SPORT. LANDBOUWBEBICHTEN. 6EMEN6DE BERICHTEN. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Hetze'f Je lot valt ten deel aan het voorstel tot verpachting van dive.se gem eute- gronden. De clou van het heelfe raadsprogramma vas eigenlpk het voorstel tot aangaan eener geldleenirg groot f 193,000 ten behueve van de deelneming in het maatscbappelijk kapiraal van de N.V. Zeeuwseh-Vlaamsche Waterleiding en in verband met de zaken dezer maatsehappij staande aanvallings- bepaling houdende verplichte aansluiting aan het buizennet. Blijkbaar raar aanleiding van de voor- vergaderlijke besprekingen worden we ver- rast met het voorstel des voorzitters om deie beide punten voorloopig van de agenda af te vosren totdat de uitspraak van de Kroon bekend zal zpn over het Tcr Neu- .zensche voorstel. De heer Marquinie kan zich goed met deze voorgeste'.de maatregel vereenigen, nu gebleken is, dat er van de 20 aangesloten gemeenten nog al eenige zullen afvallen. Sas van Gent is v6or waterleiding maar op voet, zooals wij dat wenschen. De voorzitter deelt mede, dat Burg, en Weth. d; zaak breedvoerig besproken heb ben en van oordeel zijn, dat het verstandig ware de vergadering van 30 Augustus te verdagen, het zou niet nuttig zijn die ver gadering nu toch te doen doorgaan, De heer Dierick zegt ongeveer het vol- gende U zegt Mjjoheer de Voorzitter, dat de Sas van Gentsche Raad de waterleiding goed gezind is. Dat is niet waar. Twee derde der be- volking is er tegen. Waarom ik er tegen ben, is bekend. Het is omdat we verplicht zpn aan te sluiten Ik wil evenwel ook nog op eenige andere beEwaren wijzen. Onze arbeiders hebben een zvare con- currentie te doorstaan tegen de Belgische. Wanneer we nu nog weer een nieuwe belasting van 15 per jaar op hun rug ■achuiven, moeten die menschen ook hooger •eischen gaan stellen. Dan zullen zij nog meer bp de Belgen achter gesteld worden. In Sluiskil komen de Belgen werken en per fiets gaan zp na afloop weer over de grens. Gaan we hier de arbeiders weer een ■nieuwe belasting op den rug schuiven, dan zal in de eerste plaats de winkelstand daarvan den druk ondervinden. Want de menschen zullen om hun levens- benoodigdheden zoo goedkoop mogelpk te krijgen genoodzaakt zpn om naar Belgie te gaan koopen. En als de belastingen hier voortdurend hooger worden, zullen zich velen gedwongen gevoelen om in andere gemeenten te gaan wonen, zooals nu al het geval is. We moeten met die Waterleiding dus zeer voorzichtig zijn. De meerderheid is er trouwens tegen, wegens de verplichte aansluiting en een bedrag van in dqorsnee 21 is voor den werkman te veel. De voorzitter ^9<?pt, dat voor den werk man in de toekomst de werkgelegenheid beter zal worden. Hp ziet de toekomst niet donker in en als er vo'op werk is zal die waterleiding geen weelde zpn. Een der grootste fabrikanten heeft hem nog dezer dagen verzekert, dat hp de Sassche werklieden zoo veel mogelpk de voorkeur zal geven. De heer Dierick: Ik durf evenwel niet meewerken om hun die f20 nog op den hals te draaien. De heer Van flecke is eveneens voor rnitstel, alhoswel hp meent, dat uitstel de W. M. op zware kosten zal jagen. Hp vindt het geveoscht de zaak aan de nieuwe gemeenteraadsleden te moeten overlaten. De heer Stubbe brengt ter sprake de kwestie van den atgevaardigde ter verga dering van aandeelhouders. Hp vindt het gewenscht dat den afge- vaardigie opgedragen wordt pogingen te doin, dat de vergadering uitgesteld wordt. Gaat deze toch onverhoopt door dan zou -de afgevaardigde moeten stemmen tegen alle punten, die op de agenda staan. De heer Neeteson vindt dit zeer goed, mits zulks niet inhoadt, dat hij tegen de waterleiding gekant is De heer Stubbe wenscht na de vergade ring daarover nog eens onderling van gedaehten te wisselen, want 't is een zaak van groot belang Na nog eenige wijz'gingen in de be- grooting te hebben goedgekeurd, is prac- tisch d i agenda afgehandeld De voorzitter brengt daarna hulde aan de scheidende raadsledeD en wenscht hen, alsmede hun gezin, het beste. De heer Dierick richt een woord van dank tot den voorzitter voor die woorden van afscheid en dankt ook de h.h, wet bouders voor de wpze, waarop zij hem in heel veel dingen tijdens zijn lidmaatschap gesteund hebben. Ook de heer Van Hecke brengt hulde aan de tactvolle wpze, waarop de voorzitter steeds de vergaderingen geleid heeft en hoopt, dat ook al hneft de evenredige ver- tegenwoordiging een andere constellatie van het raadslichaam tengevolge gehad, de voorzitter van den nteuwen raad alle mede- werking moge ondervinden. Daarna valt de hamer en is deze zittings- periode met deze laatste vergadering afge sloten. Been gebroken. De heer W. alhier had deze week het ongeluk op de stoep in de Stitionstraat uit te glpden, tengevolge waarvan hij op den rand van de steenen terecht kwam met het ongelukkige gevolg, dat zpn been gebroken was. WIELERBAAN SAS VAN GENT. Om de sportliefhebbers, die ondanks het bui'ige weer toch waren gekomen om z ch sportief te vermaken, niet teleur te stellen, het het bestuur van de wielerbaa;;, zwichtend voor den algem en uitgedrukten wensch, den wtdstrpd toch doorgaan, maar onder eenigszins gewpzigden vorm. Inplaats van de aangekondigde 129 K M. zou er door 5 koppels, 80 K M. in 5 klasse- menten geredeu worden. Toen de wedstrijd om 4 uur een aan- vang nam, was er toch nog een matig aantal toeschouwers op het terrein te zien, die zich on tanks de afwezigheid van Klaas van Nek, Marcel Bupsse, Bustraan en Bakker, nog goed hebben kunnen verlustigen aan de prestatiesd^r welopgekomen renbazen Aan de 80 KM. namen deel als eerste team Ranchaert-de Neef, tweede Aerts Duvivier, d ie Hamerlpock—De Brupcker, vier PersijnVerschelden en vijf DeCiercq Van Hee. Ondanks het feit, dat een mtlsch briesje de baan bestreek, werd er in den beginne met flink tempo gereden. Persijn en De Brupcker doen in den beginne al een aanval op een ronde. Tengevolge daarvan werd de groep ge- durende een geruimen tijd deerlijk uit elkander gereten om zich pas later weer te herstellen. Er werden een paar premies uitgeloofd om den boozen weerprofeet tot een meer welwillende houding uit te lokken. Het schijnt dat deze booze Kobold zich werkelpk daardoor voor den duur van den wedstrijd heeft laten verteederen. Het bleef tenminste droog tot het einde- De eerste premie groot fr. 20 werd door van Hee in de wacht gesleept, de tweede groot fr. 50 viel ten offer aan Hamerlpnck. Of de beide vluggelingen den buit even wel op het altaar van afgoi Piuvius ten offer gelegd hebben, geloof ik niet. 't Zou toch paarlen voor de zwpnen geworpen zijn want Piuvius schijnt al em heele maand leelijk uit zpn humeur te wezen. Het resultaat was, dat Hamerlpnck De Bruijcker wonnen met 11 punten, tegen PersijnVerschelden 13, De Clercq—Van Hee 15, De Neef Ranchaert 16 en Aerts Duvivier met 20 punten. Het taem Hamerlpnck De Brupcker mochten, .getooid met den eerepalm de #courtesy lap" rpden. Hun Ttichtigheit in de sprinten heeft hun een goede noot van waardeering bij het sportlievend publiek bezorgd. Die hadden zij alreeds) zoodat de baro meter van hun reputa'ie op sportgebied door dezen russ alweer eenige graden hooger gestegen is. Men schrpft uit W. Z. Vlaanderen aan de Midd. Crt. Meer en meer begint het nu toch bp de landiouwers duidelijk te worden, dat fruitteelt een meer dan loonend bedrijf is, dat vooral bp de hooge pachten, die de laatste jaren betaald wordm, toch nog een zoet winstje kan afwerpen. Meer in het bijzonder is hier dan bedoeld, den verbouw van zwarte bessen, zoo mogelpk gecombi- neerd met fiambozen, en aardbeien, om niet geheel op een product aangewezen te zpn. Alhier is opgericht de Fruit en Con serve nhandel „Cadzandria", die beoogt het telen, verhandelen en conserveeren van fruit in den meest uitgebreiden zin. Voor- loop'g is men voornemens het fruit te dragen en te conserveeren, doch het is niet uitgesloten, dat er later overgegaan zal worden tot jambereiding. Dit moge een aansporing wezen voor de bezitters van boomgaarden. Bp velen .is het hier- mede treurig gesteld en werd de boom gaard steeds als een stiefmoederlijk be- deelde tak van het bedrijf behandeld en heel weinig of geen zorg aan besteed. Bij goed vakkundige behandeling en na verwisseling van minder gaogbare soorten in meer gevraagde soorten, kan ook de boomgaard het geld en de moeite die er aan besteed worden, ruimschoots dubbel en dwars terug betalen. SMOKKELARIJ. De kommiezen op den post Bourtange- Ter-Apel heibben wederom 27 uit Duitsch land qesmokkelde varkens in beslag ge nome n. WAT IN EEN AMERIKAANSCHE GEVANGENIS KAN. Twee mannen die wegens moord ver- oordeeld waren, hebben zich met de re volver in de hand een weg naar de vrij held gebaand uit de gevangenis van Alig hany. Aangezien zij een vervolging vreesden, omdat zij de sleutels van den ciipier lhadden bemachtiqd, scihoten zij twee ibewakers dood. Een van de ont- snapten was een dief, wiens laatste mis- drijf was een sensation-eele berooving van een man, die loongeilden moest uitbetalen die hij met een mijn doodd'e. Waar de politic een algemeen-e opstand in de gevangenis vreesde, stuunde zij in allerijl tot den tanden gewapende reser ves naar'de gevangenis om de bewa'kers te versterken. EEN ZONDERLING GEVANGENIS DRAMA. Naar uit Berlijn wordt gemeldt, heeft zich in de gevangenis van Freienditz bij Frankfort een vrij zonderling drama afge- speeld. Een ter dood veroordeelde bleek in het bezit te zijn van een geladen revol ver. Hij weigerde het wapen af te geven waarop de cipier hem te lijf ging om helm den revolver te ontrukken, Tijdens d'e worsteling schoot de cipier, naar hij be- weerde uit zelfverdediging, op den ge- vangene, die op slag gedood werd. Het staat nog niet vast hoe de man in het be zit van het wapen is gekomen. Zonder ling is edhter wel, dat reeds een paar dagen geleden een revolver in zijn eel werd gevonden en wel een revolver zoo als cipiers zelf in bezit hebben. Men ver- moedde eerst, dat een der cipiers het wa pen in de eel had adhtergelaten. Thans is men van meening, dat de een of andere cipier zelf aan den gevangene een revol ver heeft versc'haft. De zaak wordt on- derzocht. MAHOMED GESMAAD. Te Lahore, in Indie, heeft een proces plaats gehad, dat in de Mahomedaansche wereld met de grootste belangstelling wordt gevolgd. Het te Anvietsar ver- schijnen Hindoesch blad ,,Risala Wart- man" had een artikel gepubliceerd, geti- teld ,,Een reisje naar de Hel", waarin Mahomed de Profeet werd gesmaad. In dit artikel was de profeet voorgesteld als vertoevend in de Hel, waar hij de hevig- ste folteringen onderging, terwijl hij om- ringd was door zijn vrouwen, die in den- zelfden toestanid verkeerden. benevens door tallooze anderen, in dezelfde positie. De Islamieten namen. zooals te begrijpen was, aan dit artikel heftig aanstoot en lc den een proces uit. Dit proces is ge- einidigd met de veroordeeling zoowel van den uitgever van het blad als van den schrijver van het artikel. Eerstgenoemde kreeg 6 maanden gevangenisstraf, laatst- genoemde twaalf maanden. Men ver- wacht dat deze vonnissen de opwiniding, die in heel Indie onder de Mahomedanen tengevolge van het artikel is ontstaan, in het bijizonder in het grensgebied, waar de Mohamedanen den laatsten tijd een drei- gende houiding tegenover de Hindoes aannamen, zullen doen bedaren. EEN GRDWEL1JKE DOOD. Een onb kend man trachtte Donderdag zonder kaartje met den sneltrein door de Poolsche corridor te komen. Hij werdechter ontdekt en klom, om aan een veriolging te ontsnappen, onder den rit op het dak van deu waggon. Toen de trein even later een tunnel bereikte, werd den ongelukkige het hoofd verbrpzeld. Het lijk werd aan een volgend station boren op een der wagens gevonden. LINDBERGH De populariteit van een vlieger kan een gecaar oplereren voor hemzelf en voor anderen. Lindbergh zou landen op het vliegterrein te Kansas City, maar het veld stond zoo vol met enthonsiaste toeschouwers, dat de vlieger daar aiet durfde dalen, en de landing uitvoerde in een naburigen akker. Dan hebben de Amerikaansche bladen nog een Lindbergh berichtje. De officieele ont- vangst van den fameuzen vlieger door de stad New-York heeft 50,000 dollar gekost. Dat is zeker heel wat, indien men in aan- merking neemt, dat de officieele ontvangst aldaar van den president van Cuba en van de Amer. vloot samen de stad op 20,000 dollar te staan kwam. EEN VROUWELIJKE SCHEEPS- KAPITEIN. Gudrun Tragstad, een 19-jarige inwoon- ster van Oslo, heeft bet examen afgelegd voor de kustvaart. Daarmede heeft zp het recht verkregen kapltein te worden op schepen voor de kustvaart. Het zeemansbloed heefc de jeugdige kapi- tein van haar vader geerfdook deze is kapitein. Sinds haar 14 jaar heeft Gudrun steeds haar vader op ziju tochteD vergezeld. Alvorens de leiding van haar eigen vaar- tuig op zich te nemen, zal zij eerst nog eenigen tpd als eerste stuurman varen DE BEESTEN ONTEVREDEN MET HET Z.-A. NATION A AL PARK. De Kruger wildtuin in Zuid-Afrika's nationaal park, waarin zooveel mogelpk groote kudden dieren in ongerepten natuur- staat worden bpeeDgebracht. Het is een aitgestrekte streek land in het Oosten van Transvaal, door menschen onbewoond, daar- entegen rpk bevolkt door leeuwen, olifanten, buffels, bokken en ander wild. Om tot dusver onverklaarbare redenen nu heeft onlangs een groot aantal kudden, waar- onder enkele honderden leeuwen en duizen- den zgn. wildbeesten dit park verlaten en zpn de grens van Swaziland overgestoken, waar zp groot onheil aanrichten. Men is thans aan het beraads'agen, hoe men hen weer naar hun woonplaats zal kunnen terug drijven. VLIEGTUIG NEERGESTORT. LONDEN. Hadenmorgen is nabij Sevenoaks een Nederlanidscih vliegtuig neergestort. De mecanicien is gedood. Zeven pas- sagiers werden gewonid. De vertegehwoond'igers der Koninklijke Lucibtvaart Mij. te Londen, zijn van mor- gen naar de plaats waar het vliegtuig is neergestort, vertrokken. Het vliegtuig was op weg van Londen naar Amsterdam. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN, (Zonnetijd). DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 23 Aug. 10.45 11.23 Woensdag 24 11.54 Donderdag 25 0.22 12.47 Vrij dag 26 1.09 1.30 Zaterdag 27 1.50 2.07 Zondag 28 2.24 2 42 Maandag 29 2.57 3.13 obligation kapitaaldienst. 10. (Vervolg uit het Tweede Blad.) Wijziging gemeentebegreoting dienst 1927. Bu rgemeester ein wetih'ouders istellfen voor de gemeentehegrooting voor den dienst 1927 te wijzigen als volgt: onder de mkwinsten te vermeerderen: geld- leening overgebracht van hoofdlstuk XVI 28.000; geldleenin'g ovengebraeht v-ari hoofd- stuk XVI f 4200; geldleeming overgebracht van. hootfdstuk XVT /32.375; onder de uitgaven te vermeederen: uitvoe- ring werken aan de Scbeldekade (bouwen be- tomnuur, in ord'e maken bouwterrein, 1-eggen ricolbuizen, doortrekken straat 28.000; bui- tengewone aflossdng van geldleeningen f 4200; buitengewone aflbssing van geldleeningen 32.375; ko-sten van heit sluiten van geldlee ningen f 200; ondier de uitgaven te verminderenonvoor- ziene uitgaven /20O. Met algemeewe stemmen wordt aklus be- sloten* 11. Voorloopige vaststelling gemeentereke- ning, dienst 1926. Met algemeene stemmen wordt de gemeen- terekening voor den dienst 1926 voorloopig vastgesteld als volgt: IXKOMSTEN. Gewone dieust. Batig slot 1925 Achterstallige inkoinsten van vorige dienstjuren Uitkeering van het Rijk, art. 19 der wet van 24 Mei 1897 Id. volgens art. lo dier wet Secretarie-leges en rechten burger- lijken stand Rechten ingevolge vuurwapenwet Verhaal van pensioensbijdragen Ged. vergoeding van kosten inzake procedure Dea Hartigh Keur- en slachtloon Storting Gezondheidscommissie in pen- sioensbijdrage van barensecretaris Renten enallossing voorschotten volks- huisvesting Bijdragen van hetrijk krachtensart.38, Woningwet Terugbetaling door woningbouwver- eenigingen van annuiteiten bouw- voorschotten Erfpacht van grond uitgegeven in be lang volkshuisvesting Huur van grond waaropnoodwoningen zijn gebouwd Voordee ig saldo exploitatie der nood woningen over 1925 Terugbetaling door Woriingbouwver- eeniging te Sluiskil van rente verschuldigd over de verkoop van grond Marktgelden, wik-, weeg- en meet- gelden Hefllng voor ruimen privaatputten Begrafenisrechten Verkoop van asch, vuilnis en faecalien Stoepengeld Huur van huizen en andere gebou wen Idem van landerijen Opbrengst grasverpachting Oijnzen en erfpachten Recognitien ter zake vergunningen Renten van kapiialer, Schoolgelden lager onderwijs Vergoeding van het rij k in zake lager onderwijs Bijdrage van andere gemeenten Schoolgelden uitgebreid L. O. Rijksvergoeding Schoolg. bijzonder lager onderwijs Uitkeering van gemeenten ingevolge art. 86 Idem ingevolge art. 104 Uitkeering van andere gemeenten in de aan de schoolbesturen te be talen vergoeding Rente van waarborgsommen Schoolg. bijzonder uitgebreid L. O. Uitkeering gemeenten art. 86 L. O. Uitkeering van gemeenten, art. 104 L.O Rente van waarborgsommen Bijdragen van gemeenten in kosten n ij verheidsonderwijs Subsidie van rijk en provincie in kosten krankzinnigenverpleging Storting Burg. Armbestuur pensioens- bijdrage voor secretaris en pen- ningmeester van dat college Bijdrage van het rijk in de kosten van werkverschafiing aan werkloozen Bijdrage rijk in belooning directeur arbeidsbemiddeling 80 opcenten hoofdsom gebouwde eigendommen 20 opcenten op ongebouwde eigen dommen 50185 opcenten op hoofdsom pers.bei. Uitkeering rijk opcenten dividend-en tantidmebelasting Belasting naar het inkomen Belasting op de honden Vergunningsrecht verkoop sterken drank Restitutie in verband meteindafreke- ning van de kwade posten der door het rijk gei'nde gemeentelijke' inkomster. belasting Teruggave van voorschotten aan ambtenaren Overige inkomsten Aandeel gemeente in bruto-opbrengst electrische centrale 23603,97 265,861 15827,18 600,— 1190,05 192,20 5123,111 464,05 2361,55 77,50 2065,— 13673,85 38963,37 2363,90 124,—, 343,90 11,85 1650,40 2591,69 1436,13 705,90 164,70 1456,50 96,464 35, 4058,214 552,27 4621,16 3230,764 32954,— 186,51 1311,60 10800,— 5871,87 3,71 240,954 1221,12 225,25 1296,7U4 653,43 384,38 235,75 2926,08 2067,75 77,50 3500,— 1440,11 11806,39 1600,— 28124,19 2318,05 162354,58 1918,37 1600,— 4023,63 310,— 1711,83 1406,39 Totaal 415117,344 UITGAVEN. Gewone dienst. Jaarwedden gemeentebestuur en secretarief 24589,754 Schrijf- en bureaubehoeften 1328,65 Druk- en bindwerk 1142,81 Onderhoud en schoonhouden gemeen- tehuis278,684 Onderhoud meubelen 209,82 Verlichting en verwarming 361,51 Abonnement Staatsblad enz. 130,25 Archief 65, Aanplakken en omroepen Adverteeren290,60 Reis- en vcrblijfkosten 509,65 Onkosten postrekeningen 19,41 Abonnement en gesprekken telefoon 212, Kiezerslijsten en kiesverrichtingen Kadaster Ambtenaren Burg, stand 401,874 Overige kosten van idem 168,90 Bevolkingsregister en nummeren huizen72,26 Kosten verzekering en pensionneering ambtenaren14556,75 Inkoop van pensioen 966,85 Bijdragen voor idem 730,12 Renten van geldleeningen 16360,214 A flossing leeningen 17885, Inbraakverzekering .- 20, Subsidie Ned. Ver. voor gemeente- belangen ,- Kosten uitbreidingsplan der gemeente 10C0,- Bijdrage rust- en vacantieoord Ned. Bond van gem.-ambt. 15, Verteringskosten vergaderingen 269,50 Bij voorschot betaalde coupons 0,60 Vergoeding bode rijwiel 25, Brand verzekering gemeentehuis 20,50 Toeslag op pensioen wed. Tolhoek 105,60 Id. aan ver. van Burg en Secretarissen in Oostelijk-Z.-Vlaanderen 10,— Toeslag pensioen A. Koene 180, Gedingen en rechtskundig onderzoek 7098,95 Contributie Vereeniging van Nederl. gemeenten 151,— Toelage vereeniging van burgemeesters en secretarissen f Kosten regelmg financieele verhouding rijk en gemeenten Belooning inspecteur en agenten van politie «->, Kleeding en uitrusting Politiebureau ,iV-. Bureaubehoeften Bewaring van gearresteerden Reisgeld voor passantea ,eii averige uitgaven der politie Premien aan brandmeesters en brand- spuitlieden Onderhoud brandbluschmiddelen Onderhoud spuithuis Kosten straatverliehting Rente ten laste van hoofdstuk III Vergoeding voor rijwiel aan agent te Sluiskil Subsidie Burgerwacht. Brandverzekering politiebureau Toelage Ned. Politiebond Id. politiehonden-dresseervereeniging Huur van rijksgrond voor staanplaatsen woonwagens Garantie voor electr:ficatie oostzijde Sluiskil Toelage aan de Gezondheidscommissie Vaccinatie en lijkschouwing Bestrijding epidemische ziekten Kosten uitvoering Vleeschkeuringswet Kosten keuringsdienst en warenwet Toelage aan oud-keurmeester P. J. Klaaijssen x Subsidie vereeniging Het Groene Kruis Id. aan Wit-Uele Kruis te Sluiskil Id. te Ter Neuzen Subsidie aan Ziekenhtqs Id. bad- en zweminricliting Subsidie Centraal genootscbap kinder herstellings- en vacanti kolonies Rente van leeningen ten lftste van volkshuisvesting Aflossing idem Annuiteiten aan bet rijk in zike voor schotten ter voorzieniug volks huisvesting Bijdragen ter tegemoetkoming in Me betaling van rente en aflossin in zake idem Aandeel van het rijk in het vbdrdeelig saldo der exploitatie 6 noodwo ningen over 1923 Aandeel van het rijk in voordeelig saldo expl. middenstandswoningen Rente over verkoopsom van grond 22 arb.woningen d Jaarwedden personeel openbare werken Onderhoud straten en pleinen Wegen en voetpaden Wandelplaatsen en plantsoensn Pompen en riolbn Havens, kaaimuren enz. Klokken enz. Algemeene begraafplaats Gemeentereiniging Vergoeding rijwiel gem.-bouwmeesler Toelage aan wed van oud-grafdelver P. de Rijk 40 pCt. toeslag aan idem Ph. Haak Brandwaarborg gebouwen Kosten van ad vies over rioleering laag stadsgedeelte Grondlasten Dijk- en polderlasten Erfpachten enz Onderhoud van niet voor den publieken dienst gebruikte werken Bewaargeving rentegevende stukken Rente te betalen bij aankoop van Jaarwedden der onderwijzers L. O. Instandhouden schoolgebouwen Huur schoolgebouwen Onderhoud schoolmeubelen Schoolboeken enz. Verlichting en verwarming Schoolbibbotheken Toelage aan gepensioneerde onder- wijzeres J. S. Nijssen Brandwaarborg Jaarwedden Uitgebr. L. O. Instandhouden schoolgebouw Schoolmeubelen Schoolboeken enz Verlichting en verwarming, schoon houden Schoolbibliotheek Brandwaarborg Uitkeering aan gemeenten ingevolge art. 86 der L. 0. wet Vergoeding kosten instandhouden bijz. seholen Uitkeering aan gemeenten ingevolge art. 104 - Vergoeding voor terreinen en gebouwen bijz. seholen Uitkeering aan andere gemeenten in de aan schoolbesturen te betalen vergoeding Rente te betalen bij aankoop van be- legging van bedoelde waarborg sommen Vergoeding aan bijz, seholen art. 101 Vergoeding kosten instandhouding bijz. U. L. 0. 9 U itkeering aan andere gemeenten art. 205 Renten waarborgsommeri Subsidie Chr. bewaarsehool Plaatselijk schooltoezicht Wering van school vferznim Verstrekking voeding en kleedingaan schoolgaande kinderen Kosten van plaatselijk toezicht M. O. Subsidie aan het Rijk voor H. B. S. Erfpacht grond voor sportterrein ten behoeve H. B. S. 9 Subsidie iagere Landbouwschool Axel Bijdragen aan andere gemeenten voor H. B. S. 9 Subsidie aan seholen voor lager nijverheidsonderwijs Bijdrage aan de R. K. Handelsschool te Hulst9 Kosten voor bib iotheek Volksfeesten9 Subsidie muziekgezeleehap 9 Belooning doctoren en verloskundigen Krankzinnigenverpleging 9 Burgerlijk Armbestuur 9 Toelage commissie werkverruiming 9 Subsidie aan »Hulp in Nood" 9 Belooning bereiden gerieesmiddelen voor armenprafctijk 9 Steun aan uitgetrokken werkloozen Bijdragen aan gemeenten voor lager nijverheidsonderwijs 9 Subsidie aan afd. Axel der Z.L.M. voor tentoonstelling Subsidie Z.-Vlaamsche tram 9 Subsidie aan werkloozenkassen 9 Kosten arbeidsbeurs 9 Kosten invordeiing plaatselijke belas ting 9 Teruggaaf belasting 9 Uitkeering aan het rijk van kwade posten 9 Bijdrage aan hoofdstuk VI van den kapitaaldienst wegens dekking der kosten vallende op de werk- verschaffing 9 Terugbetaling van over 1925 te veel genoten inkomstenbelasting 9 Voorschotten dan ambtenaren Rente van tijdelijk kasgeld Kosten vallende op vervroegde aflossing aflossing van leeningen 9 9,92 0,60 18595,66 870,554 805,13 86,60 14,02 121,55 1490,— 690 84,93 7247,20 59,12 35,— 100,— 5,40 5,— 5- 25,— 200,— 200,70 1,55 18, 2059,32 1089,04 287,— 1200,— 200,— 3C0, 2500, 250, 10,- 2313,61 1805,— 41971,30 18231,81 474,93 2890,28 11,85 17267,66 1665.24 952,44 159,25 1194,22 40,28 101,50 1750,28 4147,95 25,— 50,- 66 67 21,96 1495,45 82,67 84,35 69,06 273.79 9,75 227,39 33162,36 1321,84 24- 323,32 2545,30 1943.25 108,06 259,— 39,56 10822,68 442,63 22,06 455,61 804,16 65,89 45,46 129.80 4426.53 166,20 9615.54 9,44 252,13 130,53 3081,08 83.97 337,29 1000,— 50,— 332,96 1000,- 25,- 3000,— 300,— 50,— 197,52 13828,— 91.98 200,— 3,75 400,— 3323,50 8660,— 24900 5,- 50,— 920,— 11620,49 427,21 60,15 1610,— 2969,57 3425,67 143,80 247,31 12599,88 7000,— 972,59 310,- 370,79 2116,75 Totaal 394340,49 Het batig slot van den gewonen dienst bedraagt 20776,85). J 1 liuutf/ifif' r/S/txMA** Inkomsten i Uitgaven ."ZT- 4b935,74u Goed slot 2149,10

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2