen, dus te stemmen naar eigen goed- dunken en bevinding van zaken. Uitvoerig verslag dezer raadszitting volgt. OVERSLAG. De gemeenteraad droeg zijn vertegen- woordiger bij de Z.-Vl. \Vaterleiding Maatschappij op te stemmen voor ontbin- dinig der maatschappij. BIERVLIET. Geslaagd te Utrecht voor Engelsch L. O. de heer Tj. de Vries, hoofd der Mulo-school te Witmarsum, vroeger on- derwijzer alhier. SCHOONDIJKE. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch L. O., de heer A. Wissel alhier. POSTDUIVEN. Door de postduivenvereeniging ,,Vrien denkring" te Vlissingen werd ter ge legenheid van haar 5jarig bestaan een nationale wedvlucht van Angouleme ge- ihouden, wat tot Vlissingen een afstand n 693 K.M. beteekent. Hieribij werden o.a. de volgende prijzen behaald: 1 ste prijs, eere prijs van d'en Commissaris 'der Koningin en speciale bestaande uit massief eiken salon- ameublement door A. de Baerts, Sluis; 2e en eerepr. L. de Kock, Hulst; 5e en W. Pieters, Ter Neuzen; 6e en F. Blommaert, Hulst; lOe en R. van de Voorde, Sluis; lie en P. Risseeuw, Sluiskil; -12e en J. van Vessem, Zaamslag; 13e en M. T. de Smit, Ter Neuzen; 14e en eerepr. J. van Vessem, Zaamslag; 15e eerepr. A. J. van Gijs, Breskens; 17e eerepr. Aug. Poppe, Sluiskil; 21 e en eerepr. P. N4. van Iwaarde, Cadzand, 23e en eerepr. Dr. J. C. Bom, Axel; 26e en eerepr. P. de Nocher, Sas van Gent; 2Se en eerepr. J. Balkon, Sluis; 30e Leo de Kock, Hulst; 32e P. Dobbelaar, Schoon- dijke; 33e P. de Nocher, Sas van Gent; 34 en 47e Dr. J. C. Bom, Axel; 35e en eerepr. W. Kieviet, Aardenburg; 36e R. v. d. Voorde, Sluis; 43e S. J. Nijssen, Sluiskil; 48e Iz. Blaas, Sluis; 52e A. J. van Gijs, Breskens; 54e Aug. Marquinie, Sas van Gent; 55e P. H. Ciuinker, Sluis; 63e C. de Rijke, Ter Neuzen. De gouden medaille voor de twee eerst getoonde duiven werd behaald door C. J. van Vessem te Zaamslag. De gemiddelde snelheid van den eerste prijswinner was 1139.1 M. per minuut, van den laatsten 1023.8 M. en eerepir. eerepr. eerepr. eerepr. eerepr. eerepr. niet, dat degene, die op dat oogenblik houder van de toerenjongentflesch was, de voorzitter van het feestcomite bletk te zijn, die dien ochtend de enveloppe had overhandigd. Maar men was tu eenmaal in de feeststemming de gevolgen bppaaldeu zich tot het uiten van eerige verwyten en er volgde geen aangifte by de politie wegers ontvreemding van boerenjongens. JEUGDIGE M1NNAARS. Maandagmiddag kregen een tweetal jon- geDS te Amersfoort van pi. m. 15 jaar hoog- loopende ruzie, die op een finale vechtpartij uitliep. De oorzaak van deze oneeuigheid was niets meer of minder dan de vliefde", voorzoover die tenmicste bestaat in een 15jarige jongensbrein. Wat toch was het geval. De 15jarige H. S. had zich het hart weten te veroveren van de 14jarige Betsy. Op zekeren goeden, of beter gezegd, kwaden dag, zag H. S. dat »zyn" Betsy in een naar zyn zin al te vr:endschappe!ijke verhouding stond tot v. G., die ook al 15 jaar oud was. Zooals te begiypen is, was dat te erg voor H. S. Hy noodigde daarom v. G. uit om maar eens op het Spui te komen daar zouden ze wel eens uitvechten jraan wie Betsy toebehoorde". En aldus geschiedde, na afloop van het werk. Het duurde nitt laDg of er werd flmk op los getimmerd en van beide kanten vielen krachtige vuistslag'n en stompen. Met het ncodlottig gevolg echter, dat v. G. plotseling bewusteloos yeerviel. Hij moest per brancard naar zyn hujs vervoerd worden. H. S. werd naar het politiebureau gebracht, waar hem eens duidelyk werd verteld, dat dergelyke onridderlijke wijze van duelleeren niet toegestaan is. En vermoedelijk zal het hiermee voor den stoutmoedigen held nog wel niet zyn afgeloopen. EEN ERNST1GE KWAJONGENS- STREEK. De machinist van de stoomtram Dene- kampOldenzaal, die te 15 u. 20 te 01- denzaal aankomt, bemeikte gistermiddag ter hoogte van het viaduct nabij Oldenzaal, dat er een dwarsligger o?er de lsDgte van een der rails was geplaatst. De lijn ligt daar circa 4 M. booge^dan den beganen grond. De tram kon nog tijdig tot stilstand worden gebracht. Toen zag men een drietal jongens achter de struiken de vluchtnemen. Zy werden ragezet door het treinpersoceel. 't Mocht hun gelukken de jorgens te pakken en in den bagagewagen op te sluiten. Het blekt n te zijn twee jo'ngens van 10 en een van 7 jaren, wonende nabij Oldenzaal. Zij werden aan de marechaussee overgeleverd en verklaarden eens een ontsporing van een tram te willen zien. STOKJE IN HET LINKEROOG. Het 7 jarig zoontje van Van Halderen lad hetongeluk by het hoepelenin de Johande Witstraat te Den Haag te val en met het ge volg dat het rieten hoepelstokje hem in ret linkeroog drong en zijdelings buiten ret hoofd stab. De vader bracht het kind naar het gastbuis, waar dr Halbertsma operatief ingrijpen noodig achtte. Het oog bleef gelukkig behouden. EEN STEEN OP DE RAILS. By de Haagsche politie meldde zich Woensdagavond een jongeman, die om onderdak vroeg. Hy werd verwezen naar het Tehuis voor Onbehuisien. Later heeft hy, om zyn doel te bereiken, een steen gelegd op de rails van de Westlandsche stoomtram bij het Westeinde, juist toen een tram in aantocht was. Een politie- sgent zag den steen liggen, maar kwam juist te laat, zoodat by niet verhindertn kon, dat de tramwagen over den steen reed. Het liep zonder ongelukken af. De jongeman is in arrest gesteld. EEN DORSTIG VOORZITTER. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum vau den brievenbesteller te Nigtevecht, was er een comite gevormd, dat den jnbilaris huldigen zou. Itderdaad slaagden de plarnen schitterend; de voorzit! ervan het feestcomite kon op den ochtend van den f> estdag den jubilaris een enveloppe ter hand stellen en alles ging naar wensch. Drs avonds fun- geerde de jubilaris als gas heer en had „familie, vrienden en bekenden" om zich been verzameld. Het ging er heel gezellig toe, maar toen men tegen het scheidensuur nog een glaasje op den valreep wilde nemerr, werd plotseling een dissonant vercomen. De jubilaris kwam n.l. tot de ontstellende ontdekking,, dateen groote flesch boeren- joDgens spoorloos verdwenen was. Een nader onderzoek toonde aan, dat een taart op dezelfde wijze geeclipseerd was. Maar de gastheer kon dat niet zoo maar laten passeerenhy sprong ijlings op zijn fiats en trapte het dorp af, om de onbekende daders op te sporen. Zijn onderzoek leve de echter geen resultaten op, maar juist toen by weer zjjn woning naderde, zag hy een groepje luidruchtige personen, van wie een met een leege boerenjongen fl sch zwaaide De inhoud van die flesch was reeds ver dwenen ook de taart bleek in de verkeerde keelgaten terechtgekomen te zijn. Wellicht zon de jubilaris niet zoo pijnlijk getroffen zyn geweest door het gebeurde, ware het NOODLANDING IN NED. VLIEGTCIGEN ZURICH. Toen Dinsdagmorgen het IS ederlaudsche eskwadrille om 10 u. 15 van Dubendorf voor de terugreis naar Nederland opsteeg, maakte men zich al ernstig ongerust van wege de dreigende weersgesteldheid. In het middagaur werd in Zurich bericht ontvangen, dat de twee Nederlandsche vliegtuigen een noodlanding hadden moeten doen. De Fokker 317 was in Full, bij Waldshut, geland. De twee inzittenden waren er heelhuids afgekomen maar het vliegtuig werd, doordat het met een boom in aanraking kwam, zoo ernstig beschadigd, dat aan een terugkeer niet meer te denken valt. De Fokker 321 kwam in Kaisertuhl neer. Ook hier kwamen de vliegers er goed af en men denkt het vliegtuig weer spoedig voor de verdere terugreis in orde te kunnen maken. DE MANTEL DER L1EFDE. Maandagavond zag een in de Korte Hoog- straat te Rotterdam winkeltDde dame, dat een voorbygangster een mantel droeg, welke als twee druppels water geleek op dien, welke haar eenigen tijd geleden was ont- stolen toen zy een cafe aan dezelfde straat bezocht. Zij verlelde dit aan een agent en deze nam de winke'ende dame, den verdachten mantel en de draagster van denzelven mee naar het politiebureau. Daar vertelde de draagster den mantel te hebben gekocht van een onbekenden mt neer. Deze had haar het volgende gezegd#Ik wil dezen mantel verkoopen. Kort geleden heb ik hem voor mijn meisje gekocht. Maar mijn meisje heeft my bedrogen en ik wil niet dat zij mij bedripgt, terwyl zij in mijn mantel is gehuld. Daatom wil ik van den mantel en van het meisje af. Den eersten kunt u voor een zacht prijsje feoopen." Zij was in dit aanbod getreden. De politie heeft nu den mantel in beslag genomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2