S F 0 B T. GEMENBOE BERICHTEN. BURGERL1JKEN STAND. H indtltb»r icht«M. Hoogwatergetij te Ter Neuzen DAGE N. Yoorm. Nam. Dinsdag 16 Aug. 3.42 4.03 Woensdag 17 4.24 4.46 Donderdag 18 5.08 5.32 Vrijdag 19 5.58 6.23 Zaterdag 20 6.52 7.23 Zondag 21 7.59 8.36 Maandag 22 9.18 10.03 VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Scheie hoofdpijn moeten warden toegepast. Burgemeester en Wethouders hebbed dat in de hand. De heer Collot d'E^cury karat daartegen ap; burgemeester en wethoiklers hebben daarin op eigen autoriteit nieibs te zeggen, daar zij niet over water kunnen oordeelen, en daarin ge- heel moeten afgaan op de hen verstrekte des- kundige adrviezen, naar gelang waarvan zij hebben te hamdelen. Soepele toqpassing zou in deze leiden tot onredhtvaardigiheid. Tegenover den heer Krull, die aangeeft dat burgemeester en wethouders bemiddelend kun nen optretden wijsit hij op Tholen, waar die col- lieges die menschen die oniwillig waren moesten vervolgen. Hiema kwam de buizen-kwestie in bespre- king. De heer Claessens beweert, dat een leveran- cier zou uitgesohakeld zijn, hetgeen zou blij- ken uit 'een schrijiven van den voorzitter en den burgemeester van Axel, terwijl de burgemees ter van Ter Neuzen had meegedeeld, dat die leverancier de laagste aanbieding had gedaan. De heer Krull geeft over deze zaak inlich- tinigen. In Zuid-Bevgland zijn stalen buizen gebruikt, hier werischt men gegoten ijzeren buizen. De fabrieken, die deze vervaardigen zijn, behoudens aanvankelijk 'n klein fabriekje aanigeslotesn bij 'n syndicaat. Dit had tot oor- zaak. dat er van prijsversohil 'bij de verscihil- lende leveranciers geen sprake zou zijn. Ten- einde met de markt op de hoogte'te komen, werd een proefibesteding gehouden. Uitnoodi- gingen daaritoe werden gezonden aan de ver- tegenwioordigers van alle fabri eken die in staat waren de levering te doen. Toen is ook nog iemand bij den heer Car- riene' geweest met die vraag om 'n bestek, doch deze wilde niet opgeven weike fabriek hij ver- teg'enwoondigdeDe heer Carriere verklaarde ook zander maahtiginig van den Raad van Toe- zicht geen bestek te kunmen afgeven. Met voor- kennis van dien raad is dit echter later ge- schied, doch, aangezien die leverancier weiger- aohti.g bleef zijn fabriek te noemen kon daar- van geen insdhrijving worden aanvaard. Het waterleidiinigbu,reau stelt zddh op 't standpunt, dat het moet weten met welke fabriek men te doen krijgt, om te kunnen beoordeelen, niet al- leen of deze buizen 1 evert van goede kwaliteit maar ook of zij in staat is de levering uit te voeren, opdait men niet, als de levering gegund wordt, voor het geval zou komen te staan, dat de aflevering stoomis ondervindt of wegens gebrek aan bedrijfskapitaal moet worden ge- staakt. Br is ook nog een andere firma gekomen met een aanbieding van betonbuizen. Ook daarmaar is een onderzoek ingesteld, dooh in verband met een inmididels ingekiomen aanbie- diing van ijzeren buizen zal daarvan voor dit project geen gebruik gemaakt worden, later misschien wel voor een anider plan. De heer Claessens meeihit, dat de toedraoht wel eenigszins anders is als de heer Krull mee- deelt en verzoekt, dat de heer Van Reakum, die in het hotel aanwezigi is, ter vergadering zal worden toegelaten om tegenover de ge- dane medeaeelingen zijn verklaringen te kun nen stellen. De heer Krull geeft naar aanleiding hier- van te kennen, dat hij in geen geval bereid is om na al hetgeen hij voor de Zeeuwsch-Vlaam- sche waterleiding gedaan heeft, zich hier voor het front der vergadering tegenover een bui- zenleverancier te verantwoorden. Indien de heer Claessens brieven bij zieh heeft of de heer Van Reekum meent onibillijk beihandeld te zijn, kan men die brieven orider mededeeling van alle andere bezwaren inzenden aan den Minis ter, die dezer dagen over die kwestie zal ant- woorden op de hem gestelde vragen. De heer 't Glide merkt op, dat, indien er hieromtrent verdaohtmakingen gerezen zijn, deze zijn omtstaan in den boezem van het be- stuur zelf, uit een brief die de burgemeester van Ter Neuzen met betrakking tot de buizen- levering heeft gesdhreyen aan den heer Van Reekum en hij vraagt,, aangezien de heer Van Reekum niet wordt toegelaten, of dan voor- lezing mag geschieden van den brief. De voorzitter weet niet, of de burgemeester van Jer Neuzen daartegen ibezwaar heeft. De heer Huizinga wil aan de vergadering wel meedeelen, waarvan hier sprake is, dat hij naar aanleiding van hem door zijn eollega Hoefnagels gedane mededeeljngen, dat de heer Van Reekum ook hier was geweest toen de inschrijving heeft plaats gehad, doch niet in de gelegenlheid was geweest zijn inschrijving in te leveren. Hjj heeft hem gevraagd daar- over eens te komen spreken, en heeft hem na dat onderhoud aangeraden zieh met de com- mLssarissen in verbindiing te gaan stellen, hem tevehis toezeggenide dan in de commissaris- vergadering zijn belangen naar voren te zullen brengen. Later heeft de heer Van Reekum meegedeeld, dat de fabriek die hij vertegen- woorddg'de ook niet meer buiten het syndicaat stond en hij dus zijn aanvankelijke prijs niet meer kon gestand doen. Toen was er dus geen gelegenlheid meer op die isohrijving terug te komen. Het was een normale mander van be- handeling dezer zaak. De heeren Krull en Carriere deelen nog een en ander hierover mede, waarin zij de meening uitsptreken, dat het er den heer Van Reekum die geen fabriek wilde noemen, te doen was de levering toegewezen te krijgen, opdat het Rijfcswaterleidingbureau dan achter hem zou staan. Zij wenschen dOt echter nimimer te doen. Het is hun gelijk wie levert, indien sleohts den waarboig bestaat voor goede levering en dan tegen de voordeeligste voorwaarden diie te krij gen zijn. 1( ll(l. De heer Krull dieelt voorts mede, dat nu een zeer voordeelige aanbieding voorloopig is vast- gelegd. Hij kan op dit oogenibMk in openbare vergadering nog geen prijs noemen, doch deze is in elk gevall 1,3 cent goedkooper dan dezer dagen nog door anderen betaald en ieder deskundige feliciteert daarmede d'e Zeeuwsch- Vlaamsche waterleiding. De heer Claessens begrijpt nog niet, welk bezwaar er tegen is den heer Van Reekum toe te laten, waarop de voorzitter te kennen geeft, dat deze hier niet thuis hoort. De heer Geerts, Hulst, spreekt zijn afkeuring uit, dat hier gebruik 5s gemaakt van een hrief, die vertrouwelijk is gesohreven. De heer Sdheele, Ter Neuzen, vraagt, wat het sitandipunt van commissairissen is voor het geval, dat een of meerdere gameenten niet verder zouden wenschen door te gaan. De Voorzitter kan hieromtrent nietis zeggen. Het was zijn voomemen, na afloop dezer ver gadering, commissariissen te vragen nog even bijeen te blijven, ten einde nog eenige bespre- kfngen te Widen. De vraag wat er echter gebeuren moet, is er eehe die door de vergade ring van aandeelhouders moet warden beslist. Indien de vergadering van aandeelhouders be slist de risico-garanitie aan te nemen en de geldleening aan te gaan, en besluit aan de gemeentebesturen te kennen te geven, dat de eerste storting moet geschieden, zullen deze daaraan ingevolge hun conractueele verplich- ting gevolg moeten geven. Wil de meerder- "heid dat niet, wil deze de werkzaamheden stilleggen of ontbdndinig, dat zal natuurlijk afhangen van de voorstellen die worden ge daan. dat kan spreker natuurlijk niet zeg gen, Ben en ander zal geheel overeenkomstig de statuten geschieden, de souvereaniteit in de ze beruist bij de aandeelhouders. De heer Hamelink wil nog een vraag stel len die een ander punt raakt, doch voor hem een groot oezwaar is, nl. of het juist is, dat, voor en aleer wend overgegaan toit het benoe- men van commiiisau'jSsen en den laad van toezicht een telling gehouden is van de ge- meenten waar een zeicere gelcofsovertuiging domineert en da. op o. ana. .an door de Katholieken een belangrijke meenlerheid in het bestuur werd opgeeischt. Hij noeimt dit bij voorbaat een onjiulst opi^eden en meent dat in een zaak van aigemeen bfeiar.g, zceals de wa terleidiinig de capaciteiten van de benoeming personen, doch met ae gekiofscvertuiging op den voorgrond moet staan. Hij achit zulks een groote fout, en men heeft daardoor de Z.-Vl. waterlediddng als het ware omgezet in een Katholieke waterleidir.g. Er speelt zich in diit op zich t in Zeeuwsch Vlaanderen iets af, waar op hij meent oqk ee.^s de aandacht te moeten vastigen, en dat zich o.m. ook heeft gede- monstreerd in het schrijven van Burg, en Weth. van Hulst aan de Tweede Kameir in zake behoud van het kantongerecht aldaar. Men moet bij de behartiging van zulke alge- meene zaken de gel oofs kwestie er buiten houdeil. De heer Baert, Hulst( zou in overweging ge- vien daarop naet te antwoorden. De Voorzitter verklaart hierop wel een ant- wcord te kunnen geven; hem is van dat feit niets bekend. Hij heeft ook wel vernomen dat enkele heeren te Ter Neuzen bijeen zijn ge weest, maar weet niet wat deze hebben be- sproken. De vergadering van aandeelhouders is bijeengekomen en ononderbioken voortgezet en diaarin hebben de benoemingen plaats ge had. Overigens is hij het er volmaakt mede eens, dat geLoof en politiek hier buiten ge houden behooren te worden, en dit geen rol mag spelen. De heer Hamelink wil dan oonstateeren dat de feiten niet pertinent wortdlen tegengespro- ken, ein herhaalt zulke !ip.ndeLingen een fout te noemen. Er behooren menisohen te worden benoemd, die uit hoofde hun talenten en ge- voel voor het maatschappelijk leven de besten kunnen geaoht Worden de zetels in ihet bestuur te bezetten. Dat zulks niet gebeurd' is, maakt het voor hem moeilijk de zaak te steunen. Gaarne had hij ook gezien, dat 't college niet aileen uit burgemeesters besitond; hij meent dat wanneer daarvan een paar industrieelen deel hadden gemaakt diit de zaak der waterleiding niet zou helbben geschaad: en dat ook een paar werklieden met heldere koppen wel een goed figuur zouden hebben kunnen makem. De Voorzitter merkt op, dat, zooals hij heeft kunnen hooren, reeds voorstellen zijn' overwo- gen, om het gebeurde te herstelien, doch de vergadering van aandeelhouders zal moeten kiezen. De heer't Glide steit nog een vraag omtrent den gronidaankoop. De Voorzitter antwoordt, dait het terrein dat voor onteigening in kaart is gebracht 150 H.A. beslaat. De eerste gronden zijn aangekocht voor 900 tot 2200 per H.A. De prijs hangt er mede samen of het gronden zijn, die al in cuituur zijn gebracht, en waarop kleinere be- drijven zijn gesticht. Dat is dan wat 'hoogei gesdhat, amdat ook een zekere schadeloosstel- linig moet worden betaald, hetgeen ook bij wettelijke onteigening moet geschieden. De schattinigscommissie bestaat uit de heeren Anthonisse te Hontenisse, die ock voor het rij.k dlikwijls als zoodanig optreedt, en de heeren Truijman, burgemeester van Rosohkapelle, met den heer Van Waes, burgemeester van Zuid- dorpe. Deze hebben daarvoqr bijzonidere in- structies. Er is thans aarcgekodht 46.48.98 H.A. voor 64,631. Van dat terrein onder St. Jansteen wordt ook veel gabniikt voor heft uitspredden van vlas. De mogelijkheid bestaat dat een groot deel van het terrein onder bepaalde voor waarden verpacht zal kunnen blijven. Daarin zal dan nog een bron van' irifcomsten kunnen worden gevonden, waarop bij de begrooting niet gerekend is. De heer Kruijsse merkt op, dat de gemeen- teraden der aangesloten genjeenten een ver- zoek hebben gekregen van 9 leden van den Ter Neuzenschien gemeenteraad om mede te wer- ken tot ontbdnidiing der vennootschap. Daar- over zal dus moeten worden beslist. Hij vraagt wat daarvan dan de financieele gevolgen zul len zijn. Dat kan natuurlijk op die beslissing van veel invloed zijn. De Voorzitter deelt mede dat de verschil- lendie uitgaven die zijn gemiaakt voor onder- zoekingen, studies enz. ongevcer 70.000 a 75.000 zullen beloopen. Daarvoor zijn gelden verstrekt door de gemeenten, panticulieren, het rijk en de provincie. Van het voorsclhot van het rijik ad 10.000 is ongeveer adht a negen dui- zend gulden gebruikt. Die gelidien zouden, als de waterleiding er kwam, van de eerste kapi- taalsiborting worden terugbetaald. In elk geval zullen dd voorschotten moeten worden terug betaald. De heer Kruijsse vraagt wat geschieden zal indien enkele gemeenten weiigeren de gelden te storten. De Voorzitter antwoordt, dat die dan zul len moeten belmndeld worden volgens de sta tuten en zullen ze tot de storting, waartoe ze zich hebben verbonden, moeten worden gedwon- gen. Hij vertrouwt echter dat geen gemeenten weigerachtig zullen blijvein, zelfs Ter Neuzen niet. De heer Kruijsse vraagt, of de vertegen- woordigers der gemeenten een opdacht krij gen. De Voorzitter; In den regel niet. De heer Kruijsse meent dat dit ook niet is zooals het behoort, aangezien men toch niet vooruiit weet welke arguimenten in de aandeei- houdensiverigadering naar voren gebracht zullen wordlen. Hier beitreft het echter wel een spe- ciaal geval. De Voorzitter merkt op, dat het in elk ge val zou blijken dat het gemakkelijker was om een waterleidingvennootschap te ontbinden dan op te riohten. De heer Van Dixtooom zou wel wRlen vra gen de waterleiding te stichten zonder ver- plichte aansluit|ng. Hjj voorziet dat na ver- loop van jaren toch alien zullen komen om aan te sJuiten. De houding van Ter Neuzen begrijpt hij niet, en hij adht het jammer dat de bekende foto van '21 waarop in beeld gebracht is de groote massa menschen die in de rij staan om voor een paar emmertje water in aanmerking te komen hier ook ndet eens is. vertoond. (Die plaat is aanwezig en wordt rend gegeven). Hij wijst er voorts op, dat nimimer groote zaken zijn tot stand gekomen zonder opposi te, terwijl, als men ze kent, niemand ze meer wii .rkssen. Hij spoort aan, met het plan door te gaan in 'het belang der streek. De heer A. C. de Pauw, lid der Staten, als gast aanwezig, pleat eveneems voor tot stand brenging der waterleiding, die een volksbe- lang is. De tarieven mogen misschien te hoog zijn, laat men eerst de waterleiding acceptee- ren en dan een actie inzetten voor lagere ta rieven. De Voorzitter deelt nog mede dat de Sta- tenleden de heeren L. van Waasbenghe en Wallien bericht zonden verhindend te zijn de vergadering bij te wonen. Hij kan verzekeren dat men de geuite be zwaren zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden en alles nauwkeurig nagegaan, om te komen tot tarieven die het minst druikkend zijn. Hij hoopt, dat men er in zal slagen het weik tot stand te brengen. Men moet wel be- denken, dat het is; nu of in een. heelen tijd niet meer. Men heeft nu den steun der regee- rinig gekregeni en zal dan op een anderen grondslag moeten werken. Vele deskunddgen hebben hierover hun oordeel te kennen gege ven, en zijn van oordeel, dat dit de beste en goedkoopste manier van waterv^oorziening is. Het zou natuurlijk hem en wel alle commis- saiiisisen spijten, als het werk niet tot stand kwam, amdat zij zieh tot taak hebben gesteld, de waterleiding te stichten en tot grooten bloei te brengen. Hulde brengt hij aan het werk der heeren Krull en Carriere die voor de watervoorziening in deze streek een onsohatbaren dienst hebben verricht, en die, inidien alles normaal kan ver- loopen, bininenkort in plaats van de adviseurs de controleurs zullen zijn. Hij hoopt, dat bin- nen enkele jaren de kraantjes ook in deze streek zullen kunnen worden geopend en is overbuiigd, dat men dan al spoedig zal zeggen: zoo bad ik het ndet gedactht. Onder danikzeg- ging voor de betoonde belangstelling en de ge- voerde besprekingen sluit hij de vergadering. VOETBAL. Bij de gisteren alhier roortgezette wed- strgden om den Zilveren Voetbal kwamen in het veld de voetbalvereenigingen vGoes" en Hulst". De uitslag van deze wedstrijd was 32 in het voordeel van Hulst" DE VERRADERLIJKE FLESCH. Een'ge dagen geleden werd er een in- braak gepleegd in een tent op het terrein van de flaagsche lJsclub. Een aantal goederen, eenige flesschen wijn en een partij sigaren werden g stolen. Z .terdag zag een agent in het Haagsche Bosch twee mannen in het kreupelhout zitten, die bezig waren een flesch wyn leeg te drinken. De agent vond dit zonderling, temeer, daar het uiterlijk van beide parsonen hem weinig vertrouwen inboezemde. Hij nam hen mee naar het bureau en daar bleek al spoedig. dat de wijn at'komstig was uit da tent van de Haagsche IJsclu'i. De overige gestolen goederen werden in het Haagsche Bosch tnsmhen het kreupelhout gevonden. De beide personen zijn in bewaring gesteld. VERTROKKEN ZONDER ADRES. Woensdag werd in staat van faillissement verklaard zekere 0. A. 0., houder van een vIncassobureau voor den Handeldrpvenden Middenstand" aande Boompjes te Rotterdam. Deze 0. was vorige week, nadat hij hals over kop nagenoeg den g^heelen kantoor- inventaris te gelde had gecnaakt, vertrokken zonder achterlating van adres. Thans zyn verschillende klachten tegen hem ingediend wegens verdulstering van aan hem toevertrouwde gelden, o.a. voor een bedrag van 400. 0., die zeer veel aan reclasseering deed, is voortvluchtig. MISLUKTE SMOKKELTRUC.. De slager V. uit Maastricht, verzond eenige kisten aan het adres van S. te Brassel. Op den daarbij behoorenden vrachtbrief ver- meldde bij: „lnhoud Spek". Bp de controle aan de grens raakte een plank los, waardoor bleek dat onder het spek ongeveer 15 E.G. saccharine verborgen was. De kist werd doorgezonden en bij de in ontvangstneming werd S. gearresteerd. De Belgische douane ontbood daarop den Maastrichtenaar V. aan de grens, waar hij werd gearresteerd en naar de gevangenis te Tongeren (B.) overgebracht. DE BROGWACHTER HAD ZICH VERSLAPEN. Het V.D. bureau meldt ons uit Leeu- warden De plaatsvervangende wachter bp de spoorbrug bp de Langweerden Wielen op de tramlijn Sneek— Joure, deeigenlijke wachter was met vacantie had zich ver- slapen en de brug niet dichtgedraaid. De bestuurder van den motorwagen, die Vrijdag- morgen te vier uur uit Sneek vertrok, zag tengevolge van de du'sternis niet dat het sein op onveillg stond en reed in voile vaart op de openbrug af. De tram maakte een sprong van wel zes meter, zoodat de voorkant terecht kwam op de dwarsliggende brug terwijl de achterzpde op het brugge hoofd bletf staan. De bestuurder en de eenige passagier, die in de tram zat, bleven ongedeerd. De tram bekwam slechts lichte schade. Het goederenvervoer is voorloopig stopgezet en het personenverkeer, dat langs andere banen moest worden geleid, oader- vindt zeer veel stagnatie. DE DIEFSTALLEN TE KERKRADE EN OMSTREKEN. Donderdag tegen den avond is door de Kerkraad^che politie op Duitsch gebied, in de buurt van Herzogenrath, gearresteerd de mijnwerker H. S., die medeplichtig is aan verschillende te Kerkrade en omstreken gepleegde diefstallen met braak. Hij was nog in het bezit van vele der gestolen voorwerpen. S. is Vrpdag naar de gevangenis te Aken overgebracht. De' toestaud van den 18jarigen S., den broer vaa bovergenoemde, die, naar gemeld is, na een wilde jacht is gearresteerd en daarbp een schotwond heeft opgeloopen, is redelijk wel. Deze S. heeft een volledige bekentenis afgelegd. H1TTE EN ON vVEER. In Zuid-Duitsckland beerscht er een schier ongekende hitte. De thermometer steeg tot 80 graden. 's Avonds brak er weer in het Schwarzwald een hevig onweder los. Twee groote woonhuizen werden door den bliksem getroffen en branden geheel af. In de laatste 14 dagec zijn er alleen in Baden niet minder den 75 huizen, schuren en stallen door brand vernield. De schade s meer dan een millioen mark. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd C. de Vos, kleermaker, Steenkamplaan 74, van Alphen a. d. Rijn. S. N.N Qeensen,huishoudster,Westkolkstraat 48, van Borssele. Vertrokken B. W. Munne, zonder, Thoiensstraat 147, naar Rotterdam. J. Lagarde, werkman, Kerkhoflaan 45, naar Selzaete. V. Bergson, ambt. lett. cons., Steenkamplaan 10, naar Riga. A. Frederiksen, bootwerker, Van Steenbergenl. 53, naar Rot+erdam. C. L. van Paemel, landbouwersknecht, P 104, naar Bouchaute. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 12 Aug. Leopold Baert oud 31 j., jm. en Mathilda Johanna Maria van de Wincicel, oud 25 j., jd. Geboorten. 12 Aug. Jacoba Elisabeth, d., var. Pieter Jacobus van Qelderen en van Jacoba Anna Frederiksen. Willem Leendert, z., van Pieter Willem Wieland en van Sara Johanna Wieland. Overlijden. 7 Aug. Leo Hemelaar, oud 52 j., echtg. van Joanna Maria Claessens. Leonard Johan Francois van Dalen, oud 46 j., echtg. van Florentina Rosalia De Pauw. 10 Aug. Andreas Emilius Blommaert, oud 24 j., z. van Franciscus Emilius en van Clementina Maria Herreweijers, (van Hulst). 11 Aug, Een als levenloos aan- gegeven kind van Eduardus van de Velde en van Maria Coleta Leenknegt. Ritterlam, 15 Aug. 1927. VEEMARKT. Aangevoerd werden 451 vette runderen 171 vette- en graskalveren, 1300 schape* en lammeren en 688 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le bw. /1,50 tot 1,15 2e kw. 0,95 tot 0,85, 3e kw. /0,75 tot /0,65; Oasen le kw. 0,tot 0,2e kw. 0,tot 0,3e kw. 0,tot /0,—Kalveren le kw. /1,45 tot /1,60; 2e kw. 1,25 tot 1,05 3e kw. 0,95 tot 0,85Schapen le kw. /0,70 tot 0,75; 2e kw. 0,60 tot 0,50 3e kw. 0,tot 0^. Lammeren 0,80 tot 0,95 Varjrens le kw. 0,65 tot 0,67; 2e kw. 0,63 tot /0,61;3e kw /0,59 tot 0,57 exportv. 0,63 tot 0.66. Handel en aanvoer redelijk. Prima vaste prijzen. F1JNE ZADEjN. Lgnzaadvoer 13,tot/18,Zaai- lgnzaad tot J Br. Mos- terdzaad tot Blauwmaan- zaad 38,tot 39,Karwjjzaad 33,tot 34,Koolzaad 19, tot 20,Kanariezaad 12,tot 13,Geel Mosterdzaad 26,tot 28,—. AJU1N. Groote 2,50 tot 2,60, kleint niet aangevoerd. AARDAPPELEN. Westl. Schoolmeesters zand 14 tot 16 ct. Blauwpitten 7 tot 9 ct. Geldersche Schoolmeesters tot ct. Eerstelingen 5 tot 7 ct. Blauwe Eigenheimers 6 tot 7 ct. Overmaasche blauwpitten tot ct. Eigenheimers 55 tot 65 ct. Zeeuwsche Blauwe en Bonte 75 tot 8 ct. Aanvoer tamelijk. Alles per K.G. VLAS. Aangevoerd Groningsch 5000 K G. 1,20 tot 1,35. Holl. Geel 5000 K.G. 1,20 tot 1.35. Blaauw 700 K G. onverkocht. Stemming kalm. (Zonnetijd). II 1/ It H It n 16 Aug. HOEK. Aanbesteding van het maken van verdediginigsweriken van een gedeelte van den oever. Bestuur van bet Watersdhap Loven- en WiUemskerke. 17 Aug. TER NEUZEN. Veiling hotel en cafe- restaurant. Notaris Dumoleijn. MIDDELBURG. Aanbessteding wachtlokaal met kantoren. Ged. Staten van Zeeland. TER NEUZEN. Executoriale verkooping van een huishoudelijken inlboedel. Deurwaar- der A. C. M. Poppe. 18 Aug. AXEL. Veiling Cafe. Notariis Dregmans. HULST. Veiling groenharthouten palen. De Ontvanger der Registratie en Domeinen. 20 Aug. HOEK. Aanbesteding van het uitlossen en het vervoer der kolen. Bestuur kolenvereeni- giag. Foste r's is vaak te wijten aan slechte spijsvertering. Foster's Maagpillen verdrij veil spoedig uw kwaal, werken uiterst zacht en verschaffen u een gezonden eetlust, nieuwe energie en een opgeruimd humeur Maagpillen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leuinis, Axelschesitraat en Westkolkstraat. 18 22 Aug. WESTDORPE. Verkoop bij insohrijving van Kanadaboomen. Het bestuur van den Ca- nisvlietpolder. ZAAMSLAG. Aanbesteding levering van schoolbehoeften. Gemeente bestuur van Zaam- slag. SLUISKIL. Veiling bij instel van vijf woonhuizen. Notaris A. A. M. Corthals. 24 Aug. HEINKENSZAND. Veiling hofstede. No taris Pilaar. 29 Aug. SLUISKIL. Veiling bij verblijf van vijf woonhuizen. Notaris A. A. M. Corthals. 30 Aug. TER NEUZEN. Alg, Vergadering van aandeelhouders der Z.-Vl. Wa/terleiding Maat- schappij in hotel de? Pays-Bas. 3 tot 7 Sept. HULST. Lanid- en tuinbouwtentoonstelling. 510 Sept. LEEUWARDEN. Friesche Landbouwten- toonstelling. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA in lading te Yxpila voor Rotterdam, s.s. MAGDALENA in lading te Beu- nos Ayres voor Havre, s.s. TERNEUZEN in lossing te Rot terdam. ZEEVAARTMAATSCHAPPIJ „SCHELDESTROOM". Directie T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, ver trokken van Antwerpen naar Louden. s.s. SCHELDESOP, 750 ton, wordt iheden te Ter Neuzen verwacht. s.s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, in lossing te Londen. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, in los sing te Madras, s.s. SCHELDESTAD 8000 ton, te Port Sudan. s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, wondt heden te Oran verwacht. s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, van Bombay naar U. K. SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 12 Aug. Belg. s.s. SCHEL DESTROOM, 542, led'ig, Emden; Eng. s.s. CORNWOOD, 1308, kolen, Newcastle. Van Ter Neuzen: 13 Aug. Belg. s.s. SCHEL DESTROOM, 542, steem, London; Eng. s.s. CORNWOOD, 1308, leddig, Dunston. Van GentTer Neuzen: 14 Aug. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen. Voor Sas van Gent: 12 Aug. Nederl. s.s. BRUNSWIJK, 1350, fosfaat, Bona. Voor Riemen: 14 Aug. Noorsch s.s. HIBDA, 705, pyriet, Thamshavn. Van Riemen: 14 Aug. Noorsch s.s. LALY, 905, ledig, R'dam. Voor Gent: 12 Aug. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Gent; Eng. s.s. E. ROSE, 106, led., Londen; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ledig, Southampton; Eng. s.s. JELLICOE ROSE, 609, ledig, Rouaan; Eng. s.s. LOWTHER CASTLE, 2704, stukg., Havre; Nederl. s.s. SASSENHEIM, 1226, hoot, Bjiorko; Belg. s.s. OOSTCAPPELLE, 646, ledig, Londen; Eng s.s. HULL, 451, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. TU DOR KING, 732, pyriet, Porooron. 13 Aug. Eng. s.s, OOPSEWOOD, 537, ledig, Ipswich; Eng. s.s. MICKLETON, 364, ledig, Londen; Eng. s.s. ALIX, 657, hout, Lulea; Eng. s.s. JOFFRE ROSE, 344, led., Havre; Fransdi s.s. ST. PALAIS, 1264, pyriet, Paimiboeuf; Eng. s.s. SPRINGHTY, 1105, kolen, Newcast le; Duitsch s.s. BORKUM, 560, ledig,Biibao; Eng. s.s. WHITWOOD, 1147, kolen, Newcast le; Fransch s.s. DANAE; 987, ledig, Caen. 14 Aug. Fransch s.s. ARMENIER, 472, led., Port Talbot; Eng. s.s. ESKWOOD, 370, ledig, Londen; Ital. s.s. JAVA, 2500, hout, Susak; Eng. s.s. DOTTEREL, 861, stukg., Manches ter; Zweedlsch s.s. BRABANT, 1993, hout, Hemiosand; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Eng. s.s. DEARNE, 427, stukg., Goole. Van Gent: 13 Aug. Eng. s.s. GWENT- GATE, 887, ijzer, Newport; Eng. s.s. QUEENSWORTH, 1150, ledig, Newcastle; 14 Aug. Eng. s.s. CONTINENTAL PIO NEER, 117, steen Shoreham; Eng. s.s. RIVER RIBBLE, 487, stukg., Goole; Lett. s.s. KAN- DAVA, 1171, ledig, Danzig; Eng. s.s. E. ROSE, 106, fosfaat, Goole; Eng. s.s. MARDEN, 312, stukg., Newcastle; Belg. s.s. NIEUWCAP- PELLE 782, ijzer, Londen; Eng. s.s. TRENT- WOOD, 369, ijzer, MMdlesfoorough; Eng. s.s. MICKLETON, 364, fosfaat, Londen; Eng. s.s. HULL, 451, stukg., Hull; Duitsch s.s. HELM- WIGE, 660, fosfaat, Stettin; Duitsch s.s. STERN, 905, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. STANFA, 1105, ledig, Newcastle; Eng. s.s. LOWTHER CASTLE, 2704, stukg., Antwer pen; Eng. s.s. OOPSEWOOD, 537, ijzer, Mid- Yisborough. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 15 Augustus, 2 uur. Biaden. 12,lli/2 59,28 9,76 34,70 Londen Berljjn Parjjs Brnssel Weenen (per 100 seh.) 35,10 Laten. 12,13 59,32 9,80 34,73 35,15 Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,28 59,32 Fransch 9,76 9,80 Belgisch 34,70 34,73 Oostenrgksch (per lOOsch.) 35,10 35,15

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3