ALGEMEEN MEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOB ZEEUWSCH-VLAANPEREN. No 8099 Maandag 1 Augustus 1927. 67e Jaargang. 9e miiiikti dubbelgaager BINNENLAND. FEUILLETON. BUITENLAND. mnwucucUTODOIIQ. Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /6,60 per jaar AdUNNlMlIi I b I n IJ w Voor 't buitenland 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor 't buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad verschijnt lederen Maandag-, Woensdafi- en VrlJdnjjavoncl. gen. De stad Toementoe is onder de bergten, die in beweging kwamen, be gra ven. Het eerste nieuws omtrent deze aardbeving is pas Vrijdag hier ontvangen. (De Times teekent hierbij aan, dat dit ongetwijfield de aardbeving is, die op dien datum door tal van seismognafen is ge- registreerd. Kansoe is een van de weste- lijke provincies van het eigenlijke China en grenst ten W. aan Thibet, en ten N. aan Mongolie en ten O. aan de provin- cie Sjansl. Mgr. Buddenbrock, de apostolische vicaris te Lantsjou, de hoofdstad van Kansoe, heeft een bericht omtrent de aard beving naar Sjanghai gezonden. Hij was juist de mis aan het celebreeren, toen de aardbeving optrad, en werd door de deur van de sacristie naar buiten geworpen. De muren van de kerk stortten in, maar de meesten van de geloovigen ontkwamen. De zuster-overstedie ook ontkomen was, keerde terug, toen zij zag, dat er enkele kinderen ontbraken. Zij werd toen on der het puin ibegraven en gedood, maar redde twee kinderen het leven, die onder haar werden gevonden. Vender seint de vicaris nog, dat de stad Koelang geheel verdwenen is en dat hij schatte, dat de aardbeving over een leng- te van 70 mijl heeft gewoed. Te Londen zijn echter ook berichten ontvangen op de Chineesche Protestant- sche) missie, dat de aardbeving zich heeft uitgestrekt tot Liang-tsjou-foe, 150 ten W. van Lantsjou. Het huis van Ds. Bucher, den methodistischen predikant, stortte in. maar hij en zijn vrouw bleven ongedeerd. Er werden 26 mensohen gedood. OVERSTROOMINGSRAMP IN DE BOMBAY-PRO VINCIE. Volgens nog onbevestigde berichten uit Abmedabad zijn circa duizend perso- nen verdronken ten gevolge van het doorbreken der dijken van het water- reservoir ter grootte van ruim 30 vierk. K.M. na'bij Baroda. De watermassa's overstroomden de in den omtrek liggende dorpen. De verbindingen met Bombay zijn verbroken. Reuter meldt nog, dat in het district Gujerat (een onderdeel der provincie Bombay) door geweldige stortregens, groote schade is aangericht; men vreest. dat de katoenoogst in het district Broach (een onderdeel van Gujerat) eveneens geleden heeft. Die uit den Punjab komende trein, die Maandag j.l. te Bombay had moeten arri- veeren, is op omstree'ks 375 K.M. van Bombay gedurende zes en dertig uur op- gehouden. Men heeft pogingen gedaan, om den reizigers hulp te verleenen, doch dit bleek zeer moieilijk, daar de verbindin gen verbroken waren. Het regent nog steeds. DE RUBENSFEESTEN. Het programma van de Rubensfeesten te Antwerpen is opgesteldderwijzedat aan alle eischen voldaan ikon worden. Aan het groote publiek zal gelegenheid wor den gegeven om het werk van den groo- ten Vlaamschen Meester beter te leeren kennen; aan de meer ontwikkelden zullen zeldzame kunstgenietingen worden gebo- den. We spraken reeds over de tentoon stelling, over het intellectueele leven te Antwerpen in de eerste helft der zeven- tiende eeuw, ingericht in het Museum Plantin en die der bibliographic over den meester, in de stedelijke hoofdboe- kerij, Conscienceplein. Twee andere tentoonstellingen worden ingericht, de eene in de zalen der Aca- demie voor Schoone Kunsten, Venus- straat, de andere in het Koninklijk Kunst- veribond, Arenlbergstraat. De eerste is be- stemid voor de massa in de allereerste plaats, al zal zij ook voor kunstkenners leerrijk zijn. Zij zal in foto en gravuur het bijna volledige werk van Rubens too- nen, godsdienstige, historische en mytho- logische onderwerpen, portretten en jand- schappen en een groot aantal teekeningen en schetsen, uit de verzameling foto's en gravuren welke destijds door de Rubens- commissie en hoofdzakelijk door wijlen Max Rooses werd bijeengebracht en ge durende eenige jaren in de benedenzalen van het Museum voor Schoone Kunsten te zien was, merkwaardig geheel, dat moest worden opgeiborgen om plaats te maken in het Museum. Veel belangrijker echter is de tentoon stelling welke wordt ingericht in de zalen van het Koninklijk Kunstverbond, Aren- bergstraat. Deze zal gewijd zijn aan de Antwerpsche Kunst der XVlIe eeuw. Een gansche zaal zal bevatten talrijke oor- spronkelijke teekeningen van de groote meesters van dit tijdvak. Daartoe hebben beroemde kunstliefhebbersals de heeren Frits Lugt (Utrecht), Fr. Koenigs (Haar lem) en prof. M. Delacre (Gent) de schoonste stukken van hun verzamelin- gen in bruikleen afgestaan. Verschillende van deze teekeningen werden onlangs te Londen op de tentoonstelling van Vlaam- sche Kunst bewonderd. Daarbij werden gevoegd de schoonste teekeningen uit de verzamelingien van het Antwerpsche pren- tenkabinet (Museum Plantin Moretus). Rubens, Van Dijck, Jordaens, Teniers, fan Breughel, van Tihulden, F. Snijders, Luc. van Uden, G. Neyts, B. Peeters, e.a. zullen er met prachtwerken vertegen- woordigd zijn. Een tweede zaal zal bevatten een zeer ruime keuze uit het werk van de Ant werpsche plaatsnijders der XVIIe eeuw, die schilderijen en teekeningen van Ru bens en zijn tijdgenooten op koper en op hout hebben gegraveerd. Ook deze afdee- ling zal voor alle kunstliefhebbers een echter veropenbaring zijn en eens te meer aantoonen welkie ongekende schatten in onze stedelijke collecties bewaard worden. Deze twee tentoonstellingen, welke zonder twijfel de tweede vooral een zeer grooten bijval zullen hebbien, worden in hun gieiheel ingericht door den heer A. J. f. Delen. adjunct-conservator van het Museum Plantin-Horetus, die er in slaagde de bovengenoemde verzamelaars te bewegen hun kostbaar bezit aan de stad Antwerpen toe te vertrouwen. Voor de tentoonstelling van Antwerp sche Kunst in de XVIIe eeuw, heeft de heer Delen een beredeneerden en prach- fcig ge-illustreerden cataloous opgesteld. Beide tentoonstellingen .zullen open blij- ven tijdens de maanden Augustus en Sep tember. De vijf Rubenstentoonstellingen zullen in hun geheel kunnen bezichtigd worden van 14 tot 30 Augustus. TER NEUZEN, 1 Augustus 1927. CONCERT OP DE MARKT. Ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin-Moeder is het muziek- gezelschap ,,De vereenigde werkliieden", directeur de heer A. Schirris, voornemens des avonds 8 uur op de .markt het volgen- de programma uit te voeren: HET BEZOEK DER KONINKLIJKE FAMILIE AAN NOORWEGEN. In een der Noorsche bladen lezen wij het volgende bericht over het a.s. bezoek van de Koninklijke familie aan Noor- wegen. Zooals bekend, zal de Nederlandsche Koninklijke familie ook dezen zomer w.eer een bezoek brengen aan Noorwegen. Be- zochten Koningin Wilhelmina, de Prins- gemaal en Prinses Juliana vorige malen de Noorsche fjonden, nu maken zij een tocht door Noorwegens Alpenland; Jotunhei- men. Van Fagernes uit ondernemen de vor- stelijke bezoekers den tocht door het Al- pehgebied, nadat zij te Laerdal aan de Sognefjord aan wal zijn gestapt. De Koniniklijke familie zal gedurende haar veiblijf in Jotunheimen logeeren in het Bygdin Hoifjeldshotel. HET INTERPELLATIERECHT DER STATEN. De Noord-H'ollandsche Prov. Staten hebben met overgroote meerderheid een voorstel van Mr. Mendels aangenomen, om aan de Tweede Kamer mede te deelen dat zij grooten prijs stellen.op behoud van het interpellatiereoht wegens het toezicht van Gedeputeerden op de gemieente- besturen. GRATIS GAS! Allen te Heerlen, die voor 1 September a.s. aanvrage doen tot aansluiting aan het gemeentelijk gasnet, ontvangen een maand gratis gas, van den dag af der aanslui- ting. DRENTSCHE ARBEIDERS NAAR BELGIe. In verband met de toenemende werk- loosheid in Emmen, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw be- paald, dat opnieuw een proef zal worden genomen met tewerkstelling van Drent- sche arbeiders in Belgie. Het loon be- draagt aldaar 4 frs. per uur en er wordt gerekiend op een 60-ur.ige werkweek. Waar echter dit loon onvoldoende is voor het levensonderfioud van het achterblij- vende gezin, heeft de Minister bepaald, dat aan het gezin een toeslag zal worden verleend van f 7 per week, welk bedrag stijgt wanneer tot het gezin kinderen be- hooren. Voor vrijen overtocht wordt van regieeringswege gezorgd, terwijl eens in de drie maanden de arbeiders voor rijks- rekening eenige dagen naar Drente mogen komen. De aanwijzing geschiedt voor- loopig tot November en de proef wordt genomen met 50 arbeiders, welke de vol gende week vertrekken. Hij, die zonder gegronde redenen wei- gert aan deze oproeping te voldoen, wordt voor goed, dat wil zeggen, behoudens ministerieele toestemming, van de werk- v e r sc h a f fing uit ge slot en KREEFTENVISSCHERIJ-BEDRIJF. Men meldt uit Zeeland aan de N. R. Crt.: Het kreeftenvisscherij-bedrijf op de Zceuwsche Stroomen, zich bepalende tot een deel der Ooster-Schelde en langs den Dredschorscihenidijik, is na tijdelijke slui- ting w;eer aangevangien en bijzondere ver- schijnselen doen zich blijkbaar niet voor, zoodat de resultaten wel zullen uitloopen op gielijike als in de laatst verloopen jaren, d. i. in geen geval ongunstig wat de hoeveelheid betreft. De kreeftenvisschers, uit het Engelsch door NORMAN VENNER. 69) (Vervolg.) „Dat spijt me", zei Ballan. „Express uit Londen hiernaartoe gekomen met een dringende boodschap. Is er hier in het misschien nog een andere gelegenheid waar hij zou kunnen zijn?" ,,Nee. Hier in het dorp is, er geen een andere gelegenheid ,,Hm. Dat is leelijker. Maar niets aan te doen. Wel bedanikt, juffrouw. Ik hoop dat u t niet kwalijk neemt, dat ik u zoo vroeg gestoord heb. Maarrezou u me misschien kunen zeggen, waar hij dan heen heeft kunnen gaan, als iemand die hier in de buurt niet bekend is en die laat gekomen moet zijn? ..Nergens. Dit is de eenige gelegen heid", zei Mrs. Hart. Wat toeschietelijker onder Ballan's beleefde manier van doen en bewonderend kijken. ,,Wat had u met hem noodig?" ,.]a ziet u, ik heb in Afrika onder hem gediend en nu moest ik hem een bood schap overbrengen van zijn vroegeren kolonel. lets dringends, dat hij vanmor- gen weten moest". ,,Bent u een vriend van hem?" 1 die voornamelijk in Ierseke wonen, heb ben bij dit bedrijf groot belang. en de Thoolsche vakgienooten natuurlijk niet minder. Er is reeds op gewezen, dat veel kreeftenvisschers kleinie oesterkweekers zijn, die van het laatste bedrijf niet uit- sluitend zouden kunnen bestaan, en dat de periode van kreeftenvangst juist valt in den tijd, dat in het oesterbedrijf weinig valt te doen, wat een zeer geschikte aan sluiting geeft. Er mag op gewezen worden, dat nu reeds een kwart eeuw lang de kreeften vangst een stijgende lijn vertoont en het is de heer Sauer te Ierseke geweest, die in die dagen heeft aangetoond, dat voor de verschijning van de kreeften in de Zeeuwsche Stroomen een vrij natuurlijke verklaring is te vinden, wat uit Bruinisse werd bevestigd. Uit oude kronieken blijkt, dat reeds vorige eeuwen Zierikzee schepen uitzond om Noorsche kreeften te halen, die dan in een afzonderlijke ruimte te Zierikzee werden g'eplaatst, om later in den hand el te worden gebracht; later is dit bedrijf ten gronde gegaan. Maar op het laatst der vorige eeuw waren te Ierseke en te Bruinisse weer depots van levende kreeften en op een mooien of lie- ver boozen nacht sloegen de bakken, waarin de kreeften in een oesterput wer den bewaard bij wijze van tusschensta- tion voor den 'handel, open en namen de kreeften de vrijheid om in de Schelde het ruimere sop te kiezen. En de geheele ver schijning van de duizenden kreeften van thans zou berusten op de verdwijning nu in den .mooien" nacht te Bruinisse, Sedert zijn tal van proeven genomen met kunstmatige kreeftenteelt, o.a. te Ier seke door een Belgische firma uit Oosten- de; later te Bergen op Zoom onder des- kundige leiding werden regelmatig kreef ten kunstmatig gekweekt en het jonge goede in de Ooster-Schelde uitgezei; een en ander natuurlijk ter bevordering van den kreeftenstand en dit zal ongetwijfeld ook resultaten afwerpen. DE CONFERENTIE TE. GENeVE „IN EXTREMIS". Het wordt, aldus de N. R. Crt., lichte- lijk eentonig om over de maritieme confe- rentie te schrijven, maar de dramatische wending die aanleiding heeft gegeven tot ihet plo'tseiing bijeenroepen van de reeds voor hun week-end uiteenstuivende leden van het Engelsche kabinet, is toch vol- doende reden, om er weer over te spre- ken. Met groote onverzettelijkheid rea- geert Washington op de Engelsche voor- stellen door oip te merken, dat de confe- rentie bijeengeroepen is met het doel om tot besnoeiing en beperking te komen en dat die voorstellen nu Amerika zullen dwingen aan het bouwen te gaan of zich tevre'den te stellen met een plaats op den tweeden rang onder de zeemogendheden. Engeland nieent daartegenover zoo ver gegaan te zijn, als het zelf kan in ver band met de eischen van zijn rijksverde- diging en ais zijn groote Dominions willen toelaten, dat het gaat. Ghamiberlain heeft in zijn tweede rede in het Lagerthuis deze week de vaste overtuiging uitgesproken dat de verstandhouding met Amerika er niet onder kon lijden, indien men nu niet tot overeenstemming kwam. In deze hoop is hij bedrogen uitgekomen, want zoowel de Amerikaansche gedelegeerden als de spreekbuizen van Washington laten zich zeer ongenadig uit. De Britsche delega- ,,Nouu vriend kan ilk niet zeggen: Hii is mijn superieur geweest, ziet u. En met je superieuren ben je geen vrienden. Maar ik zou mezelf met genoegen levend laten villen als ik dacht, dat 't hem zou kunnen helpen". .-Tjau heeft een eerlijk gezicht, voor zoover ik erover kan oordeeien ten minste", zei Mrs. Hart twijfelend. Dan, ineens besloten: „Als u dezen weg af- gaat, komt u aan een huis, een groot huis, de Cedars heet-'t. Alle kans dat u 'm daar vindt. Hij is gisteravond hier ge weest. Maar vanmorgen vroeg heeft de ouwe heer, mr. Weathers bedoel ik dat is de eigenaar, de dogear gestuurd om 'm te halen en toen is hij weggegaan". ,,Vriendelijk bedankt, juffrouw", ^ei Ballan, terwijl hij voor den tweeden keer beleefd zijn hoed afnam. ,,Wilt u misschien een glaasje bier voor- dat u doorgaat? vroeg Mrs. Hart. ,,Nou daar zeg ik geen nee op. Wat graag". Vijf minuten later liep Ballan het groote hek van de Cedars door. Een groot huis en een groote turn. Maar wat zag t alles er uit! 't Was geen tuin, niet eens een park of een bosch. Een wildernis, dat was het goede woord. Daar moest eens noodig iemand bij die verstand van zulke dingen had. Zonder dat hij het wist ver- kondigde Ballan precies Jeremy's opinie. Dienzelfden morgen, toen hij het buiten bij daglicht zag, had hij begrepen, dat het aanbod van mr. Weathers geen wassen neus was. Er was werk te doen, hoopen en hoopen! En daarom was hij, dadelijk toen de oude heer Weathers over het on- derwerp begon, ernstig op diens voorstel tie zonid Vrijdag depeches naar Londen van zoo belangrijken en ernstigen aard, dat Chamberlain zich niet veramtwoord achtte, als hij het kabinet niet aanstonds bijeenriep. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph verneemt, dat de Britsche qedelegeerden bij hun terugkeer de atmosfeer veel slec'iter vonden dan bij hun vertrek. Zelfs de hoop op een ge- deeltelijke of een tijdelijke regeling bleek verdwenen. Daarbij komt natuurlijk de terugslag van het misloopen der conferentie op de Volkenibondskringen te Geneve. Men ziet er van komen, dat de algemeene ont- wapeningsconferentie tot onbepaalden tijd zal moeten uitgesteld worden, dat ook de voorbereidingscommissie niet in No-" vember bijeen zal kunnen komen. Het aspect op het gebied van de hooge politiek is voor het Britsche rijk plotseling verontrustend geworden. De diplomaten lijken thans na de deskundigen beter aan het woord te komen. In dezen moeilijken toestand ware het misschien wel het wenschelijkst, dat de gedelegeerden eens vacantie namen, om de zakien wat te laten betijen en gelegen heid en tijd te scheppen voor onder- handsch overleg tusschen de hoofdsteden. Dan behoefde de conferentie niet pardoes op de Britsche voorstellen te stranden. DE NIEUWE VERMOGENS. Dat het proces van kapitaalvorming in Sovjet-Rusland reeds tot het ontstaan van betrekkelijk groote vermogens heeft geleid, zien wij uit het volgende feit, Een lid van de firma, die de fabriek ,,Froekt- woyj Aromat" (Fruit-Aroma) te Peters burg heeft gepadht, W. Bispen, is over- leden. Hij liet aan zijn vrouw en drie zoons een vermogen achter, dat door de belastingautoriteiten. op 200.000 roebel wordt geschat. Hiervan eischt nu de staat aan rechten 60.000 roebel op. DE TRAGISCHE VERfAARDAG. Evenals de vorige jaren zal ook dit- maal, op 4 Augustus, naar men uit Brus- sel meldt, de sc'hending van de Belgische neutraliteit door de Duitsche troepen, het heele land door worden herdacht. In al de kerken zal te 9^2 uur 's ochtends de noodklok worden g.eluid terwijl de stoom- fluiten der fabrieiken en schepen hun scherpe stem in het lugubere concert zul len mengen. WENSCHEN VAN DAUDET. Leon Daudet blijfjt van uit zijn onvind- baar vacantieoord zijn krant van kopy voorzien. Thans heeft hij een schrijven gepubli- ceerd aan den minister van justitie, waar in hij zich bereid verklaart. in de gevan- genis terug te keeren, maar hij stelt daar bij den minister eenige voorwaarden. Zoo verlangt hij, dat het proces inzake den dood van zijn zoon hervat zal worden en het onderzoek geen belemmeringen in den weg zullen worden gelegd. Het onderzoek, aldus Daudet, kan slechts eerlijk zijn. indien de hooge ambte- naren van de recherche, die bij de aange- legenheid zijn betrokken, tijdens het on derzoek ter beschikking worden gesteld. EEN HEVIGE AARDBEVING IN CHINA. In de provincie Kansoe heeft op 23 Mei een geweldige ramp plaats gehad. Tal van steden en dorpen zijn door een groote aardbeving vernield, en het verlies aan menschenlevens moet wel 100.000 bedra- ingegaan. Zat hij nu al meer dan een half uur met vader en zoon te praten. „fe zou hier kunnen wonen", zei Wea thers senior, „voorloopig tenminste. Naderhand, als je een eigen huis zou wil len hebben, zou je de wei aan den over- kant van de beek kunnen krijgen". „U is werkelijk te goed mijnheer, ik voel me „Klets asjeblieft niet", viel de oude heer hem korzelig in de rede. „Nuchier bekeken staat de zaa'k zoo. Ik heb een dikkie twee duizend acres. Voor 't behere enz. ervan he'b ik, laten we zeggen 750 over. En ik bied je er tien tien acres aan als je een eigen huis wilt bouwen. Dat is geen pbilantrophie. Puur eigen- belang. Natuurlijk krijg jij land en een huis. Dat spreekt. Maar ik krijg een man die zich voor zijn werk en mijn be lang interesseert. Zooals 't er nu uitziet, is het een schand'e! Dat is me dikwijls genoeg voorzichtig aan mijn verstand ge bracht. Daarom moet ik iemand hebben die daar verandering in brengt die het werk voor me doet. Dat ben jij. Ik be- taal je behoorlijk, iets dat niet meer dan billijk is zoo help ik mezelf en help 0' den izoon van Bulger twee dingen die ik allebei even prettig vind". ,,Als ik je een raad mag geven, Lay- tree, doe het dan", mengde Dibdin Wea thers zich in het gesprek. „Vergeet niet dat het tegenwoordig niet gemakkelijk is om wat te krijgen. Denk eens aan al die duizenden staklkers die den oorlog van 't begin tot het eind meegemaakt hebben en die nu niets behoorlijks kunnen vinden. Een poosje geleden heb ik er nog een van mijn vroegere regiment ontmoet op de Strand liep met een piano-orgel. Zei, dat hij wel moest, voor zijn vrouw en zijn ikleine zorgen. Daar heb ik ook een eind aan gemaakt. Die zit nu op de boerderij bij de brug en die is zoo dankbaar dat hij na ik weet niet hoeveel misere toch nog geholpen is dat ik dien kant niet goed durf uitgaan". ,,Dat is 't niet", gaf feremy ten ant- woord. „Ik voel 't alleen niet als billijk om zooveel te accepteeren ,,Klinklklare nonsens" zei de oude heer Whathers. ,,Zoo moet je t ook niet be- schouwen. Ik bewijs jou geen gunst. Jij doet 't mij! Wat denk je wat dit goed op zou brengen, als ik t wilde verkoopen? Een paar duizend misschien. En 't kon een goudmijntje zijn. Aan jou om er een van te maken". 't Zal hoopen en hoopen geld kosten", zei Jeremy". Hoeveel denk je?" ,,Laat eens kijken. Nou, niet opeens natuurlijk, maar in de eerste vier, vijf jaar allicht een vijf a zes duizend pond". „En wat krijg ik voor die vijf a zes duizend pond?" „Idem zooveel acres bouwland, behoor lijk drooggelegd. Behoorlijke afrastering en behoorlijke heggen. Een goede boom- gaard die na een paar jaar een behoorlijke winst zou gaan afwerpen. 'n Behoorlijke veestapel met behoorlijke stallen en toebe- hooren. Behoorlijk uitgedund hout en nieuwe aanplantingen als beschutting voor de velden. Het zou een juweeltje kunnen worden zooals t ligt, beschut voor' den Noordenwind. Enmaar dat is een liefhebberij van mezelfdan zou u op groote schaal rozen kunnen kweeken", „Zie-je, daar houd ik nu van, om een man zoo te hooren spreken. Daar gaat stuwkracht van uit. Jij ziet het goed, zoo als het zou kunnen worden. En dat is 't em juist. Nuwat is je besluit? Neem je het aan?" „Ik neem het aan, mijnheer, dolgraag zelfs", zei Jeremy. ,,En als ik er wat aan kan doen, zult u er nooit en nooit spijt van hebben". „Dat 's dan afgesproken", zei de oude heer tevreden. ,,Nu nog dit. Moet je een contract hebben?" „Beware, me!" zei Jeremy. ..Waarom zou ik dit willen?" „En toch krijg je er een, of je wilt of niet. Alles zwart op wit, netjes, zooals het behoort. Voor beide partijen beter. Begrepen!" „Uitsteikendzei Jeremy. ,,Ik vind het puik". „Goed dan. Dibbie, neem hem mee en laat hem het boeltje zien. Beter dat hij maar meteen weet waar hij aan toe is. In dien tusschentijd draai ik een soort van contract in mekaar, dat mag jij dan als ge- tuige mee Iteekenen als jullie terugkomen. Voor eenen asjeblieft. Om een uur is de lunch". Om den ouden heer zijn zin maar te geven gingen de beide jongere mannen gehoorzaam de kamer uit. En Weathers senior in zijn schik met de combinatie zakelijik en menschlievend in de zaak die zooeven beklonken was, keek hen tevre den d grinnikend na. (Wordt vervolgd.) WNEUZENSCHE CO U RANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1