LANDBOUWBERICHTEN. GEMEN6DE BERICHTEN. van verdeeldheid en onderlinge vitterijen of van geluk en vertrouwen in elkander en in de regeering en volksvertegenwoordiging, waar het de belangen van Zeeuwsch-Vlaanderen bet reft, dan kan ons dit slecfhtg schaden. Wij moeten de moeilijkiheden, daarvoor zijn ze, probeeren op te lessen, niet er voor udt den weg gaan. Zeeuwsoh-Vlaanderen mag ook op dit gebied naar het eenparig oordeel van de oommissarissen en tooh eigenlijk van alien die het in hun ziel wel meenen met Zeeuwsch- Vlaanderen en op de hoogte der zaak zioh hebben gesteld, ndet achter,komen bij overig Zeeland. Beveland heeft waterleiding, Tholen heeft het reeds, wat altijd zoo aehterlijk heette, maar nu op landbouwgebied b.v. ons de baas is geworden, St. Philipsland geniet er van, Schouwen krijigt het binnen twee jaar en is ons al iets voor. Waloheren zoekt naar de op- lossdng, maar krijigt het van zelf ook, hetzij van Miiddelburg, hetzij op andere wijze. Wan- neer Zeeuwsoh-Vlaanderen mu niet het gunstig moment aangrijpt dan duurt het, zooals wij onlangs een geadht lid der Prov. Staten zeide, 30 jaren alvorens het weer zoo ver komt. Wij weten dat niet. Maar laat ons de verantwoor- delijkiheid daarvan toch niet op ons nemen. Ik hoop, dat het verzoek door commissaris- sen aan U gedaan om in hun vergadering te komen en daar de vragen en bezwaren te be- sprekan, eindelijk er toe zal leiden, dat de nog ontbrekende besluiten der raden deze maand zullen worden genomen, schade zal worden afgeweerd en con amore wij alien in vertrou wen en sympathie zullen samenwerken, dat het is als bij helderen hemel ben vroolijken ar- beid voor ons zoo imooie en vruchtbare Zeeuwsch-Vlaanderen, dat in den grond der zaak' toch zioh zoo'n arbeidzame, energieke bevolking heeft, welke voor Zeeland van zoo'n grooten inviloed, veelbeeld en beteekenis kan zijn, als zij haar eeniheid gevoelt en befracht. De besprekingen die hierna volgden in de vergadering die on- geveer 3% uur duurde, waren zeer wijdloopig, en wjj moeten ons daaromtrent met het oog op onze plaatsruimte beperken en zooveel mo- gelijk tot het voornaamste bepalen. Wij laten daarom het eerste steekspel, over de door den voorzitter gewensohte orde der beraadslaging, dat o.i. door een venkeerd be- grijpen ontstond, rust en. Eerst werd besproken de rentabiliteit. De burgemeester van Hontenisse, de heer Collot d'Escury, meende aanvankelij'k dat zulks, in verband met de reeds gevallen raads- besiluiten, niet meer te bespreken viel, maar nu dit wel zoo was, kon hij niet nalaten het plan om ook Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen te binden aan de gemeenten beoosten het ka- naal GentTer Neuzen, voor 14.000 memschen, waarvoor over aanzienlijiken afstand buizen moesten gelegd worden waarop geen aanslui- ting kwam, onzinndg te noemen. Het is een dwaasiheid geweest die 6 gemeenten er bij te nemen. Zonder die kon het Oostelijk deel, waarvan 86 der bewoners is aangesloten, het zonder subsidie of rjjksgarantie stellen. De heeren Verlinde en Scheele, van Ter Neuzen, spraken ook de vrees uit, dat de water- leiding, voor 36 gemeenten opgezet, een strop zou worden door de niet-toetreding van 15 ge meenten, te meer nu voor 6 gemeenten toch ondanks de gapingen de buizen naar Weste lijk Zeeuwsch-Vlaanderein worden doorgelegd. De heer Krull wees er op, dat ook voor het beperkte plan een rentabiliteitsrekening is op gezet en het rapport daarotmtrent in 1926 aan de gemeentebesturen is toegezonden. Hij ver- trouwt, dat de gemeenteraadsleden zich door kennisneming van de rentabiliteit van het plan hebbem overtuigd, want daarop heblben zij toch hun tweede besluit moeten baseeren om met het plan door te gaan. Hij kan bovendien geruststellende verklarin- gen geven. Het plan voor het Oostelijk deel oravat 44.000 inwoners, en die 15.000 in het Westen neemt men mee, die zullen geen nadeel zijn. De buizen die daarheen worden gelegd zullen van een mindere capaciteit zijn en dps goedkooper. Een gevolg hiervan zal wel zijn, dat verschillende gemeenten later niet kunnen toetreden dan tegen betaling van extra-aanleg- kosten. De cijfers van dit plan zijn ook nagegaan door den rijksaccountant en het Departement van Financien, dat door zijn medewerking blijk geeft er vertrouwen in te hebben. Dat thans verschillende bezwaren rijzen en de stemming voor de wateriedding minder gunstig lijkt, schrijft hij toe aan het opihouden der ,openbare propaganda, sinids een paar jaren. Het vele werk dat in dien tijd verricht is drinigt niet naar buiten en Zeeuwsch-Vlaan deren is weer van de waterleiding vervreemd. Hij wees ook op de onjuiste berichten, o.m. is 5.5 millioen genoemd als kosten der water leiding terwijl de raming nimmer hooger was dan 4.1 millioen, dat is een maximum. Iedere gemeente moet sledhts kapitaal op- nemen tot het oorspronkelijk aangegeven be- drag en de tarieven zijn gemiddeld 21,84 per perceel, hetgeen nog lager is dan de Zuid- Bevelandsche waterleiding. De heer Janssens, Graauw, pleitte voor de waterleiding en achtte die vooral voor Ter Neuzen van beteekenis als middel tot werk- versohaffing. De heer D. Scheele was wat onaangenaaan getroffen door den toon van het betoog van den heer Krull, en meende dat geen kortzich- tdgfheid en dergelijfce dingen moest worden voor de voeten geworpen, want dan vindt men elkaar nooit. Men is hier gekomen om inlich- tingen te vragen en te geven. Hij zou dan ook zeggen wat hij noodig achtte, al was dit dan raak of mis. Hij wees er op, dat nu 15 gemeenten niet deelnemen, de risioo voor de 20 overblijvende gemeenten grooter is, en deze eventueel een grooter deel in de tekorten zullen moeten dragen. Wat het rapport 1926 betreft, het zou hem verwonderen als veel naadsleden dat kennen, meest is dat bij burgemeester en secretaris ge- bleven. Hier werd het aan een raadslid ver- strefct onder mededeeling het vertrouwelijk te houden en geen gabruik te maken van de cij fers, hetgeen toch den indruk moest vestigen, dat die cijfers nadeelig zouden zijn voor het plan. Hij heeft het dan gezien en daarbij bleek hem, dat voor het eerste jaar een opbrengst geraamd wordt van f 213.000, doch er dan nog een tekort is van 75.000. Eerst na 15 jaren wordt berekend, dat de zaak zich zelf zal bedruipen en dat er dan een opbrengst zal zijn van f 400.000. Bij hem is het de vraag of Zeeuwsch-Vlaanderen dat kan opbrengen. Verschillende uitlatingen van raadsleden vestigen den indruk, dat de bekendhedd met het rapport 1926 niet groot is; in Axel was het pas Maandag te krjjgen. Daarentegen deelt de heer Van Zuijen, Breskens, mede zijn gemeenteraad steeds op de hoogte te hebben gehouiden. De Voorzitter en de heer Krull merken op, dat zij geen verantwoording kunnen dragen dat ter mededeeling aan raadsleden gezonden stukken dezen niet bereiken. De heer *t Gilde, Axel, onderschrijft hetgeen de heer Scheele meedeelde en beschouwt de weinige openhartdghedd omtrent de zaken der wateriedding als een fout. Ter secretarie van Axel is niet eens een exemplaar der statuten ter inzage. Daaromtrent heeft spreker een verklaring zwart op wit bij zich. De heer Verlinde deelt mede, dat hij bij de voorlaatste raadszitting te Ter Neuzen zijn voorstel eerst had gebaseerd op een rapport van 1923, zijnde tardeven van 8 tot 60, doch dat de burgemeester hem toen een ander rap port zond, waarmede hij rekening moest hou den en dat een tarief aangaf van f 7 tot 50. De heer Krull deelt mede, dat er in het be gin van 1925 een oogenbllk is geweest, waarop hij meendle, dat een lager tarief zou kunnen worden aangenomen, toen verschillende prijzen van benoodigdheden verlaagd waren, evenals de rente, doch ten slotte bleek, dat men aan den eersten basis moest vasthouden. De heer Verlinde zal dan zijn voorstel moeten wijzigen door daarin het hooger tarief op te nemen. Hij acht dit juist het belangrijkste van geheel deze zaak. Al die andere kwesties laat hij er absoluut buiten, aangezien die het wezen der zaak niet gelden. Toch wijdt de Raad van Commissarissen daaraan een groot deed van haar rapport, daarmede als het ware de tarievenkwestie naar achter schuivende. Uit het rapport blijkt, dat gemiddeld moat worden opgebracht 21,84%, hetgeen voor Ter Neuzen neerkomt op ruim f 40.000 per jaar. We zullen daarbij moeten opbrengen voor onze eigen huishouding en bovendien nog een aandeel in hetgeen in sommige minder gunstig gelegen gemeenten tekort komt. Hij acht dat bedrag absoluut te hoog. Het nut van een waterleiding staat bij hem vast, maar ales wat nuttig is kunnen we daarom nog niet aanscihaffen. Ook hjj voelt dankbaarheid ten opzichte van hen, die voor de voorbereiding van dit plan hun krachten hebben gegeven, maar volgens de gegevens die hem daarvoor ten dienste staan, vreest hij, dat de waterleiding ten slotte voor Ter Neuzen, maar ook eveneens voojj Zeeuwsch-Vlaanderen te duur wordt, daarbij lettende op een algemeenen economischen toe- stand, van toenemende werldoosheid. Wat speciaal Ter Neuzen betreft wijst hij op den uitzonderingstoestand dezer gemeenrte, wiier voortdurenden minder gunstigen econo mischen toestand een gevolg is van de verwer- ping van het N ederl aruds oh - Bel gi sch verdrag. Hij laat in het midden of die verwenping met het oog op de belangen van den Staat al of niet gewenscht was, maar een feit is het toch dat alleen voor Ter Neuzen daarvan directe financieele gevolgen, wegens voortduring van de weikloosiheid in het havenbedrijf h-et ge volg is. Indien men nagaat, dat er nu op een hoofde- lijken omslag van f 157.000 aan het armbestuur in verband met steun aan werkloozen dertig tot veertdg duizend gulden moet worden uit- gekeerd, acht hij het een beziwaar om die be volking nog eens extra te belasten met een uitgaaf voor water van ruim f 40.000. Dit is een feit, dat onder de oogen moet worden gezien. Met een verwijzing naar an dere streken schiet men niet op. Wil men dat in W.-N.-Brabant betalen, dan moet men dat weten, misschien zijn de omstandigheden daar ook anders, maar daarmede zijn we hier niet vooruit, de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen moeten ten slotte zelf zien, dat ze rondkomen. Het door spreker geopperde bezwaar geldt z.i. niet alleen voor Ter Neuzen, maar voor iedere andere gemeente. Het gaat toch niet op, dat de gemeenten ten slotte zouden gedwongen worden de waterleiding te aanvaarden, omdat groote voorvechters daartoe als het ware dwin- gen. Men moet wel bedacht zijn, dat de bewoners van alle aansliudtbare perceelen beslist zullen gedwongen worden aan te sluiten. De ver schillende colleges van Burg, en Weth. mogen dit bij. de beoordeeling dezer zaak wel eens in acht nemen, dat zij huntne ingezetenen zullen moeten dwingen aan te sluiten, van een soepele toepassing kan geen sprake zijn. Indien de waterleiding er komen moet kan men spreker vinden aan de zijde der voorstanders van ver- plichte aansluiting, aangezien het anders zeker op een fiasco uitloopt. Ten slotte meant spreker, al is het dat dit hem geen aanleiding geeft om zulks op de waterleiding te wreken, toch niet te mogen nalaten een woord van afkeuring uit te spre- ken over de behandeldng vein den burgemeester van Ter Neuzen, den heer Huizinga, die bij de voorbereiding en bewerking der gemeenteraden den spits heeft afgeibeten maar dien men toch geen plaats heeft waardlg gekeurd in het dagelijksch bestuur der vennootschap. Maar dit niet alleen, het moge nu zijn, dat men den burgemeester voor de taak van dergelijke eco- nomische ondememing minder geschikt achtte, doch dan heeft men daarmede te kennen ge geven, dat Ter Neuzen, de grootste aandeel- houdster, geen enkel ingezetene had, die daar voor in aanmerking kon komen. Hij meent, dat zulks niet door den beugel kan en diat dit een handeling is, die bij geen enkele vennoot schap, die op commercieelen basis berust, zou voorkomen. Door den voorzitter is in den aanvang .gesproken van een belangengemeen- schap. De heeren die de verschillende gemeen ten bij de stichting der vennootschap vertegen- woordigen, hebben door hun daad allermdnst blijk gegeven, dat bij hen belangengemeen- schap voorzat. De Voorzitter wilde terstond op dit laatste antwoorden en gaf te kennen, dat dit ook reeds in de vergaderingen der vennootschap is te berde gebracht en men bijna unaniem, althans met de grootst mogelijke meerderheid, het verkeerde van het uitsluiten Van Ter Neuzen heeft ingezien. Hij kan ook wel toezeggen, dat het in het voomemen ligt, zoodra de thans bestaande moeilijkiheden zijn uit den weg ge- ruimd een voorstel te doen tot wijzigen der statuten, en het aantal leden van den Raad van Toezicht met 2 te vermeerderen, ten einde de vergadering van aamdieelhouders in de ge- legeniheid te stellen die fout te herstellen. (Wordt vervolgd.) PROV. REGELIN GSCOM MI SSI E VOOR DE PAARDENFOKKERIJ IN ZEELAND. Door de Prov. Reqelingsoomimissie, qe- hoord het advdes van de Keurinqscom- missie, zijn de qeldprijzen voor de oudere merries der J u n i - prem iekeuri n q 1927 vastgesteld als volgt: Flora, E. P. Staal. Stoppeldijik, Her mine, Gebr. Dobbelaere, IJzendijke; Bora Sluis, Geibr. Aernaudts, Sluis, Mimi d'Isaac, idem, alien f 40. Peronne, J. Sinke, Kloetiniqe, Nora, idem, idem, Emma, Ant. L. Haqe en Co., St. Maartensdijk, Germaine, J. Wisse, Anna Jacobapolder, Snel, Kr. van Hoeve, Ter Neuzen, Finette, wed. H. v. d. Hau- we, IJzendijke, alien 30. Gluotonne, Gebrs. Priester, Borssele; Corrie v. d. D„ M. J. Stoutjesdijk, Tholen, Cora, J. Wisse, Anna Jacobapold'er, Edi ne, S. J. Gast, Duivendijke, Iva, E. Clei- rein, Clinqe, Mina, R. J. Scheele, Ter Neuzen, Flora, D. Temmenman, Philip pine, Flora, F. Dekker, Pzn., Axel, Fre- dade Drau, Jac. de Feijtex Szn., Axel, Jacoba, G. Buijsise, Biervliet, Biena, C. Cammaert, Schoondijke, Julia, Iz. Luteijn, Zuidzamde, alien f 15. RECHTSZAKEN. Politiereohter te Middelburg. Zitting van 9 Augustus 1927. De vo'gende zaken werden behandeld G. W., oud 46 j arbeider te Graauw, werd ten laste gelegd dat hij op 19 Juli 11. te Graauw, D. Picavet heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. W. v. I., oud 32 j schipper te Graauw, werd inishandtling ten laste gelegd, ge- pleegd op 19 Juni j.l. E sch f 10 boete of 10 dagen hechteni0. Uitspraak idem. A. T. v. P., oud 25 j., landbouwer te Koew&cht, werd verdacht dat kij op 3 Juli j.l. te Koewacht, een deur, toebehoorende aan J. David heeft beschadigd. Eisch vrijspraak. Uitspraak idem. D. v. H., oud 44 j„ werkmau te West- dorpe, werd ten laste gelegd dat hij op 4 Juli j,l. te Westdorpe, A. Bonne heeft be- eedigd. Eisch f5 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. (J. v. d. P, huisvrouw J. d. B., oud 38 j., arbeidster te Oostburg, werd ten laste gelegd dat zjj op 4 Juli j 1. te Oostburg, N. Brou leeft mishandeld. Eisch flO boete of 10 dagen hechtenis. Uit-praak f5 boete of 5 dagen hechtenis. E. C., oud 50 j on ler be -o ip te 0 nge werd beklaagd dat hij op 23 Juni j.l. te Clinge, C. Merx heeft beleedigd. Eisch flO boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. L. M. A., huisvrouw F. B., oud 39 j.> te Koewacht, werd beklaagd dat zij op 29 Juli j.l. te Koewacht, M. de Schrijver heeft oeleedigd. Eisch flO boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. C. L. F., oud 48 j landbouwer te Eede, werd verdacht dat bij op 29 Juni j.l. ts Eede, E. M. Tienpondt heeft beleed:gd. Eisch flO boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. S. A., huisvrouw J. P. v. P., oud 37 j., te Sas van Gent, werd verdacht dat zij op 7 Juni j 1. te Sas van Gent, C. Seghers heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. D. v. H., oud 44 j werkman te West- dorpe, is wegeus beleedigiDg van Th. van de Winkel te Westdorpe op 4 Juli 1.1. veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. BESLAG OP DE HUREN. Een architect te Amsterdam, die een vordering van pl.m. 5000 heeft op de woningbouwvereeniging „Bloemenhof" te Haarlem wegens het opmiken van bouw plannen van een aantal huizen, heeft bij 96 huurders van bestaande woningen dezer vereeniging beslag op de huishuren doen leggen. WEES VOORZICHTIG MET LUCHTBALLOJNS. Te Arnhem wandelde een vader met zijn zoontje door de Roggestraatde jon- gen had een luchtballonnetje aan een touwtje. De wind dreef het ballonnetje naar de sigaar, waarvan de vader liep te genieten, en op een gegeven oogenblik deed het vurige puntje zjjn verwoestend werk en vloog de ballon met fen gewel- digen knal, waardoor heel wat voorbij- gangers opgeschrikt werden, uiteen. Een kleine, maar stevige vlam sloeg den rooker in het gelaathij liep dusdanige brand- wonden op, dat hi) zich onder dokters behandeling moest stellen. De luchtballon is een pfettig stuk speelgoed voor de jeugd, maar zij dient op een eerbiedigen atstand van vuur te blijven, anders is hij werke'ijk niet zoo onschuldig als het mooi beschil- derde balle'je er uit ziet VEEL LIEFHEBBERS. Te Heerlenbaan is op last van de recht- bank namens 280 erfgenamen van wijlen mej. H., die over de geheele wereld ver- spreid wonen, een'verkooping gehouiden, De lokalen van het cafe waar bet zou ge- beuren bleken evenwel te klein om alle erfgenamen en kooplustigen te bevatten. Daarom had de verkoop in de weide achter het cafe plaats, De geheele op brengst was j 36.000. EEN BROEDERTWIST. In de Zilk bij Noordwijkerhout heeft een broedertwist noodlottig gevolg ge- had. In dezelfde kamer, waar de moelder ziek te bed lag, stak de eene broer den andere met een broodmes. Vijf wonden werden hem toegebracht. De dader is aangehouden en het broodmes door de politie in beslag genomen. ERNSTIG ONGEVAL. Tijdens de werkzaamheden aan het schakelbord der Stroomverkoopmij., aan den Roersingel te Roermond kwam Zaterdagavond de 18jarige hulpmonteur Henjdircks uit Roermond bij het schoon maken onverwaohts aan de 10.000 volt spanning. Hij bleef met zijn linkerarm korten tijd door de electriciteit aan den draad hangen. Direct wend de hoofdlei- ding uitgeschakeld, waardoor de getrof- fene, die de vlam ook over zijn schouder kreeg, bewusteloos naar beneden viel. Hij bekwam hierbij nog een gat in zijn hoofd en werd met ernstig verbraniden arm en schoudenblad direct naar het hos- pitaal overgebracht. DE BRANDKAST VAN DEN MET AALBE WERKERSBQN0 GEOPEND. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben onbekende daders, vermoedelijk met behulp van een valschen sleutel, zich toegang verschaft tot het bureau van de Haagsche afdeeling van den Moldernen Metaalbewenkersbond aan de Prinse- gracht te 's Hage. De brandikast is geopend met een goed nagemaakten valschen sleutel en een be drag van f 1800, bestaande o.m. uit f 1000 specie, geborgen in een ijzeren ge'ldkistje, gestolen. Het ontvreemde geld was be- stemd voor uitkeerinigen aan werkloozen en behoorde voor een gedeelte aan Maat- schappelijik Hulpbetoon. De daders moeten goed op de hoogte zijn geweest van de situatie, daar de secretaris der afdeeling steeds de ge- woonte heeft het voor uitkeering benoo- digde geld mee naar huis te nemen, doch dit nu niet kon doen, wijl hij met vacan- tie is. De politie stelt een onderzoek in. ZWAAR ONWEER. Zaterdagavond heeft boven Assen en Oostelijk Drente een zeer zwaar onweer gewoeld. In Assen sloeg de bliksem in de baklkerij van den heer Nijborg, zonder veel sdhade aan te \ric;hten. Bij den heer R. Lanting te Graswijk werden 2 pin- cen in de weide gedood. Er brandde daar ook een booiberg af. In de dorpen iekst en Annen was het een gewel/dige wind, die de dorpen teisterde. Het huis van den landbouwer J. Kamming te Eekst werd geheel verwoest, en het huis van den heer L. Warring zwaar beschadigd. Vijf-en-twin tig zware eikenboomen wer den gelheel ontworteld. In Annen werden twee huizen van de waduwe Keizer door sterke windstooten zwaar beschadigd. Een landbouwschuur werd gdheel in elkaar gedrukt. Veel schade is aange- richt aan het op het veld staande koren. De schade is zeer aanzienlijk. Tijdens het hevig onweer Zondag- avond laat te Oene (gem. Epe) is de ildksem ingesilagen in de woning der wed. Boneman. Het oud'e huis is tot den grond afgebrand. Persoonlijke ongelukken had- den niet plaats. EEN OPZIENBARE GENEZING. De ,,N. Tilb. Crt." verneemt, dat gedurende een mis in de nieuwe, eerst korteling gewijde parochiekerk van de paters Carmelieten te Waspik (Boven, welke kerk is toegewijd aan de H. There- sia van het Kindje Jezus, een plotseldnge genezing was gaschied, die het stadje, in groote beroering bracht. Het gold de genezing van mej. Anna CuypersMommers uit Tilburg, die sinds meer dan vijf jaren lijdende was aan ver- lamming van het rec'hterbeen, als gevolg van een door schrik bekomen zenuwtoe- val. De vrouw kon zich niet dan met steun van and'eren op straat begeven. Er openbaarden zich nu en dan nog ernstiger Z'enuwstoringen, zoo zelfs, dat de lijd'eres niet meer praten kon. Gelukkig kreeg zij haar spraak langzaam, in het begin nog zeer gebrekkig, terug. De'vrouw was op aanraden van kennis- sen uit Waspik tot het besluit gekomen een noveen te-laten doen >in de aan de H. Theresia toegewijde kerk aldaar. Zij be gat zich daartoe naar Waspik en zou ge durende deze noveen bij haar kennissen inwonen. Dagelijks ging zij, ondersteund door haar begeleiders, naar de kerk, wel ke ongeveer tien minuten verwijderd is vanwaar zij haar intrek had genomen. Woensdag was het de laatste dag dezer noveen. De vrouw voelde redds enkele dagen te voren, dat de verlamming van haar been hoe langer hoe meer begon af te nemen, tot nu onder de mis de verlam ming geheel verdween en de vrouw, even vlug als een ander, de kerk verlaten kon. DOOR DE RADIO GEVONDEN. Te Delft vervoegde zioh Vr-'jdaqoch- tend aan het politiebureau zekere P., die mededeelde, dat zijn moeder hoogst ern stig ziek was, terwijl zijn broeder en zus- ter op een vacantiereisje ergens in Belgie vertoefden, zonder dat hij adres of ver- blijfplaats wist. Hij verzocht nu opspo- ring en bekendmaking. Op verzoek van den commissaris van politie werd 's mid- dags om 12 uur van Hilversum uit per politieradio deze mededeeling omgeroe- pen. Het bericht werd o.a. opgevangen te Rijissel, in Noord-Frankrijk. De politie daar liet op een openluchtfeest, «waar vele vreemdelingen vertoefden, den naam P. eenige malen omroepen, waarbij inder- daad P. en zijn zuster zich meldden. Zij konden in haast nog met den nachttrein naar huis, waar zij de zieke nog in leven aantroffen, die weinige uren na hun aankomst is overleden. EEN GROOT GEBOUW TE LONDEN INGESTORT. Het groote gebouw van de Commercial Assurance Cy. te Cornhill in het hartje van Londen, dicht bij de Bank van En- geland, is in den nacht van Zaterdag op Zondag ingestort. De schok werd ver in den omtrek gevoeld en het gekraak was op een mij'l afstand te hooren. Er vallen geen mensohenlevens te betreuren. De instorting wordt toegeschreven aan verbouwiing in belendende gebouwen, welke vermoedelijk de fundamenten heb ben verzwakt. IN GEZONDEN MEDEDEELINGEN. Huidaandoening'en als uitslag, eczeem, roos, dauwworm enz. verdwijnen spoedig door de verzaohtende, antiseptische werking van Foster's Zalf. Zij helpt ook uitstekend bij brandworaden, doorloopen of d'oorzitten, sohrij- nen enz. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a f 1.75 per doos, f 1.per tube. 10 Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestraat en Westkolkstraat. GRAFSCHENDERS GEPAKT. De grafschenders die een dag of tien geleden op het Joodsche kerklhof te Keu- len 70 grafsteenen hebben omgegooid, zijn gepakt. Het zijn roerige jongdui uit de volksche beweging. Een ervan was zelfs zoo roerig, dat de volkischen hem hadden geroyeerd DE WRAAK EENS VADERS. iDe Parijsche Daily Mail ontleent aan de El Sol, het te Madrid verscihijnende blad, een vreeselijk verhaal, volgens het- wel'k er in een klooster te Madrid vijf nonnen zouden zijn doodgeschoten en twee gekwetst en dat onder de volgende om standigh ed e n In het klooster werd een meisje opge- voed, dat getuige was geweest van een incident, waarover zij, naar haar was ge- zegd, het stilzwijgen moest bewaren. Maar het meisje sprak toch over het ge- val, met vriendinnen en ook met haar ouders. Dit lekte uit en het kind werd in het klooster opgesloten en mishandeld. Toen de vader niets meer van zijn doch- tertje hoorde, ging hij naar het klooster om te informeeren, maar men zeide hem daar, dat het kind niet in het klooster was. De politie werd in de zaak ge- moeid en stelde een onderzoek in; het kind werd gevonden, in het klooster, maar in zulk een jammerlijken staat, dat de vader van smart zijn verstand kwijt raak- te, zijn revolver trok en vijf geestelijke zusters doodschoot en er twee ver- wondde. ONTZETTEISD ONWEDER. Een ontzettend onweer, gepaard met hevigen regenval, heeft Zaterdagmiddag de Engelsche graafschappen Kent, Essex en Middlesex geteisterd. In de badplaats Southend zjjn badkoetsen weggespoeld en zijn twee villa's getroffen. De hopvelden in Kent, die dit jaar reeds driemaal te lijden hebben gehad, zijn weer zeer zwaar getroffen en te Colshester in Essex overschreed het water de geheele benedenstad. Zes huizen zijn door den bliksem getroffen, zonder dat er evenwel persoonlijke ongelukken voorvielen. Te Londen waren het vooral de Zuid- Oostelijke districten Henre Hill, Balham en Sydeham waar het Crystal Palace staat die het 't zwaarst te verduren hadden. Over het Iersche graafschap Roscommon is den windhoos gevaren. die boomen en telegraafpalen ontwortelden en verscheidere boerenhoeven heeft doen instorten. Er zijn enkele gewonden, maar zoover bekend geen dooden. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 10 Augustus, 2 uur. Bieden. Laten. Londen 12,ll1/j 12,13 Berlijn 59,28 59,32 Parjjs 9,76 9,80 Brussel 34,70 34,73 Weenen (per 100 sch.) 35,10 35,15 Vreemd Bankpapier. Duitsch 59 28 59,32 Fransch 9,76 9,80 Belgiseh 34,70 34,73 Oostenrjkseh (per lOOsch.) 35,10 35,15 SCHEEPVAARTBEWEGING. Van Ter Neuzen: 9 Aug. Deensdi s.s. LARS KRUSE, 1071, ledig, Vlissingen. Voor Gent: 8 Aug. Let!, s.s. TRANSTEVE, 1386, bout, Xpila; Duitsch s.s. STERN, 905, hout, Stettin; Eng. s.s. EIFFEL TOWER, 75, ledig, Londen. 9 Aug. Letl. s.s. EVERENE, 1064, hout, FrederikshavnZweedsdh s.s. WALLONIA, 1021, gem., Goteniborg; Letl. s.s. KRIMULDA, 1150, hout, Riga; Letl. s.s. SKAUTS, 1328, hout, Riga. Van Gent: 8 Aug. Eng. s.s. MICKLETON, 364, steen, Londen. 9 Aug. Eng. s.s. EIFFEL TOWER, 75, steen, Rochester; Noorsch s.s. TIRO, 568, fos- faat, Riga; Eng. s.s. DEARNE, 427, stukg., Goole; Eng. s.s. OARSMAN, 117, cement. Louden. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA vertrok 9 dezer van Rotterdam naar Yxpdla. s.s. MAGDALENA in lading te Beu- nos Ayres voor Havre, s.s. TERNEUZEN van Kristinestad naar Rotterdam passeerde 10 dezer Brunisbuttel. ZEEVAARTMAATSCHAPPIJ ..SCHELDESTROOM". Directie T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, in los- sing te Portsmouth, s.s. SCHELDESOP, 750 ton, wordt morgen te Ter Neuzen verwacht. s.s. SCHELDESTROOM. 1500 ton, in lossing te Emden. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, van Calcutta naar Singapore. s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, ver- itrokken van Aden n. Dudnkerken. s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, vertrok- ken van Port Sudan naar Hull en Rotterdam, s.s. SCHELDELIJN. 11000 ton, van Bombay naar U. K.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3