Loting voor den Dienstplicht. Hoofidiplaat, en mejuffr. J. P. Mazure te Groede. TOELAGEN UIT DE FONDSEN DER ALG. SYNODE DER NED. HERV. KERK. De akjemeene syncxle der Ned. Herv. kenk heeft de navolgende toelagen uit hare fondsen vexstrekt: Uit het fonds voor noodiijdende kerken en personen: Veere (classis Middelburqvoor herstel van kerk en pastorie f 4000. Rilland- Batli (classis Goes) voor den bouw van een nieuwe kerk f 5000. Uit het fonds ter voorziening in de geestelijke behoeften: Ter Neuzen (clas sis IJzenidijke) voor lokaalhuur te Sluis- kilflOO. Uit het fonds tot verbeterdng der scihraalste predikantstraktementen: K!e- verskerke (classis Middelburq) f 450, Meliskerke (classis Middelburq) f 354. Hoofdplaats (classis IJzend.) f 500. Wa- terlandkerkje (classis IJzendijke) f 650. Re'tranchement (classis I]zendijket 25o. Sas van Gent (classis IJzendijke) f 160. Uit de generate kas: Wissenkerke voor iden arbeid te Geersdij'k f 250. Ter Neu zen voor den godsdienstonderwijzer te Sluiskil f 200. GEVOLGEN VAN DE LOTING. Een moeder te Vlissinqen kwam de hub der politic inroepen, omdat haar zoon, die geloot had voor de militie en dronken was, haar bedreigde. De jonge- man bleek ibij onderzoek niiet dronken maar de toekomstiqe krijqsman stelde zich oiaar als zoodaniq aan, waarom een ern- stiqe vermaninq van de politic afdoencie bleek om hern Weer in het qareel te doen loopen. SAS VAN GENT. Het orienteerings- en accomodatievermogen der duiven. III. Onze natuurwetenschappelijke onder- zoekers hebben zich zooals reeds gezegd. ook beziqqeihouden met te onderzoeken of het ook mogelijk is postduiven ook des nachts te laten vliegen. Na lange proefneminqen is het hun ho- gelijk geweest daarop een bevestiqend antwoord te geven. Van natuur is de dudf een dagvoqel, en verkiest als zoodaniq vanzelf sprekend het lidht boven de duisternis. Doch in dit zooals in zooveel andere gevallen is het gelukt de natuur ook in dit opzicht te forceeren. Betrekkelijke waarde heeft het nachtvliegen voor liefhebbers alileen op groote afstanden. Maar in oorlogstijd b.v. bewijizen post duiven, die ook s nachts vliegen grooter diensten bij het overbrenqen van belanq- rijlke berichten, daar zij bij duisternis min der gevaar loopen door een welgemikten kogel neergeschoten te worden. Om de postduiven er toe te brengen ook 's nachts hun tocht door het lucht ruiim voort te zetten, is het nodd'ig hen daar langzamechanid aan te gewennen telkens de etappes lets grooter nemend. Om haar gedurend'e den naciht in staat te stellen gemafckelijk het hok te vinden, is het gewenscht haar daarbij eenige hulp te verleenen in den vorm van seinlichten. Aangezien bij maanlicht, zooals we gezien hebben de aarde uit de hoogte gezien, een heed ander aspect aanneemt dan bij dag, is het bijna logisch te komen tot de con- clusie, dat bij volslagen duisternis het vliegen beter gaat dan bij halfdonker of maanlicht. Om nachtelijke vliegers het vinden van het vliegveld te verqemakkelijken wordt er op de'zdlfde wijze gehandeljd. Toen men op Schiphol b.v. dacht, dat Chamberlin en Levine bij hull vlucht uit Amerika over Nederland naar Berlijn hun weg zoud'en nemen, was de ijzeren toren in de nabijlheid van het vliegveld met hon- derden electrische lampen verlicht. Ook voor Lindbergh had men dien maatregel toegepast, daar men het waar- schijnlijk achtte, dat de Spirit of St. Louis noordwaarts zou kunnen afdwalen. Langs de zeekust wordt de schepen door vuurtorens, elk van speciale ldchten voorzien, de plaats aangeduid op welker hoogte zij zich bevinden. Bij het gebruik maken van seinlichten is het dus'zaak, ,dat er tusscihefi de ver- schillende proefnemers en dresseurs de afspraak gemaakt worde niet alien het- zelfde lidht te gebruiken, maar verschil- lend van kleur, om de naar hun hok zoe- kende duiven niet in de war te brengen. Sommige duivenliefhebbers hebben hun hok met uitkijkramen, al of niet van ge- kleurde glazen voorzien, gemonteerd. Bij dezullken is het aanbremgen van een seinlicht al heel gemaklkdijk. Op grond van de gedane proefnemin qen verdient het dus aanbeveling bij grcote vluehten, daaraan slechts duiven te laten deelnemen, die vooraf op nacht- vlucht getraind zijn. De resultaten hebben bewezen, dat van deze geoefenid'e vogels veel minder achter- blijvers te boelken zijn, dan zonder deze vooroefeningen. Men heeft ook proeven qenomen met het loslaten van duiven bo ven de zee, en daarbij bevonden, dat de vogels een geweldigen afschrik van het water hebben. Hoe dan te veriklaren, dat, z°oals de bladen eenigen tijd geleden gemeld heb ben, een Fransdhe duif te Kansas Lity in Amerika, gesignaleerd weild. Doodeenvouddig, doordat deze met de Amerikaansche kust in t zicht van een schip werd opgelaten. Uit zucht tot zelfbehoud heeft het dier- tje natuurlijik er naar gestreefd zoo spoedig mogelijk boven land te komen, om zich daarna steeds in westelijke richting voort te spoeden, tot het door uitputting of ra- deloosheid, omdat het zijn hok niet meer kon terugvinden, ergens neerstreek. Maar de Engelsche liefhebbers „spelen toch op Framkrijk, zal menigeen opmer- ken. Volkomen juist. Maar in de eerste plaats is de atstand tusschen Cherbourg en de Engelsche kust slechts betrekkelijk kledn en ten anderen worden door de Engelsche liefhebbers hun carrier-pigeons' voor deze vluehten ge traind. Want even als zuliks met het nacht- vliegen het geval is, laten zich vogels, met zooveel instinctieve eigenschappen als de postduif, gemakkelijlk tot deze vluehten afriichten, waardoor zij al spoe dig de ingeboren watervrees afleggen. Men heeft ook trachten uit te vorschen of de jaargetijden inyload hebben op de terugkomst der duiven. De uitkomsten hebben bewezen, dat zulks niet het geval is. Het instinctief vermogen blijft het gdheele jaar door con stant, maar het is sterker in den paar- en broedtijd. Alleen slecht weer kan vertraging ver- oorzaken; door koude worden de duiven niet in haar bewegingen belemmerd. Maar wanneer in den winter het land- schap met sneeuw bedekt is en de zon de sneeuwvlakte doet glinsteren, worden de daarboven vliegende vogels door sneeuw- blindheid getroffen en raken soms van den goeden weg af, wat hun thuiskomst aanzienlijik kan vertragen. Bij wintervluchten verdient het evenwel aanbeveling de hoikken van speciale sei- nen te voorzien, die het mogelijk maken, vooral als er sneeuw liqt, de landinigs- plaats duidelijk uit de gelijkvormige en eenlkleurige omgevinq te onderscheiden. Het spredkt vanzelf dat het alweer aan beveling verdient, de duiven bij dergelijke vluehten van te voren daarop te oefenen. Hoe hoog vliegt een duif gewoonlijk? Ook daaromtrent zijn proeven qeno men, die bewezen hebben, dat de gewone hoogte steeds beneden de 300 meter blijft Bij tegenwiintd blijven zij lager bij den grond en profiteeren van elke beschut- ting, die den weerstand doet verminderen. Tenslotte de vraag, hoe de duiven zich gedragen, wanneer zij een bergketen moe- ten overtrekken. Zooals bekend wordt Spanje van Fran'krijk gescheiden door de Pvrieneen, een bergketen, die 435 K.M. lang en van 60 tot 130 K.M. breed is, terwijl de hoog ste berggroep, de Maladetta, 3400 Meter hoog is. De Mont-Perdugroep is 3200 Meter. Aan de Spaansche zijde ligt de sneeuw- grens op 2800 Meter hoogte. Het is voor de liefhebbers, die wel eens deelnemen aan een vlucht op Barcelone of Madrid een tot dusverrc onopgeloste vraag, of hun duiven wanneer zij in een dier beide plaatsen worden opgelaten, hun weg in noordelijke richting nemen. Wat Barcelona betreft, dat aan de Middellandsche Zee gelegen is, wordt al gemeen verondersteld, dat de duiven de icustlijn volgen voorbij Kaap Creur en vervolgens in de streek van Perpignan gekom'en langs den zuideliiken voet der Pyreneen weer naar de Fransche kust langs de Golf van Biscaye in noordelijke richting steeds de kust volgenide, zich noordwaarts spoeden. In verband met het feit, dat deze dui yen steeds lamg udtblijven en qez-ien het verschijnsel, dat zij hier aankomende, steeds uit westelijke richting komen, lijkt deze veronderstelling alleszins aanneem baar. We constateeren het feit dat over eeni ge dagen een Barcelonavlieger na bijna 5 welken afwezigheid hier ter plaatse op het hok terugkeerde, terwijl een hokge- noote reeds drie weken vroeger, na slechts enkele dagen onderweg te zijn geweest, als een der eersten terugkwam. Uit het feit, dat van dergelijke prijs- vluchten steeds een groot aantal vermiis ten te boeken zijn, mag afgeleid worden dat een beirgketen als een groote hinder paal beschouwd mag worden. Een Barcelonavlieger, dlie binnen den voor den wedstrijd opengestelden termijn op het hok terugkeert, mag dan ook als een beroemdheid beschouwd worden. Een categorisch antwoord op de vraag of de duiven hun weg dwars over het ge- bergte nemen, is ons intusschen nog niet gegeven. Maar verdere proeven zullen ons om trent deze vraag ook wel niet lang meer in het onzekere laten. (Nadruk verboden. Maandagmorgen trok het Muziekgezel- schap »De Vereenigde Vrienden" per extra- trein naar Oostende, tot het geven van een concert. Eea aantal jongelui, tuk op e<-n gezellig uitstapje, vergezelden de muzikaDten, die zich, ondanks het vroege uur, de trein verirok reeds voor zessen, niet onbetuigd lieten en, misschien tot spijt van de lang- slapers, een vroolijken marsch haddeningezet Van achter de gordijntjes gluurden, met de oogen nog vol vaak, de pyama s om den opgewekten stoH te zien voorbijtrekken. 's Avonds bjj den terugkeer heerschte eveneens in den omtrek van het station tamelijke belangstelliDg. Maar niet zoo druk als bij vorige gelegen- heden, hetgeen in hoofdzaak moet worden geweten aan het weer en in de tweede plaats aan de Selzaetsche kermis, die zelfs ondanks alles reel bezoekers van 't Sas gelokt had om zich daar aan de vele ver- makelijkheden te vergasten. Schrikkelijk ongeluk. Maandagavond tusschen 10 en 11 uur 's avonds heeft op den Kanaaldijk, even voorbjj den Belgiscben grenspaal een schrik kelijk orgeluk plaats gehad, dat het leven gekost heeft van een jongenman. Het relaas van het doodelijk geval is ongeer a's volgt Een jonge man, Kalle uit Westdorpe kwam met zijn verloofde met wie hij over een paar weken in het huwelijk zou treden, van de Selzaetsche kermis en volgde den djjk tusschen het Kanaal en den St. Anthony- polder gelegen. In het donker kwam uit de tegenover- gestelde richting de eveneens uit Westdorpe afkomstige Hulstaert met groote snelheid en zonder licht aan de fiets, naar dezelfde kermis toegereden. De genaamde Kalle werd in de voile borst gereden en viel te gronde, zonder teekenen van leven meer te geven. De genaamde H. schijot tengevolge van den schrik zijn bezinning te zijn kwjjt,- geraakt en heeft het hazenpad gekozen, het meisje daar alleen met den getroffene achterlatend. Na vergeefsche moeite ged<an te hebben om hare verloofde weer bij te brer gen, heeft zij in de nabjjgelegen woning gaan aankloppen om hulp te halen. Maar alle levensteekenen waren reeds verdwenen. Naderhand is men de politie gaan waar schuwen en heeft deze maatregelen ge- nomen om het lijk van den jongeling naar de Potteobakkerij te doen vervoeren, waar de s etie zal worden verricht. Er is procesverbaal tegen den onvoor- zichtigen fietsrijder opgemaakt en deze heeft zich het dcor hem veroorzaakte ongeluk dermate aangetrokken, dat hij voorloopig zelf onder geneeskundige behandeling is moeten gesteld worden. „Vlaamsche F o o re". Het is kermis te Selzaete, een echte Vlaamsche kermis, zooals men ze in Belgie nog geregeld kan meemaken, en heel in aard en karaketr verschillen van onze Hollandsche kermisgelegenheden, die aan honderd en zooveel wetten gebonden. veel van hun vrofgere populariteit hebben ingeboet. De loterjj in de open lucht, heeft honder- den bezoekers om zich verzameld. Voor „ene freng" is er een #kast" met een twijfelaehtige kwaliteit sigaren te winnen Hier is van een Koninklijke goedkeuring voor het houden van een loterjj geen sprake. Duizenden enveloppen waarin de loten ge- gestoken zitten, liggen om de auto op den grond in den modder en niemand, die aan dien papieren chaos aanstoot neemt. Een eindje verder twee Chineezen in een westersch plunje gestoken, die hun papieren ballonnetjes tot allerlei vormen om te tooveren alleen door twee stokjes te draaien, aan den man trachten te brengen. Een klein meisje van een jaar of 6 tracbt aan den ingang van een armoedig uitziend tentje het om haar heen heerschen- de spektakel te overschreeuwen en be- langstelling te wekken voor een kat met 5 en een and8r exemplaar met 6 pooten, terwijl duivenliefbebbers daar tevens de grootste du f van Belgie kunnen bewonderen. Een troepje lutteuis daagt liefhebbers uit het publiek uitomeenpartijtjete „lutteiren". Opgepast, als ge een hunner iets of wat te scherp aankjjkt, krijgt ge den hand- schoen toegeworpen en moet je er aan gelooven. In een oogwenk stroomt het heele tentje vol opgeschoten jongens, voor wie zoo'n boxpartjjtje een groote aantrek- keljjkheid blijkt te zijn. Daar staat een tent waar het ^wheel of joyce het collige wiel" vertoond wordt. uZegde gei 'ne keer watte heb gedaon daarbinte Lechen, lechen, lechen, da g'oewen boik moet vasbinde." Voor 'n dikke drie Hollandsche centen kunt ge hier een goede leverkuur door maken, evenals in de derde, vierde en vjjfderangs cirkjes, waar geestige clowns U voor minder dan een dubbeltje op hun grappen onthalen, waarvan sommige alleen meer dan een kwartje waard zijn Geen wonder dat de barakken op onge loofljjk korten tijd tot proppens toegevuld zijn. 't Gaat er alles op z'n echt Vlaamsch toe, leutig, gezellig en zonder formaliteiten, zooals wij het van oudsher gewoon zjjn, maar waaraau zich de stijve Hollander van boven den Moerdijk moeiljjk kan aanpassen. In den beginne vindt hij deze manier van kermis vieren, waarbij rijk er arm met 'n puntzakje patates frites in de hand, smullend, en de rijftandige vork, die de natuur ons geschonken heeft a's wapen gebruikend, erg /chocking", maar wij, die 't van jongsaf zoo gewend en altijd gez'en hebben, vinden het leuk. Maar ieder zijn meug, zei de boer, en hjj at stroop met vijgen. Ileuzenaardappels. De aardappelen schijnen dit jaar op veel, zoo niet op de meeste plaatsen abnormale groote afmetingen te hebben aangenomen. Wanneer het ongelukkige weer geen kink in de kabel zou brengen, hetgeen erg te vreezen is, zou er althans over dit gewas niet te klagen zijn 'Een dezer dagen werd ons een staaltje van deze knolvrucht getoond zooals nog nimmer aanschouwd. „Hebt u ooit zoo'n kanjers gezien" werd ons onlangs door iemand gevraagd, die op elken arm een reuzenpatat had liggen, op de wijze als e^n klein kind op de armen gedragen wordt. Mille tonreres, meende een Belgische werkman, die al even verbaasd naar de kolossen kwam kijken, //die zijn nog dikker dan mijn beeenen." //Met een er van hebben twee man ge- noeg" opperde een derde. En zoo ging het voort, tot heel de lange rij van manneu, die zich dien morgen naar hun werk spoedden, maar toch nog een oogenblik afzonderden, om naar die reuzen- dingen te kijken, het hunne er van gezegd hadden, tot groote voldoening van den kweeker, die zich door al die uitroepen van verbazing en verwondering niet weinig gestreeld voelde. 't Waren inderdaad//reuzenpatalten", als wij er nog nimmer gez:en hebben. KOEWACHT. In deze gemeente heeft zicih een geval van besmettelijke keelziekte ('diipteritihus) voorgedaan. - De landbouwer Aug. de Bock stak dezer dagen een aardappelstrui'k uit, waaraan goed gewogen 6 kilo aardappelen hingen. Door de veelvuld'ige regembuien der laatste dagen beginnen er vele rotte aardappelen te komen. Daardoor is de hanldel n'iet vlug en zijn de prijzen ge- drukt. CLINGE. Dezer dagen vergaderde de gemeente- raad. Afwezig waren de heeren Praet, Leenknecht, Ferket en Bleijenberg. Al- vorens de notulen werden gioedgekeurd, vioeq de heer Van der Heijden naderen uitleg omtrent de ,,verplichte" aansluiting bij de Z.-Vl. Waterleiding Mij., waaraan de voorzitter vervolgens een uitvoerige verklaring geeft. Aangehouden wordt een verzoek van de St. Elisaibethsvereenlqing om subsidie voor het jaar 1928, ter behandeling bij de g em e en t elbeg rooti ng 1928. Het rapport van de heeren Kegelaer, Hagem^n en Bolsens omtrent het onder zoek der door het R. K. sohoolbestuur te Nieuw-Namen overgelegde rekening der kosten van instandhouding van de school te Nieuw-Namen over het tiiddak 30 Juni 1924-1 Januari 1927 en waarin wordt ge- adviseerd, de verantwoording dier kosten goed te keuren, wordt voor kennisgevinq aangenomen en dienovereenkomstig be- sloten. Vervolgens komt opnieuw aan de orde de brief van de negen raadsled'en van Ter Neuzen, omtrent de Z.-Vl. Waterleiding. Burg, en Weth. stellen voor dien brief voor kennisgevinq aan te nemen, waar- toe de raad echter niet kon besluiten; het voorstel van den heer Van der Heijden om nog geen besluit te nemen werd met algemeene stemmen aangenomen. De hee ren Van der Heijden en Van Duijse oor- deelden, wegens de v.rees van het volk v6or hooge tarieven en verplichte aanslui ting, eene nadere overweging en bespre- king van den brief, naar aanleiding van de onlangs gehouden vergadering van ge- meenteraadsleden te Ter Neuzen, raad- zaaim. De vergadering wil vooral de nadere opinie van de rad'en d'er omliggen- de gemeenten eens hooren. De heer Hageman zegt, dat het meerendeel der bevolking bezwaar maakt tegen de water leiding. De heer Kegelaer zou gaarne het juiste qevoelen van den raad eens verne men, omtrent de waterleiding, in verband met de vergadering van 30 Augustus a.s d'er vertegenwoordigers van de gemeen ten, waar spreker deze gemeente zal ver- tegenwoordigen. De voorzitter zegt den heer Kegelaer, dat aldaar, ingevolge de Statuten, geen betwistibare punten aan de orde komen, doch slechts de conse quenties van de gevallen raadsbesluiten De raad, zegt spreker, mag zijn vertegen- woordiger geen bindend1 manjdaat geven deze heeft slechts te handelen naar het geen uit de besluiten van den raad onmid dellijik voortvloeit. Nog worden aangehouden bespreking en beslissing omtrent een voorstel van* B. en W. inzaike vermindering van kraciht- en meterhuurtarieven alsmede omtrent een verzoek van circa 150 ingezetenen, om het uitslachten weder toe te laten. Omtrent de gunning van de uitbreidinq van het electrisch net stellen B. en W. den raad voor eveneens zijn besluit aan te houden, teneinde twee der inschrijvers aisnog in de gelegeniheid te stellen hunne inschrijving aisnog op een behoorlij'k ge- zegeld biljet in te d'ienen. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor op 19 Augustus a.s. hieromtrent eene beslis sing te nemen; een en ander wordt goad gevondeh. Het oniderzoek der gemeenterekening dienst 1926, wordt door den voorzitter opgedragen aan de heeren Van der Heij den, Bolsens en Lagaij; aangezien de heer Lagaij zijne benoeming niet aanneemt, wo'r(dt in diens plaats aangewezen de heer Hageman. Op voorstel van Burg, en Wetih. wor den in de begrooting 1927 eenige wijzi gingen aangebraoht. De heer Van der Heijden vraaqt bij deze inlidhtingen om trent de totale kosten der burgemeesters- woning, waarvan door den voorzitter in de eerstvolgende vergadering opgave zal worden gedaan. Hierna shifting. BIERVLIET, Op Zondag 14 Aug. jl. werd te IJzen dijke het zesde muziekconcours gehouden van dem Bond van muziekvereenigingen in Z. Vlaanderen W.D.. Onze muziakvereeniging ,,Harmonie heeft het daarbij scihitterend afgebracht. In de 2e afdeeling werd een lsten prijs behaald met 98j^ punt, met lof der jury. Als extra prijs voor de edelste uitvoe- ring vain het verplichte nummer werd aan onze vereeniiging uitgexeikt een groote ziiveren medaille, beschikibaar gesteld door H.M. de Koningin. Het is voor den directeur, den heer A. Dobbelaere Gent een ware succesdag geweest. Als directeur van de muziekvereeiniging te Scihoondijlke behaalde hij met zijn korps in de lste afdeeling een lsten prijs, met het hoogst aantal punten, benevens den zil veren wisselibeker. Wij feliciteeren Harmonie met het be haalde succes en hopen, dat ze onder lei- ding van hun krandgen directeur nog vele lauwexen zullen oogsten. AARDENBURG. lijk door ,B. en W. van Aardenburg, na- mens "en krachtens opdraclht van den raad en door A. J. A. de Bruyne, gekozen lid van den raad, tegen de uitspraak van Gad. Staten van Zealand van 29 Juli 1927, houdende vernietdqing van het raadsbe- sluit van 25 Juli 1927, betreffende toela- ting van de nieuw inkomend'e leden, om zoo zij /dit noodiig achten hunne me- morien en bewijisstuk/ken in te zenden aan den Raad van State te s Gravenhage voor 22 Aug. a.s. Tot dien dag liggen de stuikken, ter in- zage ter secretarie van den Raad van State. BRESKENS. De gemeen'eraad besloot met de stem van den wethouder Van Hurck tegen geen adhae&ie te betuigen aan het verzoek der Ter Neuzensche raadsleden met betrekking tot ontbinding der waterleiding. De heeren De Huilu en Cappon, die de vergadering te Ter Neuzen bijwoonde gaven als hun indruk weer dat, wat de hoofdzaak betreft, de tarieven niet als te hoog kunnen worden beschouwd. id. id. id. id. id. id. TER NEUZEN. De loting voor den Dienstplicht voor deze gemeente had den volgeniden uit- slag: 1 Loof Jannis Cornells Broederd. van Minnen Pieter id. Smit Willem Jacobus van Tatenlhove Pauhls Jacobus id. de Kraker Andries Koole Ad'riaan de Fouw Cornelis Jacobus Notte Maurice Camilus Leunis Abraham Romeijn Marinus Leunis Jacobus Antihonij Francois Griep Jan Pieter van Luik Cornelis Martinus Bruin Gerhandus Henrious 't Gilde Minikus Maas Daniel Dieleiman Jan Cornelis Oppeneer Karel van Lanigevelide Francois Leunis Huibrecht Frans de Bakker Paulus George Nicolaas Oppenneer Jacobus Cornelis de Doelder Pierre Jean Baptiste de Bruij.n Jacob de Regt Petrus Jan van Doeselaar Jacobus Geleijn Wolfert Jan Loof Jan Simon Koole Cornelis Pieter Jansen Johannes Jan de Feijter Pieter ToMenaar Friedricih van Doom Antlhoon Verelst Izaak Riddering David Cornelis Verberkmoes Jan Marinus Huijssen Reinier Buize Dirk de Doelder Adriaan de Rijlke Ad'riaan Cornelis Westrate Francois Minnik Gerardus Kaan Cornelis Izaak de Bakker Paulus Tlheoph. Vereecke Levinus Henri Petrus van Hecke Alplhonsius Joannes Meert Leonardus Haaik Jacob de Smit Edemondus Seraphinus 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 id. ild. id. id. id. id. id. id. idr id. id. id. Naar we vernemen zijn eenige perso nen opgeroepen om Donderdag a.s. als getuigen te verschijnen voor den rechter- commissaris in zake de fraude bij de ver- kieziinq voor den gemeenteraad. (M.-Crt.) De vice-president van den Raad van State, voorzitter der afdeeling voor de Geschillen van Bestuur, roept in de Staat scour ant van 15 Auq. O'p de onbe- kenide belangihebbenden in zake van; Het beroep, ingesteld onderscheiden- Lauret Andre Leonardus Donze Francois de Lege Pieter hoek. 1 van der Peijl Jan 2 de Graaf Christiaan 3 van der Wdie Adriaan Cornelis 4 d'e Kraker Jan 5 Pijpelink Hermanus 6 Verhelst Jan 7 Donze Francois de Fouw Jacobus Izaak 9 Jansen Pieter 10 de Putter Benjamin 11 Vinke Petrus Andries 12 Scheele JacObus 13 Buijze JacObus 14 Vermeulen Jan Jacobus 15 Platteeuw Johannes 16 Meertens Jan Z A AM SLAG. 1, Klaassen B. Broederdienst 2 van Overdulve J. C. 3 Dieleman J. J. 4 Nijssen J. 5 de Putter L. 6 Koopman P. 7 d'e Feijter A. 8 Hamelink A. 9 Willemsen J. J. 10 de Vos J. 11 de Pooter J. J. 12 Kolijn J. 13 van Fraeijerihove L. 14 Dieleman Ghr. F. 15 Jonge J. J- 16 Hamelink J. 17 Donze A. 18 Hamelink A. K. 19 de Bruijne H. 20 Riemens P. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 17 Augustus, 2 uur. Bi«den. Latan. Londen 12,13 12,13 V, Berlnn 59>33 59,341/2 Pargs 9,77i/2 9,78i/a Brussel 34,72i/2 34,74 Weenen (per 100 sch 35,10 35,15 id. Vreemd Bankpapler. 59,33 9,7711 59,34i/2 9,781,; Duitsch Belgisch 34,72i/2 34,74 Oostenrpksch (per lOOsch.) 35,10 35,1a

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2