Laatste Berichten. Slapeloosheid WEER SLAGREGENS IN ENGELAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Mijnhardt's Zenuwtabletten mejdeelde, dat h.g een fluverlen pak aan had. Er is iemand gear.'esteerd, doch wegeas gebrek aan bewijs weder op vrije gesteli. Een onderzoek 'net speurhondea heeft nig geen resultaat gehaf. FELLE BRAND TE LOOSDUINEN. in den nacht van Vrijdag op Zaterdag is de groentenveiling te Lojsduinen groRen- deels door brand vernield. Negen looisen met een enormen voorraad komkom ners, tomaten, augurken en pakmateriaal zgn een prooi der vlammen geworden. Deschide wordt op 1 ton gescbat, die grootendeels door verzekering op beurspjlis is gedekt. >am VERFALSCHING FAN P03TVFISSELS. Maandagmorgen kwam iemind op het bijkantoor van de posterijei aan den Goud- schensinge) te Rotterdam, met het verzoek, twee postwissels te verzilveren. De wissels, ter waa-de van 18 en f 19, waren af- gezonlen uit Asten (Limb.), gead^esseerd aan een assurantiefirma en geeadosseerd aan zekerea Reter, die de aanbieder zou zijn. De aan het loket dienstdoende ambtenaar zag, dat op beide formolieren een kleine techn:sche fout wae gemiakt. Dadelijk sloot hp het kantoor af, zoedat Reter niet meer weg kon en vervolgens beide hp de politic op, Reter werd aangehouden en ter beschikking van de centrale recherche ge steli. Deze stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat Reter niemand anders was ah de 24jarige J. VF. J. Gr., uit Ngmegen, en geruimea tijf geleden ontslagen kantoor- bediende van de posterijen, die wegens kaoeierijen met spaarbankboekjes al eens is veroordeeld. Der politie te Ngmegen werd telefonisch verzocht een huiszoeking bp Gr. te dosn. Daarbjj werden 236 postwisselformulieren gevonden, welke atle waren ingevuld en waren voorzien van valsche stempels. De ste mpels, die daar voor warengebruikt, werden eveneens gevonden en met de formulieren in beslag genom m. De 'ormulieren waren ingevuld tot een bedrag van ongeveer 4000 in totaal. Gr. is in het huis van bewaring opgesloten en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. OPLICHTING. Een effectenfirma te Amsterdam heeft in haar dienst een vertrouwd persoon van ongeveer 50-jarigen leeftijd, die met effecten of geld wordt uitgestuurd en steeds zijn belangrijke commis3ies naar bebooren heeft uitgevoerd, Dinsdagrnorgen kreeg hp op- dracht, een bedrag van 6000 te innen en vervolgens voor een andere commissie te gaan naar een firma op de Heerengracht. Hier deed hp zpn boodsehap doch juist toen hp wilde heengeen riep men hem terug, zeggende, dat zpn patroon aan de telefoon was. En de looper hoorde de stem van zpn chef die hem zeide, dat hij de zes mille, die bp zooeven had geind, moest brengen naar een zekeren heer Van Mee- keren die op het Stationsplein voor het Station zou wachten en die dat geld van de firma dadelijk noodig had. De looper vond hierin niets verdachts en begaf zich naar het Stationsplein. Daar kwam „de heer Van Meekeren" reeds op hem af en nam de zesduizend gulden in ontvangst. Hp bedaokte den brenger be- leefdelpk en ging heen. Op het kantoor terruggekomen, zeide de looper aan den patroon, dat hp bet bedrag aan meneer Van Meekeren had gegeven, waarop de patroon hevig schrok en zeide dat hij geen order had gegeven dat te doen. Een onderzoek werd ingesteld en het bleek maar al te duideljjk, dat de kas- looper er was ingevlogen. De persoon, die het geld in ontvangst had genomen was jong. De looper houdt vol, dat de stem van den man, die hem heeft opge- beld, precies klonk als die van den effec- tenhandelaar. (Tel.) FAMILIE DRAMA'S. Te Dessau ging Frijdasp een man zijn vrouw met een bijl te lijf en verwondde haar zwaar. Het 16-jarig dochtertje kwam haar moeder Je hulp en verwondde op haar beurt haar vader door revolverschoten. Weinige oogenblikken later heeft de vader daarop zelfmoord gepleegd. Te Mannheim heeft een arbeider die werkloos was geworden en de huur niet meer kon betalen, Vrijdag met vrouw en twee kinderen zelfmoord gepleegd. Toen de buren de woning binnendrongen vonden zij de vier lijken. Te Bochum heeft Vrijdag iemand die in staat van faillissement was verklaard, uit wanhoop zpn vrouw en dochter dood- geschoten en daarna zelfmoord gepleegd. De man die als bewaarder over den boedel was aangesteld vond alle drie dood. Toen de aanstaande van de dochter, die kort nadien in de woning kwam, het aan- gerichte bloedbad zag, viel hp in onmacht. EEN NOODLOTT1G GEVOLG VAN EEN ONWEER. Te Burghasungen bij Kassel sloeg de bliksem in de woning van een heerenboer. De vrouw des huizes wilde met haar kleinen jongen uit de woning vluchten, kon dit echter niet meer, daar de trap reels in brand stond. Daarop sprong zp met haar kind van het 9 meter hooge dak van het huis. Zp werd weliswaar door de brandweer opgevangen, maar had reeds zulke zware brandwonden, dat zij kort na aankomst in het ziekenhuis te Kassel overleed Het kind bleef ongedeerd. DE BLIKSEMLEgTeBNPrTnKISCBE BEGRAAFPLAATS IN BELG1E BLOOT. Folgens een bericht in de bladen is op den weg van Virelles naar Chimay, in het Zuiden der provincie Henegouwen, een aan het jongste on weder aldaar te wpten oud- heidkundiga ontdekking is gedaan. Tpdens het onweder trof de bliksem een gedeeltelpk boven den weg hangende rots. Deze stortte naar beneden, een groote Frankische be- graafplaats ontblootend, waarvan het bestaan werd vermoed, maar welke men totdusver nog nooit had kunnen vinden. EEN E1GENAARDIGE VERSTEKELING. De heer Thomas H. Hill, een man van 35 jaar, is den Oceaan overgestoken met de Cunariboot Franconia als verstekeling in de hut van zpn vrouw. Dit werd pas ontdekt toen de passag'ers te Liverpool het schip ver'ieten. Hill verklaarde, dat bp passage had genomen voor zpn vrouw ea zpn kind van acht jaar en aan boord was gegaan om hen goedea dag te zeggen Plotseling merkte hp, dat het schip al on- derweg was. Hij deelde de hut van zpn vrouw en verkeerde onder de andere pas sagiers aan dek, doch hp waagde zich niet in de eetzaal. Zpn vrouw bracht af en toe wat eten voor hem mee. .7 EEN FLESCH MET EEN BRIEFJE-* VAN NUNGE3SER EN COLl Naar de Duitsche Lufthansa meldt, is Donderdag bp Wangeoog (een der Oost- Friesche eilanden) een fljsch aangespoeld, die een schetskaartje bevatte met de woorden in het Fransch//Help ons, geen brood en geen water, op een klein eiland in den Atlantischen Oceaan. Nungesser en Co'i." Volgens de schets moet hot briefje ergens ten Westen van de Bermuda eilanden aan de zoe zij i toevertrouwd. Het onderzoek of men hier al dan niet met een misplaatste grap te doen heeft duurt nog voort. GEVAARLIJKE MjUCHTACROBATIEK. Vrijdag is het vliegtuig D. 589 van den Magdenburger Verein fur Luftfahrt bij het uitvoeren van kunstvluchten aldaar neer- gestort. De bestuurder, ex-kapitein Decker uit Maagdenburg, liep zware verwondingen op. De machine werd volkomen vernield Decker is aan zpn wonden overledenj FOOR 316 MILLIOEN AANDEELEN FERBRAND. Frijdag en Zaterdag 1.1. werden in het centraal gebouw der Spoorwegen te Brussel, voor 316 millioen425,000 frank voorloopige aandeelen der „Nationale Maatschappp van Belgische Spoorwegen" verbrand. Deze stukken werden nooit benut en dienden, daar sindsdien definitieve aandeelen werden uit- gegaven buiten gebruik gesteld te worden. De aldus verbrande pakken papier wogen gezamenlpk meer dau 2000 kilo en gedurende heel de bewerking werd door tal van hoogere ambtenaars streng toezicht uitgeoefend. FAN REMMER TOT SPOORWEG- DIRECTEUR. Te Elizabeth (New-Jersey) is Woensdag op 77jarigen leeftijd de heer O. VF. Hun tington overladen, gewezen directeur van den Firginiaanschen sjoorweg, die zpn loopbaan begonnen was in 1876 als rom- mer bp ee.i spoorwegmautschappjj uit Chi cago, bij welke hp geleidelijk opklom tot een bestuursfunctie. In 1914 werd hp ge- kozen tot president-directeur van de Firginia Een week van hevige onweersbuien en buitengewoon zware slagregens bereikte Frijdag haar hoogtepunt in stortregens in North Staffordshire en elders. Fele dorpen kwamen blank te staan evenals de spoorweg bij Leek. In verscheidene dorpen met aardewerk- fabrieken werden de wegen stukgespoeld en liepen de huizeu vol water. In het Meren district is ook veel schade aan de gewassen en huizen toegebracht. Te Manchester is een brug boven de renbaan ingestorc en vijftig voet diep in het dal gestort. LEXMOND. Zondagmiddag omstreeks 4 uur waren eenige kinderen onder de gemeente Jaarsveld in de rivier aan het baden. Op zeker moment hoorde de veld- wachter van Lexmond om hulp roepen en toen hp in een roeiboot de rivier overstak zag hij eenige kinderen wegloopen. Ter plaatse gekomeD waar de kinderen gestaan hadden, bemerkte hp 3 pakjes kleeren, Bp onderzoek bleek, dat drie kinderen gebaad hadden en waren verdronken. Het zijn de 9-jarige Kool en 12 en 16-jarige broers Molenaar. Tot op heden zpn de lijken nog niet gevischt. De verslagenheid in het dorp is groot. Nader meldt men ons: De jongens 7 in aantal waren naar de rivier getrokken om te zwemmen. De 16- jarige Molenaar wilde om een krib heen zwemmen, maar daar de stroom zeer sterk was, werd hp medegetrokken. Hp riep om hulp waarop zpn 12-jarig broertje en de 9 jarige Kool hem ter hulp wilden komen. Zij hadd°n den drenkeling reeds bij den arm gepakt, doch toen begaven ook hun de krachten en verdwenen alle drie in de diepte. AMSTERDAM. De bladen uit Batavia melden, dat de zoon van den onder com- missaris van politie, de heer G. J. van Someren, Zondagavond op den weg van Tjibinoeng en Depok is aangehouden door 50 in het wit gekleede inlanders. Toen de heer Van Someren op hun vraag ver klaarde niet tot de politie te behooren, werd hij vrijgelaten en kon hij met zpn auto doorrpden. Ook andere auto's werden aangehouden. ^Om half 10 's avonds werden in de om- geviog van Batavia en Meester Cornelis vuurpplen afgestoken, welke het sein zouden zijn voor een algemeenen opstand. Te Senen is een communist, die zich tegen zpn arrestatie verzette, doodgeschoten. Te Bandoeng zp n 9,inlanders gearresteeerd Zaterdag- en Zondagavond zijn te Wel- tevreden uitgebreide voorzorgsmaatregelen getrofif-m. Volgens een bericht van heden uit Ban doeng hebben 5 Menadoneesche deserteurs een pitrouilleerende hoofdagent beschoten, die onmiddellpk terug schoot. 1 Menadonees werd gewond en de vier anderengearresteerd. Te Solo zpn onder de militairen eveneens geljjke verschijnselen waargenomen. D1EFERBRUG. Hedenmorgen omstreeks half twaalf heeft op den weg van Groningen naar Meppel een zeer ernstig ongeluk plaats gehad, waarbp 5 personeu het leven hebben verloren. Dr. Tonckens uit Groningen in gezel- schap van zijn echtgenoote, twee zoons en een dochter was hedenmorgen met vacantie uit Groningen vertrokken met zpn ge- sloten auto. Nabij deze gem ente is hp tegen een boom gereden, die afknapte, en daarna in de Drentsche Huofd aart terecht gekomen. De auto verdween vrjjwel geheel onder water en de inzittenden schpuen niet meer de deuren te hebben kunnen openen. Tijdens het ongeluk was niemand in de nabphe'd. Toen eenigen tpd later voorbpgangers den afgeknapten boom zagen liggen, be merkten zp tevens den auto in het water. In allerpl werden nu de pogingen tot redding aangevangen en doctoren uit Diever en Dwingelo ontboden. Deze konden slechts den dood constateeren. De lijken zpn in huisjes nabij de plaats van het ongeval geborgen. De oorzaak is onbekend. GEMEENTERAAD VAN HOEK. Vergadering van Donderdag 14 Juli 1927, des voormdddags ten 9% ure. Voorzitter de heer A. Wolfert, Burgemees- ter; Secretaris de heer J. Dregmans. Aamwezig de heeren: A. Meertens, J. van 't Hoff, M. de Feijter, H. Pladdet, D. J. Jan- sen en J. D. de Feijter. Afweziig de heer J. A. Meertens. De VOORZITTER opent de vergadering waarna de notulen der vorige vergadering on- venanderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken. Sohrijven van Ged. Staten van Zeeland, houdende mededeelinig, dat de door den raad vastgestelde verondening op het electriciteits- bedrijf is goedgekeurd. Idem betreffende wijziging van de gemeente- begrootingen over 1926 en 1927. Verbouwing van het vereenigingsgebouw. De VOORZITTER: In venband met het in de vorige vergadering door den heer Pladdet geopperde idee om tegelijk met den verbouw van het vereenigingsgebouw het dak van het gemeentehuis af te nemen, heb i'k daarover met den betrokken architect gesproken, en is deze van meening, dat dit geen afdoende maat- regeil is voor de veraakking, en dat het voor de geimeente de voordeeligste weg is, om tege lijk 'met de verbouwing van het vereenigings- gebouw, daarin ook den verbouw van het ge meentehuis op te nemen. Er zal alzoo een veel mooieir geheel worden verkregen, en zal dat betrekkelijk niet duur uitkomen. Het huidige gemeentehuis zal er misschien nog een 15 tot 20 jaar kunnen staan, maar daarbij dient men te rekenen op de kosten van herstelling en onderhoud. In venband hiermede heb ik den heer De Bruijne verzocht een ontwerp in dien geest te maken, hetgeen ik hiermede den raad aanbied. De heer J. D. DE FEIJTER: Hoe hoog van bouw zal dan het gemeentehuis zijn* De VOORZITTER: Het is de bedoeling dit in dezelfde lijn met het vereenigingsigebouw De heer J. D. DE FEIJTER: Dus dan toch zoo hoog niet als nu? De VOORZITTER: Neen, het is de bedoe ling dan meer te komen tot een - geheel. Ik zou gaarne het gevoelen der heeren eens hooren. De heer J. D. DE FEUTER: I'k geloof dat het voordeeliger is nu maar a-lles ineens te doen, later moet het toch gebeuren, en dan zal het duurder zijn. De VOORZITTER: Wanneer we het niet verbouwen zullen we toch moeten overgaan- tot reparatie, en verbouw kunnen we alleen nog erikele jaren uitstellen. De heer PLADDET: Maar als het nog 15 tot 20 jaar kan staan, is dat toch ook nog al een tijdje en dan konrien we voorloopig met wat minder uitgaven volstaan. De VOORZITTER: Dat wel, maar U moet niet vergeten, dat het dak overal doorragent en van onderen vrij rot is. De heer A. MEERTENS: Het is een zeeir sledht geibouw en ik zou het maar opruimen. De heer PLADDET: Het is voor d'en be trokken architect geen eer, dat wij met dit gebouw zoo slecht uitspelen. De VOORZITTER: Er is dastijds ver trouwd op de oude fundamenten en dat is tegengevallen. De heer JANSEN: Ik vind het toch nogal gek, als het nog zoolang kan staan, om het dan nu reeds omver te gooien. De VOORZITTER: Wanneer we het niet doen, zijn we toch het bedrag dat we anders aan rente zouden moeten betalen kwijt aan onderhoud. De heer M. DE FEIJTER: Ik zou er maar voor zijn, om alles tegelijk -te doen, het is toch zooveel niet meer, en de belastingen moeten er niet voor worden verhoogid, anders zou ik er tegen zijn. De VOORZITTER: Het is niet uitgesloten, dat de belasting een kieinigheid zal stijgen, dat hangt geheel af van de uitkomsten van -het electrisch bedrijf. Vallen die mee, dan is het mogelijk van niet. De heer A. MEERTENS: Dan zou het toch in elk geval niet meer zijn, dan een tiende, en dat kan nog wel. De heer J. D. DE FEIJTER: Met niet te doen schieten we niets op, want dan zijn we het toch kwijt aan onderhoud. De heer PLADDET: Ja, maar we krijgen ook den aflos. De VOORZITTER: Dat is de bedoeling in 25 jaar, en gedurende dien tijd zijn er weer verschillende leeningen afgelost. De heer PLADDET: De vorige maal is toch gezegd, dat de 'belasting er niet voor zou be- hoeven te worden verhoogd De VOORZITTER: Daarvan is niets gezegd, alles is afhankelijk van de rentabiliteit van het electrisch bedrijf. Ik zou het verstandig van den raad vinden, om thans het gemeente huis in het plan op te nemen, en zal het voor- stel daartoe in omvraag brengen. Met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Pladdet en Jansen wordt het voorstel aangeno- men. Z. h. s. wordt besloten Burgemeester en Wethouders te machtigen enkele kleine ver- anderingen in het plan op te nemen met het oog op de melding der werkloozen. Voorstel van de leden Pladdet en Jansen, om de aanstaande uitbreiding van het electrisch net te doen uitstrekken naar den Lovenpolder en den Nieuw Neuzenpolder. De VOORZITTER: Is er iemand die aan- gaande dit voorstel het woord verlangt? Ove- rigens geloof ik, dat deze zaak in de vorige vergadering vrijwel vo'ldoende is besproken. De heer PLADDET: Mijnheer de Voorzit ter! Het is voor mij geen aangename taak, voor de zooveelste maal over hetzelfde onder- warp, nj. de electricitedtsuitbreiding het woord te moeten vragen, voormamelijk hierom, daar Burgemeester en Wethouders in de vorige ver gadering toezeggingen hebben gedaan om het gansche traject van licht te voorzien. (Zie op- marking van den heer J. D. de Feijter in de laatste vergadering). En wat is nu gableken? Dat het gansche traject Loven- en N. N. polder buiten de aansluiting valt, omvattende onge veer 20 landbouwers, waarvan de kosten van aansluiting ongeveer 8000 zouden bedragen, hetgeen volgens Burgemeester en Wethouders te veel was. Maar de wijk Willemskerkepor- der met 3 landlbouwers kost ongeveer /2000, kan wel, dat is dus niet te veel, waarin zit nu die meerwaard'e dier 3 landbouwers Laat ons de houding van Burgemeester en Wethouders in de laatste vergadering aange- nomen tegen het lid Jansen nog eens nader be-zien Volgens den Voorzitter kan het gansche tra ject niet door een transformator bediend wor- den,, en volgens den heer Streefkerk, deskun- dige, volgens diens meeting wel. Door den eersten wethouder wordt zijn afwijzende hou ding verklaard, dat dat dingetje van den heer Streefkerk, waarmee hij de meeting had ge daan stil stond, want dat de afstand veel ver- der was. De tweade wethouder begon zijn verweer met de opmerking, dat er niets achter zat, hoe nai'ef de voorstanders van algeheele uitbrei ding van het plan ook dachten, aangezien de landbouwers, die thans worden uitgesloten alien behooren tot de Christelijke partijen en niet in den bloede verwant aan den, Voorzitter en den eersten wethouder, dat dat misschien de hoofdzaken zijn. Neen man, al geeft het te denfcen, daarvoor achten, wij het college van Burgemeester en Wethouders te hoogstaand, en nogmaals herhalende er zit niets achter, wie van ons zou dat d'an niet gelooven? Maar we moeten bezuinigen, de belastingen mogen absoluut niet naar boven! Alles goed en wel, maar volgens den Voorzitter komen we met 100 aansluitingen nog 750 te kort, en nu blijkt, dat er maar half de veertig zijn, waar blijven de andere? Heerscht daar op het Boerengat nog een zich een gevoelen tusschen werknemer en werkgever, eene Verhouding die men op en rond het dorp tevengeefs zoekt? En is daarin grootendeels die mindere deel- name te verldaren En hoe moet het nu met de dubbeltjies, waar moeten ze vandaan komen Ik denk uit de zakken van de niet-aangeslote- nen en uit die van de aangeslotenen en wan neer Burgemeester en Wethouders mij kun nen verklaren, waarom 8000 voor 20 landbou wers te veel is, en een paar duizend voor 3 landlbouwers zeer goed mogelijk, ja dat zelfs de tekorten door de aansluiting van die 3 land bouwers door de overige landlbouwers met ple- zier zullen worden betaald, in den vonrn van .gemeentebelasting, dan wil ik mij,n voorstel in- trekken, miaar nu moet ik het ihandhaven. Ik dank U! De VOORZITTER: Ik wil den heer Plad det antwoorden, dat aansluiting van het door hem bedoelde traject mogelijk is, en ook door mij is gezegd, maar dat vergeet waarschijnlijk de heer Pladdet, ik heb er bij gezegd, dat we dan jaarlijks ruim /3000 zouden te kort ko men, en dat dat te bezwaarlijk is. Dat de heer Streefkerk heeft gezegd, dat het mogelijk is, om de heele boel aan te sluiten op een trans formator, is eenvoudig een leugen. Met een tiansformator kunnen we ten hoogsten den Noordhoek bereiken, en voor de verdere uit breiding met nog 23 perceelen, wanneer die dan zouden aansluiten hebben we nog een trans formator noodig, en dat kost net zooveel als deze uitbreiding, dus ook /8500. Op het door ons bedoelde traject hebben we als ze willen aansluiten 80 perceelen, en waar U spreekt van een te kort van f 750, komen we dit alleen te kort, als de stroomafname over het gansche bedrijf stabiel zou blijven, doch Burgemeester en Wethouders hop en, dat door de invoering van het nieuwe tarief de afname zal toenemen, en dan hebben we geen tekort. En juist, omdat we nog niet weten hoe de uitkomsten daarvan zullen zijn, verzoek ik de heeren met de ver dere uitbreiding eens een poosje te wachten en als dan het resultaat bevredigenri is, dan kan er nog worden udtgebreid. Wat door de heeren verwacht wordt van krachtafname van de in het door hen bedoelde traject wonende landlbouwers, diat zal 2eer tegenvallen, want daar zal niets van komen, om de eenvoudige reidenen, dat ze het niet nemen, en het elec trisch dorschen duurder uitkomt dan met een benzine-motor. De heer PLADDET: U zegt kracht zullen ze niet afnemen, maar ik heb een paar land bouwers gesproken, die jaarlijlks elk een dui zend zakken graan in loon laten dorschen en die betalen daarvoor 80 cent per zak, dat is dus f 800 en wanneer ze het met een electro-motor zouden kunnen doen zou het met afschrijving en al maar 280 kosten, diat 5s dus 500 min der. Bovendien kan men dan dorschen wan neer men wil, en is niet aangewezen op een ander, wat met het oog op prijsschomimeling ook een voordeel kan zijn. De heer VAN't HOFF: Zou het niet moge lijk zijn, deze kwestie eens uit te stellen tot de volgende vergadering, want ik moet direct de vergadering verlaten voor mijn zaken, dan kon we daarover eens Uitvoeriger spreken. Als we b.v. dat transformatonliuls van Van der Hooft eens konden verplaatsen meer naar dezen kant, dan was het misschien wel moge lijk, om het geheele traject aan te siluiten zon- d'er een tweeden. De VOORITTER: Dat is uitgemaakt, dat dit onmogelijk is, er moet bij verdere uitbrei ding in elk geval een transformator bijkomen, en dat kost te veel. Willen de landbouwers in't bedoelde gebied verklaren, dat zij kracht- zullen gebruiken, dan kan het wel, maar dat doen ze niet. De heer J. D. DE FEIJTER: Dat doen ze besldst niet. Ze willen geen kracht hebben. De heer VAN't HOFF: Zou het niet moge lijk zijn den stroom op te wekken door middel van die kastjes, die ook aan den Molendijk aan de masten hangen De VOORZITTER: Er is bij ons met het minste bezwaar, om de aansluiting daarheen te maken, maar dan moeten de betrokken eigenaars willen verklaren, dat zij aan het net tengevolge van de zomerwarmte overwint men spoedig door het gebruik van een paar Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten zullen aansluiten met krachtafname. Anders is het niet mogelijk. De heer PLADDET: De vorige vergadering is door U gezegd, dat U daarvoor geen zeker- hedd verlangdet. De VOORZITTER: Dat heb ik nooit ge zegd, zoo moet U niet praten. De heer A. MEERTENS: Daarvan is door niemand een woord gezegd. (De heer VAN 't HOFF verlaat de vergade ring). De heer A. 'MEERTENS: Door den heer Pladdet is een aanvai gedaan op het beleid van Burgemeester en Wethouders inzake de uit breiding, maar er is uit alles honig en vergif te zuigen, en de wijze waarop hij dit argumen- teert is in elk gevai min. Men moet niet ver geten, dat wij met de Rmol zaten, en daarvoor in elk geval f 5000 moesten voteeren. Door er nu het overige bij te leggen, waren wij in staat het Gat tegen betrekkelijk geringe kosten aan te sluiten en zoodoende de rentabiliteit van de vemieuwde lijn te verhoogen, terwijl wij voor de buurt van den heer Jansen en voor den N. N. polder afzonderlijk een even groot bedrag moesten uitgeven. Door ons is toegezegd, dat bij eenige mogelijkheid, dat d'eel het volgend jaar zou worden aangesloten, maar dat wij eerst eens wildien afzien hoe de loop der om- stanidligbeden zijn zou. Dat weet ook de heer Pladdet en nu moet hij de woorden van Burgemeester en Wethou ders niet zoodanig gaan verdraaien, alsof wij zonder meer daar afwijzend tegenover stoh- den. De heer PLADDET: Ik zou er voor zijn om alles aan te sluiten. De VOORZITTER: Ze sluiten in den N. N.- polder beslist niet aan, omreden ze veel goed- kooper kunnen dorschen met benzine. Dorschen met een electromotor kost 1,50 per uur, ongeveer f 15 per dag met een kleine motor natuurlijk minder, maar die produceert ook minder. De heer JANSEN: Dan kost het f 10 per dag. De VOORZITTER: Ik heb het de vorige vergadering duidelijk gezegd, dat wanneer er maar 8 tot 10 toename in verbruik kan wor den bereikt, het mogelijk zou zijn met de uit breiding verder te gaan. Uitschakelen ligt in niemand's bedoeling, maar er moet een beetje geduld wonden geoefend. De heer M. DE FEIJTER: Het is nu te veel laten wij eens een jaar afzien.. De VOORZITTER: Als er niet meer licht wordt gebruikt, dan tot nu toe het gevcl was, dan komen we een kleine 1000 tekort. De heer JANSEN: Ik geloof niet, dat er nog een gemeente is waar ze zoo sukkelen met het licht als hier. Hier gaat het maar steeds over te korten voor een eindje naar ons toe. en ik respecteer dat, maar het be drijf is gebouwd in den oorlog, het heeft een boel geld gekost, vele tekorten die wij allemaal hebben helpem opforengen. Ik vind het onheb- belijik, dat ik voor eens anders licht moet be talen, maar nu hebben wij al zooveel voor jul- li© betaald, nu zou ik eens willen zien, dat jul- Iie nu eens iets voor ons gingen betalen, maar dat kan met, en daarom ben ik van idee, dat ik nooit het licht zal krijgen. De VOORZITTER: De mogelijkheid om Uw buurt aan te sluiten blijft in elk geval in uit- zdcht, en wat het dure eiectriciteitsbedrijf be- treft, dat is door de gemeente aangelegd in een tijd, idat alles 'in het donker zat en alle men- schen met geweld licht wilden hebben, zoodat men van alle kanten riep om licht. Maar bij het begin van het bedrijf hadiden wij geen te kort, dan werd de stroom geleverd zonder meters op abonnement, maar later toen de meters kwamen is dat anders geworden. Als we daar nu weer mee konden voortgaan zou den wij ook toekomen, maar dat gaat niet, want dan sloot wel twee derde deel af. De heer JANSEN: Dat neemt niet weg, dat wij de tekorten helpen betalen, en dat het niet netjes is, om nu ©ens niet een kieinigheid voor ons te willen doen. De heer J. D. DE. FEIJTER: Wij hebben ook veel moeten betalen, net zoo goed als U. De heer JANSEN: Ja, maar jullie hebben er licht mee en wij niet. De VOORZITTER: Heeren wij zullen de disoussie over dit punt thans staken en ik zal het voorstel om afwijzend op het verzoek van de heeren Pladdet en Jansen te besohikken in omvraag brengen. Het voorstel tot afwijzing wordt aangenomen met 3 tegen 2 stemmen, die van de heeren Pladdet en Jansen. Voorstel tot het aangaan van een geldlee- ning. De VOORZITTER: Ingevolge de door den raad genomen besluiten tot den verbouw van het gemeentehuis en de uitbreiding van het net stel ik voor het aangaan van eene geldleening tot een bedrag van f 22000. De heer JANSEN: Hoe ligt het in de be doeling van Burgemeester en Wethouders om dat geld te leenen De VOORZITTER: Bij opembare inschrij- ving. De heer JANSEN: En de aflossing De VOORZITTER: In 25 jaren. Z. h.'s. wordt besloten. Aanbieden gemeenterekening over 1926. De VOORZITTER: Ik kan de heeren mede- deelen, dat ik de rekening van de gemeente over 1926 kan aanhieden in ontvangst op 74.298,49y2 en in uitgaaf op 66.534,51%, alzoo met een goed slot van 7.763,98. De heeren Van 't Hoff, M. de Feijter en J. D. de Feijter, zullen nader worden verzocht zich met het nazien der rekening te willen belasten. Omvraag De heer PLADDET vraagt wie met het op- zdcht over de verbouwing der gemeentegebou- wen zal worden belast. De VOORZITTER antwoordt, dat dit zal gebeuren door den heer De Bruijne, met als da- gelijksch opzichter, de heer J. Robijn, gemeen- teopzichter. De .heer M. DE FEIJTER vraagt, wanneer het de bedoeling is om het Gat definitief aan te sluiten. De VOORZITTER: Dat moet met October klaar zfin. De heer J. D. DE FEIJTER bespreekt de wenschel ijkheid om in de Langstraat het eindje sloot vanwege de gemeente te doen rioleeren. De VOORZITTER wijst er op, dat dit nogal duur zal uitkomen. De heer A. MEERTENS zou dat willen doen onder voorwaarde, dat wanneer daar later wo- ningen worden gebouwd, de kosten door de bou- wers aan de gemeente zouden worden terug- betaald. De VOORZITTER zegt toe een en ander eens te zullen overwegen. Niets meer te behandelen zijnde en niemana meer het woord verlangende sluit de VOOR ZITTER de vergadering.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3