6EMEN6DE BEBICHTEN. Dameshorloge, F. Gerreman Tholensstiaat 114, T er Neuzen. ^Tafelmesje, Jac. v. d Welle, Nieuwediep 5, Ter Nm en Broche, E. Dhert, cafe „'t Scheepje" Dijk- straat, Ter Neuzen. Scheermes, G. de Groen, Nieuwediep 45, Ter Neuzen. Vulpen, M. Hatnelink, Dijkstraat 25, Ter Neuz sn. DIRECTE REISKAARTEN. Naar men ons meedeelt zullen inqe- volge een daartoe van wege de Kamer van Koophanidel en Fabrieicen gedaan verzoek ook op de lijn MecihelenTer Neuzen rechtstreeksche kaarten worden verstrekt naar buitenlandsche stations en omgelkeerd, waarbij de frankenprijs zal worden omqerekend tegen 7 cent. Dat zulks een gemak voor het passa- giersverkeer oplevert springt vooral in bet oog, bij het vervoer van baigage, die op t oogenblik slechts kan worden inqe- schreven tot het grensstation Clinge en uk Belgie koanende tot Hulst. Ook verluidt, dat deze verandemng met een prijsverminderinig zou gepaard gaan. Op de lijn Gent—Ter Neuzen worden reeds sedert eenigen tijd rechtstreeksche kaarten verstrekt. GEMEENTERAAD VAN AXEL. In de op a.s. Donderdag 25 Augustus, des voormiddags te 10 ure te houden open- bare vergadering van den gemeenteraad, komen de volgende punten in behande- ling: 1Notulen. 2. Mededeeling en ingekomen stuk- ken. 3. Vaststelling van verschillende ver- ordeningen van de brandweer met het oog op de reorganisatie. 4. Adres van leden van den raad der gemeente Ter Neuzen, houdende verzoek mede te werken tot ontbin- ding van de N.V. Zeeuwsch- Vlaamsche Waterleiding Maat- schappij. 5. Voorloopige vaststelling van diver se rekeningen, dienst 1926. 6. Voorstel tot het maohtigen van verkoop van onbruikbaar brand- weermaterieel. Naar de Ax. Crt. meldt stellen Burg, en Weth. voor het verzoek der Ter Neu- zensche raadsleden te steunen. LANDBOUWTENTOON- STELLING TE HULST. Zijne Excellentie J. B. Kan, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, heeft bericht gezonden, dat hij voorne- mens is de Landbouwtentoonstelling te openien. De Minister zal vergezeld zijn door Jhr. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in Zeeland, alsook door Jhr. Van Vredeniburch. KLOMPENINDUSTRIE VAN Z.-VLAANDEREN. We Jezen in Zelandia een verslag van een 15 dezer gehouden bijeenkomst te Hulst van het Comite van Aetie tot ver- krijging van beteren toestand in de klom- penin-dustrie van Z.-Vlaanderen. Daar heeft o.a. de secretaris de heer A. C. M. Poppe mededeelingen gedaan over de werkzaamiheden en over de uitzending en publiceering van adressen. De op- richting van een R. K. Vereeniging van klompenmakers in Clinge, St. Jansteen en Koewacht heeft een oogenblik verwar- rinig gesticiht in de werking van het Comite. Een nader onderling overleg is echter reeds verkregen. Verder deelde de spreker mede, dat in de afgeloopen week zich bij het comite heeft vervoegd de assistent van de in- lichtingendienst der Regeering voor de Klompenindustrie de heer J. Neuteboom, teneinde den toestand in Zeeuwsch- yiaamderen te onderzoeken en aan de hand van het adres aan den Minister, zich te overtuigen van de al of niet juist- beid daarvan. Verschillende klompen- makerswerkplaatsen werden door hem en den voorzitter bezocht en een onderzoek .werd ingesteld naar -den stand van het houtgewas in Zeeuwsch-Vlaanderen. De vergadering besprak nog 't inzen- den van klo-mpen naar de Prov. Land'b. tentoonstelling te Leeuwarden, op welke tentoonstelling door de Regeering een stand wordt ingenomen, waarop de klom- pen zullen worden geexposeerd en bo- vendien een volledige voortdurend in werking zijnde klompenmakerswerk- plaats zal aanwezig zijn. Dien aanwezige klompenmakers wordt aangeraden daar- aan in ruime mate mede te doen, ten einde het Zeeuwsch-Vlaamscihe fabrieaat meer en meer bekend te doen worden op de handelsmarkt. Eindelijk deelde de secretaris mede, dat bij het comite verzoeken van klom- penhandelaren zijn ingekomen om door bemiddeling van het comite, van alle le den de wekelijksc'he of maandelijksche productie tegen contante betaling te koopen. De secretaris zal hierbij (evenals bij het vervullen der formaliteiten voor de deelname aan de tentoonstelling te Leeuwarden) gaarne behulpzaam zijn. DE RAADSVERKIEZING TE AARDENBURG. Het beroep bij de Kroon door de heeren A. de Bruijne e.a., te Aardenburg van de beslisising van Ged. Staten van Zeeland, waarbij het besluit van den Aardenburg- schen geimeenteraad tot toelating der nieuw gekozen leden vernietigd werd, komt op Maandag 29 Augustus in behan- dieling voor den Raad van State. De toelichting- en verdediging van het beroep is toevertrouwd aan het advoca- tenkantoor van mrs. Meyer en Houben, te Breda. INVOERING VAN TRIPTIEKEN VOOR VRACHTAUTO'S NAAR BELGIe. De A.N.W.B. meld't: Herhaaldelijk is er van verschillende kanten op aangedrongen, dat motor- vrachtwag'ens in Belgie zouden worden toegelaten op vertoon van een triptiek, zooals omgekeerd Belgische vrachtwagens in Nederlamd kunnen komen. Pogingen om dit te bereiken, bleven tot dusverre eohter vruchteloos. Thans kunnen wij tot ons groot ge- noegen mededeelen, dat het geweruschte is toegestaan. Natuurlij.k geldt de nieuwe faciliteit, evenals hier te lande, alleen voor vracht wagens, welke voor internationaal ver- keer dienien, en dus niet voor binnen- landsch verkeer in Belgie gebruikt wor den. De Touring Club de Belgique, die op het verzoek van de A.N.W.B., na her- haalde oogingen dit resultaat heeft weten te bereiken, heeft daardoor velen bonds- leden, vooral in de zuidelijke provincien, een grooten dienst bewezen. HONTENISSE. De raad besloot overeenkomstig het voorstel van de minderheid van Burg, en Weth. met 6 tegen 3 stemmen, steun te verleenen aan de pogingen om te komen tot ontbinding der N.V. Zeeuwsch- Vlaamscihe Waterleiding Maatschappij. Aan den afgevaardigde naar de op 30 Augustus a.s. te Ter Neuzen te houden algemeene vergadering van aandeelboud- sters der Z.-Vl. Waterleiding Maat schappij, werd opgedragen daar mede deeling te doen van het genomen besluit en te stemmen tegen alle voorstellen voorkomende op de agenda voor die ver gadering. GRAAUW. De gemeenteraad besloot met algemeene stemmen den afgevaardigde bij de Zeeuwsch- Ylaamsche waterleiding op te dragen op de 30 dezer te houden algemeene ver gadering te stemmen tegen het voorstel tot het aangaan der geldleening bp de Rpksverzekeringsbank en storting van 10 °/0 op de aandeelen. Dit voorstel ging uit van den wethouder Verhaegen, die voor arbeiders bezwaar maakte tegen een tarief van f 13 'sjaars. De voorzitter voerde daartegen aan dat in de vergadering te Ter Neuzen de be- zwaren van de Ter Neuzensche raadsleden zijn weeflegd en aldaar nadrukkelijk ver- klaard is dat de arbeiderswoningen in het eenkamertarief 8, vallen, en verzekerde dat een buurvrouw, een arbeidersvrouw, het tarief niet te hoog vindt. RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. Zitting van 23 Augustus 1927. iDe volgende zaken werden behandeld: P. R., oud 18 j., arbeider te Clinge, werd ten laste gelegd, dat hij op 12 Juli j.l. te Clinge F. de Schepper met een klomp tegen het hoofd heeft gestagen. Eisch f 5 iboeite of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. A. v. d. W., oud 39 j., slager te Zuidzanide, werd beklaagd1, dat hij op 23 Juli jl. te Groede Reinier la Gasse in zijn geziaht heeft geslagen. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. R., oud 21 j., landbouwer te Bier- vliet, werd ten laste gelegd, dat hij op 18 Juli jl. te Hoofdplaat H. P. Scherbeijn bij zijn keel heeft gepakt en op zijn hoofd ge slagen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. R., oud 21 j., landbouwer te Bier- vliet, werd1 beklaagd, dat hij op 19 Juli jl. te Hoofdplaat Th. E. de Poorter met zijn vuiisten heeft geslagen, en met een steenen drin'kkom in zijn gezicht. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. E. H. R., oud 27 j., landbouwer te Bier- vliet, werd verdaciht, dat hij op 19 Juli jl. Th. E. de Poorter in zijn gezicht heeft ge slagen. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. P. A. D., oud 19 j., metselaar te Hoofd plaat, werd beklaagd, dat hij op 19 Juli jl. Th. E. dte Poorter op zijn hoofd heeft ge slagen. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. C. S., oud 19 j., arbeider te Hoofdplaat, werd ten laste gelegd, dat hij Th. E. de Poorter te Hoofdplaat op zijn hoofd heeft geslagen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. Tlh. K„ oud 23 j., arbeider te Sas van Gent, werd verdacht dat hij op 7 Juli jl. te Sas van Gent Jacobus Gommers Iheeft geslagen en gesclhopt. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. d! S., oud 23 j., landbouwer te Oost- burg, werd verdacht, dat hij op 14 Mei jl. te Oostburg A. Adriaanse heeft geslagen en geschopt. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak idem. E. F. B., oud 35 j., landbouwer te Bier- vliet, werd ten laste gelegd, dat hij op 9 Juli jl. te Biervliet C. de Regt heeft ge- stompt en geslagen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. F., oud 36 j., koopman te Biervliet, werd verdacht dat hij in den nacht van 24 op 25 Juli jl. C. J. Jansen te Biervliet met een bierglas tegen het hoofd heeft gegooid. Eisch 1 week gevangenisstraf. Uit spraak f 25 boete of 25 dagen hechtenis. P. W. v. d. V., oud 34 j., arbeider te Cadzand, werd verdacht, dat hij op 26 Juli jl. te Cadzand' een twee-vleuqelige palingfuik toebehoorende aan Cornells Salome heeft weggenomen. Eisch f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. ONJUISTE VERKLARING VAN EEN ARTS. De rechtbank te Leeuwarden heeft Dinsdag vonnis gewezen in de zaak tegen een arts, die aan den ambtenaar van den burgerlijken stand aldaar had doen ter hand stellen een verklarinq, inhoudende, dat na persoonlijike scihouwing hem ge- bleken was, dat iemand was overleden aan apoplexie, terwijl de betrokkene in- derdaad door zelfmoord een eind aan zijn leven had gemaakt. De arts had geihan- deld op dringend verzoek van een ver- want van den overledene, omdat deze anders fatale gevolgen vreesde voor een zeer nabestaande, die lijdende was aan een hevige zenuwoverspanning. De rechtbank heeft den arts, overeen komstig den eisch, veroordeeld tot f 100 boete of 20 dagen hechtenis en de aan- gevoerde verweren, verworpen. EEN PAARD DOODGESTOKEN. Te Sellirgen (Grm.) is Dinsdagnacft een paard van den landbouwer Boels in de weide doodgestoken. EEN PONTON OMGESLAGEN. Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur waren twee werklieden aan Boeles' Scheepswerf en Machinefabriek te Bolnes op een ponton bez:g met het verrichten van herstellingen aan een schip. Door een zwaren golfslag sloeg de ponton p'otseling om, tengevolge waarvan be'de personen te water geraakten. De een wist zich zwemmende te redden, doch de ander, EL de Kok, van Rotterdam, is verdronken. Z{jn lijk is na een kwar- tier opgevischt en vervoerd naar de alge meene begraafplaats te Rijsoord. IN BRAND GESTOKEN. Zondagnacht is brand uitgebroken in de kapitale hofstede van den landbouwer Den H. te Woubiugge. Aangewakkerd door een stormwind, gre- pen de vlammen zeer snel om zich heen, zoodat de in diepe rust verkeerende be- wonersternauwernood gered konden worden. De inmiddels gearriveerde handspuit was spoedig defect. De geheele boerderij is dan ook tot den grond afgebrand. Er woedde dien nacht zulk een nood- weer, dat de inwoners vrijwel niets van den brand hebben bemerkt. De oorzaak is vermoedeljjk aan kwaad- willigheid te wgten. (De Crt.) SCBAKING. Bij de politie heeft eenigen tijd geleden de heer H. een klacht ingediend tegen den 25jarigen schilder v. E wonende te Veur. Deze zou de minderjarige dochter van den heer EL geschaakt hebben. Een ingesteld onderzoek wees uit, dat dit inderdaad het geval was. Er bestond reeds geruimen tijd tusschen den jeugdigen schilder en de 19jarige dochter van H. een verhouding, welke de ouders van het meisje ongewenscht achtten. Hun tegen- werking begon het jong i paar ten slotte te verdrieten en in jeugdige onbezonnen- heid staken zij de hoofden bij elkaar en besloten zij, dat v. E. zijn gelitfde zou schaken. Deze schaking heeft eenige weken geleden plaats gehad en sinds dien dag is hat meisje niet meer in haar ouderlijk huis terug geweest. Op verzoek van de Haagsche politie is thans de schilder te Veur aangehouden en naar Den Haag overgebracbt. Het meisje zal aan haar ouders worden teruggegeven. VERDUISTERING VAN V1JF KOFE\ERS. De heer H. v. S. uit de Berberisstraat in Den Haag heeft bij de politie aangifte gedaan van verduistering van vijf koffers bjouterieen, lederwaren en ccstuums. De heer v. S. had een kruier opdracht gegeven, deze koffers van het Hollandsche Spoor- station naar een perceel in de Prinsestraat te brengen. Tot heden is echter aan het opgegeven adres niets bezorgd. DIEFSTALLEN, INBRAKEN, ENZ. Maandagavond had iemand uit Dordrecht, die te Rotterdam eens uit wou gaan, een auto gehuurd. Na eenigen tijd was hij tameljjk onder den invloed van sterke drank geraakt. De chauffeur, D. M van het Haringvliet, heeft tiem zijn portefeuille af- genomen en verder voor hem de verte:ingen betaald. Tegen den tijd, dat de laatsre trein naar Dordt zou vertrekken, reed hij zijn passagier naar het station D. P. en kocht daar een kaartje voor hem. Nanog het verschuldigde voor den autorit uit de portefeuille te hebben genomen, vertrouwde hij zijn passagier verder aan de hoede toe van een conducteur. In den trein bemerkte de Dordtenaar, dat het geld in zij a porte feuille bedenkelijk was geslonken, weshalve hij bij het station Beurs weer uit den trein staple en naar de politie ging, den chauf feur van diefstal beschuldigend. De politie zoekt nu uit, of de chauffeur inderdaad teveel uit de portefeuille heeft genomen. OVERREDEN EN GEOOOD. Maaridagmiddag is het tienjarig knaapje A. J. Luyben in de Leegwaterstraat te Hilversum door een autobus van den Gooi-express overreden en gedood Den chauffeur treft. np,ar vernomen wordt, geen schu'.d. Het drcevig ongeluk was aan de onvoorzichtigheid van het knaapje te wijten. Het jongetje deed alsof het den auto wiide tegerhouden. Het spellttje werd echter noodlottig, want op het laatste moment week het ventje verkeerd uit en werd het door de bus gegrepen, met het hiervoren vermelde gevolg. VERGIFT1G1NG. In een gezin te Aalten kregen vijf kin- deren Zaterdag plotseling hevige krampen. De toestand was van dien aard, dat ge- neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het bleek, meldt de „Crt.", dat men met een vrij ernstig vergiftigingsgeval te doen had. Bij vier kinderen is het gevaar ge- weken, doch van het jongste kind, een jaar oud, is de toestand zorgelijk. ONGEREGELDHEDEN IN DE CHASSEKAZERNE TE BREDA. Uit Breda meldt men aan de N. R. Crt. Maandag liepen te Breda geruchten, als zouden Zaterdagavond in de Chasse-kazerne van het 6e regiment infanterie ernstige relletjes hebben p!aa*s g'had, waarbij zelfs schoten zouden gevallen zijn. De hard- nekkigbeid, waarmee deze geruchten aan- hielden, deden ons besluiten, een onderzoek in te stellen. Dank zij de voorkomendheid van den overste, werden wij in staat gesteld, den betrokken majoor en kapite n te hooren. Ze zeiden, dat er, naar aanleiding van de voeding. gemopperd is, dat er dien avond een mind r prettige geest onder de mannen heerschte, en dat er ook bij of in de tent door een tot heden onbekend gebleven man schoten gelost zijn. De ontevredenheid was ontstaan onder de mannen van het 14e regiment infanterie, hetwelk, evenals het derde regiment infanterie op het oogenblik te Breda is gedetacheerd. Deze ontevreden heid uitte zich naar aanleiding van minder smakelijk opgedischte aardappelen, hachee en vochtig brood. Het 14e regiment infanterie was nameljjk Zaterdag een half uur te laat van een oefening teruggekeerd. Dientengevolge zag het eten er minder smakelijk uit, en de mannen weigerden, dit tot zich te nemen. Er werd toen een half rantsoen brood gegeven. Daarmee was natuurlijk eenige tijd gemoeid. Toen het brood kwam, viel dat ech'er ook niet in den smaak, omdat bet te versch en te vochtig was. De majoor heeft daarop de mannen toegesproken en hen gekalmeerd. Wat de schoten betreft, men deelde ons mee, dat ten paar losse patronen werden afgeschoteo. In de keuken hebben we ons van de kwaliteit van het eten overtuigd. Dit is over het algemeen uitstekend. De tenten zijn zeer ruim. De mannen zijn gelegerd in 20-mans baraktenten, voorzien vanelec- trisch lieht. Zij slapen in kribben, en leder heeft een p!ank te zijner beschikking, om er een en ander op te leggen. EEN TEGENSPRAAK. De Londensche correspondent van de Maa sbade schrijif t Twee weken geleden kwamen de Lon densche Zondagsbladen uit met een Reu- ter-telegraan uit Gibraltar, waarin op ge- zag van het grootste dagblad van Madrid, „Ei Sol", gewag gemaakt werd van een ontzettend drama in een Madrileensch klooster: Een aanranding van 'n zuster; een pupil zou het gezien hebben. Deze werd gewaarschuwd het gebeurde geheim te houden, maar later vertelde zij het aan eenige makkers en ook aan haar ouders. Toen zij, na eenigen tijd thuis te zijn ge weest, in het klooster terugkeende, werd zij in een kamer opgesloten, mishandeld, verminkt. Haar vader, die niets meer van haar hoorde, wend ongerust, en begaf zich naar het klooster, waar hem vertel'd werd, dat zij niet aanwezig was. Hij stelde zich toen met de politie in venhinding, die hem aanried het klooster te doorzoeken De man gaf hieraan gevolg, en toen hij het kind vond en zag in weik een vreeselijken toestand het verkeerde, wend hij krank- zinnig en begon in het wilde zijn revolver af te schieten, waarbij hij vijf nonnen doodde en twee venwondide (Het gru- welbericht wend ten onzent bereiids door enkele bladen geiimponteend. Red.) Tengevolge van de strenge censuur op de Spaansche bladen zijn geen verdere bijzondenheden te krijgen, voegde Renter hieraan toe. Niettemin vond het Central News" agentscihap nog eenige details. ,,Het meis je waren de oogen uitgestoken en de tong afgesneden! En de aanrander was een geestelijke geweest." In geen der berichten werden namen ge- noemd, nocih van de betrokken personen, noch van het klooster. Er was een zeer ernstig punt in het Reuter-telegram. Het beriep zich op een wef-is-waar lilberaal blad, maar dit blad is tevens 't grootste van Madrid' en geniet een wereld-reputatie als ernstig politiek- en nieuws-orgaan, wars van alle sensatie. Men weet, hoe gaarne de Engelsche pers Spanje, en in het bijzonider Spanje's Katholieke instellingen, zwant maakt bi| het publi'ek. Een griezel-qeschiedenis, ontleend aan een zoo serieus blad als „E1 Sol", werd dus gretig door de bladen opgenomen. ,,De Universe" hield zich onmiddellijk met de zaak bezig. Het blad vermoedde, dat men met een canard" te doen had, aangezien de gesohiedenis geen sporen van authenticiteit vertoonde, en, Spanje het heerlijke jachtterrein is voor hen, die den naam der Kerk in het bijzonder via Gibraltar willen bekladden." Desniet- temin stelde het zich op een volkomen ob- jectief standpunt. ,,De Universe", schrijft het blad in zijn laatste nummer, ,,neemt niet aan, dat elk gerucht ten nadeele van individueele Katho'lieken, ongegrond is. Evemmin meent het, dat 't zijn taak is individueele Katholieken, die een odium verdienen, vrij te pleiten De Universe won telegrafisch inlich- tingen in. Uit de antwoorden bleek, dat het verhaal een verzinsel was. Merkwaardig is het, dat het blad, waarop Reuter zich beroepen had, het be richt in t geheel niet gepubliceerd heeft. De Universe" ontving een telegram van El Debate, het leidend Katholieke blad van Madrid, waarin werd medegedeeld, dat nooh El Sol, ndch eenig ander orgaan der hoofdstad, verantwoordelijk is voor den canard". Wij gelooven niet, dat het noodig is, diep op de zaak in te gaan. Het is vol- doende te weten, dat ,,E1 Sol" het bericht nooit heeft aifgedrukt, en dat het bericht, dat aan dit blad ontleend heet te zijn, valsch is. ROMAN UIT HET LEVEN. In Zuid-Dakota, in een hut staande aan de Missouri, is dezer dagen iemand over leden. wiens wieg gestaan had in een oer oud slot aan den Rijn. Niemand kende zijn eigenlijke titels, en hij zelf nam er ge- noeigen mede, dat men hem noemde bij den naam, dien de kinderen langs de Missouri voor hem hadiden verzonnen, nl. Frank Reisen. Vijftig jaren heeft Frank in zijn kluizenaarshut d'oorgabracht zonder huisdieren zelfs. Soms had hij weleens een slangetje, dat hij africhtte, maar meestal vonden slangen het te stil bij hem, en smeerden 'm. Voor Frank Reisen het kluizenaars- leven begon, was hij bekend en gevreesd bij de Indianen, vooral in die streken, welke nog niet door de blanken in bezit waren genomen. En daarvoor was hij een opgewonden D'uitsch student, die gaarne duels uit- vocht. Bij een diier duels doodde hij zijn tegenstander-uitdager, eveneens iemand van adellijke familie, en Frank vluchtte naar Amerika, waar hij bij generaal Cus ter in dienst trad. Eens kreeg hij de op dracht ©en Indianenhoofidman dood of levend in generaal Custer's handen uit te leveren. Zes maaniden bleef hij weg, en toen trachtte, vlak bij Custer's kampe- ment, de Indiaan te ontvluchten, waarop Frank hem doodschoot, en het lijik voor Custer neerlegde. In dien tusscihentijd was echter Frank's aanstaande vrouw er van doorgegaan. Dit trok de jonge Duit- sclhe ex-baron zich zoo aan, dat hij naar de Missouri ging, zich daar een hut bouwide, en het kluizenaarsleven begon, dat eerst deze week, na ruim 50 jaren, een einde nam. VIJF EN TWINTIG DUELS OM EEN TE KORT BADTRICOT. Een zonderling voonval heeft zich te Szegedin in Hongarije afgieispeeld. Een mooie jonge vrouw, de wettige edhtge- noote van een vrij hoog geplaatst amibte- naar, verscheen in de badinrichting van de koninklijke roeicluib, gekleed in een zeer nauw sluitend en zeer kort tricot. Te kort zelfs, zoo scheen het naar den zin van de vrouwen der 25 bestuurderen van de roeiclub, die haar echtgenooten dan ook dwongen, een beroep te doen op de schoone baadster om haar badgewaad te verlengen. Maar de man van de kort-betricot-de verstond gieen gekheid. En daar hij nu eenmaal niet op de vrouwen zijn vemnt- waardiging kon luchten, richtte hij een beleed'igenden brief tot de 25 bestuurde ren, die hun vrouwen over hun gemoeds- rust hadden laten waken. Aan het eind van dezen briefdaagde hij alle vijf en twintig tot een duel uit! EEN VERLATEN AUTO, MET BLOED BESPAT. Nabij Rolney, op den weg naar Brigh ton, is een nieuwe, wijnroode ididhte auto gevoniden, die met bloed bespat was. De wagen bleek te behooren aan kolonel de Master" van Sempill (Master is de titel van den oudsten zoon van zekene Schot- sche edelen). In den omtrek vond men nog een witte dameshandschoen, met bloed bevlekt, en in' de auto twee huis- sleutels. Bij onderzoek bleek de auto te Brighton van den eigenaar gestolen te zijn. In een scherpe bocht van den weg moet de be- stuurder te laat de remmen hebben aan- gezet, waardoor de auto in een greppel reed. Een vooTbijganger heeft twee men- schen in den verongelukten wagen zien zitten. Een man van vermoedelijk bij de veertig en een knappe vrouw van naar sclhatting bij de der tig jaar oud. De politie tracht thans dit tweetal op te sporen, dat klaarblijkelijk met de gestolen auto op weg was naar Londen. BEN SPOOK-BONT, WAAR EEN SLANG IN ZAT. Kort gieleden kocht een dame uit Purley bij Londen in een Londensche zaak een bont, dat zeer werd bewonderd. Een jon- gere zuster, die bij haar inwoonde, leende het bond op een avond en hing t bij haar thuiskomst, achter de deur der slaap- kamer. Later vond zij het bont op den grond ligqien. Meenend, dat haar jongere zuster er zorgeloos mee te werk was ge- gaan, hing de eigenares het na de noo- dige verwijten netjes in een kleeren- kast, maar den volgenden ochtend1 lag het alweer op den gronid. De twee zusters vonden het wel wat zonderling en hingen het bont nu zorgvul- dig over drie haken aan de deur der slaapkamer. Tot haar schrik ontdekten zij het den volgendlen morgen onder bed! Na beraad werd het bont nu mee paar den winkel genomen, waar het was ge- kocht. Een ongeloovig lachje ontving het relaas der vrouwen. Niettemin stuunde de firma het ding naar den grossier terug. En kort nadien kwam de verklaring van het sioookverschijnsel vanwege de gros- siersfirma binnen. Een der employe s had bij het beetpakken van het bont een eigen- aardige kronkelenide beweging in de voe- ring ontdekt. Hij trok de voering open en tot zijn venbazing stak een leverude slang er den kop uit. De slang had daar liggen slapen tot hij gewekt was door de warmte van den vrouwenihals en had blijfcbaar getracht te ontkomen door kron- kelingen, die het bont op den grond en onder het bed hadden g>ebracht. Daar het bont gei'mporteerd was, wordt aanqe- nomen, dat de slang er tijdens de reis is ingekt men.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2