tgxss? GASMASKERS BIT DE APOTHEKERS. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. JaSESrSa hedein toit" nadere vaststelling der zSheid van den gemeenteontvanger op faSir h.« b-t EEN INKLIMMER UITGEBROKEN. De beruchte inklimmer Willi ,Kassner, die al hetfhaaldelijk gezeten heeft en thans in preventieve bewaring werd gehouden als verdadht van een inbraak bij ,,Frei- frau" v. Miinchhausen te Wiesbaden, is op onverklaartbare wipe tijdens een trans port uitgebroken uit een celwagen. Al een tijtdje geleden had hij zijn verde- diger zijn voornemen toevertrouwd om wat zomervacantie te nemen. Op drin- giernde waarscihuwing van dezen had hij beloofd van ,zijn plan af te zien, omdat zijn zaak er vrij goed voorstond. Maar tijdens het transport heeft het verlangen naar de vrijheid bij het pracihtige zomerweer het blijkbaar gewonnen van alle verstand en beloften en Willi heeft de beenen opge- nomen, nadat hij zich op een of andere wijze door den koekoek van den wagen naar buiten had weten te wringen. De beamlbte, die het transport begeleidde, kon hem niet nazetten, daar anders wellieht ook zijn andere gevangenen zouden zijn verdwenen! De Izwestia maakt melding van een nieuw voorsdhrift der sowjet-regeering in het belang van d'e verhooging van de weermaoht der bevolking. Dit voorsohrift houdt in, dat alle apotheken flinke voor- raden gasmaskers en gassen-afwerende of neutraliseerende stoffen moeten bezit ten, opdat ingeval van een gasaanval de bevolkinn .d)ie op groote scihaal zal kunnen gebruiken. EEN VUURGEVECHT MET BANDIETEN. Dezer dagen is een agent van de schupo op den Koningsweg te Munster aange- schoten. Ofschoon hij zwaar gewond werd wist hij een patroelje agenten te waarschuwen, die aanstonds de daders vervolgden. Toen een van dezen adhter- haald werd, opende hij het vuur op de patroelje, waardoor twee agenten aan de beenen gekwest werden. Een der agen ten heeft toen den dader, een berucht mis- dadiger, die al zes jaar tucihthuis aohter den rug heeft wegens berooving van een bankibediende, doodgeschofen. OOK EEN FEEST. Te Palomar zouden feesten worden gehouden ter viering van het 15jarig be- staan van d'e militaire vliegschool. Maai bij de gehouden demonstrates viel een luitenant (met den ietwat Hollandschen naam Van Huylen) te pletter, toen terwijl zijn toestel viel zijn parachute zich niet opende. Een soldaat kreeg een bom op het lijf, uit een vliegtuig gevallen en was op de plek dood. Een twee luitenants, die paraohute-'springen uitvoerden, werden zwaar gewond. EEN KAMPIOEN. Thomas Charity is een kampioen. Dat bleek toen hij zijn vroegeren werkgever d!en restauranthouder Weinberg, te East bourne in reehten aansprak voor achter- stalliig salaris. Weinberg had Charity op staanden voet ontslagen wegens plichts- verzuim (wegiblijven zonder verlof den werkgever). Het kwam n.l. uit, dat Charity sedert 1913 al 288 baantjes lhad gehad maar het door zijn luiheid en heid nooit ergens had kunnen houden. Weinberg had het zeven maal met hem geprobeerd! Charity werd door den rechter in het ongelijk gesteld, nadat Weinberg zijn ontslagen ibed'iende had gekenschetst als ,,wereidkampioen-luiaard EEN UITSTERVEND RAS. Van de 150.000 inboorlingen, die Australie omstreeks het einde van de 18e eeuw ibezat, zijn nocj slechts 60.000 afstam- melingen over. En d'ezen zijn zoo slecht tegen de invloeden der blauke bevolking opgewassen, dat pa eenige tientallen van jaren, de laatste stam zal zijn uitgestorven. Om dit nu te voorkomen heeft d'e Au- stralische regeering besloten om aan de inboorlingen uitgestrekte stukken land m het Noordwesten van Australie, dat nog heel dun gekoloniseerd is, af te staan en hun iede'r verkeer met de buitenwereld of met blank en onmogelijk te maken, om aldus het gevaar voor besmettelijke ziek- ten den verderfelijiken invloed van den alcohol tot een minimum te beperiken. Men hoopt, dat de verzwakte stammen er weer bovenop zullen komen en in aantal zullen toenemen. DE OOGST VERLOREN Boven Baden heeft een hevig noodweer qewoed, waardoor vooral het plaatsje Ludelslheim zeer bedreigd werd. Hier bralk brand uit, waardoor 2 woonhuizen en 39 boomen werden aangetast. Door gebrek aan water was het blusschings wer'k zeer moeilijk en eerst na aankomst van de brandweer uit Karlsruhe, geluk te het het vuur te bediwingen en 't plaats je voor een ramp te behoeden. Een- groot gedeelte van den oogst is vernield. HARDNEKKIGE LIEFDE. Te Turijn gaat thans het niet onver- maikelijk verlhaal van twee gelieven die in een snelrijdenden auto, terwijl hij cihauff'C&rids, monldolinq h©t klciniqcld d©i liefde wisselden. Deze kuspartij had nood- lottig kumnen worden. De auto met den amoureuzen inhoud het was op een weg nabij Passignano stoof juist den overweg over, toen de express uit Paru- gia aanstormde, het brooze voertuig greep en de beide reizigers vijftigmeter verder deeid neerkomen. De machinist bracht den trein tot stilstand en weet ge wat hij zag. De beide gelieven, totaal ongedeerd, qingen te voet verder, steeds met onver- inoeiden mond het kleingeld d'er liefde wisselend EEN REVOLVERVLUGGE ITALIAAN. Te Parijs zat een chauffeur voor een cafe op Montmartre aan een tafeltje, stak een sigaret aan met zijn laatste lucifer en liet vervodgens het leege doosje achteloos vallen. Het kwam neer op den vooruit- gestoken sdhoen van een Italiaan, zeke- re Lango, die over dit gemds aan eerbied zoo kwaad werd, dat hij zomder een woord te zeggen een revolver trok en zes scho- ten op den chauffeur loste. Deze werd sleahts licht gewond aan den schouder; een anidere kogel trof, evenmin ernstig, een voorbijgaand meisje. De chauffeur, een stoere kerel, pakte den Italiaan daar- op bij de keel, ontwapende hem en lever- de hem over aan de politie. Vergadiering van Donderdag 11 Aug. 1927; dte namiddaigs 2 uur, Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: D. van Aken, D. Scbeele, P. van Cadsamd. L. J. Geellioedt, R. Soheele, C. A. Verldnde, E. L. Freriks, H. J. Oolsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, B. N. van Dijke en J. van Riet. Afwezig de heer J. J. de Jager. De VOORZITTER ope rut de vergadering. Hij deelt mede, dat de heer De Jager bericht heeft wegens ongesteldheid de vergadiering niet te kunnen bijwonen. Naar hij vernam is de heer De Jager, die aanvankelijk hersteW was, thans ernstig ongesteld en zal vermoedelijk ook een operatie imoeiten ondergaan. Hij hoopt, dat weer spoedig herstel zal mogen intreden. 1. Notulen. De notulen der vergadering van 16 Juni en die van 12 Juli 1.1. worden met algemeene stem- men vastgesteld zooaLs zij aan de leden in druk zijn toagezonden. De heer HAMELINK maakt bezwaar tegen de notulen der vergiademig van 12 Juli, voor zoover deze betreffen hetgeen door spreker geizegd is niaar aanleiding van het ingezonden stuk van den voorzitter dfer Zeeuwsche water- leidinginaajtscihappij, den heer Mr. P. Diele- cian, diat zeer slecht is weengageven. Hij heeft geen correctie ingezonden, omdat het hem als het ware niet mogelijk was wijziging aan te hrengen zonder dat gedeelte geheel om te werken. Na de woorden van spreker, diat de heer Mr. Dieleiman hen die crdtiek uitoefenen minderwaardige bedioelingen toedicht, wordt vermeld, dat zijn grootste bezwaar zou zijn dat de voorzitter dezer vergadering uit het bestuur is gedrongen. Dit is niet juist. Hij heeft gezegd dat zijn grootste bezwaar was dat men voor de samenstelling van het bestuur is gaan tellen hoeveel aandeellhiouders er van zekere godsdiensttige richtirug waren en dat men naar evenredighedd daarvan de meerder- hedd der zeteis in het bestuur heeft opgeeischt. Hij zou geheel het vermelde uit elkaar kun nen halen, dooh wdl er m^ede volstaan hier tegenop te komen en te verklaren dat hij zich in deze niet verantwoordelijk acht voor het geen de verslaiggever hem heeft laten zeggen. De VOORZITTER merkt op, dat, indien de heer Hamelink geen sehriftelijke wijziging in- zen-dt, de notulen onveranderd blijven. De heer HAMELINK had het dan geheel moeten verand'eren. De heer D. SOHEELE meent, dat er tooh geen aanleiding is, om maar telkens en tel- kens op die kwestie terug te komen. De VOORZITTER vraagt of die heer Hame link genoegen neemt met het opnemen zijner verklaring in de notulen dezer vergadering. De heer HAMELINK antwoordt bevesti- gend. De notulen worden hierna met algemeene stemmen vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Het raadsbesluit van 12 Juli 1927, tot waarborging van eene geldleening groot 55.000 aan te gaan door de Woningbouwver- eeniging ,,Werkmansbelang", voorzien van het bewijs der goedkeuring door ged. staten. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het raadsbesluit van 16 Juni 1927, tot wijziging der begrooting voor den dienst 1927, voorzien van het bewijis der goedkeuring door ged. staten. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het raadsbesluit van 12 Juli 1927, tot aankoop van de affuitloods met ondergrond en aangrenzend peroeel, voorzien van het bewijs der goedkeuring door ged. staten. Aang'enomen voor kennisgeving. d. Een sehrijven van A. J. M. Nolet waarin deze bericht wegens zijn wankelbaren gezond heidistoestand te bedanken alis lid van den ge meenteraad. Aangenomen voor kennisgeving. e. Bericht van het Centraal Stembureau, dat irugevolige het hiervoren vermeld sehrijven is benoemd verklaard tot lid van den gemeente raad E. L. Freniks. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een sdhrijven van E. L. Freriks, dat hij zijne benoeming tot lid van den gemeenteraad niet aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. g. Bericht van het Centraal Stembureau dat in verband met het hiervoren vermeld bericht iis benoemd verklaard tot lid van den gemeen teraad F. Laffort. Aangenomen voor kennisgeving. h. De geloofsbrief en bijlagen van het be noemd lid van den raad F. Laffort. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een adres van M. Hartog en 8 anderen neriragdoende bewoners van de Nieuwstraat die daarin te kennen geven: dat blijkens het verslag van de raadszitting van 12 Juli 11. door den raad o.rn. ook is be sloten tot aankoop van de zgn. affuitloods en aangrenzende perceeJen; dat die aankoop waarschijnlijk veribanid houdt met het voornemen om genoemde gronden te exploiteeren voor doortrekkinig eener straat naar de richting van de aanlegplaats der Prov boot; dat ondergeteekenrien niet anders kunnen doen dan dat, naar het hen voorkomt tame lijk onvoorbereid (albhans voor de bewoners onwetend) besluit zeer ernstig te betreuren^ omdat het vaststaat dat zij door ,,de.n loop" van vreemdelingen van en naar de hoot, langs den nieuw te exploiteeren weg, ernstig in hun bedrijf zullen worden gesohaad, en hunne perceelen noodwendig in waarde zullen ver- minderen, en dat waar de middenstand het toch al zoo zwaar heeft te verduren; dat het wel niet mogelijk zal zijn dit te nomen besluit ongedaan te maken dat zij evenwel vertrouwen dat, alvorens tot het in exploitable brengen van bedoelde nieu we straat zal worden 'overgegaan, de gemeen teraad een besluit zal nemen om tot verbete- rimg van de Nieuwstraat over te gaan b.v, door het rooien der boomen en door het ega liseeren en verbeteren van straten deze een beter aanzien te gerven en daardoor eenigszins te compenseeren wat thans door schade aan hun bedrijf dreigt te worden te kort gedaan. Aidressanten vertrouwen dat met hun recht matige verlangens rekening zal worden ge houden. Burg, en weth. stellen voor dit bericht te shell en in hunne handen om aidvies. De heer COLSEN wijst er op, dat uit dit adres blijkt, dat de aankoop van de affuitloods den bewoners van de Nieuwstraat avervallem is. Aangezien daarover steeds in geheime ver gadering is gehandeld, hetgeen wel goed was, hebben zij er miets van geweten. Ze zijn bang, dat er nu bijna geen passage meer zijn zal en de Nieuwstraat zal gesohuwd worden. Hij acht hat den pliCht van dten raad die straat nu eerst en vooral goed op te knappen. De VOORZITTER wijst er op, dat burge- meester en wethouders voorstellen dit adres te stellen'in hunne handen om bericht en raad, waaruiit volgt, dat zij dit onderwerp nader aan de onde zullen stellen. Best mogelijk, dat zij het met den heer Oolsen eens zijn. 3. Beantwoording van gestelde vragen. a. De VOORZITTER deelt mede, dat hij naar aanleiding der vraag van den heer D. Soheele, in de vorige vergadering gedaan be- treffende het plaatsen van een trap aan de Scheldekade, de notulen er eens op heeft na- gezien, en daarbij is hem gebleken, dat in de vergaid'erinig van 11 Juni 1925 naar aanleiding een ingekomen verzoek met algemeene stemmen is besloten geen trap aan te brengen. Nu de muur wordt doorgetrokken, hebben burgemeester en wethouders evenwel geen be zwaar, dat op de een of andere plaats een trap zal worden aangebracht, zij hebben het voornemen een desbetreffend voorstel te doen en de commissie van bijistand kan dan eens nagaan wat de beste plaats daarvoor kan ge- acht worden. Er is wel eens over gesproken die te plaatsen bij het huis van Dr. Van Nes, en het destijds gezonden adres bedoelde zulks te doen op den hoek bij het huis van mej. De Smidt. b. De VOORZITTER geeft te kennen, dat naar aanleiiddnig der door den heer Freriks ge stelde vraag betreffende de bedeeling burger- lijk armbesbuur een sohrij.ven van dat college is ingekomen, doch zou in overweging willen geven, dat sehrijven te belhandelen bij de an dere aan do onde komende zaak van het Bur gehlijk Armbestuur. De heer FRERIKS verklaart daartegen geen bezwaar te hebben. De VOORZITTER heeft naar aanleiding der door den heer Van Cadsand gestelde vraag bij de politie geinformeerd, doch ook bij deze is er niets van bekend, dat er op Zondagraa- middag van 26 Juni 1.1., een muziekgezelschap spelende dioor de istraten zou zijn getrokken. Niet onwaarschijnlijk werd het geaeht, dat een muziekgezelschap op een boot door het kanaal voer en speckle en dat de tonen door den Wes tenwinid werden aangevoerd, en de heer Van Cadsiand het daardoor gehoord heeft. De heer VAN CADSAND had het zelf niet gehoord, dooh er was hem over gesproken. 4. Verkoop van een stukje gemeentegrond. Naar aanleiding van een verzoek van P. L. de Kam, oim aan hem te verkoopen a 10 per M2. circa 175 M2. bouiwgrond, gelagen aan de Scheldekade Noordwestzijde, tusschen het per- ceel verkociht aan den heer W. D. de Vries en de garage op den hoek, stellen burgemeester en wethouders voor het verzoek in te willigen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 5. Wijziging der instructie van den ge- meenteontvanger. Burgemeester en wethouders geven het vol- gende te kennen: Voor de benoeming van den tegen woo rdigen gemeente-ontvajniger is bij raadsbesluit van 26 November 1914 het bedrag, waarvoar hij ten behoeve van de gemeente zekerbeid moet stel len bepaald op f 14.000, berekend op de wijze als aanigegeven in artikel 110, tweede lid der gemeentewet en wel naar de gemiddelde ont- vangsten volgens de gemeenterekeningen over 1908 tot en met 1912. De gemiddelde ontvangsten over 1920 tot en met 1924 bedragen f 363.137,34, zoodat de ze- kerheid minstenis ruim 36.000 zou moeten bedragen. De gemeenteraad kan echter onder goedkeu ring van Gedaputeerde Staten de zekerheid op minder dan een tiende dier gemiddelde ont vangsten stellen, mits bepaald worde, dat de ontvanger het bedrag aan kasgeld, de zeker heid te bovengaande, moet storten bij eene bankinstelling, van. waar hij -zonder medewer- king van burgemeester en wethouders of een door hen aangewezen lid van dat college, geen gelden kan lichten. Nu is in de instructie van den gemeente- ontvanger bepaald, dat hij zijn kasgeld moet udtzetten, zoodra dit een bedrag van 14.000 overtreft. Practisch passen we dus eene rege- ling als bovengenoemd toe, alleen is deze rege- ling niiet gegrond op de gemeentewet, aange zien geen raadsbesluit genomen is, waarbij de zekei'heid gesteld wordt op minder clan 1/10 der gemiddelde ontvangsten over de laatste vijf jaren. Waar ons heitiaaldelij.k bij de kasopname van den ontvanger gebleken is, dat steeds min der dan f 10.000 aan kasgeld aanwezig is, en dit nog nooit tot moeilijkheden heeft aanlei ding gegeven, komt het ons voldoende voor, wanneer de zekerheid van den ontvanger wordt gesteld op f 10.000. Voordat hiertoe kan worden overgegaan, dienen wij echter zijne instructie te wijzigen, waarom wij U voorstellen, in de eerste plaats het navolgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen; overwegende, dat het voldoende moet worden geacht, dat het bedrag waarvoor de gemeente- ontvangier ten behoeve der gemeente zekerheid moet stellen wordt bepaald op 10.000; dat in verband hiermede de instructie van den gemeente-ontvanger moet worden gewij- zigid; gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders; besluit: de instructie van den gemeente-ontvanger, vastgesteld bij raadsbesluit van 26 November 1914 te wijzigen alis volgt: Artikel 10 te vervangen door een nieuw ar tikel, luidende: 1. wanneer de kas van den ontvanger meer dan 10.000 bedraagt, zal de ontvanger, zoo- veel als hij hinnen 'een tijdsverloop van acht dagen vermoedelijk niet noodig heeft voor het doen van betalingen, doch in elk geval bet be drag, waarmede het kasgeld het bedrag der gestelde zekerheid overtreft, storten bij een door den gemeenteraad aangewezen bankin stelling. 2. deze storting geschiedt m ronde sommen van f 100; 3. de ontvanger mag zonder medewerking van burgemeester en wethouders of een door hen aangewezen lid van hun college geen door hem bij de bankinstelling gestorte gelden lichten. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Nadere vaststelling zekerheid van den gemeenteontvanger. Buirgemeester en Wethouders van Ter Neuzen: overwegende, dat de ontvangsten volgens de vastgestelde rekeningen over de laatste vijf jiaren hebben bedragen 363.000; dat volgens artikel 110, eerste lid der ge meentewet de zekerheid van den gemeente- ontvanger tenminste 36.300 moet zijn; dat de ontvanger volgens zijne instructie evenwel verplioht is, am zijn kas, voor zoover zij een bedrag van 10.000 overschrijdt, te storten bij de Coop. Boerenleenbank, alhier, waar hij zonder medewerking van den wethou- der, belast met de financieele aangelegen- heden geen gelden kan lichten en dus het be drag der zekerheid gevoegelijk op 10.000 kan worden bepaald; gelet op de gemeentewet en de gemeente- borgtochtenwet; stellen voor te besluiten: I. In te trekken zijn besluit van 26 Novem ber 1914, waarbij de zekerheid van den ge meente-ontvanger is bepaald op f 14.000 II. Het bedrag, waarvoor de gemeente-ont vanger ten behoeve van de gemeente zekerheid moet stellen, te bepalen op tien duizend gul den (f 10.000). 2° het nominaal bedrag der te verpanden inschrijving op een der Grootboeken der Na- tionale Sohuld te bepalen op het bedrag, dat men verkrijigt door 2V2 en 3 mschrijy gen aan te nemen tegen een koers respe-ctie velijk van 64 en 76% naar boven af^ rand tot veelvouden van f 100; 3° de overwaardie der te verbmden onroe- renicle goederen te bepalen op tenminste 25 van het bedrag der zekerheid- 4°. te bepalen, dat de te verpanden m- schrijvingen en de te verbinden goederen vrij en onbezwaard moeten zyn; ,,prl i 5°. de volgende regelen vast te stellen, o-Qii-' welke bii daling van den koers der m- - worden gevorderd bij daling van den koers der 2% en Hoop te Ter 'Neuzen a f 2,67 600,75 Leggen van 225 M. hoofdriool a 1 225,— 500 M3 grond verwerken voor het leggen van het hoofdriool en het metselen der zinkputten 600,— Voor aankoop van 3000 M3 plaat zand 150,— Voor levering van 3000 M3 plaat zand 3000,— Voor verwerken van 3000 M3 plaat zand 3000,— 500 M. trottoirband van ihardsteen met plaatsen 1600,— 2200 M2 klinkeirbestrating op 0,15 M. zand 9240,— Voor 10 kleine zinkputten 150,— Voor 8 gnoote zinkputten 320, Voor 100 M. gresbuizen 100/15 c.M. met leggen 160,— 800 M. basaltine tegels 30 X 30 X 5 c.M. 2000,— Onvooraien 136,25 3 in^hrijvingen respectievelijk tot 64 en ?6% 71 of daar benieden, is de ontvanger ver- DliCht op eerste aanschrijving van den raad koers; b. bij zoodanige daling van de waarde van eenig verbonden onroerend goed, dat het bedrag der zekerheid niet laniger me U de ontvanger verplicht op eer- ^'^nlchrij^nfvan den'raad hinnen 4 weken het onderpand zoodanig aan te vullen. dat de waardf der verbonden onroerende goederen het Si der zekerheid weder tenminste 25 te Met^afgenieene stemmen wordt aldus be sloten. Vaststelling eener overeenkomst met de Cooperatieve Boerenleenbank. 7. en wethouders, gezien het e6ovSSende, tofn^verband hiermede inge- volge artikel 110 derjemeen eenkomst dient te worden aangegaan m« bankinstelling, waarin- geregeidwotetde sto tine van kasgeld, voorzoover dit het bedrag zen de Cooperatieve Boerenleenbank alhier, stellen voor te besluiten: Burgemeester en wethouders te m^h^£ei1 tot het aangaan van de hiemavolgende over- ee0eO1eerste ondergeteekende, de Cooperatieve Boerenleenbank te Ter Neuzen, m deze verte- genwoordigd door haren voorzitter en secre- taris, verklaart aan de tweede ondergetee kende burgemeester en wethouders der g meent'e Ter Neuzen te openen eene rekenmg tot bet deponeeren van gelden tot een maxi mum bedrag van f 80.000, zegge tachtig dui zend 'gulden, zijnde laatstgenoemden tot het aangaan eener overeenkomst gemachtiigd by raadsbesluit van 11 Augustus 1927. Voor deze deposito-overeenkomst zullen tusschen de g>e- meente en de Boerenleenbank voonmeld de navolgende bepalingen gelden: 1°. de geldelijke betrekkingen ingevolge d'eze overeenkomst worden door de bank in rekening-courant gehoekt. 2°. de boekhouding der bank zal tegen de gemeente strekken tot volledig bewijs van alle posten der rekening-courant en bare oorza- ken, behoudens de bevoegdheid van de ge meente door geschriften de bnjuistheid van eenigen post aan te toonen. 3°. van alle betalinigen worden wederzijds kwitanties verstrekt, waarvan het zegelrecht door de gamieente moet worden betaald; 4°. alle stortinigen en terugbetalingen wor den door de bank aangeteekend in een reke- ning-courantboekje, dat tegen den kostenden prijs aan de gemeente wordt verstrekt, en in dezer bezit blijft zoolang deze deposito-over- eenkomst loopt; 5°. de door de Boerenleenbank te vergoe- den rente bedraagt 8,25 eenmaal 's jaars per 31 December te verrekenen; 6°. als datum van begin der rente, zoowel van gestorte als van uitbetaalde bedragen, wordt aangewezen de datum der kwitantie van de betreffende som met twee dagen versdhil ten voordeele der bank. 7°. bij het einde van elk jaar volgt eene algeheele afrekening tusschen de gemeente en de Bank, waarvan zij schriftelijk bewijs geeft; 8°. deze overeenkomst zal van beide zijden te alien tijde direct opzegbaar zijn; 9°. terugbetalingen aan de gemeente zul len plaats hebben op kwitantie van den ge meente-ontvanger, welke kwitanties voor Ge zien" moeten zijn geteekend door d'en wethou- der belast met de financieele aangelegenhe- den van de gemeente; 10°. van de gedane terugbetalingen zal door den kassier der Cooperatieve Boerenleen bank schriftelijk mededeelinig worden gedaan aan bureremeester en wethouders. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 8. Aangaan geldleening groot 28.000. In uwe vergadering van den 3 Feforuari jl. werd besloten ons te machtigen tot verdere uitvoering der werken aan de Scheldekade. Nu de betonmuur bijna voltooid is, de put welke aldaar gelegen heeft met plaatzand is aangevuld en de rioolbuizen in het bouwrijp gemaakt terrein reeds zijn aangekocht, dient over gegaan te worden1 tot het aangaan van de gelidleeninig, waarmee deze uitgaven, zooals U bekend is, zullen worden gedekt. Uit de begrooting, welke voor de uitvoe ring van dit werk is opgemaakt zal U blijken dat een bedrag van f 28.000 geleend dient te worden. Wij laten de begrooting hieronder vol gen: 800 M3 grond en zand verweiiken 800,— Grondkeerende imuur van gewa- pend beton, aangenomen door P. M. Oostdijk voor 6018, Levering 225 stuks betonbuizen 100/50 c.M. door de N.V. De Totaal 28000, Het komt ons gewenscht voor voorloopig alleen de straat te leggen van de woning van Notaris van der Veen tot de wachtkamer van de Provinciale Stoombootdienst en van de eerstgenoemde woning naar de Burgemeester Geillstraat, zooals op de bijibehioorende tee- kening nader is aangegeven. Naar onze mee- ning is het beter te waohten om de straat langs de affuitloods te leggen, totdat het ter rein aldaar in gereediheid is gebracht. In verband met bovenstaan.de stellen wij U voor, in Uwe eerstvolgende vergadering het navolgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen, Overwegende dat in verband met de voort- sahrijdende werkzaamlheden van den beton muur aan de Scheldekade, overgegaan dient te worden tot het aanleggen van eene straat van de woning van Notaris van der Veen naar die wachtkamer van de Provinciale Stoomboot dienst en van de eerstgenoemde woning naar de Burgemeester Geillstraat, op bijbehoorende teekening nader aangegeven, dat de kosten van het geheele uit te voe- nen werk aan de Scheldekade zullen bedragen f 28,000, dat deze uitgaaf niet uit de gewone midde- len der gemeente kan worden voldaan, dat hiervoor dus eene geldleening dient te worden aangegaan, gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders, besluit: Aan te gaan ten behoeve van het in de over- wegdngen Van dit besluit vermelde doeleinden eeme geldleening groot acht en twintig duizend gulden (28.000), koers a pari, tegen eene rente hooggtens 4,75 per jaar, af te lossen in 28 jaren, voor het eerst in 1928, en wel ieder jaar 1000, echter met het recht der gemeente om ten alien tijde tot vervroegde aflossing over te gaan; de gelden benioodigd voor rente en aflossing dezer leeniing te voldoen uit de ge wone middelen der gemeente, zoo noodig door veihiooging der plaatselijke belastingen. De beer VAN RIET vraagt, of nu in dit plan ook maatragelen begrepen zijn, die zullen voor komen, dat bet terrein van de marecbaussee- kazeme bij eenige regen onder water loopt. Het terrein ligt strakjes bouwklaar en die ka- zeme loopt steeds onder water. Moet dat be- stenidiigd blijven Hij acht voorziening noodig. De VOORZITTER dealt mede, dat, toen van regeerinigswege gewezen werd op de moeilijk- heid van den waterafvoer van dit terrein, op grond van het verdrag bij de dading vastge steld, van wege de gemeente is getraoht aan te toonen, dat zij niet in verzuim was, doch wel bereid is am te helpen. Er is daarap wat ge- twist over de schuldrvraag en van wege het gemeeiutebestuur is ten slotte gezegd wij wil len indierdaad meewerken, maar dan moet u er wat voor betalen. Daarop is overeengekomen, diat de gemeente voor den afvoer van het wa ter zou zorgen en van wege den Staat daar voor f 35 zou warden betaald. Dat is echter nog niet betaald. Nu is er ook iets gebeurd, waardoor de toestand sleobter werd. In ver band met het leggen van een telefoonkabel aohter de kazerne werd de gleuf die daar ge- grnvien was voor het leggen van een riool, opgeg aven en daardoor is het in het honderd geloopen. Het gemeentebestuur heeft toen van de zijde van aorlog een brief gekregen, dat men niet geneigd was te betalen, voor een en ander was opgeruimd. Om bet terrein wat van water te ontlasten hebben de marechaus- see daar toen zelf een gleuf gegraven. Nu werd bet ten slotte een principieele kwestie. Van de eene partjj werd te kennen gegeven, we zullen met betalen, terwijl men zich van gemeentewege op bet stanidpunt plaats niet verplioht te zijn voor den waterafvoer van dat terrein te zorgen Bij de voltooiing van de rioleering komt het echter in orde, want hun terrein ligt hoogetr en kan dan het water af- voeren naar den ontvangput in de steeg. Men meende van oorlag, dat dlaar vnoeger een sloot voor waterafvoer gelegen had, doch zelfs de oudste menischen kunnen zd'ch dat met herinne- ran. Orwlertusschen zijn burgemeester en wet houders velkomen bereid die kwestie in gunsti- gen zin op te lossen, de gemeente heeft er veel te veel belang bij met bet Departement van Oorlag op goeden voet te blijrven. De heer HAMELINK wil er voor waar- sChuwen, dat, naar hij vermeent burgemees ter en wethouders bezig zouden zijn iets op particulier terrein op te knappen. De beer Van Riet althanis bepleit het droogmaken der ka zerne; die behoort aan oorlog. Hij zou het Departement als partdculier willen behandelen, aangezien die met de gemeente ook zoo han- delt. Er kunnen consequenties aan vastzitten. De VOORZITTER geeft te kennen, dat daarvoor geen vrees behoeft te bestaan. De ge meente heeft met Oorlog een overeenkomst getroffen en de oplcssinig wordt gevonden op publiek terrein. Er komt in de steeg een rio leering met zinkput, die in het algemeen voor waterafvoer dienen kan, en daarvan kan ook gebruik gemaakt worden voor de kazerne. De beer D. SCHEELE acht het goed ge zien, dat voorloopig alleen de bestrating op bet nieuwe terrein wordt gemaakt van notaris Van der Veen tot de aanlegplaats der prov. (boot en van notaris Van dier Veen tot de aan- sluiting met de Burgemeester Geillstraat. Hij vraagt, of het niet gewensdh zou zijn, dat ver der een ander soort steen werd gebruikt dan klinkers. Dan wijst bij er op dat wordt voor- gesteld de leening in 28 jaar af te lossen, en vraagt of dit niet te lang is. Indien men de andere met klinkers vefharde straiten met en (bekijkt die trottoirband met de tegels, is het wel te voorzien, dat die het geen 28 jaar zul len houden, zoodat die versleten zullen zijn voor de leeninig is afgelost. Zou het daanom geen laanbeveling verdienen de aflossing te doen ge- schieden in 20 jaar. De VOORZITTER merkt op, dat de geheele leening niet noodig is voor de bestrating. Er is f 9240 voor straatsteenen in begrepen. Er istaan voorbs posten op voor werk dat wel 100 jaren duurt. Men zou dan als het ware wel moten gaan splitsen en werd het gewenscht geacht de geheele leening af te lossen in 28 jaar. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. (Zie verder het Eerste Blad.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6