Laatste Berichtea. BEMENBDE BERICHTEN. SPORT. KORFBAL. Zaterdag mi ddag hadden te Axel wed' strijdten plaats tusscihen de vereenigingen Rapide van Axel en Seolto en TSC van Ter Neuzen. Hiervoor waren twee medailles uitge- loofd. Het eerst traden Rapide II en TSC I in het veld om met elkaar den sfcrijd aan te bind'en. De partijen wogen vol- komen tegen elkaar op en het spel had een vtlot, aantrekkelijk verloop. Daaribij kwam nog idat de scheildsreohter het spel niet onnioodig onlderbxak. Kort na het be gan doelpuntte de uitstekende Rapide- voorhoede en daar geen enkele korf meer doorboond werd ibracht het einde een 10-overwinning voor Rapide. De volgende ontmoeting had plaats tusschen TSC I en Seolto I. Deze wed- strijd had, mede doordat TSC reeds een wedstrijd achter den rug had, een minder vlug verloop, TSC won met 10. Daar Rapide van Seolto won met 10 kwam eerstgenoemde vereeniging in het bezit van den eersten prijs, een fraaien zilveren medaille. TSC kreeg den twee- den prijs, een bronzen medaille. Na een luid toegejuioht woord van hulde van den voorzitter van Rapide aan de winnende vereenigingen, kwam het einde van deze welgeslaagide driekamp. DUI YENSPORT. Zondag gaf de Zeeuwscih Vlaamsche Postduivenbond een wedvlucht uit Dour- dan voor oude en jonge duiven. Afstand pl.m. 325 K.M. Oude duiven. le pr. O. Remery te Westdorpe, 2e A. Guinau te Westdorpe, 3e en 4e Fl. Ver- moet te Sas van Gent, 5e J. Vermoet te Sas van Gent, 6e A. Marquinie te Sas van Gent, 7e A. Claeijssens te Sas van Gent, 8e L. van de Velide, 9e G. Mar- cihand, lOe Aoh. Vermoet, alien te Sas van Gent. Jonge duiven. le en 13e L. van de Velde te Sas van Gent, 2e, 4e, 8e en 16e O. Remery te Westdorpe, 3e en 6e A. Marquinie te Sas van Gent, 5e en 17e A. Geirnaerdt te Sas van Gent, 7e Ph. van Damme te Zuiddorpe, 9e F. Jacobs te Sas van Gent lOe en 15e A. Remery te Sas van Gent, lie J. Konings te Sas van Gent, 12e J. Moulinus te Sas van Gent, He G. Mar- chand te Sas van Gent. Snelheid le 1494.4, laatste prijs 1400 M. per minuut. Windrichting: Zuid-West. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank, Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 16 Aug. j.l. de volgende zaken behandeld L. A. P., oud 20 j., workman te Kiel- drecht (B.), gedetineerd, werd verdacht, dat hg op 30 Juni j.l. heeft gepoogd om Jo3ephus Evens te Clinge te bewegen tot de afgifte van 65, door dezen in strjjd met de waarheid mede te deelen, dat het nieuwe rgwiel, dat hg aan hem in bewaring had gegeven, was verdwenen en dat hg daar voor 65 moest ontvangen, omdat hij dat rgwiel daar voor had gekocht, niettegen- staande het rgwiel nog aanwezig was en er slechts het bewaringsnummer was afgerukt. Eisch 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Mr. F. W. Adriaanse vroeg invrijheidstelling, hetgeen door de rechtbank werd geweigerd. L. P. J., oud 25 j., timmerman te Hulst, was door den kantonrechter te Hulst, ver- oordeeld ter zake van overtrading der Drank- wet te Kloosterzande tot 40 boete of 20 dagen hechtenis, tegen welke veroor- deeling hij in hooger beroep was gekomen. Eisch bevestiging vonnis van den kan tonrechter. M. B., oud 29 j., huisvrouw van R. v. d. H. te Biervliet, werd verdacht dat zg op 8 Juni j.l. te Biervliet, in hare woning ver- schiilende bedd n met spiritus heeft begoten en daarna met vuur in aanraking heeft gebracbt, teDgevolge waarvan die bedden in brand zgn geraakt en gevaar ontstond voor de belendende huizen. Mr. P. C. Adriaanse vroegv rijspraak. Eisch vrgspraak. C. V., oud 30 j., arbeider te Westdorpe, was door den kantonrechter te Ter Neuzen wegens overtreding der Jachtwet (zich in het veld bevinden met 2 lastige honden) veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hechtenis, tegen welk vonnis de verdachte in hooger beroep was gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. EEN ELGEN1ARD1G GECOMPL1CEERD GEVAL. Woensdagavond der vorige week heeft zich naar het ^Vad." meldt, in het Staten- kwartier te Den Haag een eigenaardig gecompliceerd geval voorgedaan, dat zich als volgt heeft toegedragen Op de Frederik Hendriklaan aldaar liep een gegradueerde cadet. Op zeker oogen- blik passeerde er een soldaat per rgwiel, die niet het voorgeschreven militair saluut bracht en deswege door den cadet bevolen werd om af te stappen en zich te verant- woorden. De soldaat gaf hieraan echter geen gevolg, doch zette er ndeer gang in De aanstaacde officer gaf het evenmin op greep fluks een rgwiel dat bij een groenten- handelaar voor de etalage stond, en ging er den overtreder op achterna. Deze opzet gelukte en weldra was de soldaat aange louden. Zooals het in ons weinig ordelievend land meer gaat,ging toen het publiek dat blgkbaar met den „jongen" medelgden had, zich er meebemoeien. Het gevo'g was, dat de cadet in de verdrukking kwam eneenige klappen opliep, zoodat hij z ch in een pasieerenden auto in veiligheid mof st stellen en de arres- tant de beenen nam Het weggenomen rgwiel schgnt ergens te zijn neergeworpen. lntusschen was de groentenhandelaar met dezen gang van zaken Iang niet tevreden. Niet alleen ontstond er voor zijn dtur een groote volksoploop, doch bij was ook zgn rijwiel kwijt en dit woog het zwaarst, zoodat depolitie werd gewaarschuwd. Twee rgwiel agenten kwamen in allerijt ter assistentie, doch moesten volstaan met het verspreiden van het publiek, aang-ziennochhet rgwiel, noch de dramatis personae in de omgeving aangetroffen werden. WINDHOOS. Te Luinjeberd bij Heerenveen werkte Zaterdagmiddag enkele oogenblikken een windhoos. Van de schuur van de boerderg, bewoond door den heer J. Brandenburg, werd een deel van bet dak afgerukt en dwarrelden de dakpannen door de lucht. Op eenigen afstand werden zware boomtn omverge worpen Persoonlgks ongevallen kwamen niet voor. ONWEER. Zaterdagnamiddag zijn twee koeien van de landbouweis Baasen Winkels te Ommer- kanaal, in de weide door den bliksem gedood. Bij den landbouwer A. Aibrahamse Jr. in den Vreeweg bij den Dishoek is Zondagmiddag een icoe en bij Jac. Simon- se Jr. in den Breeweg Hoogelande een veulen door den bliksem gedood. Tijdens het onweer van Maandagmid- dag is de bliksem geslagen in de sohuur van den landbouwer Z. Klaasse te Bigge- kerke. Slechts enkele pannen en een plank werden van het dak gerukt, zoodat het ongeval gelukkig goed is afgeloopen. Zondagmiddag werd te Bussum een 7janige jongen, die met zijn kameraadjes ond'er een afdak nabij de noodwoningen in den Eng voor den regen schuilde, door den bliksem getroffen. Het kind raa.kte bewusteloos. Tijdens het onweer van Zondag middag is de bliksem geslagen in het on- de rstation Schiebroek voor de stroom- levering van de Nederlandsche spoorwe- gen. Een gedeelte van het net tusschen s Gravenihage en Rotterdam via Delft is daardoor stroomloos geraakt. Trein 225, welke op dat oogenblik tusscihen Delft en Schiedam reed in de richting naar Rot terdam kwam daardOor tot staan. Een groote Jumbo-locomofcief is de zware uit 10 wagens bestaande trein gaan ophalen. De trein, welke 18 uur 11 had moeten aankomen, kwam eerst te 19 uur 15 bij het station D. P. aan. Trein 19, een stoom- trein, welke van Amsterdam naar Ant- werpen op weg was, kon, doordat trein 225 den weg versperde, niet doorrijden en kwam om 19 uur 20 in plaats van om 18 uur 49 te Rotterdam D. P. aan. De daarop volgende trein, weer een electri- scihe, en wel no. 871 arriveerde 19 uur 23 in plaats van 19 u. 16. Deze trein had als trein 874 om 19 uur 21 weer naar Haar lem moeten vertrekket\. Deze trein is eerst 19 uur 28 vertrokken. De storing in het net was inmiddels verholpen en de treinenloop is verder in den avond weer gewoon geweest. TREIN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. De electriscihe trein HaarlemIJmui- den, die Zaterdagmiddag te 5.50 te Vel- sen moest aankomen, is nabij Santpoort tijdens een hevig onweer door den blik sem getroffen. Daardoor ontstond kort- sluiting en kon de trein niet verder. Van Haarlem moest een machine komen om den trein weg te halen. De talrijke reizigers kwamen een uur te laat in Vel- sen en IJmuiden aan. Het verkeer op het baanvak VelsenHaarlem omdervond eenige vertraging. MISHANDELING DOOR EEN KRANKZINNIGE. Te Eindhoven ontmoette zekere N., wonende in de Hubertastraat, toen hij zich naar zijn werk begaf, zelkeren S.. die in dezelfde straat woont. N. werd door S., zonder de minste aanleidingaangeval- len en met een mes in den rug gestoken, waardoor hij vrij ernstige wonden opliep. De dader S. is door de recherche aange- houden. Hij bleek getheel overspannen te zijn. Door een geneesheer is geconstateerd1 dat hij krankzinnig is, waarop hij naar het krankzinnig eng esticht te Vuglht is overgebracht. DOOR EEN SCHOT HAGEL GETROFFEN. Te Rotterdam is een varemsgezel voor de woning van zijn ouders in de Ber narldstraat in de wang en in een der bee nen getroffen door kogelkorrels. In het ziekenhuis moest de wang gehecht wor- den. De dader is een 35jarige jager uit de Schoterboschstraat die op een busje wilde sdbieten dat op straat lag. EEN GEZANGENKWESTIE. „Koningin en Vaderland" meldt het dienst der kerk zijn, onbehoorlijk vond. Ook wees hij de gemeente er op, dat Christus niet minder verheerlijkt wordt door het zingen van Nieuw-Testamenti- scihe liiederen dan door het zingen van Psalmen. volgende: Te Garderen, gemeente Barne veld, heeft zich een niiet alleidaagscih ge val voorgedaan. Daar de gemeente va cant is, zou ds. Van Melle uit Nijkerk de godsdienstoefening leiiden. Op den preekstoel vond hij een briefje, waarop vermeld stond, dat hij in geval hij de ge meente zou verzoeken een gezangvers te zingen, de voorlezer dan zou weigeren voor te zingen en de organist zou weige ren het orgel te bespelen. Om onaangenaamheden te voorikomen, liet ds. Van Melle uitsluitend psalmen zin gen. Aan het einde van den dienst decide de predikant aan de gemeente mede wat hem overkomen was en dat hij het optre- den van genoemde personen, die toch in TOONBEELDEN VAN MENSCHE- LIJK VERVAL. Tot nu toe huisvest ook Tilburg zoo- genaamde spiritusmannen, wordt vandaar aan de N.R.Crt. gesbhreven. Het zijn een stuk of twaalf werkloozen, die gezamen- lijk een Ihol bewoonden in een houtmijt, staanide aan de Ley ter hoogte van de Snoek, tusschen Broekhoven en de Ko- ningslhoeve. Zij hadden hun naam gekre- gen wegens het mdsbruik, dat zij maken van spiritus, diem zij, goedkooiper dan sterke drank, kooipen voor het geld, dat misplaatste weldadigheid hun reikt, en diien vermengd met water, in groote hoe- vee.heden drunken. Hun voedsel, hoofd- eakelijk brood, wordt hun door de lieden in den omtrek en door de Trappisten verstrelkt. Welk een verwoesting de uitwerking van dezen drank op den geest en het li- chaam dezer lieden uitoefent, is licht te begrijipen. Zij verkeeren in een voortdu- xenden staat van versuffing en dronken- sohap en hebben alle weerstanidsvermonen verloren. Door de aandacht, die de plaatselijke pers den laatsten tijd aan deze indivi- duen wijdde, was de belangstelling van het publiek nog meer oipgewekt. Drom- men nieuwsgierigen trokken Leywaarts, om iddt vollkje met eigen o'ogen te zien. Het jammerlijk aanzien dezer gedegene- reerden wekte veler medelijden. Ver- keerd begrepen weldaidigheid waarte- gen in de pers ernstig gewaarschuwd was stelde deze mannen in staat, hun dranklust nog meer bot te viieren. De comimissaris van politie heeft zich, vergezeld van een aantal politiemannen, ipersoonlijlk van een en ander op de hoog te gestelld. Tegen een tiental der lieden iwefd proces-verbaal oipgemaakt wegens het loopen op andermans grorild en te gen een hunneir wegens scihennis der eerbaarheid. Van deze officieele belang stelling weinig gediend, zijn de spiritus mannen toen uit de idyllisohe omgeving yian de Ley op Goirle's grondgebied ge- trokken. Het zijn meest mannen, die zich aan hun gezinnen hebben onttrokken en door gebrek aan weerstandsvermogen tot gee- nerlei arlbeid in staat zijn. GEVAARLIJKE SLAAPPLAATS. Maandagavond is onder Wernhout, aan de Belgische grens, de arbeider Zun- dert, door de stoomtram BredaAntwer- pen overreden en gedood. Men venmoedt, dat de man zich tusschen d'e rails te slapen had gelegd. EEN STOUT STUKJE. Naar men uit Londen meldt is ingebro- ken in het huis van den hoofdagent Wensley. Dit geval zou op zichzelf de moeite niet waard zijn, ware het niet, dat Wensley een der bekendste speurders is van Scotland Yard en^ dat zijn huis voorzien was van alle mogelijke oorzorgsmaatregelen tegen inbraak. Niettemin hebben de dieven geen moeite gehad zich toegang te verschaffen en zijn zij er met een groote buit van door gegaan. EEN MENSCHENREDDER IN HET GROOT. De 29jarige Parijsche sportsman Ray mond Brien, vroeger een der beste voet- ballers van Cercle Francaise, is waar- schijnlijik wel de recordhouder op het ge- bied van bloedtransfusie. In de afgeloo pen twee jaar heeft deze opofferende jon- geiman 181 maal zijn bloed gegeven voor overbrenging op patienten, meerendeels menschen in hopeloozen toestand. De hoeveelheid bloed, ter transfusie aan zijn lichaam onttrokken, beloopt in totaal 45 liter. Sinds 3 Juli is hij 21 maal voor dit doel geopereerd. Mijn lichaam is een merkwaardige bloedproducent, zei Brien in een inter view. Ik schijn in staat, bloed te maken zooals anlderen verzen maken. Ik kan al mijn bloed in een maand vernieuwen. Mijn record was drie transfusies op een ^Hij zei nooit zijn bloed te hebben ge geven in de hoop op financieel profijt, l is innig gelukkig bij de gedachte vele menschenievens te hebben gered. EEN VORST MET 500 VROUWEN. Koning Sisowath van Cambodsja werd geboren voordat het land onder Fransche iheerschappij kwam te staan. Zijn vader reqeerde over een uitgebreider gebied dan het huiidige. Toen zijn vader stierf werd Sisowaths broed'er Morodin^koning, terwijl Sisowatlh ,,tweede koning werd. Norodin stierf in 1904, waarop Sisowath ..ongekroomde koning werd, doch zijn ikroning 'had' eerst in 1906 plaats. In dien tijd had het land tai van revoluties en moeilijkheden van anderen aard doorge- maakt. Onder het beheer van rrankri)k kwam het land echter weer tot rust. Frankrijk heeft aan Cambodsja een hooge mate van zeJfbestuur verleend. De koning van Cambodsja heeft kort voor den oo'rlog een bezoek gebrachtaan Parijs, waarbij hij vergezeld werd door 200 vrouwen, terwijl hij er nog 300 had thuisgelaten. Zijn komst te Parijs verwe'k- te in'dertijd zeer veel sensatie. ONGBKENDE DROOGTE IN DE KAAPPROVINCIE. Het zuidelijk deel der kaapprovincie wordt wederom geteisterd door een ont- zettende droogte, die het vee decimeert, hongersnood teweegbrengt en de boeren tot wanboopsdaden drijft. De zgn. Klei- ne Karroo is veranlderd in een woester- nij. De plaatsen Aberdeen en Willis- moore, voorheen bloeiende dorpen, zijn totaal uitgestorven. Alle boerderijen staan leeg en geen leven is op de oneindige, zondoorsclhroeiende vlakte te bespeuren, waar al het groen verdord is en zand en stof den uiitgemergelden bodem bedekken. EEN NOOD LOTTIGE WEDVLUCHT. Er rust geen zegen op de wedvlucht San FranciscoHonoloeloe, waarvoor de heer Dole een prijs van 35,000 dollar heeft uibgeloofd. Woensdag zijn de luitenants Corel! en Waggoner bij een proefvlucht omgekomen en Vrijdag heeft een andere insdhrijver hun lot gedeeld. Arthur V. Jones is een paar minuten na zijn vertrek uit Los Angelos naar San Francisco met zijn toestel neergestort en dood opge- nomen. Het vertrek van de deellnemers, dat op Vrijdagmiddag was bepaald, was thans tot Dinsdagmiddag uitgesteld. Reeds na het onge'luk van de miiitaire vliegers had men daarop aangedrongen, diocih het ver- zoek was geweigerd, omdat men daarin een bevoorrechting zag van de deelnemers die nog niet geheel gereed waren, boven hen, die allies tijdig in orde gebracbt had den. Thans hebben de Kamer van Koop- handel van Hawai en de millionnair Dole, die de prijs heeft uitgeloofd, in het uitstel toegestemd. Bij de proefvluchten in het begin van deze week was gebleken, dat verscheidene toestellen nog niet gereed waren. Tal van compassen bleken af te wijken en obk de algemeene toestand van enkele vliegtuigen liet te wenschen over. EEN BRULDSSCHAT VAN 10.000 FRANCS. Tien jonge Parisiennes hebben er ken- nis van gekregen dat ter beschikking van elk barer een bruidsschat van 1O.OO0 frs. is gestelld. Eenigen tijd geleden gaf een Ameriikaansche, mrs. Bell, een millioen francs voor een stichting, ressorteerende onder de Assistance Publique, om daaruit jaarlijfcs tien zulke bruidsschatten uit te trekken voor verdienstelijke jonge Parij sche meisjes. De eerste tien die voor 1926 zijn thans aangewezen. De directeur der Assistance Publique verklaarde dat zij ge- kozen zijn om haar ,,moed in tijd van te- genslag der familie". Meest zijn het meis jes die voor haar moeders, weduwen of gebrekkige vrouwen, den kost verdienen, of voor jongere broertjes en zusjes. De Ihelft der ,dot" wordt op den trouwdag de andere ihelft een half jaar later uitge- keerd. Elk aanbod geldt voor drie jaar. Als het meisje dan niet getrouwd is, gaat het geld over aan een ander candid'aatje. Binnenkort worden die voor 1927 geko- zen. CURWOOD. f James Oliver Curwood, de schrijver van Kazan de Wolfshond" en zooveel andere veel verslonden verha'len, is Zon dag tengevolge van bloedvergiftiging in zijn woning te Michigan overleden op 49jarigen leeftijd. IJSVERGIFTIGING IN SOMERSET. Gem eld wordt, dat in het graafschap Somerset ten gevolge van het eten van ge-infeoteend ijs een epid'emische maag- en ingewandsziekte is uitgelbroken. Tot nu toe zijn circa 250 personen er lijdende aan, van wie er een inmiddels is over leden. GEVECHTEN MET STROOPERS. Op een jachtterrein te Magihera in het Iersche graafschap Derry ontdekten twee jac'htopzieners, een troepje van vijf stroo- pers, die in een auto op jacht waren. De opzieners schoten en de stroo- pers schoten terug. Na heel wat heen en weer schieten zonder dat er ongeluk- ken gebeurden! namen de stroopers de vlucht. 's Nachts keerden zij terug met honden en geweren. Hun schieten trok de aandacht van de eiigenaars van het jachtterrein, die er met hun vrienden en de jachtopzieners op uit trokken om de mannen te verjagen. De opzieners scho ten in de lucht, waarop de stroopers met drie schoten antwoordden. Toen open- den de eigenaars en hun gezelschap geza- menlijk het vuur en dreven de mannen op de vlucht. Dat de korhoenders van scihrik op de vlucht geslagen zijn vermeJdt de geschie- denis niet. EEN FORTUINTJE. Juffrouw Lilly Prior is de vrouw van een vrachtauto-chauffeur te Hewlett op Long Island en zij verdient er zelf nog een duitje bij met een plaatsingSbureau voor dienstboden. Toen zij Vrijdag op haar kantoortje de post udtzocht, was er een brief bij uit Engeland, een erg-zakelijke, een notarisbriefDeze deelde haar mee, dat een proces, dat haar over-gxoOtouders bijna een eeuw geleden in Engeland had den aangespannen tegen Lord Grantley, eindelijk in laatste instantie beslist was en dat zulks voor haar beteekende, dat zij een bedrag van twee-en-een-half millioen dollar mag komen ontvangen. De vrouw is voornemens zulks te doen en heeft aan interviewersverklaard', oat zij bij haar teiugkeer in Ameriika een rustoord voor dienstpersoneel op het platteland wil stichten. Op die manier denkt zij in con tact te blijven met de mannen en vrou wen, die haar in haar arme dagen aan een bijverdienste hebben geholpen. K ABELST ORIN G. Toen onlangs de teleg.raafkaibel, welke de Vereenigde Staten van Ameriika met I Alaska verbindt gestoord was. zond de re^gccriiiQ con tc'lGcjra^fkaibeKchip, d6 L) ell wood' om de plaa t s van het gebrek te bepalen. Na onderzoekingen, welke verscheidene dagen duurde, werd de break ontdeikt ter hoogte van Kaap Flat tery. De kabel werd uit 600 vademen diepte opgehaald. Een walvisch van 20 ton bleek in de kabel verwarid te zijn. Hij had de geleiding op verschillende plaatsen door gebroken. WIE ZOOVEEL VERLIEST EN HET BLIJKBAAR NIET MERKT... Te Marseille vond een tramconduc teur, die zijn wagen naar de garage hac begeleid, op den vloer een zak, bevat- tend en som van 600.000 francs (60.000 fNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Eczeem, uiUslug" en alle jeukende huidziekten behooren afooend behandeld te worden, anders komen zij telkens terug. Hoe langer de huid- kwaal verwaarloosd wordt, des te moeilijker wordt het oth haar te genezen. Wend onmid- dellijk Foster's Zalf aan; deze geeft dadelijk verlicihting en voortgezet gebruik doet de kwaal geheel verdiwijnen. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 per doos, 1.per tube. 12 Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelsdhestraat en Westkolkstraat. gulden). Een half uur later avenhandigde d» conducteur zijn vondst aan den eige- naar, een Engelschman, zekeren Brown. Deze bood den eerlijken vinder een be- looning aan van... 200 francs (20 gul den). De man heeft geweigerd deze te accepteeren. MISLDKTE OCEA AN VLUCHT. De Duitsche vlifgtuigen Europa en Bremen die Zaterdagavondzgn gestart voor een tocht naar New York zgn de eerste wegens ruw weergepaard met motor- onregelmatigheid en de tweede wegens mist en ruw weer teruggekeerd. De Europa is bgde landing nogal beschad'gd. EEN WOLKBREUK OVER GENEVE EN WAADT. In de Zwitsersche kantons Geneve en Waadt is de derde wolkbreuk in 10 dagen tgda losgebarsten en hebben hevige hagel- buien veel schade aangericht. De leiding van het electrische licht voor Montreux is getroffen, zoodat de stad zonder licht zat. I Te St. Maurice en St. Barhelemy zgn de riviertjes buiten haar oevers getreden en hebben een deel van den Simplon tunnel overstroomd, zoodat het verkeer tusschen Bern «n Italie over Loetschberg geleid moest worden. HAASTIG GEBAKERD. Dinsdag zat een chauffeur voor een cafe op Montmarte te Patgs aan een tafeltje, stak een sigaret aan met zgn laatste lucifer en liet vervolgens het leege doosje achte- loos vallen. Het kwam neer op den voor- uitgeschoven voet van een ltaliaan, zekeren Lango, die over dit gemis aan eerbied zoo kwaad werd dat hij zonder een woord te zeggen een revolver trok en zes schoten op den chauffeur loste. Deze werd slechts licht gewond aan den schouder, een andere kogel trof evenmin ernstig een voorbijgaand meisje. De chauffeur pakte den ltaliaan daarop bij den keel, ontwapende hem en leverde hem over aan de politie. AANBESTEDING. Door Ged. Staten van Zeeland is he- den aanbesteeld ihet bouwen van een wacihtlokaal met kantoor enz. te Bres- kens, ten behoeve van de Prov. Stoom- bootdienst op de Wester-Schelde. Raming f 19.200. Inschrijvers waren: J. H. Rijnberg te Ter Neuzen f 19.500. J. A. Meertens te Ter Neuzen f 19.500. H. Koster Cz. te Wemeldinge f 18.969, P. Fr. de Waal te Hontenisse f 18.870. L. Maas Jr. te Groed'e f 18.650; Th. J. van Doom te Kraibbendijike f 18.500; L. Lijk te Breskens f 18425, M. F. Goede- mondt te Goes f 18250, J. M. van Poucke te IJzendijke f 17.990, J. T. de Wem te Sclhoondijike f 16.990, T. H. Wieleman te Hoofidplaat f 16.840; P. J. van de Sande te Breskens f 16.222. HANDELSBERICHTEN. Hulst, 16 Aug. 1927 EIERVEIL1NG V. P. N. Aangevoerd 25000 stubs; Kippeneieren f 6,40. Eendeneieren 5,40 pet 100 stuks. BOTER 1,70 tot 1 80 per K.G. A. C. LENSEN S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA in lading te Yxpila voor Rotterdam, s.s. MAGDALENA in lading te Beu- nos Ayres voor Havre, s.s. TERNEUZEN vertrok 17 dezer van Rotterdam naar Uleaborg. ZEE V AARTM AAT SCHAPPIJ ..SCHELDESTROOM". Directie T. L. L. NOLSON. SGHELDEDAM, 650 ton, ver trokken van Antwerpen naar Londen. SCHELDESOP, 750 ton, wordt heden te Ter Neuzen verwacht. SCHELDESTROOM, 1500 ton, in lossing te Londen. SCHELDEDIJK, 7500 ton, in los sing te Madras. SCHELDESTAD 8000 ton, te Port Sudan. SCHELDEPAS, 8500 ton, wordt heden te Oran verwacht. s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, van Bombay naar U. K. s.s. s.s s.s. s.s. s.s SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 16 Aug. Belg. s.s. SCHELDEiSOP, 248, ledig, Londen. Voor Riemen: 16 Aug. Zweedsch s.s. SUNDSBORG, 1021, Ledig, Bordeaux. Voor Gent: 15 Aug. Eng. s.s. TRINGA, 972, situ kg,, Manchester. 16 Aug. Noorsoh s.s. LYSLAND, 727, py- riet, Odda; DuAtisch s.s. RENATE, 508, led'g. Southampton; Deensch s.s. ORION, 1475, hout, Fredrikshavn; Fransch s.s. PARAMe, 1265, pyriet, Bordeaux; Fransch s.s. CABOURG, 1263, pyriet, Lapalice; Eng. s.s. INNISULVA, Eng. s-s. DARLINGTON, 451, stukg., Ant werpen. Van Gent: 15 Aug. Eng. s.s. ESKWOOD, 370, ijaer, Newport. 16 Aug. Eng. s.s. DEARNE, 427, stukg., Goole. s.s

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3